Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 22 april 2018

D21 Elit

10 210 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Karolin OhlssonJärla Orientering12:00
102Sara HagströmIFK Göteborg Orientering12:00
103Lilian ForsgrenOK Tisaren12:00
104Emma BjessmoIFK Lidingö SOK12:00
105Alva OlssonLinköpings OK12:00
106Josefin TjernlundOK Tisaren12:00
107Susen LöschÄrla IF12:00
108Elin MånssonIFK Göteborg Orientering12:00
109Helena BergmanOK Ravinen12:00
110Linnéa GolsäterEksjö SOK12:00
111Aleksandra HornikPaimion Rasti12:00
112Andrea SvenssonOK Tisaren12:00
113Johanna ÖbergOK Linné12:00
114Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK12:00
115Johanna EngströmOK Hällen12:00
116Ellinor TjernlundOK Tisaren12:00
117Louise MarkstedtOK Södertörn12:00
118Lovisa PerssonOK Tisaren12:00
119Rebecka HeinrupTullinge SK12:00
120Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad12:00
121Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad12:00
122Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad12:00
123Tilda JohanssonOK Orion12:00
124Rebecka LindbergOK Roslagen12:00
125Sara SjökvistJärla Orientering12:00
126Nadiya VolynskaOK Orion12:00
127Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:00
128Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna12:00
129Pim HedbergOK Pan-Kristianstad12:00
130Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna12:00
131Agata StankiewiczOK Orion12:00
132Lisa AnderssonÄrla IF12:00
133Kristin HylanderNyköpings OK12:00
134Sanna SkoogKils OK12:00
135Emma BergmanOK Pan-Kristianstad12:00
136Louise LundgrenVäxjö OK12:00
137Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad12:00
138Rebecka NylinOK Tisaren12:00
139Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:00
Fanny AsketunOK Roxen12:00
Annika BjörkOK Linné12:00
Maria BjörklundStora Tuna OK12:00
Linn BrännebyÄrla IF12:00
Angelica EngströmSkåneslättens OL12:00
Alicia FribergIF Hagen12:00
Moa GustafssonUddevalla OK12:00
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad12:00
Marianne HaugIK Hakarpspojkarna12:00
Emma HelmerssonOK Roxen12:00
Elin JohanssonFinspångs SOK12:00
Filippa JohanssonJönköpings OK12:00
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:00
Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering12:00
Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering12:00
Galina RibediucHellas Orientering12:00
Filipa RodriguesJärla Orientering12:00
Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro12:00
Hanna WisniewskaOK Orion12:00
Kate MorrisonOK Linné12:17
Magdalena OlssonStora Tuna OK12:17

H21 Elit

13 000 m, 107 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad12:05
2Emil SvenskStora Tuna OK12:05
3Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering12:05
4Albin RidefeltOK Linné12:05
5Oleksandr KratovKoovee12:05
6Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering12:05
7Ruslan GlebovOK Ravinen12:05
8Gustav BergmanOK Ravinen12:05
9Johan RunessonTampereen Pyrintö12:05
10Ola MartnerOK Pan-Kristianstad12:05
11Filip GrahnHestra IF12:05
12Algirdas BartkeviciusOK Denseln12:05
13Jens RönnolsJärla Orientering12:05
14Olle KaleredStora Tuna OK12:05
15Karl WalheimÄrla IF12:05
16Denys ShcherbakovRonneby OK12:05
17Ville JohanssonOK Kolmården12:05
18Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering12:05
19Rasmus ElmelidLinköpings OK12:05
20Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro12:05
21Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna12:05
22Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna12:05
23Mathias HallménOK Denseln12:05
24Rassmus AnderssonOK Linné12:05
25Anton SjökvistStora Tuna OK12:05
26Joakim SvenskStora Tuna OK12:05
27Jakob AnderssonOK Linné12:05
28Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro12:05
29Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF12:05
30Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK12:05
31Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF12:05
32Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad12:05
33Anton ForsbergStora Tuna OK12:05
34Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF12:05
35Rudolfs ZernisÄrla IF12:05
36Henrik JonssonÄrla IF12:05
37Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna12:05
38Daniel RoosAttunda OK12:05
39Niklas AldénOK Linné12:05
40Erik ClassonOK Orinto12:05
Christoffer AndersénVästerås SOK12:05
Emil AnderssonTullinge SK12:05
Erik AnderssonOK Orion12:05
Henrik AnderssonBredaryds SOK12:05
Simon AnderssonOK Rodhen12:05
Johan AronssonOK Tisaren12:05
Sven AschwandenStora Tuna OK12:05
Yves AschwandenStora Tuna OK12:05
Anders AxlingSundsvalls OK12:05
David BejbomJärla Orientering12:05
Love BerzellOK Ravinen12:05
Oscar BjörckJärla Orientering12:05
Erik BjörklundOK Linné12:05
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna12:05
Erik BomanGävle OK12:05
Tom CampbellOK Kolmården12:05
Oskar CarlborgOK Hällen12:05
Oskar DanielsAttunda OK12:05
Martin DjerfIK Hakarpspojkarna12:05
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:05
Johan EklundVäxjö OK12:05
Karl EngesAttunda OK12:05
Jonas EngströmOK Hällen12:05
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:05
Ludvig ErikssonKils OK12:05
Olof ErikssonOK Linné12:05
Petter ErikssonÄrla IF12:05
Erik FernlundOK Tisaren12:05
Jonas GustafssonOK Kåre12:05
Simon HectorSnättringe SK12:05
Markus HederskogIK Hakarpspojkarna12:05
Gustav HindérOK Tisaren12:05
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna12:05
Emil KaleredOK Denseln12:05
Robbin KantarpÄrla IF12:05
Filip KarlssonIF Hagen12:05
Harri KarlssonJärla Orientering12:05
Valentin KoziavinSnättringe SK12:05
Markus LangStora Tuna OK12:05
Per LindmanFinspångs SOK12:05
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna12:05
Simon LundinFinspångs SOK12:05
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:05
Oliver MalmkvistJönköpings OK12:05
Joël MorgenthalerTullinge SK12:05
Anton NilssonJärla Orientering12:05
Daniel NilssonNyköpings OK12:05
Arvid NordIK Hakarpspojkarna12:05
Ken PeetersOK Linné12:05
Thomas PetterssonAttunda OK12:05
Flavio PoltéraSnättringe SK12:05
William PommerStora Tuna OK12:05
Simon RuneforsVäxjö OK12:05
Albin SjöhedGävle OK12:05
Joakim SkärlénHaninge SOK12:05
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna12:05
Felix SpäthIFK Lidingö SOK12:05
Charlie StoltRehns BK12:05
Kevin StåhlOK Hammaren12:05
Lucas SundbladEksjö SOK12:05
Anton SundgrenLånghundra IF12:05
Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro12:05
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad12:05
Axel WrådheAttunda OK12:05
Arvid VågIFK Göteborg Orientering12:05
Oscar VångellÄrla IF12:05
Emil ÅbergOK Kåre12:05

