Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 13 augusti 2017

D21 Elit

9 150 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Hanna HugossonSundsvalls OK09:56
402Klara YngvessonUmeå OK09:59
403Malin LindbergForsa OK10:02
404Elin VedinSundsvalls OK10:05
405Elisabeth FriesUmeå OK10:08
406Malin AnderssonOK Nolaskogsarna10:11
407Maria Von SchmalenséeAttunda OK10:14
408Kristin HylanderNyköpings OK10:17
409Pernilla ErikssonGävle OK10:20
410Johanna SjölundSundsvalls OK10:23
411Anna QuayleOK Nolaskogsarna10:26
412Kristin OlovssonRehns BK10:29
413Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK10:32
414Åsa OtterbjörkUmeå OK10:35
415Helen HanstockÖstersunds OK10:38
416Sara LundstenSundsvalls OK10:41

H21 Elit

13 160 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420Hans PerssonIFK Umeå10:01
421Jonas Bäckström ArlestedtMalungs OK Skogsmårdarna10:04
422Fredrik IngelssonRehns BK10:07
423Henrik JohanssonUmeå OK10:10
424Johan ForsstedtSöders-Tyresö10:16
425Stefan SjölundSkogslöparna10:19
426Lasse JanssonGävle OK10:22
427Niklas FriesUmeå OK10:25
428Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK10:28
429Erik MagnussonOK Nolaskogsarna10:31
430Anders LindbergForsa OK10:34
431Henrik PerssonUmeå OK10:37
432Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna10:40
433Anders VedinSundsvalls OK10:43
434David SundströmSöderhamns OK10:46
435Isak ForsbergHögåkers OK10:49
436Arvid StrandbergSkogslöparna10:52
437Joar SvartholmBergnäsets AIK10:55

D20 Elit

6 580 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440Elin WickbergOK Nolaskogsarna10:01

H20 Elit

9 150 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443Oskar ÖqvistBergnäsets AIK10:46
444Joakim StåhlJärbo OK10:49
445Nils HenrikssonBergnäsets AIK10:52
446Jesper VikmanOK Nolaskogsarna10:55
447Lars OlovssonRehns BK10:58
448Erik OlssonGävle OK11:01
449Emanuel NäslundSkogslöparna11:04
450Mårten OlssonGävle OK11:07
451Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:10
452Erik HanssonHärnösands OK11:13
453Simon ErikssonUmeå OK11:16

D18 Elit

5 950 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
456Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb10:11
457Emma BlixtOK Hammaren10:14
458Hanna KjellinForsa OK10:17
459Emma WibergSkogslöparna10:20
460Sara NilssonVK Uvarna10:23
461Evelina SöderlundSkogslöparna10:26
462Frida VikströmSundsvalls OK10:29

H18 Elit

7 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
465Björn JohanssonSundsvalls OK09:57
466Walter LagerhällRehns BK10:00
467Måns ErikssonÖstersunds OK10:03
468Harald LarssonBergnäsets AIK10:06
469Truls LindholmSundsvalls OK10:09
470Ivar Lidström LauriSnättringe SK10:12
471Gustav FrænellSundsvalls OK10:15
472Simon DahlbergOK Nolaskogsarna10:18
473Adomas RepsysAlfta-Ösa OK10:21

D16

4 210 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
476Louise RamebäckUmeå OK10:22
477Amelie JosefssonSkogslöparna10:25
478Cornelia IvarssonOK Hammaren10:28
479Elin UnanderSundsvalls OK10:31
480Linnea PerssonValbo AIF10:34
481Tilda LagerhällRehns BK10:37
482Agnes KarlssonÄlvsby IF OK10:40
483Agnes MalmgrenOckelbo OK10:43
484Magdalena NilssonHögåkers OK10:46
485Moa KarlssonStorviks IF10:49
486Malvina GirinskyteAlfta-Ösa OK10:52
487Tove FrænellSundsvalls OK10:55
488Smilla SandströmSkogslöparna10:58
489Morta MatelyteAlfta-Ösa OK11:01
490Alice PalmgrenSundsvalls OK11:04
491Hanna LundbergOK Renen11:07
492Alva LarssonUmeå OK11:10
493Maja SandvikAttunda OK11:13
494Thea WennbergSkellefteå OK11:16
495Ida WickbergOK Nolaskogsarna11:19
496Sanna ÖhmanSkellefteå OK11:22
497Emelie WibergSkogslöparna11:25
498Julia NordlanderSundsvalls OK11:28
499Emma LiljeGävle OK11:31
500Sandra MaizvilaiteAlfta-Ösa OK11:34

