Startlista för Falkdrevet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 7 oktober 2017

D21

4 370 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin WihlborgOK Gynge11:01
Rebecca SvenssonVärend GN OL11:03
Evelina EkelundMalmö OK11:05

H21

5 540 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fritjof AxelssonFK Göingarna11:00
Torgny LindströmRonneby OK11:02
Johan EngströmOK Orion11:04
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:06
Olof NilssonVäxjö OK11:08
Björn AnderssonKarlskrona SOK11:10
Håkan GunnarssonFK Göingarna11:12
Rasmus SvenssonVärend GN OL11:14

D16

3 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilda AxelssonFK Göingarna11:10
Hanna JohannessonRonneby OK11:12
Thea BökmanHelsingborgs SOK11:14
Hanna RingRonneby OK11:16
Hilma HolmströmHärlövs IF11:18
Nellie NilssonOK Orion11:20

H16

3 820 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob MobergHelsingborgs SOK11:00
Patrick SøgaardOK Roskilde11:02
Simon GiselssonRonneby OK11:04
Arvid KronmarKarlskrona SOK11:06
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:08

D14

3 130 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma EmilssonOK Skogsfalken11:00
Sandra WiduchKarlskrona SOK11:02
Anna ViktorssonOK Skogsfalken11:04
Lisa SwartzOK Orion11:06
Julia KarlssonOK Skogsfalken11:08
Elvira LjungbergOK Skogsfalken11:10
Viola HolmströmHärlövs IF11:12
Ella SöderbergOK Skogsfalken11:14

H14

3 130 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo CedervallÖrkelljunga FK11:17
Erik ErikssonOK Skogsfalken11:19
Jakob IngelströmOK Gynge11:21
Emil ViktorssonOK Skogsfalken11:23
Rasmus EjermarkTorsås OK11:25
Emil AlbinssonOK Skogsfalken11:27
Linus VernströmRonneby OK11:29

H14 Kort

2 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton HeldFK Åsen11:14:43

D12

2 490 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK11:27
Matilda SöderbergOK Skogsfalken11:29
Lova KronmarKarlskrona SOK11:31
Teresa SøndergaardOK Roskilde11:33
Agnes OlssonOK Skogsfalken11:35
Elin SaleskogRonneby OK11:37
Hedda SvenssonOK Orion11:39
Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK11:41

H12

2 490 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik WihlborgOK Gynge11:08
Emil RingRonneby OK11:10
Vilmer LindströmOK Skogsfalken11:12
Wille VernströmRonneby OK11:14
Axel KjellvågOK Skogsfalken11:16
Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:18
Nils SwartzOK Orion11:20
Nils NyquistEmmaboda Verda OK11:22
Carl GlivesonRonneby OK11:24

D10

2 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin RydströmOK Skogsfalken11:22
Sonia KurashovaFK Åsen11:24
Selma LeopoldOK Orion11:26
Inez OlssonOK Skogsfalken11:28
Olivia SvenssonFK Åsen11:30

H10

2 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin EmilssonOK Skogsfalken11:06
Olle SaleskogRonneby OK11:08
Olof OlssonOK Skogsfalken11:10
Elias LindströmRonneby OK11:12
Erik LeopoldOK Orion11:14
Eric KjellvågOK Skogsfalken11:16
Olle HåkanssonRonneby OK11:18
Erik KarlssonOK Skogsfalken11:20

D40

3 050 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PeterssonHalmstad OK11:09
Lotta EkbergÖrkelljunga FK11:11
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:13
Anna MattssonOK Norrvirdarna11:15
Anneli WihlborgOK Gynge11:17
Sarah LindströmRonneby OK11:19
Eva PerssonVäxjö OK11:21
Annica RosengrenOK Orion11:23
Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK11:25
Angelica BrandqvistTibro OK11:27
Paula AndraeOK Vilse 8711:29
Christina OlssonSkåneslättens OL11:31

