Startlista för Falkdrevet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 8 oktober 2017

D21

3 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba BerglinKarlskrona SOK10:42
Linnea GustafssonOK Gynge10:44
Eva GustafssonVäxjö OK10:46
Hanne FoghFSK Orientering10:48
Marie BerglinKarlskrona SOK10:50
Evelina EkelundMalmö OK10:52

H21

4 560 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Allan SøgaardOK Roskilde10:13
Per Arne EvaldssonOK Gynge10:15
Thomas JohannessonRonneby OK10:17
Håkan GunnarssonFK Göingarna10:19
Rasmus SvenssonVärend GN OL10:21
Johan EngströmOK Orion10:23
Torgny LindströmRonneby OK10:25
Albin AnderssonVäxjö OK10:27
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:29

D16

3 620 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nelli OlvegårdFK Göingarna10:00
Hilma HolmströmHärlövs IF10:02
Hanna RingRonneby OK10:04
Ella SöderbergOK Skogsfalken10:06
Nellie NilssonOK Orion10:08
Elin EmilssonOK Skogsfalken10:10
Johanna NilssonFK Göingarna10:12

H16

3 620 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob MobergHelsingborgs SOK10:23
Simon GiselssonRonneby OK10:25
Arvid KronmarKarlskrona SOK10:27
Patrick SøgaardOK Roskilde10:29
Carl ÅsLunds OK10:31
Axel OrrhedeHelsingborgs SOK10:33

D14

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viola HolmströmHärlövs IF10:13
Emma EmilssonOK Skogsfalken10:15
Lisa SwartzOK Orion10:17
Sandra WiduchKarlskrona SOK10:19
Anna ViktorssonOK Skogsfalken10:21
Alice OlvegårdFK Göingarna10:23

H14

3 070 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil ViktorssonOK Skogsfalken10:00
Rasmus EjermarkTorsås OK10:02
Edvin SelinFK Göingarna10:04
Erik ErikssonOK Skogsfalken10:06
Linus VernströmRonneby OK10:08
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK10:10

H14 Kort

2 290 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christopher SøgaardOK Roskilde10:22

D12

2 290 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lova KronmarKarlskrona SOK10:24
Agnes OlssonOK Skogsfalken10:26
Hedda SvenssonOK Orion10:28
Teresa SøndergaardOK Roskilde10:30
Tuva SelinFK Göingarna10:32
Elin SaleskogRonneby OK10:34
Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK10:36
Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK10:38

H12

2 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wille VernströmRonneby OK10:00
Casper PegardOK Gynge10:02
Axel BrattOK Orion10:04
Vilmer LindströmOK Skogsfalken10:06
Nils SwartzOK Orion10:08
Wilmer SelinFK Göingarna10:10
Emil RingRonneby OK10:12
Axel KjellvågOK Skogsfalken10:14
Svante SelinFK Göingarna10:16
Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK10:18
Carl GlivesonRonneby OK10:20

D10

2 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inez OlssonOK Skogsfalken10:01
Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:03
Elin NilssonKarlskrona SOK10:05

H10

2 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof OlssonOK Skogsfalken10:09
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK10:11
Olle HåkanssonRonneby OK10:13
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:15
Albin EmilssonOK Skogsfalken10:17
Joar AnderssonVäxjö OK10:19
Eric KjellvågOK Skogsfalken10:21
Elias KronmarKarlskrona SOK10:23
Olle SaleskogRonneby OK10:25
Erik KarlssonOK Skogsfalken10:27

D35

3 670 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Camilla SelinFK Göingarna10:00
Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK10:02
Katarina LenanderVäxjö OK10:04
Maria PeterssonHalmstad OK10:06
Christina OlssonSkåneslättens OL10:08
Eva PerssonVäxjö OK10:10
Angelica BrandqvistTibro OK10:12
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:14

H35

4 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus MalmstenMalmö OK10:00
Jesper HåkanssonFK Göingarna10:02
Ola MarkholmSkåneslättens OL10:04
Tobias SvenssonFK Finn10:06
Erik ÅsLunds OK10:08

D45

3 180 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita FilipssonMarkaryds FK09:59
Carina GustafssonOK Gynge10:01
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:03
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:05
Marie MarkholmSkåneslättens OL10:07
Linda ØstbergOK Roskilde10:09
Christina SternerTockarps IK10:11
Karin JägrydSkåneslättens OL10:13
Annica RosengrenOK Orion10:15
Kerstin DahlHärlövs IF10:17
Maria ModigOK Pan-Kristianstad10:19
Christin OlssonOK Gynge10:21