H16

5 340 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
503Axel LundgrenSundsvalls OK10:38
504Jonne LiukkonenSundsvalls OK10:41
505Elis SandbergAlfta-Ösa OK10:44
506Viktor HolmgrenUmeå OK10:47
507Tobias SnellOK Renen10:50
508Isac ErikssonOK Nolaskogsarna10:53
509Tor RönnestrandFrösö IF10:56
510Jakob SjöbergGävle OK10:59
511Erik Lidström LauriSnättringe SK11:02
512Albin KårénSundsvalls OK11:05
513Viktor LadängesAlfta-Ösa OK11:08
514Jakob NilssonUmeå OK11:11
515Hannes LindahlSundsvalls OK11:14
516Seth BorglundHärnösands OK11:17
517Felix SilverGävle OK11:20
518Benjamin NäslundSkogslöparna11:23
519Daniel StåhlJärbo OK11:26
520Gytis DauknysAlfta-Ösa OK11:29
521Anton SöderbergSundsvalls OK11:32
522Laban NordinOK Nolaskogsarna11:35
523Niklas BraatzBiathlon Team Germany11:38
524Alfred LiljeströmGävle OK11:41
525Lukas JohanssonSundsvalls OK11:44

D14

3 880 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
528Tova Grahn-BirveSundsvalls OK10:01
529Sara ÅbomGävle OK10:04
530Stina LindholmSundsvalls OK10:07
531Ebba OttossonGävle OK10:10
532Elin NäslundOK Nolaskogsarna10:13
533Lisa JakobssonSundsvalls OK10:16
534Ella TuressonOK Renen10:19
535Alice LarssonUmeå OK10:22
536Emma JohanssonSundsvalls OK10:25
537Flisa RavaldÖstersunds OK10:28
538Irmelie EnströmSundsvalls OK10:31
539Evelina NilssonHögåkers OK10:34
540Elsa ErikssonHusums IF OK10:37
541Astrid RexSundsvalls OK10:40
542Frida BerggrenÖstersunds OK10:43
543Ella SandbergAlfta-Ösa OK10:46
544Lisa LarssonÄlvsby IF OK10:49
545Ellen KårénSundsvalls OK10:52
546Nora EngströmOK Nolaskogsarna10:55
547Elsa GranholmSundsvalls OK10:58
548Frida LindmarkRobertsfors IK11:01
549Ebba AnderssonSundsvalls OK11:04
550Edit KarlssonÄlvsby IF OK11:07
551Gry DahlgrenÖstersunds OK11:10
552Tove EricssonSundsvalls OK11:13
553Nova AnundborgSidensjö IK11:16
554Erin WidmarkUmeå OK11:19
555Ebba LindholmSundsvalls OK11:22
556Elin ForsgrenOK Nolaskogsarna11:25
557Tyra KarlssonSundsvalls OK11:28
558Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:31
559Linn WennbergSkellefteå OK11:34
560Ylva SandströmSundsvalls OK11:37
561Katja GustafssonTrosabygdens OK11:40
562Nora WesterlundOK Nolaskogsarna11:43

H14

3 880 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
565Axel ArnessonÖstersunds OK10:03
566Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK10:06
567Eric HallnerOckelbo OK10:09
568Isak LundholmUmeå OK10:12
569Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK10:15
570Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK10:18
571Filip NordströmSkogslöparna10:21
572Albin MalmgrenOckelbo OK10:24
573Tore PalmgrenSundsvalls OK10:27
574Erik ByströmOK Nolaskogsarna10:30
575Simonas VoroblievasAlfta-Ösa OK10:33
576Oskar ÅdahlUmeå OK10:36
577Pijus JaloveckasAlfta-Ösa OK10:39
578Edvin LakeSundsvalls OK10:42
579Wille LångbergHudiksvalls OK10:45
580Svante SirviöUmeå OK10:48
581Andreas SvenssonSK Björnen10:51
582Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:54
583Rasmus ErikssonUmeå OK10:57
584Oskar VikströmSundsvalls OK11:00
585Albin BlombergSegersta OK11:03
586Max StigenlövHögåkers OK11:06
587Jonatan HälldalSkogslöparna11:09
588Jesper RamebäckUmeå OK11:12
589Marcus NilssonSkogslöparna11:15
590Viggo ÖstlundKovlands IF11:18
591Tronje SkoglundOK Motala11:21
592Linus DahlbergOK Nolaskogsarna11:24
593Petter ErlandssonSundsvalls OK11:27

