Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Skärmenträffen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmenträffen
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: lördag 6 maj 2017

D21

5 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8332211Malin WidénUddevalla OK10:47
9009999Louise BorgTrollhättans SOK10:50
941234Filippa SpånérSävedalens AIK10:53
960103Josefine KristianssonTrollhättans SOK10:56

H21

6 470 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9200124Vitaliy GichkoSävedalens AIK10:30
202455Johan HellmanVänersborgs SK10:33
1800410Jonatan LarssonUddevalla OK10:36
2060878Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK10:39
787976Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad10:42
1020302Isak OlssonStigsökarna10:45
2095481Mikael MellegårdLidköpings VSK10:48
9005092Fredrik AnderssonIF Rigor10:51
9830814Christian KarldénKvillebyns SK10:54
981995Sergey FedatsenkaSävedalens AIK10:57
9890319Fabian WennerbergOK Klyftamo11:00
7001337Daniel OlssonUddevalla OK11:03
660522Patrik LilleengOK Gipen11:06
1020312Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:09
9650906Ulrik OlssonBrattås CK11:12
1780796Quentin RauturierOK Hällen11:15
9450350Björn SchilobolskiÅmåls OK11:18

D20

4 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
971212Line CederbergOK Pan-Kristianstad11:09
980925Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK11:12

H20

5 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9606638Linus OlssonOK Gipen10:57
2081954Martin LundStenungsunds OK11:00

H18

4 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9990321Eskil TryggöTrollhättans SOK11:07
451157Linus JonassonVänersborgs SK11:10
2081943Erik LundStenungsunds OK11:13

D16

4 230 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9100302Clara JohanssonOK Skärmen10:55
2093556Elin HelmerssonOK Skogsvargarna10:58
9020220Ebba LindOK Skärmen11:01
433430Vera UhrbergBrattås CK11:04

D16 Kort

2 900 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405196Alice SvalinVänersborgs SK10:58

D14

2 900 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7041117Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna10:32
450682Alice AnderssonEds SK10:35
2077592Emilia SandinOK Skärmen10:38
2093654Sara HelmerssonOK Skogsvargarna10:41
421646Matilda CederbergVänersborgs SK10:44
9030905Frida JohanssonOK Skärmen10:47

H14

2 900 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077202Willy FjällborgStenungsunds OK10:30
2089090Hjalmar OlssonUddevalla OK10:33
450637Melker AnderssonEds SK10:36
451123Axel BrönnestamOK Gipen10:39
2081957Johan LundStenungsunds OK10:42
9040518David HermanssonÅmåls OK10:45
9030415David AlménTrollhättans SOK10:48
1031005Erik PerssonBrattås CK10:51
7030208Arvid EkströmStenungsunds OK10:54
2089405Linus NilssonÅmåls OK10:57
2065369Melvin BolinOK Skärmen11:00

H14 Kort

2 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33569Oscar NymanOK Gipen10:56

D12

2 420 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075417Filippa GlueOK Skärmen10:32
9060323Maja NymanVänersborgs SK10:35
2077594Felicia SandinOK Skärmen10:38
2112570Emma ChristianssonUddevalla OK10:41
2062711Elsa DrottzOK Skärmen10:44

H12

2 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26616Max NymanOK Gipen10:31
9050222Edvin OckbornTrollhättans SOK10:34
7050329Johan ErikssonOK Skogsvargarna10:37
451958Erik SüdhoffBrattås CK10:40
9060210Albin SkottÅmåls OK10:43
9577765Viggo AnderssonTrollhättans SOK10:46
253787Viktor NilssonStångenäs AIS10:49

D12 Kort

2 020 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2115531Klara HanssonUddevalla OK10:59

H12 Kort

2 020 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209429Harald RoessnerKvillebyns SK10:56

D10

2 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075479Ingela GlueOK Skärmen10:30
302279Lola NymanOK Gipen10:33
440102Elsa ForsengLjungskile FK10:36
2093557Malin HelmerssonOK Skogsvargarna10:42
2093683Emilie HellströmÅmåls OK10:45
452557Selma HanssonOK Skärmen10:48
2095435Emilia MellegårdLidköpings VSK10:51
2112574Elina ChristianssonUddevalla OK10:54
2095382Rebecca ErikssonOK Skärmen10:57
7070320Alva OlssonÅmåls OK11:00
2078286Malvina WieslanderOK Skärmen11:03

