Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för VOL nr 9 Medelpad

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: VOL nr 9 Medelpad
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: torsdag 11 augusti 2016

Damer Lång

2 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501030Christina FlordalLjusdals OK10:05:48
Elisabet Lundgrensok10:08:00
362533Inger LorentzsonSundsvalls OK10:36:40
2104151Kristina Åströmgmok10:38:50
2104175Klara Åströmgmok10:39:32
Laila NäslundSSOK

Damer Kort

1 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2063808Kerstin BrunnSundsvalls OK10:18:49
448673Lill NilssonVK Uvarna10:26:49
362377Ulla HellmanSundsvalls OK10:34:34

Promenad Alla

1 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351855Per HedströmIF Strategen10:04:25
889206Yngve LarssonKovlands IF10:06:54
426808Ylva Söderströmsok10:10:20
256643Jan RydfjällSundsvalls OK10:10:23
22624Berith LindvallSundsvalls OK10:19:05
436036Viola PerssonVK Uvarna10:19:30
818388Birgitta HammarbergSundsvalls OK10:21:09
443457Ingeged JonssonKlubblös10:24:25

Herrar Lång

2 800 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36975Mats AnderssonSelånger SOK10:03:49
431051Sten-Olov HellbergSundsvalls OK10:07:49
7500429Sven Erik SundinSelånger SOK10:11:48
827400Jon FlordalLjusdals OK10:13:51
585081Jan HammarbergSundsvalls OK10:15:49
306035Kjell ErikssonVK Uvarna10:17:48
15419Tore LundgrenSundsvalls OK10:19:50
506022Sten Åke VedinSelånger SOK10:21:48
2050775Karl-Erik NorlingSundsvalls OK10:23:49
234570Ingmar SöderströmSundsvalls OK10:25:45
228096Sören JanssonSundsvalls OK10:27:49
452663Age JonssonKovlands IF10:29:49
15459Peter LorentzsonSundsvalls OK10:30:02
450679Berndt JohanssonSelånger SOK10:31:48
427044Göran NilssonVK Uvarna10:33:48
306091Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:35:47
203996Jan WallgrenSelånger SOK10:37:48

Herrar Kort

1 800 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15416Göran BergSundsvalls OK10:02:48
443458Lars-Göran ForsTimrå SOK10:04:52
449576Olle NäslundSelånger SOK10:06:48
409669Gunnar JonssonKovlands IF10:08:57
209855Jan Erik LindvallSundsvalls OK10:10:46
259497Roland LundqvistTimrå SOK10:12:49
448676Bernt NordinVK Uvarna10:14:49
426815Stefan Westmansok10:15:33
452607Nils Erik HellgrenKovlands IF10:16:49
15472Kjell AnderssonSundsvalls OK10:20:49
443491Esbjörn WinbergKovlands IF10:22:49
259257Jim PerssonVK Uvarna10:24:54
245912Bert-Erik BergströmVK Uvarna10:28:47
452669Göte BengtssonIF Strategen10:30:49
259156Åke HöglundTimrå SOK10:32:47
2104155Mårten Åströmgmok10:36:34

Annonser