Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Göteborg O-meeting

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: fredag 18 augusti 2017 - söndag 20 augusti 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, sprintEtapp 3, lång

D21

6 980 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sanna SvenssonSävedalens AIK10:01
Martina JohanssonHestra IF10:03
Anna WallinGöteborg-Majorna OK10:15
Sara IvarssonOK Kullingshof10:17
Lovisa LemanGöteborgs SK10:19
Klara PålssonSävedalens AIK10:21
Sara BengtssonSävedalens AIK10:31
Elin KarlssonLycksele IF10:35
Emma EkbergLidköpings VSK10:43
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK10:45
Anna NärhiIFK Göteborg10:47
Cecilia BrattOK Orion10:49
Elin MånssonIFK Göteborg10:58
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro11:01
Camilla NilssonOK Torfinn11:03
Monika MolnárováKobra Bratislava11:05
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK11:07
Malin SettergrenHalmstad OK11:09
Amanda ClaessonSävedalens AIK11:11
Elin HögstrandIFK Göteborg11:13
Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK11:15
Amilia BjörklundSävedalens AIK11:17
Camilla EngstrandIFK Göteborg11:19
Linnea GustafssonUddevalla OK11:21
Andrea SvenssonOK Tisaren11:23

H21

10 120 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jon AnderssonIFK Umeå10:00
Erik EngstrandIFK Göteborg10:02
Karl LevinSävedalens AIK10:04
Jesper SjögrenHestra IF10:06
Lucas SundbladEksjö SOK10:08
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK10:10
Mattias NilssonOK Alehof10:14
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:16
Håkan PeterssonIFK Göteborg10:18
Albin ThunbergOK Alehof10:20
Simon BörjesonRyda SK10:22
Anders CarlssonIFK Lidingö SOK10:24
Rickard NorlinKungälvs OK10:26
Tomas MusinskyATU Kosice10:28
Albin AnderssonMarkbygdens OK10:30
Erik RåbergOK Landehof10:32
KyongSa RiNydalens SK10:34
Viktor TovessonOK Orion10:36
Emil WingstedtHalden SK10:40
Heino OllinSävedalens AIK10:42
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:44
Jimmy KarlssonOK Torfinn10:46
Matthew PickeringJROS10:48
Niklas HidmanHalmstad OK10:50
Simon PreutzOK Torfinn10:52
Tommy WedlinLerums SOK10:54
Anton KarlssonOK Kullingshof10:56
Tobias JohanssonOK Skogshjortarna10:58
Petter ErikssonÅmåls OK11:00
Daniel OlssonUddevalla OK11:02
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK11:04
Fredrik WennermarkOK Skogsfalken11:06
Christian KarldénKvillebyns SK11:08
Rasmus LarssonOK Alehof11:10
Johan AntonssonOK Löftan11:12
Gustav BoquistIK Uven11:14
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK11:16
Manuel HortaGafanhori11:18
Pontus KarlssonMarkbygdens OK11:20
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna11:22
Anders HedbergGöteborg-Majorna OK11:24
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna11:26
Fredrik BakkmanIFK Göteborg11:28
Martin AhlbergerHestra IF11:30
Jesper NilssonUlricehamns OK11:32

D21 Kort

5 030 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PollMölndal Outdoor IF10:00

H21 Kort

7 430 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John GabrielssonSävedalens AIK10:00

D20

6 390 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:05
Alice AronengHestra IF10:07
Pippa DakinJROS10:09
Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK10:11
Katerina SkarkovaJROS10:13
Emma DjerfLerums SOK10:15
Klara DjerfLerums SOK10:17
Cecilie AndersenJROS10:19
Emma WilsonJROS10:21

H20

7 990 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus LundbergOK Bävern10:49
Viktor WassénVänersborgs SK10:51
Olle JosarpOK Tisaren10:53
Hugo ThunbergOK Alehof10:55
Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK10:57
Oliwer LundbergOK Bävern10:59
Samuel FieldingJROS11:01
Ivar SörqvistMarkbygdens OK11:03
Noah HowlettJROS11:05
Tim HarrisonJROS11:07
Lachlan ChavasseJROS11:09
Finn LydonJROS11:11
Dusan SlamaATU Kosice11:13
Albin ClaessonSävedalens AIK11:15
Douglas Fransson LeeOK Alehof11:17
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad11:19
Mattis HallbergIK Uven11:21

D18

5 080 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida JohanssonOK Djerf10:37
Hanna BoquistIK Uven10:39
Selma MoqvistLerums SOK10:41
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK10:43
Agnes AspMölndal Outdoor IF10:45
Anna NordholmSävedalens AIK10:47
Lisa BörnstedtKungälvs OK10:49
Isa LundqvistJärfälla OK10:51
Janneke SnijderIK Uven10:53
Emelie KarlssonSävedalens AIK10:55
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK10:57
Valentina VancakovaATU Kosice10:59
Amanda MullinsSjövalla FK11:01
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:03
Dominika KalenskaATU Kosice11:05
Elina HansonKungälvs OK11:07
Alice HultinOK Löftan11:09

H18

6 620 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle HedmanIF Hagen10:15
Emil PetterssonKarlskrona SOK10:17
Hampus NyströmIF Hagen10:19
Marcus NylénDegerfors OK10:21
Lukas KatvalaKarlskrona SOK10:23
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:25
Gabriel SturessonLerums SOK10:27
Erik WinbladhKarlskrona SOK10:29
Axel BlomFrölunda OL10:31
Jonas LauriFK Herkules10:33
Martin LammFrölunda OL10:35
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:37
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:39
Axel HalvarssonKarlskrona SOK10:41
Andreas JonssonOK Orion10:43

D17-20 Kort

4 460 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina ErdeliusIF Rigor10:00
Alicia EinarssonIF Rigor10:02

D16

4 720 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
617Lovisa MoqvistLerums SOK10:53
636Matilda JohannessonFrölunda OL10:55
607Emma IvarssonOK Kullingshof10:57
611Karoline BjørnerødOK Moss10:59
604Anna FlakbergIFK Göteborg11:01
601Ida SüdhoffBrattås CK11:03
602Klara PerssonHalmstad OK11:05
625Emelie RönnborgIK Uven11:07
635Meja EneljungIFK Göteborg11:09
628Matilda ÅkessonOK Landehof11:11
629Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:13
614Maria LogrenSjövalla FK11:15
622Michaela VelgosovaATU Kosice11:17
620Tova LarssonLerums SOK11:19
632Ylva JohanssonOK Djerf11:21
619Julia SusekKarlskrona SOK11:23
621Julia LindbladSävedalens AIK11:25
10Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb11:27
9Elin HugossonLunds OK11:29
8Luboslava WeissovaATU Kosice11:31
7Olivia AspIFK Göteborg11:33
6Klara JohanssonVästvärmlands OK11:35
5Elin EmilssonOK Skogsfalken11:37
4Thea FagerströmIFK Göteborg11:39
3Alma HjertbergHestra IF11:41
2Märta LjungbergSjövalla FK11:43
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:45

