Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för GMOK Höstmedel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK Höstmedel
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 22 oktober 2017

D21

3 810 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida KjellbergIFK Göteborg10:59
Charlotte IhrforsOK Linné11:01
Elin OlssonTibro OK11:03
Filippa SpånérSävedalens AIK11:05
Agnes RamleGöteborg-Majorna OK11:07
Emma EkbergLidköpings VSK11:09
Eleonora BäckelinTolered-Utby Ol-klubb11:11
Anna MartnerFrölunda OL11:13
Joanna MalmkvistSävedalens AIK11:15
Lovisa LemanGöteborgs SK11:17
Heini WennmanSK Pohjantähti11:19
Lisa PalmSävedalens AIK11:21
Julia BirathStenungsunds OK11:23
Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3711:25
Malin SettergrenHalmstad OK11:27
Kirsi NurmiIFK Göteborg11:29
Emilia HenryssonTibro OK11:31
Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving11:33
Frida BrogrenSävedalens AIK11:35
Laila B HöglundFK Herkules11:37
Maria PollMölndal Outdoor IF11:39
Linnea GustafssonUddevalla OK11:41
Maria MagnussonSävedalens AIK11:43
Anna NärhiIFK Göteborg11:45
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro11:47
Moa PetterssonKarlskrona SOK11:49
Charlotte ThraneIFK Göteborg11:51
Hanna BrusSnättringe SK11:53
Karin JohanssonSävedalens AIK11:55
Lina SamorLerums SOK11:57
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK11:59
Karina KückLyngby OK12:01
Camilla EngstrandIFK Göteborg12:03
Elin TörnrothHjobygdens OK12:05
Anne Mette SchmidtOK Pan Århus12:07
Jenny BengtssonSävedalens AIK12:09
Anna BrodinFalkenbergs OK12:11
Emelie SvalinVänersborgs SK12:13
Hanna PalmIK Hakarpspojkarna12:15
Amanda ClaessonSävedalens AIK12:17
Greti PentekHorsens OK12:19
Annica EngIFK Göteborg12:21
Andrea SvenssonOK Tisaren12:23
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb12:25
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad12:27
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF12:29
Emma AnderssonSävedalens AIK12:31

H21

4 840 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip JohanssonOK Tyr10:48
Niklas GustafssonOK Tisaren10:50
Tobias LindellOK Alehof10:52
Fredrik WennermarkOK Skogsfalken10:54
Hampus LarssonFK Göingarna10:56
Lars BernTolered-Utby Ol-klubb10:58
Niklas AldénOK Linné11:00
Simon LarssonSävedalens AIK11:02
Jonatan LarssonUddevalla OK11:04
Viktor GammeljordOK Snab11:06
Jonatan FridolfssonOK Gränsen11:08
Kevin StåhlOK Hammaren11:10
Ilya BeliankaSävedalens AIK11:12
Jens Christian GammeljordOK Snab11:14
Fredrik MattssonOK Kåre11:16
Johan TörnrothHestra IF11:18
Erik RamqvistLidköpings VSK11:20
Tobias ThorssonOK Löftan11:22
Stefan RoosIFK Göteborg11:24
Arvid NordIK Hakarpspojkarna11:26
Johan LevinSävedalens AIK11:28
Martin LindqvistStenungsunds OK11:30
Mattias NilssonOK Alehof11:32
Christian KronbergIF Femman11:34
Carl JosefssonSävedalens AIK11:36
Anton HemlinIK Uven11:38
Oscar TörnrothHjobygdens OK11:40
Bo Birk NielsenRold Skov OK11:42
Johan DelvertOK Orion11:44
Vidar FaxénSävedalens AIK11:46
Gustav BoquistIK Uven11:48
Fredrik SturessonOK Alehof11:50
Pontus KarlssonMarkbygdens OK11:52
Andrey SalinSävedalens AIK11:54
Daniel OlssonUddevalla OK11:56
Jonas MartnerFrölunda OL11:58
Vitaliy GichkoSävedalens AIK12:00
Niklas HidmanHalmstad OK12:02
David RunemalmNybro OK12:04
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK12:06
Albin ThunbergOK Alehof12:08
Dmitriy MihalkinSävedalens AIK12:10
Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna12:12
Erik KvarnströmKils OK12:14
Marko BirkRold Skov OK12:16
Jonas IsaksenLyngby OK12:18
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna12:20
Henrik BrusSävedalens AIK12:22
Morten SchouAalborg OK12:24
Simon BörjesonRyda SK12:26
August BjälemarkGöteborg-Majorna OK12:28
Simon ReimersRold Skov OK12:30
Fredrik AnderssonIF Rigor12:32
Johan WikströmSävedalens AIK12:34
Lukas PetersonIFK Umeå12:36
Stefan Frands PetersenOK Pan Århus12:38
Niclas JonassonIFK Göteborg12:40
Martin LarssonHestra IF12:42
Christoffer AndersénVästerås SOK12:44
John GabrielssonSävedalens AIK12:46
Jonatan AnderssonFalkenbergs OK12:48
Niklas HelmertzFrölunda OL12:50
David DjurbäckSävedalens AIK12:52
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb12:54
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad12:56
Erik EngstrandIFK Göteborg12:58
Giacomo FrattariOK Pan Århus13:00
Jakob AldénGöteborgs SK13:02
Andreas KarlssonSävedalens AIK13:04
Rasmus RasmussenOK Snab13:06
Erik ClassonOK Orinto13:08

D20

3 740 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK11:01
Hanna LindströmOK Tranan11:03
Moa HanssonBredaryds SOK11:05
Elvira BjörklundTrollhättans SOK11:07

H20

3 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Otto StuhlhoferOK Landehof11:25
Linus OlssonOK Gipen11:27
Thomas Emil JensenHorsens OK11:29
Anton NovichenkoSävedalens AIK11:31
Mattis HallbergIK Uven11:33
Olle JosarpOK Tisaren11:35
Rasmus Fenger-GrønOK Snab11:37
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL11:39
Albin ClaessonSävedalens AIK11:41
Johan OlsonIK Uven11:43