D20 Elit

7 500 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Ida ØbroOK Orion11:30
302Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:30
303Hanna HugossonSundsvalls OK11:30
304Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF11:30
305Vilma BlennowFalköpings AIK OK11:30
306Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad11:30
307Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF11:30
308Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:30
309Tova OlssonIK Hakarpspojkarna11:30
310Lisa JohanssonOK Tranan11:30
311Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK11:30
312Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna11:30
313Klara AxelssonEksjö SOK11:30
314Hanna HänströmOK Ravinen11:30
315Myrra CarlssonOK Orion11:30
316Vilma KarlssonSnättringe SK11:30
317Gabriella S BerganderEksjö SOK11:30
318Rebecca WaldenfjordOK Ravinen11:30
319Emma HagrotTäby OK11:30
320Jenny WegebroSundsvalls OK11:30
321Lisa BerggrenOK Kolmården11:30
322Moa HanssonBredaryds SOK11:30
323Ida KristianssonTrollhättans SOK11:30
324Emma PetterssonOK Roxen11:30
325Kristina TedhamreSnättringe SK11:30
326Hanna KjellinForsa OK11:30
327Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:30
328Klara DjerfLerums SOK11:30
329Saga SanderOK Milan11:30
330Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad11:30
331Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:30
332Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad11:30
333Tone AlbrektssonOK Ravinen11:30
334Elin WihlborgOK Gynge11:30
335Fanny SundbladEksjö SOK11:30
336Maria ErikssonEds SK11:30
337Amelia SkalbergBredaryds SOK11:30
Emma BlixtOK Hammaren11:30
Ellen BromanOK Roslagen11:30
Emma DjerfLerums SOK11:30
Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna11:30
Stina ErikssonJönköpings OK11:30
Sanna FastEksjö SOK11:30
Tove FlodmanOK Hammaren11:30
Elif Gökce AvciOK Tisaren11:30
Johanna HagströmFalköpings AIK OK11:30
Elsa HolmgårdKils OK11:30
Ronja JungåkerOK Kåre11:30
Sofia KlassonHestra IF11:30
Klara LjunggrenLinköpings OK11:30
Amanda RangertIK Hakarpspojkarna11:30
Moa WestbladOK Ravinen11:30
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna11:47

H20 Elit

10 200 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Simon ImarkTullinge SK11:35
202Henrik JohannessonStora Tuna OK11:35
203Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:35
204Andreas UllerKils OK11:35
205Axel GranqvistOK Ravinen11:35
206Simon LarssonOK Hällen11:35
207Jesper SvenskStora Tuna OK11:35
208Jonas AnderssonOK Roxen11:35
209Elias Bäcklund EkvallHalden SK11:35
210August MollénOK Denseln11:35
211Erik HerneOK Ravinen11:35
212Filip TrofastBredaryds SOK11:35
213Felix AxelssonMarkbygdens OK11:35
214Otto StuhlhoferOK Landehof11:35
215Victor ImarkTullinge SK11:35
216Oskar EdvardssonJärfälla OK11:35
217Ludvig EkNyköpings OK11:35
218Nils Hammaräng GripOK Orion11:35
219Oliwer LundbergFreidig11:35
220Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:35
221Albin AnderssonTullinge SK11:35
222Henning SjökvistStora Tuna OK11:35
223Victor HelgessonHestra IF11:35
224Lukas LundgrenVäxjö OK11:35
225Niklas CarlssonSundbybergs IK11:35
226Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK11:35
227Viktor WassénHalden SK11:35
228Georg GröllEksjö SOK11:35
229Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna11:35
230Hugo LillieströmOK Roxen11:35
231Carl CarlssonNyköpings OK11:35
232Emil KarlssonHestra IF11:35
233Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:35
234Oskar ForsbergTullinge SK11:35
235Tomas KrivdaTullinge SK11:35
236Andreas JonssonOK Orion11:35
237Emil LjungemyrOK Kolmården11:35
238Rasmus Møller JessOK Linné11:35
239Oreste GarbaniEksjö SOK11:35
240Axel HalvarssonKarlskrona SOK11:35
241Emil PetterssonKarlskrona SOK11:35
242Olle GrywenzOK Linné11:35
Fritjof AxelssonFK Göingarna11:35
Arvid ClaessonJönköpings OK11:35
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:35
Hugo DalhammerOK Roxen11:35
Oskar EngesAttunda OK11:35
Emil GrehnOK Rodhen11:35
Johan HagströmerOK Hällen11:35
Isak HertinIK Hakarpspojkarna11:35
Ondrej HlavacÄrla IF11:35
Joel KarnehedOK Roxen11:35
Kacper KucaOK Kolmården11:35
Pontus LindblomOK Roxen11:35
Arvid LinderOK Hällen11:35
Hampus LindmanOK Gränsen11:35
Andreas MagnvallOK Södertörn11:35
Edvin NordströmTäby OK11:35
Erik OlssonGävle OK11:35
Mårten OlssonGävle OK11:35
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna11:35
Johan PerssonAttunda OK11:35
David RisbergKils OK11:35
Simon SchusterIFK Lidingö SOK11:35
Olof SkoglundKils OK11:35
Viktor SkoogKils OK11:35
Benjamin SturekSOK Viljan11:35
Hannes SvahnOK Ravinen11:35
Olle SörqvistMarkbygdens OK11:35
Ludvig WaktelSvaide Roma SOK11:35
Jesper VikmanOK Nolaskogsarna11:35
Erik WinbladhKarlskrona SOK11:35
Gustav ÖhgrenOK Kåre11:35

D18 Elit

5 540 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:00
502Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna11:00
503Ella OlssonGrycksbo IF OK11:00
504Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:00
505Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:00
506Ella SjöbergTullinge SK11:00
507Frida VikströmSundsvalls OK11:00
508Alva SonessonFalköpings AIK OK11:00
509Tove PetterssonOK Roxen11:00
510Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK11:00
511Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:00
512Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:00
513Ebba BerglinOK Orion11:00
514Petrina CostermansJärla Orientering11:00
515Maja MörthLeksands OK11:00
516Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna11:00
517Hanna LagerbergOK Södertörn11:00
518Sofia JohanssonOK Skärmen11:00
519Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:00
520Julia RajanIFK Lidingö SOK11:00
521Tilde BacklundOK Södertörn11:00
522Lotta WeyhenmeyerIF Thor11:00
523Signe NilssonNyköpings OK11:00
524Alicia LundgrenVäxjö OK11:00
525Johanna NilssonKungälvs OK11:00
526Hanna JohannessonRonneby OK11:00
527Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna11:00
528Tove EkströmLinköpings OK11:00
529Frida HectorSnättringe SK11:00
530Irmalinn NilssonHärlövs IF11:00
531Lina SvärdIF Thor11:00
532Elsa LindeblomHestra IF11:00
533Tindra HjortFalköpings AIK OK11:00
534Malin KristianssonTrollhättans SOK11:00
535Hilda AxelssonFK Göingarna11:00
536Elin LindbladOK Djerf11:00
537Ella AnderssonOK Södertörn11:00
538Ebba JensenSkåneslättens OL11:00
539Vera ChiusoleEksjö SOK11:00
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:00
Nora AronengHestra IF11:00
Wilma BerganderEksjö SOK11:00
Lovisa BlomgrenSOK Aneby11:00
Clara DahlHärlövs IF11:00
Malva EvebornOK Roxen11:00
Linnéa GustafssonOK Hällen11:00
Ebba HjertbergHestra IF11:00
Moa HjorthDomnarvets GOIF11:00
Klara HöglundEksjö SOK11:00
Amanda JanssonOK Djerf11:00
Frida JohanssonOK Djerf11:00
Stina JohanssonOK Bävern11:00
Moa KarlssonStorviks IF11:00
Maja KindlundOK Tranan11:00
Alva LindellIF Thor11:00
Linn LugneKils OK11:00
Katarina NorrbyOK Södertörn11:00
Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:00
Julia RangertIK Hakarpspojkarna11:00
Alva RingiOK Kåre11:00
Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb11:00
Lotten SandénOK Södertörn11:00
Ylva SandénOK Södertörn11:00
Linnea SkalbergBredaryds SOK11:00
Malva SteenOK Enen11:00
Elin SvenssonOK Älme11:00
Ellen WahlbomOK Orion11:00
Claudia  WaltiOK Kolmården11:00
Elvira WildheimFK Friskus-Varberg11:00
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK11:00
Sofia ZillingOK Södertörn11:00
Elin DahlmarkVästerås SOK11:17
Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:17