D16 Kort

4 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda ThulinKungälvs OK10:00
Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb10:02

H16 Kort

4 520 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Herman AlbinssonOK Skogsfalken09:59
David ErikmatsSävedalens AIK10:01
Daniel AnderssonFjärås AIK10:03

D14

4 030 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440Maja NordinUlricehamns OK10:13
402Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:15
Maja NordinUlricehamns OK10:15
422Elsa KarlssonOK Landehof10:17
404Elsa AspMölndal Outdoor IF10:19
409Emelie RengmyrIF Rigor10:21
411Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb10:23
405Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb10:25
432Klara NordströmKils OK10:27
413Rebecca TakeOK Tyr10:29
403Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:31
406Matilda WallströmSävedalens AIK10:33
444Linn EneljungIFK Göteborg10:35
434Linnea HöökFjärås AIK10:37
426Ellen ArneborgUlricehamns OK10:39
437Miroslava VelgosovaATU Kosice10:41
421Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:43
442Marta TörnströmFK Friskus-Varberg10:45
425Louise OlssonMölndal Outdoor IF10:47
445Julie WoldOK Moss10:49
412Lisa OlmKils OK10:51
443Sandra WiduchKarlskrona SOK10:53
423Ella BrattOK Orion10:55
416Alma SvennerudKarlskrona SOK10:57
429Disa RangertKungälvs OK10:59
427Elsa BobergIF Rigor11:01
433Elin FlakbergIFK Göteborg11:03
438Elina ReinholdssonOK Alehof11:05
10Cornelia KindlundOK Tyr11:07
9Maja GraadIF Rigor11:09
8Anna SvarfvarSjövalla FK11:11
7Thilda SeldénIF Rigor11:13
6Filippa FagerströmIFK Göteborg11:15
5Emma EmilssonOK Skogsfalken11:17
4Ella SöderbergOK Skogsfalken11:19
3Olivia LundstedtSjövalla FK11:21
2Eleonora AlinderSjövalla FK11:23
1Sabina AumoKungälvs OK11:25

H14

4 520 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
357Arvid EkströmStenungsunds OK10:30
336Liam JohanssonIF Hagen10:31
341Melker LarssonOK Orion10:32
301Oskar NyquistEmmaboda Verda OK10:33
nullJakob AspIFK Göteborg10:34
327Casper SkeppSävedalens AIK10:35
350Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:36
354Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:37
313Jacob GrahnIK Uven10:38
303Tage KinellIFK Göteborg10:39
363William RönnborgIK Uven10:40
302Ivar LampaIF Rigor10:41
338Anton LundOK Skogshjortarna10:42
340Albin GenbergUlricehamns OK10:43
323Johan Wall JungbjerGöteborgs SK10:44
347Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg10:45
321Axel GrimbeckSävedalens AIK10:46
314Johan SaméusFrölunda OL10:47
358Joel HolmbergUlricehamns OK10:48
324Lucas BoströmOK Alehof10:49
366Gustav BertsOK Alehof10:50
349Albin AnderssonOK Torfinn10:51
316Albin HugossonLunds OK10:52
356Alfred HallqvistUlricehamns OK10:53
325Alex JohanssonFK Friskus-Varberg10:54
339Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb10:55
310Samuel BökeOK Kullingshof10:56
343Dante RangertKungälvs OK10:57
318Alvin OllanderOK Landehof10:58
360Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:59
362Simon BååthSävedalens AIK11:00
353Hannes EssungerSjövalla FK11:01
359Richard SlamaATU Kosice11:02
334Fabian OdénFjärås AIK11:03
361Johan LundStenungsunds OK11:04
317Elias PerssonFjärås AIK11:05
344Ebbe HolmqvistSjövalla FK11:06
335Elias NordbergGöteborg-Majorna OK11:07
337Melker ÅkessonOK Landehof11:08
331Anton TörnqvistKarlskrona SOK11:09
333Martin RohacATU Kosice11:10
315Anton KastrupFK Herkules11:11
364William SturessonLerums SOK11:12
330Victor HanssonOK Löftan11:13
328Karl GranforsOK Landehof11:14
370David AlménTrollhättans SOK11:15
369Anton BlomqvistMarkbygdens OK11:16
10Alfred ErdeliusIF Rigor11:17
9Gunnar FovaeusSävedalens AIK11:18
8Albin NyqvistOK Landehof11:19
7Alfred BjørnerødOK Moss11:20
6Hugo LarssonKarlskrona SOK11:21
5Willy FjällborgStenungsunds OK11:22
4Tobias JohanssonOK Löftan11:23
3Arvid SkeppSävedalens AIK11:24
2Victor BeischerIK Uven11:25
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:26

D14 Kort

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes ThulinKungälvs OK10:00
Agnes MårildGöteborgs SK10:01
My FridströmKarlskrona SOK10:03
Wiola MagnussonGöteborgs SK10:04
Matilda AspIFK Göteborg10:05

H14 Kort

3 120 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik WettergrenIK Uven10:00

D12

3 060 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
213Miranda WallströmSävedalens AIK10:09
212Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:11
207Emelie ForslundKristinehamns OK10:13
238Ella YtterströmSundsvalls OK10:15
214Alice TryggSävedalens AIK10:17
228Clara LövgärdOK Alehof10:19
237Signe HördegårdhIFK Göteborg10:21
211Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:23
220Elsa MoqvistLerums SOK10:25
206Lova KronmarKarlskrona SOK10:27
205Anna-Lisa KinellIFK Göteborg10:29
223Alice OlssonMölndal Outdoor IF10:31
235Signe KullanderSävedalens AIK10:33
227Emelia CarlströmFK Boken10:35
221Jennifer StigssonTrollhättans SOK10:37
216Ellen NormanSävedalens AIK10:39
236Frida OdénFjärås AIK10:41
231Emilia LundstedtSjövalla FK10:43
218Ella PetterssonSävedalens AIK10:45
10Emma LarssonKarlskrona SOK10:47
9Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:49
8Filippa BraunVäxjö OK10:51
7Wilma ReinholdssonOK Alehof10:53
6Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:55
5Emma KarlssonOK Landehof10:57
4Audrey HanssonFrölunda OL10:59
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:01
2Maja AxelssonLerums SOK11:03
1Emma ZettervallKarlskrona SOK11:05

