Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vänersborgsmedeln

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vänersborgsmedeln
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 30 september 2017

D21

4 040 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8332211Malin WidénUddevalla OK11:20
9091909Louise BorgTrollhättans SOK11:22
790209Maria HolmstrandOK Landehof11:24
930217Sofia JohanssonTrollhättans SOK11:26
9200663Moa GustafssonUddevalla OK11:28
8263739Karin ThernOK Skogshjortarna11:30
11541Lotta NybergOK Alehof11:32
9930406Linnea GustafssonUddevalla OK11:34
8000511Johanna NilssonKungälvs OK11:36
352246Maria TymoshchukSävedalens AIK11:38
9810916Sandra LaasOK Skogshjortarna11:40
1863390Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK11:42
940827Frida StrömgårdUddevalla OK11:44
2801216Therése IvarssonOK Skogshjortarna11:46
970513Elvira BjörklundTrollhättans SOK11:48

H21

4 950 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
547975Martin AhlbergerHestra IF10:48
9730625Dan LarssonOK Tisaren10:50
9830814Christian KarldénKvillebyns SK10:52
9007063Rasmus ElmelidLinköpings OK10:54
730514Tobias NobornIFK Göteborg10:56
1981614David AndréGöteborg-Majorna OK10:58
911338Christoffer AndersénVästerås SOK11:00
2059104Martin LarssonIFK Göteborg11:02
7011028Erik HogedalGöteborg-Majorna OK11:04
352769Hannes WelanderOK Djerf11:06
8020625Emil AxelssonLerums SOK11:08
43713Mats WelanderOK Djerf11:10
7830808Kristjan LaasOK Skogshjortarna11:12
7001337Daniel OlssonUddevalla OK11:14
9159159Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad11:16
442277Adrian DahlströmIFK Mora OK11:18
2077202Willy FjällborgStenungsunds OK11:20
1021212Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:22
599699Andreas HolmqvistHestra IF11:24
920803Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad11:26
891026Johan TörnrothHestra IF11:28
8180709Christoffer OhlssonUddevalla OK11:30
9821031Joakim AntonssonOK Löftan11:32
11320Fredrik NorellFrölunda OL11:34
781002Andréas ThernOK Skogshjortarna11:36
981091Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK11:38
1366622Magnus JohanssonOK Löftan11:40
9830202Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK11:42
9011128Adrian VartiaOK Löftan11:44
895427Axel WrådheAttunda OK11:46
9780802Joakim AxelssonTrollhättans SOK11:48
940092Victor FlingmarkUddevalla OK11:50
880207Karl LarssonOK Skogshjortarna11:52
9200124Vitaliy GichkoSävedalens AIK11:54
8070503Björn KristianssonTrollhättans SOK11:56
208862Andreas KarlssonSävedalens AIK11:58
437330Andreas WannbergIK Omega12:00
8095714Christoffer JohanssonTrollhättans SOK12:02
438445Arvid HammarFK Herkules12:04
580507Adam JohanssonTrollhättans SOK12:06
1800410Jonatan LarssonUddevalla OK12:08
900619Emil SvalbringMålilla OK12:10
1020312Arvid AronssonOK Kroppefjäll12:12
1020302Isak OlssonStigsökarna12:14
8020430Jesper JohanssonOK Löftan12:16
7920429Albin ThunbergOK Alehof12:18
1123456Martin LammFrölunda OL12:20
731993Fredrik LöwegrenIFK Göteborg12:22
727374Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK12:24

H18

3 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
580506Filip JohanssonTrollhättans SOK11:43
2112427Daniel GlimténOK Löftan11:45
7001125Oscar KarlssonTrollhättans SOK11:47

D16

3 470 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9990624Julia LindbladSävedalens AIK10:58
7010208Irma SvenssonOK Klyftamo11:00
9020428Erica BogrenIF Hagen11:02
9022828Alma HjertbergHestra IF11:04
600808Thea FagerströmIFK Göteborg11:06
9010810Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:08
9030210Alma AppelgrenTrollhättans SOK11:10
9439474Elsa SonessonFalköpings AIK OK11:12
451957Ida SüdhoffBrattås CK11:14

H16

3 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9031206Jakob MobergOK Löftan11:36
9030214Alfred ErdeliusIF Rigor11:38