H45

3 810 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob SøndergaardOK Roskilde09:59
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK10:01
Jens LindströmTibro OK10:03
Jørgen KroghOK Roskilde10:05
Magnus PorleVäxjö OK10:07
Torgny HolmströmHärlövs IF10:09
Claes OlvegårdFK Göingarna10:11
Martin ØstbergOK Roskilde10:13
Niklas EdvardssonHästveda OK10:15
Lars DahlHärlövs IF10:17
Martin JohanssonHalmstad OK10:19
Jonas SvenssonOK Orion10:21
Tomas KarlssonKexholms SK10:23
Anders JägrydSkåneslättens OL10:27
Anders SelinFK Göingarna10:29
Björn KarlssonKexholms SK10:31
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:33
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:35
Mads Nordahl SvendsenOK Roskilde10:37
Per JohanssonOK Reftele10:39

D55

2 850 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:51
Eva TollsternVäxjö AIS10:54
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:56
Eva PetterssonVäxjö OK10:58
Lena SwartzOK Orion11:00
Hanne Möller JensenOK Roskilde11:02
Inger FrickFK Göingarna11:04
Bente KällVäxjö OK11:06
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:08
Lollo NybergOK Kontinent11:10
Berit RuneforsVäxjö OK11:12
Jette KreibergOK Roskilde11:14
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:16

H55

3 670 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Benjamin ViebkeMalmö OK10:18
Michael Leth JessOK Roskilde10:20
Lennart SohlinOK Orion10:22
Bo SalomonsonKalmar OK10:24
Ingemar MånssonRonneby OK10:26
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK10:28
Jan-Ola KarlssonOK Njudung10:30
Sverker ErikssonOK Gynge10:32
Stefan OlofssonOK Gisle10:34
Elis BengtssonOK Norrvirdarna10:36
Jan FrederiksenOK Roskilde10:38
Jan WahlströmSnättringe SK10:40
Bengt LarssonFK Göingarna10:42
Per-Ivan EngströmOK Orion10:44
Lars OlsenOK Roskilde10:46
Jan KarlssonVäxjö OK10:48
Roger ThörnOK Vilse 8710:50
Bo PeterssonLessebo OK10:52
Stellan MartinssonOK Tyringe10:54
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:56
Mogens Hald KristensenOK Roskilde10:58
Ola SvenssonOK Orion11:00

D65

2 850 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel MånssonOK Vilse 8710:00
Siv EkelöfVärend GN OL10:02
Ulla HåkanssonOK Gynge10:04
Ann-Mari PerssonVäxjö OK10:06
Eva ArvidssonAlvesta SOK10:08
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:10
Ann-Helen LinnersjöOK Orion10:12
Berit NilssonOK Älme10:14
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:16
Barbro NilssonAlvesta SOK10:18
Solbritt GustafssonOK Virdarna10:20
Marie-Louise KarlssonNybro OK10:22
Eva EskilssonHässleholms OK10:24
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:26
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:28
Inge JørgensenOK Roskilde10:30
Berit ByströmOK Virdarna10:32
Ulla LingJönköpings OK10:34
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:36
Ane VeierskovOK Roskilde10:38
Harriet KarlssonTorsås OK10:40
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad10:42
Margareta LarssonOK Njudung10:44
Margareta WikströmVäxjö AIS10:46
Bodil RuterOK Älme10:48