H12

3 120 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
122Måns FridströmKarlskrona SOK10:11
104Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:12
169Elias LauriFK Herkules10:13
108Johan ErikssonOK Skogsvargarna10:14
103Arvid MårildGöteborgs SK10:15
102Linus AugustssonGöteborgs SK10:16
161Axel BrattOK Orion10:17
159Filip HanssonOK Löftan10:18
146Liam WingstedtHalden SK10:19
164Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK10:20
113Arild ErikmatsSävedalens AIK10:21
101Erik SüdhoffBrattås CK10:22
105Elving LomanderMarkbygdens OK10:23
147Noah KrikströmHjärnarps OL10:24
121Walter HällåsOK Löftan10:25
117Melvin LundOK Skogshjortarna10:26
119Erik ArneborgUlricehamns OK10:27
131Kasper FagerKarlskrona SOK10:28
143Adam AnderssonKarlskrona SOK10:29
152Martin EkFrölunda OL10:30
165Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:31
167Nils JohanssonVästvärmlands OK10:32
139Albin BoellIFK Göteborg10:33
163Hugo TofténSOK Träff10:34
125David RothamelTolered-Utby Ol-klubb10:35
156Valter DrejmoOK Landehof10:36
135Simon GrahnIK Uven10:37
129Einar SörqvistMarkbygdens OK10:39
141Alexander FedjeFrölunda OL10:40
158Alfred NybergSkattkärrs SOK10:41
150Linus AlinderSjövalla FK10:42
128Oskar BlomOK Löftan10:43
136Isak ÖgrenSävedalens AIK10:44
144Albin IsakssonOK Tyr10:45
130Olle FlorénIF Rigor10:46
140Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:47
157Carl-Johan StåhlSävedalens AIK10:48
168Arvid JohanssonOK Djerf10:49
153Emil AlbinssonOK Skogsfalken10:50
123Alwin EinarssonKungälvs OK10:51
162Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK10:51
142Isak TörnströmFK Friskus-Varberg10:52
154Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb10:53
118Jakob A. GjedeboOppsal Orientering10:54
137Elias NyqvistOK Landehof10:55
151Albin PaulssonOK Löftan10:56
138Albert BrohedeOK Tyr10:57
10Liam HogedalVänersborgs SK10:58
9Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb10:59
8Jan AntonowiczKarlskrona SOK11:00
7Emil SeldénIF Rigor11:01
6Emil LindbladSävedalens AIK11:02
5Tim MartnerFrölunda OL11:03
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:04
3Fabian AlinderSjövalla FK11:05
2Simon CorneliussonOK Löftan11:06
1Marcus LammFrölunda OL11:07

D12 Kort

2 110 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb10:00

H12 Kort

2 110 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zebastian ArdforsOK Löftan10:00
Nils NyquistEmmaboda Verda OK10:02
David BergströmFrölunda OL10:04

D10

2 110 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa ElfströmOK Orinto10:02
Emilia HedmanKungälvs OK10:04
Ida AnderssonVänersborgs SK10:06
Erle Elise WoldOK Moss10:08
Ebba LövgärdOK Alehof10:10
Ellen SkovbjergFrölunda OL10:12
Cornelia HällåsOK Löftan10:14
Emma PerssonHalmstad OK10:16
Alice FagerströmIFK Göteborg10:18
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:20
Emelina HolmqvistSjövalla FK10:22
Elin KarlssonOK Landehof10:24
Ida TofténSOK Träff10:26
Erika GjedeboOppsal Orientering10:28
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb10:30
Elin ClaessonOK Landehof10:32
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb10:34
Tilda KindlundOK Tyr10:36
Hilma EkströmStenungsunds OK10:38
Karolina KnutsTrollhättans SOK10:40
Anna JohannessonFrölunda OL10:42
Elin AxelssonLerums SOK10:44
Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:46
Andrea EnbomVänersborgs SK10:48
Ebba KopkaIFK Göteborg10:50
Agnes PaulssonOK Löftan10:52
Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:54
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:56
Linn EnbomVänersborgs SK10:58
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK11:00
Edith HolmstrandOK Landehof11:02
Hedda  RoosIFK Göteborg11:04
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:06
Minna WingstedtHalden SK11:08
Hedvig AugustssonGöteborgs SK11:10
Ella NybergSkattkärrs SOK11:12
Märta SvennerudKarlskrona SOK11:14
Malva LarssonOK Orion11:16
Vera HöglundSjövalla FK11:18

H10

2 110 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik SaméusFrölunda OL10:12
Noah HedenblomSjövalla FK10:14
Axel EkdalaKungälvs OK10:16
Theander HulthénMölndal Outdoor IF10:18
Johannes AnderssonVänersborgs SK10:20
Johannes IsakssonOK Tyr10:22
Bruno FovaeusSävedalens AIK10:24
Jakob RingströmOK Landehof10:26
Einar BeckmanSjövalla FK10:28
Samuel JakobssonFrölunda OL10:30
Ville WingstedtHalden SK10:32
Emil WalleniusFrölunda OL10:34
Vidar EkdalaKungälvs OK10:36
Anton SvetnickyKarlskrona SOK10:38
Gustav StåhlSävedalens AIK10:40
Björn DjupströmFrölunda OL10:42
Gustav AspIFK Göteborg10:44
Gabriel HogedalVänersborgs SK10:46
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:48
Elias KronmarKarlskrona SOK10:50
Jarvis HanssonFrölunda OL10:52
Filip ValentinGöteborg-Majorna OK10:54
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:56
William BjörnbeckerSjövalla FK10:58
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:00
Harald MartnerFrölunda OL11:02
Emil AugustssonGöteborgs SK11:04
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:06
Jacob HolmbergUlricehamns OK11:08
Emil SkeppSävedalens AIK11:10
Nore ModénVänersborgs SK11:12
Olle NordinUlricehamns OK11:14
Ville SwensonFrölunda OL11:16
Albin EmilssonOK Skogsfalken11:18
Isak TörnqvistKarlskrona SOK11:20
Hugo CorneliussonOK Löftan11:22

D35

5 080 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK09:58
Kristina ÅhlundVänersborgs SK10:00
Anja WingstedtHalden SK10:02
Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK10:04
Linda CorneliussonOK Löftan10:06
Jenny EkströmStenungsunds OK10:08
Frida KjellbergIFK Göteborg10:10
Emelie SvalinVänersborgs SK10:12

H35

7 990 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FogelbergVästvärmlands OK10:02
Fredrik WeihardSävedalens AIK10:04
Stefan RoosIFK Göteborg10:06
Anders HöijeGöteborg-Majorna OK10:08
Mattias BrännströmFK Herkules10:10
Martin HogedalOK Alehof10:12
Mikael PerssonFK Göingarna10:14
David AndréGöteborg-Majorna OK10:16
Fredrik NobornIFK Göteborg10:18
Jonathan RhysHarlequins Orienteering Club10:20
Patrik CorneliussonOK Löftan10:22
Christian NielsenIFK Göteborg10:24
Kristian AndersonGöteborgs SK10:26
Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK10:28
Martin AnderssonSjövalla FK10:30
Erik HulthénMölndal Outdoor IF10:34
Joakim AntonssonOK Löftan10:36
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK10:38
Tobias ThorssonOK Löftan10:40
Mikael NybergSkattkärrs SOK10:42
Ondrej PijákKobra Bratislava10:44

