Startlista för Kalmarträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kalmarträffen
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: lördag 16 september 2017

D21

6 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970329Elin LundqvistOK Orion11:43
9930428Maria JohanssonTorsås OK11:45
993541Cecilia BrattOK Orion11:47
870903Ingela SmedenmarkRonneby OK11:49

H21

10 020 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
920803Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad11:01
8199509Jonathan KarlssonOK Tisaren11:03
8123666Niklas BrattOK Orion11:05
730323Mattias WestfältGotlands Bro OK11:07
730619Torgny LindströmRonneby OK11:09
7900816Joel Käll KarlssonLinköpings OK11:11
29337Håkan AlmqvistNybro OK11:13
920215Pontus PeterssonOK Orion11:15
18027Filip NilssonGotlands Bro OK11:17
9913499Linus VernströmRonneby OK11:19

H18

6 440 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990219Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:58
712000Viggo KlassonOK Ravinen11:33

D16

4 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2083990Tuva LövdahlSOK Viljan11:35

H16

5 360 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9020812Simon FogelströmTorsås OK11:17
2101805Edvin StrandbergKalmar OK11:19
9085619Hugo EricssonVäxjö OK11:21
1020607Erik NilssonGotlands Bro OK11:23
2101824Jonathan KonradssonKalmar OK11:25
439618Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK11:27
2107428Hugo UnossonKalmar OK11:29

D14

4 140 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058218Lisa SwartzOK Orion11:01
8040425Natalie GardelinGotlands Bro OK11:03
2107414Judith LundqvistKalmar OK11:05
451078Emma RindstigSOK Viljan11:07
1050824Emma ZettervallKarlskrona SOK11:09
9030110Ella SöderbergOK Skogsfalken11:11
1426461Filippa SöderbergKalmar OK11:13
997036Vendela SturekSOK Viljan11:15

H14

4 140 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
430188Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK11:00
448431Filip JennerstrandOK Njudung11:02
9979904Olle ErlandssonSOK Viljan11:04
451558Peder PerssonGotlands Bro OK11:06
2107422Axel CondrupKalmar OK11:08
9030219Hugo LarssonKarlskrona SOK11:10
1470401Rasmus EjermarkTorsås OK11:12
9012000Folke SvangrenGotlands Bro OK11:14
2119984Ville LundgrenKalmar OK11:16
9415729Alexander GustafssonOK Njudung11:18
2088526Theo LövdahlSOK Viljan11:20
445811Jonathan FlodmanGotlands Bro OK11:22
1160612Lukas HagbergKalmar OK11:24
9050517Olle PetersénOK Njudung11:26
1470449Hampus HolgerssonTorsås OK11:28
227881Edvard PetterssonGotlands Bro OK11:30
30034Leo MuriguKalmar OK11:32
448444Oscar HultgrenOK Njudung11:34
7171104Gustav EvebornSOK Viljan11:36
1041102David WestfältGotlands Bro OK11:38

D12

3 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8050810Emma LarssonKarlskrona SOK11:01
441095Molly WirefeldtNybro OK11:03
451556Ulrika PerssonGotlands Bro OK11:05
449545Agnes BerlinOK Orion11:07
2054922Alma FredrikssonKalmar OK11:09
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog11:11
205413Ida WestfältGotlands Bro OK11:13
1470571Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK11:15
2104231Linn BjörneldKalmar OK11:17
423357Alma PetterssonGotlands Bro OK11:19

H12

3 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433821Filip GummessonNybro OK11:20
2058124Nils SwartzOK Orion11:22
2104207Viktor ArgusKalmar OK11:24
2054903Emil KreutnerSOK Viljan11:26
9060112Wille VernströmRonneby OK11:28
1470446Simon WaxegårdTorsås OK11:30
8050420Axel BrattOK Orion11:32
2119982Hugo LundgrenKalmar OK11:34
444710Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK11:36

D10

2 530 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441072Hilda HelmerssonNybro OK11:19
9672818Amalia ErlandssonSOK Viljan11:21
241900Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK11:23
8070424Felice GardelinGotlands Bro OK11:25
9070724Matilda SöderbergOK Skogsfalken11:27
1070216Milla KlassonOK Ravinen11:29

H10

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29564Axel ErikssonKexholms SK10:58
1080223Elias LindströmRonneby OK11:33
1090930Erik ZettervallKarlskrona SOK11:35

D35

4 920 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
434131Eva PerssonVäxjö OK11:31
770422Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK11:33
16687Linda LarssonKarlskrona SOK11:35
8209091Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK11:37
403062Anna HanssonSOK Viljan11:39