H18 Elit

8 000 m, 104 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Gustav RuneforsVäxjö OK11:05
402Viktor SvenskStora Tuna OK11:05
403Emil AuseliusBredaryds SOK11:05
404Samuel PihlströmOK Landehof11:05
405Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:05
406Erik HannrupIF Thor11:05
407Simon HardenFK Boken11:05
408Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:05
409Marcus CarlssonIF Hagen11:05
410Axel ElmbladBredaryds SOK11:05
411Joar HertinIK Hakarpspojkarna11:05
412Victor HanssonJönköpings OK11:05
413Lukas OlmKils OK11:05
414Simon FriskJärla Orientering11:05
415Isac EricssonVäxjö OK11:05
416Jesper LidmarSnättringe SK11:05
417Leo JohanssonOK Kolmården11:05
418Oskar NymanOK Tyr11:05
419Felix PerssonHaninge SOK11:05
420Johan CallebergSnättringe SK11:05
421Oscar ModigOK Pan-Kristianstad11:05
422Linus KristianssonTrollhättans SOK11:05
423Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:05
424Jonas SoldiniEksjö SOK11:05
425Benjamin NäslundSkogslöparna11:05
426Fredrik HamreforsVästerås SOK11:05
427Alfred PetterssonMullsjö SOK11:05
428Hugo SetthagenOK Tranan11:05
429Ondrej VolakFinspångs SOK11:05
430William LundstedtMullsjö SOK11:05
431Johan LangerakJärfälla OK11:05
432Martin RoudnyFinspångs SOK11:05
433Jonathan UllerKils OK11:05
434Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF11:05
435Axel OlssonIF Hagen11:05
436Lukas KatvalaKarlskrona SOK11:05
437Gustav OlssonOK Orion11:05
438Hugo DjurstedtEksjö SOK11:05
439Tim JohanssonFK Friskus-Varberg11:05
440Filip BengtssonOK Orion11:05
441Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:05
442Arvid UmegårdLånghundra IF11:05
443Philip CarlssonNyköpings OK11:05
444Albin FalkNyköpings OK11:05
445Hugo JakobssonEksjö SOK11:05
446Jan RusinFinspångs SOK11:05
447Hugo StrömMullsjö SOK11:05
Noah BechtelFK Friskus-Varberg11:05
Olle BergstedtMarkbygdens OK11:05
Petter BergstedtMarkbygdens OK11:05
Victor BylundIF Thor11:05
Isac ErikssonOK Nolaskogsarna11:05
Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:05
Simon FreylandEksjö SOK11:05
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:05
Fredrik HanssonTäby OK11:05
Allan HedbergLunds OK11:05
Daniel HellbergLunds OK11:05
Emanuel HerberthsonLinköpings OK11:05
Ludvig HolmqvistOK Tor11:05
Hugo HåkanssonIK Ymer11:05
Anton HänströmTäby OK11:05
Mattias IvaresOK Södertörn11:05
Emil JonsellIF Thor11:05
Jonathan JylltorpLinköpings OK11:05
Mattias KallhaugeSnättringe SK11:05
Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK11:05
Albin KronkvistÖrkelljunga FK11:05
Albin LindgrenVisborgs OK11:05
Olof LjunggrenLinköpings OK11:05
Linus MalmKFUM Örebro OK11:05
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:05
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:05
William NilssonNyköpings OK11:05
Andreas NäslundVästerås SOK11:05
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:05
Mattis PerssonEksjö SOK11:05
Arvid RoosOK Linné11:05
Elias RöstinSöders-Tyresö11:05
Victor SadaranganiJärla Orientering11:05
Martin SandqvistVästerås SOK11:05
Pascal SchmidOK Linné11:05
William SeguraKFUM Örebro OK11:05
Anton SilierJärfälla OK11:05
Noa SjöstrandVästerås SOK11:05
Martin SkärlénHaninge SOK11:05
Gabriel SturessonLerums SOK11:05
Jonatan StåhlSundbybergs IK11:05
Oskar SvahnEksjö SOK11:05
Simon SvahnEksjö SOK11:05
Olle SvangrenGotlands Bro OK11:05
Niklas SvenssonJärfälla OK11:05
Thorsten SvenssonFinspångs SOK11:05
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb11:05
Sixten TörnqvistVästerås SOK11:05
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:05
Noel WaldenfjordJärfälla OK11:05
Jonas WepferKarlskrona SOK11:05
Arvid WesterbergOK Kolmården11:05
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK11:05
Johannes ÖhgrenOK Kåre11:05
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:05
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK11:05
Albin TollOK Njudung11:22

D21

7 100 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna JohanssonAnkarsrums OK09:59
Sanna GustavssonCentrum OK10:01
Emma KantarpÄrla IF10:03
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK10:05
Carolin SvenssonHaninge SOK10:07
Johanna ÖbergOK Hällen10:09
Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:11
Klara SvedevallOK Linné10:13
Linnea GustafssonUddevalla OK10:15
Josefine HöögHagaby GoIF Örebro10:17
Elin GunnarssonFinspångs SOK10:19
Yevheniia VeremeienkoOK Denseln10:21
Anna HåkanssonOK Kolmården10:23
Joline IngelssonOK Hammaren10:25
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb10:27
Sara JonassonCentrum OK10:29
Elin SvenssonNässjö OK10:31
Josefine KlintbergOK Ravinen10:33
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK10:35
Amanda TellsénOK Roxen10:37
Malin Leijon LindOK Kolmården10:39
Anastasiia DanylovaOK Denseln10:41
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping10:43
Karin FägerlindCentrum OK10:45
Ida WillénFalköpings AIK OK10:47
Emma BrännebyOK Kolmården10:49
Elin DahlinDomnarvets GOIF10:51
Moa SvenssonNässjö OK10:53
Amanda HolmgrenVittjärvs IK10:55
Karna ThorssonOK Linné10:57
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro10:59
Linnea BörjarsCentrum OK11:01