D18

3 520 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK10:58
Amanda IsaksenOK Snab11:00
Hanna BoquistIK Uven11:02
Emma NordbergOK Tranan11:04
Elina HansonKungälvs OK11:06
Agnes AspMölndal Outdoor IF11:08
Johanna NilssonKungälvs OK11:10
Emma KarlssonOK Landehof11:12
Rikke RasmussenOK Snab11:14
Katinka KildenOK Pan Århus11:16
Sara ForsbergIK Uven11:18
Amanda MullinsSjövalla FK11:20
Lisa BörnstedtKungälvs OK11:22
Birka Øhlenschlæger NielsenOK Pan Århus11:24
Emelie KarlssonSävedalens AIK11:26
Sofie Fenger-GrønOK Snab11:28

H18

3 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel PihlströmOK Landehof11:26
Simon BjörklundLindebygdens OK11:28
Gabriel SturessonLerums SOK11:30
Edvin LjungbergSjövalla FK11:32
Johan Halkjær DupontOK Pan Århus11:34
Jonas LauriFK Herkules11:36
Anders BjörklundTrollhättans SOK11:38
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:40
Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århus11:42
Martin LammFrölunda OL11:44
Eskil TryggöTrollhättans SOK11:46
Axel ForsmanFK Herkules11:48

D16

3 310 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BourneGöteborg-Majorna OK11:27
Kajsa NormanSävedalens AIK11:29
Elsa EricssonFK Friskus-Varberg11:31
Märta LjungbergSjövalla FK11:33
Nora AronengHestra IF11:35
Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:37
Tova LarssonLerums SOK11:39
Anna FlakbergIFK Göteborg11:41
Johanne Kaysen ThomsenOK Snab11:43
Julia LindbladSävedalens AIK11:45
Olivia AspIFK Göteborg11:47
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:49
Elin HelmerssonOK Skogsvargarna11:51
Matilda JohannessonFrölunda OL11:53
Maria LogrenSjövalla FK11:55
Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:57
Lovisa MoqvistLerums SOK11:59
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb12:01
Eva Örnhagen JørgensenOK Snab12:03

H16

3 690 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias LauriFK Herkules11:03
Emil AxelssonLerums SOK11:05
Daniel B. SchmidtOK Pan Århus11:07
Theis MunktvedAllerød OK11:09
Wilmer HolmqvistSjövalla FK11:11
Nils GrimbeckSävedalens AIK11:13
Zebastian ArfwedsonFrölunda OL11:15
Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK11:17
Petter BergstedtMarkbygdens OK11:19
Gustav BohmanOK Orinto11:21
Per NordholmSävedalens AIK11:23
Asbjørn KaltoftOK Pan Århus11:25
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK11:27
Erik HogedalGöteborg-Majorna OK11:29
Olle ElfströmOK Orinto11:31
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK11:33
Jeppe CaspersenOK Snab11:35
Felix DrejmoOK Landehof11:37
Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:39
Morten Örnhagen JørgensenOK Snab11:41
Jonas GabsOK Melfar11:43
Casper SkeppSävedalens AIK11:45
Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK11:47
Adam ConwayGuildford Orienteers11:49
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK11:51
Erik IngemarssonHestra IF11:53
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:55
Olle BergstedtMarkbygdens OK11:57
Felix IsaksenOK Snab11:59
Søren Thrane ØdumIFK Göteborg12:01
Jacob MikkelsenHorsens OK12:03
Joar TryggöTrollhättans SOK12:05
Emil RavakkoSävedalens AIK12:07
Herman Anker SkovbjergOK Pan Århus12:09
Jakob GunnarssonLerums SOK12:11

D16 Kort

2 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rebecka StenholdtFK Herkules11:03

H16 Kort

2 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Philip EkbergTrollhättans SOK11:01

D14

2 770 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna SvarfvarSjövalla FK10:58
Laura BobachRold Skov OK11:00
Elsa AspMölndal Outdoor IF11:02
Sara HelmerssonOK Skogsvargarna11:04
Elsa KarlssonOK Landehof11:06
Ella Hedegaard RichardssonOK Pan Århus11:08
Elanor HenriksenHorsens OK11:10
Matilda AspIFK Göteborg11:12
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb11:14
Gertrud Riis MadsenRold Skov OK11:16
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:18
Mathilde KroghRold Skov OK11:20
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna11:22
Ida KilnäsSjövalla FK11:24
Matilda WallströmSävedalens AIK11:26
Anna Taagehøj NykjærOK Pan Århus11:28
Laura Dalsgaard ChristensenRold Skov OK11:30
Rebecka PihlströmOK Landehof11:32
Thilda SeldénIF Rigor11:34
Ida Riis MadsenRold Skov OK11:36
Elina ReinholdssonOK Alehof11:38
Olivia LundstedtSjövalla FK11:40
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK11:42
Ida BengtssonOK Alehof11:44
Eleonora AlinderSjövalla FK11:46
Mathilde Otte-AndersenRold Skov OK11:48
Kristina BohmanOK Orinto11:50
Signe Veggerby JensenRold Skov OK11:52
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb11:54
Emilia KraftIK Uven11:56
Theresa SkouboeHorsens OK11:58
Louise OlssonMölndal Outdoor IF12:00
Emma KarlssonOK Landehof12:02
Maja GraadIF Rigor12:04
Camilla FlyvbjergRold Skov OK12:06

H14

2 930 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav BertsOK Alehof11:24
Erik BillströmOK Orinto11:26
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:28
Alfred HallqvistUlricehamns OK11:30
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg11:32
William SturessonLerums SOK11:34
Joar EliassonOK Orinto11:36
Hans Grønborg NielsenAllerød OK11:38
William RönnborgIK Uven11:40
Arvid SkeppSävedalens AIK11:42
Albin PaulssonOK Löftan11:44
Adrian BergqvistOK Alehof11:46
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:48
Axel BjörkmanSjövalla FK11:50
Simon BååthSävedalens AIK11:52
Alfred ErdeliusIF Rigor11:54
Tobias JohanssonOK Löftan11:56
Jakob AspIFK Göteborg11:58
Valdemar MaragerAllerød OK12:00
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK12:02
Karl GranforsOK Landehof12:04
Villads SkovbjergOK Pan Århus12:06
David AlménTrollhättans SOK12:08
Jacob GrahnIK Uven12:10
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK12:12
Albin NyqvistOK Landehof12:14
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb12:16
Filip IngemarssonHestra IF12:18
Ebbe HolmqvistSjövalla FK12:20
Axel GrimbeckSävedalens AIK12:22
Arvid EkströmStenungsunds OK12:24
Simon AlfredssonLerums SOK12:26
Axel BrönnestamOK Gipen12:28
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:30
Victor BeischerIK Uven12:32
Jonas Damm AlsOK Pan Århus12:34
David MorénHjärnarps OL12:36
Anton KastrupFK Herkules12:38
Gunnar FovaeusSävedalens AIK12:40
Jonathan Birk NielsenRold Skov OK12:42
Simon LjungkvistOK Alehof12:44
Jens Tange HasholtAllerød OK12:46
Hannes EssungerSjövalla FK12:48