D40

5 030 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda LarssonKarlskrona SOK10:07
Linnéa BäckströmHestra IF10:09
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:11
Katarina EnbomVänersborgs SK10:13
Hanna RangertKungälvs OK10:15
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof10:17
Linda HedenblomSjövalla FK10:19
Lisa EngelkeOK Gipen10:21
Anna LövgärdOK Alehof10:23
Malin SvenssonOK Orion10:25
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:27
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK10:31
Maria HolmqvistSjövalla FK10:33
Hanne WoldOK Moss10:35
Lotta SaetreOK Landehof10:37
Katrin SkeppSävedalens AIK10:39
Anna-Karin JonssonOK Orion10:41
Jeannette AumoKungälvs OK10:43
Johanna HallqvistUlricehamns OK10:45
Jessica AugustssonGöteborgs SK10:47
Therese DahlströmOK Alehof10:49
Maria HöglundSjövalla FK10:51
Christine LundOK Skogshjortarna10:53
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK10:55
Johanna KindlundOK Tyr10:57

H40

7 430 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus HedmanKungälvs OK10:08
Anders LövgärdOK Alehof10:10
Robert EnbomVänersborgs SK10:12
Niklas FlorénIF Rigor10:14
Erik AderstedtKungälvs OK10:16
Gabriel ElesEmmaboda Verda OK10:18
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:20
Per HolmbergUlricehamns OK10:22
Daniel BrohedeOK Tyr10:24
Mattias FredsbergOK Roxen10:26
Fredrik PerssonHalmstad OK10:28
Stefan KinellIFK Göteborg10:30
Ola SöderbergOK Skogsfalken10:32
Sven GranforsOK Landehof10:34
Juraj HammerATU Kosice10:36
Peter AugustssonGöteborgs SK10:38
Magnus EmilssonOK Skogsfalken10:40
Johan GranforsIF Rigor10:42
Johan BertsOK Alehof10:44
Erik BacklundTrollhättans SOK10:46
Martin LarssonIFK Göteborg10:48
Magnus HanssonOK Löftan10:50
Peter GrimbeckSävedalens AIK10:52
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:54
Tommy AnderssonVänersborgs SK10:56
Magnus AlinderSjövalla FK10:58

D45

4 460 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:07
Gisela LindFK Herkules10:09
Anne NilsenÅs-NMBU Orientering10:11
Pia JohanssonOK Landehof10:13
Maria AspIFK Göteborg10:15
Anna RönnborgIK Uven10:17
Ylva OlmKils OK10:19
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK10:21
Jana SlamovaATU Kosice10:23
Anna BeischerIK Uven10:25
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:27
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna10:29
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK10:31
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK10:33
Sara LorénOK Landehof10:35
Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg10:37
Åse FuxborgSjövalla FK10:39
Anna GrahnIK Uven10:41
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna10:43
Ulrika GranforsIF Rigor10:45
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg10:47
Christina SüdhoffBrattås CK10:49
Charlotte DrejmoOK Landehof10:51
Anna NordströmKils OK10:53
Sofia KarlssonOK Landehof10:55
Karin AnderssonIF Hagen10:57
Åsa OttossonMölndal Outdoor IF10:59
Josefine AlbinssonOK Skogsfalken11:01
Kristin EkdalaKungälvs OK11:03
Agneta TörnkvistIK Uven11:05

H45

6 520 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin JohanssonOK Orinto09:54
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK10:00
Magnus HomannOK Orinto10:02
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:06
Thomas KarlssonOK Landehof10:08
Henrik MelkstamLerums SOK10:10
Martin MarksteinerWAT.OL10:12
Robert EneljungIFK Göteborg10:14
Peter AronssonFK Friskus-Varberg10:16
Björn GrothKungälvs OK10:18
Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:20
Emil ErdeliusIF Rigor10:22
Jonas BergenfurSkattkärrs SOK10:24
Nichlas WallströmSävedalens AIK10:26
Mats RönnborgIK Uven10:28
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK10:30
Per SöderbergSjövalla FK10:32
Martin VelgosATU Kosice10:34
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb10:36
Fredrik BergIF Rigor10:38
Anders GenbergUlricehamns OK10:40
Ulf NyqvistOK Landehof10:42
Anders LundellGöteborg-Majorna OK10:44
Anders AspMölndal Outdoor IF10:46
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb10:48
Øyvind StoksethHalden SK10:50
Erik LauriFK Herkules10:52
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK10:54
Peter DellmingIFK Göteborg10:56
Mattias BååthSävedalens AIK10:58
Stefan NordinUlricehamns OK11:00
Per BaierTolered-Utby Ol-klubb11:02
Fredrik HugossonLunds OK11:04
Jonas HultinOK Löftan11:06
Peter BraunVäxjö OK11:08
Thomas TjellströmFK Herkules11:10
Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:12
Henrik EssungerSjövalla FK11:14
Magnus LarssonKarlskrona SOK11:16
Sören SturessonLerums SOK11:18
Johan HanssonOK Löftan11:20
Jens ArvidssonIF Rigor11:22
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna11:24
Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb11:26
Peter AspIFK Göteborg11:28
Filip SjöforsOK Älme11:30
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb11:32
Patrik NylénDegerfors OK11:34
Joakim ÅkessonOK Landehof11:36
Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK11:38
Urban SörqvistMarkbygdens OK11:40
Jan GrahnIK Uven11:42
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg11:44

D50

4 260 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuuli SaariFK Herkules10:01
Eva PetterssonKarlskrona SOK10:03
Annakatharina WalserOLG Murten10:05
Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL10:07
Annika AasaIK Uven10:09
Agneta ErikssonUddevalla OK10:11
Catarina BengtssonOK Nackhe10:13
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:15
Lena PeterssonOK Alehof10:17
Karin JägrydSkåneslättens OL10:19
Ing-Marie AronengBredareds IF10:21
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK10:23
Lena ThuressonRydboholms SK10:25

