Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, lång
Arrangörsorganisationer: Motala AIF OL / Tjällmo-Godegårds OK
Datum: söndag 24 september 2017

D35

6 280 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Lina SamorLerums SOK10:00
2Jessica SöllvanderOK Rodhen10:02
3Marie SvenssonFK Åsen10:04
4Jenny WegmüllerOK Rodhen10:06
5Susanne AxelssonJönköpings OK10:08
6Maria SjölanderOK Rodhen10:10

H35

8 230 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7Martin HammarlundMotala AIF OL10:01
8Per FredbergKristinehamns OK10:03
9Martin BeijerJönköpings OK10:05
10Johan ForsstedtSöders-Tyresö10:07
11David AndréGöteborg-Majorna OK10:09
12Klas BringertKatrineholms OK10:11
13Hans BrolundOK Denseln10:13
14Mikael TrofastJönköpings OK10:15
15Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK10:17
16Stefan LöfqvistSOK Viljan10:19
17Markus HenrikssonLinköpings OK10:21
18Fredrik RosénJönköpings OK10:23
19Fredrik EkströmHalmstad OK10:25
20Anders HöijeGöteborg-Majorna OK10:27
21Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb10:29
22Erik LennartssonSOK Viljan10:31

D40

5 360 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
23Daniela RennerOK Södertörn10:45
24Malin HalldinKFUM Örebro OK10:47
25Anna LöwegrenKatrineholms OK10:49
26Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK10:51
27Malin JonssonOK Tyr10:53
28Maria Rosén ThelinJönköpings OK10:55
29Anna KorallMotala AIF OL10:57
30Lotta EnbergHalmstad OK10:59
31Åsa LinnersjöSöders-Tyresö11:01
32Cecilia SvedinKFUM Örebro OK11:03
33Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:05
34Malin PilvingeOK Kolmården11:07
35Ann HyvönenSkattkärrs SOK11:09
36Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL11:11
37Lotta SaetreOK Landehof11:13
38Susanne KarlssonOK Denseln11:15

H40

7 740 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
39Stefan SehlerOK Kolmården11:28
40Lars-Olof MagnellKatrineholms OK11:30
41Donald McCarthyÄrla IF11:32
43Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF11:36
44Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:38
45Torgny LindströmRonneby OK11:40
46Henrik PilvingeOK Kolmården11:42
47Håkan AnderssonHalmstad OK11:44
48Jonas ViklundMatteus SI11:46
49Bertil EronnLinköpings OK11:48
50Peter EttlingSkogspojkarnas OK11:50
51Johan SanderSkåneslättens OL11:52
52Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK11:54
53Kristian AlgersSkogspojkarnas OK11:56
54Magnus JohanssonNyköpings OK11:58
55Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL12:00
56Stefan GraadIF Rigor12:02
57Edward LarssonIFK Mora OK12:04
58Tomas HenrikssonAttunda OK12:06
59Ulrik KarlssonMotala AIF OL12:08
60Mats FröbergOK Linné12:10
61Daniel BrohedeOK Tyr12:12
62Christian EnbergLinköpings OK12:14
63Mikael LundqvistHalmstad OK12:16
64Mattias NilssonBjörkfors GOIF12:18

D45

4 810 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
65Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:01
66Lotta BorgLinköpings OK10:03
67Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:05
68Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK10:07
69Anna ErikssonOK Landehof10:09
70Josefine NordströmOK Triangeln10:11
71Annika IvarssonLinköpings OK10:13
72Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK10:15
73Susanne AldénOK Roxen10:17
74Eva EngmanOK Denseln10:19
75Anna KullbergBjörkfors GOIF10:21
76Liselott RothLinköpings OK10:23
77Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL10:25
78Pia JohanssonOK Landehof10:27
79Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK10:29
80Linda WänströmFinspångs SOK10:31
81Kristina LjunggrenLinköpings OK10:33
82Anna StrandAttunda OK10:35
83Yvonne GrehnOK Rodhen10:37
84Annika AsketunOK Roxen10:39
85Ingela AlvmyrenHalmstad OK10:41
86Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF10:43
87Agneta ErikssonOK Kolmården10:45
88Ulrika WillénÖstersunds OK10:47
89Gith TellsénOK Roxen10:49
90Mia EronnLinköpings OK10:51
91Åsa OttossonMölndal Outdoor IF10:53

H45

6 450 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Pär-Magnus BjurekTibro OK11:59
93Jonas EklundOK Rodhen12:01
94Fredrik KorallMotala AIF OL12:03
95Tomas BomanLinköpings OK12:05
96Johan PetterssonOK Motala12:07
97Pontus HalldinKFUM Örebro OK12:09
98Jens ArvidssonIF Rigor12:11
99Johan WänströmFinspångs SOK12:13
100Fredrik EngmanOK Denseln12:15
101Torbjörn AnderssonOK Motala12:17
102Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL12:19
103Åke LjunggrenLinköpings OK12:21
104Fredrik LindellIF Thor12:23
105Thomas KarlssonOK Landehof12:25
106Christian ErikssonLinköpings OK12:27
107Erik HelanderOK Roxen12:29
109Anders ArfwedsonFrölunda OL12:33
110Tobias Den BraverOK Gränsen12:35
111Fredrik JönssonMotala AIF OL12:37
112Björn KarlssonOK Denseln12:39
113Fredrik SvenssonJönköpings OK12:41
114Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL12:43
115Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF12:45
116Per MagnussonLinköpings OK12:47
117Niklas HenrikssonAttunda OK12:49
118Pontus JohnssonMatteus SI12:51
119Mats LiljaOK Älgen12:53
120Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK12:55
121Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL12:57
122Jonas BergenfurSkattkärrs SOK12:59
123Jonas RåbergLinköpings OK13:01

