Startlista för Morokuliens 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Morokuliens 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: onsdag 19 juli 2017 - torsdag 20 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, förlängd medel

D21

3 830 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Anna WehlinSkogspojkarnas OK18:06
102Evelina EricssonSöders-Tyresö18:08
103Therese HaareKonnerud IL18:10
104Anne Larsson HovindRaumar Orientering18:12
105Stina GranefeltOK Tyr18:14
106Maria LundStenungsunds OK18:16
107Christine MikkelsenIK Grane Arendal Orientering18:18
108Jessica SöllvanderOK Rodhen18:20
109Ulrika KindlundOK Tranan18:22
110Linn NilssonOK Tyr18:24
111Stina NeroMullsjö SOK18:26
112Linda TakeOK Tyr18:28
113Marie LinnéOK Klyftamo18:30
114Karoline SønsterudbråtenLillomarka OL18:32

H21

4 300 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Emil AndreassonOK Skogshjortarna18:05
202Martin LarboIFK Lidingö SOK18:07
203Johan OlssonHjobygdens OK18:09
204Erik HaareKonnerud IL18:11
205Mats KindlundOK Tranan18:13
206Jørgen FrøydLarvik OK18:15
207Robin Larsson HovindRaumar Orientering18:17
208Hortomaris VasilisMountaineering club of Serres18:19
209Anders TiltnesIL Tyrving18:21
210Lars-Håkan BengtssonOK Tyr18:23
211Fredrik NormanKamrat och IF KIF18:25
212Adrián TóthTipo18:27
213Björn LjunggrenOK Hammaren18:29
214Gerardo GarciaADORA18:31
215Mattias OlofssonOK Enen18:33
216Sondre Ruud BråtenNydalens SK18:35
217John OskarssonHagaby GoIF Örebro18:37
218Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK18:39
219David AndréGöteborg-Majorna OK18:41
220Morgan KarlssonSundbybergs IK18:43
221Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg18:45

D21 Kort

3 340 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda EngenRaumar Orientering16:30:15
Stine AustadRaumar Orientering16:36:28
Anne Berg GjølbergLarvik OK17:51:09

H21 Kort

3 820 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Flavio PoltéraQuack OK17:24:30

D17-20

3 510 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OK17:31
302Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna17:33
303Elin BlomkvistSkattkärrs SOK17:35
304Tine DalgaardKolding OK17:37
305Tiril Emilie Ruud BråtenRaumar Orientering17:39
306Susanne Eide HaugStjørdals-Blink Orientering17:41
307Hedda SkatvedtRaumar Orientering17:43
308Maja KindlundOK Tranan17:45
309Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro17:47
310Charlotte EideGjø-Vard OL17:49
311Emelie BrudinIFK Mora OK17:51
312Malva SteenOK Enen17:53
313Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK17:55

H17-20

3 830 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Oskar EdvardssonJärfälla OK17:30
402Rasmus NordgrenOK Kåre17:32
403Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb17:34
404Jonathan UllerKils OK17:36
405Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering17:38
406Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK17:40
407Tom CampbellOK Kolmården17:42
408Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb17:44
409Martin LundStenungsunds OK17:46
410Tim JohanssonFK Friskus-Varberg17:48
411Isac EricssonVäxjö OK17:50
412Nicola MüllerIFK Mora OK17:52
413Sondre SkytterenOdal OL17:54
414Lukas OlmKils OK17:56
415Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb17:58
416Erik LundStenungsunds OK18:00
417Oskar ÖqvistBergnäsets AIK18:02

D16

3 340 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Flurina MüllerOLG Galgenen17:01
502Tina LjungqvistLunds OK17:03
503Alexandra LinløkkenØstmarka OK17:05
504Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK17:07
505Pernille SønsterudbråtenRaumar Orientering17:09
506Elise StørenBø OL17:11
507Caroline EideGjø-Vard OL17:13
508Blanka TóthTipo17:15
509Klara JohanssonVästvärmlands OK17:17
510Sofia EdvardssonJärfälla OK17:19
511Siana SennEspoon Suunta17:21

