Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, lång, Västergötland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Västergötland
Arrangörsorganisationer: Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: söndag 10 september 2017

D21

7 150 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8263739Karin ThernOK Skogshjortarna10:02
9091909Louise BorgTrollhättans SOK10:05
433239Ida WillénFalköpings AIK OK10:08
957344Filippa JohanssonJönköpings OK10:11
1989110Sofia SalomonssonLinköpings OK10:14
29160Elin TörnrothHjobygdens OK10:17
2077555Karin HåkanssonOK Gränsen10:20
960103Josefine KristianssonTrollhättans SOK10:23
36229Kristin SkaarRyda SK10:26
740104Maria Rosén ThelinJönköpings OK10:29
9930809Anna OlssonTibro OK10:32
930813Sara IvarssonOK Kullingshof10:35

H21

10 190 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351449Simon WallmanOK Kullingshof09:55
10567Erik WallinMarkbygdens OK09:58
9890521Erik HanssonBredareds IF10:01
820221Max SuderbysIF Hagen10:04
599699Andreas HolmqvistHestra IF10:07
940302Jesper LiderudLidköpings VSK10:10
1420202Erik ClassonOK Orinto10:13
891026Johan TörnrothHestra IF10:16
663333Erik WidmarkIF Hagen10:19
881017Benjamin EdlundHestra IF10:22
451830Michael PerssonIF Hagen10:25
7210182Jesper SjögrenHestra IF10:28
2048756Karl GellermanIF Hagen10:31
850621Christian HolmqvistHestra IF10:34
920909Albin AnderssonMarkbygdens OK10:37
547975Martin AhlbergerHestra IF10:40
2077543Daniel HåkanssonOK Gränsen10:43
960096Linus LandergrenHestra IF10:46
780625Fredrik RosénJönköpings OK10:49
831215Rickard StoltHestra IF10:52

H21 Kort

8 060 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449270Victor ArvesvedTibro OK10:47

D20

5 880 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
979997Lina LandergrenHestra IF10:29
25796Emma KindbomIF Hagen10:32
970903Hanna LindströmOK Tranan10:35
1998511Alice AronengHestra IF10:38
970513Elvira BjörklundTrollhättans SOK10:41
980130Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:44

H20

7 740 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439893Edvin CarlssonMarkbygdens OK09:59
9881337Viktor WassénVänersborgs SK10:02
9806190Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK10:05
8070397Filip KarlssonIF Hagen10:08
980412Rickard DjerfTibro OK10:11
9709225Ludwig JohanssonUlricehamns OK10:14
245051Ola HoltbringOK Amne10:17
567899Victor HelgessonHestra IF10:20

D18

5 250 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9904299Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan10:44
921286Julia ElverlindOK Tranan10:47
2060799Elin JohanssonFrämmestads IK10:50
994433Sofia KlassonHestra IF10:53
990218Alice SödervallIK Gandvik10:56
8190304Ida KristianssonTrollhättans SOK10:59
433939Alma LiderudLidköpings VSK11:02
9000920Ebba HjertbergHestra IF11:05
1957630Maja KindlundOK Tranan11:08
433611Tindra HjortFalköpings AIK OK11:11
9417797Elsa LindeblomHestra IF11:14

H18

6 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9991209Hampus NyströmIF Hagen10:01
9990321Eskil TryggöTrollhättans SOK10:04
8060199Felix AxelssonMarkbygdens OK10:07
9000224Daniel BogrenIF Hagen10:10
7001113Hugo HåkanssonIK Ymer10:13
9000802Klas JohanssonOK Tranan10:16
9991212Carl HolmbergIF Hagen10:19
9001011Anders BjörklundTrollhättans SOK10:22
990312Olle SörqvistMarkbygdens OK10:25
9000818Marcus CarlssonIF Hagen10:28
7000703Eric BerlinTrollhättans SOK10:31
7606476Eric NystrandOK Klyftamo10:34
9993770Olle HedmanIF Hagen10:37
7001125Oscar KarlssonTrollhättans SOK10:40
8190413Oscar StombergIF Hagen10:43
8137836Albin AlsiöIF Hagen10:46
9091337Axel OlssonIF Hagen10:49