D50

4 420 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
124Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL11:14
125Ulla MolinAttunda OK11:16
126Ebba HedegårdOK Kolmården11:18
127Anna Sofie BarkLinköpings OK11:20
128Marita FilipssonMarkaryds FK11:22
129Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:24
130Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL11:26
131Annika ArdellOK Rodhen11:28
132Anette BernhedSävedalens AIK11:30
133Lotta StålVästerbergslagens OL11:32
134Maritha HenrikssonJönköpings OK11:34
135Anna-Maria BackrydLindebygdens OK11:36
136Inger GuståsLinköpings OK11:38
137Lena CarlssonSävedalens AIK11:40
138Maria FernmalmForsa OK11:42
139Anna KullbergLinköpings OK11:44
140Annika OttenbäckSegersta OK11:46
141Anita WehlinSkogspojkarnas OK11:48
142Karin ÖhlinSOK Aneby11:50
143Kristina MarteliusAttunda OK11:52
144Monica BomanGävle OK11:54
145Gunilla GustafssonOK Orion11:56
146Agneta ErikssonUddevalla OK11:58
147Camilla AdlertegOK Enen12:00
148Lena StrömbäckLinköpings OK12:02
149Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL12:04
150Anneli KarlssonFK Finn12:06

H50

6 150 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Pelle SkoogKatrineholms OK09:58
152Ola HultinOK Roslagen10:00
153Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK10:02
154Stefan MarteliusAttunda OK10:04
155Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:06
156Magnus HedegårdOK Kolmården10:08
157Phil MullinsSjövalla FK10:10
158Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:12
159Pär StålVästerbergslagens OL10:14
160Erik WillénÖstersunds OK10:16
161Magnus KarlssonOK Landehof10:18
162Peter WestinVittjärvs IK10:20
163Klaus KrischanEnnstal10:22
164Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL10:24
165Per JohanssonMotala AIF OL10:26
166Kenneth HermanssonSigtuna OK10:28
167Robert ÖstlundSäterbygdens OK10:30
168Anders BergLinköpings OK10:32
169Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL10:34
170Svein NygårdOK Tyr10:36
171Håkan OlofssonÄrla IF10:38
172David SöderströmSala OK10:40
173Karl ErikssonUddevalla OK10:42
174Fredrik NilssonKFUM Örebro OK10:44
175Johan MalmOK Kolmården10:46
176Peter BrämersonTibro OK10:48
177Niklas RönnbäckOK Eken10:50
178Anders MolinBoxholm-Mjölby OL10:52
179Per GuståsLinköpings OK10:54
180Fredrik UrbergHammarkinds OK10:56
181Håkan KarlssonFK Finn10:58
182Johan JakobssonLånghundra IF11:00
183Patrik SteenOK Enen11:02
184Stefan ThellsénOK Roxen11:04
185Philip HjellströmGränna-Bygdens OK11:06

D55

4 170 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
186Gun JanssonOK Klemmingen09:58
187Mona BierfeldtÄrla IF10:00
188Leila LjunggrenMarkbygdens OK10:02
189Inger BergLinköpings OK10:04
190Tone HollowellOK Tyr10:06
191Christina BirathStenungsunds OK10:08
192Laila B HöglundFK Herkules10:10
193Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:12
194Anita BodinGällstadbygdens SOK10:14
195Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK10:16
196Tina HagårdRävetofta OK10:18
197Lena SwartzOK Orion10:20
198Mona ÅkermanValbo AIF10:22
199Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL10:24
200Anna WesterberghRasbo IK10:26
201Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK10:28
202Anne BössfallLinköpings OK10:30
203Ann-sofie SvanbergOK Södertörn10:32
204Annika SvenssonSolna OK10:34
205Katarina JakobssonGarda OK10:36
206Ingrid KensbyOK Tyr10:38
207Ingrid RoosMotala AIF OL10:40
208Annika BrodinLindebygdens OK10:42
209Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK10:44
210Britt ClaessonIFK Mora OK10:46
211Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK10:48
212Eva WareniusAvesta OK10:50
213Eva WildmarkFK Boken10:52
214Marianne RosgrenOK Njudung10:54
215Monica HenrikssonEksjö SOK10:56
216Anita KarlssonOK Södertörn10:58
217Christina OlssonSkåneslättens OL11:00
218Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK11:02
219Eva WalheimRobertsfors IK11:04
220Annika LundströmVäsby OK11:06
221Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared11:08
222Sara Snogerup LinseLunds OK11:10
223Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:12
224Pia VångellLinköpings OK11:14
225Anna Weckner WestlundOK Tyr11:16