D12

2 490 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva PerboSkogslöparna10:02
Wilma LarssonSundsvalls OK10:05
Julina NyströmOK Nolaskogsarna10:08
Tua RönnlundIFK Umeå10:11
Ida BergforsVK Uvarna10:14
Stina LindmarkRobertsfors IK10:17
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna10:20
Greta HedmanÖstersunds OK10:23
Moa KarlssonSundsvalls OK10:26
Maja LundholmUmeå OK10:29
Tyra LarssonIFK Umeå10:32
Lovisa DufvaSundsvalls OK10:35
Alice RytterstedtSkogslöparna10:38
Tuva SirviöUmeå OK10:41
Emmy KärrlanderUmedalens IF10:44
Saga RydbergUmeå OK10:47
Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK10:50
Signe FeilSundsvalls OK10:53
Clara NordströmSkogslöparna10:56
Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna10:59
Hanna LindqvistÖstersunds OK11:02
Liv PaulerSkogslöparna11:05
Elina Lingbro DömstedtUmeå OK11:08
Alva EliassonSundsvalls OK11:11
Ella LindmarkRobertsfors IK11:14

H12

2 490 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil LundgrenSundsvalls OK10:01
Tadas MackeviciusAlfta-Ösa OK10:04
Wilmer RexSundsvalls OK10:07
Otto TimbyUmeå OK10:10
Mattias LarssonSundsvalls OK10:13
Olle LångbergHudiksvalls OK10:16
Björn RönnestrandFrösö IF10:19
Tim LundbergOK Renen10:22
Liam HälldalSkogslöparna10:25
Simon NordlanderSundsvalls OK10:28
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK10:31
Nils BlombergSegersta OK10:34
Olov NorinSundsvalls OK10:37
Edvard SvenssonSK Björnen10:40
Aron SidenvallHudiksvalls OK10:43
Adrian WidmarkUmeå OK10:46
Seth NordinLycksele IF10:49
Hugo NordlanderSundsvalls OK10:52
Oskar BoströmÖstersunds OK10:55
Hugo PeterssonOK Nolaskogsarna10:58
Titan AnundborgSidensjö IK11:01
Svante SandvikAttunda OK11:04
Oskar ErlandssonSundsvalls OK11:07
Sixten PerssonSkogslöparna11:10
Elis LiukkonenSundsvalls OK11:13
Joel ByströmOK Nolaskogsarna11:16

D10

2 270 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rut SidenvallHudiksvalls OK10:47
Hanna WoxlinSkogslöparna10:50
Alice StigenlövHögåkers OK10:53
Wilma LindströmSundsvalls OK10:56
Miriam GustafssonTrosabygdens OK10:59
Tindra RytterstedtSkogslöparna11:02
Emma JakobssonSundsvalls OK11:05
Minna TuressonOK Renen11:08
Greta SandvikAttunda OK11:11
Signe ForsbergSkogslöparna11:14
Emma ByströmOK Nolaskogsarna11:17
Klara EdströmSundsvalls OK11:20
Ellen MikaelssonForsa OK11:23
Delisia NyströmOK Nolaskogsarna11:26
Ida PaulerSkogslöparna11:29
Felicia Aspnäs FermSidensjö IK11:32
Moa TimbyUmeå OK11:35
Theia AnundborgSidensjö IK11:38
Ella NordströmSkogslöparna11:41

H10

2 270 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin LarssonÄlvsby IF OK10:00
Martin NilssonSkogslöparna10:03
Herman EliassonSundsvalls OK10:06
Isak JohanssonUmeå OK10:09
Wilmer WennbergHudiksvalls OK10:12
Ivar GranholmSundsvalls OK10:15
Arvid BerggrenÖstersunds OK10:18
Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK10:21
Ture ForsbergSkogslöparna10:24
Manfred NordinLycksele IF10:27
Lukas ErikssonUmeå OK10:30
Alex AnderssonSundsvalls OK10:33
Nils RönnestrandFrösö IF10:36
Elmer NordlanderHärnösands OK10:39

