Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sprinthelgen, publiktävling SM

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Sprinthelgen, publiktävling SM
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: lördag 4 juni 2016 - söndag 5 juni 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

Almby IK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mats CarlsvärdH45 (88)2 310 m11:12
Björn AlpbergH45 (88)2 310 m11:20

Alvesta SOK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Oscar NilssonH16 (57)2 150 m11:08
Linda NilssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:09:17
Ola NilssonH45 (88)2 310 m11:17
Hans SjögrenH60 (99)1 900 m11:20
Emma NilssonD16 (40)1 980 m11:29

Anderstorps OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Maria SturessonÖppen motion 7 (125)2 090 m10:59:03

Big Foot Orienteers

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Patrik GunnarssonH21 (58)2 590 m11:09

Bredaryds SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus TrofastH45 (88)2 310 m11:23
Åsa Wadensjö LeoD45 (65)2 100 m11:37

Eksjö SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Simon SvahnH16 (57)2 150 m11:07
Arne KlintbergH45 (88)2 310 m11:15
Stefan KollbergH45 (88)2 310 m11:26
Anette OlssonD45 (65)2 100 m11:39

Emmaboda Verda OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Elias TorstenssonH16 (57)2 150 m11:01
Nicklas KallerbäckH21 (58)2 590 m11:07
Peter EkdahlH45 (88)2 310 m11:21
Olof NyquistU2 (24)1 610 m11:22:21
Oskar NyquistH12 (44)1 630 m11:27
Tilda GunnarssonD16 (40)1 980 m11:31
Nils NyquistH10 (35)1 450 m11:34
Helena NyquistÖppen motion 1 (10)1 450 m11:36:44
Ellen KallerbäckD16 (40)1 980 m11:37
Oliver ErikssonH14 (63)1 830 m11:40

FK Åsen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ingvar PerssonH60 (99)1 900 m11:26

Frosta OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik OlssonU2 (24)1 610 m11:20:16
Eva OlssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:21:31
Leif SandgrenH60 (99)1 900 m11:50

Göteborg-Majorna OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Henrik PetterssonH21 (58)2 590 m11:03
Johanna UlveklintD21 (36)2 380 m11:04

Helsingborgs SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik AhlströmH45 (88)2 310 m11:27

Hjärnarps OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jakob ZällH16 (57)2 150 m11:11

Härlövs IF

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Niklas NilssonH21 (58)2 590 m11:05
Gunilla GrönbladD60 (41)1 740 m11:06
Axel TenghagenH12 (44)1 630 m11:28
Maja TenghagenD16 (40)1 980 m11:32
Irmalinn NilssonD16 (40)1 980 m11:35
Christer GrönbladH60 (99)1 900 m11:36
Maria TuressonD45 (65)2 100 m11:43
Camilla CarlssonD45 (65)2 100 m11:45

Hässleholms OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Maria HelmerssonD21 (36)2 380 m11:03
Anton SvenssonH16 (57)2 150 m11:03
Emmy HelmerssonD21 (36)2 380 m11:05
Tomas NilssonH45 (88)2 310 m11:05
Björn NordströmÖppen motion 7 (125)2 090 m11:08:43
Lars HallabroH45 (88)2 310 m11:11
Simon EngelH21 (58)2 590 m11:15
Roger SvenssonH45 (88)2 310 m11:19
Nils HelmerssonH45 (88)2 310 m11:22
Annika EngelD45 (65)2 100 m11:29
Ivar HelmerssonH14 (63)1 830 m11:41
Cecilia SvenssonD45 (65)2 100 m11:42
Clara SvenssonD10 (23)1 410 m11:44
Mia HallabroD45 (65)2 100 m11:51

Järfälla OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Birgitta BillstamD60 (41)1 740 m11:08
Arne KvarnefalkH20 (13)2 470 m11:22
Albin KvarnefalkH20 (13)2 470 m11:26
Malin KvarnefalkD45 (65)2 100 m11:36

