Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Norrbotten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Norrbotten
Arrangörsorganisation: Seskarö IF
Datum: lördag 26 augusti 2017

D21

4 860 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Kristin HylanderNyköpings OK12:32
2Linnéa DanielsAttunda OK12:34
3Rebecka HylanderNyköpings OK12:36

H21

5 650 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4Peter WestinVittjärvs IK12:01
5Mattias JohanssonBergnäsets AIK12:03
6Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL12:05
7Edvin LindmarkSkarpnäcks OL12:07

D20

4 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8Johanna LundkvistOK Vargen12:14

H20

4 860 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9Robin SalénBergnäsets AIK12:40
10Oscar SundbaumVittjärvs IK12:42
11Jonas TofteredIF Rigor12:44
12Nils HenrikssonBergnäsets AIK12:46
13Mauri HolopainenSuunta 200012:48
14Harald LarssonBergnäsets AIK12:50
15Truls LindholmSundsvalls OK12:52
16Gabriel LarssonGammelstads IF12:54
17Jesper MattiVittjärvs IK12:56
18Oskar ÖqvistBergnäsets AIK12:58

D18

4 020 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19Rebecca FahlgrenVittjärvs IK12:26
20Emma HedlundOK Renen12:28
21Sofia WestinVittjärvs IK12:30
22Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb12:32
23Elsa ChristofferssonOK Renen12:34
24Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat12:36
25Elvira ForslundOK Renen12:38

D16

3 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia LundkvistOK Vargen12:31
26Hanna SvanbergOK Renen12:43
27Ida RoosIF Hagen12:45
28Hanna LundbergOK Renen12:47
29Ellen KillmeyVittjärvs IK12:49
30Anna AasaÖvertorneå IF12:51
31Emmie LindbäckOK Renen12:53
32Ida WickbergOK Nolaskogsarna12:55

H16

3 590 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33Martin LundströmVittjärvs IK12:39
34Tobias SnellOK Renen12:41

D14

2 880 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35Edit KarlssonÄlvsby IF OK12:51
36Klara KivijärviOK Renen12:53
37Matilda AasaÖvertorneå IF12:55
38Lisa LarssonÄlvsby IF OK12:57
39Mette PalokangasAlatornion Pirkat12:59
40Ella TuressonOK Renen13:01

H14

2 880 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Oskar ErikssonOK Renen12:43
42Victor BerglundVittjärvs IK12:45
43Simon MarkströmOK Renen12:47

D14 Kort

2 460 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44Emilia WickbomVittjärvs IK12:21

D12

2 460 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45Sofia MarkströmOK Renen12:23
46Mirjam EdinOK Renen12:25
47Emma HasselströmOK Renen12:27
48Alva EngströmOK Renen12:29
49Alma HedlundOK Renen12:31

H12

2 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50Linus NordinOK Renen12:05
51Arvid IngvarssonOK Renen12:07
52Albin WollbrandOK Renen12:09
53Lukas LundbäckSeskarö IF12:11
54Eric HasselströmOK Renen12:13
55Mattias KillmeyVittjärvs IK12:15
56Tim LundbergOK Renen12:17

H12 Kort

2 450 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
57Tatu PalokangasAlatornion Pirkat12:44

D10

2 450 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
58Minna TuressonOK Renen12:46
59Wilma LundbäckSeskarö IF12:48
60Hedda EdinOK Renen12:50
61Yvette BarmosseSeskarö IF12:52

H10

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
62Vilgot KuokkanenOK Renen12:32
63Karl KristofferssonVittjärvs IK12:34
64Axel EngströmOK Renen12:36
65Hugo PellaVittjärvs IK12:38
66Melker WollbrandOK Renen12:40

H35

4 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
67Ville VäkeväinenLänsi-Rajan Rasti12:58
68Antti KalapudasAlatornion Pirkat13:02

D40

4 020 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
70Catrin IngvarssonOK Renen12:42

H40

4 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
71Anders KristofferssonVittjärvs IK12:00
72Johan KlippmarkHaparanda OK12:02
73Rikard LarssonÄlvsby IF OK12:04
74Markus PalokangasAlatornion Pirkat12:06
75Melker PetterssonOK Renen12:08
76Conny NilimaaIFK Kiruna12:10

D45

4 020 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
77Karin WollbrandOK Renen12:44
78Maria SvanbergOK Renen12:46