D35

5 950 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa PaulerSkogslöparna10:34
Karin TrolinForsa OK10:37
Elin WoxlinAlfta-Ösa OK10:40
Karin ArvidssonSkogslöparna10:43
Iza AnundborgSidensjö IK10:46

H35

7 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonatan SöderbergGävle OK10:35
Erik HedmanÖstersunds OK10:38

D40

5 340 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britta BrännströmÖstersunds OK09:57
Karin LarssonUmeå OK10:00
Ingela ErikssonGävle OK10:03
Ingela RydesäterRehns BK10:06
Malin LindmarkRobertsfors IK10:09
Sofia LindénSelånger SOK10:12
Emma LundholmUmeå OK10:15
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna10:18
Camilla SjöbergIFK Umeå10:21
Karin PerssonSkogslöparna10:24
Elin SvenssonSundsvalls OK10:27
Karin KarlssonÄlvsby IF OK10:30
Kerstin LarssonIFK Umeå10:33
Catherine WennbergHudiksvalls OK10:36
Cecilia RydbergUmeå OK10:39

H40

7 140 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Åke SkoglundOK Motala10:00
Per StenbergIFK Umeå10:03
Jonas HälldalSkogslöparna10:06
Patrik SvedbergGävle OK10:09
Daniel BerggrenÖstersunds OK10:12
Thomas JohanssonOK Renen10:15
Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna10:18
Oskar ForsbergSkogslöparna10:21
Anders DanielssonÖstersunds OK10:24
Robert WidmarkUmeå OK10:27
Tomas KristoferssonSundsvalls OK10:30
Andreas LundholmUmeå OK10:33
Mattias LindmarkRobertsfors IK10:36
Daniel SjölundÖstersunds OK10:39
Mattias PerssonSkogslöparna10:42
Jonas LångbergHudiksvalls OK10:45
Joakim StenvallÖstersunds OK10:48
Mats GustafssonTrosabygdens OK10:51
Peter WoxlinSkogslöparna10:54
Mattias EklundOckelbo OK10:57
Martin SundqvistUmeå OK11:00

D45

4 810 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika WillénÖstersunds OK10:01
Helena BångaAlfta-Ösa OK10:04
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK10:07
Lena TuressonOK Renen10:10
Åsa ErikssonForsa OK10:13
Christina LiljeGävle OK10:16
Åsa BäckstrandUmeå OK10:19
Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK10:22
Jenny RönnlundStöcksjö IS10:25
Inger DahlgrenÖstersunds OK10:28
Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK10:31
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:34
Ingela RönnestrandFrösö IF10:37

H45

6 580 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johnny BlästaNjurunda OK10:12
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK10:15
Sören PeterssonOK Nolaskogsarna10:18
Peter LundbergOK Renen10:21
Peter RydesäterRehns BK10:24
Fredrik PonténSelånger SOK10:27
Jens WestinSkogslöparna10:30
Håkan KarlssonÄlvsby IF OK10:33
Jonas WibergVK Uvarna10:36
Jonas BlombergSegersta OK10:39
Jörgen NylénOK Nolaskogsarna10:42
Jerry LarssonUmeå OK10:45
Patrik WennbergSkellefteå OK10:48
Jörgen BlästaNjurunda OK10:51
Erik BorglundHärnösands OK10:54
Per-Johan JosefssonSkogslöparna10:57
Per RönnlundIFK Umeå11:00
Stefan KärrlanderUmedalens IF11:03
Mattias EdströmKovlands IF11:06
Björn ByströmOK Nolaskogsarna11:09
Christian BiglerUmeå OK11:12

D50

4 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb11:17
Anna Karin NilssonUmeå OK11:20
Helena KönigssonRobertsfors IK11:23
Victoria KarlssonSkogslöparna11:26
Luise HeermannNjurunda OK11:29
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK11:32

H50

6 580 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torgny NäslundSkogslöparna10:10
Anders L OlssonGävle OK10:13
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK10:16
Rune LindströmOK Nolaskogsarna10:19
Niklas MartinNjurunda OK10:22
Erik JohanssonUmeå OK10:25
Michael HolmgrenIF Thor10:28
Ulf LindqvistÖstersunds OK10:31
Sveke JonssonOK Dellen10:34
Jan NäslundOK Nolaskogsarna10:37
Peter SjöbomNjurunda OK10:40
Marcus ErikssonVK Uvarna10:43
Frank BraatzBiathlon Team Germany10:46
Christer LagerhällRehns BK10:49
Bo LauriSnättringe SK10:52
Per ÖgrenBergnäsets AIK10:55
Erik WillénÖstersunds OK10:58
Jan ForsbergHögåkers OK11:01
Per-Erik RönnestrandFrösö IF11:04
Clas EngströmOK Nolaskogsarna11:07
Mikael IngelssonOckelbo OK11:10
Patrik OttossonGävle OK11:13