H21

9 510 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK09:54
Oskar HöglundMotala AIF OL09:56
Mattias ZachrissonOK Roxen09:58
Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK10:00
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF10:02
Klas JohanssonOK Kolmården10:04
Adam SandstedtEksjö SOK10:06
Johan PerssonHagaby GoIF Örebro10:08
Mattias ÅgrenCentrum OK10:10
Anton ÖsterbladKarlskrona SOK10:12
Per BrolundOK Denseln10:14
Leonas MockunasHellas Orientering10:16
Martin KarlssonCentrum OK10:18
Adam GeorgssonKarlskrona SOK10:20
Pavlo UshkvarokOK Denseln10:22
Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF10:24
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL10:26
Ctibor SyselTSM Praha10:28
Henrik HamreforsVästerås SOK10:30
Henrik EklundVäxjö OK10:32
Mats RöjgårdOK Kolmården10:34
Mattias MårtsStora Tuna OK10:36
Petter JohanssonOK Tisaren10:38
Linus RisplingCentrum OK10:40
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL10:42
Tommy SöderbergOK Hällen10:44
Måns WidemarkTjalve IF Norrköping10:46
Tomas LandovskyTSM Praha10:48
Simon NilssonEksjö SOK10:50
Oleksandr StarovOK Denseln10:52
Philip EdvardssonEksjö SOK10:54
Johan FröbergTjalve IF Norrköping10:56
Anton KarlssonOK Kullingshof10:58
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:00
Christoffer JohanssonTrollhättans SOK11:02
Hans BrolundOK Denseln11:04
Mikael AnderssonOK Kolmården11:06
Joakim IngelssonOK Hammaren11:08
Jakub LandovskyTSM Praha11:10

D21 Kort

4 770 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna ForsellMotala AIF OL10:22
Kajsa JohanssonJönköpings OK10:24
Josefin AronssonOK Tisaren10:26

D20

5 110 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jana SemradovaFinspångs SOK10:01
Katerina SkarkovaTSM Praha10:03

H20

7 140 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus MöllerArboga OK11:07

D18

4 770 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara NechanickaFinspångs SOK10:00
Marie VyhnálkováTSM Praha10:02
Jana PeterovaFinspångs SOK10:04
Magdalena ŠkáchováTSM Praha10:06
Eliska HojnaFinspångs SOK10:08
Emma DoubkováTSM Praha10:10

H18

6 470 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vaclav RoudnyFinspångs SOK10:01
Tomík JanovskýTSM Praha10:03
Petr CechFinspångs SOK10:05
Klas JohanssonOK Tranan10:07
Martin KlaškaOOB Kotlarka Praha10:09
Ond?ej JandaTSM Praha10:11
Jan GajdaTSM Praha10:13

D16

4 480 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eliška PoborskáTSM Praha10:00
Katerina BlazkovaOK Lokomotiva Pardubice10:02
Elin NetzOK Kolmården10:04
Hanna LundgrenLinköpings OK10:06
Elsa NilssonDomnarvets GOIF10:08
Kerstin LjungemyrOK Kolmården10:10
Anna ?echmánkováTSM Praha10:12
Ebba LindellIF Thor10:14
Tereza KinstovaOK Lokomotiva Pardubice10:16
Eira HertinIK Hakarpspojkarna10:18
Emmy LindgrenLinköpings OK10:22
Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK10:24
Fanny ÖstlundOK Kolmården10:26
Jonna AlfredssonOK Roxen10:28
Helena HankovcováTSM Praha10:30
Linnea LundOK Kolmården10:32
Julie BalejováTSM Praha10:34
Emma EliassonDomnarvets GOIF10:36
Kristin HerberthsonLinköpings OK10:38
Tereza FejfarovaOK Lokomotiva Pardubice10:40
Sara WänströmFinspångs SOK10:44
Linn AldénOK Roxen10:46
Elin KjellmanLinköpings OK10:48
Dorotea TicháTSM Praha10:50
Alice MarmelidOK Roxen10:52
Katerina KoberovaOK Lokomotiva Pardubice10:56
Karolína BejvlováTSM Praha10:58
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:00
Ellen OlovssonGamleby OK11:02
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF11:06
Anna KarlovaOK Lokomotiva Pardubice11:08
Ema ?ernáTSM Praha11:10
Hanna RothLinköpings OK11:12

H16

5 110 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin HellstenNyköpings OK09:59
Tomáš Ková?íkTSM Praha10:01
Albin EronnLinköpings OK10:03
Simon MarecekOK Lokomotiva Pardubice10:05
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK10:07
Hugo KindbornOK Hällen10:09
Ondrej PipekOK Lokomotiva Pardubice10:11
Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen10:13
Isak LiljeholmGamleby OK10:15
Hugo HankovecTSM Praha10:19
Gustaf KullbergBjörkfors GOIF10:21
Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping10:23
Simon JohanssonOK Kolmården10:25
Martin SimsaTSM Praha10:27
Edvin WalterssonOK Roxen10:29
Erik JohnssonOK Kolmården10:33
Hubert WanekOK Lokomotiva Pardubice10:37
Isak AnängenNyköpings OK10:39
Adam ŠkvorTSM Praha10:41
Sverre RöjgårdOK Kolmården10:43
Alfons PetersonOK Denseln10:45
Wilhelm LarssonLinköpings OK10:47
Martin GajdaTSM Praha10:51
Jan NechanickyOK Lokomotiva Pardubice10:53
Antonín ŠvarcTSM Praha10:55
Malte EvebornOK Roxen10:57
Gustav NorbergOK Hällen10:59
Vít ŠkáchaTSM Praha11:03
Milan Mala?kaTSM Praha11:05
Št?pán KožinaTSM Praha11:07
Petr JanasTSM Praha11:09
Jakub H?ivnaTSM Praha11:11

H16 Kort

3 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb10:20

D14

3 670 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping10:01
Tyra LindellOK Roxen10:05
Alice JohanssonFinspångs SOK10:07
Annie LundOK Kolmården10:11
Meja BergerAnkarsrums OK10:13
Vendela SturekSOK Viljan10:15
Sigrid LjunggrenLinköpings OK10:17
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK10:21
Fanny WalterssonOK Roxen10:23
Emia HjortFalköpings AIK OK10:25
Stella RosengrenTjalve IF Norrköping10:27
Ida HjortOK Roxen10:29
Sofie EttlingSkogspojkarnas OK10:33
Yrsa RöjgårdOK Kolmården10:37
Ellen LindforsBjörkfors GOIF10:39

H14

3 800 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF10:40
Olle MalmströmLinköpings OK10:42
Rasmus PåledalOK Roxen10:46
Elis PetersonOK Denseln10:48
August EkingeOK Motala10:50
Hugo PerssonOK Denseln10:52
Rasmus VibergOK Roxen10:56
Odin EkNyköpings OK10:58
Elmer WaldfeltFinspångs SOK11:00
Otto NilssonLinköpings OK11:02
Vilgot KempeOK Denseln11:06
Albin KjellbergBjörkfors GOIF11:08
Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping11:10
Arvid SvenssonBjörkfors GOIF11:12
Ludvig EronnLinköpings OK11:14
Pontus ÖstemarFinspångs SOK11:18
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:20
Francesco SavaniSkogspojkarnas OK11:22
Olle RingiOK Kåre11:24
Elis BönnerBjörkfors GOIF11:28
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK11:30
Jacob PåledalOK Roxen11:32

D14 Kort

2 960 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa KleistBoxholm-Mjölby OL10:50
Sigrid ForsmanLinköpings OK10:54
Alva ForsmanLinköpings OK10:58