D16

4 400 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4017010208Irma SvenssonOK Klyftamo10:02
4028021007Vera WallinFalköpings AIK OK10:05
4037204059Emilia ÖsterlundIK Ymer10:08
4049021003Emely WeihartHestra IF10:11
405551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:14
4068010708Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:17
4079022002Emma IvarssonOK Kullingshof10:20
4089417601Ida HelgessonHestra IF10:23
4098010121Malin KristianssonTrollhättans SOK10:26
4109439473Alva SonessonFalköpings AIK OK10:29
4118189102Moa AlsiöIF Hagen10:32
4129022828Alma HjertbergHestra IF10:35
4138410614Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:38
414509095Ida RoosIF Hagen10:41
415244775Nora AronengHestra IF10:44
416920807Tilda WiklundFalköpings AIK OK10:47

H16

5 530 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3018020617Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK09:58
3028110121Linus KristianssonTrollhättans SOK10:01
3039011120Johan HolmbergIF Hagen10:04
3048444544Tobias ErixonOK Kullingshof10:07
3058172024Axel NalbinMullsjö SOK10:10
3069100202Ludvig CarlbomUlricehamns OK10:13
3079010103Gustav ÖstenssonOK Tranan10:16
308921010Joar TryggöTrollhättans SOK10:19
3099010102Olle BergstedtMarkbygdens OK10:22
310441202Lukas GustafssonIK Ymer10:25
311520110Alfred PetterssonMullsjö SOK10:28
3129700700Erik IngemarssonHestra IF10:31
3139010107Hugo SetthagenOK Tranan10:34
3148020820Hugo MandingerTrollhättans SOK10:37
3158010331Gustav SvärdhagenLidköpings VSK10:40
3169910518Hugo StrömMullsjö SOK10:43
3172058969August AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:46
3189020607Gustav OhlinOK Tranan10:49

D16 Kort

4 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
510214Sofia JanssonHjobygdens OK10:56

H16 Kort

4 110 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244268Teodor LundborgHjobygdens OK10:58
417639Christoffer WallMariestads FK11:01
9020202Lukas AndrénTibro OK11:04

D14

4 090 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2139030210Alma AppelgrenTrollhättans SOK09:57
2149030927Sofia ElverlindOK Tranan10:00
2159040630Ebba ThernOK Skogshjortarna10:03
2167030717Ronja AnderssonTrollhättans SOK10:06
2171040613Maja InghammarHestra IF10:09
2187041117Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna10:12
2199031227Moa SkoogFalköpings AIK OK10:15
220530108Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:18
221351739Elin AxelssonMullsjö SOK10:21
2222083767Rebecka RundbladFrämmestads IK10:24
223443722Hilda MartanderTrollhättans SOK10:27
224452615Agnes KamforsOK Kullingshof10:30
2258436003Malin KindbomIF Hagen10:33
2269439474Elsa SonessonFalköpings AIK OK10:36
227730108Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:39
2287040326Julia WesthMullsjö SOK10:42
2292060743Ida JohanssonFrämmestads IK10:45
2309030126Moa ErikssonTrollhättans SOK10:48
2318237648Hanna AlsiöIF Hagen10:51
232511130Vera PetterssonFalköpings AIK OK10:54

H14

4 110 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1012072722Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna09:58
102444094Filip IngemarssonHestra IF10:01
1031420191Albin GenbergUlricehamns OK10:04
104436100Liam JohanssonIF Hagen10:07
1058051024Arvid BjörkTrollhättans SOK10:10
1069030614Edvin HenryssonTibro OK10:13
1072095552Ludvig HedströmOK Skogshjortarna10:16
1089030615Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan10:19
109445469Linus AhlénIF Hagen10:22
1108030415David AlménTrollhättans SOK10:25
1112093515Samuel BökeOK Kullingshof10:28
112641310Anton BlomqvistMarkbygdens OK10:31
113451503Alfred HallqvistUlricehamns OK10:34
1142112488Erik GullbrandIF Hagen10:37
1151030723Alfred LeonTrollhättans SOK10:40
1167003125Gustav LidmanTibro OK10:43
1177588588Lukas LarssonOK Skogshjortarna10:46
1182101654Adam SkoglundUlricehamns OK10:49
1198030102Anton CarlssonIF Hagen10:52
1209910060Olle MelénTrollhättans SOK10:55