D14

3 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446034Elina FredmanOK Skogshjortarna11:10
7030717Ronja AnderssonTrollhättans SOK11:12
9040630Ebba ThernOK Skogshjortarna11:14
2052778Anna BackmanLidköpings VSK11:16
9031227Moa SkoogFalköpings AIK OK11:18
2060743Ida JohanssonFrämmestads IK11:20
7720921Unni GranforsIF Rigor11:22
2063307Filippa FagerströmIFK Göteborg11:24
2063305Sabina AumoKungälvs OK11:26
7041117Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna11:28
2107358Doris IkoTäby OK11:30
9040324Maja GraadIF Rigor11:32
9030126Moa ErikssonTrollhättans SOK11:34

H14

3 350 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9041027Emil LarssonOK Tisaren10:59
2054990Simon LjungkvistOK Alehof11:01
1061008Liam HogedalVänersborgs SK11:03
450637Melker AnderssonEds SK11:05
9040811Victor HanssonOK Löftan11:07
2093515Samuel BökeOK Kullingshof11:09
2063302Alvin RösehagVänersborgs SK11:11
209894Alfred JohanssonOK Alehof11:13
2072722Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna11:15
9030615Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan11:17
8050321Simon CorneliussonOK Löftan11:19
7588588Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:21
2081957Johan LundStenungsunds OK11:23
2095552Ludvig HedströmOK Skogshjortarna11:25
8030712Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:27
7030208Arvid EkströmStenungsunds OK11:29
9030217Casper SkeppSävedalens AIK11:31
8298500Anton KastrupFK Herkules11:33
9143404Oskar BlomOK Löftan11:35
8030415David AlménTrollhättans SOK11:37
9040805Arvid SkeppSävedalens AIK11:39
9051125Albin PaulssonOK Löftan11:41
9040518David HermanssonÅmåls OK11:43
8040827Tobias JohanssonOK Löftan11:45
2089405Linus NilssonÅmåls OK11:47
451123Axel BrönnestamOK Gipen11:49
433708Anton LundOK Skogshjortarna11:51
1030723Alfred LeonTrollhättans SOK11:53
8060419Marcus LammFrölunda OL11:55
8030205Arvid BjörkTrollhättans SOK11:57

D12

2 610 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9709121Linn EnbomVänersborgs SK11:16
2093520Josefin HöggärdeOK Kullingshof11:18
9709122Andrea EnbomVänersborgs SK11:20
8051024Alva BjörkTrollhättans SOK11:22
19506Stina ThernOK Skogshjortarna11:24
9070622Olga DrapellaVänersborgs SK11:26
8050305Maja AxelssonLerums SOK11:28
2112570Emma ChristianssonUddevalla OK11:30
2052782Ebba BackmanLidköpings VSK11:32
2093683Emilie HellströmÅmåls OK11:34
9060323Maja NymanVänersborgs SK11:36
9050914Agnes IvarssonOK Skogshjortarna11:38
9070512Ida AnderssonVänersborgs SK11:40
2083764Amie WahllöfFrämmestads IK11:42
2095505Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna11:44

H12

2 700 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9990826Emil LindbladSävedalens AIK11:03
1060409Eskil LeonTrollhättans SOK11:05
441947Felix JohanssonOK Alehof11:07
2101803Joel IsakssonVänersborgs SK11:09
253787Viktor NilssonStångenäs AIS11:11
2062726Tor LindénUddevalla OK11:13
1090708Nore ModénVänersborgs SK11:15
2083778Noel BengtssonOK Skogshjortarna11:17
9060405Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:19
448906Vilgot ÅhlundVänersborgs SK11:21
7050329Johan ErikssonOK Skogsvargarna11:23
439928Oskar WesterbergTrollhättans SOK11:25
9090312Johannes AnderssonVänersborgs SK11:27
8061211Walter HällåsOK Löftan11:29
1080722Gabriel HogedalVänersborgs SK11:31
451958Erik SüdhoffBrattås CK11:33
9050222Edvin OckbornTrollhättans SOK11:35
1114093Harald RoessnerKvillebyns SK11:37
9577765Viggo AnderssonTrollhättans SOK11:39
8060520Danilo MobergOK Tyr11:41
2058889Alexander FedjeFrölunda OL11:43
428806David RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:45
8060706Filip HanssonOK Löftan11:47