D12

2 960 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emmy BorgOK Denseln09:56
Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb09:58
Tilde EvebornOK Roxen10:02
Ebba SkullmanLinköpings OK10:04
Märta HolmgrenGamleby OK10:06
Moa GöhlFinspångs SOK10:08
Stina SöderqvistLinköpings OK10:12
Ida EkholmBjörkfors GOIF10:14
Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping10:16
Moa PihlströmOK Roxen10:18
Hilda BrantvallOK Denseln10:20
Maja EliassonDomnarvets GOIF10:22
Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:26
Alva LindforsBjörkfors GOIF10:28
Maja HertzogGamleby OK10:30
Alice EttlingSkogspojkarnas OK10:34
Jennifer NyströmOK Roxen10:36
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:38
Emilia MarcussonLinköpings OK10:40
Frida SamuelssonBjörkfors GOIF10:44

H12

3 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah KorallMotala AIF OL10:49
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping10:51
Theo ÅrbrinkLinköpings OK10:55
Wilmer KempeOK Denseln10:57
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK10:59
Melker FyrstenOK Eken11:01
Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL11:03
Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK11:05
Edvin ÅttingLinköpings OK11:09
Vincent DahmTjalve IF Norrköping11:11
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK11:15
Lucas BerggrenLinköpings OK11:17
Mille LangerOK Roxen11:19
Emil ÖstemarFinspångs SOK11:21
Adrian SandellOK Roxen11:25
Oscar KjellmanLinköpings OK11:27
Elliott RehnGränna-Bygdens OK11:29
Hugo BraamOK Denseln11:31
Linus SöderbergLinköpings OK11:33
Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:35
Melker WaldfeltFinspångs SOK11:37
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK11:41

D12 Kort

2 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL10:41

D10

2 260 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida SöderqvistLinköpings OK10:03
Siri RehnGränna-Bygdens OK10:05
Anna EnbergLinköpings OK10:07
Sigrid HolmgrenGamleby OK10:11
Stina WallinOK Roxen10:13
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL10:15
Lova BraamOK Denseln10:19
Tilde SöderbergLinköpings OK10:23
Elsa KorallMotala AIF OL10:27
Stina BerggrenLinköpings OK10:29

H10

2 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar HertzogGamleby OK10:36
Axel JarlNAIS Orienteringsklubb10:40
Olof HertinIK Hakarpspojkarna10:44
Hannes PetersonOK Denseln10:48
Felix NidebornOK Roxen10:52
Erik EttlingSkogspojkarnas OK10:54
Gustav LindbergOK Roslagen10:56

H35

7 840 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SandhOK Roxen10:00
Allan MogensenOK Ravinen10:02
Jonas BraamOK Denseln10:04
Mattias HenrikssonCentrum OK10:06
Johan ErikssonOK Kåre10:08
Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:10
Martin HammarlundMotala AIF OL10:12
Jari HuttunenSOK Aneby10:14
Nils NedforsOK Roxen10:16
Simon NybergNAIS Orienteringsklubb10:18
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OK10:20

D40

4 740 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK10:00
Sofia HjortFalköpings AIK OK10:02
Anna-Stina PåledalOK Roxen10:04
Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL10:06
Anna JanssonOK Djerf10:08
Linda NyströmOK Roxen10:10
Anna KorallMotala AIF OL10:12
Marie WalterssonOK Roxen10:14
Andrea BalakovaNyköpings OK10:16
Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL10:18
Johanna PetersonOK Denseln10:20

H40

7 140 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias AnderssonGamleby OK09:59
Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL10:01
Jonas ViklundMatteus SI10:03
Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK10:05
Robert SvenssonBjörkfors GOIF10:07
Jan HjortFalköpings AIK OK10:09
Pavel JandaTSM Praha10:11
Per MårtenssonOK Ravinen10:13
Markus KleinBjörkfors GOIF10:15
Per ÖbergOK Hällen10:17
Marcus AnderssonMatteus SI10:19
Martin HjertbergHestra IF10:21
Stefan NidebornOK Roxen10:23
Erik ÖsterbergOK Eken10:25
Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF10:27
Mattias RehnGränna-Bygdens OK10:29
Jonas JohnssonOK Kolmården10:31
Henrik PetersonOK Denseln10:33
Richard OlovssonGamleby OK10:35
Sören Nilsson PåledalOK Roxen10:37
Peter EttlingSkogspojkarnas OK10:39
Joakim KjellbergBjörkfors GOIF10:41
Henrik HellborgCentrum OK10:43
Joakim WalterssonOK Roxen10:45
Kristian AlgersSkogspojkarnas OK10:47
Mattias NilssonBjörkfors GOIF10:49
Ulrik KarlssonMotala AIF OL10:51

D45

4 500 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JohanssonOK Tranan10:43
Lena LindmanFinspångs SOK10:45
Jenny RöjgårdOK Kolmården10:47
Maria LangVästerviks OK10:49
Kerstin ImarkTullinge SK10:51
Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF10:53
Marika Nylund EkNyköpings OK10:55
Sofia WesterbergOK Kolmården10:57
Zuzana CechovaOK Lokomotiva Pardubice10:59
Susanne AldénOK Roxen11:03
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna11:05
Eva EngmanOK Denseln11:07
Agneta ErikssonOK Kolmården11:09
Jenny BergOK Ravinen11:11
Annika AsketunOK Roxen11:13
Annica BerggrenOK Kolmården11:15
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL11:17
Maria LillieströmOK Roxen11:19
Susanna DjurstedtEksjö SOK11:21
Eva HallOK Tor11:23

H45

6 470 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik LjungemyrOK Kolmården10:21
Stefan NyströmOK Roxen10:23
Johan PetterssonOK Motala10:25
Thomas JohanssonGamleby OK10:27
Jesper WaldfeltFinspångs SOK10:29
Anders ArfwedsonFrölunda OL10:31
Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice10:33
Stefan BergOK Ravinen10:35
Andreas CarlssonOK Kolmården10:37
Henrik MarmelidOK Roxen10:39
Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL10:41
Fredrik LindellIF Thor10:43
Per KempeOK Denseln10:45
Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:47
Tomas HallménOK Tisaren10:49
Kamil PipekOK Lokomotiva Pardubice10:51
Magnus TrofastBredaryds SOK10:53
Nils EdvardssonJärfälla OK10:55
Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL10:57
Joakim FornanderOK Roxen10:59
Peter TudénIK Hakarpspojkarna11:01
Johan WänströmFinspångs SOK11:05
Fredrik KorallMotala AIF OL11:07
Vaclav RoudnyOK Lokomotiva Pardubice11:09
Fredrik KempeOK Denseln11:11
Johan DahmTjalve IF Norrköping11:13
Karl-Johan RydbergGamleby OK11:15
Peter LundOK Kolmården11:17
Örjan SandellOK Roxen11:19
Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL11:21
Magnus HjorthDomnarvets GOIF11:23
Pavel NechanickyOK Lokomotiva Pardubice11:25
Per CarlssonIF Hagen11:27
Petr JanasTSM Praha11:29