H35

7 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
770310Per LenanderVäxjö OK10:56
7502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:30
24753Mikael GummessonNybro OK11:32
2101563Gustaf BergquistSjövalla FK11:34
631001Ola SöderbergOK Skogsfalken11:36

D45

4 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18509Kristina BerlinKarlskrona SOK11:35
721229Catrine OlssonTorsås OK11:37
710623Anna SvenssonSOK Viljan11:39
1680904Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:41

H45

6 180 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
710801Patrik LundqvistNybro OK10:58
1690327Björn ZettervallKarlskrona SOK11:00
690423Henrik BerlinOK Orion11:02
500723Magnus OlssonTorsås OK11:04
720731Tony LövdahlSOK Viljan11:06
710829Magnus LarssonKarlskrona SOK11:08
9681010Johan JacobssonOK Orion11:10
7701006Henrik PeterssonNybro OK11:12
29322Våge RindstigSOK Viljan11:14
710906Yuri OmelchenkoOK Orion11:16
7110251Fredrik KarlssonNybro OK11:18

D50

3 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
650406Gunilla GustafssonOK Orion10:58
2093498Helena KarlssonNässjö OK11:46
815538Caroline LiljebjörnNybro OK11:48

H50

5 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9670123Jonas PerssonTorsås OK11:21
262721Glen HåkanssonVäxjö OK11:23
26838Jonas BergforsSOK Viljan11:25
41793Lars KlassonOK Ravinen11:27
777929Magnus PorleVäxjö OK11:29
9651108Peter EkdahlEmmaboda Verda OK11:31

D55

3 980 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25585Eva TollsternVäxjö AIS11:21
343860Ann BrenanderSOK Viljan11:23
38269Ingalill OlssonOK Orion11:25
451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:27
610601Mariann JohanssonKexholms SK11:29
9620620Lena SwartzOK Orion11:31
15943Berit RuneforsVäxjö OK11:33

H55

5 480 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441991Bo JohanssonOK Älme10:58
591016Ingemar MånssonRonneby OK11:21
9402243Kent OlssonOK Orion11:23
439616Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK11:25
9590321Jan KarlssonVäxjö OK11:27
202556Bo PeterssonLessebo OK11:29

D60

3 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9560113Bente KällVäxjö OK11:31
1571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK11:33
9025597Siv LarssonEmmaboda Verda OK11:35

H60

4 740 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27137Torbjörn SandebäckÅlems OK11:34
2107207Carl-Johan RoubertFK Finn11:36
262651Leif CarlssonSOK Viljan11:38
42140Leif SvangrenGotlands Bro OK11:40
18416Mikael BodénMarkbygdens OK11:42
241510Stefan CarlssonSOK Viljan11:44

D65

3 610 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:01
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan11:03
29326Vanja GummessonNybro OK11:05
9510605Lena SöderbergOK Skogsfalken11:07
27159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK11:09
9521016Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:11
507049Marie-Louise KarlssonNybro OK11:13
21069Kristin JohanssonKarlskrona SOK11:15
27257Ann-Helen LinnersjöOK Orion11:17

H65

4 510 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17546Björn PalmLessebo OK11:01
9025593Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK11:03
15077Hans GottfridssonTorsås OK11:05
27135Bertil KalénSOK Viljan11:07
421736Roger BergvikVäxjö OK11:09
8021216Lennart SmedenmarkRonneby OK11:11
30357Lennart AnderssonOK Orion11:13
520101Göran SvensonSOK Viljan11:15
27105Stellan HäggbrinkBerga SOK11:17
9189469Hans SvensonSOK Viljan11:19

D70

2 940 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10316Eva BergstrandVärend GN OL10:56
350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK11:00
29335Britt NybergNybro OK11:02
344432Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:04
10313Siv EkelöfVärend GN OL11:06
7430315Berit ByströmOK Virdarna11:10
1213148Gullevi SvenssonRonneby OK11:12
16000Ann-Mari PerssonVäxjö OK11:14
776222Ros-Mari KarlssonNybro OK11:16
444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:18
17795Barbro NilssonAlvesta SOK11:20
13913Solbritt GustafssonOK Virdarna11:22
611004Birgitta OlssonRonneby OK11:24

H70

4 510 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1441104Åke EckerbomIFK Sävsjö10:56
421360Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL11:00
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan11:02
15704Kent EkdahlEmmaboda Verda OK11:04
1396333Leif LindströmNybro OK11:06
262488Ingemar AnderssonOK Orion11:08
2075294Lars JohanssonÅlems OK11:10
16659Tommy OlssonKarlskrona SOK11:12
8470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:14
17543Gerth SällströmLessebo OK11:16
426900Nils KarlssonVäxjö AIS11:18
39848Allan KarlssonÅlems OK11:20
26826Karl-Erik PetterssonSOK Viljan11:22
9471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:24
17579Folke RingbergLessebo OK11:26
10528Yngve MagnussonOK Orion11:28
9460113Roland NilssonSOK Viljan11:30
15708Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:32