H55

5 600 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226Per GustavssonGöteborg-Majorna OK11:50
227Peter LarssonFK Boken11:52
228Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF11:54
229Håkan SvenssonAlmby IK11:56
230Pedro LundqvistLinköpings OK11:58
231Björn JakobssonTäby OK12:00
232Stefan SundeliusJärfälla OK12:02
233Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping12:04
234Björn-Ove PetterssonAttunda OK12:06
235Arne SääfGudhems IF12:08
236Werner KöhlerTullinge SK12:10
237Mats WalheimRobertsfors IK12:12
238Per EdenhamnLänna IF12:14
239Ingemar MånssonRonneby OK12:16
240Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF12:18
241Elis BengtssonOK Norrvirdarna12:20
242Börje AnderssonLinköpings OK12:22
243Markus BodénOK Mark12:24
244Colin Mc IntyreOK Tyr12:26
245Göran MånssonKarlskrona SOK12:28
246Andres LaasOK Skogshjortarna12:30
247Ulf BurmanGustavsbergs OK12:32
248Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:34
249Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF12:36
250Thomas StenströmLinköpings OK12:38
251Jan HanssonStenungsunds OK12:40
252Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna12:42
253Göran EngblomRehns BK12:44
254Klas ThybeckLindebygdens OK12:46
255Leif SandahlOK Tyr12:48
256Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK12:50
257Göran SvenssonAlfta-Ösa OK12:52
258Janne NilssonCentrum OK12:54
259Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna12:56
260Stefan NybergAvesta OK12:58
261Jan-Åke IsraelssonOK Milan13:00
262Rikard BorgLinköpings OK13:02

D60

3 950 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263Karin IvarssonHaninge SOK11:45
264Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:47
265Britt GunnarssonKristinehamns OK11:49
266Ina LindebergSkåneslättens OL11:51
267Gerd HagströmTjalve IF Norrköping11:53
268Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:55
269Linnea CarlssonSkarpnäcks OL11:57
270Anna-Karin JohanssonVandrarringen11:59
271Lisa AnnersandOK Tyr12:01
272Ulla NyströmVisborgs OK12:03
273Lena LarssonSala OK12:05
274Inger SchwartzOK Södertörn12:07
275Eva-Karin JönssonOK Kolmården12:09
276Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared12:11
277Monica MartinssonOK Tranan12:13
278Anneli LindqvistGustavsbergs OK12:15
279Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK12:17
280Eva TykessonRävetofta OK12:19
281Lena FröbergTjalve IF Norrköping12:21
282Lena JanssonJärla Orientering12:23
283Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK12:25
284Agneta NilssonEskilstuna OL12:27
285Britt-Marie AnderssonOK Amne12:29
286Marite ÅkerströmSOK Träff12:31
287Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK12:33
288Anita LindbohmSkarpnäcks OL12:35
289Lena PerssonGamleby OK12:37
290Tanja-Birgit SöderströmSala OK12:39
291Inger OnsbringEskilstuna OL12:41
292Ingrid Mårtensson OK Kolmården12:43
294Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared12:47
295Birgitta WinbladRehns BK12:49
296Anki Teike AnderssonForsa OK12:51
297Eva KarlssonUddevalla OK12:53
298Margareta NetzTrollhättans SOK12:55
299Inger WesterbergIF Hagen12:57

H60

4 970 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
300Torgny JohanssonBjörkfors GOIF11:07
301Thomas SvenssonMotala AIF OL11:09
302Mikael BodénMarkbygdens OK11:11
303Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK11:13
304Håkan GustafsonEskilstuna OL11:15
305Andreas HjertsonOK Linné11:17
306Per Arne EvaldssonOK Gynge11:19
307Ingemar PerssonGamleby OK11:21
308Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK11:23
309Ulf PalmérUlricehamns OK11:25
310Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:27
311Thomas DagsbergOK Orion11:29
312Lennart WinbergHudiksvalls OK11:31
313Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL11:33
314Stephan SvenssonLinköpings OK11:35
315Stefan GunnarssonKristinehamns OK11:37
316Roland JanssonOK Linné11:39
317Håkan PalmfjordKatrineholms OK11:41
318Urban LarssonOK Gipen11:43
319Bernt AnderssonIF Rigor11:45
320Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:47
321Göran DoyleSundbybergs IK11:49
322Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF11:51
323Mats HastadFellingsbro GOIF11:53
324Håkan ForsmanRonneby OK11:55
325Leif EfraimssonMotala AIF OL11:57
326Kenneth PetterssonJärfälla OK11:59
327Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby12:01
328Anders RunanderTrosabygdens OK12:03
329Åke SundinHällefors OK12:05
330Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna12:07
331Ken RagnarssonOK Kompassen12:09
332Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK12:11
333Arne HolmerIFK Mora OK12:13
334Sixten WestlundOK Tyr12:15
335Anders AlamaaIK Vikings OK12:17
336Jan-Ola KarlssonOK Njudung12:19
337Christer FranssonMotala AIF OL12:21
338Thomas GeorgssonOK Nackhe12:23
339Jerker NetzTrollhättans SOK12:25
340Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF12:27
341Mats AnderssonFinspångs SOK12:29
342Thomas EricsonAlfta-Ösa OK12:31
343Lennart LarssonJönköpings OK12:33
344Ove ErikssonNyköpings OK12:35
345Olle SjösäterRonneby OK12:37
346Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF12:39