H10

2 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093554Pontus NilssonÅmåls OK10:31
452542Oliver TjäderOK Skärmen10:34
448906Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:37
2093694Ivar KahraÅmåls OK10:40
234929Rasmus EricssonGöteborg-Majorna OK10:43
448915Nore ModénVänersborgs SK10:46
9070108Eric ÅhlÅmåls OK10:49
2062708Alfred DrottzOK Skärmen10:52

H35

5 410 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
740531Patrik SvalinVänersborgs SK10:32
7003082Jonas HöijerSävedalens AIK10:35
351089Johan ÅhlundVänersborgs SK10:38
9810523Lars-Henrik GalborgenEds SK10:41

D40

4 780 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25121Jenny NymanVänersborgs SK10:44
226209Anna LarssonOK Gipen10:47
219970Anneli GordonStigsökarna10:50
38807Heli EricssonGöteborg-Majorna OK10:53

H45

5 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38860Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK10:52
431168Bo KronOK Flundrehof10:55
9710105Jörgen ÅhlÅmåls OK10:58

D50

4 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7670628Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna10:53
1033065Christina HalvarssonOK Kroppefjäll10:56
433652Karin LaurellOK Flundrehof10:59
9631003Gunnel JernstigTrollhättans SOK11:02
423427Katarina BorneFrölunda OL11:05
26448Agneta ErikssonUddevalla OK11:08
435334Maria TryggöTrollhättans SOK11:11

H50

4 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
355978Tomas HermanssonÅmåls OK10:31
26449Karl ErikssonUddevalla OK10:34
650110Peter StrömdahlOK Skogsvargarna10:37
11061Anders YngströmGöteborg-Majorna OK10:40
2104374Tony GustavsenIstrums SK10:43
9650128Bo WesterbergTrollhättans SOK10:46
423476Gunnar HallOK Skogsvargarna10:49
26390Johan LilljeqvistStigsökarna10:52
253773Fredrik NilssonStångenäs AIS10:55
30555Mats KristianssonTrollhättans SOK10:58
7660612Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna11:01
33362Graham KempGöteborg-Majorna OK11:04

D55

4 230 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
610801Nina BejbomUddevalla OK10:32
26221Birgit HanssonHerrestads AIF10:35
26540Anita DavalliusUddevalla IS10:38
9610613Mona OlssonBrattås CK10:41
258584Christina BirathStenungsunds OK10:44
9581029Märit GustafssonEds SK10:47
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:50

H55

4 780 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
239875Håkan WåhlanderFrölunda OL10:30
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna10:33
9620926Stefan HornebrantTrollhättans SOK10:36
8311103Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:39
600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:42
890098Ulf BjörkdahlHerrestads AIF10:45
7926862Roy JohanssonOK Skogsvargarna10:48
9600605Jan HanssonStenungsunds OK10:51
1537543Jan UhrbergBrattås CK10:54

D60

3 590 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK10:32
356097Eva KarlssonUddevalla OK10:35
2077507Yvonne GalborgenEds SK10:38
550711Monika MathiassonOK Skogsmunken10:41
260810Gunilla HolmbergHerrestads AIF10:44
2081945Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:47
1059570Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag10:50
30160My EngströmLerums SOK10:53
560809Kerstin BurmanKvillebyns SK10:56

H60

4 230 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264390Göran AndreassonOK Kroppefjäll10:31
9550226Urban LarssonOK Gipen10:34
9570505Lasse JohanssonEds SK10:37
570804Anders SpånérGöteborg-Majorna OK10:40
403955Arne LundStenungsunds OK10:43
570726Sten GustafssonEds SK10:46
341502Hans HusebySarpsborg OL10:49
1570916Carl-Göran StrutsEds SK10:52

H65

3 590 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44631Jan-Erik PålssonUddevalla IS10:30
9500514Lars HogedalVänersborgs SK10:33
7012551Arvid GalborgenEds SK10:36
520210Arne AlfredssonUddevalla OK10:39
17332Evert JohanssonOK Tisaren10:42
345011Björn EngströmLerums SOK10:45
26412Conny JidetoftStångenäs AIS10:48
25661Kjell AnderssonÅmåls OK10:51
356093Johnny KarlssonUddevalla OK10:54
7195129Roalh KlevelandKvillebyns SK10:57
501109Per IvarssonTrollhättans SOK11:00
866886Gunnar BejbomUddevalla OK11:03
26260Torbjörn KarldénKvillebyns SK11:06

D70

3 120 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448913Görel NordinVänersborgs SK10:55
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:58