H75

3 610 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10315John-Erik BergstrandVärend GN OL11:00
27256Björn LinnersjöOK Orion11:02
341095Stig KarlssonTorsås OK11:04
2050912Kjell MånssonKarlskrona SOK11:06
9420921Anders BuhréNybro OK11:08
10312Erling EkelöfVärend GN OL11:10
17587Kurt BergstrandLessebo OK11:12
590821Ragnar OlssonRonneby OK11:14
1420201Krister SandbladVäxjö OK11:16
11800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:18
263097Göran ThourVärend GN OL11:20
17565Stig KarlssonLessebo OK11:22
261563Roland KarlssonRonneby OK11:24
15998Hagbert PerssonVäxjö OK11:26
699098Rolf JonssonNybro OK11:28

H80

2 940 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7061028Bernt PeterssonAlvesta SOK11:26
440052Lars PerssonVäsby OK11:28
15927Gillis AlmVäxjö OK11:30
428957Allan HåkanssonSOK Viljan11:32
660818Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:34
2058133Werner TörnblomVäxjö OK11:36

H85

2 640 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451394Sven SvenssonKarlskrona SOK11:38
1200144Henry GustafssonÅlems OK11:40

Inskolning

1 650 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2054983Loe VandrevikKalmar OK10:42:55
441068Vera DjupforsNybro OK10:51:39
2054968Rebecka SandelinKalmar OK11:02:13
2054919Selmer MånssonKalmar OK11:33:21
441019Hedvig FrölerNybro OK11:36:31
886238Signe KirstenKlubblös11:49:09
2115405Alva BergquistSjövalla FK11:58:02

U1

2 080 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241802Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK10:47:15
15725Tim AhlströmEmmaboda Verda OK10:49:22
439602Vera MedinEmmaboda Verda OK10:49:31
355995Tilda FranzénEmmaboda Verda OK10:49:35
2054949Olle KirstenKlubblös10:53:59
1974030Alva NilssonGotlands Bro OK11:01:51
1102031Mattis LindströmRonneby OK11:03:05
445833Samuel EklundGotlands Bro OK11:05:09
1016212Vera BergquistSjövalla FK11:09:31
2801217Matilda BjörneldKalmar OK11:15:33
441078Alice SjöbergNybro OK11:38:14

U2

2 530 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241824Engla Zobal MedinEmmaboda Verda OK10:46:51
15719Isak FranzénEmmaboda Verda OK10:49:46
241804Emil MobergEmmaboda Verda OK10:49:51
241865Hannes GustavssonEmmaboda Verda OK10:50:00
355999Gerda MedinEmmaboda Verda OK10:51:08
2107415Olof LundqvistKalmar OK10:52:10
428829Alma ErikssonTorsås OK10:52:46
858500Anton FaxénVäxjö OK10:56:46
423353Enar LöfstedtGotlands Bro OK11:01:22
2054976Hanna SandelinKalmar OK11:02:11
433819Alma CondrupKalmar OK11:03:48
445816Emil BjörksvedGotlands Bro OK11:05:32
2054931Vendela StighagKalmar OK11:07:16
2054975Sofie MalmqvistKalmar OK11:10:16
2054977Agnes SambyKalmar OK11:11:21
445834Lukas NyströmGotlands Bro OK11:15:10
886237Svante ArbrandtKalmar OK11:23:49

Öppen motion 1

2 530 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441064Eva DjupforsNybro OK10:56:12

Öppen motion 2

3 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
886235David NordinKalmar OK11:18:50
241813Nicklas MedinEmmaboda Verda OK11:20:06

Öppen motion 3

3 030 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441063Stina KarlssonNybro OK10:53:48
356000Beata FranssonEmmaboda Verda OK10:57:26
2101557Karin BergquistSjövalla FK10:58:34
15710Joakim EkdahlEmmaboda Verda OK11:04:10
355991Ingbrit Norddal JanssonTvärskog11:04:11
1470430Andreas Fågelström,Torsås OK11:04:48
1511230Karin LindqvistVäxjö OK11:07:19
2054923Adam HesselmarkKalmar OK11:08:06
441022Lotta PetersénOK Njudung11:10:08
445805Johan BjörksvedGotlands Bro OK11:10:25
7002991Ola FranssonEmmaboda Verda OK11:11:33
7002034Gustav FranssonEmmaboda Verda OK11:11:34
25589MariAnn SvenssonVäxjö AIS11:11:45
444615Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK11:13:07
1133441Oskar NyquistEmmaboda Verda OK11:14:30
26845Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan11:18:57
441004Lisa RindstigÅlems OK11:27:30
1470444Jonas AndersenTorsås OK11:27:34
341698Tina EvebornSOK Viljan11:29:06
2107442Jonas LundqvistKalmar OK12:13:07