H50

6 390 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola EnvallTullinge SK10:18
Martin ThunbergOK Alehof10:20
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK10:22
Thomas BäckströmIF Rigor10:24
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK10:26
Anders JägrydSkåneslättens OL10:28
Torbjörn GrahnIK Uven10:30
Magnus JohanssonOK Löftan10:32
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg10:34
Ola IsakssonOK Tyr10:36
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:38
Patrick DjerfLerums SOK10:40
Niklas BrattOK Orion10:42
Tore BjørnerødOK Moss10:44
Anders YngströmGöteborg-Majorna OK10:46
Christian BeglingerOLG Murten10:48
Björn SvenssonOK Djerf10:50
Ingvar IvarssonOK Kullingshof10:52
Stefan AronengHestra IF10:54
Magnus OhlssonSjövalla FK10:56
Anders SjöbergOK Reftele10:58
Lars-ola LarssonOK Orion11:00
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:02
Jonatan LampaIF Rigor11:04
Magnus KarlssonOK Landehof11:06
Karl ErikssonUddevalla OK11:08
Pontus JonssonOK Orion11:10
Henrik NordholmSävedalens AIK11:12
Graham KempGöteborg-Majorna OK11:14
Olle SjöforsOK Älme11:16
Ingvar ÅkessonIFK Göteborg11:18
Teddy AnderssonOK Landehof11:20
Johan WettergrenIK Uven11:22
Mikael JungbjerGöteborgs SK11:24
Martin EkdalaKungälvs OK11:26
Peter StrömdahlOK Skogsvargarna11:28
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK11:30
Göran LundqvistJärfälla OK11:32
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK11:36
Phil MullinsSjövalla FK11:38
Mats G AnderssonOK Skogshjortarna11:40
Mats HedmanIF Hagen11:42
Leif HagmanIK Uven11:44
Jan Petter HansenIL Gular11:46
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK11:48
Lars MagnussonOK Landehof11:50

D55

4 130 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria ErikssonÅmåls OK10:00
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:02
Britta SahlinVänersborgs SK10:04
Christina OlssonSkåneslättens OL10:06
Laila B HöglundFK Herkules10:08
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK10:10
Ingrid KensbyOK Tyr10:12
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK10:14
Monika NilssonOK Alehof10:16
Christina BirathStenungsunds OK10:18
Lisa LarssonSjövalla FK10:20

H55

5 080 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan OlofssonOK Gisle10:44
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK10:46
Håkan SchmidtTrollhättans SOK10:48
Andrew LagoGöteborg-Majorna OK10:52
Bengt KlassonUlricehamns OK10:54
Bengt MattssonTolereds Allmänna IK10:56
Jörgen IvarssonHestra IF10:58
Magnus JosefssonSävedalens AIK11:00
Per FlakbergIFK Göteborg11:02
Göran MånssonKarlskrona SOK11:04
Stefan HornebrantTrollhättans SOK11:06
Tord HederskogHJS-Vansbro OK11:08
Göran OlesundOK Landehof11:10
Pär ClaessonSävedalens AIK11:12
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:14
Ulf JungstrandOK Skogsfalken11:16
Per GustavssonGöteborg-Majorna OK11:18
Jonas KarlssonMarkbygdens OK11:20
Mark SaundersJROS11:22
Jozef PollakATU Kosice11:24
Sören KnutsTrollhättans SOK11:26
Jan HanssonStenungsunds OK11:28
Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL11:30
Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK11:32
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK11:34
Stefan O JanssonLerums SOK11:38
Mats KensbyOK Tyr11:40
Andres LaasOK Skogshjortarna11:42

D60

4 010 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine DawsonGafanhori10:00
Gunilla HogedalVänersborgs SK10:54
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:56
Britt GunnarssonKristinehamns OK10:58
Solveig HedenblomSjövalla FK11:00
Margareta NetzTrollhättans SOK11:02
Britt KarlssonStenungsunds OK11:04
Eva KarlssonUddevalla OK11:06
Kerstin AnderssonRyda SK11:08
Marianne KlassonUlricehamns OK11:10
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK11:12
Anneli Brander NilssonStenungsunds OK11:14

H60

5 030 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent TörnqvistKarlskrona SOK11:03
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:05
Roger GustafssonIdefjordens SK11:07
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK11:09
Hans EkbergTrollhättans SOK11:11
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna11:13
Arne AnderssonOK Torfinn11:15
Bernt AnderssonIF Rigor11:17
Tommy RoosFalköpings AIK OK11:19
Stefan GunnarssonKristinehamns OK11:21
Sixten WestlundOK Tyr11:23
Thomas LundgrenTrollhättans SOK11:25
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK11:27
Arne LundStenungsunds OK11:29
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK11:31
Urban ArnessonOK Torfinn11:33
Jerker NetzTrollhättans SOK11:35
Anders JohanssonHestra IF11:37
Henrik UndelandIFK Göteborg11:39
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OK11:41
Christer ErikssonÅmåls OK11:43
Thomas GeorgssonOK Nackhe11:45
Lars EkbergTrollhättans SOK11:47
Anders BjörklundSävedalens AIK11:49

D65

4 010 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel TurpeinenKvillebyns SK10:01
Kajsa TofténHjobygdens OK10:03
Britt-Marie GrönroosOK Alehof10:05
Maria NordvallOK Kolmården10:07
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb10:09
Karin AxelssonIK Uven10:11
Lotta BörjessonSävedalens AIK10:13
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK10:15
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:17

H65

4 460 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roy DawsonGafanhori10:00
Christer SamuelssonOK Löftan11:10
Per IvarssonTrollhättans SOK11:12
Stefan MillegårdSävedalens AIK11:14
Bo HerderssonMarkbygdens OK11:16
Karl-Axel EngströmOK Orion11:18
Björn JägerströmIK Uven11:20
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb11:22
Johnny KarlssonUddevalla OK11:24
Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:26
Bertil KarlssonHjobygdens OK11:28
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb11:30
Lennart AnderssonGöteborgs SK11:32
Lars ÖsterbergSävedalens AIK11:34
Gert OlssonSkåneslättens OL11:36
Kent JogelandIK Ymer11:38
Hans AntonssonOK Löftan11:42
Kent KardellLjungskile FK11:44
Lars HogedalVänersborgs SK11:46
Mats KarlssonStenungsunds OK11:48

D70

3 080 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt RangertIK Ymer10:33
Ann-Britt JohanssonIK Stern10:35
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:37
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna10:39
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:41
Rosa JohanssonIK Uven10:43
Ylva HäggströmIF Rigor10:45
Maud NilssonHJS-Vansbro OK10:47
Margareta LarssonOK Njudung10:49
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:51
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK10:53
Eva HöijeOK Skogsstjärnan10:55

H70

4 130 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif LöfTrollhättans SOK10:27
Steffen HäggströmIF Rigor10:29
Erland SvenssonKvillebyns SK10:31
Torbjörn WikströmOK Orinto10:33
Ted LiivrandOK Skogshjortarna10:35
Jack GrönroosOK Alehof10:37
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:39
Hans M CarlssonIFK Göteborg10:41
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:43
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb10:45
Kjell JeppsonIF Rigor10:47
Benny IvarssonFjärås AIK10:49
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:51
Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL10:53
Jonas LarssonOK Kullingshof10:55
Christer WestbergIFK Göteborg10:57
Håkan NilssonMalmö OK10:59
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:01
Lennart HöijeOK Skogsstjärnan11:03
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:05

D75

3 080 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BörjessonIK Uven10:08
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:10
Elvy BörjessonOK Alehof10:12
Gull-Britt GrönbergKungälvs OK10:14
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:16
Ulla LindheIK Stern10:18
Mariann KjellbergBredareds IF10:20
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK10:22
Barbro JohanssonSjövalla FK10:24
Birgitta StenströmVänersborgs SK10:26
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK10:28
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:30

