Startlista för Göteborg O-meeting

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: fredag 18 augusti 2017 - söndag 20 augusti 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, sprintEtapp 3, lång

D21

4 140 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PollMölndal Outdoor IF17:18
Jenny JohanssonIFK Göteborg17:20
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK17:22
Monika MolnárováKobra Bratislava17:24
Iliana IlievaHalden SK17:26
Andrea SvenssonOK Tisaren17:28
Sanna SvenssonSävedalens AIK17:30
Kirsi NurmiIFK Göteborg17:32
Kristin SkaarRyda SK17:36
Anna WallinGöteborg-Majorna OK17:38
Linnea GustafssonUddevalla OK17:40
Camilla NilssonOK Torfinn17:42
Sara JosarpFK Friskus-Varberg17:44
Amilia BjörklundSävedalens AIK17:46
Camilla EngstrandIFK Göteborg17:48
Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK17:50
Emma EkbergLidköpings VSK17:52
Åsa HellquistIFK Göteborg17:54
Maria HolmstrandOK Landehof17:56
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK17:58
Malin SettergrenHalmstad OK18:00
Cecilia BrattOK Orion18:02
Jenny NybergSkattkärrs SOK18:04
Amanda ClaessonSävedalens AIK18:06
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK18:08
Elin HögstrandIFK Göteborg18:10
Elin KarlssonLycksele IF18:12
Emma BergmanOK Pan-Kristianstad18:14

H21

4 790 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK17:16
Martin LindqvistStenungsunds OK17:18
KyongSa RiNydalens SK17:19
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK17:20
Anton KarlssonOK Kullingshof17:21
Albin AnderssonMarkbygdens OK17:22
Fredrik BakkmanIFK Göteborg17:23
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna17:24
Niklas HidmanHalmstad OK17:25
Tobias JohanssonOK Skogshjortarna17:26
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK17:27
Jon AnderssonIFK Umeå17:28
Christian NielsenIFK Göteborg17:30
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK17:31
Daniel BäckrudBredaryds SOK17:32
Andreas KarlssonSävedalens AIK17:33
Manuel HortaGafanhori17:34
Fredrik WennermarkOK Skogsfalken17:35
Rasmus LarssonOK Alehof17:36
Tobias NobornIFK Göteborg17:37
Daniel OlssonUddevalla OK17:38
Christian KarldénKvillebyns SK17:39
Tommy WedlinLerums SOK17:40
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK17:41
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna17:42
Pontus KarlssonMarkbygdens OK17:43
Petter ErikssonÅmåls OK17:44
Marcus SvenssonFK Boken17:46
Johan AntonssonOK Löftan17:47
Ola MartnerOK Pan-Kristianstad17:48
Filip LemanGöteborgs SK17:49
Jesper NilssonUlricehamns OK17:50
Anders HedbergGöteborg-Majorna OK17:51
Karl LevinSävedalens AIK17:52
Jimmy KarlssonOK Torfinn17:53
Tommy AnderssonVänersborgs SK17:54
Joakim AntonssonOK Löftan17:55
Jonas PilbladIFK Göteborg17:56
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK17:57
David SvenssonSkåneslättens OL17:58
Martin AhlbergerHestra IF17:59
Matthew PickeringJROS18:00
Tomas MusinskyATU Kosice18:01
Gustav BoquistIK Uven18:02
Emil WingstedtHalden SK18:03
Mikael AnderssonStora Tuna OK18:04
Erik EngstrandIFK Göteborg18:05
Simon PreutzOK Torfinn18:06
Andreas LundbladOK Nackhe18:07
Fredrik ForsbergOK Kolmården18:08
Patrik MartnerIFK Göteborg18:09
Jørgen FrøydLarvik OK18:10

D20

3 440 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg17:27
Klara DjerfLerums SOK17:29
Katerina SkarkovaJROS17:31
Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK17:33
Cecilie AndersenJROS17:35
Emma DjerfLerums SOK17:37
Emma WilsonJROS18:25

H20

3 990 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin SténIK Uven17:06:13
Noah HowlettJROS17:56:00
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad17:58:00
Olle JosarpOK Tisaren18:00:00
Lachlan ChavasseJROS18:02:00
Mattis HallbergIK Uven18:04:00
Finn LydonJROS18:06:00
Dusan SlamaATU Kosice18:08:00
Tim HarrisonJROS18:10:00
Albin ClaessonSävedalens AIK18:12:00
Douglas Fransson LeeOK Alehof18:14:00
Samuel FieldingJROS18:16:00

D18

3 240 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Janneke SnijderIK Uven17:20
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK17:22
Elsa LindeblomHestra IF17:24
Valentina VancakovaATU Kosice17:26
Lina ErdeliusIF Rigor17:28
Frida JohanssonOK Djerf17:30
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK17:32
Lisa BörnstedtKungälvs OK17:34
Alice HultinOK Löftan17:36
Johanna NilssonKungälvs OK17:38
Isa LundqvistJärfälla OK17:40
Sara ForsbergIK Uven17:42
Amanda MullinsSjövalla FK17:44
Emma KarlssonOK Landehof17:46
Elina HansonKungälvs OK17:48
Tove JohanssonOK Alehof17:50
Hanna BoquistIK Uven17:52
Dominika KalenskaATU Kosice17:54

H18

3 610 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas JonssonOK Orion17:41
Axel ForsmanFK Herkules17:43
Erik WinbladhKarlskrona SOK17:45
Marcus NylénDegerfors OK17:47
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:49
Axel HalvarssonKarlskrona SOK17:51
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad17:53
Jonas LauriFK Herkules17:55
Albin AlsiöIF Hagen17:57
Axel BlomFrölunda OL17:59
Hampus NyströmIF Hagen18:01
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna18:03
Emil PetterssonKarlskrona SOK18:05
Gabriel SturessonLerums SOK18:07
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:09
Martin LammFrölunda OL18:11
Lukas KatvalaKarlskrona SOK18:13
Erik LundStenungsunds OK18:15