D14 Kort

3 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445436Josephine LinderothIF Hagen11:05:04
354069Maja NordinUlricehamns OK11:08:00

H14 Kort

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101922Emanuel ZitkaUlricehamns OK11:00
433614Emil AnderssonFalköpings AIK OK11:03
452716Simon PerssonOK Gränsen11:06

D12

3 000 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050606Agnes HertzTenhults SOK10:00
445450Emma AhlénIF Hagen10:03
452956Molly HögIK Gandvik10:06
9060717Emilia ElverlindOK Tranan10:09
1422640Anna GenbergUlricehamns OK10:12
2062004Klara NilssonHestra IF10:15
28430Agnes IvarssonOK Skogshjortarna10:18
1441310Elin BlomqvistMarkbygdens OK10:21
439473Alice WahlbergFalköpings AIK OK10:24
9060323Maja NymanVänersborgs SK10:27
444213Elsa MartanderTrollhättans SOK10:30
2063885Moa HolstenHestra IF10:33
19506Stina ThernOK Skogshjortarna10:36
9060218Agnes JohanssonIF Hagen10:39
7050122Elsa SödervallIK Gandvik10:42
7050808Sara OhlinOK Tranan10:45
8051024Alva BjörkTrollhättans SOK10:48
9061006Hannah LandergrenHestra IF10:51
428858Moa HolmvikMullsjö SOK10:54
38324Tindra MolinFalköpings AIK OK10:57
7050209Lisa ÖstenssonOK Tranan11:00
2063807Hanna NilssonHestra IF11:03

H12

3 000 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088546Edvin LennartsonUlricehamns OK09:52
448538Jonas OlssonOK Amne09:55
9050222Edvin OckbornTrollhättans SOK09:58
2083778Noel BengtssonOK Skogshjortarna10:01
7050916Robin AnderssonTrollhättans SOK10:04
2093646Wilhelm VictorzonMullsjö SOK10:07
2101675Isak SkoglundUlricehamns OK10:10
244621Petter RybergMariestads FK10:13
231045Hugo TofténSOK Träff10:16
1061008Liam HogedalVänersborgs SK10:19
2104485Cristian LinderothIF Hagen10:22
9577765Viggo AnderssonTrollhättans SOK10:25
7151017Simon WesthMullsjö SOK10:28
9051121Tom WeihartHestra IF10:31
2088952Oscar ÖsterlundIK Ymer10:34
436044Oscar NystrandOK Klyftamo10:37
364896Erik KindlundOK Tranan10:40
960902Julius WiklundFalköpings AIK OK10:43
1060409Eskil LeonTrollhättans SOK10:46
1050909Kasper VemdalMullsjö SOK10:49
450564Albin SundströmHestra IF10:52
2059137Viggo WulffOK Gränsen10:55
1050615Otto LarssonOK Tranan10:58

H12 Kort

2 360 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1563550Folke LundhFalköpings AIK OK10:59
12431Tim AnderssonOK Tranan11:02
441637Aron MolanderOK Gränsen11:05

D10

2 360 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231084Ida TofténSOK Träff10:02
2101656Frida SkoglundUlricehamns OK10:05
787341Hilma TrofastJönköpings OK10:08
9709121Linn EnbomVänersborgs SK10:11
1070516Moa VemdalMullsjö SOK10:14
229596Ida IvarssonOK Skogshjortarna10:17
1111199Nikki WeihartHestra IF10:20
9070512Ida AnderssonVänersborgs SK10:23
7070412Irma WesthMullsjö SOK10:26
2112327Moa BengtssonOK Skogshjortarna10:29
9709122Andrea EnbomVänersborgs SK10:32

H10

2 360 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1080117Theo LarssonOK Tranan10:00
450570Melker SundströmHestra IF10:03
2072788Hampus SahlénIF Hagen10:06
448906Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:09
7206298Teo PalmérUlricehamns OK10:12
9080121William BjörnbeckerSjövalla FK10:15
2801073Felix SvenssonJönköpings OK10:18
2072727Hannes HolmbergOK Gränsen10:21
9102103Nils MelénTrollhättans SOK10:24
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK10:27
9080419Hjalmar IngelsboOK Tranan10:30
449198Oskar HjertbergHestra IF10:33
1555015Oliver HammarFalköpings AIK OK10:36
1080722Gabriel HogedalVänersborgs SK10:39
12464Olle NordinUlricehamns OK10:42
2059012Elias BengtssonOK Tranan10:45
444650Hugo GustavssonTibro OK10:48
2109193Wilmer RybergMariestads FK10:51
9090312Johannes AnderssonVänersborgs SK10:54
9080104Anton KarlssonUlricehamns OK10:57