H16

3 510 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Melker NordgrenOK Kåre17:00
602Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb17:02
603Tor Magnus GrøstadØstmarka OK17:04
604Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb17:06
605Christopher AnderssonVingåkers OK17:08
606Henrik ReuschHeming Orientering17:10
607Albin TollOK Njudung17:12
608Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb17:14

D14

2 970 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro17:00
Astrid RexSundsvalls OK17:02
Emma CaspariOL Team Lippe17:04
Rebecca TakeOK Tyr17:06
Elin NäslundOK Nolaskogsarna17:08
Rebecka WestlundKils OK17:10
Olivia GrönkvistJönköpings OK17:12
Julia BergKFUM Örebro OK17:14
Siri SimonsenFIF Hillerød17:16
Anna GasserO - Motion17:18
Sigrid Høyer StaugaardFIF Hillerød17:20
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb17:22
Lisa SwartzOK Orion17:24
Martine SkjelsvikLillehammer OK17:26
Nora WesterlundOK Nolaskogsarna17:28
Lisa OlmKils OK17:30
Agnes Söllvander EklundOK Rodhen17:32
Barbara TóthTipo17:34
Ellen TollOK Njudung17:36

H14

3 340 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gian-Andri MüllerOLG Galgenen18:07
Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:09
Hugo EricssonVäxjö OK18:11
Marcus SteneboAttunda OK18:13
Fridtjof ReuschHeming Orientering18:15
Jens DalgaardKolding OK18:17
Anton KnollBielefelder TG18:19
Johan LundStenungsunds OK18:21
Martin KöhleO - Motion18:23
Oscar HultgrenOK Njudung18:25
Alfred BjørnerødOK Moss18:27
Viggo ÖstlundKovlands IF18:29
Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK18:31
Anton UllerKils OK18:33
Klas LjungqvistLunds OK18:35

D12

2 580 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Minna SennO - Motion17:35
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro17:37
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna17:39
Julia GustafssonKFUM Örebro OK17:41
Lina UllerKils OK17:43
Elsa Söllvander EklundOK Rodhen17:45
Sara LjungqvistLunds OK17:47
Verena KöhleO - Motion17:49
Annkathrin KnollBielefelder TG17:51
Ladina GasserO - Motion17:53
Oda Marissa BergersenEidskog OL17:55
Johanna BergKFUM Örebro OK17:57
Evanna JohanssonOK Njudung17:59

H12

2 580 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils SwartzOK Orion17:01
Wilmer RexSundsvalls OK17:03
Nils JohanssonVästvärmlands OK17:05
Malte AlbinssonOK Österåker17:07
Alexander LännhultEds SK17:09
Niels DalgaardKolding OK17:11
Ragnar LandeEidskog OL17:13
Erik KindlundOK Tranan17:15
Corsin MüllerOLG Galgenen17:17
Gustav LjunggrenOK Hammaren17:19
Jonathan AnderssonVingåkers OK17:21
Alexander FedjeFrölunda OL17:23
Matti JohanssonOK Njudung17:25
Felix LindOK Tyr17:27
Yanis LützelschwabOLG Cordoba17:29
Fredrik WestlundKils OK17:31
Mathias LinløkkenØstmarka OK17:33

D10

2 080 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lola CaspariOL Team Lippe17:24
Ida Mariann BergersenEidskog OL17:26
Edith BergenfurSkattkärrs SOK17:28
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:30
Joline PetriOK Djerf17:32
Fiona GasserO - Motion17:34

H10

2 080 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvard PelanderOK Djerf17:01
Lavio MüllerOLG Galgenen17:03
William LännhultEds SK17:05
Silas LützelschwabOLG Cordoba17:07
Martin TóthTipo17:09
Malte GranefeltOK Tyr17:11
Valdemar HamiltonNyköpings OK17:13
Asbjørn LandeEidskog OL17:15
Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød17:17
Melker CarlssonKFUM Örebro OK17:19
Emil DalgaardKolding OK17:21