D16

2 750 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
608Alma HjertbergHestra IF17:15
609Isabella AumoKungälvs OK17:17
610Elin HugossonLunds OK17:19
611Karoline BjørnerødOK Moss17:21
612Lisa FalkGöteborg-Majorna OK17:23
613Thea FagerströmIFK Göteborg17:25
614Maria LogrenSjövalla FK17:27
615Luboslava WeissovaATU Kosice17:29
616Matilda NilssonHalmstad OK17:31
617Lovisa MoqvistLerums SOK17:33
618Klara JohanssonVästvärmlands OK17:35
619Julia SusekKarlskrona SOK17:37
620Tova LarssonLerums SOK17:39
621Julia LindbladSävedalens AIK17:41
622Michaela VelgosovaATU Kosice17:43
623Elin EmilssonOK Skogsfalken17:45
624Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb17:47
625Emelie RönnborgIK Uven17:49
626Olivia AspIFK Göteborg17:51
627Märta LjungbergSjövalla FK17:53
628Matilda ÅkessonOK Landehof17:55
629Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK17:57
630Klara SäfstenMölndal Outdoor IF17:59
631Matilda HagstrandLerums SOK18:01
632Ylva JohanssonOK Djerf18:03
633Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:05
634Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:07
635Meja EneljungIFK Göteborg18:09
636Matilda JohannessonFrölunda OL18:11

H16

2 860 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
511Olle ElfströmOK Orinto17:16
512Wilmer HolmqvistSjövalla FK17:18
513Jakob GunnarssonLerums SOK17:20
514Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK17:22
515Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK17:24
516Rasmus PetterssonOK Djerf17:26
517Nils GrimbeckSävedalens AIK17:28
518Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK17:30
519Erik JohanssonOK Alehof17:32
520Simon NordbergGöteborg-Majorna OK17:34
521Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK17:36
522Michal KurakATU Kosice17:38
523Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK17:40
524Emil RavakkoSävedalens AIK17:42
525Noah BechtelFK Friskus-Varberg17:44
526Erik HogedalGöteborg-Majorna OK17:46
527Jesper JohanssonOK Löftan17:48
528Noel BraunVäxjö OK17:50
529Carl JosefssonSävedalens AIK17:52
530Linus BacklundTrollhättans SOK17:54
531Arvid KronmarKarlskrona SOK17:56
532Linus BoströmOK Alehof17:58
533Linus LundbergOK Bävern18:00
534Erik HanssonKarlskrona SOK18:02
535Emil AxelssonLerums SOK18:04
536Zebastian ArfwedsonFrölunda OL18:06
537Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK18:08
538Albin NilssonKarlskrona SOK18:10
539Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK18:12
540Arvid AronssonOK Kroppefjäll18:14
541Felix DrejmoOK Landehof18:16
542Adrian VartiaOK Löftan18:18
543Philip EkbergTrollhättans SOK18:20

D16 Kort

2 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb17:00
Tilda ThulinKungälvs OK17:02

H16 Kort

2 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK17:00
Daniel AnderssonFjärås AIK17:02

D14

2 690 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
408Anna SvarfvarSjövalla FK17:15
409Emelie RengmyrIF Rigor17:17
410Emma EmilssonOK Skogsfalken17:19
411Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb17:21
412Lisa OlmKils OK17:23
413Rebecca TakeOK Tyr17:25
414Filippa FagerströmIFK Göteborg17:27
415Ella SöderbergOK Skogsfalken17:31
416Alma SvennerudKarlskrona SOK17:33
417Maja GraadIF Rigor17:35
418Sabina AumoKungälvs OK17:37
419Tuva ÖhgrenSävedalens AIK17:39
420Olivia LundstedtSjövalla FK17:41
421Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb17:43
422Elsa KarlssonOK Landehof17:45
423Ella BrattOK Orion17:47
424My FridströmKarlskrona SOK17:49
425Louise OlssonMölndal Outdoor IF17:51
426Ellen ArneborgUlricehamns OK17:53
427Elsa BobergIF Rigor17:55
428Emma EliassonFK Friskus-Varberg17:57
429Disa RangertKungälvs OK17:59
430Cornelia KindlundOK Tyr18:01
431Ida BengtssonOK Alehof18:03
432Klara NordströmKils OK18:05
433Elin FlakbergIFK Göteborg18:07
434Linnea HöökFjärås AIK18:09
435Rebecka PihlströmOK Landehof18:11
436Unni GranforsIF Rigor18:13
437Miroslava VelgosovaATU Kosice18:15
438Elina ReinholdssonOK Alehof18:17
439Thilda SeldénIF Rigor18:19
440Maja NordinUlricehamns OK18:21
441Eleonora AlinderSjövalla FK18:23
442Marta TörnströmFK Friskus-Varberg18:25
443Sandra WiduchKarlskrona SOK18:27
444Linn EneljungIFK Göteborg18:29
445Julie WoldOK Moss18:31

H14

2 620 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
310Samuel BökeOK Kullingshof17:13:00
311Axel BrönnestamOK Gipen17:14:00
312Mikael BjörckIK Uven17:15:00
313Jacob GrahnIK Uven17:16:00
314Johan SaméusFrölunda OL17:17:00
315Anton KastrupFK Herkules17:18:00
316Albin HugossonLunds OK17:19:00
317Elias PerssonFjärås AIK17:20:00
318Alvin OllanderOK Landehof17:21:00
319Axel BechtelFK Friskus-Varberg17:22:00
320Gustav AnderssonOK Löftan17:23:00
321Axel GrimbeckSävedalens AIK17:24:00
322Jakob AspIFK Göteborg17:25:00
323Johan Wall JungbjerGöteborgs SK17:26:00
324Lucas BoströmOK Alehof17:27:00
325Alex JohanssonFK Friskus-Varberg17:28:00
326Willy FjällborgStenungsunds OK17:29:00
327Casper SkeppSävedalens AIK17:30:00
328Karl GranforsOK Landehof17:31:00
329Alfred ErdeliusIF Rigor17:32:00
330Victor HanssonOK Löftan17:33:00
331Anton TörnqvistKarlskrona SOK17:34:00
332Oscar NymanOK Gipen17:35:00
333Martin RohacATU Kosice17:36:00
334Fabian OdénFjärås AIK17:37:00
335Elias NordbergGöteborg-Majorna OK17:38:00
336Liam JohanssonIF Hagen17:39:00
337Melker ÅkessonOK Landehof17:40:00
338Anton LundOK Skogshjortarna17:41:00
339Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb17:42:00
340Albin GenbergUlricehamns OK17:43:00
341Melker LarssonOK Orion17:44:00
342Arvid PerssonMölndal Outdoor IF17:45:00
343Dante RangertKungälvs OK17:46:00
344Ebbe HolmqvistSjövalla FK17:47:00
345Gunnar FovaeusSävedalens AIK17:48:00
346Hugo LarssonKarlskrona SOK17:49:00
347Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg17:50:00
348Lukas LarssonOK Skogshjortarna17:51:00
349Albin AnderssonOK Torfinn17:52:00
351Arvid SkeppSävedalens AIK17:54:00
352Victor BeischerIK Uven17:55:00
353Hannes EssungerSjövalla FK17:56:00
354Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:57:00
355Linus ZederinOK Nackhe17:58:00
356Alfred HallqvistUlricehamns OK17:59:00
357Arvid EkströmStenungsunds OK18:00:00
358Joel HolmbergUlricehamns OK18:01:00
359Richard SlamaATU Kosice18:02:00
360Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:03:00
361Johan LundStenungsunds OK18:04:00
362Simon BååthSävedalens AIK18:05:00
363William RönnborgIK Uven18:06:00
364William SturessonLerums SOK18:07:00
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb18:07:41
365Alfred BjørnerødOK Moss18:08:00
366Gustav BertsOK Alehof18:09:00
367Tobias JohanssonOK Löftan18:10:00
368Albin NyqvistOK Landehof18:11:00
369Anton BlomqvistMarkbygdens OK18:12:00
370David AlménTrollhättans SOK18:13:00