D14 Kort

2 190 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva ÖhgrenSävedalens AIK11:01
Sofie UlrichOK Pan Århus11:03
Maria GergelyFK Herkules11:05
Sara GuldmannOK Pan Århus11:07
Klara LemurellSjövalla FK11:09

H14 Kort

2 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar NymanOK Gipen10:59
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb11:01
Albin BryngelssonSjövalla FK11:03
Erik KlerforsFK Herkules11:05

D12

2 190 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe LundqvistSjövalla FK10:58
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:00
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:02
Johanne SkouboeHorsens OK11:04
Sara BengtssonOK Alehof11:06
Signe KullanderSävedalens AIK11:08
Maja AxelssonLerums SOK11:10
Cecilie BromanAllerød OK11:12
Hanna MorénHjärnarps OL11:14
Julia LönnHalmstad OK11:16
Wilma ReinholdssonOK Alehof11:18
Emilia LundstedtSjövalla FK11:20
Miranda WallströmSävedalens AIK11:22
Elsa MoqvistLerums SOK11:26
Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:28
Lisa GunnarssonLerums SOK11:30
Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:32
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK11:34
Lisa ErikssonOK Landehof11:36
Alice OlssonMölndal Outdoor IF11:38
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:40
Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus11:42
Matilda LekbergSävedalens AIK11:44
Ella MikkelsenHorsens OK11:46
Lovisa WrightLerums SOK11:48
Ella PetterssonSävedalens AIK11:50
Hannah Udklit KristensenOK Pan Århus11:52
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK11:54
Olivia FreiholtzSjövalla FK11:56
Audrey HanssonFrölunda OL11:58
Signe HördegårdhIFK Göteborg12:00
Anna FlyvbjergRold Skov OK12:08

H12

2 260 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak NilssonOK Landehof10:54
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:56
Max NymanOK Gipen10:58
Fredrik HedlundFK Herkules11:00
Christian KruseOK Pan Århus11:01
Erik Grønborg NielsenAllerød OK11:02
Teo Hedegaard RichardsonOK Pan Århus11:04
Axel Ström EckerlidSävedalens AIK11:06
Vilgot RappSjövalla FK11:08
Liam HogedalVänersborgs SK11:10
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:12
Elias NyqvistOK Landehof11:14
Simon GrahnIK Uven11:16
Adam GranhageSjövalla FK11:18
Emil LindbladSävedalens AIK11:20
Asmus FundalAllerød OK11:22
Tim MartnerFrölunda OL11:24
Valter DrejmoOK Landehof11:26
Alexander FedjeFrölunda OL11:28
Arild ErikmatsSävedalens AIK11:30
Emil SeldénIF Rigor11:32
Fabian AlinderSjövalla FK11:34
Severin KildenOK Pan Århus11:36
Johan ErikssonOK Skogsvargarna11:38
Linus AlinderSjövalla FK11:40
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb11:42
Carl-Johan StåhlSävedalens AIK11:44
Marcus LammFrölunda OL11:46
Axel Örnhagen JørgensenOK Snab11:48
Hannes PerssonFK Herkules11:50
Mads Christian MaarupAllerød OK11:52
Ola LeireGöteborg-Majorna OK11:54
Johannes MaragerAllerød OK11:56
Alwin EinarssonKungälvs OK11:58
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb12:00
Linus BååthSävedalens AIK12:02
Isak LemurellSjövalla FK12:04
Lukas ErdalenIFK Göteborg12:06
Isak ÖgrenSävedalens AIK12:08
Casper Staehelin BlakskjærOK Pan Århus12:10
Frederik Brynning BøjeHorsens OK12:12
Noah BjörklundSjövalla FK12:14
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb12:16
Adam SjööarvOK Nackhe12:18
Martin EkFrölunda OL12:20

D12 Kort

2 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb11:30

H12 Kort

2 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah ErefalkSjövalla FK11:03

D10

2 090 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hedvig EliassonOK Orinto11:31
Emelina HolmqvistSjövalla FK11:33
Elsa IngemarssonHestra IF11:35
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:37
Agnes PaulssonOK Löftan11:39
Esther HenriksenHorsens OK11:41
Hilma EkströmStenungsunds OK11:43
Elin JohanssonIFK Göteborg11:45
Emilia HedmanKungälvs OK11:47
Sara LönnHalmstad OK11:49
Anna JohannessonFrölunda OL11:51
Elly EinarssonKungälvs OK11:53
Signe KullmanOK Alehof11:55
Emma EkdahlSävedalens AIK11:57
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg11:59
Elin AxelssonLerums SOK12:01
Sofie FlyvbjergRold Skov OK12:03
Hedda  RoosIFK Göteborg12:05
Elin KarlssonOK Landehof12:07
Alexia PalmOK Orinto12:09

H10

2 090 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Calle WärnOK Skogshjortarna10:52
Nils AndreassonIFK Göteborg10:54
Erik JohanssonIK Uven10:56
Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb10:58
Simon KilnäsSjövalla FK11:00
Malte LjungkvistOK Alehof11:02
Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:04
William KraftIK Uven11:06
Bruno FovaeusSävedalens AIK11:08
Albert EdgrenSjövalla FK11:10
Gustav AspIFK Göteborg11:12
Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:14
Christian Maltha RyhammarOK Pan Århus11:16
Gustav StåhlSävedalens AIK11:18
Emil WalleniusFrölunda OL11:20
Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb11:22
Emil SkeppSävedalens AIK11:24
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK11:26
Gabriel HogedalVänersborgs SK11:28
Arvid LanneKungälvs OK11:30
Noah HedenblomSjövalla FK11:32
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:34
Olof TholénOK Skogshjortarna11:36
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:38
Herman PetterssonSävedalens AIK11:40
Lukas RandåkerSjövalla FK11:42
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK11:44
Axel EkdalaKungälvs OK11:46
Nils LydmarkSjövalla FK11:48
Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb11:50
Harald MartnerFrölunda OL11:52

