Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL tävling 3

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 3
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: torsdag 14 april 2016

Korta Banan

2 100 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443255Bo CarlssonOK Tisaren08:14:55
2095414Lena LindgrenOK Järnbärarna08:21:19
2095434Gun JohanssonOK Järnbärarna08:23:30
18469Marianne DahlbergOK Alferna08:24:06
27045Birgitta BjörkKFUM Örebro OK08:24:33
18459Karl EkströmOK Alferna08:25:10
202334Maj-Britt LovangHagaby GOIF08:27:34
16132Hans JonhedKFUM Örebro OK08:28:25
16133Ulla JonhedKFUM Örebro OK08:28:26
443241Lars LindegrenOK Tylöskog08:29:10
264866Lars AlbertssonOK Tylöskog08:29:13
25815Olov LagerströmOK Tisaren08:31:37
17012Samuel ErikssonOK Letstigen08:32:55
1549065Nils LovangHagaby GOIF08:34:54
25021Ethel NordLindebygdens OK08:36:07
341397Kurt JonssonOK Letstigen08:38:54
567355Bo BrånnAskersunds OK08:39:51
263311Claes SjöbergLindebygdens OK08:40:05
16010Östen EklöfOK Milan08:50:51
2072795Roger PerssonOK Tylöskog08:53:19
16116Ellenor GrönvallKFUM Örebro OK08:54:10
207280Bo EklundOK Tylöskog08:54:41
43818Per SundbergGävle OK09:00:11
16027Inga HolmströmOK Milan09:01:44
43817Anna-Lena LundellGävle OK09:02:52

Mellan Banan

3 400 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228034Torsten BergstenGarphyttans IF08:20:00
18463Kjell LarssonOK Alferna08:20:35
353064Rolf JanssonOK Tisaren08:20:46
443261Lars Åke GöranssonAlmby IK08:22:12
19147Stig AnderssonAlmby IK08:24:58
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK08:27:25
18460Elisabeth ErikssonOK Milan08:31:31
21307Kjell BlomkvistHagaby GOIF08:33:00
2065338Asta SjöbergLindebygdens OK08:35:51
2065306Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK08:37:45
439500Ingemar WidénKFUM Örebro OK08:39:27
2065344Anders HolmbergLindebygdens OK08:40:32
2065303Rolf HelmerssonLindebygdens OK08:42:17
1393134Inger LjungströmOK Djerf08:43:19
443256Lennart GustavssonOK Milan08:43:44
421705Larseric LarssonDegerfors OK08:44:22
16013Rolf PerssonOK Milan08:44:45
16034Kenneth IsraelssonOK Milan08:46:12
9640109Lars HolmgrenOK Tylöskog08:47:13
46784Nils MogrenHällefors OK08:49:03
810522Britt-Marie EklöfOK Milan08:49:33
2095421Ove JohanssonOK Järnbärarna08:50:48
246708Bengt KammerlandOK Milan08:51:33
46763Johnny BrandtHällefors OK08:52:08
16115Weine FredrikssonKFUM Örebro OK08:53:57
13855Gerd LarssonHagaby GOIF08:54:04
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog08:55:02
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog08:55:53
405444Robert LarssonHagaby GOIF08:56:10
216441Sten SundinOK Tisaren08:58:46
16028Jörgen HolmströmOK Milan09:01:26
2075499Stefan ÖbergOK Milan09:02:31
25818Ingvar ErikssonOK Tisaren09:10:57
202335Gunnar LindgrenÖREBRO09:13:59

Långa Banan

4 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17339Kurt ÅbergOK Tisaren06:49:34
2095424Hjalmar NordkvistOK Järnbärarna08:16:57
2095408Lennart LindgrenOK Järnbärarna08:23:45
262445Inge LöwegrenKatrineholms OK08:27:17
27039Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK08:31:23
13883Thord ErikssonHagaby GOIF08:32:52
519155Per-Åke HullAlmby IK08:42:09
888701Peter ÖstlundOK Milan08:51:35
1501011Kjell ErikssonOK Djerf08:51:52
9530822Lasse ÖstlinOK Milan08:52:13
1181174Mattias GustafssonIF Start08:57:40
510510Göran AnderssonOK Tylöskog09:06:43
9441213Lennart LundhOK Tisaren09:11:13

Annonser