Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sprinthelgen, publiktävling SM

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sprinthelgen, publiktävling SM
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: lördag 4 juni 2016 - söndag 5 juni 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

2 550 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda LeoIK Hakarpspojkarna14:00
Maria BraunVäxjö OK14:01
Petra ÖrlegårdLunds OK14:02
Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad14:03
Marion BüchliOLG Suhr14:04
Maria HelmerssonHässleholms OK14:05
Cecilia KarmetunOK Njudung14:06
Emmy HelmerssonHässleholms OK14:07
Kristina BerlinKarlskrona SOK14:08
Mona LindénVäxjö OK14:09
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad14:10

H21

2 830 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn AnderssonKarlskrona SOK14:00
Henrik EklundLunds OK14:01
Joakim KarmetunOK Njudung14:02
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 8714:03
Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK14:04
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad14:05
Jon LindskogOK Älme14:06
Martin RosénOK Stigen14:07
Simon EngelHässleholms OK14:08
Niklas NilssonHärlövs IF14:09
Dennis GustafssonOK Njudung14:10
Nencho NenchevKarlskrona SOK14:11
Jonny LindénVäxjö OK14:12
Johan SanderSkåneslättens OL14:13
Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK14:14
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers14:15

H20

2 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel LindströmTorsås OK14:27
Johan EklundVäxjö OK14:28
Arne LindströmTorsås OK14:29

D16

2 090 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa JohanssonKarlskrona SOK14:00
Elin AntonischkiOK Orion14:01
Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK14:02
Martina BraunVäxjö OK14:03
Moa AlsiöFalköpings AIK OK14:04
Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK14:05
Emma NilssonAlvesta SOK14:06
Irmalinn NilssonHärlövs IF14:07
Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK14:08
Alicia LundgrenVäxjö OK14:09
Erika Källvik LeufvénÅmåls OK14:10
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK14:11
Tilda ÖstbergStora Tuna OK14:12
Elin SvenssonOK Älme14:13

H16

2 270 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ErlandssonVimmerby OK14:19
Linus LundbergOK Bävern14:20
Albin TollOK Njudung14:21
Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK14:22
Jakob ZällHjärnarps OL14:23
Simon GiselssonRonneby OK14:24
Anton SvenssonHässleholms OK14:25
Gustav RuneforsVäxjö OK14:26
Oscar NilssonAlvesta SOK14:27
Love CarlssonOK Orion14:28
Ludvig HallabroHässleholms OK14:29
Melker ElofssonOK Njudung14:30
Isac EricssonVäxjö OK14:31
Per HedmanIF Hagen14:32
Aron ThorénRonneby OK14:33
Erik HanssonKarlskrona SOK14:34
Jonathan LjungbergOK Skogsfalken14:35

D14

1 620 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie NilssonOK Orion14:14
Linn KarlssonOK Vilse 8714:15
Amanda KarmetunOK Njudung14:16
Elvira LjungbergOK Skogsfalken14:17
Amanda SvenssonOK Orion14:18
Vilmalee SuwanOK Vilse 8714:19
Klara AnderssonOK Orion14:20
Elin JennerstrandOK Njudung14:21
Elin EmilssonOK Skogsfalken14:22
Ella BrattOK Orion14:23

H14

1 790 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max PerssonOK Skogsfalken14:00
Arvid BlomsterRonneby OK14:01
Leo JohanssonOK Orion14:02
Anton TörnqvistKarlskrona SOK14:03
Hugo EricssonVäxjö OK14:04
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK14:05
Fabian AnderssonRonneby OK14:06
Arvid KronmarKarlskrona SOK14:07
Ivar HelmerssonHässleholms OK14:08
Filip HåkanssonOK Orion14:09
Oscar HultgrenOK Njudung14:10
Hugo LarssonKarlskrona SOK14:11
Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK14:12
Algot LindströmTorsås OK14:13
Johan HedmanIF Hagen14:14
Emil ViktorssonOK Skogsfalken14:15
Filip JennerstrandOK Njudung14:16
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK14:17
Noel BraunVäxjö OK14:18
Linar JonassonKarlskrona SOK14:19
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK14:20

D12

1 710 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma ZettervallKarlskrona SOK14:35
Vilma EngströmOK Orion14:36
Hanna AlsiöFalköpings AIK OK14:37
Enni LindskogOK Älme14:38
Sandra WiduchKarlskrona SOK14:39
Agnes BerlinOK Orion14:40
Ellen TollOK Njudung14:41
Emma EmilssonOK Skogsfalken14:42
Lisa SwartzOK Orion14:43
Tilde BlomOK Nackhe14:44

H12

1 710 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar ErikssonRonneby OK14:10
Alexander GustavssonOK Njudung14:11
Melker LarssonOK Orion14:12
Stepan KhakimovKarlskrona SOK14:13
Nils SwartzOK Orion14:14
Anton LindströmTorsås OK14:15
Oliver HåkanssonOK Orion14:16
Linus ZederinOK Nackhe14:17
Damien HammarströmKarlskrona SOK14:18
Johan BjörckOK Älme14:19
Axel BrattOK Orion14:20
Linus VernströmRonneby OK14:21

