Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tisdags-OL Rydskogen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rydskogen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 19 april 2016

Långa

6 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas WannbergIK Omega06:09:26
John MårstadP406:17:52
Max SuderbysIF Hagen06:27:21
Jesper LarssonOK Amne06:41:12
Emma KindbomIF Hagen06:43:41
Anders KindbomIF Hagen06:48:30
Urban BarkIF Hagen07:05:18
Karl GellermanGöteborgs skidklubb07:07:56
Johan HöögMariestad FK07:20:36

Mellan

4 820 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sammy TanhuaIstrums SK05:38:05
Nils DahlenIstrums SK05:47:11
Magnus RamsinIF Hagen05:54:56
Göran JohanssonIK Gandvik05:58:16
Sofie BendeFörsvarsmakten05:58:20
Johan EngströmÖvrig05:58:20
Henrik JacobsonIstrums SK05:59:49
Carina NilssonIK Gandvik06:01:41
Linus LindespångP406:02:00
Daniel GabrielssonP406:02:16
Christian MarkP406:02:18
Emil SvenssonP406:02:21
Agne GustavssonIstrums SK06:02:59
Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK06:03:08
Ola LundhIF Hagen06:08:06
Eine LarssonOK P406:09:36
Anders JakobssonSOK Träff06:10:56
Roger AnderssonOK P406:12:04
Anders RotzénOK P406:13:46
Alf AnderssonIF Hagen06:14:53
Jan AlbertssonIstrums SK06:15:10
Hans-Gösta BernhardMariestads FK06:15:30
Conny LjungbergVolvo06:16:25
Michael KarlssonOK P406:18:54
Karl-Gustav LarssonOK P406:20:46
Hans TuvessonIF Hagen06:30:49
Ove FlinkIK Albion06:31:15
Jonas EricssonVolvo06:34:03
Conny GunnarssonOK Älgen06:44:50
Björn SahlK306:49:53
Pia Brag-JonssonIK Gandvik06:50:58
Gunilla SterudIF Hagen06:51:24
Björn SterudIF Hagen06:52:09
Mattias VestrinÖvriga06:55:44
Lena ReisenIF Hagen06:56:02
Tomas BogrenIF Hagen06:56:19
Lennart ArdmarVolvo06:59:16
Johan LindgrenIF Hagen07:06:56
Yngve GustavssonVolvo07:26:51

Korta

3 000 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars BörjessonIstrums SK05:50:54
Inger WesterbergIF Hagen05:51:27
Eva HellströmOK P405:51:50
Inger HolmOK P405:51:51
Lars WahlströmIstrums SK05:56:01
Carina WallgrenIstrums SK05:58:10
Eva GustavssonIstrums SK06:03:01
Karl-Erik JohanssonIstrums SK06:03:25
Börje ReimertssonOK P406:04:43
Peter NyströmMariestads FK06:07:36
Ulla AnderssonIF Hagen06:10:27
Anders MellegårdProjektangegemang06:14:42
Anders PeterssonTibro OK06:16:28
Kay SvenssonOK P406:19:51
Anton NilssonÖvrig06:23:17
Anders JohanssonTrollhättans SOK06:24:39
Alf AnderssonOK P406:31:01
Alfred AlingOK P406:31:03
Leo AnderssonBogrens06:31:11
Per AnderssonOK P406:31:12
Bengt ÖsterblomK306:33:27
Göran SpaakÖvrig06:33:36
Renita PåsseIF Hagen06:38:32
Liam JohanssonIF Hagen06:41:46
Ulrica HelgessonÖvriga06:45:05
Anders CarlssonÖvriga06:45:07
Urban KarlssonOK P406:46:02
Catrin FärrenOK P406:46:05
Agnes JohanssonIF Hagen06:46:30
Kjell JohanssonIF Hagen06:46:32
Anna ÖsterlundÖvriga06:52:51
Jan SahlIF Hagen06:52:53
Mark ReisenIF Hagen06:55:01
Maria WidmarkIF Hagen06:59:18
Marie OlssonTibro OK07:05:43
Karl BjörkIFK Skövde skidor07:13:28
Jesper NymanIFK Skövde Skidor07:13:30
Lina BjörkIFK Skövde skidor07:15:00

Lätta

2 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans-Olof SvenssonOK P405:54:03
Anna GöransdotterÖvrig06:51:45
Göran KarlssonIK Albion06:51:47
Hugo GustafssonTibro OK07:03:36

Annonser