D14 Kort

2 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia EkbergTrollhättans SOK17:01
Matilda AspIFK Göteborg17:03
Agnes ThulinKungälvs OK17:05

D12

2 480 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
216Ellen NormanSävedalens AIK17:13
218Ella PetterssonSävedalens AIK17:17
219Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:19
220Elsa MoqvistLerums SOK17:21
221Jennifer StigssonTrollhättans SOK17:23
222Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg17:25
223Alice OlssonMölndal Outdoor IF17:27
224Emma LarssonKarlskrona SOK17:29
225Filippa BraunVäxjö OK17:31
226Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb17:33
227Emelia CarlströmFK Boken17:35
228Clara LövgärdOK Alehof17:37
229Audrey HanssonFrölunda OL17:39
230Emma ZettervallKarlskrona SOK17:41
231Emilia LundstedtSjövalla FK17:43
232Johanna PihlströmOK Landehof17:45
233Sara BengtssonOK Alehof17:47
234Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb17:49
235Signe KullanderSävedalens AIK17:51
236Frida OdénFjärås AIK17:53
237Signe HördegårdhIFK Göteborg17:55
238Ella YtterströmSundsvalls OK17:57
239Wilma ReinholdssonOK Alehof17:59
240Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb18:01
241Maja AxelssonLerums SOK18:03
242Ida AnderssonOK Löftan18:05
243Nathalie RingströmRydboholms SK18:07
244Tilde BlomOK Nackhe18:09
245Emma KarlssonOK Landehof18:11

H12

2 490 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
114Tom WeihartHestra IF17:18
117Melvin LundOK Skogshjortarna17:21
119Erik ArneborgUlricehamns OK17:23
120Emil SeldénIF Rigor17:24
121Walter HällåsOK Löftan17:25
122Måns FridströmKarlskrona SOK17:26
123Alwin EinarssonKungälvs OK17:27
124Marcus LammFrölunda OL17:28
125David RothamelTolered-Utby Ol-klubb17:29
126Erik EkbergTrollhättans SOK17:30
127Olle KullmanOK Alehof17:31
128Oskar BlomOK Löftan17:32
129Einar SörqvistMarkbygdens OK17:33
130Olle FlorénIF Rigor17:34
131Kasper FagerKarlskrona SOK17:35
132Ola LeireGöteborg-Majorna OK17:36
133Tim MartnerFrölunda OL17:37
134Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:38
135Simon GrahnIK Uven17:39
136Isak ÖgrenSävedalens AIK17:40
137Elias NyqvistOK Landehof17:41
138Albert BrohedeOK Tyr17:42
139Albin BoellIFK Göteborg17:43
140Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb17:44
141Alexander FedjeFrölunda OL17:45
142Isak TörnströmFK Friskus-Varberg17:46
143Adam AnderssonKarlskrona SOK17:47
144Albin IsakssonOK Tyr17:48
145Liam HogedalVänersborgs SK17:49
146Liam WingstedtHalden SK17:50
147Noah KrikströmHjärnarps OL17:51
148Emil LindbladSävedalens AIK17:52
149Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb17:53
150Linus AlinderSjövalla FK17:54
151Albin PaulssonOK Löftan17:55
152Martin EkFrölunda OL17:56
153Emil AlbinssonOK Skogsfalken17:57
154Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb17:58
155Jan AntonowiczKarlskrona SOK17:59
156Valter DrejmoOK Landehof18:00
157Carl-Johan StåhlSävedalens AIK18:01
158Alfred NybergSkattkärrs SOK18:02
159Filip HanssonOK Löftan18:03
160Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:04
161Axel BrattOK Orion18:05
162Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:06
163Hugo TofténSOK Träff18:07
164Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK18:08
165Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb18:09
166Simon CorneliussonOK Löftan18:10
167Nils JohanssonVästvärmlands OK18:11
168Arvid JohanssonOK Djerf18:12
169Elias LauriFK Herkules18:13
170Fabian AlinderSjövalla FK18:14
118Jakob A. GjedeboOppsal Orientering18:15

D12 Kort

2 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb17:00

H12 Kort

2 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker JohanssonOK Löftan17:03
David BergströmFrölunda OL17:05
Zebastian ArdforsOK Löftan17:07
Noah RingströmRydboholms SK18:06

D10

2 300 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edith BergenfurSkattkärrs SOK17:17
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb17:19
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK17:21
Malva LarssonOK Orion17:23
Ida AnderssonVänersborgs SK17:25
Ida TofténSOK Träff17:27
Emelina HolmqvistSjövalla FK17:29
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:31
Cornelia HällåsOK Löftan17:33
Karolina KnutsTrollhättans SOK17:35
Maja NordelöfMölndal Outdoor IF17:37
Ellen SkovbjergFrölunda OL17:41
Andrea EnbomVänersborgs SK17:43
Tilda KindlundOK Tyr17:45
Ella NybergSkattkärrs SOK17:47
Ella AnderssonOK Löftan17:49
Elin NobornIFK Göteborg17:51
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:53
Edith HolmstrandOK Landehof17:55
Matilda SöderbergOK Skogsfalken17:57
Ebba KopkaIFK Göteborg17:59
Anna JohannessonFrölunda OL18:01
Hilma EkströmStenungsunds OK18:03
Signe KullmanOK Alehof18:05
Elin AnderssonOK Löftan18:07
Linn EnbomVänersborgs SK18:09
Minna WingstedtHalden SK18:11
Elin JohanssonIFK Göteborg18:13
Agnes PaulssonOK Löftan18:15
Ebba LövgärdOK Alehof18:17
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb18:19
Erika GjedeboOppsal Orientering18:21
Märta SvennerudKarlskrona SOK18:23
Elin AxelssonLerums SOK18:25
Erle Elise WoldOK Moss18:27