D50

4 090 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla HörwingOK Roxen10:01
Ebba HedegårdOK Kolmården10:03
Lena MalmströmTjalve IF Norrköping10:05
Helen SkoogKils OK10:07
Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL10:09
Monica RoosAttunda OK10:11
Anki GustafssonSäterbygdens OK10:13
Helena LindmanOK Gränsen10:15
Eva NilssonKungälvs OK10:17
Ina SkalbergBredaryds SOK10:19
Carina SandbergSäterbygdens OK10:21
Sofia SvedevallOK Roxen10:23
Annelie JohanssonOK Skärmen10:25
Anna JohanssonJönköpings OK10:27
Annika OhlssonÄrla IF10:29
Eva-Lena NilssonNyköpings OK10:31
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:33
Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:35
Eva PetterssonKarlskrona SOK10:37
Helena HolmOK Roxen10:39
Carina KaleredOK Denseln10:41

H50

5 870 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomáš JanovskýTSM Praha10:00
Jan OlmKils OK10:02
Henrik PetterssonOK Roxen10:04
Johan MalmOK Kolmården10:06
Joachim FribergIF Hagen10:08
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:10
Peter BerggrenOK Kolmården10:12
Bo SvedevallOK Roxen10:14
Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:16
Ola KåbergOK Ravinen10:18
Mikael LangerOK Roxen10:20
Olle LindmanFinspångs SOK10:22
Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF10:24
Hans NilssonKungälvs OK10:26
Mikael WesterbergOK Kolmården10:28
Magnus JohanssonLånghundra IF10:30
Niklas RönnbäckOK Eken10:32
Mattias RobertsonCentrum OK10:34
Anders PetterssonKarlskrona SOK10:36
Anders LillieströmOK Roxen10:38
Magnus HedegårdOK Kolmården10:40
Martin ŠkvorTSM Praha10:42
Lars HolmgrenGamleby OK10:44
Per EkNyköpings OK10:46
Fredrik UrbergHammarkinds OK10:48
Christer ErikssonOK Kolmården10:50
Anders MolinBoxholm-Mjölby OL10:52
Ola SvärmOK Roxen10:54
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK10:56
Pär NymanOK Tyr10:58
Michael HertinIK Hakarpspojkarna11:00
Kjell AlmgrenOK Ravinen11:02
Anders DalhammerOK Roxen11:04
Colin Mc IntyreOK Tyr11:06
Erik HelanderOK Roxen11:08
Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL11:10
Patrik SvantessonTrollhättans SOK11:12
Fredrik EngmanOK Denseln11:14

D55

4 090 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita WehlinSkogspojkarnas OK10:53
Ingrid JohanssonGamleby OK10:55
Monica HenrikssonEksjö SOK10:57
Ann-Sofie FalkVimmerby OK10:59
Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL11:01
Christina PernebyIFK Lidingö SOK11:03
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK11:05
Ingrid RoosMotala AIF OL11:07
Gunnel SundbergFinspångs SOK11:09
Yvonne JohanssonGamleby OK11:11
Eva EklundVäxjö OK11:13

H55

5 110 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HallNyköpings OK10:11
Göran StuhlhoferOK Landehof10:13
Jan SundbüeOK Hällen10:15
Christer SkoogKils OK10:17
Kent KlassonHestra IF10:19
Per SandbergSäterbygdens OK10:21
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL10:23
Peo SvenskStora Tuna OK10:25
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:27
Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL10:29
Per CarlssonNyköpings OK10:31
Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:33
Peter NordströmTäby OK10:35
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna10:37
Jonas KarlssonOK Tylöskog10:39
Bo BörjessonStorviks IF10:41
Per GrywenzOK Linné10:43
Håkan SvenssonBredaryds SOK10:45
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:47
Stefan ThellsénOK Roxen10:49
Lars SvantessonHjärnarps OL10:51
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF10:53
Ulf HamreforsVästerås SOK10:55
Dan NilssonNyköpings OK10:57

D60

3 590 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vivianne LindstamSol Tranås10:30
Carin AnderssonOK Denseln10:32
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:34
Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren10:36
Pia StålhandskeBjörkfors GOIF10:38
Lena PerssonGamleby OK10:40
Eva-Karin JönssonOK Kolmården10:42
My RönnolsTäby OK10:44
EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF10:46
Catharina ForsénOK Denseln10:48
Lena FröbergTjalve IF Norrköping10:50

H60

4 740 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenth CarlssonVästerviks OK10:24
Jan JohanssonGamleby OK10:26
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL10:28
Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping10:30
Bengt SchwartzOK Kolmården10:32
Sten SegerslättSkåneslättens OL10:34
Stefan GustafssonOK Hällen10:36
Arne KlintbergEksjö SOK10:38
Björn Erik OhlssonFinspångs SOK10:40
Lennart KalénSOK Viljan10:42
Torbjörn JohanssonNyköpings OK10:44
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna10:46
Christer FranssonMotala AIF OL10:48
Per-Olov SjöströmVästerås SOK10:50
Lars EklundVäxjö OK10:52
Hans SöderbergGamleby OK10:54
Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb10:56
Mats AnderssonFinspångs SOK10:58
Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF11:00
Torbjörn FalkVimmerby OK11:02
Ulf PalmérUlricehamns OK11:04
Thomas SvenssonMotala AIF OL11:06
Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:08
Göran SvenssonOK Roxen11:10
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna11:12

D65

3 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria NordwallOK Kolmården11:02
Gerd HagströmTjalve IF Norrköping11:04
Margareta SvenssonAnkarsrums OK11:06

H65

4 500 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell JohanssonAnkarsrums OK10:01
Lars-Erik SpaakEksjö SOK10:03
Ingemar PerssonGamleby OK10:05
Hans PerssonMatteus SI10:07
Olle ArmanNyköpings OK10:09
Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL10:11
Kent GranqvistVästerviks OK10:13
Anders HedinMotala AIF OL10:15
Lars ÖstlinOK Milan10:17
Torgny JohanssonBjörkfors GOIF10:19
Leif CarlssonSOK Viljan10:21
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF10:23
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL10:25
Lars StrömTjällmo-Godegårds OK10:27
Ove JohanssonOK Kolmården10:29
Sten ÅhlinOK Måsen10:31
Hans GustavssonNyköpings OK10:33
Christer FolkessonEksjö SOK10:35
Bengt ÖstlundOK Roxen10:37

D70

2 740 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vivianne HolgerssonOK Måsen10:39
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna10:42
Annie GunnarstorpOK Motala10:45
Kerstin BlomOK Kolmården10:48
Carina LindmanFinspångs SOK10:51
Britt-Marie BjörklundVästerviks OK10:54
Ulla LingJönköpings OK10:57
Stina KorallMotala AIF OL11:00

H70

4 020 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL10:31
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:34
Bo JernbergOK Roxen10:37
Peter HagströmTjalve IF Norrköping10:40
Stellan AhnströmForserums SOK10:43
Roland AlsénOK Roxen10:46
Göran FredrikssonMålilla OK10:49
Lars EkholmBjörkfors GOIF10:52
Jonas BerglundHellas Orientering10:55
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL10:58
Åke BorgerAnkarsrums OK11:01
Johnny GustafssonGamleby OK11:04
Jan PetterssonOK Roxen11:07
Roland NilssonSOK Viljan11:10
Rune RingsgårdOK Roxen11:13
Jan-Ulf KarlssonMålilla OK11:16
Kjell LindholmSol Tranås11:19
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK11:22
Hans HolgerssonOK Måsen11:25
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL11:28
Christer SandhOK Roxen11:31
Torgny PetterssonVästerviks OK11:34