D40

3 510 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica AnderssonVingåkers OK17:57
Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK17:59
Ann HyvönenSkattkärrs SOK18:01
Anna LöwegrenKatrineholms OK18:03
Line NybakkenKalevan Rasti18:05
Esther Haslerbussola ok/OLG Säuliamt18:07
Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK18:09
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL18:11
Lena WesterlundOK Djerf18:13
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna18:15
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:17
Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering18:19

H40

3 830 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper AnderssonVingåkers OK17:00
Jakob BergKFUM Örebro OK17:02
Magnus JonssonVästvärmlands OK17:04
Simo MartomaaKalevan Rasti17:06
Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb17:08
Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering17:10
Volker CaspariOL Team Lippe17:12
Anders DalgaardKolding OK17:14
Simon Steinerbussola ok/OLG Säuliamt17:16
Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna17:18
Jonas FogelbergVästvärmlands OK17:20
Anders TvärånaOK Linné17:22
Thies KnollBielefelder TG17:24

D40 Kort

2 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne-Grete AustadRaumar Orientering16:33:45
Camilla DalgaardKolding OK17:24:08
Pia CaspariOL Team Lippe17:26:59
Irène ProbstOLG Bern17:29:26
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg17:32:22

H40 Kort

2 970 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter AnderssonVästvärmlands OK16:33:28
Per-Ivar SveheimOdal OL16:54:58
Knut EngenRaumar Orientering16:56:27
Trond FrøvollOdal OL16:57:55
Johan SwartzOK Orion17:04:01
Martin SkytterenOdal OL17:53:49
Fredrik LilljeqvistStigsökarna18:16:21

D45

3 340 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna GustafssonKFUM Örebro OK17:23
Sandra SimonsenFIF Hillerød17:25
Franziska MüllerOLG Galgenen17:27
Trine Ruud BråtenRaumar Orientering17:29
Pia SchaffnerOLG Cordoba17:31
Nina VinnytskaO - Motion17:33
Anna LjungqvistLunds OK17:35
Caroline KnollBielefelder TG17:37
Marina JohanssonOK Njudung17:39
Judith HoferOLG Thun17:41
Liselott NordgrenOK Kåre17:43
Monica GrönkvistJönköpings OK17:45
Kristin JohanssonVästvärmlands OK17:47
Marianne ReuschHeming Orientering17:49
Marianne SennO - Motion17:51
Silvia JordiOLG Hondrich17:53
Maria EdvardssonJärfälla OK17:55
Hanne NarvestadHalden SK17:57
Annika EricssonVäxjö OK17:59
Heidi ØstliRaumar Orientering18:01
Karin SteneboAttunda OK18:03
Clary RexSundsvalls OK18:05

H45

3 820 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders WestlundKils OK17:01
Klas GrönkvistJönköpings OK17:03
Dennis TollOK Njudung17:05
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK17:07
Espen WigaardOppsal Orientering17:09
Steinar LandeBø OL17:11
Thomas RexSundsvalls OK17:13
Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering17:15
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro17:17
Jonas SamuelssonLustens OK17:19
Mats KarlfeldtSävedalens AIK17:21
Marc ProbstOLG Bern17:23
Tomas AlbinssonOK Österåker17:25
Peter JordiOLG Hondrich17:27
Reto MüllerOLG Galgenen17:29
Christian VogelsangNydalens SK17:31
Mats GustafssonKFUM Örebro OK17:33
Øyvind StørenBø OL17:35
Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering17:37
Jan OlmKils OK17:39
Jonas EklundOK Rodhen17:41
Mikael LindOK Tyr17:43
Nils EdvardssonJärfälla OK17:45
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK17:47
Bjørn Idar SætranIF Trauma17:49
Fabian LjungqvistLunds OK17:51
Arnt Oluf EideGjø-Vard OL17:53
Magnus EricssonVäxjö OK17:55