H10

2 330 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip ValentinGöteborg-Majorna OK17:16
Gustav StåhlSävedalens AIK17:18
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb17:20
Isak TörnqvistKarlskrona SOK17:22
Erik SaméusFrölunda OL17:24
Emil SkeppSävedalens AIK17:26
Olle NordinUlricehamns OK17:28
Nore ModénVänersborgs SK17:30
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:34
Johannes IsakssonOK Tyr17:36
Emil WalleniusFrölunda OL17:38
Ville WingstedtHalden SK17:40
Johannes AnderssonVänersborgs SK17:42
Albin EmilssonOK Skogsfalken17:44
Björn DjupströmFrölunda OL17:46
William BjörnbeckerSjövalla FK17:48
Jacob HolmbergUlricehamns OK17:50
Gabriel HogedalVänersborgs SK17:52
Andy GranforsIF Rigor17:54
Gustav AspIFK Göteborg17:56
Samuel JakobssonFrölunda OL17:58
Noah HedenblomSjövalla FK18:00
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK18:02
Einar BeckmanSjövalla FK18:04
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:06
Harald MartnerFrölunda OL18:08
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK18:10
Isak DahlOK Alehof18:12
Jarvis HanssonFrölunda OL18:14
Bruno FovaeusSävedalens AIK18:16
Anton SvetnickyKarlskrona SOK18:18
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:20
Hugo CorneliussonOK Löftan18:22
Ville SwensonFrölunda OL10:27

D35

3 640 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda CorneliussonOK Löftan17:19:05
Frida KjellbergIFK Göteborg17:35:05
Jenny EkströmStenungsunds OK18:03:05
Kristina ÅhlundVänersborgs SK18:06:07
Emelie SvalinVänersborgs SK18:15:06
Karolina NorinIFK Göteborg18:20:06
Anja WingstedtHalden SK

H35

3 980 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias ThorssonOK Löftan17:02:04
Mikael PerssonFK Göingarna17:05:06
Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK17:08:04
Patrik CorneliussonOK Löftan17:16:03
Daniel BornefalkFK Friskus-Varberg17:21:06
Tomasz DrapellaVänersborgs SK17:26:09
Ondrej PijákKobra Bratislava17:27:06
Mikael NybergSkattkärrs SOK17:49:07
Mattias BrännströmFK Herkules17:51:13
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK17:54:04
Martin AnderssonSjövalla FK17:56:04
David AndréGöteborg-Majorna OK18:00:07
Urban RingströmRydboholms SK18:09:04
Anders FogelbergVästvärmlands OK18:17:04
Lacho IlievHalden SK18:20:04

D40

3 400 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin JonssonOK Orion16:55:07
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof17:05:05
Therese DahlströmOK Alehof17:12:04
Linda LarssonKarlskrona SOK17:21:07
Christine LundOK Skogshjortarna17:22:06
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK17:24:20
Jeannette AumoKungälvs OK17:27:07
Katrin SkeppSävedalens AIK17:29:06
Hanna RangertKungälvs OK17:30:05
Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb17:34:05
Linnéa BäckströmHestra IF17:36:06
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK17:37:06
Anna NordelöfMölndal Outdoor IF17:38:05
Karin KullmanOK Alehof17:39:05
Anna LövgärdOK Alehof17:42:05
Malin SvenssonOK Orion17:45:06
Katarina EnbomVänersborgs SK17:46:05
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK17:47:05
Annika BengtssonOK Alehof17:48:06
Linda HedenblomSjövalla FK17:50:08
Johanna KindlundOK Tyr17:52:05
Maria HolmqvistSjövalla FK17:53:05
Jenny JohanssonIFK Göteborg17:55:06
Johanna HallqvistUlricehamns OK17:59:05
Karolina WildheimMölndal Outdoor IF18:07:09
Lotta SaetreOK Landehof18:08:05
Hanne WoldOK Moss18:19:10
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:21:06
Ida HördegårdhIFK Göteborg18:36:05
Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK

H40

3 580 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK16:54:04
Ola SöderbergOK Skogsfalken17:04:04
Magnus HanssonOK Löftan17:07:03
Juraj HammerATU Kosice17:10:05
Magnus EmilssonOK Skogsfalken17:15:08
Peter GrimbeckSävedalens AIK17:23:06
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg17:25:05
Sven GranforsOK Landehof17:32:05
Anders LeireGöteborg-Majorna OK17:36:10
Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb17:37:06
Niklas FlorénIF Rigor17:38:06
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb17:39:04
Daniel BrohedeOK Tyr17:43:05
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad17:46:04
Johan GranforsIF Rigor17:48:05
Tomas CahierIK Uven17:50:06
Stefan DahlOK Alehof17:52:03
Per HolmbergUlricehamns OK17:53:04
Erik BacklundTrollhättans SOK17:55:07
Peter AugustssonGöteborgs SK17:57:11
Stefan GraadIF Rigor18:04:05
Robert EnbomVänersborgs SK18:12:04
Martin LarssonIFK Göteborg18:13:05
Magnus AlinderSjövalla FK18:15:10
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb18:16:04
Anders LövgärdOK Alehof18:19:04
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:21:07
Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb18:35:08
Erik AderstedtKungälvs OK
Johan BertsOK Alehof
Johan G HördegårdhIFK Göteborg
Lars KullmanOK Alehof
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK

D45

3 270 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jana SlamovaATU Kosice17:02:08
Gisela LindFK Herkules17:14:06
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:15:06
Johanna AspIFK Göteborg17:20:14
Kajsa NordinUlricehamns OK17:25:06
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:28:06
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering17:31:08
Åse FuxborgSjövalla FK17:32:06
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg17:34:06
Anna NordströmKils OK17:37:08
Sofia KarlssonOK Landehof17:40:06
Ylva OlmKils OK17:41:05
Anna BeischerIK Uven17:42:07
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK17:45:08
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg17:45:14
Ulrika GranforsIF Rigor17:48:07
Susanne BerghMölndal Outdoor IF17:49:13
Cecilia FlakbergIFK Göteborg17:50:11
Sara LorénOK Landehof17:58:05
Charlotte DrejmoOK Landehof18:00:13
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna18:01:04
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK18:02:06
Karolina MelkstamLerums SOK18:03:08
Karin NobornIFK Göteborg18:05:04
Anna RönnborgIK Uven18:10:07
Pia JohanssonOK Landehof18:11:04
Weronica ZederinOK Nackhe18:13:06
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK18:26:09
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK

H45

3 610 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin JohanssonOK Orinto16:50:05
Patrik NylénDegerfors OK17:02:09
Fredrik HugossonLunds OK17:08:05
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK17:09:04
Johan LindeblomIK Omega17:13:04
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK17:17:04
Fredrik BrorsonOK Nackhe17:18:06
Ulric BjörckIK Uven17:19:08
Bjarne BäcklundIFK Göteborg17:20:05
Pär MoqvistLerums SOK17:22:07
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK17:23:09
Martin VelgosATU Kosice17:24:10
Jonas HultinOK Löftan17:25:08
Mattias BååthSävedalens AIK17:26:10
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:27:07
Stefan NordinUlricehamns OK17:30:03
Johan HanssonOK Löftan17:33:06
Klas ÅströmMölndal Outdoor IF17:34:06
Fredrik BergIF Rigor17:36:05
Magnus LarssonKarlskrona SOK17:37:07
Ulf NyqvistOK Landehof17:38:07
Magnus HomannOK Orinto17:39:07
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg17:40:05
Emil ErdeliusIF Rigor17:42:05
Joakim ÅkessonOK Landehof17:43:08
Martin SvenssonIF Rigor17:44:07
Anders GenbergUlricehamns OK17:45:09
Anders LundellGöteborg-Majorna OK17:47:06
Urban SörqvistMarkbygdens OK17:48:08
Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb17:49:09
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb17:50:08
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb17:51:07
Peter AspIFK Göteborg17:52:05
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna17:53:06
Peter BraunVäxjö OK17:54:06
Ola JodalGöteborg-Majorna OK17:57:06
Henrik EssungerSjövalla FK17:58:04
Henrik MelkstamLerums SOK18:01:06
Mats RönnborgIK Uven18:03:06
Brett WeihartHestra IF18:04:08
Fredrik SturessonOK Alehof18:05:05
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:07:09
Robert EneljungIFK Göteborg18:08:09
Per SöderbergSjövalla FK18:09:07
Thomas KarlssonOK Landehof18:11:05
Filip SjöforsOK Älme18:12:05
Jonas AxelssonLerums SOK18:13:07
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb18:16:06
Erik LauriFK Herkules18:17:05
Jan GrahnIK Uven18:18:05
Mats KarlfeldtSävedalens AIK18:19:06
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb18:25:04
Øyvind StoksethHalden SK18:29:04
Peter AronssonFK Friskus-Varberg
Jens ArvidssonIF Rigor
Martin BobergIF Rigor
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb
Martin MarksteinerWAT.OL
Sören SturessonLerums SOK
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna

D50

3 080 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika JosefssonKarlskrona SOK16:54:08
Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL17:09:05
Åsa NybergGöteborg-Majorna OK17:10:05
Ann ChihaniFK Herkules17:30:09
Lena PeterssonOK Alehof17:33:07
Tuuli SaariFK Herkules17:38:07
Åsa AlsiöIF Hagen17:39:08
Anette BernhedSävedalens AIK17:46:18
Annakatharina WalserOLG Murten17:52:07
Anna AsplundKungälvs OK17:57:05
Helen KarlbomIFK Göteborg17:59:06
Annika AasaIK Uven18:08:07
Lena CarlssonSävedalens AIK18:17:08
Suzy LarssonOK Skogshjortarna18:31:07
Eva PetterssonKarlskrona SOK18:33:05
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK

H50

3 360 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus JonssonOK Orion16:55:06
Kjell JohanssonIF Hagen17:00:09
Tore BjørnerødOK Moss17:08:09
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK17:10:11
Patrick DjerfLerums SOK17:12:11
Graham KempGöteborg-Majorna OK17:13:06
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK17:15:09
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK17:16:05
Mats DahlrotIK Uven17:17:06
Hans NilssonKungälvs OK17:19:08
Magnus JohanssonOK Löftan17:20:07
Lars LarssonOK Alehof17:26:12
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK17:28:07
Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:29:05
Magnus Ö BernhedSävedalens AIK17:30:11
Göran LundqvistJärfälla OK17:31:07
Mikael JungbjerGöteborgs SK17:37:09
Robert HallbergIK Uven17:38:09
Magnus KarlssonOK Landehof17:40:06
Phil MullinsSjövalla FK17:45:13
Torbjörn GrahnIK Uven17:46:07
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg17:48:09
Jan Petter HansenIL Gular17:49:15
Fredrik ForsmanFK Herkules17:50:15
Ola IsakssonOK Tyr17:51:12
Christian BeglingerOLG Murten17:52:07
Lars-ola LarssonOK Orion17:54:08
Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg17:56:09
Bo SvenssonIstrums SK18:05:07
Anders SjöbergOK Reftele18:08:11
Olle SjöforsOK Älme18:09:09
Niklas BrattOK Orion18:10:04
Magnus OhlssonSjövalla FK18:11:07
Teddy AnderssonOK Landehof18:12:10
Bengt NorrmanTrollhättans SOK18:13:08
Odd WallumSävedalens AIK18:14:05
Thomas AspIFK Göteborg18:15:10
Lars G JohanssonIFK Göteborg18:17:06
Claes HagstrandLerums SOK18:18:07
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg18:19:08
Björn SvenssonOK Djerf18:20:06
Kennet HorvathHalmstad OK18:22:07
Anders YngströmGöteborg-Majorna OK18:23:05
Per KjellanderGöteborg-Majorna OK18:25:05
Johan WettergrenIK Uven18:27:07
Mårten WikströmHalmstad OK18:30:09
Kjell EinarssonOK Skogshjortarna18:32:05

D55

2 880 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid KensbyOK Tyr17:28:09
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK17:31:10
Laila B HöglundFK Herkules17:34:07
Lisa LarssonSjövalla FK17:38:12
Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna17:43:08
Marie HögstrandMarkbygdens OK17:48:11
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK17:55:08
Maria ErikssonÅmåls OK17:57:06
Christina BirathStenungsunds OK18:03:09
Annette Falck LarssonVänersborgs SK18:06:08
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:08:08
Karin HederskogHJS-Vansbro OK18:12:05
Christina OlssonSkåneslättens OL18:15:08