H35

4 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustaf BergquistSjövalla FK11:09
Anders SjööarvOK Nackhe11:11

D40

3 520 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa BigstenFrölunda OL11:37
Emma LindénFK Friskus-Varberg11:39
Lisa EngelkeOK Gipen11:41
Susanne CoxLerums SOK11:43
Maria IngemarssonHestra IF11:45
Maria HolmqvistSjövalla FK11:47
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb11:49
Karin KullmanOK Alehof11:51
Katrin SkeppSävedalens AIK11:53
Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL11:55
Dorthe MunktvedAllerød OK11:57
Maria PeterssonHalmstad OK11:59
Linda HedenblomSjövalla FK12:01
Lene FlyvbjergRold Skov OK12:03
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb12:05
Linnéa BäckströmHestra IF12:07
Lotta SaetreOK Landehof12:09
Therese DahlströmOK Alehof12:11
Karin AlthoffKungälvs OK12:13
Henriette BromanAllerød OK12:15
Frida WallströmSävedalens AIK12:17

H40

4 040 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:27
Johan EngebrattGöteborgs SK11:29
Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb11:31
Sören FlyvbjergRold Skov OK11:33
Magnus AlinderSjövalla FK11:35
Martin JohanssonOK Orinto11:37
Conny RantzowHestra IF11:39
Martin BuschOK Snab11:41
Niklas GranhageSjövalla FK11:43
Sven GranforsOK Landehof11:45
Magnus VedinTrollhättans SOK11:47
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb11:49
Rickard BarthOK Orinto11:51
Erik AderstedtKungälvs OK11:53
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF11:55
Peter BobachRold Skov OK11:57
Tobias HolmqvistSjövalla FK11:59
Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK12:01
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb12:03
Henrik NykjærOK Pan Århus12:05
Magnus HomannOK Orinto12:07
Peter GrimbeckSävedalens AIK12:09
Mads Kappel JensenRold Skov OK12:11
Peter AugustssonGöteborgs SK12:13
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb12:15
Stefan GraadIF Rigor12:17
Jacob MadsenRold Skov OK12:19
Anders BillströmOK Orinto12:21
Marcus HanssonFrölunda OL12:23

D45

3 240 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb11:31
Cecilia FlakbergIFK Göteborg11:33
Anna KalméusFrölunda OL11:35
Sofia KarlssonOK Landehof11:37
Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK11:39
Irene MikkelsenHorsens OK11:41
Susanne BerghMölndal Outdoor IF11:43
Anna ErikssonOK Landehof11:45
Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab11:47
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg11:49
Linda GunnarssonLerums SOK11:51
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg11:53
Lotta MorénHjärnarps OL11:55
Pia JohanssonOK Landehof11:57
Helle SchouOK Snab11:59
Charlotte DrejmoOK Landehof12:01
Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK12:03
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:05
Anette CarlssonGällstadbygdens SOK12:07
Mari KraftIK Uven12:09
Maria AspIFK Göteborg12:11

H45

3 760 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:57
Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb10:59
Kåre FundalAllerød OK11:01
Anders FreiholtzSjövalla FK11:03
Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:05
Emil ErdeliusIF Rigor11:07
Mogens  FinderupOK Pan Århus11:09
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL11:11
Jesper Fenger-GrønOK Snab11:13
Lennart MorénHjärnarps OL11:15
Pär MoqvistLerums SOK11:17
Martin JohanssonHalmstad OK11:19
Johan HanssonOK Löftan11:21
Nichlas WallströmSävedalens AIK11:23
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb11:25
Peter GammeljordOK Snab11:27
Henrik OlssonMölndal Outdoor IF11:31
Mats RönnborgIK Uven11:33
Anders MaragerAllerød OK11:35
Thomas Damm AlsOK Pan Århus11:37
Mikael BergstedtMarkbygdens OK11:39
Peter AspIFK Göteborg11:41
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:43
Jens LiengårdOK Snab11:45
Sören SturessonLerums SOK11:47
Peter DellmingIFK Göteborg11:49
Thomas KullanderSävedalens AIK11:51
Steen HasholtAllerød OK11:53
Ulf NyqvistOK Landehof11:55
Lars EdbergOK Nackhe11:57
Erik LauriFK Herkules11:59
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg12:01
Peter LekbergSävedalens AIK12:03
Peter Kilden JensenOK Pan Århus12:05
Pär JohannessonFrölunda OL12:07
Magnus HedmanKungälvs OK12:09
Mads MikkelsenHorsens OK12:11
Lars MunktvedAllerød OK12:13
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb12:15
Jonas AxelssonLerums SOK12:17
Erik TholénOK Skogshjortarna12:19
Thomas KarlssonOK Landehof12:21

D50

3 050 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna10:59
Marie EckerlidSävedalens AIK11:01
Lena PeterssonOK Alehof11:03
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK11:05
Lone KnudsenOK Snab11:07
Katarina AlmehedFrölunda OL11:09
Anni SørensenOK Pan Århus11:11
Irene GammeljordOK Snab11:13
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK11:15
Annika AasaIK Uven11:17
Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK11:19
Gunnel SvenssonOK Tranan11:21
Katarina AnderssonÄtrans IF11:23
Lone RasmussenOK Snab11:25
Charlotte BergmannAllerød OK11:27
Helena StensötaFrölunda OL11:29
Karin JägrydSkåneslättens OL11:31
Eva NilssonKungälvs OK11:33
Ing-Marie AronengBredareds IF11:35
Linda Fenger-GrønOK Snab11:37
Karen Wibe EnevoldsenAllerød OK11:39
Minna Hald AndesenRold Skov OK11:41