Kalmar OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stefan PeterssonH45 (88)2 310 m11:02
Sivert AxelssonH75 (18)1 600 m11:10
Mats SöderbergH45 (88)2 310 m11:18
Bo SalomonsonH60 (99)1 900 m11:18
Kristina JohanssonD45 (65)2 100 m11:32
Anne LindellD45 (65)2 100 m11:40

Karlskrona SOK

59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Peter ChristensenÖppen motion 7 (125)2 090 m10:58:34
Kristina BerlinD21 (36)2 380 m11:00
Håkan AronssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:00:13
Stefan CaleklintÖppen motion 7 (125)2 090 m11:00:30
Björn AnderssonH21 (58)2 590 m11:01
Susanna CaleklintÖppen motion 7 (125)2 090 m11:01:18
Åke ÖstberghÖppen motion 7 (125)2 090 m11:02:35
Göran MånssonH45 (88)2 310 m11:04
Lisa FolinoD21 (36)2 380 m11:06
Marcus BlomkvistH21 (58)2 590 m11:06
Linda LarssonD21 (36)2 380 m11:08
Yvonne SvillingD60 (41)1 740 m11:09
Nencho NenchevH21 (58)2 590 m11:10
Maja PetterssonD21 (36)2 380 m11:11
jana Abu HajajU1 (21)1 320 m11:11:25
Anton ÖsterbladH21 (58)2 590 m11:13
Sandra WiduchD12 (33)1 540 m11:14
Mohammad Abu HajajU2 (24)1 610 m11:16:45
Yousef Abu HajajU2 (24)1 610 m11:16:48
Henrik StenholmH21 (58)2 590 m11:17
Erik HanssonH16 (57)2 150 m11:17
Mikael WiduchÖppen motion 7 (125)2 090 m11:18:32
Jens BohlinÖppen motion 7 (125)2 090 m11:19:32
Märta SvennerudU1 (21)1 320 m11:19:48
Emma LarssonD12 (33)1 540 m11:20
Stepan KhakimovH12 (44)1 630 m11:20
Leif IngemarssonH60 (99)1 900 m11:21
Max BlomkvistH12 (44)1 630 m11:23
Emma ZettervallD12 (33)1 540 m11:24
Tommy OlssonH60 (99)1 900 m11:24
Stefan BerglinÖppen motion 7 (125)2 090 m11:24:55
Magnus LarssonH45 (88)2 310 m11:25
Ebba BerglinD16 (40)1 980 m11:28
Kasper FagerH10 (35)1 450 m11:28
Henrik SvillingÖppen motion 7 (125)2 090 m11:28:01
Hugo LarssonH14 (63)1 830 m11:29
David MilendahlH12 (44)1 630 m11:29
Jakob OmelchenkoH10 (35)1 450 m11:30
Agnes KarlssonU2 (24)1 610 m11:31:37
Kenneth FagerH60 (99)1 900 m11:32
Annika JosefssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:32:17
Lovisa JohanssonD16 (40)1 980 m11:33
Anton TörnqvistH14 (63)1 830 m11:33
Damien HammarströmH12 (44)1 630 m11:33
Elias KronmarU2 (24)1 610 m11:33:40
Thomas AlmqvistH60 (99)1 900 m11:35
Jakob WilhelmssonH14 (63)1 830 m11:38
Johanna WilhelmssonD16 (40)1 980 m11:39
Hugo EricssonU1 (21)1 320 m11:39:38
Bo SvillingH60 (99)1 900 m11:42
Arvid KronmarH14 (63)1 830 m11:43
Maxim OmelchenkoH14 (63)1 830 m11:45
Linar JonassonH14 (63)1 830 m11:47
Lova KronmarD10 (23)1 410 m11:47
Magnus KronmarÖppen motion 7 (125)2 090 m11:48:03
Eva PetterssonD45 (65)2 100 m11:49
Kjell MånssonH60 (99)1 900 m11:51
Helena GummessonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:51:19
Disa LundbergU1 (21)1 320 m12:00:25