H55

3 260 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andres LaasOK Skogshjortarna16:54:05
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK16:56:06
Tord HederskogHJS-Vansbro OK16:59:05
Håkan LarssonLjungskile FK17:15:12
Andrew LagoGöteborg-Majorna OK17:16:07
Mats KensbyOK Tyr17:29:07
Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL17:32:07
Jonas KarlssonMarkbygdens OK17:33:09
Ulf JungstrandOK Skogsfalken17:42:07
Magnus JosefssonSävedalens AIK17:43:06
Bengt KlassonUlricehamns OK17:52:09
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK17:53:07
Jozef PollakATU Kosice17:56:06
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK17:57:11
Staffan AsplundKungälvs OK17:59:07
Per GustavssonGöteborg-Majorna OK18:02:04
Sören KnutsTrollhättans SOK18:03:08
Per FlakbergIFK Göteborg18:04:06
Jan HanssonStenungsunds OK18:05:09
Stefan OlofssonOK Gisle18:07:08
Anders AxelssonOK Skogsvargarna18:14:07
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK18:18:10
Göran MånssonKarlskrona SOK18:24:05
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK18:27:09
Jörgen IvarssonHestra IF18:29:08
Ola LundhIF Hagen18:33:06
Mark SaundersJROS18:35:06
Torsten BacktemanLerums SOK
Stefan O JanssonLerums SOK

D60

2 630 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt GunnarssonKristinehamns OK17:00:08
Anita AntonssonOK Löftan17:07:05
Catherine DawsonGafanhori17:11:08
Monica KnutssonSävedalens AIK17:36:08
Brith MohlinIK Stern17:58:11
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:01:08
My EngströmLerums SOK18:04:07
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK18:09:06
Gunilla HogedalVänersborgs SK18:10:08
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK18:17:10
Solveig HedenblomSjövalla FK18:19:08
Eva KarlssonUddevalla OK18:20:07
Marianne KlassonUlricehamns OK18:28:10

H60

3 030 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Reine SpetzStenungsunds OK16:54:07
Arne AnderssonOK Torfinn16:59:09
Stefan GunnarssonKristinehamns OK17:01:09
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF17:14:11
Magnus AnderssonUlricehamns OK17:15:12
Thomas GeorgssonOK Nackhe17:16:08
Jan ArvidssonOK Skogshjortarna17:18:07
Sven-Åke AnderssonIF Rigor17:21:11
Mikael BodénMarkbygdens OK17:26:14
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna17:30:07
Hans EkbergTrollhättans SOK17:32:08
Lars LarssonSjövalla FK17:40:14
Urban ArnessonOK Torfinn17:56:07
Christer ErikssonÅmåls OK17:59:07
Tommy RoosFalköpings AIK OK18:00:08
Jan CarlssonIFK Göteborg18:02:07
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK18:05:11
Bernt AnderssonIF Rigor18:07:10
Thomas LundgrenTrollhättans SOK18:11:08
Arne LundStenungsunds OK18:16:09
Anders BjörklundSävedalens AIK18:18:11
Henrik UndelandIFK Göteborg18:23:09
Johan BerglundSävedalens AIK18:25:09
Kent TörnqvistKarlskrona SOK18:27:12
Roger GustafssonIdefjordens SK18:36:06
Lars EkbergTrollhättans SOK18:48:03
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OK

D65

2 450 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK16:52:06
Lotta BörjessonSävedalens AIK16:55:10
Britt-Marie GrönroosOK Alehof17:23:07
Kajsa TofténHjobygdens OK17:27:09
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK17:42:09
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb17:50:19
Karin AxelssonIK Uven18:10:08
Maria NordvallOK Kolmården18:27:08

H65

2 980 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars ÖsterbergSävedalens AIK16:57:08
Mats KågesonGöteborg-Majorna OK16:58:07
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb17:05:10
Hans AntonssonOK Löftan17:07:07
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK17:14:10
Per FredrikssonOK Skogshjortarna17:17:08
Björn JägerströmIK Uven17:18:12
Bo HerderssonMarkbygdens OK17:19:10
Roy DawsonGafanhori17:21:09
Lennart AnderssonGöteborgs SK17:24:11
Kent JogelandIK Ymer17:35:11
Stanley MattssonIK Uven17:39:10
Christer SamuelssonOK Löftan17:52:28
Anders MohlinIK Stern17:58:07
Carl-Henry AnderssonOK Orinto18:00:11
Lennart SibeckFalköpings AIK OK18:01:07
Björn EngströmLerums SOK18:06:09
Stefan MillegårdSävedalens AIK18:08:13
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb18:10:10
Lars HogedalVänersborgs SK18:13:09
Gert OlssonSkåneslättens OL18:16:06
Johnny KarlssonUddevalla OK18:34:08

D70

2 380 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna17:11:10
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK17:13:11
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL17:20:10
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:21:08
Ann-Britt JohanssonIK Stern17:23:13
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK17:27:10
Ingrid HermanssonIK Ymer17:30:12
Inga GustavssonIK Uven17:31:12
Britt RangertIK Ymer17:33:08
Eva HöijeOK Skogsstjärnan17:35:08
Margareta LarssonOK Njudung17:38:15
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna17:40:12
Rosa JohanssonIK Uven17:42:11
Maud NilssonHJS-Vansbro OK17:51:11

H70

2 620 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars MathiassonIK Stern16:48:10
Erland SvenssonKvillebyns SK16:50:07
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK16:51:05
Jonas LarssonOK Kullingshof16:57:14
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL16:58:11
Torbjörn WikströmOK Orinto17:08:07
Lennart GustavssonIK Uven17:12:14
Benny IvarssonFjärås AIK17:17:12
Christer WestbergIFK Göteborg17:20:13
Jack GrönroosOK Alehof17:24:16
Håkan NilssonMalmö OK17:39:12
Ted LiivrandOK Skogshjortarna17:44:10
Bengt BörjessonOK Alehof17:45:11
Hans M CarlssonIFK Göteborg17:46:15
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna17:51:15
Jan LarssonSävedalens AIK17:53:11
Kjell JeppsonIF Rigor17:54:09
Ingemar LindblomOK Orinto17:57:09
Stefan G LarssonOK Njudung18:02:11
Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL18:07:12
Leif LöfTrollhättans SOK18:11:10
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:14:13
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK18:16:12
Lennart HöijeOK Skogsstjärnan18:21:11

D75

2 380 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK16:48:07
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK17:16:12
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK17:19:10
Gull-Britt GrönbergKungälvs OK17:22:09
Ulla LindheIK Stern17:25:09
Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:26:12
Barbro JohanssonSjövalla FK18:00:15
Lotta GranholmLinköpings OK