H50

3 740 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas BorneFrölunda OL11:02
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK11:04
Henning SchouOK Snab11:06
Thomas BäckströmIF Rigor11:08
Rasmus ØdumIFK Göteborg11:10
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg11:12
Phil MullinsSjövalla FK11:14
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL11:16
Magnus KarlssonOK Landehof11:18
Anders JägrydSkåneslättens OL11:20
Anders WadstenOK Landehof11:22
Stefan AronengHestra IF11:24
Lars LjungbergSjövalla FK11:26
Thomas AspIFK Göteborg11:28
Kristian PalmIK Hakarpspojkarna11:30
Ulf AlmehedFrölunda OL11:32
Leif HagmanIK Uven11:34
Magnus OhlssonSjövalla FK11:36
Bengt NorrmanTrollhättans SOK11:38
Flemming JørgensenOK Snab11:40
Phil ConwayGuildford Orienteers11:42
Göran StuhlhoferOK Landehof11:44
Bernt BerndtssonFrölunda OL11:46
Poul Henning PoulsenAllerød OK11:48
Martin EkdalaKungälvs OK11:50
Stefan PihlSOK 6811:52
Stefan JanssonLerums SOK11:54
Magnus JohanssonOK Löftan11:56
Torbjörn GrahnIK Uven11:58
Kaj IsaksenOK Snab12:00
Erik RuotsalainenFrölunda OL12:02
Mikael JungbjerGöteborgs SK12:04
Johan WettergrenIK Uven12:06
Fredrik BistedtLerums SOK12:08
Anders LammFrölunda OL12:10
Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK12:12
Niels JensenOK Snab12:14
Johan ÅbergOK Landehof12:16
Peter StrömdahlOK Skogsvargarna12:18
Odd WallumSävedalens AIK12:20
Janne MattssonTrollhättans SOK12:22
Mats DahlrotIK Uven12:24
Kennet HorvathHalmstad OK12:26
Brian KnudsenOK Snab12:30
Torbjörn KjörkFrölunda OL12:32

D55

2 790 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita BodinGällstadbygdens SOK11:00
Monika NilssonOK Alehof11:02
Christina BirathStenungsunds OK11:04
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna11:06
Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:08
Birgit HanssonHerrestads AIF11:10
Elisabeth Meum JohansenOK Moss11:12
Leila LjunggrenMarkbygdens OK11:14
Karin HelmertzFrölunda OL11:16

H55

3 370 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats KarestrandLerums SOK10:53
Jan RydénSjövalla FK10:55
Jan SveideFrölunda OL10:57
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb10:59
Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg11:01
Stefan OlofssonOK Gisle11:03
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:05
Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb11:07
Per FlakbergIFK Göteborg11:09
Magnus JosefssonSävedalens AIK11:11
Sören KnutsTrollhättans SOK11:13
Jonas JerlinFrölunda OL11:15
Per-Martin JohanssonIF Rigor11:17
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK11:19
Anders KjellbergOK Flundrehof11:21
Håkan WåhlanderFrölunda OL11:23
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK11:25
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK11:27
Pär ClaessonSävedalens AIK11:29
Clas BörjessonIK Uven11:31
Lennart StenssonHelsingborgs SOK11:33
Hans LindgrenOK Skogshjortarna11:35
Lars MunchOK Snab11:37
Stefan HornebrantTrollhättans SOK11:39
Mikael HanssonBredaryds SOK11:41
Stefan SjöblomFrölunda OL11:43
Jörgen IvarssonHestra IF11:45
Rolf WikströmOK Tyr11:47
Jan HanssonStenungsunds OK11:49
Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb11:51
Martin EickhoffSävedalens AIK11:53
Andres LaasOK Skogshjortarna11:55
Tomas AnderssonTrollhättans SOK11:57
Henrik WibeAllerød OK11:59
Thomas AttforsSävedalens AIK12:01
Roy JohanssonOK Skogsvargarna12:03
Hans WedbergSjövalla FK12:05
Lars MattssonOK Kåre12:07
Bengt KlassonUlricehamns OK12:09
Per Dahl JensenOK Pan Århus12:11
Magnus WideFrölunda OL12:13

D60

2 400 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne KaillIK Omega10:59
Gunilla AxelssonSävedalens AIK11:01
Gunilla HogedalVänersborgs SK11:03
Britt KarlssonStenungsunds OK11:05
Marianne KlassonUlricehamns OK11:07
Gunilla LarssonBredareds IF11:09
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK11:11
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:13
Monica WassFalkenbergs OK11:15
Kerstin BurmanKvillebyns SK11:17
My EngströmLerums SOK11:19
Solveig HedenblomSjövalla FK11:21
Anneli Brander NilssonStenungsunds OK11:23

H60

3 350 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rudolf BrogrenKungälvs OK11:26
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna11:28
Knud JespersenOK Snab11:30
Bernt AnderssonIF Rigor11:32
Lars EkbergTrollhättans SOK11:34
Owe TörnrothHjobygdens OK11:36
Örjan WängdahlOK Gipen11:38
Sven-Åke AnderssonIF Rigor11:40
Mikael BodénMarkbygdens OK11:42
Peter LarssonTrollhättans SOK11:44
Ingemar CarlssonSävedalens AIK11:46
Lennart VamlingFrölunda OL11:48
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OK11:50
Johan KarlssonTrollhättans SOK11:52
Jan ArvidssonOK Skogshjortarna11:54
Thomas LundgrenTrollhättans SOK11:56
Lasse JohanssonEds SK11:58
Urban LarssonOK Gipen12:00
Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb12:02
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK12:04
Hans EkbergTrollhättans SOK12:06
Christer KlintVänersborgs SK12:08
Sven-Erik BrodinKristinehamns OK12:10
Morten JohansenOK Moss12:12

D65

2 360 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Miriam NorénIK Uven11:30
Maria NorellFrölunda OL11:32
Lena GranefeltOK Tyr11:34
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb11:36
Titti BergendahlOK Måsen11:38
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK11:40
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL11:42
Lotta BörjessonSävedalens AIK11:44
Karin AxelssonIK Uven11:46