D50

2 970 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen SkoogKils OK17:38
Johanna PurrerOLG Cordoba Basel17:40
Susi RutzOLG Pfäffikon17:42
Marie AlfredssonOK Tyr17:44
Åsa SörlinLustens OK17:46
May Bente BrurbergÅs-NMBU Orientering17:48
Lena GrandinOK Linné17:50
Linda HanssenØstmarka OK17:52
Margit EideStjørdals-Blink Orientering17:54
Susanne MikaelssonHusums IF OK17:56
Anita WehlinSkogspojkarnas OK17:58
Marita FilipssonMarkaryds FK18:00
Kristin SkadsemGanddal IL18:02
Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK18:04
Kjersti Holt HanssenMåren OK18:06
Suzy LarssonOK Skogshjortarna18:08

H50

3 820 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Urs KöhleO - Motion17:57
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg17:59
Bo SimonsenFIF Hillerød18:01
Mikael PalgrimVänersborgs SK18:03
Fredrik SteneboAttunda OK18:05
Greg CampbellLustens OK18:07
Ian HamiltonNyköpings OK18:09
Fredrik BarrulfOK Tyr18:11
Jonny JohanssonOK Njudung18:13
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna18:15
Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb18:17
Thomas GrøstadØstmarka OK18:19
Dieter LützelschwabOLG Cordoba18:21
Christer MikaelssonHusums IF OK18:23
Anders OlssonLustens OK18:25
Stefan JohanssonOK Kåre18:27
Bent SkatvedtRaumar Orientering18:29
Bo HultgrenOK Njudung18:31
Lasse Karlsson-LodIstrums SK18:33
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb18:35
Johan LilljeqvistStigsökarna18:37
Peter RutzO - Motion18:39

D55

2 970 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro18:10
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:12
Lena SwartzOK Orion18:14
Grete Berge OwrenFreidig18:16
Berit DanielsenIL Tyrving18:18
Grete HoviSkien OK18:20
Ida EngenRaumar Orientering18:22
Nina BejbomUddevalla OK18:24

H55

3 510 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas ÖstlundVästvärmlands OK17:56
Leif SandahlOK Tyr17:58
Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering18:00
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF18:02
Bjarte LindstadOL Toten-Troll18:04
Lars Bech JensenBallerup OK18:06
Håkan ErikssonOK Räven18:08
Per Ingar HadlandGanddal IL18:10
Ingemar MånssonRonneby OK18:12
Bjørn SolbergseterAustmarka IL18:14
Arne SääfGudhems IF18:16
Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:18
Anders KjellbergOK Flundrehof18:20
Bengt JohanssonOK Tyr18:22
Hansjoerg RutzOLG Pfäffikon18:24
Sture OttesenIndre Østfold OK18:26
Erlend SlokvikOL Toten-Troll18:28
Christer SkoogKils OK18:30
Morten KarlsenMåren OK18:32
Terje BråtenRaumar Orientering18:34
Trond OlsenLøten o-lag18:36
Magnus WideFrölunda OL18:38
Björn EngströmLustens OK18:40
Egil RundbergetNydalens SK18:42
Andres LaasOK Skogshjortarna18:44
Anders AxelssonOK Skogsvargarna18:46

D60

2 980 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bente Tangen WikstrømRingsaker OK17:00
Britt-Marie AnderssonOK Amne17:02
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK17:04
Birgitta AnderssonFrämmestads IK17:06
Kari Kamstrup HovindRaumar Orientering17:08
Wenche BjørnstadRingsaker OK17:10
Catherine DawsonGafanhori17:12
Jane JohanssonIstrums SK17:14
Mary OlssonVästvärmlands OK17:16
Britt GunnarssonKristinehamns OK17:18
Anne SørumRingsaker OK17:20

H60

3 270 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tron Erik HovindRaumar Orientering17:31
Per Kristian EkebergIL Tyrving17:33
Alf LarssonHJS-Vansbro OK17:35
Stefan GunnarssonKristinehamns OK17:37
Gila PolteraQuack OK17:39
Bengt AnderssonFrämmestads IK17:41
Arne LundStenungsunds OK17:43
Håkan LindbergOK Vilse 8717:45
Tor StrandRaumar Orientering17:47
Christian BilandOLG Cordoba Basel17:49
Tor Ragnar AndersenHalden SK17:51
Kjell Magne NordviGrue IL17:53
Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro17:55
Tord JanssonVästvärmlands OK17:57
Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro17:59
Are EriksenOSI Orientering18:01
Jan SveenRaumar Orientering18:03
Torbjörn BergmanSnättringe SK18:05
Harald HoviSkien OK18:07
Roy GjerdingOK Moss18:09
Ragnar OskarssonGävle OK18:11
Geir OwrenFreidig18:13