H75

4 010 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BrystHjobygdens OK10:26
Roland BrandshageSävedalens AIK10:28
Åke GatelidOK Skogshjortarna10:30
Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:32
Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb10:34
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:36
Karl-Axel JohanssonIK Uven10:38
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:40
Kjell MånssonKarlskrona SOK10:42
Stig-Ove TollIK Stern10:44
Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:46
Gösta LindqvistOK Löftan10:48

D80

2 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne HöglundFK Herkules10:01
Karin LexellOK Torfinn10:04
Marianne GrahnGöteborgs SK10:07

H80

3 080 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Eric TofteredIF Rigor10:01
Göran OlofssonFjärås AIK10:04
Gösta CederinGöteborg-Majorna OK10:07

H85

2 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt EdvardssonOK Torfinn10:08
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:11

Inskolning

1 440 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin PeterssonOK Alehof10:00:04
Gustaf LöfTrollhättans SOK10:01:51
Vera MedinEmmaboda Verda OK10:06:43
Svante FlorenIF Rigor10:08:14
Elin HedmanKungälvs OK10:10:09
Karl HedmanKungälvs OK10:10:12
Hannes ModénVänersborgs SK10:10:27
Gustav AgnvallIK Uven10:10:50
Barbro de NeegaardKlubblös10:16:12
Veronica AnderssonFjärås AIK10:24:13
Haldan LomanderMarkbygdens OK10:24:38
Albert NorbergKlubblös10:32:58
Arild NorbergKlubblös10:33:27
Lovisa CarlénIK Uven10:43:08
Tage EkbergGöteborg-Majorna OK10:44:27
Linnea NorellFrölunda OL10:44:55
Felix AumoKungälvs OK10:51:01
Alva VulcanKlubblös10:53:15
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro10:56:00
Thea EkströmOK Gläntan Vessigebro10:56:06
Tess AstingKlubblös10:59:57
William CleassonKlubblös10:59:58
Tilda FranzénEmmaboda Verda OK11:06:02
Sophie WiduchKarlskrona SOK11:14:45
Tim AhlströmEmmaboda Verda OK11:29:50
Vera BergquistSjövalla FK11:32:11
Viggo Kjellberg LivsenIFK Göteborg11:47:46

U1

2 150 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK09:58:45
Kerstin SvenssonOK Kullingshof10:00:00
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:00:28
Adam HemmendorffIK Uven10:01:32
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK10:02:31
Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK10:02:36
Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:04:05
Johannes HolmbergUlricehamns OK10:10:56
Olle RoosIFK Göteborg10:11:21
Rut MårildGöteborgs SK10:11:30
Alvar HedenblomSjövalla FK10:15:25
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK10:22:18
Linus FredsbergOK Roxen10:26:34
William FedjeFrölunda OL10:30:34
Astrid EdvallKlubblös10:32:04
Ztella ArdforsOK Löftan10:40:39
Zmilla ArdforsOK Löftan10:40:40
Vera LindbergIFK Göteborg10:42:24
Nina OlssonIFK Göteborg10:42:28
Filip StåhlSävedalens AIK10:45:07
Ralf GustavssonOK Löftan10:46:11
Johanna DelinIK Uven10:49:48
Linnea LundstedtSjövalla FK10:50:24
Ida KopkaIFK Göteborg10:50:50
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:53:07
Felix WeihardSävedalens AIK11:07:28
Alma LundqvistKlubblös11:12:23
Gerda MedinEmmaboda Verda OK11:13:40
Ida BorlidGöteborg-Majorna OK11:22:58
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK11:23:14
Herman EngIFK Göteborg11:39:14
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK11:59:03
Frederik HulthénMölndal Outdoor IF

U2

2 460 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:00:19
Isak FranzénEmmaboda Verda OK10:02:25
Evelina BjörkmanKungälvs OK10:04:10
Maja ÖjerskogFrölunda OL10:04:14
Olof NyquistEmmaboda Verda OK10:04:46
Viggo NäsmanLerums SOK10:05:22
Hanna HolmerFrölunda OL10:06:34
Gerda MedinEmmaboda Verda OK10:06:55
Ted NömmIFK Göteborg10:08:01
Linus WeihardSävedalens AIK10:08:43
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK10:13:26
Isak ElesEmmaboda Verda OK10:18:02
Emma EkdahlSävedalens AIK10:22:56
Selma YtterströmSundsvalls OK10:23:09
Anton CarlströmFK Boken10:33:49
Dante CahierIK Uven10:38:46
Agnes CahierIK Uven10:38:47
Johan AhlqvistFrölunda OL10:42:36
William KraftIK Uven10:47:26
Elin JonssonSjövalla FK11:09:08
Filippa HanssonKlubblös11:16:04
Jacob BörstellSävedalens AIK11:16:53
Julia LundqvistKlubblös11:26:33
Leo BertsOK Alehof
Sonja BertsOK Alehof
Dexter McgowanFK Herkules
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb
Gustav TjellströmFK Herkules
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb

Öppen motion 1

2 110 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sibylle UhlemannESV Lok Berlin-Schoeneweide10:27:15
Livia UhlemannESV Lok Berlin-Schoeneweide10:27:34
Mari SundinOK Tyr10:48:25
Viggo NilssonKlubblös10:54:02
Helena NorbergKlubblös11:13:47
Danica TasevaIFK Göteborg11:38:15

Öppen motion 2

3 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa DryseliusMarkbygdens OK10:04:22
Anna Wallberg MurénKlubblös10:23:48
Helena KarlssonHjobygdens OK11:09:17
Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK11:28:04
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK11:28:05

Öppen motion 3

3 050 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne SvenssonOK Kullingshof10:00:35
Marie MårildGöteborgs SK10:11:24
Gunnar ChristianssonTrollhättans SK10:11:37
Louise ModénVänersborgs SK10:13:33
Karin BergquistSjövalla FK10:13:37
Sofia EklundIFK Göteborg10:17:28
Stig WallermanBorås GIF10:23:44
Jessica FredsbergOK Roxen10:25:54
Karin B. Andersson IF Hagen10:32:19
Inga ErnstssonOK Skogshjortarna10:36:28
Ali waisVänersborgs SK10:39:28
Asvad Gabul-zadaGöteborg-Majorna OK10:41:37
Anna BertsOK Alehof10:42:05
Arvid LanneKungälvs OK10:42:39
Jonathan HagmanOK Orinto10:42:49
Gunnel BerggrenKlubblös10:42:52
Åsa RotstadGöteborg-Majorna OK10:42:55
Anna MaurizsonTolered AIK10:44:59
Lisa JohanssonOK Tranan10:45:03
Karin SickeldalIF Rigor10:58:25
Molly WirefeldtNybro OK11:03:04
Jalle StrömbomElfsborg SOK11:04:51
Evie DahlquistKlubblös11:04:55
Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:05:39
Elin SvenssonOK Kullingshof11:11:45
Pontus KastrupFK Herkules11:16:09
Svante MårildGöteborgs SK11:23:48
Timofej SibilevKarlskrona SOK11:25:33
Robin FredsbergOK Roxen11:26:47
Erik HanssonKarlskrona SOK11:30:11
Albin NilssonKarlskrona SOK11:30:17
Berit EdlundElfsborg SOK11:37:08
Peter KebkeOK Tranan11:43:30
Katarina LampaIF Rigor
Christina StåhlSävedalens AIK

