Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tiomila, open individual, Friday

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila, open individual, Friday
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs OF / Stockholms OF
Datum: fredag 28 april 2017

Öppen motion 3

2 880 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13026Wilma EvensenOL Tønsberg og Omegn12:54:45
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna14:09:37
446224Mona GrönbergKlubblös18:48:36
400003Fredrik GrönbergKlubblös18:48:47
1003243Mikkel Vaaje-kolstadÅs-NMBU Orientering19:29:04
1400989Anders Breda AndersenÅs-NMBU Orientering19:29:05
13042Lisa KarlssonKlubblös19:56:52
2075690Ida Kristine NordvikAsker SK20:43:44
13034Liselotte RydbergFK Herkules

Öppen motion 5

3 830 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
247952Christer HenrikssonKlubblös13:09:47
17263Jonas LarssonOK Kullingshof14:37:04
2093515Samuel BökeOK Kullingshof14:38:10
444545Jimmy LanevikOK Kullingshof14:39:24
9101273Pohjola LauriSuunta Jyväskylä17:05:14
13024Erik BerggrenIFK Gnarp17:05:51
8636158Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä17:07:42
353008Lennart JohnssonOK Skogshjortarna17:48:21
971228Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna17:48:22
452066Marie-Louise LarssonLerums SOK17:53:11
970216Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering17:56:30
670711Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF18:10:41
13026Magnus CarlssonKlubblös18:25:02
2112526Samuell FermIFK Göteborg18:29:22
8001004Hannes EssungerSjövalla FK18:36:31
1003967Alva NiklassonKolbotn & Skimt OL19:23:31
1004515Carmen DirroMåren OK19:23:45
7202449Karen JomaasFossum IF19:24:18
7202441Christian JomaasFossum IF19:24:43
1004454Gustav Vaaje-KolstadÅs-NMBU Orientering19:29:31
7000162Björn NordvikKolbotn & Skimt OL20:41:33
13033Hans EricssonKlubblös21:20:53
13030Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn21:49:52

Öppen motion 6

6 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1786882Tommy WedlinLerums SOK13:01:46
1234444Nikoline SchjerveBaeckelagets SK15:15:30
8142396Lisa SchubnellBaeckelagets SK15:16:52
1416193Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK16:39:10

Öppen motion 7

3 100 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7470816Eva AlsinIK Ymer12:27:59
36510Lena JohanssonSkogspojkarnas OK13:34:13
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna14:08:55
2095502Anders BerglundOK Skogshjortarna14:10:02
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna14:10:37
262197Lars Johan VågLerums SOK15:43:44
446291Erik SparrevikLerums SOK15:44:05
590406Rickard holmgrenBergnäsets AIK15:44:07
41704Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren16:04:37
2078176Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK17:06:43
9196802Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK17:06:45
2091872Michaela WeissOK7717:32:06
450149Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK17:45:33
2083759Jens HallgrenOK Skogshjortarna17:45:55
431223Hans CarlssonHellas17:49:54
13049Ulf SmedboKlubblös17:50:24
988778Jacob LindstamOK Ravinen18:13:56
451063Ole IngesenSarpsborg OL18:46:14
9001999Rikke Blakkstab IngesenFredrikstad SK18:46:38
1470576Öystein JensenSarpsborg OL18:47:37
12176Christian OlssonFrösö IF18:48:27
13024Linnea EvensenOL Tønsberg og Omegn23:16:05
640428Stein MellaOppsal Orientering10:41:32
439402Anders FogelbergVästvärmlands OK

