Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering Umeå

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: lördag 2 april 2016

Öppen motion 1

2 270 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma VikströmUmeå OK11:06:30
Valter VikströmUmeå OK11:06:31
Elsa VikströmUmeå OK11:07:28
Vera SjöstedtUmeå OK11:10:10
Frode SjöstedtUmeå OK11:10:13
Alice LarssonSundsvalls OK11:10:23
Hilja BerggrundUmeå OK11:17:52
Alice UlinUmeå OK11:17:53
Vigon BerggrundUmeå OK11:18:37
Adrian WidmarkUmeå OK11:18:59
Almar BerggrundUmeå OK11:19:59
Stefan KärrlanderUmedalens IF11:24:41
Emmy KärrlanderUmedalens IF11:24:43
Johan DahlbergKlubblös11:38:47
Torunn OtterbjörkUmeå OK11:44:21

Öppen motion 5

3 950 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar ÅdahlUmeå OK11:03:43
Roland VikströmUmeå OK11:05:56
Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK11:06:06
Gerd BerglundHögåkers OK11:06:13
Svante SirviöUmeå OK11:06:43
Alva LarssonSundsvalls OK11:10:02
Johan BergmanOK Renen11:11:30
Simon LundbergUmeå OK11:11:56
Henrik LundbergUmeå OK11:11:59
Mikael SirviöUmeå OK11:12:06
Anna AhlströmLugnviks IF11:13:47
Åke BerglundHögåkers OK11:16:56
Erik KärrlanderUmedalens IF11:18:50
Katarina KarlssonUmeå OK11:19:06
Jesper RamebäckUmeå OK11:19:10
HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK11:19:15
Jakob NilssonUmeå OK11:21:27
Petra BerggrundUmeå OK11:23:29
Mattias BerggrundUmeå OK11:23:30
Erin WidmarkUmeå OK11:24:55
Camilla WidmarkUmeå OK11:25:20
Per MobergVänersborgs SK11:28:00
Ove PerssonTelia IF11:28:58
Louise HahneUmeå OK11:38:04

Öppen motion 6

6 230 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus ErikssonUmeå OK11:05:59
Bert ErikssonUmeå OK11:06:32
Per RogneIKHP11:07:59
Inge NilssonUmeå OK11:10:29
Mattias KarlssonUmeå OK11:10:36
Karin LarssonSundsvalls OK11:10:56
Louise RamebäckUmeå OK11:15:09
Rasmus BehernfeldtSkogis IF11:16:43
Helena KönigssonRobertsfors IK11:19:01
Gunnar BoglindSkogis IF11:20:14
Mårten TovedahlSkogis IF11:21:47
Katarina JohanssonSundsvalls OK11:23:51
Torbjörn JohanssonSundsvalls OK11:25:08
Lars ÅbergKlubblös11:28:56
Simon  MattssonRobertsfors IK11:29:19
Gustav MolinHärnösands OK11:29:20
Fredrik  BerglundLjungdalens IF11:29:22
Gunnar TigerUmeå OK11:29:45
Mats KlingvallUmeå OK11:30:29
Terho NevalainenUmeå OK11:34:04
Hans-Erik CarlborgIFK Umeå11:47:35
Stefan GyllenbergLugnviks IF11:59:30

Öppen motion 9

7 410 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna HallménUmeå OK11:01:58
Linnea SundströmOK Renen11:05:13
Mats SandewallUmeå OK11:07:35
Johan RydbergUmeå OK11:11:52
Emil NilssonUmeå OK11:13:57
Mikael YngvessonRobertsfors IK11:14:44
Cecilia RydbergUmeå OK11:19:13
Steffan LloydUmeå OK11:19:44
Klara YngvessonUmeå OK11:22:48
Elin OlofssonUmeå OK11:23:25
Albin BjörnuddIFK Umeå11:24:04
Simon NilssonUmeå OK11:24:45
Robert WidmarkUmeå OK11:24:50
Emil LarssonUmeå OK11:27:01
Karl BengtssonUmeå OK11:43:28

Annonser