Öppen motion 4

3 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda  JokobssonKlubblös10:17:34
Mia EdvinssonKlubblös10:20:55
Farzan AlavianghavaniniBorås GIF10:25:42
Ellinor FurugårdIK Uven10:29:03
Magnus HallqvistUlricehamns OK10:53:24
Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb10:55:25
Kerstin LindbladSävedalens AIK10:58:15
Christer Brander NilssonStenungsunds OK11:01:35
Joakin HanssonKlubblös11:01:56
Stina MartinssonKlubblös11:02:14
Peter NorbergKlubblös11:13:44
Doris NesitkaWAT.OL

Öppen motion 5

3 850 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart SvenssonOK Kullingshof09:59:40
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:00:09
Frida RönnqvistOK Löftan10:00:14
Thomas ReichelSävedalens AIK10:02:03
Jenny RönnqvistOK Löftan10:03:22
Sven-Arne BengtssonOK Nackhe10:04:05
Katarina ErikmatsSävedalens AIK10:06:58
Oksana VelgosovaATU Kosice10:10:33
Valeria KurakovaATU Kosice10:11:47
Lena TornéusSävedalens AIK10:11:49
I-Anna  KnutsdotterKlubblös10:12:03
Christina VestergrenIK Uven10:13:46
Dick HimmelmannSjövalla FK10:15:33
Maare OllinSävedalens AIK10:15:50
Carina SturessonLerums SOK10:16:08
Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK10:16:25
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK10:18:24
Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK10:18:27
Jessica FagerströmIFK Göteborg10:20:02
Bengt-Rune WallströmIK Uven10:25:31
Lena FritzellIF Rigor10:26:39
Fredrik OlinderssonOK Löftan10:27:46
Daniel HällåsOK Löftan10:29:12
Sara AnderssonVänersborgs SK10:29:23
Daniel YtterströmSundsvalls OK10:30:48
Emma LundqvistOK Tyr10:31:10
Stefan NormanSävedalens AIK10:31:55
Emma RingströmOK Landehof10:32:39
Thomas AsplundOK Skogsvargarna10:33:27
Ann GrimbeckSävedalens AIK10:34:33
Markus JanssonÅmåls OK10:34:38
Tove EneljungIFK Göteborg10:34:48
Henrik DelinIK Uven10:35:15
Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb10:35:18
Marie KebkeOK Tranan10:35:36
Martin CarlströmFK Boken10:35:57
Petty CartemoIK Uven10:38:00
Alexandr SvětnickýSK HANA Orienteering10:38:08
Ingrid AlinderSjövalla FK10:42:20
Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK10:42:49
Victor BlomIFK Göteborg10:43:30
Emelie HagmanOK Rinto10:44:37
Sofia HagmanOK Orinto10:45:11
Johanna HulthénMölndal Outdoor IF10:45:26
Ingalill MullinsSjövalla FK10:46:09
Axel NiklassonIK Uven10:46:33
Emilia KraftIK Uven10:47:28
Ulla EinarssonKungälvs OK10:48:19
Anna Weckner WestlundOK Tyr10:48:59
Anna Ekbom OlssonIK Uven10:50:57
Marie-Louise LarssonLerums SOK10:52:38
Nina KastrupFK Herkules10:52:40
Carin MagnussonOK Tor10:52:43
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:53:29
Andreas NäsmanLerums SOK10:54:48
Linus HermanssonGöteborg-Majorna OK10:55:04
Peter SävingerGöteborg-Majorna OK10:55:21
Martina  JohanssonGöteborg-Majorna OK10:55:24
Fredrik  LundbergGöteborg-Majorna OK10:55:27
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK10:55:37
Jenny  BengtssonGöteborg-Majorna OK10:55:43
Per RobertssonIFK Göteborg10:57:08
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK10:58:58
Anna HagmanFjärås AIK11:00:40
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK11:01:59
Ulf KokinskyIFK Göteborg11:03:15
Katarina AskerlundIK Uven11:03:32
Henrik PeterssonNybro OK11:04:55
Karin FermIF Rigor11:10:54
Anna AnderssonIF Rigor11:10:56
Emma SjonsKlubblös11:14:25
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK11:19:08
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK11:23:02
Christina PetterssonSjövalla FK11:28:11
Gunnel HammarFK Herkules11:29:26
Klas BogsjöHelsingborgs SOK
Lisa KjellénHelsingborgs SOK
Olof StåhlSävedalens AIK
Camilla TjellströmFK Herkules
Katarina VartiaOK Löftan

Öppen motion 6

5 600 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg10:11:44
Hanna FovaeusSävedalens AIK10:21:27
Andreas UhlemannESV Lok Berlin-Schoeneweide10:27:43
Robin NyqvistKungälvs OK10:39:59
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb10:40:10
Per NordholmSävedalens AIK10:41:26
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:42:08
Svante LundgrenKlubblös10:58:52
Anders GustafssonKlubblös11:02:12
Mattias ModénVänersborgs SK11:03:22
Mattias GustavssonKlubblös11:03:27
Erik HemmendorffIK Uven11:05:38
Björn LindbladSävedalens AIK11:07:23
Erik skoglundKlubblös11:08:52
Crister SwensonFrölunda OL11:15:43
Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF11:20:28
Vanda KuthanovaFagersta OK11:21:13
Sören SölvrävFarum OK11:23:51
Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK11:38:28