D65

2 980 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kari BergLarvik OK17:50
Brigit OswaldOLK Piz Hasi17:52
Berit RøsteRingsaker OK17:54
Marita JohanssonOK Stigen17:56
Lill Ramberg SkappelLillehammer OK17:58
Yvonne GalborgenEds SK18:00
Emma Grete HaareKonnerud IL18:04
Astrid LundeDrangedal OL18:06
Sidsel StorihleRingsaker OK18:08
Marit NilssonKils OK18:10
Kajsa TofténHjobygdens OK18:12
Sylvia AndersenElverum OK18:14

H65

2 890 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars OlssonVästvärmlands OK17:01
Håkan OlssonHjobygdens OK17:03
Göran ErikssonLustens OK17:05
Øystein SkappelLillehammer OK17:07
Øivind FadumSande Sportsklubb17:09
Per AasRaumar Orientering17:11
Arvid GalborgenEds SK17:13
Terje WikstrømRingsaker OK17:15
Stein NordviElverum OK17:17
Kjell KaminskyIF Hagen17:19
Hans Lyder HaareKonnerud IL17:21
Roy DawsonGafanhori17:23
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL17:25
Ingvar AnderssonOK Amne17:27
Kenth SundgrenSkåneslättens OL17:29
Bo JohanssonOK Stigen17:31
Odd GundersenRaumar Orientering17:33
Jimmy NordliTrøsken IL17:35
Gunnar BejbomUddevalla OK17:37
Paul SkjakerHadeland OL17:39

D70

2 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv EkelöfVärend GN OL17:00
Inger Lise BjordalOppsal Orientering17:02
Kerstin ErnvidUlricehamns OK17:04
Britt-Marie ErikssonOK Grip17:06
Liv FeiringHamar OK17:08
Inger DøhlenRaumar Orientering17:10
Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen17:12

H70

2 890 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke GustavssonOK Älgen17:42
Ingemar LindblomOK Orinto17:44
John Thomas PetersenNittedal OL17:46
Hans A. TingvoldRaufoss I.L. Orientering17:48
Östen ErikssonAvesta OK17:50
Helge RevhaugRingerike OL17:52
Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK17:54
Bror PalgrimVänersborgs SK17:56
Roar BjordalOppsal Orientering17:58
Rune SandbergUddevalla OK18:00
Åke ErikssonOK Grip18:02
Hasse BergstrømIL Tyrving18:04
Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK18:06
Hans StordalOL Tønsberg og Omegn18:08
Arne LandeBø OL18:10
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL18:12
Kåre ThorbjørnsenLarvik OK18:14
John SivarsDalaportens OL18:16
Ingvar SvenssonBjursås OK18:18
Knut WikstrømRingsaker OK18:20
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:22
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK18:24
Leif NordinAttunda OK18:26
Jan FogelbergVästvärmlands OK18:28
Tom LindbergLunds OK18:30
Olle BorgVästvärmlands OK18:32
Hanspeter OswaldOLK Piz Hasi18:34
Rolf GjølbergLarvik OK18:36
Gunnar ØsterbøFreidig18:38
Ragnar HillestadLardal OL18:40
Trond FeiringHamar OK18:42
Sven-Erik KempeOK Hammaren18:44

D75

2 290 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro VallinKungälvs OK17:14
Torid KvaalFreidig17:16
Anne Lise ØfsthusAsker SK17:18
Inger Lise SolbergBø OL17:20
Torunn Hege FrøvollIF Sturla17:22
Unni DrageHaugerud IF17:24
Mariann NilssonLustens OK17:26
Ann-Marie BirgerssonForserums SOK17:28