D65

3 670 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347Marianne SellgrenSigtuna OK10:00
348Marion HallstenUddevalla OK10:02
349Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:04
350Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:06
351Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK10:08
352Ulla GummesonVäsby OK10:10
353Anne LundmarkJärfälla OK10:12
354Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:14
355Britta EklundTrosabygdens OK10:16
356Lotta RåbergOK Tyr10:18
357Lena SöderbergOK Skogsfalken10:20
358Britt-Marie AldénOK Kolmården10:22
359Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF10:24
360IngMarie ÅsenlundGävle OK10:26
361Mona ForsbergNyköpings OK10:28
362Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:30
363Maja-Stina GustavssonOK Roxen10:32
364Åsa StåhlHjärnarps OL10:34
365Aila HalttunenHaninge SOK10:36
366Annie GunnarstorpOK Motala10:38
367Agneta GranströmSOK Aneby10:40
368Monica SvärdOK Klemmingen10:42
369Kristin JohanssonKarlskrona SOK10:44
370Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:46
371Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:48
372Gunnel MånssonOK Vilse 8710:50
373Christina SjölanderOK Hällen10:52
374Majvie AnnegårdSOK Viljan10:54
375Gunnel TurpeinenKvillebyns SK10:56
376Kajsa TofténHjobygdens OK10:58
377Kristina ErikssonLänna IF11:00
378Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:02
379Helena HemströmGävle OK11:04
380Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:06
381Karin DelinAlfta-Ösa OK11:08
382Kerstin BlomOK Kolmården11:10
383Kristina LarssonOK Klyftamo11:12
384Marie-Louise KarlssonNybro OK11:14
385Monica HolmIFK Mora OK11:16
386Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:18
387Kerstin GustafssonOK Gränsen11:20
388Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna11:22
389Lena GranefeltOK Tyr11:24
390Anna BlomgrenTullinge SK11:26
391Titti BergendahlOK Måsen11:28
392Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL11:30
393Margareta SvenssonOK Vilse 8711:32
394Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK11:34
395Monica LööfMariestads FK11:36
396Karin AxelssonIK Uven11:38
397Gun SvenssonRehns BK11:40
398Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:42
399Lena JansonArboga OK11:44
400Kerstin SvenskOK Hällen11:46
401Maria NordvallOK Kolmården11:48
402Christina HjertsonOK Linné11:50

H65

4 690 m, 82 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403Leonard JanssonRasbo IK09:58
404Thomas GustafssonTjalve IF Norrköping10:00
405Tommy OlaussonSOK Aneby10:02
406Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK10:04
407Lars-Erik TjäderIFK Mora OK10:06
408Anders HedinMotala AIF OL10:08
409Tommy WesterbergIF Hagen10:10
410Lennart GustafssonJönköpings OK10:12
411Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:14
412Gert OlssonSkåneslättens OL10:16
413Göran SvärdOK Klemmingen10:18
414Gunde HjalmarssonStora Tuna OK10:20
415Lars SonnertSol Tranås10:22
416Göran AnderssonOK Tylöskog10:24
417Lars JakobssonVästerås SOK10:26
418Ingvar AnderssonOK Amne10:28
419Bo HerderssonMarkbygdens OK10:30
420Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:32
421Kjell MartinssonOK Tranan10:34
422Olle ArmanNyköpings OK10:36
423Anders ForsstedtSöders-Tyresö10:38
424Rune LarssonOK Skogshjortarna10:40
425Johnny KarlssonUddevalla OK10:42
426Lars HogedalVänersborgs SK10:44
427Lars PerssonOK Kompassen10:46
428Rolf KarlssonOK Hällen10:48
429Hans AurellGävle OK10:50
430Roland WareniusAvesta OK10:52
431Kurt EkbergOK Orinto10:54
432Göran BlombergTjalve IF Norrköping10:56
433Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:58
434Tord FranssonMotala AIF OL11:00
435Kent GranqvistVästerviks OK11:02
436Leif WallenbroVäsby OK11:04
437Göran ForsbergNyköpings OK11:06
438Kjell KaminskyIF Hagen11:08
439Hasse ÅbergValbo AIF11:10
440Ingemar GardSöders-Tyresö11:12
441Ove JohanssonOK Kolmården11:14
442Lars-Åke BrengdahlSol Tranås11:16
443Kenneth JohanssonEskilstuna OL11:18
444Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:20
445Kent IvarssonOK Skogshjortarna11:22
446Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb11:24
447Stig AnderssonOK Linné11:26
448Christer HellströmStora Tuna OK11:28
449Åke PerssonHjärnarps OL11:30
450Karl-Göran WahlströmAlmby IK11:32
451Evert JohanssonOK Tisaren11:34
452Leo JohanssonVandrarringen11:36
453Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:38
454Hans SvensonSOK Viljan11:40
455Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL11:42
456Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK11:44
457P-O IvarssonHaninge SOK11:46
458Sten BlomströmIK Stern11:48
459Tommy PetersonHelsingborgs SOK11:50
460Karl Evert SvenssonIF Hagen11:52
461Bo SundqvistOckelbo OK11:54
462Håkan OlssonHjobygdens OK11:56
463Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna11:58
464Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK12:00
465Ulf KjellinOK Hedströmmen12:02
466Jan-Erik PålssonUddevalla IS12:04
467Lars GustafssonOK Gränsen12:06
468Willie OlssonRävetofta OK12:08
469Kent BergendahlNyköpings OK12:10
470Leif MathisenEskilstuna OL12:12
471Christer JohanssonOK Motala12:14
472Sten-Åke HolmbergSala OK12:16
473Mats HemströmGävle OK12:18
474Anders KumlinIK Ymer12:20
475Hans TrofastTenhults SOK12:22
476Jan ÅsbergHäverödals SK12:24
477Thomas AlbinssonBredaryds SOK12:26
478Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK12:28
479Hans-Erik SkalbergVästerås SOK12:30
480Göran SvensonSOK Viljan12:32
481Göran EklundTrosabygdens OK12:34
482Gert LundquistGotlands Bro OK12:36
483Anders JohanssonSol Tranås12:38
484Olle BohmanHjärnarps OL12:40