D10

1 910 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7070320Alva OlssonÅmåls OK11:12
13953Beyoncé AnderssonTrollhättans SOK11:14
2059155Elin NobornIFK Göteborg11:16
2104387Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna11:18
2075345Molly GraadIF Rigor11:20
2059103Alice FagerströmIFK Göteborg11:22
440102Elsa ForsengLjungskile FK11:24
443648Edith HolmstrandOK Landehof11:26
9081011Agnes PaulssonOK Löftan11:28
2112574Elina ChristianssonUddevalla OK11:30
8070101Elin AxelssonLerums SOK11:32
229596Ida IvarssonOK Skogshjortarna11:34
7070604Hilma EkströmStenungsunds OK11:36
341385Elvira ÅhlundVänersborgs SK11:38
7080516Olivia GustafssonTrollhättans SOK11:40
1660626Ida SylvanVänersborgs SK11:42

H10

1 930 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093477Agaton RomFrämmestads IK10:55
2089318Olof TholénOK Skogshjortarna10:57
2075327Malte LjungkvistOK Alehof10:59
9601465Malte AnderssonTrollhättans SOK11:01
9070823Emil SkeppSävedalens AIK11:03
2058860Andy GranforsIF Rigor11:05
428821Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:07
218249Malte ZijpVänersborgs SK11:09
2089328Matteo MobergOK Tyr11:11
2095506Viktor HedströmOK Skogshjortarna11:13
7591362Ole HillebrandVänersborgs SK11:15
2093255William LännhultEds SK11:17

D35

3 520 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2060712Anna JohanssonFrämmestads IK11:01

H35

4 510 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
811003Oscar SvalinOK Alehof11:14
2107314Linus LännhultEds SK11:16
7790207Tobias WängrothOK Skogshjortarna11:18

D40

3 300 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26612Lena AnderssonTrollhättans SOK11:18
2095545Åsa HedströmOK Skogshjortarna11:20
740403Katrin SkeppSävedalens AIK11:22
1226100Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof11:24
450483Gunilla FredmanOK Skogshjortarna11:26
7207655Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK11:28
9101274Jeannette AumoKungälvs OK11:30
450489Christine LundOK Skogshjortarna11:32
46953Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL11:34

H40

3 960 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7730628Magnus HanssonOK Löftan11:39
9740719Stefan GraadIF Rigor11:41
9730526Erik AderstedtKungälvs OK11:43
1770226Magnus VedinTrollhättans SOK11:45

D45

3 170 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720413Karin NobornIFK Göteborg11:31
2062005Jeanette BlomOK Löftan11:33
19291Anna-Karin RybergOK Klyftamo11:35
426213Siv OlssonOK Kroppefjäll11:37
451956Christina SüdhoffBrattås CK11:39
446159Ulrika GranforsIF Rigor11:41
11509Ellinor JohanssonOK Alehof11:43
8414141Susanne Barkholt WiklundTrollhättans SOK11:45
433751Kristina PatrikssonOK Klyftamo11:47

H45

3 960 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
710322Richard TengströmFrämmestads IK11:03
2083795Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna11:05
8070171Johan HanssonOK Löftan11:07
7714585Stefan TisellIK Stern11:09
7104300Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK11:11
9710404Jussi AumoKungälvs OK11:13
7003082Jonas HöijerSävedalens AIK11:15
9040612Mats ChristianssonUddevalla OK11:17
7898810Patrik SvantessonTrollhättans SOK11:19
9701003Jonas AxelssonLerums SOK11:21
7142856Magnus HedmanKungälvs OK11:23
449151Håkan LindénUddevalla OK11:25
9720710Emil ErdeliusIF Rigor11:27
14699Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:29

D50

3 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7670628Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna10:59
9631003Gunnel JernstigTrollhättans SOK11:01
450858Eva NilssonKungälvs OK11:03
217458Agneta BerlinTrollhättans SOK11:05
7630302Annika HogedalGöteborg-Majorna OK11:07

