Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Norrcupen 160816

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 160816
Arrangörsorganisation: Forsa OK
Datum: tisdag 16 augusti 2016

Ö1 DAM

1 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421838Filip ZetterbergHudiksvalls OK18:08:26
345323Walter KazmierczakHudiksvalls OK18:12:49
8070269Michael KazmierczakHudiksvalls OK18:12:50
9101851Werner KazmierczakHudiksvalls OK18:12:52
353014William KazmierczakHudiksvalls OK18:12:56
37015Vidar TrolinForsa OK

Ö1 HERR

1 960 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46892Anna SidorssonForsa OK17:59:55
2095587Annika SjöblomForsa OK18:00:56
19844Karin AnderssonLjusdals OK18:02:52
421343Ann-Marie LarssonForsa OK18:24:10
421336Linnea NilssonForsa OK18:24:14
450590Åsa TerentForsa OK18:40:34
7202818Terese TerentForsa OK18:40:37

Ö3 DAM

2 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29614Ulla MohlinLjusdals OK18:03:39
452610Meja TrolinForsa OK18:13:57
47111Varja Engman ReleforsForsa OK18:29:48

Ö3 HERR

2 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2073317Lars-Åke SvenssonForsa OK17:30:03
345302Wilmer WennbergHudiksvalls OK18:16:05
450598Olle NyholmAlfta-Ösa OK18:20:07

Ö5 DAM

2 930 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450594Annlinn MickelssonForsa OK17:31:21
421344Ulrika KarlssonForsa OK17:43:52
421337Kristina SandbergForsa OK18:01:56
355863Marita SandbergForsa OK18:01:57
36770Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK18:17:47

Ö5 HERR

2 930 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450596Uno ErikssonForsa OK17:36:07
421346Jörgen JohanssonForsa OK17:43:56
353020Magnus WestbergForsa OK17:51:40
450588Robin EngbergForsa OK17:51:42
421849Hjalmar WennbergHudiksvalls OK18:09:38
1820814Robert BlomSöderhamns OK18:13:29
2075218Jonas NyholmAlfta-Ösa OK18:20:10

Ö7 DAM

2 540 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101867Maria FernmalmForsa OK17:33:12
9101865Karin GustavssonForsa OK17:49:26
207502Anna-Karin EklundSöderhamns OK17:55:22
36730Christina WestmanHudiksvalls OK18:03:29
204995Karin DelinAlfta-Ösa OK18:17:44

Ö7 HERR

2 540 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47128Jan-Gunnar SwärdForsa OK17:46:35
47116Björnar OlssonForsa OK17:48:01
7203844Torbjörn NilssonOK Dellen17:57:12
262498Leif PerssonLjusdals OK18:01:13
353013Evert BergströmHudiksvalls OK18:02:03
540319Nisse JohanssonRehns BK18:36:40
570826Leif BylarsForsa OK

Ö8 DAM

3 480 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47126Annika StaafForsa OK17:32:40
1968630Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK17:42:25
9801200Elin JohanssonForsa OK17:44:54
1448779Agnetha Le ClaireFK Herkules17:52:37
1961025Ellen ForsgrenForsa OK18:20:19
570616Anki Teike AnderssonForsa OK18:21:41
246213Karin ForsgrenForsa OK18:23:01
36890Catherine WennbergHudiksvalls OK18:24:38
204985Åsa ErikssonForsa OK18:27:42
38875Karin TrolinForsa OK18:49:19

Ö8 HERR

3 480 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451230Rune JonssonLjusdals OK17:30:54
870611Peter SkyttnerLjusdals OK17:33:54
353015Jonas JäderHudiksvalls OK17:35:04
9101853Fredrik JuhlinForsa OK17:37:58
9000203Jimmy JohanssonForsa OK17:43:00
2800588Lennart WinbergHudiksvalls OK17:46:30
13944John BerglundAlfta-Ösa OK17:46:59
9420223Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:47:25
37656Lars EkengrenSöderhamns OK17:57:54
9540703Tommy ÖstLjusdals OK18:01:06
19880Bertil AnderssonLjusdals OK18:01:30
29623Ivan SöderqvistLjusdals OK18:03:11
246216Erik AspForsa OK18:03:17
1629594Marcus DolkForsa OK18:03:49
1116222Dan ThorsellForsa OK18:05:27
421837Jonas LångbergHudiksvalls OK18:08:36
2095277Magnus JohanssonLjusdals OK18:09:29
36873Anders SvahnForsa OK18:09:59
611029Per-Åke BladForsa OK18:12:42
8206573Mattias HögströmForsa OK18:13:02
27492Erik BromanAlfta-Ösa OK18:13:44
246799Christer EngmanForsa OK18:14:15
421834Wille LångbergHudiksvalls OK18:14:55
421839Stefan GunnarssonHudiksvalls OK18:16:19
2085372Sveke JonssonOK Dellen18:19:56
2104475Curt LandinRehns BK18:38:48
450801Arne OlssonHudiksvalls OK18:48:58
450591Sven Bergström TrolinForsa OK18:53:04

Ö9 DAM

4 480 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
978076Amy RankkaLinköpings OK17:44:21
1701028Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK18:06:45

Ö9 HERR

4 480 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
610828Erik AnderssonVallsta SK17:39:47
890701Johan NymanLinköpings OK17:42:22
262494Magnus EngbergLjusdals OK17:57:06
7205422Anders LindbergForsa OK18:03:57
771118Tobias EliassonSundsvalls OK18:09:23
25007Karl-Erik EngblomValbo AIF18:10:33
920630Jon ÅkessonForsa OK18:12:10
47143Kalle LarssonForsa OK18:18:19
402797Gunnar ForsgrenForsa OK18:29:26
9101864Anders TrolinForsa OK

Annonser