Startlista för DM, natt, Blekinge

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Blekinge
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: fredag 8 september 2017

D21

5 450 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
183895412Nadiya VolynskaOK Orion20:30
1848080614Myrra CarlssonOK Orion20:33
1858625543Ewa GwózdzOK Orion20:36

H21

7 440 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
140920215Pontus PeterssonOK Orion20:32
141920330Adam GeorgssonKarlskrona SOK20:35
142884421Fredrik JohanssonBredaryds SOK20:38
143923451Johan EngströmOK Orion20:41
1448033308Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF20:44
145980202Olof SandgrenOK Orion20:47
146259112Petter Marki ErichsenKristiansand OK20:50
147504030Aleksander BernaciakOK Orion20:53

D18

4 570 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
186808182Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK20:31
187632800Ellen WahlbomOK Orion20:34

H18

6 230 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
148990629Mathias BlomsterRonneby OK20:31
1499990331Oscar JohanssonKarlskrona SOK20:34
1508050899Andreas JonssonOK Orion20:37
151990824Emil PetterssonKarlskrona SOK20:40

D16

4 340 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
169020829Hanna RingRonneby OK20:30
171060302Klara AnderssonOK Orion20:36
189812368Hanna JohannessonRonneby OK20:42
197010228Lovisa JohanssonKarlskrona SOK20:48

H16

5 450 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
357020313Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK20:39
362050851Arvid BlomsterRonneby OK20:42
377071723Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK20:45
389010821Simon GiselssonRonneby OK20:48
398002110Gustav ÅmanOK Vilse 8720:51
407021219Arvid KronmarKarlskrona SOK20:54

D14

3 530 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10640421Emma EmilssonOK Skogsfalken20:56
112058218Lisa SwartzOK Orion20:59
121411411Sandra WiduchKarlskrona SOK21:02
139030714Vilmalee SuwanOK Vilse 8721:05
142057288Maja BäcklundRonneby OK21:08
159030110Ella SöderbergOK Skogsfalken21:11

H14

3 530 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
279005102Oskar ErikssonRonneby OK20:32
288130416Filip HåkanssonOK Orion20:35
299040312Linus VernströmRonneby OK20:38
309030219Hugo LarssonKarlskrona SOK20:41
321230204Olof EdvardssonRonneby OK20:47
337474111Anton TörnqvistKarlskrona SOK20:50
347203835Emil ViktorssonOK Skogsfalken20:53

D12

2 320 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17080525Lova KronmarKarlskrona SOK20:33
21051001Louise EdvardssonRonneby OK20:39
38050810Emma LarssonKarlskrona SOK20:45
47203836Anna ViktorssonOK Skogsfalken20:51
51102206Elin SaleskogRonneby OK20:57
61050824Emma ZettervallKarlskrona SOK21:03
72057257Hanna BäcklundRonneby OK21:09
89050409Hedda SvenssonOK Orion21:15
910054Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK21:21

H12

2 320 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208050420Axel BrattOK Orion20:30
219070309Arvid ErikssonRonneby OK20:36
22820380Oliver HåkanssonOK Orion20:42
237060806Måns FridströmKarlskrona SOK20:48
24539905Carl GlivesonRonneby OK20:54
257051022Adam AnderssonKarlskrona SOK21:00
269060214Eddie KarlssonOK Vilse 8721:06
312058124Nils SwartzOK Orion21:12

H35

6 230 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
138451391Johan SwartzOK Orion20:45:14
13918543Johan MyrénOK Orion20:46:00

H40

6 230 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1357408104Jörgen JohanssonKarlskrona SOK20:49
136631001Ola SöderbergOK Skogsfalken20:52
1377502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK20:55

D45

4 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1807710203Ulrika HermanssonOK Orion20:33
18112577Annika JosefssonKarlskrona SOK20:39
182721031Jenny HåkanssonOK Orion20:45

H45

6 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
128690423Henrik BerlinOK Orion20:58
129710029Tony LarssonOK Skogsfalken21:01
1301690327Björn ZettervallKarlskrona SOK21:04
1319700716Anders SundelinOK Orion21:07
132710829Magnus LarssonKarlskrona SOK21:10
133302351Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK21:13
1349681010Johan JacobssonOK Orion21:16

D50

3 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1799650108Katarina SundelinOK Orion20:59

H50

5 450 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
122903020Pontus JonssonOK Orion20:57
12312578Peter WilhelmssonKarlskrona SOK21:00
1249670922Ola JönssonOK Vilse 8721:03
1259660822Anders BlomqvistOK Skogsfalken21:06
1268123666Niklas BrattOK Orion21:09
1278000042Fredrik SmedbergOK Skogsfalken21:12

D55

3 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
177451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK20:32
1789620620Lena SwartzOK Orion20:35

H55

5 450 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1162115533Paul IripFK Göingarna21:15
1179402243Kent OlssonOK Orion21:18
1189201045Tore TjernlundOK Vilse 8721:21
119262491Eskil JohanssonOK Orion21:24
120264152Pontus Johan LarssonOK Skogsfalken21:27
121902943Göran MånssonKarlskrona SOK21:30

H60

4 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
113550812Per NilssonStigmännen Karlshamns OK20:37
114452530Lennart SohlinOK Orion20:40
1157899999Roger ThörnOK Vilse 8720:43

D65

3 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17319571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:31
17413787Gunnel MånssonOK Vilse 8720:34
1759510605Lena SöderbergOK Skogsfalken20:37
1769500520Margareta SvenssonOK Vilse 8720:40

H65

4 570 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1089102854Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK20:46
10910162Lars SvenssonOK Vilse 8720:49
11030357Lennart AnderssonOK Orion20:52
11110107Bo JohanssonOK Vilse 8720:55
1127520401Kenneth FagerKarlskrona SOK20:58

H70

3 360 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10111800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:38
10216850Lennart BohmanKarlskrona SOK20:41
10310528Yngve MagnussonOK Orion20:44
10416659Tommy OlssonKarlskrona SOK20:47
10527256Björn LinnersjöOK Orion20:50
1067461009Leif IngemarssonKarlskrona SOK20:53
107262488Ingemar AnderssonOK Orion20:56

Öppen motion 3

2 320 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077070108Selma LeopoldOK Orion20:28:17
2087080122Erik LeopoldOK Orion20:28:18
2099771005Anders LeopoldOK Orion20:28:19
218555503Rachael GouldOK Orion20:50:21
213451061Albin EmilssonOK Skogsfalken20:59:22
214451062Magnus EmilssonOK Skogsfalken20:59:23
2199200683Noah MulariOK Vilse 8721:05:04

Öppen motion 7

3 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2122057332Henrik ViktorssonOK Skogsfalken20:27:13
216960901Mikael WahlbomOK Orion20:27:27
2111680904Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK20:29:00
2107908140Susanna CaleklintKarlskrona SOK20:31:24
217770422Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK20:32:24
220730224Magnus KronmarKarlskrona SOK20:33:30
21510124Ulf ÅmanOK Vilse 8720:41:08
2221811111Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK21:02:03

Öppen motion 8

4 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2219741012Christian HåkanssonRonneby OK20:45:01

Annonser