H50

3 520 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42072Per IkoTäby OK11:11
9650128Bo WesterbergTrollhättans SOK11:13
2062146Pär JohanssonOK Alehof11:15
435822Olle SjöforsOK Älme11:17
1660813Anders LammFrölunda OL11:19
11061Anders YngströmGöteborg-Majorna OK11:21
36330Magnus NiklassonFalköpings AIK OK11:23
15205Johan WannbergIK Omega11:25
260681Fredrik BarrulfOK Tyr11:27
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:29
2048652Hans NilssonKungälvs OK11:31
7565038Kennet HorvathHalmstad OK11:33
344135Martin ThunbergOK Alehof11:35
452887Stefan IsakssonOK Kullingshof11:37
641224Conny GunnarssonOK Älgen11:39
33362Graham KempGöteborg-Majorna OK11:41
7206799Torgeir SnilsbergOK Moss11:43
450692Gert AnderssonEds SK11:45
9650906Ulrik OlssonBrattås CK11:47
25671Ulf DanielssonÅmåls OK11:49
344587Carl NorinFrölunda OL11:51
15804Lars BjörkingOK Skogshjortarna11:53
417593Tomas HermanssonÅmåls OK11:55

D55

3 090 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26221Birgit HanssonHerrestads AIF11:17
57946Elisabeth Meum JohansenOK Moss11:19
26540Anita DavalliusUddevalla IS11:21
722005Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK11:23
9610613Mona OlssonBrattås CK11:25
610801Nina BejbomUddevalla OK11:27
1581107Monika NilssonOK Alehof11:29

H55

3 540 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345246Erik BergqvistSäffle OK11:01
7590714Jan SveideFrölunda OL11:03
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:05
9600322Leif SandahlOK Tyr11:07
306508Arne NåboTrollhättans SOK11:09
600600Jörgen BatzSkarpnäcks OL11:11
9580504Stefan JohanssonTrollhättans SOK11:13
427020Claes EkbergLidköpings VSK11:15
8337777Clas BörjessonIK Uven11:17
9580125Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK11:19
7580712Håkan LarssonLjungskile FK11:21
9620926Stefan HornebrantTrollhättans SOK11:23
9590118Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK11:25
9030415Tomas AnderssonTrollhättans SOK11:27
423455Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL11:29
26330Lars ElfvingOK Gipen11:31

D60

2 650 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550815Pia SvenssonFalköpings AIK OK11:22
356097Eva KarlssonUddevalla OK11:24
260956Kerstin AnderssonRyda SK11:26
560809Kerstin BurmanKvillebyns SK11:28
19288Inger JohanssonOK Klyftamo11:30
28487Birgitta AnderssonFrämmestads IK11:32
2081945Kerstin Haugen LundStenungsunds OK11:34
1413010Ingrid JessenFrämmestads IK11:36
27755Margareta NetzTrollhättans SOK11:38
33504Monika LarssonSkarpnäcks OL11:40

H60

3 430 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7550429Pierre KarlssonOK Alehof11:03
7570412Jerker NetzTrollhättans SOK11:05
14031Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK11:07
9560421Thomas LundgrenTrollhättans SOK11:09
340685Börje SundbergOK Gipen11:11
2058862Bernt AnderssonIF Rigor11:13
431231Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK11:15
26625Peter LarssonTrollhättans SOK11:17
2059197Kjell EhrencronaIFK Göteborg11:19
1531029Hans EkbergTrollhättans SOK11:21
545400Ingemar CarlssonSävedalens AIK11:23
2081968Arne LundStenungsunds OK11:25
1531028Lars EkbergTrollhättans SOK11:27
38591Tommy RoosFalköpings AIK OK11:29
202458Bror WidénUddevalla OK11:31
33564Örjan WängdahlOK Gipen11:33
40407Morten JohansenOK Moss11:35
15620Johan LindgrenIF Hagen11:37
550401Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK11:39
263937Reine SpetzStenungsunds OK11:41
543112Lennart HålsjöOK Skogshjortarna11:43
341502Hans HusebySarpsborg OL11:45
14143Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK11:47

D65

2 650 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19278Kristina LarssonOK Klyftamo10:58
11319Maria NorellFrölunda OL11:00
1500423Marion HallstenUddevalla OK11:02
239350Gunnel TurpeinenKvillebyns SK11:04
37220Birgitta KarlsonRyda SK11:06

