Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Grand Prix

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Grand Prix
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: onsdag 20 april 2016

Bana 1 Damer

2 500 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina LindénVäxjö OK16:53:56
Oliva AnderssonVäxjö OK17:05:31
Agneta ÖstergrenVäxjö OK17:15:19
Fanny Peterssonklubblös17:17:55
Frida JohanssonEmmaboda Verda OK17:17:56
Mariann SvenssonVäxjö AIS17:23:03
Della LinnérAlvesta SOK17:28:28
Rosita KarlssonVäxjö AIS17:30:38
Lisa Wilhelmssonklubb17:31:32
Siv EkelöfVärend GN OL17:39:11
Sten Ove Gunnarssonklubblös17:41:19
Julia Gaddklubblös17:41:58
Amanda Gaddklubblös17:42:02
Katarina Gaddklubblös17:42:17
Maja KarlssonAlvesta SOK17:46:43
Emma Gränsmarkklubblös18:13:21
Moa Samuelssonklubblös18:17:28
Anna HammarbergAlvesta SOK18:30:14
Catarina FranssonAlvesta SOK18:30:27
Linnea Velinderklubblös18:30:29
Ida PerssonAlvesta SOK18:30:31

Bana 1 Herrar

2 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
William Anderssonklubblös17:05:26
Love KarlssonAlvesta SOK17:50:19
Lars Elmklubblös17:53:30
Valdemar ForssÅby Tjureda IF18:04:22
Viktor Ylvénklubblös18:05:43
Arvid GustavssonVäxjö OK18:24:28
Oskar SjökvistVärend GN OL18:26:30
Axel Karlssonklubblös18:30:21
Arvid Karlssonklubblös18:30:24

Bana 2 Damer

3 200 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit ByströmOK Virdarna16:54:39
Laila MalmqvistVäxjö OK17:02:41
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK17:11:30
Hanna OlofssonOK Norrvirdarna17:11:43
Lisa Långströmklubblös17:14:37
Maria Jonssonklubblös17:14:38
Margareta WikströmVäxjö AIS17:15:06
Britt RangertIK Ymer17:15:47
Eva TollsternVäxjö AIS17:17:38
Solbritt GustafssonOK Virdarna17:19:50
Marie NilssonOK Virdarna17:22:48
Siv LarssonVäxjö AIS17:23:23
Barbro FyrmanVäxjö OK17:24:54
Kristina FranssonOK Virdarna17:25:23
Eva BergstrandVärend GN OL17:25:29
Mona RosbergVäxjö OK17:28:58
Josefine EkelöfVärend GN OL17:39:10
Madeleine CarlssonOK Norrvirdarna17:39:19
Nicole Timlin Vigrenklubblös17:41:15
Mariah Anderssonklubblös17:44:09
Lisa KumlinVäxjö OK17:46:27
Sofie NilssonEmmaboda Verda OK17:48:07
Mona PalmLessebo OK17:57:25
Marie AskelöfVäxjö OK18:04:06
Ann Karolina KarlssonLessebo OK18:08:11
Maria HåkanssonVäxjö OK18:08:52