Lessebo OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bo PeterssonH45 (88)2 310 m11:14

Lunds OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Petra ÖrlegårdD21 (36)2 380 m11:02
Henrik EklundH21 (58)2 590 m11:19

Malmö OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Helena MartinssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:03:53
Björn NorrlidenÖppen motion 7 (125)2 090 m11:05:16
Håkan NilssonH60 (99)1 900 m11:30

Markaryds FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lena StrandÖppen motion 7 (125)2 090 m11:01:15

Målilla OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jan-Ulf KarlssonH60 (99)1 900 m11:52

NAIS Orienteringsklubb

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ellen NilssonÖppen motion 7 (125)2 090 m10:59:01
Mattis NilssonH16 (57)2 150 m11:15

Nybro OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders BuhréH60 (99)1 900 m11:31
Leif LindströmH60 (99)1 900 m11:49
Caroline LiljebjörnD45 (65)2 100 m11:50

OK Bävern

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Linus LundbergH16 (57)2 150 m11:05

OK Dacke

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders JohanssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:18:01
Erik ZettervallU2 (24)1 610 m11:20:14

OK Kompassen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lars PerssonH60 (99)1 900 m11:34

OK Nackhe

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tilde BlomD12 (33)1 540 m11:18
Linus ZederinH12 (44)1 630 m11:19
Weronica ZederinD45 (65)2 100 m11:33

OK Njudung

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bo HultgrenÖppen motion 7 (125)2 090 m10:59:25
Dennis TollH45 (88)2 310 m11:00
Dennis GustafssonH21 (58)2 590 m11:02
Albin TollH16 (57)2 150 m11:04
Maria PetterssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:09:14
Cecilia KarmetunD21 (36)2 380 m11:10
Melker ElofssonH16 (57)2 150 m11:10
Elin JennerstrandD14 (33)1 740 m11:15
Ellen TollD12 (33)1 540 m11:16
Joakim KarmetunH21 (58)2 590 m11:18
Amanda KarmetunD14 (33)1 740 m11:20
Kristina JennerstrandÖppen motion 7 (125)2 090 m11:25:30
Alexander GustavssonH12 (44)1 630 m11:26
Filip JennerstrandH14 (63)1 830 m11:30
Wilhelm KarmetunH10 (35)1 450 m11:31
Marina JohanssonD45 (65)2 100 m11:35
Christina SternerD45 (65)2 100 m11:38
Ulrika FranssonÖppen motion 1 (10)1 450 m11:38:43
Oscar HultgrenH14 (63)1 830 m11:39
Felicia GustafssonD10 (23)1 410 m11:42

OK Orion

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lisa SwartzD12 (33)1 540 m11:15
Amanda SvenssonD14 (33)1 740 m11:17
Love CarlssonH16 (57)2 150 m11:19
Klara AnderssonD14 (33)1 740 m11:19
Vilma EngströmD12 (33)1 540 m11:19
Agnes BerlinD12 (33)1 540 m11:22
Melker LarssonH12 (44)1 630 m11:22
Malva LarssonU2 (24)1 610 m11:22:13
Nellie NilssonD14 (33)1 740 m11:23
Carl SpåhlH12 (44)1 630 m11:24
Ella BrattD14 (33)1 740 m11:26
Alva EngströmU2 (24)1 610 m11:28:21
Nils SwartzH12 (44)1 630 m11:30
Oliver HåkanssonH12 (44)1 630 m11:32
Elin AntonischkiD16 (40)1 980 m11:40
Maja MånssonD10 (23)1 410 m11:40
Filip HåkanssonH14 (63)1 830 m11:42
Leo JohanssonH14 (63)1 830 m11:44