H65

3 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26260Torbjörn KarldénKvillebyns SK10:56
11318Yngve NorellFrölunda OL10:58
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto11:00
500718Kent KardellLjungskile FK11:02
26412Conny JidetoftStångenäs AIS11:04
356093Johnny KarlssonUddevalla OK11:06
26571Bo KarlssonLjungskile FK11:08
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK11:10
7195129Roalh KlevelandKvillebyns SK11:12
501109Per IvarssonTrollhättans SOK11:14
521017Dan WidercrantzOK Skärmen11:16
1393073Robert JessenFrämmestads IK11:18
345011Björn EngströmLerums SOK11:20
520210Arne AlfredssonUddevalla OK11:22
500410Per FredrikssonOK Skogshjortarna11:24
44631Jan-Erik PålssonUddevalla IS11:26
403050Josef HåkanssonOK Skärmen11:28
2067150Bengt LarssonTrollhättans SOK11:30

D70

2 520 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:32
421443Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering11:34
30100Kerstin ErnvidUlricehamns OK11:36
19509Eva IsakssonOK Skogshjortarna11:38
23465Lena WaernTrollhättans SOK11:40
19601Barbro BörjessonOK Skogshjortarna11:42

H70

3 000 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14065Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK11:23
1440331Kalle JohanssonOK Skogshjortarna11:25
14207Christer WestbergIFK Göteborg11:27
725000Hans CarlstedtSävedalens AIK11:29
1470226Leif LöfTrollhättans SOK11:31
570818Per-Arne KällénUddevalla OK11:33
13755Göran BengtssonTockarps IK11:35
30302Olof KarlssonUddevalla OK11:37
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna11:39
11504Bo BengtssonOK Alehof11:41
37384Kenneth IvehagFrämmestads IK11:43
11508Bengt BörjessonOK Alehof11:45
26401Oskar JohanssonStångenäs AIS11:47
15016Lars-Erik NilssonMariestads FK11:49
550523Rune SandbergUddevalla OK11:51
7511772Göran SvanBorås GIF11:53

D75

2 230 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna11:01
8652919Gunnel BörjessonIK Uven11:03
2058250Margareta JohanssonTrollhättans SOK11:05
7201252Ulla LindheIK Stern11:07
11510Elvy BörjessonOK Alehof11:09

H75

3 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:00
248530Per-Olof JohanssonOK Klyftamo11:02
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:04
449658Gunnar WaernTrollhättans SOK11:06
2083775Åke GatelidOK Skogshjortarna11:08
1940128Ivan ErnvidUlricehamns OK11:10
994000Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering11:12
354296Allsing CarlssonOK Skogsvargarna11:14
354072Lars-Åke LarssonOK Tranan11:16
7201243Henrik HvoslefIK Stern11:18

D80

2 230 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26541Signe NymanUddevalla IS11:15
26377Elvy FredihnStigsökarna11:17

H80

2 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30552Leif JohanssonTrollhättans SOK11:22
9915216Karl-Eric WannbergIK Omega11:24

Inskolning

1 490 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
348330Wilma AnderssonTrollhättans SOK10:00:00
2079691Lovina IvarssonVänersborgs SK10:41:59
261573Erik IvarssonVänersborgs SK10:42:07
9030303Felix AumoKungälvs OK10:49:43
1120815Hannes ModénVänersborgs SK10:51:35
2123536Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK10:52:58
7110418Bojan WallentinLerums SOK10:53:03
2079653Teodor BrattVänersborgs SK10:55:20
2079690Ivar DalengVänersborgs SK10:56:32
2079682Edvard DalengVänersborgs SK10:56:36
2063303Mats HillebrandVänersborgs SK11:04:53
1143889Emil HillebrandVänersborgs SK11:04:57
10784Elias ChristianssonUddevalla OK11:14:59
430006Elin HöggärdeKlubblös11:15:34
430014Jakob HöggärdeKlubblös11:15:42
441171Natan KarlsonLidköpings VSK11:22:38
2063301Hubert DrapellaVänersborgs SK11:25:02
1047027Max SylvanVänersborgs SK11:31:20
2063315Oskar W. LarssonTrollhättans SOK11:32:41

