Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Lessebo OK
Datum: onsdag 6 april 2016

Bana 1 Herrar

2 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt WihlbornVäxjö OK17:09:21
Love KarlssonAlvesta SOK17:36:12
Arvid GustavssonVäxjö OK17:46:46
Rasmus ForssÅby Tjureda18:17:10
Olle KirstenHovmantorp18:31:45

Bana 1 Damer

2 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Mari GummessomVärend GN OL16:39:08
Maria TegerfalkKlubblös16:39:11
Emelie SvanbringHovmantorp17:16:53
Della LinnérAlvesta SOK17:22:47
Ellinor SvanbringHovmantorp17:23:16
Elina LindénVäxjö OK17:41:53
Amanda GustavssonVäxjö OK17:45:46
Petra ÅhsbergVäxjö OK17:46:24
Anna HammarbergAlvesta SOK18:05:57
Emilia AugustssonLessebo OK18:08:54
Cornelia ForssÅby Tjureda18:14:08
Ida PerssonAlvesta SOK18:25:43
Signe KirstenHovmantorp18:31:31

Bana 2 Herrar

3 000 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Manfred AnderssonKlubblös16:37:37
Alf KarlssonLessebo OK16:51:23
Alf SkogmalmOK Norrvirdarna17:02:26
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK17:08:19
Torgny JonssonVäxjö AIS17:11:31
Folke RingbergLessebo OK17:14:09
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK17:14:39
Tommy WahlbergVäxjö OK17:14:50
Pahn GardhemNybro OK17:15:29
Fabian SeluskaLessebo OK17:16:14
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK17:16:49
Fabian EvertssonLessebo OK17:17:59
Kjell MagnussonVäxjö OK17:18:03
Ingemar ErlandssonVäxjö OK17:20:27
Johan MalmqvistHultsfreds OK17:25:45
Anders ErikssonIF Hagen17:29:44
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK17:40:34
Tobias GustavssonVäxjö OK17:42:10
Bernt PeterssonAlvesta SOK17:50:41
Birger LinnérAlvesta SOK18:03:08
Åke KarlssonAlvesta SOK18:05:16
Liam KarlssonAlvesta SOK18:06:09
Ulrik PerssonAlvesta SOK18:26:09
Jonas  FagerVäxjö OK18:28:36

Bana 2 Damer

3 000 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina AlrikssonNybro OK17:06:56
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK17:10:07
Maria GustavssonAlstermo IF17:11:54
Annemarie HolmAlstermo IF17:11:58
Olivia KarlssonLessebo OK17:14:46
Evamarie LundahlIF Hagen17:29:02
Eva ArvidssonAlvesta SOK17:40:30
Ann Karolina KarlssonLessebo OK17:44:14
Eva LundahlAlvesta SOK17:49:06
Emmie NordströmLessebo OK18:11:09
Mikaela LandeliusLessebo OK18:12:02
Elaine AugustssonLessebo OK18:15:04
Annika GranqvistVärend GN OL18:21:45
Eva PerssonVäxjö OK18:30:58
Anna-karin NilssonVäxjö OK18:42:53

Bana 3 Herrar

3 900 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL17:05:27
Jörgen MalmVäxjö OK17:06:16
Leif JohnssonKlubblös17:42:18
Mattias RundgrenKlubblös18:08:52
Ulf WikellVärend GN OL18:19:37
Jesper WikellVärend GN OL18:19:38
Marko TorkkeliLessebo OK18:23:44

Bana 3 Damer

3 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TollsternVäxjö AIS17:06:32
Lisa WilhelmssonVederslöv17:35:50
Charlotte NilssonKlubblös18:04:02
Åsa ForssÅby Tjureda18:17:31

Bana 4 Herrar

5 000 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian JonssonVäxjö OK17:09:08
Patrik ErikssonVäxjö OK17:10:48
Daniel SjödenKlubblös17:18:41
Nils KarlssonVäxjö AIS17:21:11
Magnus LinnérAlvesta SOK17:24:47
Mats ArnessonNybro OK17:28:55
Bo JohanssonOK Älme17:34:42
Ludvig WallénVäxjö OK17:35:26
Jim WilhelmssonVederslöv17:35:45
Magnus ForsbergOK Norrvirdarna17:37:22
Håkan ÖstergrenVäxjö OK17:38:58
Niklas KarlssonVäxjö OK17:41:31
Magnus K-O JohanssonLinköpings OK17:42:29
Krister NilssonVäxjö OK17:45:01
Joakim WessmanVäxjö OK17:46:21
Göran LundahlAlvesta SOK17:49:03
Daniel EvaldssonVäxjö OK17:51:17
Joakim PerssonKlubblös17:53:57
Jan KarlssonVäxjö OK18:01:34
Rune LundgrenOK Trian18:05:24
Jonatan LundqvistAlvesta SOK18:07:07
Noel BraunVäxjö OK18:10:45
Lars EklundVäxjö OK18:13:28
Leif AnderslövAlvesta SOK18:18:21
Thomas BeckerinVäxjö OK18:19:21
Anders GranqvistVärend GN OL18:22:00
Robin KarlssonAlvesta SOK18:24:41
Anders PerssonVäxjö OK18:30:51
John E ErikssonVäxjö OK18:33:43

Bana 4 Damer

5 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK17:07:22
Eva NilssonVäxjö OK17:14:28
Sara AnderssonVäxjö OK17:26:34
Eva EklundVäxjö OK18:11:21
Maria BraunVäxjö OK18:16:25
Lina SamuelssonKlubblös18:20:38

Annonser