H40

4 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LeopoldOK Orion11:33
Allan SøgaardOK Roskilde11:35
Magnus WihlborgOK Gynge11:37
Torgny HolmströmHärlövs IF11:39
Niklas EkelöfVärend GN OL11:41
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers11:43
Patrik IngelströmOK Gynge11:45
Martin JohanssonHalmstad OK11:47
Jakob SøndergaardOK Roskilde11:49
Jimmy NicklassonKexholms SK11:51
Jonas SvenssonOK Orion11:53
Mads Nordahl SvendsenOK Roskilde11:55
Daniel PerssonRonneby OK11:57
Linus MalmstenMalmö OK11:59

D50

3 070 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wiveka ErnstssonFK Göingarna11:09
Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:11
Linda ØstbergOK Roskilde11:13
Lollo NybergOK Kontinent11:15
Marita FilipssonMarkaryds FK11:17
Karin JägrydSkåneslättens OL11:19
Christina SternerTockarps IK11:21
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:23
Lena SwartzOK Orion11:25
Hanne Möller JensenOK Roskilde11:27
Hanne FoghFSK Orientering11:29

H50

4 140 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK11:19
Jonas AnderssonOK Norrvirdarna11:21
Sverker ErikssonOK Gynge11:23
Niklas EdvardssonHästveda OK11:25
Martin ØstbergOK Roskilde11:27
Magnus PorleVäxjö OK11:29
Elis BengtssonOK Norrvirdarna11:31
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:33
Benjamin ViebkeMalmö OK11:35
Jan FrederiksenOK Roskilde11:37
Thomas JohannessonRonneby OK11:39
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK11:41
Ingemar MånssonRonneby OK11:43
Jørgen KroghOK Roskilde11:45
Per JohanssonOK Reftele11:47
Anders NilssonOK Orion11:49
Glen HåkanssonVäxjö OK11:51
Peter AnderssonOK Gynge11:53
Stefan OlofssonOK Gisle11:55
Michael Leth JessOK Roskilde11:57
Jens LindströmTibro OK11:59
Anders JägrydSkåneslättens OL12:01

D60

2 680 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK11:22
Majvie AnnegårdSOK Viljan11:24
Siv LarssonEmmaboda Verda OK11:26
Ane VeierskovOK Roskilde11:28
Gunnel MånssonOK Vilse 8711:30
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK11:32
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:34
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:36
Ann-Helen LinnersjöOK Orion11:38
Eva ArvidssonAlvesta SOK11:40
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:42
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:44
Jette KreibergOK Roskilde11:46
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK11:48
Kristina FranssonOK Virdarna11:50
Marie-Louise KarlssonNybro OK11:52

H60

3 050 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roger ThörnOK Vilse 8711:00
Gert OlssonSkåneslättens OL11:02
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK11:04
Yngve ErnstssonFK Göingarna11:06
Lars PerssonOK Kompassen11:08
Krister NilssonVäxjö OK11:10
Lennart SmedenmarkRonneby OK11:12
Jan WahlströmSnättringe SK11:14
Mogens Hald KristensenOK Roskilde11:16
Stellan MartinssonOK Tyringe11:18
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK11:20
Kenneth LindblomVäxjö OK11:22
Nils-Erik BondessonFrosta OK11:24
Ola SvenssonOK Orion11:26
Bill SchölinTockarps IK11:28
Göran JohnssonSkåneslättens OL11:30
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:32
John TripaxOK Roskilde11:34
Ingemar PeterssonMarkaryds FK11:36
Per-Arne HöögOK Vilse 8711:38
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK11:40
Björn PalmLessebo OK11:42
Janne BrunstedtOK Roskilde11:44
Lars MartinssonRonneby OK11:46
Willie OlssonRävetofta OK11:48
Lennart SohlinOK Orion11:50
Lennart GustafssonJönköpings OK11:52
Arne AnderssonOK Torfinn11:54
Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:56
Anders WibergVäxjö OK11:58
Hans GottfridssonTorsås OK12:00
Lennart AnderssonOK Orion12:02
Bo JohanssonOK Vilse 8712:04
Lars OlsenOK Roskilde12:06
Tommy HeldFK Åsen12:08
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK12:10