OK Pan-Kristianstad

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Louise PihlÖppen motion 7 (125)2 090 m10:58:37
Oscar ModigH16 (57)2 150 m11:00
Ulla EngelbyD60 (41)1 740 m11:01
Melinda YmsénD21 (36)2 380 m11:07
Dan SjöholmÖppen motion 7 (125)2 090 m11:07:30
Henrik ModigH21 (58)2 590 m11:08
Peo BengtssonH75 (18)1 600 m11:08
Anna-Lisa HanssonD60 (41)1 740 m11:10
Raimo SalminenH75 (18)1 600 m11:11
Joel SjöholmÖppen motion 7 (125)2 090 m11:11:57
Johanna KarlssonD21 (36)2 380 m11:12
Mikael PihlH21 (58)2 590 m11:12
Victor ModigH14 (63)1 830 m11:36
Eleonor PihlU1 (21)1 320 m11:38:53
Peter DahlstedtH60 (99)1 900 m11:44
Maria ModigD45 (65)2 100 m11:48

OK Skogsfalken

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lena SöderbergD60 (41)1 740 m11:05
Jonathan LjungbergH16 (57)2 150 m11:06
Ulf JungstrandH45 (88)2 310 m11:06
Jonas K JohanssonH45 (88)2 310 m11:10
Anna ViktorssonD12 (33)1 540 m11:13
Elvira LjungbergD14 (33)1 740 m11:16
Emma EmilssonD12 (33)1 540 m11:17
Henrik ViktorssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:18:10
Magnus EmilssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:20:10
Elin EmilssonD14 (33)1 740 m11:22
Ella SöderbergD14 (33)1 740 m11:25
Emil ViktorssonH14 (63)1 830 m11:31
Josefine AlbinssonD45 (65)2 100 m11:31
Max PerssonH14 (63)1 830 m11:46

OK Skogsstjärnan

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Björn MårtenssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:34:09

OK Stigen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Martin RosénH21 (58)2 590 m11:00
Bo JohanssonH60 (99)1 900 m11:43

OK Tyringe

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stellan MartinssonH60 (99)1 900 m11:23

OK Vilse 87

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Margareta SvenssonD60 (41)1 740 m11:03
Ulf ÅmanH45 (88)2 310 m11:08
Leo Karlsson ForsbergH21 (58)2 590 m11:16
Gustav ÅmanH16 (57)2 150 m11:16
Linn KarlssonD14 (33)1 740 m11:18
Ina ÅmanD12 (33)1 540 m11:23
Vilmalee SuwanD14 (33)1 740 m11:24
Lars SvenssonH60 (99)1 900 m11:25
Ola JönssonH45 (88)2 310 m11:28
Martina KarlssonD45 (65)2 100 m11:34
Eddie KarlssonH10 (35)1 450 m11:36
Anders PerssonH60 (99)1 900 m11:45
Malin ÅmanD45 (65)2 100 m11:46

OK Virdarna

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Berit ByströmD60 (41)1 740 m11:12
Waste ByströmH60 (99)1 900 m11:38

OK Älme

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jon LindskogH21 (58)2 590 m11:11
Enni LindskogD12 (33)1 540 m11:21
Lars-Magnus BjörckH45 (88)2 310 m11:24
Johan BjörckH12 (44)1 630 m11:25
Ville LindskogH10 (35)1 450 m11:35

OLG Suhr

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Marion BüchliD21 (36)2 380 m11:01
Martin WidmerH45 (88)2 310 m11:07

OLG Säuliamt

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders WidénH60 (99)1 900 m11:37

Ronneby OK

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Aron ThorénH16 (57)2 150 m11:02
Anna ErikssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:06:02
Simon GiselssonH16 (57)2 150 m11:09
Christer SvenssonH45 (88)2 310 m11:13
Anton GlivesonH16 (57)2 150 m11:14
Hanna RingD14 (33)1 740 m11:21
Linus VernströmH12 (44)1 630 m11:21
Emil RingH10 (35)1 450 m11:27
Wille VernströmH10 (35)1 450 m11:29
Oskar ErikssonH12 (44)1 630 m11:31
Arvid BlomsterH14 (63)1 830 m11:32
Arvid ErikssonH10 (35)1 450 m11:32
Hanna JohannessonD16 (40)1 980 m11:36
Carl GlivessonH10 (35)1 450 m11:37
Sara ElfvingD45 (65)2 100 m11:44
Fabian AnderssonH14 (63)1 830 m11:48