D35

6 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077564Jenny LarssonIstrums SK10:02
2801216Therése IvarssonOK Skogshjortarna10:05
800707Emelie SvalinVänersborgs SK10:08
790707Malin SörstrandIstrums SK10:11
8000424Maria SahlénIF Hagen10:14
2119703Veronica SjödinOK Klyftamo10:17

H35

8 060 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9800117Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK10:02
9780802Joakim AxelssonTrollhättans SOK10:05
9787341Mikael TrofastJönköpings OK10:08
781002Andréas ThernOK Skogshjortarna10:11
2048774Kristian AndersonGöteborgs SK10:14
500600Marcus KvarndalUlricehamns OK10:17
9810428Martin SchagerlindTrollhättans SOK10:20
15956Emil AndreassonOK Skogshjortarna10:23
9790201Martin AnderssonSjövalla FK10:26

D40

5 140 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1240417Martina LindbergIK Ymer10:02
341059Angelica BrandqvistTibro OK10:05
9761202Katarina EnbomVänersborgs SK10:08
449551Ulrika RundbladFrämmestads IK10:11
760028Susanne BiörsOK Tranan10:14
450483Gunilla FredmanOK Skogshjortarna10:17
2063882Johanna SundströmHestra IF10:20
445426Nina AhlénIF Hagen10:23
428925Sofia HjortFalköpings AIK OK10:26
443691Sofia ÖstenssonOK Tranan10:29
9160258Maria Krafft HelgessonHestra IF10:32
33536Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK10:35
26612Lena AnderssonTrollhättans SOK10:38
7879897Marika ElverlindOK Tranan10:41

H40

7 710 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259330Johani KaronenIK Gandvik09:58
229686Jonas HolstHjobygdens OK10:01
8007788Anders FranzénLidköpings VSK10:04
9760229Robert EnbomVänersborgs SK10:07
452946Tommy HögIK Gandvik10:10
26611Per-fredrik AnderssonTrollhättans SOK10:13
1040575Max LarssonOK Tranan10:16
7750616Martin HjertbergHestra IF10:19
760408Anders PåhlmanIstrums SK10:22
7740608Johan ÅhlundVänersborgs SK10:25
747633Peter WestlundJönköpings OK10:28
760511Henrik EricksonUlricehamns OK10:31
978712Martin IvarssonOK Skogshjortarna10:34
17285Thomas LjungOK Kullingshof10:37
750422Jan HjortFalköpings AIK OK10:40
730227Tommy AnderssonVänersborgs SK10:43
37490Mikael NordIK Ymer10:46
25706Johan PerssonUlricehamns OK10:49
2083774Magnus BertilssonOK Skogshjortarna10:52

D45

4 480 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9681028Nina GumaeliusTibro OK10:00
9720311Ulrika KindlundOK Tranan10:03
2107159Anette CarlssonGällstadbygdens SOK10:06
519400Helena SödervallIK Gandvik10:09
441283Jenny JohanssonIK Ymer10:12
450485Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna10:15
720507Ann-Sophie OhlinOK Tranan10:18
246022Karin TorstenssonFalköpings AIK OK10:21
433751Kristina PatrikssonOK Klyftamo10:24
9680109Anna StombergIF Hagen10:27
8414141Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK10:30
616851Annika JohanssonOK Tranan10:33
25121Jenny NymanVänersborgs SK10:36
700414Camilla WeihartOK Orinto10:39
19264Karin AnderssonIF Hagen10:42
721121Sofia GustafssonTrollhättans SOK10:45
11834Kristina NilssonOK Tranan10:48
246096Anki BlennowFalköpings AIK OK10:51
19291Anna-Karin RybergOK Klyftamo10:54
15696Maria BogrenIF Hagen10:57
513377Annika LidOK Tranan11:00

