Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Norrcupen 20160419

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 20160419
Arrangörsorganisation: Ljusdals OK
Datum: tisdag 19 april 2016

Ö1 DAM

2 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452865Stina VilhelmssonForsa OK18:08:12
450587Ellen MikaelssonForsa OK18:08:13

Ö1 HERR

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345302Wilmer WennbergHudiksvalls OK18:14:41
1060807Axel BütikoferLjusdals OK18:16:20
421838Filip ZetterbergHudiksvalls OK18:17:55

Ö3 DAM

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095587Annika SjöblomForsa OK18:10:21
448717Sofia HuggForsa OK18:17:59
9101854Tove WesthForsa OK18:19:23
36770Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK18:21:02
262492Anna-Lena FuruströmLjusdals OK18:24:04

Ö3 HERR

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2073317Lars-Åke SvenssonForsa OK18:12:00
345372Max ZetterbergHudiksvalls OK18:16:29
262495Bengt AgnerLjusdals OK18:39:12

Ö5 DAM

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421844Saga DässmanHudiksvalls OK18:04:36
449186Anna BryngelssonForsa OK18:05:45
7202818Åsa TerentForsa OK18:09:00
421846Jessica ZetterbergHudiksvalls OK18:18:42

Ö5 HERR

3 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452868Per Anders SkalbergLjusdals OK18:01:58
36724Tomas BrandtHudiksvalls OK18:04:34
452806Ibrahim KhalilForsa OK18:09:03
421849Hjalmar WennbergHudiksvalls OK18:15:26
450809Olle LångbergHudiksvalls OK18:17:12
421839Stefan GunnarssonHudiksvalls OK18:20:43
355252Johan MellinForsa OK18:35:45

Ö7 DAM

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36723Gun KrohnHudiksvalls OK17:59:20
36730Christina WestmanHudiksvalls OK18:02:44
9101865Karin GustavssonForsa OK18:08:58
9101867Maria FernmalmForsa OK18:24:40
36890Catherine WennbergHudiksvalls OK18:47:25

Ö7 HERR

3 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36721Rolf KrohnHudiksvalls OK17:59:12
262498Leif PerssonLjusdals OK18:01:38
47116Björnar OlssonForsa OK18:14:01
7203844Torbjörn NilssonOK Dellen18:16:40
47128Jan-Gunnar SwärdForsa OK18:17:01

Ö8 DAM

5 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101869Ronja HuggForsa OK18:12:58
47126Annika StaafForsa OK18:19:45
402789Annesofie SkjärstadForsa OK18:23:47
204985Åsa ErikssonForsa OK18:35:18

Ö8 HERR

5 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9540703Tommy ÖstLjusdals OK18:03:25
1629594Marcus DolkForsa OK18:05:08
451230Rune JonssonLjusdals OK18:07:21
421837Jonas LångbergHudiksvalls OK18:13:15
1116222Dan ThorsellForsa OK18:13:56
611029Per-Åke BladForsa OK18:15:03
421834Wille LångbergHudiksvalls OK18:16:36
7202803Benjamin TerentForsa OK18:17:42
450801Arne OlssonHudiksvalls OK18:18:17
508800Peter KarlbergSnättringe SK18:19:00
9101853Fredrik JuhlinForsa OK18:20:40
570826Leif BylarsForsa OK18:24:37
510201Lars EklundForsa OK18:26:34
29625Calle FuruströmLjusdals OK18:27:16
610828Erik AnderssonVallsta SK18:31:16
435274Per-Erik HellzenLjusdals OK18:34:00

Ö9 DAM

6 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
978076Amy RankkaLinköpings OK18:25:56
1701028Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK18:44:21

Ö9 HERR

6 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246521Markus HellströmForsa OK17:59:02
2095277Magnus JohanssonLjusdals OK18:01:53
29608Anders OvegrenLjusdals OK18:13:20
9101864Anders TrolinForsa OK18:17:31
351652Jonny BerghForsa OK18:35:36

Annonser