H45

4 340 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
79Peter LundbergOK Renen12:16
80Petri HannilaLänsi-Rajan Rasti12:18
81Rein PellaVittjärvs IK12:20
82Mats LuspaIFK Kiruna12:22
83Martin HasselströmOK Renen12:24
84Mattias LundgrenVittjärvs IK12:26
85Håkan KarlssonÄlvsby IF OK12:28
86Jonas HedlundOK Renen12:30

D50

3 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
87Anneli WickbomVittjärvs IK12:07
88Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb12:09
89Åsa RedinIFK Kiruna12:11

H50

4 020 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
90Inge SöderqvistOK Renen12:00
91Magnus SäverosNilivaara IS12:02
92Stefan LauriGammelstads IF12:04
93Matti PöntinenSuunta 200012:06
94Mats DruggeVittjärvs IK12:08
95Panu HyvönenSK Uranus12:10
96Risto LuodonpääAlatornion Pirkat12:12
97Frans WickbomI 19 IF12:14
98Sven ÖrnerlingOK Renen12:16
99Ahti AasaÖvertorneå IF12:18
100Jan ChristofferssonOK Renen12:20
101Roger VestinSK Gränsen12:22
102Seppo KonttajärviSK Uranus12:24

D55

3 220 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
103Anette LundströmVittjärvs IK12:27
104Lena LundstenVittjärvs IK12:29

H55

4 020 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
105Keijo RuotsalainenSK Uranus12:48
106Henry BarskÖvertorneå IF12:50
107Mikael SundbergOK Renen12:52
108Sture NorénÄlvsby IF OK12:54
109Richard HolmgrenBergnäsets AIK12:56
110Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK12:58
111Svante LarssonOK Vargen13:00
112Markku OikarinenSuunta 200013:02
113Björn LundstenVittjärvs IK13:04

D60

2 820 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
114Irene DanielssonPiteå IF Orienteringsklubb12:33
115Inger VennbergOK Renen12:35

H65

3 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
116Roland JanssonÄlvsby IF OK12:01
117Mauri RomppainenHaparanda OK12:03
118Torbjörn LundbergPiteå IF Orienteringsklubb12:05

D70

2 820 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
119Ulla PerhultOK Vargen12:37
120Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb12:39

H70

3 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
121Åke SaloniemiSK Gränsen12:13
122Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS12:15
123Thor-Erik LindmarkIFK Kiruna12:17
124Lauri MustonenAlatornion Pirkat12:19
125Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS12:21
126Conny LagerskogArvidsjaurs OK12:23
127Matts EngvallBodens Bandyklubb OS12:25

H75

3 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
128Gunnar LindströmOK Renen12:31
129Gösta KlippmarkHaparanda OK12:33
130Henken ErikssonI 19 IF12:35

H80

2 820 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131Lars JohanssonOK Vargen12:41

Inskolning

2 070 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla SirviöÖvertorneå IF00:24:10
Elsa TuleredSeskarö IF12:09:30
Alexandra WikströmSeskarö IF12:09:39
Frida KillmeyVittjärvs IK12:28:23

U1

2 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva BerglundVittjärvs IK12:00:10
Amanda WikströmSeskarö IF12:08:23
Simon BarmosseSeskarö IF12:08:26
Selma SundqvistVittjärvs IK12:37:22
Hannes PellaVittjärvs IK12:40:29

U2

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer KaarleÖvertorneå IF01:50:53
Irma IngvarssonOK Renen11:53:57
Thea BerglundVittjärvs IK12:00:28
Vilma KuokkanenOK Renen12:27:13
Agnes AroÖvertorneå IF12:47:53

Öppen motion 1

2 450 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Henrik ErikssonOK Renen12:11:31

Öppen motion 3

2 460 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny BerglundVittjärvs IK12:51:21

Öppen motion 5

2 880 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christine Boyd LarssonOK Vargen02:20:13
69Malin KristofferssonVittjärvs IK11:29:09
Birgit LundkvistOK Vargen11:59:50
Björn SvanbergBergnäsets AIK12:20:18
Kristina KivijärviOK Renen12:28:32
Ulrika LarssonOK Renen12:42:39
Anders KillmeyVittjärvs IK12:44:15
Anna EngströmOK Renen12:44:46
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK12:44:53
Henry PilstålOK Renen13:00:55
Stefan SundqvistVittjärvs IK

Öppen motion 8

4 860 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik TholerudOK Sarven01:25:59
Agneta HolmgrenBergnäsets AIK02:15:11
Kjell AnderssonPiteå IF11:55:01
Anders RensgardOK Renen12:14:27
Anders JohanssonOK Renen12:38:51
Klas EdinOK Renen12:50:00
Magnus BerglundVittjärvs IK

Annonser