H45

6 670 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2072721Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna09:57
7206785Johan LindeblomIK Omega10:00
7105240Fredrik SvenssonJönköpings OK10:03
29885Pär-Magnus BjurekTibro OK10:06
7104300Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK10:09
2083795Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna10:12
25275Magnus HomannOK Orinto10:15
435907Mikael LundborgHjobygdens OK10:18
341041Jonas NiklassonFalköpings AIK OK10:21
1996785Fredrik PlumppuHestra IF10:24
444536Conny ErixonOK Kullingshof10:27
700915Kenneth JohanssonOK Tranan10:30
7898810Patrik SvantessonTrollhättans SOK10:33
436108Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan10:36
441649Thomas PerssonOK Gränsen10:39
25795Anders KindbomIF Hagen10:42
690409Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:45
909558Brett WeihartHestra IF10:48
1418172Stefan NordinUlricehamns OK10:51
710600Thomas AnderssonOK Tranan10:54
7710811Olof MartanderTrollhättans SOK10:57
42339David OlssonOK Skogsstjärnan11:00
226772Ulf ÄrligOK Gränsen11:03
445417Per CarlssonIF Hagen11:06
680402Henrik PetterssonFalköpings AIK OK11:09
9710611Mats KindlundOK Tranan11:12
452107Jonas MelénTrollhättans SOK11:15
1710923Tomas FridénOK Gränsen11:18
445497Greger AhlénIF Hagen11:21
439469Håkan SonessonFalköpings AIK OK11:24

D50

4 030 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343129Åsa AlsiöIF Hagen10:01
409320Maria SkogsbergMariestads FK10:04
41879Monica LaageFalköpings AIK OK10:07
7670628Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna10:10
27988Ulrika WahlströmTenhults SOK10:13
9650706Anna JohanssonJönköpings OK10:16
241270Nina SchmidtTrollhättans SOK10:19
30689Maria WidmarkIF Hagen10:22
642421Pia Käck FritzellGudhems IF10:25
343115Nina OlssonFalköpings AIK OK10:28
9671201Carina IvarssonOK Kullingshof10:31
245899Helena LindmanOK Gränsen10:34
660616Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK10:37
217458Agneta BerlinTrollhättans SOK10:40
636086Kerstin LarssonIF Hagen10:43
640212Gunnel SvenssonOK Tranan10:46
260854Caroline HagströmFalköpings AIK OK10:49
44447Ing-Marie AronengBredareds IF10:52
1441111Eva HägnanderLidköpings VSK10:55
660628Suzy LarssonOK Skogshjortarna10:58
981927Gitte KristianssonTrollhättans SOK11:01

H50

6 230 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630801Björn KarlssonOK Orinto09:57
2066521Stefan MusslinderFalköpings AIK OK10:00
9996633Björn ÖbergRyda SK10:03
2072796Kjell JohanssonIF Hagen10:06
888863Kent KlassonHestra IF10:09
640124Kjell EinarssonOK Skogshjortarna10:12
641337Per SundqvistOK Tranan10:15
640527Magnus BlennowFalköpings AIK OK10:18
9640304Bengt NorrmanTrollhättans SOK10:21
641124Peter BrämersonTibro OK10:24
7641109Niclas AnderssonMarkbygdens OK10:27
9630327Ingvar IvarssonOK Kullingshof10:30
441235Stig GustafssonIK Ymer10:33
8365100Jonas HagströmFalköpings AIK OK10:36
25781Lasse Karlsson-LodIstrums SK10:39
15694Urban BarkIF Hagen10:42
8162274Lars HelgessonHestra IF10:45
15804Lars BjörkingOK Skogshjortarna10:48
9827607Christian JanssonOK Tranan10:51
1660331Erik LösethFalköpings AIK OK10:54
9650128Bo WesterbergTrollhättans SOK10:57
7043327Thomas LjungqvistTibro OK11:00
631031Per AnderssonUlricehamns OK11:03
932606Tommy BäckOK Kullingshof11:06
9650818Anders SjöbergOK Reftele11:09
433610Jan WiklundFalköpings AIK OK11:12
9650426Martin MandingerTrollhättans SOK11:15
631030Pär LarssonIF Hagen11:18
29960Stefan AronengHestra IF11:21
29948Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna11:24
1196411Peter Lillen NilssonOK Tranan11:27
36330Magnus NiklassonFalköpings AIK OK11:30
8070503Björn KristianssonTrollhättans SOK11:33
341026Jens LindströmTibro OK11:36
17083Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:39
452887Stefan IsakssonOK Kullingshof11:42
8399399Magnus SödervallIK Gandvik11:45
246016Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK11:48
30555Mats KristianssonTrollhättans SOK11:51
15603Mats HedmanIF Hagen11:54
259045Ulf HolstenHestra IF11:57
12416Roger CarlssonOK Tranan12:00
8061217Bo HallbergFalköpings AIK OK12:03