D55

4 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva BohmOK Vildhussen10:02
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF10:05
Annica NylundUmeå OK10:08
Anna-Lena TynongGävle OK10:11
Kristina PetersonIFK Umeå10:14
Cecilia HenfridssonUmeå OK10:17

H55

5 950 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Harry HietanenGävle OK10:53
Mikael YngvessonRobertsfors IK10:59
Johan WiknerHögåkers OK11:02
Christer LundstedtSundsvalls OK11:05
Björn LundstenVittjärvs IK11:08
Lennart WahlgrenRehns BK11:11
Lars LindgrenOK Ödmården11:14
Per MagnussonOK Nolaskogsarna11:17
Erik AnderssonVallsta SK11:20
Jonas PetersonIFK Umeå11:23
Lennart StrandbergSkogslöparna11:26
Inge SöderqvistOK Renen11:29

D60

3 440 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva WoxlinAlfta-Ösa OK11:07
Marita WiknerHögåkers OK11:10
Katarina KvickSkogslöparna11:13
Anki Teike AnderssonForsa OK11:16
Moni BraatzBiathlon Team Germany11:19
Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK11:22
Lena SjöströmUmeå OK11:25
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna11:28

H60

5 340 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SundlingNjurunda OK09:56
Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen09:59
Göran HedmanValbo AIF10:02
Anders FriesUmeå OK10:05
Christer SegerquistGävle OK10:08
Håkan Berglund LakeKovlands IF10:11
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK10:14
Kjell BomanSöderhamns OK10:17
Clas FriesUmeå OK10:20
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:23
Leif SellingHärnösands OK10:26
Mats SandewallUmeå OK10:29
Lennart WinbergHudiksvalls OK10:32
Algirdas SalkauskasAlfta-Ösa OK10:35

D65

3 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin DelinAlfta-Ösa OK10:02
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK10:05
Eva FeilSkellefteå OK10:08
Lisbeth ArvidssonHögåkers OK10:11
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF10:14
Karin WalltinÖstersunds OK10:17
Christina WestmanHudiksvalls OK10:20
Karin JohanssonHögåkers OK10:23
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK10:26
Helena HemströmGävle OK10:29
Lena StenbergIFK Umeå10:32

H65

4 810 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berndt StenbergIFK Umeå10:27
Anders WindlingHärnösands OK10:30
Sten Åke VedinSelånger SOK10:33
Stefan GullbackVK Uvarna10:36
Ivan SöderqvistLjusdals OK10:39
Anders ForsstedtSöders-Tyresö10:42
Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna10:45
Ingemar LarssonTullinge SK10:48
Tom BrantheimÖstersunds OK10:51
Ove HemmingssonBrunflo IF10:54
Lars StrinnholmÖstersunds OK10:57
Mats AnderssonSelånger SOK11:00
Per ÖhlundGustavsbergs OK11:03
Inge PerssonOckelbo OK11:06
Lennart VedinOK Branten11:09
Håkan ErikssonUmeå OK11:12
Ingmar SöderströmSundsvalls OK11:15
Hans-Åke ÖströmOK Nipan11:18
Mats HemströmGävle OK11:21
Björn AbelssonSundsvalls OK11:24
Robert SvartholmGammelstads IF11:27
Sven Bergström TrolinForsa OK11:30
Seth PerssonFältjägarnas IF11:33
Jan OlofssonVK Uvarna11:36
Sören WoxlinAlfta-Ösa OK11:39
Sven Erik SundinSelånger SOK11:42
Gunnar JohanssonHögåkers OK11:45

D70

2 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena TimnerUmeå OK10:52
Lena LindmarkRobertsfors IK10:55
Barbro LundqvistLångvikens OK10:58

H70

4 210 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran HällströmOK Nipan10:32
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:35
Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS10:38
Harri NäätänenKovlands IF10:41
Roland SalomonssonVittjärvs IK10:44
Winn BjörklundSundsvalls OK10:47
Karl-Henrik LindmarkRobertsfors IK10:50
S O VikströmSkellefteå OK10:53
Torbjörn YttergrenStöcksjö IS10:56
Christer SilfvernagelHärnösands OK10:59
Åke HöglundTimrå SOK11:02
Kurt HalvarssonÖstersunds OK11:05
Stig BlidefalkOK Nipan11:08