D10

1 240 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LindénVäxjö OK14:00
Clara SvenssonHässleholms OK14:01
Agnes ErlandssonVimmerby OK14:03
Felicia GustafssonOK Njudung14:04
Frida LindénVäxjö OK14:05
Lova KronmarKarlskrona SOK14:06
Maja MånssonOK Orion14:07
Kerstin DomeijKarlskrona SOK14:08
Filippa BraunVäxjö OK14:09

H10

1 240 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl GlivessonRonneby OK14:23
Wilhelm KarmetunOK Njudung14:24
Edvin SanderSkåneslättens OL14:25
Eddie KarlssonOK Vilse 8714:26
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK14:28
Arvid ErikssonRonneby OK14:29
Holger DomeijKarlskrona SOK14:30
Wille VernströmRonneby OK14:31
Ville LindskogOK Älme14:32
Arthur LindströmTorsås OK14:33
Isak EngOK Pan-Kristianstad14:34
Kasper FagerKarlskrona SOK14:35
Emil RingRonneby OK14:36

D45

2 320 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria TuressonHärlövs IF14:00
Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK14:01
Tina HagårdRävetofta OK14:02
Martina KarlssonOK Vilse 8714:03
Åsa AlsiöFalköpings AIK OK14:04
Cecilia SvenssonHässleholms OK14:05
Weronica ZederinOK Nackhe14:06
Mia HallabroHässleholms OK14:07
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK14:08
Karin AnderssonIF Hagen14:09
Eva EklundVäxjö OK14:10
Annika EngelHässleholms OK14:11
Kristina JohanssonKalmar OK14:12
Christina SegerslättSkåneslättens OL14:13
Marina JohanssonOK Njudung14:14
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK14:15
Caroline LiljebjörnNybro OK14:16

H45

2 400 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HallabroHässleholms OK14:17
Mats CarlsvärdAlmby IK14:18
Lars-Magnus BjörckOK Älme14:19
Ola NilssonAlvesta SOK14:20
Magnus TrofastBredaryds SOK14:21
Stefan PeterssonKalmar OK14:22
Dennis TollOK Njudung14:23
Kjell SvenssonOK Älme14:24
Roger SvenssonHässleholms OK14:25
Jonas PerssonTorsås OK14:26
Magnus LarssonKarlskrona SOK14:27
Per ErlandssonVimmerby OK14:28
Ola JönssonOK Vilse 8714:29
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken14:30
Göran MånssonKarlskrona SOK14:31
Peter BraunVäxjö OK14:32
Mats HedmanIF Hagen14:33
Tomas NilssonHässleholms OK14:34
Erik AhlströmHelsingborgs SOK14:35
Stefan KollbergEksjö SOK14:36
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK14:37
Arne KlintbergEksjö SOK14:38
Nils HelmerssonHässleholms OK14:39
Björn AlpbergAlmby IK14:40
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK14:41
Martin WidmerOLG Suhr14:42
Sten SegerslättSkåneslättens OL14:43
Stefan Karlsson AlsiöFalköpings AIK OK14:44

D60

1 790 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK14:32
Rosita KarlssonVäxjö AIS14:33
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad14:34
Margareta SvenssonOK Vilse 8714:35
Ulla NilssonSOK Viljan14:36
Lena SöderbergOK Skogsfalken14:37
Birgitta BillstamJärfälla OK14:38
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK14:39
Kerstin LarssonOK Skogshjortarna14:40
Siv LarssonVäxjö AIS14:41
Britt-Mari KarlssonVäxjö OK14:42
Berit ByströmOK Virdarna14:43
Gunilla GrönbladHärlövs IF14:44
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad14:45

H60

2 090 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran LarssonSala OK14:16
Anders WidénOLG Säuliamt14:17
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK14:18
Waste ByströmOK Virdarna14:19
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad14:20
Bo SvillingKarlskrona SOK14:21
Roland NilssonSOK Viljan14:22
Kenth SundgrenSkåneslättens OL14:23
Tommy OlssonKarlskrona SOK14:24
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad14:25
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS14:26
Christer GrönbladHärlövs IF14:27
Lars PerssonOK Kompassen14:28
Lennart BohmanKarlskrona SOK14:29
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK14:30
Lars EklundVäxjö OK14:31
Ingvar PerssonFK Åsen14:32
Leif LindströmNybro OK14:33
Leif SandgrenFrosta OK14:34
Anders BuhréNybro OK14:35
Kenneth FagerKarlskrona SOK14:36
Jan-Ulf KarlssonMålilla OK14:37
Nils KarlssonVäxjö AIS14:38
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK14:39
Kjell MånssonKarlskrona SOK14:40
Hans SjögrenAlvesta SOK14:41
Bo JohanssonOK Stigen14:42
Håkan NilssonMalmö OK14:43
Stellan MartinssonOK Tyringe14:44