Bana 2 Herrar

3 200 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Manfred Anderssonklubblös16:34:08
Melvin Kvennefeldtklubblös16:51:14
Bernt Bengtssonklubblös16:51:22
Gillis AlmVäxjö OK16:53:23
Mats HolmVäxjö OK16:53:49
Alf KarlssonLessebo OK16:58:17
Klas-Erik SturessonVäxjö OK16:59:25
Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK17:02:01
Bernt PeterssonAlvesta SOK17:06:22
Johan Östergrenklubblös17:09:52
Bengt HenrikssonVäxjö AIS17:13:54
Torgny JonssonVäxjö AIS17:15:17
Jonas PerssonSOK Viljan17:16:23
Arne LundbladVäxjö AIS17:16:48
Pahn GardhemNybro OK17:17:12
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS17:18:27
Leif Johanssonklubblös17:19:00
Gunnar LindahlLessebo OK17:19:15
Conny BerggrenVäxjö AIS17:19:32
Göte GustafssonEmmaboda Verda OK17:19:42
Kurt BergstrandLessebo OK17:20:28
Kjell MagnussonVäxjö OK17:20:55
Pär AspengrenVäxjö AIS17:21:20
Gerth SällströmLessebo OK17:21:44
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK17:22:22
Paul Olssonklubblös17:23:54
Göran KarlssonLessebo OK17:24:50
Stig KarlssonLessebo OK17:27:25
John-Erik BergstrandVärend GN OL17:28:50
Göran ThourVärend GN OL17:30:17
Johannes LindgrenVärend GN OL17:34:03
Ingemar ErlandssonVäxjö OK17:34:38
Nils KarlssonVäxjö AIS17:37:58
Hans SjögrenAlvesta SOK17:38:25
Karl Magnussonklubblös17:40:51
Henrik EkelöfVärend GN OL17:41:05
Johan Gunnarssonklubblös17:41:16
Björn PalmLessebo OK18:05:51
Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna18:08:56
Birger LinnérAlvesta SOK18:15:39
Andreas FagerbergVäxjö OK18:27:27
Åke KarlssonAlvesta SOK18:28:55
Jonatan LundquistAlvesta SOK18:30:16
Ulrik PerssonAlvesta SOK18:30:18
Björn LiljegrenOK Norrvirdarna18:32:58

Bana 3 Damer

4 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida Karlsson-17:40:15
Ramona SöderbergAlvesta SOK17:43:49
Lotta Blasekklubblös18:08:59
Berit RuneforsVäxjö OK18:10:10
Lena OlssonVärend GN OL18:12:52

Bana 3 Herrar

4 000 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Theodor Samuelssonklubblös16:55:53
Roger BergvikVäxjö OK17:05:38
Per OlofssonOK Norrvirdarna17:11:40
THOMAS PETERSSONOK Norrvirdarna17:20:10
Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna17:27:40
Peter MarsVäxjö OK17:32:21
Staffan Lundqvistklubblös17:38:16
Gunnar Holmgrenklubblös17:45:31
Jörgen MalmVäxjö OK18:01:03
Ulf WikellVärend GN OL18:05:21
Jesper WikellVärend GN OL18:05:22
Jonathan WikellVärend GN OL18:05:32
Jan Weissklubblös18:06:05
Gustav FranssonAlvesta SOK18:29:24
Filip SjöforsOK Älme19:01:00

Bana 4 Damer

4 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva NilssonVäxjö OK16:51:34
Jennie GustavssonVäxjö OK16:59:28
Sara AnderssonVäxjö OK17:09:46
Heléne SvenssonKristinehamns OK17:23:01
Annika GranqvistVärend GN OL17:51:37
Rebecca SvenssonVärend GN OL18:07:08
Leif AnderjonAlvesta SOK18:09:25
Annika EricssonVäxjö OK18:15:25