U1

1 880 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28435Olle LaasOK Skogshjortarna10:44:04
7670415Daniel W. LarssonTrollhättans SOK10:45:33
1819933Hilma NordinOK Skogsvargarna10:49:14
247680Wellington RomFrämmestads IK10:54:20
7081022Soleig WallentinLerums SOK10:54:38
2123539Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK10:54:39
451211Ivar HolmstrandOK Landehof10:58:10
2095517Sven TholenOK Skogshjortarna10:58:36
1110939Einar RoessnerKvillebyns SK11:07:22
2063309Sven IsakssonVänersborgs SK11:07:25
2107171Ally IsakssonVänersborgs SK11:07:28
256658Wilma OlssonOK Kroppefjäll11:07:53
441971Hjalmar JohanssonOK Alehof11:13:12
2109361Clara AntonelliFrölunda OL11:55:47
2063320Maria AntonelliFrölunda OL12:03:00
11533Elias SvalinOK Alehof12:08:13
19543Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna12:08:44

U2

2 710 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2063314Knut ErikssonBrattås CK10:46:47
26474Nils ErikssonBrattås CK10:46:49
11506Evelina BjörkmanKungälvs OK10:59:38
2063306Ellen HederströmLerums SOK11:00:06
2107285Dagny IkoTäby OK11:04:28
1091112Selma LeonTrollhättans SOK11:07:55
2075289Rasmus LindénUddevalla OK11:13:40
2075196Måns LindénUddevalla OK11:13:42
421595Egon KarlsonLidköpings VSK11:17:58
7080106Noah OlssonStigsökarna11:18:16
2109280Gabriel AntonelliFrölunda OL11:23:19
448911Oskar GustafssonTrollhättans SOK11:38:36

Öppen motion 1

2 390 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449663Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK11:00:00
436052Simon WallmanOK Skogsvargarna11:10:03

Öppen motion 3

3 140 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9441112Mårten SvenssonOK Gipen10:42:46
9450925Birgit LjungOK Gipen10:42:49
258674Hans AlvebrattLerums SOK10:44:35
1540311Barbro AlvebrattLerums SOK10:45:20
2063310Kristina MagnussonKlubblös10:47:07
2095507Bertil SagnerOK Gipen10:53:18
28440Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna10:55:28
430023Martin AndersenKlubblös10:59:21
451105Bibbi GustafssonOK Gipen10:59:58
2107567Mathias ThörnblomOK Alehof11:00:40
14413Andreas SjunnessonKungälvs OK11:01:05
1071219My Oliva SjunnessonKungälvs OK11:01:08
1000504Melker SjunnessonKungälvs OK11:03:11
14412Kjell SjunnessonKungälvs OK11:03:13
263985Carina DahlströmÅmåls OK11:03:53
2107167Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:07:08
26621Lillemor GunnarssonOK Gipen11:07:16
214257Eva LannfeltOK Skogshjortarna11:14:19
431062Kerstin LjungbergOK Gipen11:15:07
449665Cenny AppelgrenTrollhättans SOK11:17:34
531001Eric KarlssonStigsökarna11:22:08
531666Oscar KarlssonStigsökarna11:22:10
2083783Carina WahllöfFrämmestads IK11:28:20
1040675Anna LeonTrollhättans SOK11:29:19
2104367Johan SandingOK Skogshjortarna11:29:47
2079679Sara AxelssonGöteborg-Majorna OK11:31:03
600008Johan SandströmTrollhättans SOK11:33:02
610310Matilda BogrenKlubblös11:33:04
941206Julia OlssonOK Linné11:42:08
9590127Ingela OlssonUddevalla OK11:42:10
2119441Eva RössnerKvillebyns SK11:43:11
888513Sara DahlbergVimmerby OK12:06:25
896179Melvin MobergTrollhättans SOK12:23:16

Öppen motion 5

3 600 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351270Ylva WestUddevalla OK10:46:58
343855Hans BernhardssonOK Skärmen10:47:38
436193Gunnar ChristianssonTrollhättans SK10:49:59
43714Ann-Sofi WelanderOK Djerf10:52:46
2063311Johanna StrömbergKlubblös10:54:29
354303Cicilie RomFrämmestads IK10:56:19
450693Daniel HällåsOK Löftan11:00:36
263749Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna11:00:39
405521Pelle OlofssonOK Skogshjortarna11:08:06
217459Gunilla EdgrenTrollhättans SOK11:08:34
2079646Linnea SavolainenTrollhättans SOK11:08:36
229580Clara ÅströmTrollhättans SOK11:08:38
253773Fredrik NilssonStångenäs AIS11:11:06
353006Annette OlofssonOK Skogshjortarna11:13:22
364855Sophie StridhOK Gipen11:20:08
41882Lena FredénFalköpings AIK OK11:32:57
26611Agnes ErikssonTrollhättans SOK11:46:55
7050916Elisabeth ErikssonTrollhättans SOK11:47:13
2109271Anna AntonelliFrölunda OL12:03:30
2109357Alexandre AntonelliFrölunda OL12:03:31
7202426Lena JohanssonOK Alehof12:07:28
25359Sofia EklundIFK Göteborg12:14:36