H65

2 860 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per IvarssonTrollhättans SOK11:08
Arne AlfredssonUddevalla OK11:10
Björn EngströmLerums SOK11:12
Erik SørensenAllerød OK11:14
Inge LöwegrenKatrineholms OK11:16
Ronald Mc GrailHjärnarps OL11:18
Björn JägerströmIK Uven11:20
Hans AntonssonOK Löftan11:22
Jan-åke AxelssonHestra IF11:24
Jan-Erik PålssonUddevalla IS11:26
Kent KardellLjungskile FK11:28
Sten HelmertzFrölunda OL11:30
Sten BlomströmIK Stern11:32
Roalh KlevelandKvillebyns SK11:34
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb11:36
Yngve NorellFrölunda OL11:40
Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:42
Anders MohlinIK Stern11:44
Kent JogelandIK Ymer11:46
Yngve NilssonOK Gipen11:48
Kent ErikssonLerums SOK11:50
Mats KarlssonStenungsunds OK11:52
Lennart AnderssonGöteborgs SK11:54
Lars HogedalVänersborgs SK11:56

D70

2 460 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK11:01
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK11:03
Eva HöijeOK Skogsstjärnan11:05
Britt RangertIK Ymer11:07
Christina SchedwinIK Stern11:09
Rosa JohanssonIK Uven11:11
Ingrid CarlstedtSävedalens AIK11:13
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna11:15
Ann-Britt JohanssonIK Stern11:17
Eva AlsinIK Ymer11:19
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:21
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:23
Gunnel SvenssonIK Ymer11:25
Ulla LindheIK Stern11:27

H70

2 960 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran SvanBorås GIF10:57
Arne BigstenFK Herkules10:59
Bengt MattssonOK Orinto11:01
Erland SvenssonKvillebyns SK11:03
Anders AxelssonSävedalens AIK11:05
Lars GranefeltOK Tyr11:07
Bengt BörjessonOK Alehof11:09
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:11
Sören AnderssonIK Dran11:13
Hans M CarlssonIFK Göteborg11:15
Olof KarlssonUddevalla OK11:17
Kjell JeppsonIF Rigor11:19
Sune MentorGöteborg-Majorna OK11:21
Leif LöfTrollhättans SOK11:23
Kent OlaussonOK Orinto11:25
Lennart AlmströmIK Stern11:27
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna11:29
Jonas LarssonOK Kullingshof11:31
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK11:33
Benny IvarssonFjärås AIK11:35
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer11:37
Rune SandbergUddevalla OK11:39
Christer WestbergIFK Göteborg11:41
Ingvar PerssonFK Åsen11:43
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL11:45
Rune EliassonFalkenbergs OK11:47
Bertil HermanssonStenungsunds OK11:49
Hans CarlstedtSävedalens AIK11:51
Per-Arne KällénUddevalla OK11:53
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna11:55
Lars-Erik SällOK Alehof11:57
Lennart HöijeOK Skogsstjärnan11:59
Dan JohanssonFjärås AIK12:01
Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb12:03
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK12:05
Torbjörn WikströmOK Orinto12:07
Dag LorénOK Frisene12:09

D75

2 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eivor Steen-OlssonKungälvs OK11:00
Inga PerssonOK Skogshjortarna11:02
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK11:04
Lillemor HallinOK Landehof11:06
Barbro VallinKungälvs OK11:08

H75

3 070 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt HanssonOK Löftan10:58
Gösta LindqvistOK Löftan11:00
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:02
Karl-Axel JohanssonIK Uven11:04
Jørn ThomsenOK Snab11:06
Rune ArvidssonMarkbygdens OK11:08
Roland BrandshageSävedalens AIK11:10
Stig-Ove TollIK Stern11:12
Leif CarlssonGällstadbygdens SOK11:14
Henrik HvoslefIK Stern11:16
Kurt RydinOK Tranan11:18
Lars LjungbergTrollhättans SOK11:20
Lars FinbomOK Landehof11:22
Gunnar PerssonSvanesunds GIF11:24
Per LjungbergOK Alehof11:26

H80

2 460 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lasse OlssonIK Trenne Ullared11:10
Gösta CederinGöteborg-Majorna OK11:12
Carl-Henrik HallbergIK Uven11:14
Agne ÖstenssonSävedalens AIK11:16
Göran OlofssonFjärås AIK11:18
Åke AxelssonIK Uven11:20

Inskolning

1 880 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea LöfgrenStångenäs AIS10:31:24
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb10:32:35
Benjamin Birk NielsenRold Skov OK10:37:42
Axel PerssonFK Herkules10:57:03
Albert NorbergVakant11:03:22
Arild NorbergVakant11:03:48
Doris AnderssonVakant11:06:08
Irma AnderssonVakant11:06:09
Sam AnderssonGöteborgs SK11:06:37
Mathilde BobachRold Skov OK11:09:21
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK11:16:00
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK11:16:01
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK11:21:18
Tage LindoufIFK Göteborg11:27:23
Malte LindoufIFK Göteborg11:27:27
Elsa RambergOK Löftan11:28:01
Alexander  RosenGöteborg-Majorna OK11:35:55
Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK11:38:00
Mio HåkanssonVakant11:38:02
ida nygaard-monradFIF Hillerød11:48:50
Assar SjölundGöteborg-Majorna OK12:15:03
Lovisa AxveLerums SOK