H75

1 790 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran ThourVärend GN OL14:22
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad14:23
Sture JanssonEmmaboda Verda OK14:24
Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK14:25
Torgny JonssonVäxjö AIS14:26
Sivert AxelssonKalmar OK14:27
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad14:28

U1

1 260 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Troj GunnarssonBig Foot Orienteers14:00:11
Theo DanhallKarlskrona SOK14:01:58
Arvidas GunnarssonBig Foot Orienteers14:02:59
Sam MårtenssonKarlskrona SOK14:05:36
John MårtenssonKarlskrona SOK14:06:04
Nora MårtenssonKarlskrona SOK14:06:06
Tilde JohanssonKarlskrona SOK14:06:08
Elin JohanssonKarlskrona SOK14:06:28
Hugo BäcklundRonneby OK14:20:53
Olle HåkanssonRonneby OK14:28:47
Disa LundbergKarlskrona SOK14:29:50
Valter SanderSkåneslättens OL14:37:00

U2

1 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malva LarssonOK Orion14:00:00
Elin NilssonKarlskrona SOK14:01:15
Alva EngströmOK Orion14:02:00
Elias LindströmRonneby OK14:04:03
Erik ZettervallOK Dacke14:04:47
Elias KronmarKarlskrona SOK14:09:17
Erik OlssonFrosta OK14:09:25
Alvin LundgrenVäxjö OK14:11:38
Hanna BäcklundRonneby OK14:21:12
Maja BäcklundRonneby OK14:21:13
Hugo EricssonKarlskrona SOK14:29:05

Öppen motion 1

1 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia ElofssonOK Njudung14:02:37
Theo ElofssonNjudung14:02:38
Ulrika FranssonOK Njudung14:02:39
Margareta WikströmVäxjö AIS14:04:11

Öppen motion 7

2 270 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent KlassonHestra IF13:58:20
Marko KarkulehtoOK Vilse 8713:58:46
Anders LevinSvaide Roma SOK13:58:57
Anna BacklundOK Södertörn13:59:07
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK13:59:17
Ulf LundbergKalmar OK13:59:18
Per GrywenzOK Linné13:59:21
Styrbjörn JanssonIF Hagen13:59:23
Thomas ElofssonOK Njudung14:01:11
Torgny LindströmRonneby OK14:01:36
Magnus RydlundHässleholms OK14:01:38
Thomas HenmyrOK Vilse 8714:01:50
Kenneth LindblomVäxjö OK14:02:01
Lena StrandMarkaryds FK14:02:04
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK14:03:03
Marko TorkkeliLessebo OK14:03:05
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK14:04:05
Louise PihlOK Pan-Kristianstad14:04:06
Conny BerggrenVäxjö AIS14:04:09
Jonas EnarssonLunds OK14:04:29
Magnus EmilssonOK Skogsfalken14:05:16
Carina RydlundHässleholms OK14:05:21
Kristina JennerstrandOK Njudung14:05:24
Filippa ZällKlubblös14:05:32
Marcus RamströmOK Kåre14:05:55
Magnus KronmarKarlskrona SOK14:07:05
Roland JanssonVäxjö OK14:07:09
Ulf JohanssonKarlskrona SOK14:07:39
Bo HultgrenOK Njudung14:08:10
Anders JohanssonKarlskrona SOK14:08:12
Nellie RydlundHässleholms OK14:08:23
Martina SundelinOK Orion14:08:30
Katarina SundelinOK Orion14:08:32
William LindblomStigmännen Karlshamns OK14:09:29
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK14:09:38
Åke ÖstberghKarlskrona SOK14:09:41
Linnea RydlundHässleholms OK14:11:29
Eva OlssonFrosta OK14:11:50
Magnus JohanssonFÖRSVARSMAKTEN14:12:25
Maria PetterssonOK Njudung14:13:08
Stefan CaleklintKarlskrona SOK14:14:51
Susanna CaleklintKarlskrona SOK14:15:23
Peter ChristensenKarlskrona SOK14:16:42
Roland BernhardssonIFK Stockaryd14:17:07
Kent BergmanOK Ravinen14:17:20
Henrik ViktorssonOK Skogsfalken14:19:09
Ann GranqvistOK Ravinen14:19:26
Jens BohlinKarlskrona SOK14:19:32
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre14:20:30
Henrik JohannessonRonneby OK14:21:41
Lukas BökmanRonneby OK14:22:32
Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna14:24:14
Kalle BergmanOK Ravinen14:30:15
Anders LarssonRonneby OK14:30:40
Albin AlsiöIF Hagen14:32:57
Olle HedmanIF Hagen14:37:32
Johan LarssonOK Skogshjortarna14:40:48
Helena GummessonKarlskrona SOK14:42:06
Annika JosefssonKarlskrona SOK14:43:53

Annonser