Öppen motion 8

5 350 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451218Fredrik ÅslundKatrineholms OK12:54:57
2061273Lars ShjesetFrol IL13:02:25
2061258Jörgen FiskumFrol IL13:03:24
600658Carl Petter LyngenFrol IL13:04:32
823577Andreas MageröyFrol IL13:15:36
880405Öysten HaugFrol IL13:17:53
426781Armin SchollerVisborgs OK13:21:43
8638361Timo MähönenIFK Lidingö SOK13:30:46
9161086Jere PajunenIFK Lidingö SOK13:30:50
8622094Matleena BoströmIFK Lidingö SOK13:37:34
2089398Jutta JussilaIFK Lidingö SOK13:38:25
9999009barbora pijakovaIFK Lidingö SOK13:39:06
1405519Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot13:48:40
921992Antti Pekka LeskinenLynx13:51:15
1994194Sara KarvonenLynx13:51:28
801980Karolina SundbergLynx13:51:33
851985Aapo LeskinenLynx13:51:38
2089192Martin SykGöteborgs SK14:19:31
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK14:20:49
9105041Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF14:47:13
8000122Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:48:46
8640910Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF14:49:27
9920503Eric BörjessonSödertälje-Nykvarn OF14:50:02
940788Filip SahlénBergnäsets AIK15:06:21
445177Oskar ÖkvistBergnäsets AIK15:06:54
7000260Erik PuuriBergnäsets AIK15:07:43
9102565vojtech bartosBergnäsets AIK15:08:33
2003162Christian OttLeksands OK15:08:48
8270586Lone Brochman- -15:15:46
997821Kirsi NurmiIFK Göteborg15:30:31
8636160Emmi JokelaIFK Göteborg15:31:21
1470502Ingjerd MyhreIFK Göteborg15:32:34
8640390Isia BassetIFK Göteborg15:33:13
424713Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb15:46:12
8636522Katarzyna Slusarczyk- -16:25:30
7200382Martyna MiskiewiczOK!Sport16:27:08
9101207Otto KaarioSuunta Jyväskylä17:00:54
2048747Peter AugustssonGöteborgs SK17:12:22
9102804Valter MårtensonOK7717:22:29
2106027Tobias AnderssonGöteborgs SK17:27:03
1416426Mina RuokolainenOK7717:28:04
1416424Ada KeroOK7717:28:48
1416425Lydia MårtensonOK7717:28:51
2058409Jenny RayOK7717:28:54
1417518Isabell DonnerOK7717:31:56
18004David HäggSävedalens AIK17:35:19
501163Leonas MockunasHellas17:42:58
9102774Mattias KankkunenOK7717:45:44
1416422Jonathan RayOK7717:45:52
2048622Erik JosefssonSävedalens AIK17:48:33
11015Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb17:50:37
504532Signe KlintingJärla Orientering17:51:44
9600219Magnus JosefssonSävedalens AIK17:52:17
920601Love BerzellOK Ravinen18:07:42
1003944Vegard AarstadÅs-NMBU Orientering19:21:35
445446Erik Olsvik DengerudNTNUI21:03:11
1402971Allen ReicheOK Vendelboerne21:05:53
452358Hans PetterssonLinköpings skidklubb21:18:56
9000410Mattias JohanssonBergnäsets AIK21:26:10
980927Rasmus WickbomBergnäsets AIK21:27:35
1930623Joar SvartholmBergnäsets AIK21:29:03
443359Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK22:02:24

Öppen motion 9

8 490 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
890211Ulf IndgaardFrol IL13:06:12
451830Micael PerssonIF Hagen13:08:33
13023Johan BjörnåsFrol IL13:08:47
8645085Jo IndgaardFrol IL13:11:32
9415740Stian SundsvikFrol IL13:16:49
8640388Öystein ÖsterböIFK Lidingö SOK13:33:44
8009153Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK13:38:05
910407Albert AskengrenBergnäsets AIK15:05:51
682340Martin SmelikHellas17:43:43
9444449Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering17:50:21
1003915Nils TveiteÅs-NMBU Orientering19:18:31
438444Jan GrahnIK Uven19:27:39
13034Christofer FredrikssonSödertälje IF20:53:57
7204915Brynjar BakkenNTNUI21:13:50
9691119Henrik MelkstamLerums SOK
942504Paul SirumFrol IL
997814Martin VisterFrol IL

Öppen motion 10

8 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9505100Erika PetterssonIFK Göteborg13:21:54
409724Roine PetterssonIFK Göteborg13:21:55
9930407Jere SipponenIFK Lidingö SOK13:31:36
8627923Kuba Dragowski- -16:27:14

Annonser

Mila