D70

3 480 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
485Maud MossbergOK Järnbärarna10:45
486Ethel NordLindebygdens OK10:47
487Kerstin BengtssonMotala AIF OL10:49
488Margareta LarssonOK Njudung10:51
489Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:53
490Berit ByströmOK Virdarna10:55
491Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:57
492Inger LundSala OK10:59
493Torill SvendsenFrosta OK11:01
494Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK11:03
495Vega SlottnerJönköpings OK11:05
496Eva LindgrenLinköpings OK11:07
497Gull SvenssonÖrkelljunga FK11:09
498Ing-Marie BergmanVisborgs OK11:11
499Ewa NordlundLänna IF11:13
500Berit EdengrenNyköpings OK11:15
501Siv EkelöfVärend GN OL11:17
502Ulla LindellOK Hällen11:19
503Eva HalvarsonOK Kåre11:21
504Kristina JohanssonMullsjö SOK11:23
505Eva HöijeOK Skogsstjärnan11:25
506Gunnel SvenssonIK Ymer11:27
507Gun-Inger SahlbergLånghundra IF11:29
508Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:31
509Margareta HagstedtVäsby OK11:33
510Christina WestmanHudiksvalls OK11:35
511Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK11:37
512Ulla LingJönköpings OK11:39
513Kerstin GunnarssonNässjö OK11:41
514Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:43
515Solveig SvahnOckelbo OK11:45
516Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:47
517Bibbi AppelgrenMariestads FK11:49
518Eva KjellmanVandrarringen11:51
519Barbro BörjessonOK Skogshjortarna11:53
520Louise-Marie NilssonOK Klemmingen11:55
521Inger PetterssonBjörkfors GOIF11:57
522Britt RangertIK Ymer11:59
523Rosa JohanssonIK Uven12:01
524Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF12:03
525Inga JohanssonNyköpings OK12:05
526Carina LindmanFinspångs SOK12:07
527Anita JohanssonOK Tor12:09
528Gullevi SvenssonRonneby OK12:11
529Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK12:13
530Maud NilssonHJS-Vansbro OK12:15

