Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för ParkO 4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 4
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 21 april 2016

D21

3 380 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441267Malin Jonssonklubblös17:02:58
441706Lina El Kott HelanderÖstersunds OK17:04:19
2081825Emma Hanssonklubblös17:12:20
891216Helen HanstockÖstersunds OK17:28:50
441779Elisabet Perssonklubblös17:35:46
9037704Hanna FalkIF Thor17:42:45
36222Maria Lundinklubblös17:44:43
7101308Erica JohanssonÖstersunds OK17:53:05
215654Anna WikströmIFK Mora OK18:04:36
2075235Malin Olssonklubblös18:12:23
2050952Lina Lindbergklubblös18:14:23
810711Cecilia ThomassonFältjägarnas IF18:21:06
451713Johanna ÅgranOK Storsjön18:36:00
441267Ulrika Rogemanklubblös18:38:36
39182Anna VesterlundÖstersunds OK18:39:48
2081850Martina HöökÖstersunds OK18:40:49
9102164Maria HalvarssonÖstersunds OK18:51:35

H21

3 910 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
580831David EngströmÖstersunds OK16:47:23
417690Fredrik MartinssonFrösö IF17:03:26
441297Andreas Kårströmklubblös17:09:42
2085550Hampus LindblomÅsarna IK17:10:53
2079612Henrik Jonssonklubblös17:12:01
441766Christer Waplanklubblös17:18:46
2079699Göran NilssonOK Vildhussen17:20:21
2081595Anders ErikssonFrösö IF17:32:56
2085555Måns ErikssonÖstersunds OK17:34:48
441765Tomas Valliklubblös17:36:35
38051Mats LundquistÖstersunds OK17:37:34
405184Olle NäslundÖstersunds OK17:38:52
682303Ulf LindqvistÖstersunds OK17:41:02
441790Erik Melin SöderströmÖstersunds OK17:45:28
8625750David SundströmSöderhamns OK17:58:16
9102165Johan HalvarssonÖstersunds OK17:59:07
433237Erik WillénÖstersunds OK18:02:55
2085386Robert DahlinBrunflo IF18:06:42
2075240Daniel BerggrenÖstersunds OK18:13:56
2077323Börm OlofssonOK Storsjön18:14:35
1470490Tomas BjörkÖstersunds OK18:18:23
580505Christoffer JohanssonTrollhättans SOK18:20:34
2085522Bertil NordqvistFältjägarnas IF18:29:46
446251Kristian GustafssonFrösö IF18:31:24
2081599Anders CarnlandFrösö IF18:33:16
2085560Erik HedmanÖstersunds OK18:35:20
2079604Martin LarssonÖstersunds OK18:38:19

D20

2 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417790Linnea SahlinOK Vildhussen17:28:28
2085478Monika ÅgrenBrunflo IF17:33:29

D16

2 530 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081795Emma NilssonÖstersunds OK17:01:23
441708Hanna NäslundÖstersunds OK17:30:51
2081884Agnes MattssonTandsbyns IF17:54:21
444071Maja WillénÖstersunds OK18:03:04
2081770Sara Kajsa HermanssonFrösö IF18:16:07

H16

2 530 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081813Aksel HalvarssonÖstersunds OK18:12:37

D14

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081826Siri NybergFrösö IF17:21:10
444587Silje Tirénklubblös18:07:32
2085509Clara LindbergÖstersunds OK18:17:07
2081809Flisa RavaldÖstersunds OK18:45:15

H14

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444551Elvin Tirénklubblös18:07:31
2081796Vidar BäckmanFrösö IF18:17:10
2085557Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK18:30:22
2081807Tor RönnestrandFrösö IF18:34:22

D12

1 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085490Hanna LindqvistÖstersunds OK17:27:52
2085553Alva ErikssonÖstersunds OK17:34:23
441795Signe Roosklubblös17:45:47
2085491Elsa ArnessonÖstersunds OK17:45:49

H12

1 330 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441780Love Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken IF17:39:25
441782Elias Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken IF17:39:30
2085492Axel ArnessonÖstersunds OK17:45:35
2081806Joar BäckmanFrösö IF18:17:42
2050957Fabian GrindborgÅs IL18:24:50
342428Björn RönnestrandFrösö IF18:25:20
441708Olle SjöblomÖstersunds OK18:42:04

H10

990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085516Jens EngholmÖstersunds OK17:14:41
2081670Simon FalkeströmFrösö IF17:21:23
441781Noah Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken IF17:39:42
2081910Vidar EnelandFrösö IF17:46:06
444503Jonatan GreenÖstersunds OK17:51:18

D40

2 910 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
902902Inger DahlgrenÖstersunds OK17:14:38
343401Maria HyttnäsFrösö IF17:24:00
36180Linda ErikssonÖstersunds OK17:26:41
2079660Viktoria WinbergÖstersunds OK17:43:27
36203Britta BrännströmÖstersunds OK17:46:37
2085543Ingela EngholmÖstersunds OK18:00:22
306783Camilla HambergÖstersunds OK18:10:22
1710530Veronica BäckmanBrunflo IF18:22:44
2085525Christina RawaldÖstersunds OK18:50:01