D55

4 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1958103Ann Warma LaasOK Skogshjortarna11:10
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK11:13
36217Anita BodinGällstadbygdens SOK11:16
610304Marianne HanssonBredareds IF11:19
47313Susanne OlssonGudhems IF11:22
610126Britta SahlinVänersborgs SK11:25
25363Helena LarssonHestra IF11:28
27979Ann-Marie AnderssonTenhults SOK11:31
7621222Marie HögstrandMarkbygdens OK11:34

H55

5 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna09:51
15608Ola LundhIF Hagen09:54
304956Magnus WallinMarkbygdens OK09:57
610827Andres LaasOK Skogshjortarna10:00
9030415Tomas AnderssonTrollhättans SOK10:03
427020Claes EkbergLidköpings VSK10:06
600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:09
600708Christer MannfolkUlricehamns OK10:12
9620926Stefan HornebrantTrollhättans SOK10:15
15667Stefan StombergIF Hagen10:18
580614Svante AndrénTibro OK10:21
961018Magnus JoelssonSOK 6810:24
9580504Stefan JohanssonTrollhättans SOK10:27
38360Jan LindströmIK Wilske10:30
38305Arne SääfGudhems IF10:33
7580108Bengt KlassonUlricehamns OK10:36
226365Lennart EkvallTrollhättans SOK10:39
7611129Jonas KarlssonMarkbygdens OK10:42
890706Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna10:45
306507Håkan SchmidtTrollhättans SOK10:48
9610604Lars HolmbergIF Hagen10:51

D60

3 530 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302590Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna09:57:00
28395Liselott SigbyIK Vista10:00:00
246052Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK10:03:00
11892Berit KlamfeltTibro OK10:09:00
9551116Inger WesterbergIF Hagen10:12:00
1901132Marite ÅkerströmSOK Träff10:15:00
28487Birgitta AnderssonFrämmestads IK10:18:00
7570826Marianne KlassonUlricehamns OK10:21:00
1570415Gunilla LarssonBredareds IF10:21:46
1525601Britt-Marie AnderssonOK Amne10:24:00
550815Pia SvenssonFalköpings AIK OK10:27:00
441185Inger SvenssonLidköpings VSK10:30:00
540504Monica MartinssonOK Tranan10:33:00
15628Eva Rabe MagnussonIF Hagen10:36:00
540127Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna10:39:00
540528Anita EklöfIK Ymer10:42:00
2041843Jane JohanssonIstrums SK10:45:00
19288Inger JohanssonOK Klyftamo10:48:00
550913Elise JohanssonFalköpings AIK OK10:51:00
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK10:54:00
540201Monica AbrahamssonGudhems IF10:57:00
15656Evamarie LundahlIF Hagen11:00:00
260956Kerstin AnderssonRyda SK11:03:00

H60

5 220 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
525371Per-Olof LarssonHestra IF09:49
30545Johan KarlssonTrollhättans SOK09:52
570720Anders JohanssonHestra IF09:55
8111257Mikael JohanssonOK Gisle09:58
9101531Magnus AnderssonUlricehamns OK10:01
245239Hans TuvessonIF Hagen10:04
18676Per LindgrenIK Hakarpspojkarna10:07
27485Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK10:10
9560421Thomas LundgrenTrollhättans SOK10:13
1038652Bo AnderssonFalköpings AIK OK10:16
431231Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK10:19
7530413Björn PetterssonUlricehamns OK10:22
8042757Håkan SanderiLidköpings VSK10:25
543112Lennart HålsjöOK Skogshjortarna10:28
575555Lennart KarlssonMarkbygdens OK10:31
24903Bill AnderssonI 15 IF10:34
38591Tommy RoosFalköpings AIK OK10:37
530604Jan LenhammarOK Gränsen10:40
7560703Ulf PalmérUlricehamns OK10:43
8060456Per SalgårdLidköpings VSK10:46
263754Jan IvarssonOK Skogshjortarna10:49
18416Mikael BodénMarkbygdens OK10:52
7570412Jerker NetzTrollhättans SOK10:55
560522Thomas HjertFalköpings AIK OK10:58