H70

4 000 m, 108 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
628Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK09:54
Jan FogelbergVästvärmlands OK09:56
531Pertti HeedOK Orinto09:58
532Roger DanielssonLinköpings OK10:00
533Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:02
534Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:04
535Bo GustafssonOK Gränsen10:06
536Stefan G LarssonOK Njudung10:08
537Åke GustavssonOK Älgen10:10
538Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:12
539Vidar LöfvingTibro OK10:14
540Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:16
541Leif NordinAttunda OK10:18
542Östen ErikssonAvesta OK10:20
543Leif NordlundLänna IF10:22
544Winn BjörklundSundsvalls OK10:24
545Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:26
546Torbjörn WikströmOK Orinto10:28
547Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:30
548Arne AnderssonOK Motala10:32
549Ulf SvedestamEskilstuna OL10:34
550Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:36
551Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL10:38
552Rune RingsgårdOK Roxen10:40
553Ingvar HalldinOK Tylöskog10:42
554Kenneth IvehagFrämmestads IK10:44
555Lars-Ivar SvenssonRehns BK10:46
556Gunnar EricssonGävle OK10:48
557Hans JohanssonIFK Mora OK10:50
558Leif LindströmNybro OK10:52
559Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan10:54
560Bengt JönssonÅkers IF10:56
561Dag LorénOK Frisene10:58
562Göran BengtssonTockarps IK11:00
563Rune SandbergUddevalla OK11:02
564Bengt SörensenJönköpings OK11:04
565Sören WingeUpsala IF11:06
566Matts EngvallBodens Bandyklubb OS11:08
567Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL11:10
568Börje RåbergOK Tyr11:12
569Peter HagströmTjalve IF Norrköping11:14
570Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK11:16
571Leif CarlssonSkarpnäcks OL11:18
572Leif StrandbergGustavsbergs OK11:20
573Stellan AhnströmForserums SOK11:22
574Kjell JeppsonIF Rigor11:24
575Leif LöfTrollhättans SOK11:26
576Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben11:28
577Bengt StåhlHjärnarps OL11:30
578Bo LindkvistKöping-Kolsva OK11:32
579Anders JohanssonAvesta OK11:34
580Jan BojlingSolna OK11:36
581Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF11:38
582Lennart PetterssonBjörkfors GOIF11:40
583Sören ErikssonLänna IF11:42
584Johnny GustafssonGamleby OK11:44
585Krister KarlssonIK Standard11:46
586Jerry MartinssonOK Motala11:48
587Ingvar PerssonFK Åsen11:50
588Benkt AnderssonFrosta OK11:52
589Tommy OlssonKarlskrona SOK11:54
590Kjell ErikssonOK Djerf11:56
591Per-Erik WåhlbergOK Linné11:58
592Olle AdolfssonLerums SOK12:00
593Hans PerssonOK Älgen12:02
594Håkan NilssonMalmö OK12:04
595Curt KarlssonNyköpings OK12:06
596Inge PerssonFK Boken12:08
597Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK12:10
598Bo KlamfeltTibro OK12:12
599Håkan MossbergOK Järnbärarna12:14
600Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna12:16
601Tore MartinssonDegerfors OK12:18
602Åke LewanderSkarpnäcks OL12:20
603Jan-Larry HolmbergOK Motala12:22
604Anders ClaessonIFK Mora OK12:24
605Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF12:26
606Christer SandhOK Roxen12:28
607Göran RundgrenLessebo OK12:30
608Leif SandgrenFrosta OK12:32
609Lars PerssonFinspångs SOK12:34
610Christer OttossonOK P412:36
611Lars GranefeltOK Tyr12:38
612Gunnar AnderssonIK Vista12:40
613Stig LandstorpOK Tor12:42
614Roy OvessonHelsingborgs SOK12:44
615Per GranevikJönköpings OK12:46
616Gunnar HejdenbergMotala AIF OL12:48
617Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK12:50
618Kjell NilssonOK Klemmingen12:52
619Rolf LindIK Standard12:54
620Lennart LundhOK Tisaren12:56
621Christer GrönbladHärlövs IF12:58
622Roland NilssonSOK Viljan13:00
623Ulf WaldenfjordLinköpings OK13:02
624Ingemar LindblomOK Orinto13:04
625Anders SellgrenSigtuna OK13:06
626Claes NidebornStora Tuna OK13:08
627Ingvar BergmanOK Tranan13:10
629Åke EckerbomIFK Sävsjö13:14
630Kjell HolmströmBjörkfors GOIF13:16
631Lars HenrikssonOK Älme13:18
632Håkan HallbergAvesta OK13:20
633Gunnar EhnTullinge SK13:22
634Lennart HöijeOK Skogsstjärnan13:24
635Runar AldénOK Kolmården13:26
636Bengt ÅkerströmSOK Träff13:28
637Sören AnderssonIK Dran13:30

D75

3 320 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
638Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK10:31
639Ulla LindheIK Stern10:33
640Britten PerssonFinspångs SOK10:35
641Anne-Marie ByströmSidensjö IK10:37
642Inga PerssonOK Skogshjortarna10:39
643Dagny GustavssonSigtuna OK10:41
644Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK10:43
645Asta SjöbergLindebygdens OK10:45
646Ulla NilssonSOK Viljan10:47
647Britt PetterssonOK Roxen10:49
648Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:51
649Helen AndertoftMarkaryds FK10:53
650Ann SjöbergEnebybergs IF10:55
651Lotta GranholmLinköpings OK10:57
652Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:59
653Mariann KjellbergBredareds IF11:01
654Britt ErikssonHammarby IF OF11:03
655Birgit KarlssonMariestads FK11:05
656Lillemor HallinOK Landehof11:07
657Siv HasselgrundBjursås OK11:09
658Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby11:11
659Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:13
660Gunnel BörjessonIK Uven11:15
661Chatarina AnderssonOK Motala11:17
662Birgitta OlssonRonneby OK11:19