D75

2 740 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin BengtssonMotala AIF OL10:26
Britten PerssonFinspångs SOK10:29
Ulla NilssonSOK Viljan10:32
Britt PetterssonOK Roxen10:35

H75

3 540 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erland LingJönköpings OK10:30
Lennart SturessonVästerviks OK10:33
Uno BergOK Motala10:36
Lennart MagnussonIFK Hedemora OK10:39
Johnny WallingeOK Kolmården10:42
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF10:45
Åke BjörklundVästerviks OK10:48
Stig IsraelssonOK Tylöskog10:51
Karl JohanssonIFK Hedemora OK10:54
Anders SvenssonAnkarsrums OK10:57
Stig JonssonBjörkfors GOIF11:00
Nils SjödinTjalve IF Norrköping11:03
Nils-Göran KempeOK Denseln11:06
Arne LarsenVästerviks OK11:09

D80

2 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin RenbergOK Kolmården10:04

H80

2 740 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland SkyttBjörkfors GOIF10:10
Holger PerssonOK Eken10:13
Stig BengtssonMotala AIF OL10:16
Anders AdlerLinköpings AIK10:19
Evert ElgefjordOK Kolmården10:22

H85

2 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:03

Inskolning

2 220 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Disa KorallMotala AIF OL10:29:18
Elin AlfredssonOK Roxen10:30:24
Alvin KorallMotala AIF OL10:41:02
Vidar EngströmOK Hällen10:51:05
Ester TillmarOK Eken10:53:20
Tilda NygårdhsBjörkfors GOIF10:57:34
Linnéa PåledalOK Roxen11:38:48
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK11:44:35
Tuva SandhOK Roxen11:54:29
Freddy BrolundOK Denseln12:11:35
Sigrid CarlborgOK Måsen12:17:47
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubb

U1

2 240 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma AnderssonGamleby OK10:00:07
Karl KullbergBjörkfors GOIF10:06:57
Axel WallinOK Roxen10:08:49
Signe TillmarOK Eken10:53:55
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:07:44
Tyra FyrstenOK Eken11:08:53
Stina KleinBjörkfors GOIF12:33:02
Thea TudénIK Hakarpspojkarna

U2

2 220 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn BorgOK Denseln09:59:34
Malin GöhlFinspångs SOK10:03:59
Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb10:04:35
Saga LindellOK Roxen10:13:11
Alvar KempeOK Denseln10:22:25
Axel NygårdhsBjörkfors GOIF10:52:55
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:05:49
Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb11:07:10
Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb11:08:17
Måns PerssonEksjö SOK11:09:49
Liam SvenmarckLinköpings OK12:25:16
Alma BrantvallOK Denseln
Otto BrantvallOK Denseln

Öppen motion 1

2 260 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK10:14:41
Katarina WöbelKlubblös10:19:41
Amanda LindgrenLinköpings OK10:25:09
Brigitte AlsénOK Roxen10:31:49
Lena NordlanderKlubblös10:42:59
Anita IvarssonSol Tranås10:48:23

Öppen motion 2

3 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin LugneKils OK11:07:41
Sara NygårdhsBjörkfors GOIF12:17:40

Öppen motion 3

3 110 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin AndréeJärla Orientering10:00:19
Karin HolmgrenGamleby OK10:06:02
Åsa ForsmanLinköpings OK10:11:35
Heinz WöbelOK Kolmården10:23:33
Li-Min SvenssonOK Älme10:31:16
Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL10:35:47
Anna WirenLinköpings skidklubb10:40:38
Ted JohnssonMatteus SI10:40:43
Anita PalmérUlricehamns OK10:42:55
Mats LuksTjalve IF Norrköping10:45:15
Larissa BelousovaTjalve IF Norrköping10:45:22
Jessica LundbyTjalve IF Norrköping10:46:26
Krister LundbyTjalve IF Norrköping10:46:29
Virginie Ho Tjalve IF Norrköping10:52:33
Eva HagrotTäby OK10:53:06
Lisa PernebyIFK Lidingö SOK11:02:08
Pia KlarÄrla IF

Öppen motion 4

4 760 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik EliassonKlubblös10:08:03
Annika HallNyköpings OK10:19:53
Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:26:59
Daniel HertzogGamleby OK10:30:04
Oskar KarlssonKlubblös11:07:31

Öppen motion 5

3 320 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa CarlssonOK Hällen10:08:26
Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping10:12:28
Pelle HöglundEksjö SOK10:13:04
Annika LindellOK Roxen10:15:19
Kjell SvenssonOK Älme10:20:01
Richard PaakkonenOK Roxen10:20:06
Jens FastBoxholm-Mjölby OL10:23:08
William LövforsKlubblös10:23:12
Claes-Håkan MörthLeksands OK10:23:47
Charlotte VikströmSundsvalls OK10:32:03
Sophia AnderssonNAIS Orienteringsklubb (Anne Samuelsson)10:33:18
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb10:33:18
Mia LindforsBjörkfors GOIF10:33:53
Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping10:34:00
Berit EklöfMatteus SI10:40:42
Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:40:46
Elin BomTjalve IF Norrköping10:49:04
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK10:49:06
Anette OlssonEksjö SOK10:51:38
Malva ÖsterbergOK Eken10:57:22
Anders BockgårdHammarkinds OK10:58:03
Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK10:59:22
Anneli BorgOK Denseln11:00:58
Hanna KromnérSkogspojkarnas OK11:01:52
Micael ElmbladBredaryds SOK11:03:32
Julia StrömUlricehamns OK11:10:04
Lars WassénVänersborgs SK11:14:08
Andreas TillmarOK Eken11:48:51
Joakim SeverinssonTjällmo-Godegårds OK11:53:59
Emelie SeverinssonTjällmo-Godegårds OK11:54:02
Rolf JohnssonBjörkfors GOIF12:05:04
Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro12:29:33

Öppen motion 6

6 130 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen AskbrinkHammarkinds OK10:07:59
Johan FlyxénHammarkinds OK10:08:31
Albin PetterssonHammarkinds OK10:08:47
Elin GöranssonCentrum OK10:16:15
Martin WallinOK Roxen10:19:23
Daniel AxelssonMålilla OK10:19:59
Erik CarlssonMatteus SI10:40:04
Alexandra EklundIK Gandvik10:44:54
Erik LarssonTjalve IF Norrköping10:48:17
Mats KarlssonIF Hagen10:56:23
Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping10:56:46
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:59:20
Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb11:59:22