H40

3 380 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081789Hans-Åke FalkeströmFrösö IF17:24:39
2085559Erik OlofssonÖstersunds OK17:43:51
2085547Lars-Åke LarssonÖstersunds OK17:45:18
2085552Jörgen MattssonTandsbyns IF17:55:07
2081603Jonas DanvindIK Skabbräven/Frösö IF18:45:12
2081840Anders JohanssonÖstersunds OK18:48:45

D50

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1580108Maria AndersdotterBrunflo IF17:00:29
1590627Monica Skoog BoströmBrunflo IF17:51:55
2087098Agneta SamuelssonFältjägarnas IF17:59:10

H50

2 910 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404201Mats NilssonÖstersunds OK17:15:41
2058205Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF17:25:32
436061Rolf NyströmÖstersunds OK17:27:21
441777Andreas RichterÖstersunds OK17:29:29
26174Karl EnelandFrösö IF17:48:30
2085479Hans ÅgrenÖstersunds OK17:53:29
2085508Eric LindbergÖstersunds OK18:17:35
20520Per-Erik RönnestrandFrösö IF18:24:35
342666Jörgen ÅgranOK Storsjön18:35:52

D60

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
682291Eva KilanderÖstersunds OK16:59:20
2085501Ingeborg DanielssonÖstersunds OK17:14:56
354934Karin WalltinÖstersunds OK17:15:48

H60

2 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2087053Jan JakobssonFältjägarnas IF17:03:21
2081839Peter ZwalenÖstersunds OK17:09:54
1410858Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK17:11:01
351272Tom BrantheimÖstersunds OK17:12:36
1510208Ove HemmingssonBrunflo IF17:22:24
2085537Kjell EnarssonÖstersunds OK17:23:00
2087081Seth PerssonFältjägarnas IF17:54:58
408008Peder SjölundFMIF18:00:43
7777666Anders ForsstedtSöders-Tyresö18:50:56

H70

1 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058211Åke AnderssonFältjägarnas IF17:06:56
2058275Ingvar GustafssonFältjägarnas IF17:26:20
343349Björn WikstrandÖstersunds OK18:10:33

H80

1 250 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259320Gösta NilssonÖstersunds OK17:04:24

Inskolning

990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079693Tor EngholmÖstersunds OK17:15:36
441767Casper AnderssonÖstersunds OK17:22:42
451240Arvid HedmanÖstersunds OK18:05:06
2085518Mattis HalvarssonÖstersunds OK18:11:26
451249Carl HolmgrenÖstersunds OK18:11:29

U2

990 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2050956Nils KonradssonÖstersunds OK18:19:31
2081837Greta HedmanÖstersunds OK18:19:34
2050965Olle GrindborgÅs IL18:23:55
2050969Elias HalvarssonÖstersunds OK18:31:12

Öppen motion 3

1 250 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085519Thord Eric Nilssonklubblös18:23:26

Öppen motion 5

2 530 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441763Karin BäckHede SK17:20:25
441714Jonathan Watkinsklubblös17:22:27
441768Johanna van der MatenFrösö IF17:27:53
2085391Belinda VestmanBrunflo IF17:28:22
444522Hans GreenÖstersunds OK17:52:40
444533Irma ÖstbergÖstersunds OK17:59:58
444548Maja Svärdklubblös18:00:00
444534Ulrika ÖstbergÖstersunds OK18:06:30
451291Jens HalvarsonÖstersunds OK18:10:12
2081929Magnus HermanssonFrösö IF18:16:44
2081605Elvira HermanssonFrösö IF18:16:46
2081666Torulf BäckmanFrösö IF18:17:48
441297Gunilla JohanssonÖstersunds OK18:58:11

Öppen motion 7

3 910 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1790306Sofia LindgrenÖstersunds OK17:00:39
441748Jonas Johanssonklubblös17:16:03
355259Caroline GlännerudHudiksvalls IF17:23:21
441774Agnelica Sternerklubblös17:29:15
441773Christine Erikssonklubblös17:29:17
441727Britta Johansson Norgrenklubblös17:41:54
441786Ida NordinÖstersunds OK17:44:48
2079685Daniel Sjölundklubblös18:01:20
2050904Kristina Erikssonklubblös18:10:03
2081814Charlotta NilssonFrösö IF18:23:04
2085538Rolf JutoÖstersunds OK

Knatte

650 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441718Emilia Johanssonklubblös17:16:39
2081913Elias FalkeströmFrösö IF17:21:31
441770August Hübinetteklubblös17:28:09
2085515Ricky DahlinBrunflo IF17:32:29
441778Silje Tirénklubblös17:32:43
441797Eskil EnelandFrösö IF17:45:56
441799Hugo EnelandFrösö IF17:46:21
444591Nils HedmanÖstersunds OK18:05:01
2050927Otis Färggrenklubblös18:11:44
451244Ludvig BjörkÖstersunds OK18:12:40
2050928Vilda Larsson MagnussonÖstersunds OK18:12:48
441706Malte SjöblomÖstersunds OK18:40:04
2050984Thea HalvarssonÖstersunds OK18:45:27
2085524Tindra ÖsterbergÖstersunds OK18:48:26

Annonser