H75

3 710 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
663Roland KarlssonRonneby OK11:07
664Kurt AnderssonEnebybergs IF11:09
665Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:11
666Kuno ÖsterlundVästerås SOK11:13
667P-G JanssonSäterbygdens OK11:15
668Rune GunnarssonNässjö OK11:17
669Hans FalkVärend GN OL11:19
670Lars KjellmanVandrarringen11:21
671Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:23
672Roland OffrellFrosta OK11:25
673Hjalmar NordquistOK Järnbärarna11:27
674Karl-Axel JohanssonIK Uven11:29
675Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:31
676Roland NordLindebygdens OK11:33
677Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK11:35
678Henrik HvoslefIK Stern11:37
679Gustav KrighOK Nipan11:39
680Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad11:41
681Rune ArvidssonMarkbygdens OK11:43
682Jerry HolmEskilstuna OL11:45
683Göran HektorLinköpings OK11:47
684Uno BergOK Motala11:49
685Curt ThorénNyköpings OK11:51
686Alf MattssonOK Kolmården11:53
687Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:55
688Erling EkelöfVärend GN OL11:57
689Ove JohanssonOK Järnbärarna11:59
690Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK12:01
691Anders CarlssonSkåneslättens OL12:03
692Sune LindellOK Hällen12:05
693Magne HagströmFrölunda OL12:07
694Ivan ErnvidUlricehamns OK12:09
695Erland LingJönköpings OK12:11
696Leif LundquistEnebybergs IF12:13
697Lennart SturessonVästerviks OK12:15
698Stig BengtssonMotala AIF OL12:17
699Lars FinbomOK Landehof12:19
700Åke KarlssonSOK Träff12:21
701Leo LövdahlVisby IF Gute SOK12:23
702Lars JohanssonOK Tor12:25
703Stig KarlssonLessebo OK12:27
704Olle AnderssonIFK Mora OK12:29
705Stig IsraelssonOK Tylöskog12:31
706Anders BuhréNybro OK12:33
707Gunnar PerssonSvanesunds GIF12:35
708Kenneth LindborgHässleholms OK12:37
709Gösta LindqvistOK Löftan12:39
710Åke GatelidOK Skogshjortarna12:41
711Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:43
712Rune AhlanderJönköpings OK12:45
713Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu12:47
714Bengt OlssonMarkbygdens OK12:49
715Lars LjungbergTrollhättans SOK12:51
716Göran ThourVärend GN OL12:53
717Karl JohanssonIFK Hedemora OK12:55
718Gunnar BrystHjobygdens OK12:57
719Sverre JonssonOK Ravinen12:59
720Björn LinnersjöOK Orion13:01

D80

2 990 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
721Gun HanssonYstads OK10:01
722Karin RenbergOK Kolmården10:03
723Karin LexellOK Torfinn10:05
724Gun KrohnHudiksvalls OK10:07
725Sonja SundellSundbybergs IK10:09
726Ingrid LundinEskilstuna OL10:11
727Laila MalmqvistVäxjö OK10:13
728Eivor Steen-OlssonKungälvs OK10:15
729Gunilla WickenbergIBM-Klubben10:17
730Marianne HöglundFK Herkules10:19
731Ebba-Lisa FlygarTullinge SK10:21

H80

3 040 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
732Werner TörnblomVäxjö OK11:30
733Bernt PeterssonAlvesta SOK11:32
734Nils JanssonSkattkärrs SOK11:34
735Per LarssonJönköpings OK11:36
736Folke NyströmVästerbergslagens OL11:38
737Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK11:40
738Tord LidströmHagaby GoIF Örebro11:42
739Lars PerssonVäsby OK11:44
740Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:46
741Sigurd WallénTäby OK11:48
742Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:50
743Mats BirgerssonForserums SOK11:52
744Håkan SkogumMarkbygdens OK11:54
745Rolf AnderssonRimbo SOK11:56
746Gunnar NymanOK Djerf11:58
747Stig LundinEskilstuna OL12:00
748Martin EngqvistUpsala IF12:02
749Ulf EskilssonOK Södertörn12:04
750Rune CarlssonSundbybergs IK12:06
751Torild BornetunSkillingaryds FK12:08
752Gillis AlmVäxjö OK12:10
753Bengt LifSol Tranås12:12
754Arne YngströmHagaby GoIF Örebro12:14
755Birger ByströmSidensjö IK12:16
756Göran OlofssonFjärås AIK12:18
757Lars-Erik LindellVäsby OK12:20
758Evert ElgefjordOK Kolmården12:22
759Johan JanssonVäxjö OK12:24
760Arvo HyvönenSkattkärrs SOK12:26
761John BerglundAlfta-Ösa OK12:28
762Boy NymanVandrarringen12:30
763John VallinOK Hedströmmen12:32
764Bo ElmgrenSundbybergs IK12:34
765Sivert AxelssonKalmar OK12:36
766Anders AdlerLinköpings AIK12:38
767Nils JohanssonOK Tjärnen12:40

D85

2 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
768Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:27
769Signe NymanUddevalla IS10:29
770Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK10:31
771Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg10:33

H85

2 400 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
772Bo SandbergIK Jarl Rättvik10:01
773Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:03
774John LarssonVästvärmlands OK10:05
775Carl-Henrik HallbergIK Uven10:07
776Lars-erik MalmqvistVäxjö OK10:09
777Gunnar LarssonUddevalla IS10:11
778Valter AlamaaIK Vikings OK10:13
779Lasse OlssonIK Trenne Ullared10:15
780Rolf BlomFrölunda OL10:17
781Lars MagnussonKristinehamns OK10:19
782Ove KilbornUddevalla IS10:21
783Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:23
784Alf LundkvistOK Tor10:25
785Nils RågstedtIS Kullen10:27