Öppen motion 7

3 100 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per KällvikÅmåls OK09:47:43
Kurt ÅbergOK Tisaren09:50:39
Eva BäcklundTrollhättans SOK09:52:20
Lars SonnertSol Tranås09:54:37
Anna ÅgrenCentrum OK10:02:24
Jessica SjöbergTullinge SK10:03:13
Per-Inge JohanssonKlubblös10:05:04
Eva GöhlFinspångs SOK10:06:39
Karin ÖstlinOK Milan10:08:58
Lovisa NordSol Tranås10:11:04
Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:11:15
Anna HertinIK Hakarpspojkarna10:14:30
Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK10:15:23
Pelle SkullmanLinköpings OK10:16:45
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK10:17:41
Monica CarlssonNyköpings OK10:17:44
Mats ForsmanLinköpings OK10:18:06
Åsa LarssonOK Hällen10:20:23
Robin SchagerlindOK Bävern10:24:11
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL10:24:42
Veronica NuijaTjalve IF Norrköping10:25:06
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb10:25:09
Marie HåkanssonOK Kolmården10:25:32
Tuula ÅhlinOK Måsen10:28:06
Marika LundinTjällmo-Godegårds OK10:28:16
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK10:28:22
Gith TellsénOK Roxen10:29:28
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK10:30:28
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:32:07
Anders EnströmOK Eken10:32:10
Bo FrisbergOK Roxen10:32:20
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF10:35:05
Karl MollénOK Denseln10:36:16
Ingela KlintbergEksjö SOK10:36:27
Erik LindgrenOK Tisaren10:37:23
Lotta SundbladEksjö SOK10:38:03
Camilla LarssonOK Hällen10:38:12
Ellinor ErikssonOK Tisaren10:39:43
Anette ÖnerudOK Ravinen10:39:49
Anneli BlomgrenSOK Aneby10:44:59
Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL10:45:20
Anna WehlinSkogspojkarnas OK10:45:56
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL10:46:06
Anne ErikssonKFUM Örebro OK10:47:03
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:47:33
Gabriella FriskGustavsbergs OK10:53:43
Per FröbergTjalve IF Norrköping10:54:16
Ingela AnderssonLunds OK10:55:23
Kent BergmanOK Ravinen10:57:15
Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK10:59:18
Roger StigssonLinköpings OK11:00:08
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna11:03:27
Johnny FranssonÄrla IF11:04:09
Lena NordSkogspojkarnas OK11:05:07
Klara MöllerOK Linné11:09:06
Anna KullbergBjörkfors GOIF11:09:31
Göran NilssonEksjö SOK11:10:08
Maria LangerOK Roxen11:11:18
Carin RosénGustavsbergs OK11:23:51
Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK11:28:42
Åsa BraamOK Denseln11:29:46
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK11:30:18
Lovisa NilssonKlubblös11:36:04
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK11:44:03
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK11:47:05

Öppen motion 8

4 590 m, 66 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny ÖstlundOK Kolmården09:56:07
Tobias KonradssonOK Roxen09:57:36
Lars HembergGamleby OK09:59:10
Lars SjöbergTullinge SK10:02:22
Fabian SteenOK Enen10:08:15
Lennart EkvallTrollhättans SOK10:08:36
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:08:40
Fredrik SturekSOK Viljan10:09:06
Helena PerssonCentrum OK10:09:08
Jörgen HjortOK Roxen10:09:13
Magnus KarlssonCentrum OK10:11:02
Harris BrandeTjalve IF Norrköping10:15:12
Robert HåkanssonOK Kolmården10:16:54
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:18:03
Roger NorbergOK Hällen10:19:06
Malin AxFinspångs SOK10:19:55
Anna AlgotsonMotala AIF OL10:21:03
Lisa HahlinOK Denseln10:21:04
Jenny SandhOK Roxen10:21:06
Magnus JohanssonOK Kolmården10:22:02
Kersti RingiOK Kåre10:23:45
Niklas ErikssonBodafors OK10:24:16
Filip JounotTjalve IF Norrköping10:24:53
Per BacklundOK Södertörn10:25:04
Sara HamreforsVästerås SOK10:25:13
Märta BerggrenOK Kolmården10:27:03
Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK10:27:07
Henrik BechtelFK Friskus-Varberg10:30:06
Mikael KindbornOK Hällen10:30:54
Jan AsketunOK Roxen10:31:12
Susanne KarlssonOK Denseln10:36:06
Malin PerssonOK Denseln10:37:09
Lars DanielsonMatteus SI10:38:17
Erik MattssonJärla Orientering10:39:09
Linda EdströmMatteus SI10:40:29
Hans PetterssonLinköpings SK10:40:36
Kerstin SjökvistOK Österåker10:45:08
David SundbergFinspångs SOK10:45:41
Atakilte BeyeneOK Gränsen10:46:22
Thomas JohanssonOK Kolmården10:49:14
Thomas JohannessonRonneby OK10:49:18
Karin TidevallSkogsluffarnas OK10:50:13
Tomas SjökvistOK Österåker10:50:21
Kennet LindqvistOK Kolmården10:50:27
Peter SvahnEksjö SOK10:50:50
Carin RosanderFinspångs SOK10:51:46
Patrik FriskGustavsbergs OK10:55:32
Per SvenssonFinspångs SOK10:56:11
Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF10:57:36
Henrik GöhlFinspångs SOK10:59:56
Urban StåhlSundbybergs IK11:00:14
Jonas UllerKlubblös11:01:17
Lisa ElmbladBredaryds SOK11:07:34
Anders JohanssonFinspångs SOK11:11:02
Victor BergstrandLinköpings OK11:23:04
Charlotte NedforsOK Roxen11:44:49
Cecilia BerganderEksjö SOK11:48:56
Maja PetterssonKarlskrona SOK11:49:18
Jan KaleredOK Denseln11:49:42
Anders RunanderTrosabygdens OK11:52:11
Ragnar OlssonTibro OK11:52:52
Anastasia IlkevichIK Hakarpspojkarna11:55:01
Emma RosénOK Njudung12:04:13
Tomas HammarOK Roxen12:10:30
Sigrid GustafssonKlubblös12:10:33
Ulf ErikssonStora Tuna OK12:17:05

Öppen motion 9

7 190 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonny KarlssonOK Denseln09:58:04
Oskar HermanssonCentrum OK09:59:02
Ola OlssonOK Kolmården09:59:40
Joakim AssarssonIdrottsveteranerna09:59:55
Henrik ErikssonCentrum OK10:03:19
Edvin KarlssonOK Denseln10:05:45
Olle BjörneldKalmar OK10:07:44
Mattias OlofssonOK Enen10:07:52
Björn CarlssonOK Hällen10:08:13
Veronica LundOK Kolmården10:08:44
Göran NordSol Tranås10:14:16
Håkan NilssonDomnarvets GOIF10:17:21
Joakim GustafssonFinspångs SOK10:20:19
Victor ThörnkvistSol Tranås10:24:08
Emil TellsénOK Roxen10:29:23
Sara HelanderDomnarvets GOIF10:32:17
Lukas HellgrenOK Ravinen10:35:12
Johannes KnutasAttunda OK10:40:17
Roger GlänneforsSöders-Tyresö10:41:22
Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:46:43
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK10:55:21
Adam TellsénOK Roxen11:02:25
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:04:55
Ulf HylanderNyköpings OK11:05:24
Arvid HenrikssonJärla Orientering11:06:00
Magnus JohanssonNyköpings OK11:06:22
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:11:12
Anton MarmelidHelsingborgs SOK11:11:47
Martin JohanssonOK Orion11:20:33
Anton JohanssonOK Orion11:22:51
Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering11:26:02
Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF11:31:58
Michael AdamssonNybro OK11:36:13
Viktor AntonssonEksjö SOK12:04:12

Annonser