H75

2 980 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton LommeHedrum OL17:22
Elling FrøvollIF Sturla17:24
Lennart KarlssonOK Grip17:26
Olav SolbergBø OL17:28
Øystein MadsenHaugerud IF17:30
Terje ThrondsenNittedal OL17:32
Erling EkelöfVärend GN OL17:34
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:36
Odd AureDrangedal OL17:38
Bjørn  GunnerødAsker SK17:40
Lars-B LarssonOK Tyr17:42
Kjell BrinkmanOK Älgen17:44
Ivan ErnvidUlricehamns OK17:46
Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange17:48

D80

2 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tirill Liby SeipOK Skeidi17:50
Inger E. VamnesHamar OK17:52
Harriet KarlssonOK Grip17:54

H80

2 290 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnar ReppesgårdHedrum OL17:34
Mats BirgerssonForserums SOK17:36
Tor DrageHaugerud IF17:38
Helge HalvorsenLarvik OK17:40
John BerglundAlfta-Ösa OK17:42
Arne Chr. ScheieØstmarka OK17:44
Nils JanssonSkattkärrs SOK17:46
Melvin NilssonLustens OK17:48

D17C

2 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjersti SmåstuenOL Toten-Troll17:59:54

H17C

2 930 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svein Tore G. NarvestadHalden SK16:59:28
Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL17:00:26
John TangenHamar OK17:00:37
Lars G. NarvestadHalden SK17:16:58
Kjetil JacobsenHamar OK17:55:00
Morten EngebretsenRaumar Orientering

Inskolning

1 590 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eero MartomaaEspoon Suunta16:07:39
Lilja MartomaaEspoon Suunta16:08:07
Lauritz Niklas StolpeEidskog OL16:10:08
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering16:15:45
Saga GrönkvistJönköpings OK16:20:30
Aleksander Tangen HoltetEidskog OL16:23:22
Sebastian Tangen HoltettEidskog OL16:23:59
Vilje Linnea FalchEidskog OL16:29:10
Manuel GasserOL Zimmerberg16:35:31
Mia SteinerBussola OK16:40:08
Astrid ReuschHeming Orientering16:49:44
Olle GranefeltOK Tyr16:58:44
Joel DåverhögVästvärmlands OK17:06:58
Selma VårliOK Hierne17:18:09
Henry VårliOK Hierne17:18:20
Lin PelanderOK Djerf17:20:03
Eirik Skytteren-FurubergGrue IL17:28:00
Lotta HansskeKils OK17:42:38
Finn HansskeKils OK17:42:41
Sara-Sofie L SimonsenOK Øst17:52:31
Siv SimonsenOK Øst17:52:34
Chasey NilssenEidskog OL18:24:30

U1

1 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elis EklundOK Rodhen16:03:00
Rasmus DalgaardKolding OK16:28:44
Anton JonssonVästvärmlands OK16:29:46
Emil JohanssonVästvärmlands OK16:29:48
Ludvig LjunggrenOK Hammaren17:06:16
Frida BrudinIFK Mora OK17:33:09
Noah Nilsson-DagEds SK17:58:55
Lukas TarandiIFK Lidingö SOK18:15:25

U2

2 080 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb16:52:31
Emma SaleskogOK Tyr16:54:49
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK16:56:45
Silje G. NarvestadHalden SK17:08:14
Johan DalgaardKolding OK17:59:09
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb18:12:03
Valid MadajevOK Moss

D13-16C

2 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna Austad SveenRaumar Orientering16:32:56

H13-16C

2 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil SkytterenOdal OL17:38:13
Petter Kristoffer HusåsOdal OL17:44:43

Öppen motion 1

2 080 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva GrönkvistJönköpings OK17:01:30
Lucas OlssonVästvärmlands OK17:13:10
Signe AlbinssonOK Österåker17:18:36
Eia TväråaOK Lindéna17:33:45
Linnea HansskeKils OK17:42:39
Kristoffer EngebretsenRaumar Orientering17:50:10
Alva RööhsSkattkärrs SOK17:50:54
Siri TväråaOK Lindéna18:18:51