D70

2 330 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta LarssonOK Njudung11:15
Ulla LingJönköpings OK11:17
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:19
Solbritt GustafssonOK Virdarna11:21
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK11:23
Siv EkelöfVärend GN OL11:25
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK11:27
MariAnn SvenssonVäxjö AIS11:29
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:31
Barbro NilssonAlvesta SOK11:33
Elsa SvenssonOK Vilse 8711:35
Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:37
Berit ByströmOK Virdarna11:39
Inge JørgensenOK Roskilde11:41
Eva EskilssonHässleholms OK11:43
Margareta WikströmVäxjö AIS11:45
Ann-Mari PerssonVäxjö OK11:47
Helen AndertoftMarkaryds FK11:49
Ulla NilssonSOK Viljan11:51
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:53
Birgitta OlssonRonneby OK11:55
Gull SvenssonÖrkelljunga FK11:57

H70

3 070 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:00
Stefan G LarssonOK Njudung11:02
Ingemar AnderssonOK Orion11:04
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan11:06
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:08
Folke RingbergLessebo OK11:10
Anders BuhréNybro OK11:12
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:14
Krister SandbladVäxjö OK11:16
Kenneth LindborgHässleholms OK11:18
Benkt AnderssonFrosta OK11:20
Leif IngemarssonKarlskrona SOK11:22
Karsten RichardtKøge OK11:24
Waste ByströmOK Virdarna11:26
Erland LingJönköpings OK11:28
Erling EkelöfVärend GN OL11:30
Leif SandgrenFrosta OK11:32
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:34
Bertil OttossonFK Göingarna11:36
Kurt BergstrandLessebo OK11:38
Anders CarlssonSkåneslättens OL11:40
Håkan NilssonMalmö OK11:42
Torgny JonssonVäxjö AIS11:44
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK11:46
Sven-Åke GranquistHästveda OK11:48
Erling SamuelssonOK Vilse 8711:50
Björn LinnersjöOK Orion11:52
Ole  SvendsenOK Roskilde11:54
Gerth SällströmLessebo OK11:56
Ingvar PerssonFK Åsen11:58
Roland NilssonSOK Viljan12:00
Kjell MånssonKarlskrona SOK12:02
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK12:04
Nils KarlssonVäxjö AIS12:06
Åke EkstrandHärlövs IF12:08
Bo SvenssonÖrkelljunga FK12:10

H80

2 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars PerssonVäsby OK11:00
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:02
Bertil JohanssonSkåneslättens OL11:04
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK11:06
Sivert AxelssonKalmar OK11:08
Leif SjögrenOK Orion11:10
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK11:12

Inskolning

1 780 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil EreltOK Norrvirdarna11:03:24
Oliver MarkusOK Norrvirdarna11:03:51
Elin JohanssonOK Skogsfalken11:06:37
Olle SchybergOK Skogsfalken11:08:39
Elijah KnutsRonneby OK11:08:51
Herman SchybergOK Skogsfalken11:14:46
Albin NilssonOK Gynge11:19:28
Anton NilssonOK Gynge11:19:29
Sophie WiduchKarlskrona SOK11:23:29

U1

1 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma EreltOK Norrvirdarna11:03:22
Franka SøndergaardOK Roskilde11:04:25
Emil JohanssonOK Skogsfalken11:06:24
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK11:07:39
Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK11:08:20
Oscar RydströmOK Skogsfalken11:22:08
Erik StenbergOK Skogsfalken11:22:50
Viola OlssonOK Skogsfalken11:26:42
Ville StenbergOK Skogsfalken11:35:37
Inez KjellvågOK Skogsfalken

U2

2 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma WikströmHästveda OK11:02:28
Jon WikströmHästveda OK11:02:32
Frida Weigelt SvendsenOK Roskilde11:04:06
Erik MarkusOK Norrvirdarna11:04:41
Christopher SøgaardOK Roskilde11:05:14
Katie KnutsRonneby OK11:07:12
Olof NyquistEmmaboda Verda OK11:24:50
Moa NicklassonKexholms SK11:50:49