Öppen motion 7

3 140 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26615Lars HolmOK Gipen10:34:59
9770202Torgrim BrochmannHerrestads AIF10:47:10
25559Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK10:50:35
429860Lars StrömbergOK Skogshjortarna10:53:26
7771112Frida WallentinLerums SOK10:54:13
860919Mikael AxelssonOK Skogshjortarna10:54:40
1958524Stefan SvenssonOK Kullingshof10:55:10
441010Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna10:55:14
440933Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:55:47
1978070Magnus HellströmÅmåls OK10:57:38
7739545Björn LindbladSävedalens AIK11:00:00
451146Klas SkogOK Gipen11:03:55
451125Monica BrönnestamOK Gipen11:03:57
227959Håkan EggertIF Hagen11:04:58
11511Malin BörjessonOK Alehof11:07:11
2079647Ola SchüllerqvistKlubblös11:07:13
452114Bo KarlssonTrollhättans SOK11:09:30
260610Carola KarlssonOK Tyr11:09:32
306497Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK11:10:15
9650815Janne MattssonTrollhättans SOK11:10:18
430024Usman AfridiTrollhättans SOK11:11:22
7591226Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK11:12:14
2083767Rebecka RundbladFrämmestads IK11:12:26
2052779Anders SwedinLidköpings VSK11:31:17
866886Gunnar BejbomUddevalla OK11:31:50
2060750Linda LarssonFrämmestads IK11:32:21
2052751Karl-Eric BackmanLidköpings VSK11:33:35
351134Eva BerndtssonOK Kroppefjäll11:34:19
449551Ulrika RundbladFrämmestads IK11:36:09
1719206Håkan FlingmarkUddevalla OK11:36:54
8200677Caroline AnderssonTrollhättans SOK11:38:09
2088583Malin CkristianssonUddevalla OK11:39:35
1958103Ann Warma LaasOK Skogshjortarna11:41:56
29029Stefan GustafssonOK Skogshjortarna11:43:00
30316Petter AnderssonStenungsunds OK11:45:10
938016Anders OlssonUddevalla OK11:46:06
342827Gunnar JohanssonTrollhättans SOK11:48:34
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK11:50:45
37307Lisa NäsholmFrämmestads IK11:52:35
451024Jenny OlssonStigsökarna11:56:46
1975072Kristina HellströmÅmåls OK12:00:29
2079636Annika Repo WallmanOK Skogsvargarna12:08:35

Öppen motion 8

4 380 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1522522Martin EnströmTrollhättans SOK10:34:56
610827Andres LaasOK Skogshjortarna10:42:28
9730522Johan GranforsIF Rigor10:45:57
7660501 Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo10:46:34
2089342Erik JohanssonOK Skogshjortarna10:50:52
2041859Karin AlthoffKungälvs OK10:51:53
247523Martin AxelssonOK Skogshjortarna10:51:57
2077564Jenny LarssonIstrums SK10:54:15
880119Mattias NilssonOK Alehof11:06:08
8260970Tommy StenqvistRyda SK11:08:19
2095432Oskar KarlsonLidköpings VSK11:18:28
830808Rikard PentonenIFK Göteborg11:21:13
442237Per BladLjungskile FK11:25:47
780708Mattias HolmstrandOK Landehof11:28:42
1415673Andreas MobergOK Tyr11:31:15
720411Erik TholénOK Skogshjortarna11:39:42
914470Adam FredénFalköpings AIK OK11:42:11
7504294Peter WallentinLerums SOK11:45:26
2079680Tobias PentonenHestra IF11:49:13
2089486Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK11:51:19
2079656Peter LublinKlubblös11:51:48
439457Simon OlivestamEksjö SOK12:06:09

Öppen motion Trail

4 920 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7660612Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna11:03:27
2079645Magnus BurlingKlubblös11:10:26
2089348Lotta MobergOK Tyr11:10:44
2072721Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna11:35:44
2089301Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna11:58:38

Annonser