H65

3 180 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer GrönbladHärlövs IF10:00
Jan KarlssonOK Virdarna10:02
Gerth SällströmLessebo OK10:04
Jörgen NilssonRonneby OK10:06
Janne BrunstedtOK Roskilde10:08
Nils KarlssonVäxjö AIS10:10
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:12
Karsten RichardtKøge OK10:14
Göran SvenssonFK Finn10:16
Ingemar AnderssonOK Orion10:18
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:20
Roger BergvikVäxjö OK10:22
Lennart SmedenmarkRonneby OK10:24
Lars JohanssonMalmö OK10:26
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:28
Erling SamuelssonOK Vilse 8710:30
Tommy PerssonVäxjö OK10:32
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna10:34
Göran JohnssonSkåneslättens OL10:36
Sven RuterOK Älme10:38
Lennart GustafssonJönköpings OK10:40
Leif SandgrenFrosta OK10:42
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:44
John TripaxOK Roskilde10:46
Lennart AnderssonOK Orion10:48
Hans GottfridssonTorsås OK10:50
Ole  SvendsenOK Roskilde10:52
Lars-Åke ÅbergKalmar OK10:54
Göte GustafssonEmmaboda Verda OK10:56
Björn PalmLessebo OK10:58
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:00
Nils-Erik BondessonFrosta OK11:02
Waste ByströmOK Virdarna11:04
Lars HenrikssonOK Älme11:06
Anders GärderudIFK Lidingö SOK11:08
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK11:10
Willie OlssonRävetofta OK11:12
Benkt AnderssonFrosta OK11:14
Håkan NilssonMalmö OK11:16
Lars PerssonOK Kompassen11:18
Göran KarlssonLessebo OK11:20
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:22
Krister NilssonVäxjö OK11:24
Bengt AspvallRonneby OK11:26
Stefan G LarssonOK Njudung11:28
Yngve MagnussonOK Orion11:30
Gert OlssonSkåneslättens OL11:32
Bill SchölinTockarps IK11:34
Kenneth FagerKarlskrona SOK11:36

D75

2 640 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:04
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK10:06
MariAnn SvenssonVäxjö AIS10:08
Kerstin HenmyrOK Vilse 8710:10
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:12
Elsa SvenssonOK Vilse 8710:14
Birgitta OlssonRonneby OK10:16

H75

2 850 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sivert AxelssonKalmar OK10:09
Torgny JonssonVäxjö AIS10:11
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:13
Bertil OttossonFK Göingarna10:15
Johan JanssonVäxjö OK10:17
Leif SjögrenOK Orion10:19
Åke EkstrandHärlövs IF10:21
Stig KarlssonTorsås OK10:23
Kenneth LindborgHässleholms OK10:25
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:27
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:29
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:31
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK10:33
Hagbert PerssonVäxjö OK10:35
Kjell MånssonKarlskrona SOK10:37
Anders BuhréNybro OK10:39
Gillis AlmVäxjö OK10:41
Erling EkelöfVärend GN OL10:43
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:45
Stig KarlssonLessebo OK10:47
Björn LinnersjöOK Orion10:49
Hubert HugossonOK Gynge10:51
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:53
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:55
Göran ThourVärend GN OL10:57
Erland LingJönköpings OK10:59
Ragnar OlssonRonneby OK11:01
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:03
Lars PerssonVäsby OK11:05
Krister SandbladVäxjö OK11:07
Kurt BergstrandLessebo OK11:09

H85

2 640 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven SvenssonKarlskrona SOK10:00

Inskolning

1 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil EreltOK Norrvirdarna10:00:17
Herman SchybergOK Skogsfalken10:19:58
Olle SchybergOK Skogsfalken10:20:19
Sophie WiduchKarlskrona SOK10:20:30
Alma FaxénVäxjö OK10:46:25

U1

1 840 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar SöderbergOK Skogsfalken09:53:45
Alma EreltOK Norrvirdarna09:59:29
Viola OlssonOK Skogsfalken10:01:08
Fifi PegardOK Gynge10:02:02
Ebba AnderssonAlvesta SOK10:05:33
Inez KjellvågOK Skogsfalken10:23:18
Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK10:26:40
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK10:27:00
Rasmus NilssonOK Gynge10:28:18
Albin SöderbergOK Skogsfalken10:29:33
Franka SøndergaardOK Roskilde11:17:13

U2

2 290 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida Weigelt SvendsenOK Roskilde09:59:47
Malin NilssonFK Göingarna10:13:13
Anton FaxénVäxjö OK10:22:51
Ebba NilssonOK Gynge10:29:08

Öppen motion 1

2 290 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sviatlana PInchukKlubblös10:15:42