Öppen motion 1

2 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers

Öppen motion 3

2 490 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta HeldFK Åsen11:04:44
Jan DahlbergHässleholms OK11:05:29
Brita DahlbergHässleholms OK11:06:02
Mikael LindRonneby OK11:06:58
Anja LindRonneby OK11:06:59
Ingrid NilssonVäxjö OK11:09:20
Anneli WihlborgOK Gynge11:10:38
Nettan HaraldssonStigmännen Karlshamns OK11:11:30
Christer HaraldssonStigmännen Karlshamns OK11:11:33
Quentin ReynersBelgien11:12:12
Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK11:13:59
Riitta KallioKarlskrona SOK11:17:25
Ann-Marie MånssonRonneby OK11:18:34
Helena BlomsterRonneby OK11:18:36
Sarah EjermarkTorsås OK11:20:20
Ida FastOK Pan-Kristianstad11:20:52
Oskar NyquistEmmaboda Verda OK11:22:33
Agneta PeterssonRonneby OK11:23:20
Helén WihlborgKlubblös11:23:22
Rosita KarlssonVäxjö AIS11:25:10
Maria BerglundOK Vilse 8711:25:50
Arne PerssonOK Gynge11:26:19
Britt AxelssonNybro OK11:31:19
Ola FranssonEmmaboda Verda OK11:34:42
Gustav FranssonEmmaboda Verda OK11:34:43
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK11:38:02

Öppen motion 5

3 570 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan NybergOK Kontinent10:56:13
Maria MarkusOK Norrvirdarna10:56:30
Eva-Lotta JohanssonRonneby OK11:03:36
Mikael WiduchKarlskrona SOK11:05:44
Göran LassingKlubblös11:09:06
Anette HolmströmHärlövs IF11:12:08
Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK11:13:49
Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad11:14:01
Semona NilssonOK Orion11:20:03
Ulf ArvidssonVäxjö OK11:26:06
Ulrik JohanssonRonneby OK11:29:47
Martin JohanssonRonneby OK11:29:50
Patrik MarkusOK Norrvirdarna11:34:27
Gitte Krogh MadsenOK Roskilde11:41:02
Fredrik EreltOK Norrvirdarna11:45:15
Elena KurashovaFK Åsen11:58:34
Beata FranssonEmmaboda Verda OK

Öppen motion 7

3 070 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK10:58:02
Brodde NilssonOK Skogsfalken11:00:05
Åke ÖstberghKarlskrona SOK11:00:52
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK11:04:57
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK11:06:03
Susanne JohannessonRonneby OK11:06:28
Kenneth FagerKarlskrona SOK11:08:02
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad11:08:20
Viveka LassingKlubblös11:09:48
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK11:09:53
Pi PerssonOK Orion11:10:25
Gunilla GustafssonOK Orion11:11:20
Pär SvenssonVärend GN OL11:18:21
Magnus JohanssonFörsvarsmakten11:18:28
Per BrattRonneby OK11:18:38
Lisel ArvidssonVäxjö OK11:24:43
Tove IngvarssonOK Skogsfalken11:27:19
Jens KällerKlubblös11:27:21
Katarina FastOK Pan-Kristianstad11:30:10
Bodil HermanssonOK Orion11:35:34
Tomas KarlssonOK Njudung11:39:37
Marie SvenssonFK Åsen11:55:08
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK11:56:51
Anna WikströmHästveda OK12:01:06
Patrik FranssonEmmaboda Verda OK

Öppen motion 8

4 970 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:57:39
Peter HeldFK Åsen11:00:12
Elias AnderssonOK Norrvirdarna11:01:16
Henrik BoesenOK Roskilde11:02:26
Magnus KronmarKarlskrona SOK11:03:22
Magnus ThörnbladRonneby OK11:10:50
Jytte HougaardOK Roskilde11:12:00
Per-Olof AnderssonOK Tyringe11:14:31
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad11:16:15
Göran FastOK Pan-Kristianstad11:16:58
Monika LydinOK Kontinent11:18:23
Arvid BlomsterRonneby OK11:23:01
Kim FolanderFSK Orientering11:26:08
Hans PerssonAndrarums IF11:30:39
David BengtssonFK Åsen11:33:12
Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OK11:51:13
Lovisa NilssonFK Göingarna11:51:56
Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø11:52:38
Jens FrandsenOK Sorø11:53:36
Anne Bloch FrandsenOK Sorø11:54:20
Berit Ahlmann HansenOK Sorø11:55:13
Alexey AfanasyevEj klubbansluten

Annonser