U1

2 000 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristine SkouboeHorsens OK10:28:44
Thyra MadsenOK Snab10:29:40
Laura BuschOK Snab10:32:37
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:34:31
Amalie BromanAllerød OK10:34:33
Jonas MikkelsenHorsens OK10:38:15
Maja EliassonFK Friskus-Varberg10:43:14
David  GustafssonVakant10:47:28
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb10:48:53
Ingrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb10:49:41
Pontus WaleriusTolered-Utby Ol-klubb10:52:46
Selma BörjessonTolered-Utby Ol-klubb10:55:51
Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb10:57:44
Ingrid AndreassonIFK Göteborg10:58:29
Astrid LindgrenLidköpings VSK10:58:34
Vera LindbergIFK Göteborg11:03:04
emma nygaard-monradFIF Hillerød11:03:53
Herman EngIFK Göteborg11:06:02
Tage EkbergGöteborg-Majorna OK11:07:28
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK11:07:45
Tilde WestergaardOK Snab11:08:45
William FedjeFrölunda OL11:14:44
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:31:58
Almer HanningOK Löftan11:32:02
Sejer RosenvingeOK Snab11:32:22
Aina HolmqvistSjövalla FK11:34:44
Mailis HolmqvistSjövalla FK11:34:46
Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK11:34:50
Elsie HördegårdhIFK Göteborg11:36:28
Sven TholénOK Skogshjortarna11:36:31
Tomas BrendelökkenVakant11:37:52
Lukas SöderbergIF Rigor11:44:16
Axel LydmarkSjövalla FK11:45:36
Einar EliassonOK Orinto11:48:53
Felix WeihardSävedalens AIK11:49:33
Alexander LindellOK Alehof11:54:25
Signe AxelsssonGöteborg-Majorna OK11:57:21
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK12:01:17
Elvira BjörklundSjövalla FK12:05:33
Vera BergquistSjövalla FK
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb
Dagmar MaragerAllerød OK
August PalmOK Orinto

U2

2 100 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elliot HalldinGöteborgs SK10:25:12
Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb10:25:15
Gunner MadsenOK Snab10:30:49
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:33:26
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb10:33:46
Filip StåhlSävedalens AIK10:45:33
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:49:37
Alwa SahlqvistOK Landehof10:49:56
Nils TholénOK Skogshjortarna10:55:37
Elin JonssonSjövalla FK10:57:06
Ebba GranhageSjövalla FK10:57:07
Linnea NilssonOK Landehof10:57:12
Evelina LindgrenLidköpings VSK10:57:58
Selma PerssonFK Herkules10:58:20
Prakash MuntherSävedalens AIK10:59:57
Evelina BjörkmanKungälvs OK11:00:13
Olle AnderssonGöteborgs SK11:06:04
Lukas WestergaardOK Snab11:08:48
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb11:11:14
Moa WallströmSävedalens AIK11:12:17
Olle WindevallSävedalens AIK11:18:03
Emil BackmanTolered-Utby Ol-klubb11:20:19
Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb11:31:51
Ebbe RosenvingeOK Snab11:32:10
Amanda RaffaiTolered-Utby Ol-klubb11:38:27
Olle JohanssonIFK Göteborg12:00:02
Linus WeihardSävedalens AIK12:06:20
Olle RoosIFK Göteborg12:06:30
Nils ErikssonBrattås CK12:07:38
Lina BernTolered-Utby Ol-klubb
David ErdalenIFK Göteborg
Jesper RandåkerSjövalla FK
Emil WindevallSävedalens AIK

Öppen motion 1

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann Britt GergelyFK Herkules10:55:43
Alice SjööarvOK Nackhe11:00:24
Ylva AnderssonGöteborgs SK11:04:16
Siri BergmanGöteborg-Majorna OK11:28:35
Helena  Björkman Sjövalla FK11:50:15
Helena  NorbergVakant11:52:55

Öppen motion 3

2 590 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vibeke MadsenOK Snab10:32:49
Henrik ThomsenOK Snab10:33:21
Kristina GustafsdotterLidköpings VSK10:34:42
Brian MadsenOK Snab10:35:13
Jesper HøyerOK Snab10:54:13
Linda JakobssonVakant10:55:15
Sofia AnderssonCentrum OK10:55:33
Pia AnderssonFalkenbergs OK10:55:35
Elisabeth GranhageSjövalla FK10:59:57
Anette NordbergOK Tranan11:02:13
Petter KarlssonVakant11:02:19
Lisette KaverenVakant11:05:09
Markus WestergaardOK Snab11:06:22
Bibbi GustafssonOK Gipen11:08:27
sofia zachrissonKlubblös11:09:55
hanna ljungbladKlubblös11:10:01
Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL11:13:07
Oliver OlssonSävedalens AIK11:14:05
Eva SvenssonUlricehamns OK11:15:44
Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb11:21:06
Eva KilnäsSjövalla FK11:21:33
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna11:22:08
Karin MattssonVakant11:28:58
Rebecka MattssonVakant11:29:01
Dorthe RosenvingeOK Snab11:33:08
Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:36:06
Ingrid JohanssonIK Uven11:36:13
Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb11:45:17
Pär LydmarkSjövalla FK11:48:17
Peter NorbergVakant11:50:10
Fillip EklundVakant11:51:17
Amanda LeissnerVakant11:54:16
Urban BjufströmSOK 6811:56:26
Annika EkdahlSävedalens AIK11:57:09
Flemming RosenvingeOK Snab12:03:52
Karin NilssonIK Trenne Ullared12:06:25
Albin BoellIFK Göteborg12:09:27
Anna BergkvistVakant12:17:49
Anna WirenLinköpings skidklubb12:20:12
Ann GrimbeckSävedalens AIK12:22:18
Cecilia ErdalenIFK Göteborg