H75

2 620 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland BrandshageSävedalens AIK17:02:12
Bengt HanssonOK Löftan17:09:10
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad17:11:13
Gunnar BrystHjobygdens OK17:15:14
Åke GatelidOK Skogshjortarna17:19:13
Gunnar BylundRydboholms SK17:21:15
Stig-Ove TollIK Stern17:29:11
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:42:13
Karl-Axel JohanssonIK Uven17:43:10
Gösta LindqvistOK Löftan17:55:12
Lars-Åke LarssonOK Tranan18:13:11
Kjell MånssonKarlskrona SOK

D80

2 380 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eivor Steen-OlssonKungälvs OK17:18:01
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK17:18:17
Karin LexellOK Torfinn17:29:09
Marianne GrahnGöteborgs SK17:52:24

H80

2 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Eric TofteredIF Rigor17:11:19
Karl-Eric WannbergIK Omega17:15:17
Göran OlofssonFjärås AIK17:24:13

H85

2 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt EdvardssonOK Torfinn17:28:16
Carl-Henrik HallbergIK Uven17:34:11

Inskolning

1 770 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav AgnvallIK Uven16:59:11
Hampus LöfgrenStångenäs AIS16:59:54
Linnea LöfgrenStångenäs AIS17:00:05
Casper EngstrandIFK Göteborg17:11:58
Melker MartnerIFK Göteborg17:11:58
Veronica AnderssonFjärås AIK17:13:16
Sophie WiduchKarlskrona SOK17:21:00
Ella RosenGMOK 17:21:18
Hannes ModénVänersborgs SK17:28:20
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OK17:35:51
Tyra  HolmbergGöteborg-Majorna OK17:35:54
Vera WildheimMölndal Outdoor IF18:11:31
Viktor ZachrissonOK Alehof18:19:20

U1

2 310 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elise FrostenssonIK Uven16:58:42
Olle LaasOK Skogshjortarna17:05:23
Ztella ArdforsOK Löftan17:08:24
Zmilla ArdforsOK Löftan17:08:26
Herman EngIFK Göteborg17:12:22
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK17:16:44
Filip StåhlSävedalens AIK17:24:45
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK17:27:21
Joel RåbergOK Landehof17:28:27
William FedjeFrölunda OL17:31:43
Linnea LundstedtSjövalla FK17:40:49
Alvar HedenblomSjövalla FK17:42:41
Elias ZederinOK Nackhe17:44:19
Alexander LindellOK Alehof17:44:54
Johannes HolmbergUlricehamns OK17:45:21
Stina AnderssonOK Löftan17:49:16
Hedvig GrahnIFK Göteborg17:50:20
Alva KullmanOK Alehof17:53:13
Felix WeihardSävedalens AIK18:08:31
Moa DahlOK Alehof18:13:21
Ida KopkaIFK Göteborg18:18:33
Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb18:28:25
Liv JakobssonFrölunda OL

U2

2 330 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna HolmerFrölunda OL17:00:21
Selma YtterströmSundsvalls OK17:17:19
Herman PetterssonSävedalens AIK17:23:50
Elly EinarssonKungälvs OK17:24:44
Martin SkovbjergFrölunda OL17:32:21
Andreas HedekvistTolered-Utby Ol-klubb17:33:13
Anton CarlströmFK Boken17:34:56
Elin JonssonSjövalla FK17:42:17
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:45:34
Emma EkdahlSävedalens AIK17:47:15
Sonja BertsOK Alehof17:49:22
Ylva KullanderSävedalens AIK18:01:14
Leo BertsOK Alehof18:01:47
Saga WildheimMölndal Outdoor IF18:09:53
Linus WeihardSävedalens AIK18:13:23
Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb18:15:28
Elsie HördegårdhIFK Göteborg18:21:35
Viggo NäsmanLerums SOK

Öppen motion 1

2 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Madelaine JohanssonKlubblös17:03:01
Maria HermanssonIK Ymer17:24:23
Marie HjalmarssonIK Omega17:25:55
Waldemar Ivarsson-HelgarKlubblös18:29:12
Danica TasevaIFK Göteborg18:34:21

Öppen motion 3

2 890 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel AnderssonSäffle OK16:47:24
Tommy AnderssonSäffle OK16:47:26
Karin NilssonIK Trenne Ullared16:54:48
Bibbi GustafssonOK Gipen16:56:57
Pia RagnmarkOK Skogshjortarna17:06:32
Lena BodenMarkbygdens OK17:07:22
Jonathan BodénMarkbygdens OK17:07:25
Sofia EklundIFK Göteborg17:13:23
Linda  JakobssonKlubblös17:16:34
Anna MauritzsonTolered AIK17:17:52
Petter KarlssonKlubblös17:22:12
Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb17:23:53
Marie HallbergIK Uven17:36:16
Louise ModénVänersborgs SK17:36:28
Pontus KastrupFK Herkules17:39:20
Elin FredinOK Nackhe17:42:24
Victor ModigOK Pan-Kristianstad17:46:08
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:53:30
Karin ÅkessonOK Landehof17:57:42
Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg17:58:20
Ella NilssonHalmstad OK18:08:20
Karin BergdahlIK Uven18:08:21
Christina StåhlSävedalens AIK18:13:32
Ali waisVänersborgs SK18:16:46
Kaja GjedeboOppsal Orientering18:20:19
Anton HillingKlubblös18:26:45
Timofej SibilevKarlskrona SOK18:27:42
Anna BertsOK Alehof
Molly WirefeldtNybro OK