Bana 4 Herrar

4 700 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik KroksmyrVäxjö OK16:53:52
Kalle LindqvistVäxjö OK17:00:38
Björn KarlssonKexholms SK17:03:26
Bo JohanssonOK Älme17:05:55
Johan MalmqvistHultsfreds OK17:06:54
Tomas KarlssonKexholms SK17:08:26
Håkan ÖstergrenVäxjö OK17:11:26
Ludvig WallénVäxjö OK17:13:24
Niklas EkelöfVärend GN OL17:16:43
Mats Jonassonklubblös17:18:43
Magnus K-O JohanssonLinköpings OK17:19:09
Rune LundgrenOK Trian17:20:40
Olof NilssonVäxjö OK17:20:52
Magnus LinnérAlvesta SOK17:26:46
Niklas KarlssonVäxjö OK17:31:28
Ulf HonethVäxjö OK17:33:28
Sven-Erik BergljungAlvesta SOK17:37:04
Magnus Peterssonklubblös17:37:14
Krister NilssonVäxjö OK17:38:59
Rasmus LeoVäxjö OK17:41:51
Mårten Västerdalklubblös17:42:59
Tomas RahmOK Norrvirdarna17:43:40
Jonas FagerVäxjö OK17:44:27
Andreas GranfloKexholms SK17:46:14
Emil IngvarssonOK Vilse 8717:46:57
Robin KarlssonAlvesta SOK17:47:23
Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna17:49:04
Anders GranqvistVärend GN OL17:51:39
Eva PetterssonVäxjö OK17:56:21
Tobias GustavssonVäxjö OK17:57:51
Micky Carlfalkklubblös17:59:22
Torgny Johanssonklubblös18:04:13
Rolf BergqvistBrittatorps TK18:06:12
Lars EklundVäxjö OK18:06:42
Peter BraunVäxjö OK18:08:15
Joakim Perssonklubblös18:09:19
Johan SandrellVärend GN OL18:09:44
Per LenanderVäxjö OK18:11:31
John E ErikssonVäxjö OK18:12:24
Rasmus SvenssonVärend GN OL18:13:48
Pär SvenssonVärend GN OL18:14:41
Håkan DanielssonVäxjö OK18:14:51
Magnus EricssonVäxjö OK18:18:21
Patrik RosénVäxjö OK18:20:30
Simon RuneforsVäxjö OK18:21:43
Lars-gunnar SkoogVäxjö OK18:23:33
Lars-Göran SjökvistVärend GN OL18:26:34
Magnus PorleVäxjö OK18:28:29
Jan KarlssonVäxjö OK18:29:02
Thomas BeckerinVäxjö OK18:35:51

D16

4 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma NilssonAlvesta SOK18:09

H16

4 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel GarnerVäxjö OK18:18
Erik ÅkessonVäxjö OK18:21
Isac EricssonVäxjö OK18:24
Anton DanielssonVäxjö OK18:27
Gustav RuneforsVäxjö OK18:33
Oscar NilssonAlvesta SOK18:36
Noel BraunVäxjö OK18:39

D14

3 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara DanielssonVäxjö OK18:01
Nora AnderssonOK Norrvirdarna18:04
Elin RahmOK Norrvirdarna18:10

H14

3 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo EricssonVäxjö OK18:22
Alfred ÖstergrenAlvesta SOK18:25
Simon KringstadOK Norrvirdarna18:31
William BjörkmanVäxjö OK18:34

UD3

3 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba UlvagårdenVäxjö OK18:14
Saga BorensvedOK Norrvirdarna18:17
Maja LindénVäxjö OK18:20
Martina NiklassonVäxjö OK18:23
Martina BraunVäxjö OK18:29
Hilda PeterssonVäxjö OK18:35

UH3

3 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl SvenssonOK Norrvirdarna18:02
Moltas ÖstergrenAlvesta SOK18:08

UD2

2 500 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea FagerbergVäxjö OK18:12
Filippa BraunVäxjö OK18:15
Hilda LindénVäxjö OK18:21
Amanda GustavssonVäxjö OK18:24
Emma LindénVäxjö OK18:27
Emmie NordströmLessebo OK18:30
Wilma KroksmyrVäxjö OK18:33
Hedda LundgrenVäxjö OK18:36
Linnéa EricsonOK Norrvirdarna18:39
Lovisa KroksmyrVäxjö OK18:42
Frida LindénVäxjö OK18:45

UH2

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ossian ÖstergrenAlvesta SOK18:00
Gabriel GarnerVäxjö OK18:06
Gustav NilssonAlvesta SOK18:09

UD1

1 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liv LiljaOK Norrvirdarna18:02
Hilda LindforsOK Norrvirdarna18:05
Frida AhlOK Norrvirdarna18:11
Karin WestströmAlvesta SOK18:14
Stina SummersonOK Norrvirdarna18:17

UH1

1 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam AderlindOK Norrvirdarna18:07
Joar AnderssonFalkenbergs OK18:10
Nils TryggesonOK Norrvirdarna18:13
Linus LindénVäxjö OK18:19
FRANS SummersonOK Norrvirdarna18:22
Elias VibergVäxjö OK18:25
Olle TryggesonOK Norrvirdarna18:28
Matthias GarnerVäxjö OK18:31
Erik MarkusOK Norrvirdarna18:38

Annonser