H90

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
786Curth SvenssonSkåneslättens OL10:23

Öppen motion 5

3 460 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustaf KullbergBjörkfors GOIF10:06:10
Jenny SkoogKlubblös10:06:40
Lena MattssonKlubblös10:06:42
Hans TofténHjobygdens OK10:11:42
Margaretha NylundOK Södertörn10:12:38
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:13:27
Christina ÖbergOK Hällen10:16:11
Anton JohnssonOK Tyr10:17:02
Otto NilssonLinköpings OK10:28:05
Ludvig EronnLinköpings OK10:28:06
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:32:05
Anna WirenLinköpings skidklubb10:41:18
Peter AugustssonOK Motala10:52:37
Lars GollvikGODegårds Skidklubb10:59:03
Annika LindellOK Roxen11:01:42
Albert BrohedeOK Tyr11:07:23
Olof ThorssellOK Måsen11:11:30
Lena JohanssonÖstersunds OK11:11:36
Monika AlgotssonOK Tylöskog11:12:01
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK11:20:37
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK11:28:47
Anders  JönssonFinspångs SOK11:32:01
Lina EttlingSkogspojkarnas OK11:32:10
Sofie EttlingSkogspojkarnas OK11:38:23
Kristina TellqvistIK Dran11:40:06
Ingela BengtssonSala OK11:51:28

Öppen motion 7

3 050 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonOK Motala09:52:44
Per-Olof LundkvistRasbo IK09:56:00
Leif FredbergKristinehamns OK10:00:22
Amanda MullinsSjövalla FK10:03:26
Margareta ErikssonOK Klemmingen10:04:06
Pi PerssonOK Orion10:05:00
Lisa KorallMotala AIF OL10:11:15
Kurt BodinGällstadbygdens SOK10:13:05
Lena LindgrenOK Järnbärarna10:18:37
293Gunilla HogedalVänersborgs SK10:20:29
Therese EkströmHalmstad OK10:20:40
Lars ForsstedtSöders-Tyresö10:21:51
108Andreas EklundGöteborg-Majorna OK10:22:09
Bengt HolmIFK Mora OK10:30:07
Lars-Åke SvenskOK Hällen10:31:33
Conny VernerssonOK Orinto10:33:22
Per  GustavssonOK Roxen10:34:08
Susanna CaleklintKarlskrona SOK10:34:12
Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL10:38:06
Mats ErikssonSala OK10:42:03
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL10:48:06
Ingrid JanssonSäterbygdens OK10:49:05
Annevi FredängOK Motala10:53:51
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna10:58:55
Kjell GustafssonOK Järnbärarna11:01:05
Arne AnderssonOK Denseln11:01:26
Magnus DjerfstenLinköpings OK11:02:13
Per FröbergTjalve IF Norrköping11:09:17
Gerd MüllerTjalve IF Norrköping11:17:27
Ritva KärkkäimnenAvesta OK11:21:11
Eddie IsraelssonLindebygdens OK11:23:52
Sofia NydahlOK Motala11:25:20
Leif AnderssonOK Motala11:28:15
Linnea NordOK Klemmingen11:28:39
Lena NordTjalve IF Norrköping11:31:15
Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna11:34:37
Erik BengtssonSala OK11:51:26
Leif KlingOckelbo OK11:54:47
Camilla TinglöfOK Gränsen11:56:49
Göran LarssonSala OK12:00:00
Jonatan RiberthIK Trenne Ullared12:15:56

Öppen motion 8

5 160 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf JanssonOK Triangeln10:00:15
Harald BrandeTjalve IF Norrköping10:01:03
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL10:07:04
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad10:13:16
Jonna AlfredssonOK Roxen10:26:07
Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:26:47
Henrik KarlssonUddevalla OK10:36:26
Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro10:40:08
Anna AlgotssonOK Rodhen10:47:17
Hans PetterssonLinköpings skidklubb10:53:07
Tomas VångellLinköpings OK10:54:28
Jonas LindellOK Motala10:58:47
Curt LandinRehns BK11:00:02
Åke AlgotssonOK Tylöskog11:21:12
Anders TykessonRävetofta OK11:24:58
Anders MalmqvistMotala AIF OL11:27:05
Sara WänströmFinspångs SOK11:38:48
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:43:03
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK11:54:03
Julia Modig TjärnströmLinköpings OK11:59:11

Öppen motion 9

8 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:08:15
Albin HjällströmIK Hakarpspojkarna10:11:07
Ulf IsakssonHässleby SOK10:19:33
Roger KihlbergLinköpings OK10:22:36
Mattias ZachrissonOK Roxen10:26:10
Albin Olausson AlgottsonOK Rodhen10:50:34
Per BrolundOK Denseln11:00:12
Per SundholmOK Nolaskogsarna11:21:21

Annonser