Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, ultralång distans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång distans
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: lördag 2 juli 2016

D21 Ultra SM

16 550 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK12:40
2Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro12:40
3Sofia HolmgårdKils OK12:40
4Riina KuuseloOK Linné12:40
5Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:40
6Lisa AnderssonÄrla IF12:40
8Johanna EngströmOK Hällen12:40
9Signe KlintingJärla Orientering12:40
10Lovisa PerssonOK Tisaren12:40
11Kristin HylanderNyköpings OK12:40
12Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF12:40
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF12:40
16Malin SørensenOK Rodhen12:40
17Linda HallbergBredareds IF12:40
18Sara SjökvistJärla Orientering12:40
19Anette CarlssonKFUM Örebro OK12:40
20Junia BirgerssonVisborgs OK12:40
21Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:40
23Annika BjörkOK Linné12:40
25Magdalena OlssonIFK Mora OK12:40
26Rebecka LindbergOK Roslagen12:40
27Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK12:40
28Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK12:40
29Inga KazlauskaiteOK Linné12:40
30Kajsa HammarströmLinköpings OK12:40
31Linn AxelssonÄrla IF12:40

H21 Ultra SM

22 710 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Viktor SilvemarkÄrla IF12:10
102Jonas EngströmOK Hällen12:10
103Martin RegbornHagaby GoIF Örebro12:10
104Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna12:10
108Per CarlborgLinköpings OK12:10
109Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF12:10
110Rasmus ElmelidLinköpings OK12:10
111Anders AxlingSundsvalls OK12:10
112Fredrik WigertzLånghundra IF12:10
113Patrik LindÄrla IF12:10
114Magnus BjörkOK Rodhen12:10
115Henrik LöfåsOK Linné12:10
116Anders ÖsterlundVästerås SOK12:10
117Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK12:10
118Joakim SvenskStora Tuna OK12:10
119Niklas AldénOK Linné12:10
121Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro12:10
122Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF12:10
123Ken PeetersGöteborg-Majorna OK12:10
125Ross SmithOK Linné12:10
126Joakim BergBromma-Vällingby SOK12:10
127Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna12:10
128Henrik JonssonOK Rodhen12:10
129Artem PanchenkoIFK Mora OK12:10
130Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK12:10
131Robbin KantarpÄrla IF12:10
132Joel Käll KarlssonLinköpings OK12:10
133Johan PetterssonOK Motala12:10
134Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF12:10
135Hugo LindellLånghundra IF12:10
136David BejbomJärla Orientering12:10
139Emil AnderssonÄrla IF12:10
140Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna12:10
141Albin RidefeltOK Linné12:10
142Daniel NilssonNyköpings OK12:10

D20 Ultra SM

12 220 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF11:50
202Rebecka HoppeIF Thor11:50
203Josefin ErlandssonOK Milan11:50
204Amanda BerggrenTullinge SK11:50
205Klara HolmgårdKils OK11:50
206Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna11:50
207Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF11:50
208Moa GustafssonUddevalla OK11:50
209Jenny LindbergVandrarringen11:50
210Fanny AsketunOK Roxen11:50
211Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:50
212Hedwig HaasSundsvalls OK11:50
213Josefine HöögHagaby GoIF Örebro11:50
215Frida JunegardTullinge SK11:50
216Matilda ErikssonVästerbergslagens OL11:50

H20 Ultra SM

16 400 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
303Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna12:20
304Olle NilssonOK Linné12:20
305Ville JohanssonOK Kolmården12:20
306Martin NorrbomSala OK12:20
307Martin DjerfIK Hakarpspojkarna12:20
308John GunnarssonSurahammars SOK12:20
309Arvid NordIK Hakarpspojkarna12:20
310Gustaf SundbüeOK Hällen12:20
311Filip GrahnHestra IF12:20
312Harald LarssonHagaby GoIF Örebro12:20
313Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna12:20
314Karl EngesAttunda OK12:20
315Filip JacobssonOK Tisaren12:20
316Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF12:20
317André AnderssonOK Kåre12:20
318Lucas SundbladEksjö SOK12:20
319Jonas GustafssonOK Kåre12:20
320Filip WadstenOK Landehof12:20
322Samuel HedlundLånghundra IF12:20
323Oskar LindEksjö SOK12:20

D18 Ultra SM

10 780 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF12:30
402Jonna JungåkerSundsvalls OK12:30
403Jonna ForsVästerås SOK12:30
404Elsa HolmgårdKils OK12:30
405Emma PetterssonOK Roxen12:30
406Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna12:30
407Carolina OlssonÄlvdalens IF OK12:30
408Emma HagrotTäby OK12:30
409Tone AlbrektssonOK Ravinen12:30
410Vilma KarlssonSnättringe SK12:30
411Tova OlssonIK Hakarpspojkarna12:30
412Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF12:30
413Sandra BoströmOK Linné12:30
414Hanna HänströmTäby OK12:30
415Emma WibergSkogslöparna12:30
416Amanda RangertIK Hakarpspojkarna12:30

H18 Ultra SM

14 740 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna12:00
502Christian RedtzerAttunda OK12:00
503Håkan RambergHallstahammars OK12:00
504Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna12:00
505Albin LarssonKatrineholms OK12:00
506Olle HedmanIF Hagen12:00
508Niklas CarlssonSundbybergs IK12:00
509Albin AlsiöIF Hagen12:00
510August MollénOK Denseln12:00
512Rickard DjerfTibro OK12:00
513Nils Hammaräng GripKalmar OK12:00
515Olle JosarpFK Friskus-Varberg12:00
516Tuve MöllerOK Linné12:00
517Rasmus MöllerArboga OK12:00
518Henning SjökvistStora Tuna OK12:00
519Albin AnderssonTullinge SK12:00
520Daniel RönnqvistOK Linné12:00
521Oskar EdvardssonJärfälla OK12:00
522Gustav JonssonOK Tor12:00
524Carl HolmbergIF Hagen12:00
525Andreas JonssonOK Orion12:00
526Hampus NyströmIF Hagen12:00
527Waldemar AnderssonLånghundra IF12:00
528Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna12:00
529Fredrik JohanssonOK Nackhe12:00
531John LarssonRånäs OK12:00

Annonser