Öppen motion 7

3 870 m, 93 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin HederskogHJS-Vansbro OK09:58:34
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan09:59:01
Cecilia TofteredIF Rigor09:59:50
Helena ErnstsonGöteborgs SK10:00:12
Johanna RönnqvistOK Löftan10:03:57
Pia HendbergIK Uven10:05:22
Kajsa NormanSävedalens AIK10:06:18
Sten-Åke NilssonOK Alehof10:06:54
Ingemar RunssonOK Skogshjortarna10:10:28
Mikael FjällborgStenungsunds OK10:11:15
Kajsa NordinUlricehamns OK10:14:23
Claes BörjessonIK Uven10:14:54
Staffan LjungqvistSävedalens AIK10:14:59
Lars ArneborgUlricehamns OK10:16:43
Carina IvarssonOK Kullingshof10:18:04
Lena BlomGöteborg-Majorna OK10:19:07
Tommy PetersenKlubblös10:19:54
Karin LindkvistSjövalla FK10:21:24
Lennart OlssonIK Uven10:21:37
Erika AspMölndal Outdoor IF10:23:50
Niclas NygrenFrölunda OL10:24:08
Robert HallbergIK Uven10:24:29
Karin BergdahlIK Uven10:24:52
Christer CarlssonIK Uven10:25:21
Harald WibyeOK Moss10:26:22
Krister AlfredssonOK Orinto10:28:38
Lena KollénIF Marin Väst10:29:05
Monica BerggrenBodafors OK10:30:25
Gustaf BergquistSjövalla FK10:31:57
Stefan  GustafssonKlubblös10:32:33
Malin JolebyKlubblös10:32:34
Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK10:32:43
Tommy JohanssonVästvärmlands OK10:33:09
Thomas KullanderSävedalens AIK10:33:24
Kjell ArnessonTenhults SOK10:33:47
Johanna ErikssonÅmåls OK10:33:54
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb10:34:11
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK10:34:28
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb10:36:57
Mats EricssonOK Skogshjortarna10:37:25
Kent OlaussonOK Orinto10:38:03
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb10:38:53
Thomas  CahierIK Uven10:39:10
Ann-Chatrine HolmbergUlricehamns OK10:39:27
Lena HörbergIK Stern10:39:33
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK10:40:19
Fredrik HöökFjärås AIK10:40:24
Håkan HörbergIK Stern10:40:50
Bertil FritzellIF Rigor10:40:52
Stefan IsakssonOK Kullingshof10:41:52
Fritjof Lunde AnderssonOK Landehof10:42:25
Martin EnströmTrollhättans SOK10:42:57
Jukka RankanenSjövalla FK10:43:23
Sofia LarssonIFK Göteborg10:43:32
Egon JohanssonOK Tranan10:44:07
Jessica ElmerssonOK Bävern10:44:39
Ulrika OdénFjärås AIK10:46:39
Håkan HagmanOK Orinto10:48:41
Kjell EhrencronaIFK Göteborg10:50:27
Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:52:06
Lars ErikssonMarkbygdens OK10:53:16
Emma PetterssonOK Roxen10:53:59
Kjell RybergIFK Göteborg10:54:18
Mikael NömmIFK Göteborg10:54:27
Christina BjörkqvistOK Landehof10:55:07
Felicia LorénOK Landehof10:55:09
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:55:14
Anders AgnvallIK Uven10:56:49
Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb10:59:53
Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb11:01:02
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK11:01:31
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg11:02:02
Marie HögstrandMarkbygdens OK11:02:15
Olle PenttinenIFK Hedemora OK11:06:05
Camilla BorgFK Herkules11:07:05
Adam OdénFjärås AIK11:07:48
Helena BlomqvistMarkbygdens OK11:07:59
Olof AnderssonIF Rigor11:08:07
Jan WingstedtBodafors OK11:10:20
Malin BruhnIF Rigor11:10:48
Hans SvenssonOK Kullingshof11:12:49
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:13:35
Marita FinderupGöteborg-Majorna OK11:13:57
Jenny NybergSkattkärrs SOK11:14:12
Jan FromIK Stern11:14:47
Sofia AnderssonCentrum OK11:16:09
Lena FromIK Stern11:16:33
Lars BorlidGöteborg-Majorna OK11:22:58
Kajsa VetterströmTormestorps IF11:26:08
Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK11:28:07
Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK11:30:04
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK
Anders LundOK Skogshjortarna

Öppen motion 8

4 580 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo SvenssonIstrums SK09:59:53
Kjell JohanssonIF Hagen10:00:39
Aron DavidssonUddevalla OK10:01:03
Jon JonssonGöteborgs SK10:02:34
Stanley MattssonIK Uven10:03:31
Therese AxenborgMölndal Outdoor IF10:04:14
Stefan L JohanssonKungälvs OK10:08:50
Anna-Karin BondessonFrosta OK10:09:01
Lars-Ola BligårdOK Vilse 8710:10:05
Karin AlthoffKungälvs OK10:10:35
David HäggSävedalens AIK10:16:31
Arjan SnijderIK Uven10:19:40
Anders BerglundOK Skogshjortarna10:21:18
Martin SykGöteborgs SK10:22:18
Anna WallermanKlubblös10:23:02
Stig GustafssonIK Ymer10:28:44
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:28:46
Erik NordqvistHässleholms OK10:28:54
Nina DjerfLerums SOK10:30:18
Håkan SalbergIK Uven10:30:29
Jenny JohanssonIK Ymer10:32:05
Lukas GustafssonIK Ymer10:35:09
Maria JohanssonOK Löftan10:40:21
Lotta RosénGöteborg-Majorna OK10:50:45
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:51:50
Olof BjörkmanKungälvs OK10:53:33
Magnus KronmarKarlskrona SOK10:54:09
Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro10:54:43
Partik FalkGöteborg-Majorna OK10:55:54
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:56:20
Kristin SkaarRyda SK10:57:03
Jonas AmbjörnssonOK Landehof10:59:05
Johan ÅhlundVänersborgs SK10:59:25
Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb11:01:48
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK11:03:20
Martin HjertbergHestra IF11:04:33
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK11:06:28
Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK11:06:31
Tobias HolmqvistSjövalla FK11:07:13
Erik LundStenungsunds OK11:07:37
Johan OlsonIK Uven11:11:25
Edo DrenthHelsingborgs SOK11:16:22
Anders HedqvistEksjö Garnisons IF11:18:12
Tobias AnderssonGöteborgs SK11:20:15
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK11:20:31
Ellen JohnssonOK Nackhe11:25:51
Bo HåkanssonIFK Göteborg11:40:51
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK11:43:46
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF

Öppen motion 9

7 700 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jimmy HäggFK Friskus-Varberg10:00:07
Albin PetterssonOK Tisaren10:02:21
Arvid VågIFK Göteborg10:03:01
Emil ErikmatsSävedalens AIK10:05:55
Erik ClassonOK Orinto10:12:24
Joakim DahlenKlubblös10:12:46
Björn LindkvistSjövalla FK10:19:10
Martin TryggSävedalens AIK10:24:39
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK10:28:59
Johan KensbyOK Tyr10:31:08
Stefan GraadIF Rigor10:41:15
Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK10:43:39
Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:45:17
Petter JönssonGöteborg-Majorna OK10:45:21
Tobias HöglundSjövalla FK10:47:57
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK10:49:22
Malin WidénUddevalla OK10:50:20
Olle WindeliusFrosta OK10:55:31
Gustav Kumlin GrothKFUM Örebro OK11:08:39
Line SöderlundFarum OK11:25:01
Rikard PentonenIFK Göteborg11:25:20
Elin PetterssonIFK Göteborg11:26:31
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK

Annonser

Mila