D75

2 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd BerglundHögåkers OK10:29
Anne-Marie ByströmSidensjö IK10:32
Eivor LindgrenBrunflo IF10:35

H75

3 440 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sören JanssonSundsvalls OK10:36
Evert BergströmHudiksvalls OK10:39
Torsten VestmanOK Nolaskogsarna10:42
Sören PetterssonOK Nipan10:45
Erik KardellNjurunda OK10:48
Åke BerglundHögåkers OK10:51
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:54
Roland LundqvistLångvikens OK10:57
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:00
Göran EnkvistSkellefteå OK11:03

H80

2 480 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar TimnerUmeå OK10:02
Roland LundqvistTimrå SOK10:05
Rolf KrohnHudiksvalls OK10:08
Bengt LarssonKovlands IF10:11
Sten ErikssonOK Branten10:14
John BerglundAlfta-Ösa OK10:17
Birger ByströmSidensjö IK10:20

Inskolning

1 880 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa NilssonHögåkers OK09:54:58
Fanny VikströmSundsvalls OK10:01:30
Filip Aspnäs FärmSidensjö IK10:06:37
Wilma UnanderSundsvalls OK10:09:36
Linnea DufvaSundsvalls OK10:09:39
Milea NyströmOK Nolaskogsarna10:12:28
Axel GustafssonTrosabygdens OK10:46:46
Sofie LindSundsvalls OK11:16:48

U1

1 880 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisen MobergSundsvalls OK09:28:40
Arvid HedmanÖstersunds OK09:29:04
Ossian NordinLycksele IF09:32:17
Hugo RydbergUmeå OK09:34:19
Emma PerboSkogslöparna09:36:30
Elsa WoxlinSkogslöparna09:52:45
Stina PerssonSkogslöparna09:52:48
Arvid NordströmSkogslöparna09:56:02
Lina Grahn-BirveSundsvalls OK10:08:22
Ylvalie EnströmSundsvalls OK10:41:32
Frank SidenvallHudiksvalls OK10:48:51
Jonas LindSundsvalls OK11:16:44

U2

2 270 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik Lingbro DömstedtUmeå OK09:34:57
Olle ÅdahlUmeå OK09:47:17
Torunn OtterbjörkUmeå OK09:48:55
Vidar SjöblomSundsvalls OK09:56:07
Axel LarssonIFK Umeå09:56:26
Alexander DufvaSundsvalls OK10:07:09
Ted LindmarkRobertsfors IK10:10:34
Elisabet EngbergSundsvalls OK10:11:48
Ivar LakeSundsvalls OK10:13:49
Elsa LakeSundsvalls OK10:15:44
Mattis HalvarssonÖstersunds OK10:17:22
Sara JakobssonSundsvalls OK10:18:02
Ella NordströmSkogslöparna10:25:58
Einar BlombergSegersta OK10:36:57
Agnes FeilSundsvalls OK10:47:15
Simon LindqvistÖstersunds OK11:17:16

Öppen motion 1

2 270 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mona-Lisa AlfzonHögåkers OK09:50:13

Öppen motion 3

2 490 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin NäslundOK Nolaskogsarna09:48:58
Jennie JohanssonVK Uvarna09:49:59
Anders NäslundOK Nolaskogsarna09:52:27
Kristina PerboSkogslöparna09:53:35
Irené LarssonSundsvalls OK10:09:56
Ulla MohlinLjusdals OK10:11:37
Lars ÅbergUmeå OK10:15:49
Maja JakobssonSundsvalls OK10:18:39
Helene LagerhällRehns BK10:26:23
Ulrika Söderholm-HellgrenSvala IF10:32:56
Candice StåhlJärbo OK10:37:40
Susanne BylundSkogslöparna10:40:44
Irina NilssonGävle OK10:45:56
Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna11:00:00
Michael AnundborgSidensjö IK11:38:04
Anna GustafssonTrosabygdens OK