H70

3 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30302Olof KarlssonUddevalla OK10:59
26414Allan WikströmStångenäs AIS11:02
1470226Leif LöfTrollhättans SOK11:05
7208213Willy GrønstadGimle IF11:08
9461013Lennart HermanssonStångenäs AIS11:11
256697Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL11:14
570818Per-Arne KällénUddevalla OK11:17
26401Oskar JohanssonStångenäs AIS11:20

H75

3 120 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15882Kent FredrikssonOK Skogsvargarna10:31
234760Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:34
28492Lennart KarlssonTrollhättans SOK10:37
9127172Ingemar SvenssonLunds OK10:40
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:43
717445Lars LjungbergTrollhättans SOK10:46

D80

2 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403079Ingrid BorglidenVänersborgs SK10:50
343815Gerd HallstenVänersborgs SK10:53

H80

2 560 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
44692Per SlunggårdKils OK10:49
27167Johan JanssonVäxjö OK10:52
26534Gunnar LarssonUddevalla IS10:55

Inskolning

2 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244284Elmer LilleengKungälvs OK10:04:27
2073389Ester OhlssonBrattås CK10:19:47
209445Einar RoessnerKvillebyns SK10:25:36
10784Elias ChristianssonUddevalla OK10:55:44
773897Hanna LarssonOK Gipen11:35:40

U1

2 020 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2065375Petronella BohlinOK Skärmen10:14:37
2077559Alma DrottzOK Skärmen10:14:38
448902Josef EskilssonVänersborgs SK10:20:08
2073372Elias OhlssonBrattås CK10:21:19
209446Ella JohanssonOK Skärmen10:22:32
302691Filip HåkanssonUddevalla OK10:28:31
209411Edvin HöökUddevalla OK10:28:32
452571Alina DureOK Skärmen10:41:09
2095213Erik VidarssonStångenäs AIS11:00:37
343474Jessica ErikssonOK Skärmen11:04:50
343804Patricia ErikssonOK Skärmen11:05:15
30301Marcus PålssonKvillebyns SK11:07:06
448899Anna HallOK Skogsvargarna
208684Lovisa KristianssonTrollhättans SOK

U2

2 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9091216Jonna ÅhlÅmåls OK10:06:05
2093551Jonathan AxelssonÅmåls OK10:18:51
209443Noel JohanssonOK Skärmen10:22:29
2062726Tor LindénUddevalla OK10:23:12
2093693Hilma KahraÅmåls OK10:24:28
2075289Rasmus LindénUddevalla OK10:24:54
2075196Måns LindénUddevalla OK10:24:55
2095570Tilia OlssonUddevalla OK10:25:22
7080106Noah OlssonStigsökarna10:31:46
209440Vilja OlssonÅmåls OK10:32:06
209444Gustav WieslanderOK Skärmen10:34:54
2078184Alvin WieslanderOK Skärmen10:34:56
1090124Eira OlssonÅmåls OK10:35:52
452539Lucas TjäderOK Skärmen10:35:58
2054925Frida KällbergOK Skogsvargarna10:42:32
9601465Malte AnderssonTrollhättans SOK10:46:37
531666Oscar KarlssonStigsökarna11:12:02
442143Malte GertsOK Kroppefjäll11:21:36
442150Minna GertsOK Kroppefjäll11:21:42
26474Nils ErikssonBrattås CK11:43:14
452596Freja HanssonOK Skärmen

Öppen motion 1

2 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30508Christina VernerssonOK Orinto10:19:51
428846Gro BakkenStigsökarna10:34:58
26377Elvy FredihnStigsökarna10:43:59
44090Stig GustafssonEds SK10:48:44

Öppen motion 3

3 080 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234424Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK09:21:48
451105Bibbi GustafssonOK Gipen10:15:15
450685Mia AnderssonEds SK10:16:43
9441112Mårten SvenssonOK Gipen10:17:12
9450925Birgit LjungOK Gipen10:17:14
26588Sven PerssonLjungskile FK10:21:35
30504Tomas StåhleOK Orinto10:22:18
30528Evert JenhallOK Skogsvargarna10:26:30
2077291Susanne FjällborgStenungsunds OK10:31:16
26578Göte NatanaelssonLjungskile FK10:31:54
2093665Klara PetterssonÅmåls OK10:33:24
551741Lil AlfredssonUddevalla OK10:34:01
409567Ola AnderssonEds SK10:34:10
245961Eva LarssonÅmåls OK10:37:38
2054936Jonny KällbergOK Skogsvargarna10:42:41
2095449Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna10:46:44
26405Ingemar AnderssonStångenäs AIS10:48:24
2101538Daniel AxelssonÅmåls OK10:57:31
26574Britt BlomLjungskile FK10:59:47
27754Jonas VidarssonStångenäs AIS11:01:53
209448Martin EnströmKlubblös11:04:22
531001Eric KarlssonStigsökarna11:10:37
2093575Nina MagnussonÅmåls OK11:10:43
209442Daniel LundgrenOK Skärmen11:11:00
209427Eva RössnerKvillebyns SK11:11:34
2073392Mats OhlssonBrattås CK11:13:59
2073351Caroline OhlssonBrattås CK11:14:02