Öppen motion 4

4 770 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
710416Kerstin LundqvistNybro OK10:52:57
439841Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK

Öppen motion 5

4 140 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441061Agnes FrölerNybro OK10:41:06
449296Tomas PetersénOK Njudung10:49:08
344905Maria PetterssonOK Njudung10:54:48
402742Ann-Charlotte NedforsKarlskrona SOK10:58:39
37806Sven NedforsKarlskrona SOK10:58:47
263375Göran ErikssonKexholms SK10:59:51
256468Marko TorkkeliLessebo OK11:04:30
9112608Arne ErlandssonSOK Viljan11:07:39
241829Peter FranzénEmmaboda Verda OK11:19:54
241811Anders MedinEmmaboda Verda OK11:24:41
241812Therese CarlssonEmmaboda Verda OK11:24:43
241891Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK11:25:08
886234Lovisa ÅkesonKlubblös11:38:44
8208161Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK12:01:40

Öppen motion 6

5 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7203833Daniel AxelssonMålilla OK11:00:31

Öppen motion 7

3 610 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17581Göran KarlssonLessebo OK10:42:15
7430119Waste ByströmOK Virdarna10:42:40
8262490Johan SwartzOK Orion10:47:39
2059180Stefan JennerstrandOK Njudung10:49:42
506656Emma OlssonTorsås OK10:50:51
17774Birgitta PeterssonAlvesta SOK10:51:31
229781Tommy OlssonTorsås OK10:51:47
15083Uno PeterssonTorsås OK10:53:15
306646Ulla OlssonTorsås OK10:53:18
452100Patrik FranssonEmmaboda Verda OK10:57:07
449278Kristina JennerstrandOK Njudung10:58:18
15069Harriet KarlssonTorsås OK10:59:09
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog10:59:48
1530218Leif JohanssonKexholms SK11:02:17
25596Conny BerggrenVäxjö AIS11:05:08
451557Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK11:05:34
710331Karolina KarlssonNybro OK11:09:04
436156Martina SturekSOK Viljan11:09:52
581130Heino OtsKalmar OK11:10:06
2054965Åke PeterssonKlubblös11:11:07
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog11:11:39
41583Jan-Olof EngströmVäxjö OK11:13:38
980913Albin LagerNässjö OK11:13:56
345109Tomas KarlssonOK Njudung11:14:29
9102779Ulla NilssonSOK Viljan11:14:40
7908140Susanna CaleklintKarlskrona SOK11:15:37
27165Maria HåkanssonVäxjö OK11:16:07
931013Linus LagerNässjö OK11:17:35
1490326Anders JohanssonVäxjö OK11:20:38
24761Ophelia HaasNybro OK11:26:01
1470503Magnus NilssonTorsås OK11:30:07
16071Kerstin SegerLaholms IF OK11:30:52
259159Urban SvenssonVimmerby OK11:39:00
800224Emma FaxénVäxjö OK11:41:44
18050Helene EklundGotlands Bro OK11:42:05
355914Karin LöfstedtGotlands Bro OK11:42:06
441071Andreas KarlssonNybro OK11:47:21
9620129Pi PerssonOK Orion11:55:27

Öppen motion 8

4 510 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1411385Håkan AlgotssonTorsås OK10:43:19
450881Anders NilssonOK Orion10:44:12
29351Amanda Stensson BohmanNybro OK10:58:15
362362Peter BlomqvistKlubblös10:58:23
1227593Thomas BohmanNybro OK11:00:42
26834Tomas PeterssonSOK Viljan11:03:08
17247Bo HultgrenOK Njudung11:05:16
2054914Lars KreutnerSOK Viljan11:16:53
908561Magnus EricssonVäxjö OK11:17:22
16968Ulf RindstigÅlems OK11:21:22
9000707Isac EricssonVäxjö OK11:24:31
29338Sonja HaasNybro OK11:24:52

Öppen motion 9

7 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
872919Oskar Stensson-bohmanVäxjö OK11:13:27
555657Måns FaxénVäxjö OK11:39:28

Annonser