Öppen motion 5

3 460 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah DjärvHärnösands OK09:30:43
Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna09:31:15
Peter LorentzsonSundsvalls OK09:32:13
Inger LorentzsonSundsvalls OK09:32:36
Marie NordströmSkogslöparna09:40:07
Anette AnderssonOK Nolaskogsarna09:41:24
Erik SvedeliusHögåkers OK09:50:52
Johan SidenvallHudiksvalls OK09:53:47
Lena ÅbomGävle OK09:54:07
Malin WestrinTimrå SOK09:54:26
Louise WoxlinSkogslöparna09:56:21
Catrin JohanssonSundsvalls OK09:57:14
Linda LundbergOK Renen09:58:49
Tobias WestrinTimrå SOK09:59:46
Mattias HögströmForsa OK10:00:13
Lars-Åke SvenssonSK Björnen10:00:43
Kari TallqvistTimrå SOK10:01:09
Åsa LindqvistÖstersunds OK10:04:34
Niklas BlixtJärbo OK10:07:29
Åsa BlixtJärbo OK10:12:37
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna10:14:20
Ove PerssonUmeå OK10:15:46
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK10:19:42
Karin SvartholmGammelstads IF10:21:19
Sven StigenlövHögåkers OK10:25:45
Hans NordströmSkogslöparna10:27:04
Helena LiljeströmGävle OK10:31:19
Ellen WikstenGävle OK10:31:34
Christina RavaldÖstersunds OK10:32:00
Sofia LindgrenÖstersunds OK10:32:36
Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK10:36:50
Anders NäslundOK Nolaskogsarna10:37:13
Anna BlombergSegersta OK10:39:23
Mikael ErikssonVK Uvarna10:40:20
Jenny ErlandssonSundsvalls OK10:41:21
Mattias NordlanderHärnösands OK10:41:49
Ylva SjöblomAlfta-Ösa OK10:44:40
Erika TimbyUmeå OK10:49:53
Gitte LethSundsvalls OK10:49:59
Mikael LarssonIFK Umeå10:51:31
Ulf KinertSkogslöparna10:52:10
Stina TelhammerOK Nolaskogsarna10:53:41
Annika SvenssonSK Björnen10:55:07
Lena LundstenVittjärvs IK10:57:04
Maria WennbergSkellefteå OK11:00:43
Anna KårénSundsvalls OK11:01:12
Sverker RytterstedtSkogslöparna11:07:02
Erik JakobssonSundsvalls OK11:09:08
Lars-Johan DömstedtUmeå OK11:11:40
Jessica LindmarkRobertsfors IK11:13:17
Charlotte VikströmSundsvalls OK11:15:00
Karin GustavssonForsa OK11:23:03
Katharina SandströmSundsvalls OK11:35:35
Camilla WidmarkUmeå OK

Öppen motion 8

4 810 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas TimbyUmeå OK09:30:24
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna09:39:02
Lars GustavssonSäterbygdens OK09:51:21
Niklas NyströmOK Nolaskogsarna10:05:57
Anna-Lena LindströmOK Nolaskogsarna10:10:59
Johan FärmSidensjö IK10:12:32
Linda ErikssonGävle OK10:14:01
Anna WesterlundÖstersunds OK10:17:57
Mats JohanssonSundsvalls OK10:22:17
Ola RavaldÖstersunds OK10:25:41
Jonas NyholmAlfta-Ösa OK10:26:31
Tomas NordinLycksele IF10:32:17
Johanna SellingHärnösands OK10:34:37
James TurtonÖstersunds OK10:37:06
Josef AnderssonSundsvalls OK10:38:09
Roger EngmanHagaby GoIF Örebro10:44:58
Robert LadängesAlfta-Ösa OK10:46:07
Maria FernmalmForsa OK10:51:02
Thomas NordströmSkogslöparna10:53:37
Mikael NilssonSkogslöparna10:54:43
Erik KärrlanderUmedalens IF11:04:24
Erik NorinSundsvalls OK11:06:58
Joakim HellgrenSvala IF11:32:55
Lars-Erik LiljeströmGävle OK
Maja WillénÖstersunds OK

Öppen motion 9

7 140 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan RydbergUmeå OK10:09:30
Lars NilssonUmeå OK10:14:15
Magnus JonssonSundsvalls OK10:17:17
Ingmar HolmerOK Nipan10:21:11
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK10:21:36
Martin SöderbergKlubblös10:33:46
Caroline TollstadiusBromma-Vällingby SOK10:34:12
Johan TollstadiusKlubblös10:37:15
Johan SalomonssonVänersborgs SK10:53:48

Annonser