Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: torsdag 7 april 2016

Damer Kort

2 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439376Marie-Louise PeterssonJönköpings OK08:48:58
234950Monica KammenhedJönköpings OK08:49:00
343822Gunnel LarssonIK Vista08:49:03
18692Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:00:51
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK09:01:38
28047Karin ClaessonJönköpings OK09:03:43
306618Yvonne LiljelandVaggeryds SOK09:05:48
441117Eva RybergJönköpings OK09:07:48
11535Ingrid KullmanOK Alehof09:09:46
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg09:11:49
28133Marianne CarlssonIK Vista09:12:54
30802Kristina JohanssonMullsjö SOK09:13:49
27983Inga PetterssonTenhults SOK09:14:50
433602Gunnel ÖhlundFalköpings AIK OK09:21:53

Herrar Kort

2 000 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28058John-Erik ErikssonJönköpings OK08:59:53
17866Bo CarlströmJönköpings OK09:00:49
443215Ingemar IvarssonBottnaryds IF09:01:39
2057305Allan ClaessonJönköpings OK09:04:49
445421Björn MalmqvistJönköpings OK09:06:52
421584Kenneth GattmalmJönköpings OK09:08:49
260860Willy ElvinMullsjö SOK09:10:56
28103Lennart LindbergIK Vista09:11:54
18685Anders RogneIK Hakarpspojkarna09:11:55
28101Lennart RunströmKFUM09:12:51
343530Bengt CarlheimKFUM09:12:57
28075Åke RommedahlJönköpings OK09:14:47
27992Carl-Johan StillströmTenhults SOK09:15:16
441110Björn RybergJönköpings OK09:16:50
18655Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna09:17:55
436056Rolf EskilssonJönköpings OK09:19:47
28140Per-Åke SandbergIK Vista09:20:49
28111Alf LarssonIK Vista09:22:50
2077501Bertil JonssonIF Hallby09:24:26
444245Stig WikströmTenhults SOK09:24:49
436059Anders HjorthJönköpings OK09:25:20
28381Gösta LindblomÖlmstads IS09:27:47
343125Arne JohanssonJönköpings OK09:28:48
27956Gunnar JohanssonTenhults SOK09:30:46
27951Eskil FolkelidTenhults SOK09:32:38
343549Kurt ErikssonKFUM09:37:39
246196Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna09:38:16
28102Stellan CardellKFUM09:39:37
28154Gunnar GreenIF Hallby SOK09:42:51
27955Nils Olov LindénTenhults SOK09:43:40
421787Agne PerssonTenhults SOK09:46:04

Damer Mellan

3 200 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078062Ulla LingJönköpings OK09:04:51
28051Vega SlottnerJönköpings OK09:06:50
28052Janet TenlidJönköpings OK09:08:45
28049Monica BråhnJönköpings OK09:10:48
28384Kerstin ElfÖlmstads IS09:12:49
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK09:14:48
205289Ann-Britt BjörnlingerIK Vista09:16:49
30100Kerstin ErnvidUlricehamns OK09:18:53
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen09:20:53

Herrar Mellan

3 200 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK09:00:00
248529Ingemar FridellVaggeryds SOK09:01:43
28230Gunnar GrönkvistBottnaryds IF09:03:49
1131130Jan GustavssonIK Vista09:05:47
11537Leo KullmanOK Alehof09:07:50
44636Anders FrönellIK Hakarpspojkarna09:09:48
341799Göran LarssonJönköpings OK09:11:51
421587Lars WürsigJönköpings OK09:13:51
28035Berndt TenlidJönköpings OK09:15:46
37647Rune AhlanderJönköpings OK09:17:45
203895Kenneth MörkIK Wilske09:19:45
203886Yngve AlvénIK Wilske09:21:49
409290Lennart KammenhedJönköpings OK09:22:57
18697Elis TällbergIK Hakarpspojkarna09:24:48
28038Bengt SörensenJönköpings OK09:25:51
409289Per LarssonJönköpings OK09:26:51
17856Rolf JonassonJönköpings OK09:28:55
7206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK09:29:59
248532Ingemar JohannessonVaggeryds SOK09:32:57
1940128Ivan ErnvidUlricehamns OK09:33:46
442345Agne RybeckVaggeryds SOK09:34:55
28110Lars-Göran BjörnlingerIK Vista09:35:45
28328Bernt EkfeltVaggeryds SOK09:39:46
697438Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna09:40:46
2087075Hans BredhIK Hakarpspojkarna09:42:43
24969Bertil ÖhlundFalköpings AIK OK09:48:57
28393Kenneth CarlssonIK Vista09:50:26

Damer Lång

4 200 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
540504Monica MartinssonOK Tranan09:21:51

Herrar Lång

4 200 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30793Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK09:00:47
441288Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna09:02:46
353538Gunnar AnderssonIK Vista09:08:44
451942Lennart GustavssonJönköpings OK09:10:54
17869Per GranevikJönköpings OK09:12:48
2057220Gunnar WallinJönköpings OK09:14:52
7530214Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna09:19:10
18659Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna09:20:47
2057367Erland LingJönköpings OK09:24:57
890406Kjell MartinssonOK Tranan09:26:49
17897Lars GustafssonOK Gränsen09:28:44

Annonser