Öppen motion 5

3 710 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244044Sofia SamuelssonOK Gipen09:10:45
300924Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad10:10:52
26615Lars HolmOK Gipen10:12:05
9402150Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:13:24
26625Peter LarssonTrollhättans SOK10:14:48
451125Monica BrönnestamOK Gipen10:17:39
7670415Jonas LarssonTrollhättans SOK10:20:21
19119Conny VernerssonOK Orinto10:21:23
30551Elise JohannessonTrollhättans SOK10:26:34
409352Ingrid JanssonEds SK10:29:10
451049Håkan HåkanssonKungälvs OK10:30:57
30550Åke JohannessonTrollhättans SOK10:31:10
9991227Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK10:32:43
342427Lukas ÅrebäckGöteborg-Majorna OK10:32:44
651201Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK10:34:22
260915Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK10:34:23
7886688Berkley StaggOK Skogsvargarna10:36:34
218249Kristina ÅhlundVänersborgs SK10:37:32
15890Thomas AsplundOK Skogsvargarna10:39:36
26225Jerry RasmussonHerrestads AIF10:39:50
2095544Johan NymanOK Gipen10:39:52
441572Åke ErikssonGöteborg-Majorna OK10:40:05
354631Julia BirathStenungsunds OK10:40:57
13709Göran LarssonOK Kroppefjäll10:43:43
419721Annika WessmarkOK Flundrehof10:44:47
2095458Mats HelmerssonOK Skogsvargarna10:45:44
345333Susanne HartikkaOK Skogsvargarna10:47:11
26575Mats BlomLjungskile FK11:00:40
41988Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb11:02:41
209436Henrik KahraÅmåls OK11:06:42
209435Per RydingTolered-Utby Ol-klubb11:07:14
7890522Robin NyqvistKungälvs OK

Öppen motion 7

4 230 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093552Mikael NilssonÅmåls OK09:31:39
7197711Tomas JohanssonÅmåls OK10:01:48
1975072Kristina HellströmÅmåls OK10:04:45
1978070Magnus HellströmÅmåls OK10:05:29
26470Linnea LarssonUddevalla OK10:07:34
26398Britt-Marie ErlandssonStigsökarna10:26:10
17092Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK10:28:56
234858Roger LundinFK Herkules10:32:02
417581Leif LarssonÅmåls OK10:39:07
451956Christina SüdhoffBrattås CK10:41:03
451024Jenny OlssonStigsökarna10:41:40
2088583Malin ChristianssonUddevalla OK10:42:30
9701102Johan OckbornTrollhättans SOK10:42:33
7972258Krister WessmarkOK Flundrehof10:44:50
25671Ulf DanielssonÅmåls OK10:46:35
2060005Siri HansenUddevalla OK11:00:35
8070040Staffan OlssonStigsökarna11:07:20

Öppen motion 8

6 350 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241825Peter HöökUddevalla OK09:28:37
9780802Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:15:33
442237Per BladLjungskile FK10:36:56
342473Larry WieslanderOK Skärmen10:38:02
981991Anastasia DenisovaSävedalens AIK10:38:13
306523Anders JohanssonUddevalla OK10:44:45
2059980Carl HansenUddevalla OK10:59:45
2068991Aron DavidssonUddevalla OK11:12:38
2083898Ola HoltOK Tyr11:32:41

Challenge

5 320 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409569Janne ErikssonEds SK10:44:40
246504Susanne JohanssonStångenäs AIS10:45:15
263986Erika JensenÅmåls OK10:55:55
441114Simone GertsOK Kroppefjäll11:22:31
441179Jos GertsOK Kroppefjäll11:22:34

D18-Special

2 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062773Liv LindOK Skärmen10:59

Annonser