Öppen motion 5

3 540 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Guna BarzinaVakant10:31:58
Lisa StrandKlubblös10:34:39
Louise B. GjørupOK Snab10:35:59
Kim AhlersOK Snab10:37:03
Andrea HöhnkeHorsens OK10:38:40
Christian BøjeHorsens OK10:40:06
Petter EckermarkKlubblös10:42:40
Kristina TellqvistIK Dran10:49:07
Sara LindgrenLidköpings VSK10:53:48
Markus OlssonKlubblös10:54:22
Hans ForsbergIK Uven10:58:29
Berkley StaggOK Skogsvargarna11:00:44
Therese FalemoMölndal Outdoor IF11:03:22
Madeleine RutbergGöteborg-Majorna OK11:05:11
Peter GergelyFK Herkules11:05:38
Thomas AsplundOK Skogsvargarna11:07:19
Andreas GårdstamIK Stern11:11:21
Daniel BålkestadVakant11:12:25
Ingrid AnderssonIF Rigor11:12:48
Pernille WestergaardOK Snab11:12:58
Marie-Louise LarssonLerums SOK11:16:28
Frida PerssonFK Herkules11:17:08
Christer Brander NilssonStenungsunds OK11:19:10
Henrik DahlströmVakant11:19:20
Rikard AndreassonIFK Göteborg11:21:22
Claes BjörkmanSjövalla FK11:21:44
Johan BertsOK Alehof11:22:44
Ditte BuschOK Snab11:23:07
Inger GreenSjövalla FK11:29:05
Erik JanssonOK Linné11:29:43
Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK11:30:11
Mats HelmerssonOK Skogsvargarna11:30:49
Thomas ReichelSävedalens AIK11:32:42
Martin LarssonLerums SOK11:34:07
Lena TornéusSävedalens AIK11:36:47
Liselott RybergFK Herkules11:39:13
Olof StåhlSävedalens AIK11:44:44
Sandra AnderssonFalkenbergs OK11:50:13
Camilla OlssonMölndal Outdoor IF11:51:12
Frida LyxellGöteborg-Majorna OK11:52:07
Ulla EinarssonKungälvs OK11:54:12
Pontus KastrupFK Herkules11:57:28
Ulf KokinskyIFK Göteborg12:00:06
Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK12:00:29
Jonas JohanssonIK Stern12:01:14
Malin AlfredssonLerums SOK12:03:54
Jenny AnderssonÄtrans IF12:09:54
Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK12:11:39
Mattias GustavssonVakant12:17:53
Hannah FovaeusSävedalens AIK12:21:10
Lars AxviLerums SOK12:23:55
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK12:34:17
Petty CartemoIK Uven
Marlene MaragerAllerød OK
Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb
Malene ThomsenOK Snab
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK

Öppen motion 7

2 810 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia SamuelssonOK Gipen10:31:09
Martin EnströmTrollhättans SK10:35:26
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK10:51:16
Robert BengtssonFjärås AIK10:52:01
Kjell EhrencronaIFK Göteborg10:59:06
Per PerssonFK Herkules11:00:10
Filip LemanGöteborgs SK11:01:35
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK11:02:50
Therese AlfredssonSävedalens AIK11:05:07
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK11:06:17
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb11:07:29
Camilla ÖhgrenSävedalens AIK11:07:54
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:10:09
Kurt BodinGällstadbygdens SOK11:13:15
Per RobertssonIFK Göteborg11:15:09
Johanna KjellbergOK Flundrehof11:16:25
Joel FlakbergIFK Göteborg11:19:06
Hans SvenssonOK Kullingshof11:24:10
Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK11:25:07
Peter ParklindVakant11:25:08
Mariella AndreassonVakant11:25:10
Rasmus SäfströmVakant11:26:31
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK11:28:14
Jakob RosdalVakant11:29:34
Klara SäfstenMölndal Outdoor IF11:30:07
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK11:30:42
stefan madjarKlubblös11:33:05
Linnea NetzVakant11:34:05
Claes GreenSjövalla FK11:34:30
Peter WissöLerums SOK11:36:15
Mats LogrenSjövalla FK11:37:10
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK11:37:17
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK11:38:09
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen11:38:18
Emilia JohanssonOK Gisle11:41:09
Anna GrahnIK Uven11:42:42
Sofia LarssonIFK Göteborg11:42:47
Annika BengtssonOK Alehof11:45:33
rikke nygaard-monradFIF Hillerød11:46:02
Victor BlomIFK Göteborg11:50:57
Henrik ErdalenIFK Göteborg12:06:51
Carl AlvelidKalmar OK12:09:46
Kristina HederskogJönköpings OK12:10:19
Bengt KlassonOK Orinto12:11:05
MarKo AshVakant12:11:07
Boaz AshVakant12:11:21
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK12:11:48
Viktor TorstenssonÄtrans IF12:13:00
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb12:20:31
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK12:21:29

Öppen motion 8

4 170 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias WärnOK Skogshjortarna10:54:47
Tobias AnderssonGöteborgs SK10:57:13
Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb11:00:37
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb11:00:38
Stellan BondessonVakant11:06:13
Willy FjällborgStenungsunds OK11:06:31
Tomas JärveläVakant11:10:29
Hans NilssonKungälvs OK11:11:14
Therese AxenborgMölndal Outdoor IF11:11:50
Maria LönnHalmstad OK11:19:31
Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK11:20:27
Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK11:21:50
Martin AxelssonOK Skogshjortarna11:23:09
Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK11:24:08
Fredrik NilssonVakant11:24:30
Jon JonssonGöteborgs SK11:26:22
Richard LärkängVakant11:28:16
Fredrik BergmanVakant11:28:25
Stefan JohanssonKungälvs OK11:30:05
Clas ÅströmMölndal Outdoor IF11:30:09
Anders LevinOK Tyr11:31:44
Fredrik PerssonFK Åsen11:34:53
Markus KarlssonSimlångsdalens IF11:40:26
Arve OpheomMåren OK11:55:02
Allan SkouboeHorsens OK11:57:23
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK12:07:36
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK12:17:57
Hans  PetterssonLinköpings skidklubb12:20:10

Öppen motion 9

4 590 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Staffan LjungqvistSävedalens AIK10:45:48
Jesper DahlgrenVakant10:49:21
Fredrik LöwegrenIFK Göteborg10:54:46
Marcus BerggrenVakant11:01:31
Joel NilssonIFK Göteborg11:01:32
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna11:07:01
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK11:07:53
Joakim HanssonVakant11:16:13
Andreas WikströmUddevalla OK11:19:17
Jacob VikströmFalkenbergs OK11:22:17
Johan AntonssonOK Löftan11:34:04
Johan FilipssonMarkaryds FK11:40:33
Martin PeterssonSävedalens AIK11:41:13
Magnus CarlstedtSävedalens AIK11:44:37
Irma HåkanssonOK Gränsen11:45:09
David AnderssonIFK Lidingö SOK11:46:26
Jonas HemlinIK Uven11:51:16
Jonas LeissnerVakant11:54:24
Leif SvenssonOK Tisaren12:08:18
Stefan FalemoMölndal Outdoor IF12:23:41
Stefan LemurellSjövalla FK12:28:59
Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK13:00:44

Öppen Motion Trail

4 930 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK10:59:23
Mats HolmerVakant11:16:19
Magnus HallqvistUlricehamns OK11:26:17
Nanni ChristenssonVakant11:30:16
Pille Strauss-RaatsKlubblös11:46:28
Torbjörn SaetreOK Landehof11:48:32

Annonser

Mila