Rävetofta OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tina HagårdD45 (65)2 100 m11:30

Skåneslättens OL

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johan SanderH21 (58)2 590 m11:04
Kerstin JensenD45 (65)2 100 m11:28
Ebba JensenD16 (40)1 980 m11:30
Edvin SanderH10 (35)1 450 m11:33
Valter SanderU1 (21)1 320 m11:35:42
Karolina  HellfalkÖppen motion 7 (125)2 090 m11:37:31
Kenth SundgrenH60 (99)1 900 m11:46
Christina SegerslättD45 (65)2 100 m11:47
Adam SegerslättÖppen motion 7 (125)2 090 m11:52:16

SOK Aneby

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tommy OlaussonH60 (99)1 900 m11:28

SOK Viljan

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ulla NilssonD60 (41)1 740 m11:13
Roland NilssonH60 (99)1 900 m11:27

Stigmännen Karlshamns OK

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Annika EmanderÖppen motion 7 (125)2 090 m11:00:21
Inga-Lill WikingssonD60 (41)1 740 m11:02
Ulla BergqvistÖppen motion 1 (10)1 450 m11:08:58
Per-Ola MelanderH45 (88)2 310 m11:09
Gabriel BengtssonÖppen motion 7 (125)2 090 m11:09:58
Bigge BengtssonD60 (41)1 740 m11:11
Bengt BergqvistH75 (18)1 600 m11:13
Nils-Arne HåkanssonH60 (99)1 900 m11:19
Åke LarssonH21 (58)2 590 m11:20
Owe NilssonH60 (99)1 900 m11:29
Lars-Gunnar BengtssonH60 (99)1 900 m11:39
Göran AnderssonH60 (99)1 900 m11:47

Tockarps IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mats BrorssonH45 (88)2 310 m11:16

Torsås OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas PerssonH45 (88)2 310 m11:01
Axel LindströmH20 (13)2 470 m11:23
Arne LindströmH20 (13)2 470 m11:25
Algot LindströmH14 (63)1 830 m11:34
Anton LindströmH12 (44)1 630 m11:34

Vimmerby OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Per ErlandssonH45 (88)2 310 m11:03
Erik ErlandssonH16 (57)2 150 m11:13
Agnes ErlandssonD10 (23)1 410 m11:43

Värend GN OL

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Göran ThourH75 (18)1 600 m11:09
John-Erik BergstrandH60 (99)1 900 m11:22
Lars-Åke SjökvistH60 (99)1 900 m11:40

Växjö AIS

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Margareta WikströmÖppen motion 1 (10)1 450 m10:58:44
Rosita KarlssonD60 (41)1 740 m11:04
Siv LarssonD60 (41)1 740 m11:07
Torgny JonssonH75 (18)1 600 m11:12
Nils KarlssonH60 (99)1 900 m11:33
Sven-Olof LarssonH60 (99)1 900 m11:41

Växjö OK

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Mona LindénD21 (36)2 380 m11:09
Gustav RuneforsH16 (57)2 150 m11:12
Jonny LindénH21 (58)2 590 m11:14
Isac EricssonH16 (57)2 150 m11:18
Johan EklundH20 (13)2 470 m11:24
Erik ÅkessonH14 (63)1 830 m11:35
Noel BraunH14 (63)1 830 m11:37
Frida LindénD10 (23)1 410 m11:41
Eva EklundD45 (65)2 100 m11:41
Emma LindénD10 (23)1 410 m11:46
Lars EklundH60 (99)1 900 m11:48
Hugo EricssonH14 (63)1 830 m11:49

Åmåls OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johanna Källvik LeufvénD16 (40)1 980 m11:34
Erika Källvik LeufvénD16 (40)1 980 m11:38

Annonser