Öppen motion 3

2 290 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer SvenssonRonneby OK09:59:21
Anna-Lena SöderbergOK Gynge09:59:32
Nora AnderssonOK Norrvirdarna10:00:04
Asta NilssonHärlövs IF10:00:34
Sarah EjermarkTorsås OK10:03:02
Cecilia NilssonKarlskrona SOK10:03:06
Bengt AnderssonAlvesta SOK10:06:09
Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK10:06:14
Petra ErikssonOK Gynge10:15:48
Britt AxelssonNybro OK10:15:57
Selma LeopoldOK Orion10:19:17
Erik LeopoldOK Orion10:19:18
Anders LeopoldOK Orion10:19:19
Maria BerglundOK Vilse 8710:31:10
Sandra Olsson LindquistStigmännen Karlshamns OK10:35:28
Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK10:35:30
Anders SaleskogRonneby OK10:35:48
Ulf NilssonOK Skogsfalken10:43:22
Clara SvenssonLaholms IF OK10:45:49
Sölvi BjörsvikFK Göingarna10:51:29
Ingrid NilssonVäxjö OK10:55:17

Öppen motion 5

3 660 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik EreltOK Norrvirdarna10:02:13
Jennie SaleskogRonneby OK10:03:40
Clas NilssonKarlskrona SOK10:06:01
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK10:06:04
Håkan ForsmanRonneby OK10:07:49
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK10:11:15
Gitte Krogh MadsenOK Roskilde10:19:36
Marko  TorkkeliLessebo OK10:20:14
Magnus KronmarKarlskrona SOK10:24:19
Linda IngemarssonFK Vittus10:25:42
Julia KarlssonOK Skogsfalken10:26:00
Anna MattssonOK Norrvirdarna10:43:31
Håkan NybergOK Kontinent10:49:58
Oscar SchybergOK Skogsfalken10:58:17
Victor JensenOK Kontinent11:04:55
Jan-Olof EngströmVäxjö OK11:14:04

Öppen motion 7

2 850 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Semona NilssonOK Orion09:59:50
Lena NorrmanIS Kullen10:00:14
Conny BerggrenVäxjö AIS10:03:14
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK10:08:17
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK10:08:45
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:09:23
Åke ÖstberghKarlskrona SOK10:15:13
Torgny ÅstedtHärlövs IF10:19:07
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:19:11
MariAnne MånssonRonneby OK10:19:31
Kerstin ÅstedtHärlövs IF10:20:28
Per BrattRonneby OK10:25:35
Siw BlomqvistOK Vilse 8710:26:08
Barbro MartinssonOK Tyringe10:28:15
Viveka LassingKlubblös10:28:33
Göran LassingKlubblös10:31:15
William LindblomStigmännen Karlshamns OK10:31:23
Jan EmanderStigmännen Karlshamns OK10:31:28
Lennart MartinssonOK Tyringe10:33:41
Lillemor BlomqvistOK Vilse 8710:34:12
Ola WinqvistFK Göingarna10:41:13
Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK10:42:07
Lennart BohmanKarlskrona SOK10:46:29
Magnus NyrellAlvesta SOK10:46:38
Per PegardOK Gynge10:47:09
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK10:50:41
Fredy SchwyterOK Gynge10:51:16

Öppen motion 8

4 560 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NilssonOK Orion09:58:49
Peter WirenstedtRonneby OK09:59:34
Jonas AnderssonOK Norrvirdarna10:01:24
Elias AnderssonOK Norrvirdarna10:03:29
Henrik BoesenOK Roskilde10:04:55
Sven TörnkvistTormestorps IF10:07:03
Daniel AxelssonMålilla OK10:10:03
Jytte HougaardOK Roskilde10:18:11
Jens FrandsenOK Sorø10:23:07
Anne Bloch FrandsenOK Sorø10:24:56
Monika LydinOK Kontinent10:26:30
Magnus JohanssonFörsvarsmakten10:27:49
Mikael WahlbomOK Orion10:28:17
Jörgen GöranssonFK Göingarna10:29:34
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK10:30:15
Johan JacobssonOK Orion10:33:18
Moltas ViebkeMalmö OK10:37:00
Göran FastOK Pan-Kristianstad10:37:37
Katarina FastOK Pan-Kristianstad10:40:04
Jan JohanssonSkåneslättens OL10:46:06
Kim FolanderFSK Orientering10:46:47
Roger NilssonLaholms IF OK10:48:10
Gunilla GustafssonOK Orion10:48:31
Ingrid LarssonFK Göingarna10:49:49
Philip PerssonOK Orion10:57:05
Måns FaxénVäxjö OK11:21:47
Alexey AfanasyevEj klubbansluten
Albert MingaleevEj klubbansluten

Annonser