Öppen motion 3

2 520 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas GasserOL Zimmerberg16:35:50
Elisabeth W-ErikssonAvesta OK16:50:01
Felicia RööhsSkattkärrs SOK17:04:50
Malin NäslundOK Nolaskogsarna17:09:35
Anders NäslundOK Nolaskogsarna17:13:38
Hans SkytterenGrue IL17:27:20
Eva SkytterenGrue IL17:27:24
Vilde Skytteren - FurubergGrue IL17:28:09
Sigrun  SkytterenGrue IL17:28:43
Trond LinnesOdal OL17:33:03
Maria ÖqvistBergnäsets AIK17:34:24
Lilth WesterströmKiF17:35:34
Tina BjørnstadRaumar Orientering17:44:56
Ilka Tóth-BuschmannTipo17:56:08
Inger  EismarkOK Orinto18:02:00

Öppen motion 5

2 850 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita GasserOL Zimmerberg16:36:22
Aud SätherEidskog OL16:50:17
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna16:52:07
Martina FierzO - Motion17:23:49
Trond FurubergGrue IL17:29:15
Victor BlomKlubblös17:37:49
Göran TörnbergOK Skogsvargarna17:38:19
Oddvar GravingenGrue IL17:41:17
Alf Johan HjelmtvedtEiker OL17:49:41
Maria PetterssonOK Njudung17:49:53
Stefan GasserO - Motion17:52:06
Mirja BacklundVästvärmlands OK17:53:15
Robert RylanderSpårvägens OK18:01:35
David ÅkerlindLustens OK

Öppen motion 7

2 600 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin ÖstlundKovlands IF16:35:00
Lars MellkvistOK Hierne16:36:52
Rolf AnderssonVästvärmlands OK16:45:31
Gunnel GillenäsKristinehamns OK16:53:34
Christer GillenäsKristinehamns OK16:59:54
Tina WestlundKils OK17:04:39
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna17:11:17
Roar ÅsheimRond OL17:13:52
Ellen PelanderOK Djerf17:21:36
Sofia LarssonIFK Göteborg17:37:46
Olof ErikssonIFK Mora OK17:40:05
Kristin LindbergLunds OK17:41:36
Maria DåverhögVästvärmlands OK17:44:49
Ulf GrandinOK Linné17:45:16
Caroline WestbomOK Österåker17:53:17
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro18:00:23
Arne KarlsenStavanger OKS18:13:46
Herman BakkeLøten o-lag18:15:59

Öppen motion 8

3 200 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ian McKenzieUringa Orienteers16:28:35
Jesper NordinKorsnäs IF OK16:29:33
Klas BringertKatrineholms OK16:30:43
Michael GasserOL Zimmerberg16:35:54
Tone SundtjønnLillomarka OL16:57:13
Thore SundthönnÅrvoll IL17:00:08
Tamas TóthTipo17:03:12
Mikael RööhsSkattkärrs SOK17:06:49
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL17:07:13
Lina RööhsSkattkärrs SOK17:07:37
Mats VesterbergOK Tyr17:23:53
Johan PetriOK Djerf17:33:24
Linus LännhultEds SK17:34:18
Oskar JohanssonVästvärmlands OK17:36:24
Karin GustafssonHagaby GoIF Örebro17:42:21
Anders AnderssonEj klubbansluten17:43:07
Lars Åke JohannessonOK Skogshjortarna17:43:59
Jens-Henrik SimonsenOK Øst17:44:30
Anders JohanssonVästvärmlands OK17:46:40
Fredrik KarlssonVästvärmlands OK17:49:51
Jonas BacklundVästvärmlands OK17:53:08
Peter   CarlmanVästvärmlands OK17:59:27
Lotta TofténKlubblös17:59:44
Leif JungbergKlubblös17:59:45
Stefan VårliOK Hierne18:01:51
Jonas UllerKils OK18:14:20
Anna UllerKils OK18:15:06
Tore BjørnerødOK Moss18:25:27
Niklas KarlssonLustens OK

Annonser