Öppen motion 4

3 390 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Doris NesitkaWAT.OL

Öppen motion 5

3 390 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oksana VelgosovaATU Kosice16:54:26
Valeria KurakovaATU Kosice16:55:55
Lena EliassonFK Friskus-Varberg16:59:32
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna17:00:17
Lena TornéusSävedalens AIK17:00:43
Gustav BohmanOK Orinto17:01:17
Stefan NormanSävedalens AIK17:10:46
Susanne BerglundSävedalens AIK17:11:22
Eva NilssonKungälvs OK17:15:23
Daniel LarssonIFK Göteborg17:16:18
Ingrid AnderssonIF Rigor17:17:29
Alicia EinarssonIF Rigor17:18:21
Ulrika LogrenSjövalla FK17:21:22
Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb17:31:15
Jörgen NymanOK Gipen17:31:16
Sara AnderssonVänersborgs SK17:33:16
Daniel HällåsOK Löftan17:33:32
Carolina RåbergOK Landehof17:34:00
Christina AronssonFK Friskus-Varberg17:34:17
Martin CarlströmFK Boken17:36:13
Marie-Louise LarssonLerums SOK17:36:32
Daniel LennartssonFK Friskus-Varberg17:37:31
Camilla OlssonMölndal Outdoor IF17:39:14
Nina KastrupFK Herkules17:39:22
Dan-Olof JohanssonOK Alehof17:39:54
Lars AxviLerums SOK17:39:57
Victor BlomIFK Göteborg17:43:26
Ingalill MullinsSjövalla FK17:43:35
Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK17:45:20
Lennart JohnssonOK Skogshjortarna17:46:22
Mohsen NosratiniaFK Herkules17:47:14
Hannah FovaeusSävedalens AIK17:47:15
Ulf KokinskyIFK Göteborg17:50:22
Jonas  LarssonKlubblös17:55:34
Mikael WiduchKarlskrona SOK17:55:34
Ingrid AlinderSjövalla FK17:58:15
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK17:59:04
Markus JanssonÅmåls OK18:00:32
Daniel YtterströmSundsvalls OK18:04:45
Pia NilssonHalmstad OK18:08:18
Mattias GustavssonKlubblös18:08:30
Olof StåhlSävedalens AIK18:13:37
Lina FloerFrölunda OL18:14:15
Rickard NilssonHalmstad OK18:14:17
Alexandr SvětnickýSK HANA Orienteering18:18:17
Katarina VartiaOK Löftan18:18:17
Tove EneljungIFK Göteborg18:18:25
Magnus FovaeusSävedalens AIK18:18:51
Mattias ModénVänersborgs SK18:19:23
Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK18:20:35
Ulla EinarssonKungälvs OK18:21:36
Maria NadeiKlubblös18:22:19
Staffan NiemiKlubblös18:22:19
Sofia LundKlubblös18:27:47
Andreas NäsmanLerums SOK18:29:57
Maria SibilevaKarlskrona SOK18:31:25
Kjell FranssonOK Alehof
Henrik PeterssonNybro OK
Stanley TaivulaKlubblös

Öppen motion 7

3 090 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK16:46:52
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan16:47:03
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK16:48:37
Harald WibyeOK Moss16:51:10
Carl-Eric AnderssonFjärås AIK16:53:23
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK16:53:23
Stefan CaleklintKarlskrona SOK16:54:43
Gösta MalmerIF Marin Väst16:57:51
Carola AnderssonOK Löftan16:58:30
Bo AnderssonOK Löftan16:58:31
Robert BengtssonFjärås AIK16:59:25
Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK17:08:18
Liselotte JohanssonOK Löftan17:08:29
Tineke van den BroekIK Uven17:11:55
Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK17:13:18
Lars BorlidGöteborg-Majorna OK17:14:14
Inger SundinOK Landehof17:17:50
Johan WannbergIK Omega17:25:56
Daniel SundqvistOK Orinto17:30:15
Annika BechtelFK Friskus-Varberg17:32:24
Lars-Ola BligårdOK Vilse 8717:33:02
Adam OdénFjärås AIK17:36:29
Andreas PihlströmOK Landehof17:39:15
Kjell EhrencronaIFK Göteborg17:39:28
Anna-Karin BondessonFrosta OK17:40:46
Anders LundOK Skogshjortarna17:41:10
Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb17:41:50
Frida AnderssonIK Uven17:43:16
Kristin OlssonOK Alehof17:43:17
Sofia LarssonIFK Göteborg17:43:25
Maria ModigOK Pan-Kristianstad17:46:09
Lisa AgnvallIK Uven17:46:18
Niclas AnderssonMarkbygdens OK17:47:31
Karin KullanderSävedalens AIK17:51:17
Johan HallmanTS OK17:52:35
Ulrika OdénFjärås AIK17:53:41
Stefan  GustafssonKlubblös17:54:00
Kent IvarssonOK Skogshjortarna17:54:58
Linda DanielssonLerums SOK17:56:27
Niklas LorénOK Landehof17:57:33
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK17:57:37
Jessica ElmerssonOK Bävern17:59:11
Lena KollénIF Marin Väst17:59:12
Johanna ErikssonÅmåls OK17:59:25
Helena BlomqvistMarkbygdens OK18:03:00
Lucie KomarkovaHjärnarps OL18:03:32
Eva PedersenOK Skogshjortarna18:03:47
Torbjörn SaetreOK Landehof18:05:52
Magnus PedersenOK Skogshjortarna18:06:36
Fredrik HöökFjärås AIK18:07:17
Christer CarlssonIK Uven18:08:26
Hans LindgrenOK Skogshjortarna18:08:53
Christina BjörkqvistOK Landehof18:09:39
Tommy JohanssonVästvärmlands OK18:12:13
Hans VokseppOK Skogshjortarna18:12:17
Andreas LindqvistSävedalens AIK18:15:33
Karin JohanssonSävedalens AIK18:15:34
Ann HyvönenSkattkärrs SOK18:18:08
Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK18:19:14
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:21:09
Oskar AfzeliusKlubblös18:21:12
Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK18:25:15
Jonas BrånaltFrölunda OL18:27:03
Fritjof Lunde AnderssonOK Landehof18:29:00
Moa PetterssonKarlskrona SOK18:29:10
Bo HåkanssonIFK Göteborg18:34:50
Albin KruseIF Rigor
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb

Öppen motion 8

4 500 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HederskogIFK Göteborg16:49:39
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK16:53:23
Ronnie BohmanOK Orinto17:01:10
Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK17:16:18
Magnus BrobackOK Flundrehof17:22:41
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb17:27:13
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF17:28:21
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb17:35:24
Andreas WikströmUddevalla OK17:38:40
Olle WindeliusFrosta OK17:43:13
Erik NordqvistHässleholms OK17:44:37
Josefine CarlssonIFK Göteborg17:46:54
Olof HalvarssonGöteborg-Majorna OK17:49:39
Tobias HolmqvistSjövalla FK18:03:15
Annica EngIFK Göteborg18:10:35
Andreas HermanssonOK Stigen18:16:27
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK18:18:05
Johan NilssonKlubblös18:18:36
Jakob EngIFK Göteborg18:19:21
Tobias LindellOK Alehof18:23:08
Jonas LundgrenStora Tuna OK18:23:51
Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK18:25:23
Rikard PentonenIFK Göteborg18:25:45
Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK18:26:02
Oscar IvarssonHestra IF18:28:15
Johan KarlssonKlubblös18:28:35
Lasse BjörfjällBredareds IF18:30:16
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg

Annonser