D65

3 530 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093301Evy GabrieliiBredareds IF11:10
36441Marianne RosénIK Ymer11:13
19278Kristina LarssonOK Klyftamo11:16
15042Monica LööfMariestads FK11:19
15812Monica IvarssonOK Skogshjortarna11:22
30358Inger JönssonIK Ymer11:25
1950061Britt-Marie LarssonSOK 6811:28
13684Kajsa TofténHjobygdens OK11:31

H65

4 380 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41492Åke JohanssonRydboholms SK09:54
205295Rainer ScholzIK Vista09:57
36429Jan RosénIK Ymer10:00
42845Lars LarssonOK Frisene10:03
445454Karl Evert SvenssonIF Hagen10:06
7521201Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:09
526837Hans TrofastTenhults SOK10:12
501109Per IvarssonTrollhättans SOK10:15
500410Per FredrikssonOK Skogshjortarna10:18
9500514Lars HogedalVänersborgs SK10:21
1490611Bertil KarlssonHjobygdens OK10:24
28448Karl-Gustav LarssonOK P410:27
17298Per-Ola JohnssonOK Kullingshof10:30
36860Lars-Inge AnderssonOK Räven10:33
511013Anders ThomassonUlricehamns OK10:36
940309Bertil JohanssonOK Skogshjortarna10:39
347460Kent JogelandIK Ymer10:42
13656Håkan OlssonHjobygdens OK10:45
13674Kjell KaminskyIF Hagen10:48
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:51
1525500Ingvar AnderssonOK Amne10:54
1040517Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK10:57
2072793Rune LarssonOK Skogshjortarna11:00
1501114Anders KumlinIK Ymer11:03
1951607Bernhard GrenaboHjobygdens OK11:06
890406Kjell MartinssonOK Tranan11:09
7510722Bo HerderssonMarkbygdens OK11:12
504810Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna11:15
25756Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK11:18
2801213Kent IvarssonOK Skogshjortarna11:21
661414Tommy WesterbergIF Hagen11:24
25761Claes-Göran PerssonUlricehamns OK11:27
247544Bengt JohanssonOK Skogshjortarna11:30

D70

3 050 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37365Berith IvehagFrämmestads IK10:01
42846Britta LarssonOK Frisene10:04
26609Kristina JohanssonVänersborgs SK10:07
28463Gunnel SvenssonIK Ymer10:10
25754Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK10:13
306505Lena WaernTrollhättans SOK10:16
15039Eva HöijeOK Skogsstjärnan10:19
7470424Ingrid TengelandIK Gandvik10:22
19601Barbro BörjessonOK Skogshjortarna10:25
9434343Britt RangertIK Ymer10:28
262662Birgit EkmanUlricehamns OK10:31
18425Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:34
19116Birgitta KarlssonOK Orinto10:37
16226Anne-Marie TiveljungIK Gandvik10:40
9431010Ingrid HermanssonIK Ymer10:43
29940Enid IngemarssonHestra IF10:46
29816May-Sofie OlssonForserums SOK10:49

H70

4 030 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17869Per GranevikJönköpings OK09:48
353538Gunnar AnderssonIK Vista09:51
441288Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna09:54
2109203Anders BerglundOK Skogshjortarna09:57
226038Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan10:00
807547Per-Arne JohanssonVänersborgs SK10:03
7441027Ingemar LindblomOK Orinto10:06
19286Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo10:09
501513Dag LorénOK Frisene10:12
15698Christer OttossonOK P410:15
33625Roland BomanUlricehamns OK10:18
1440331Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:21
12437Ingvar BergmanOK Tranan10:24
18408Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:27
1431103Bengt ÅkerströmSOK Träff10:30
9470221Bo KlamfeltTibro OK10:33
9913579Kent OlaussonOK Orinto10:36
13755Göran BengtssonTockarps IK10:39
15019Hans-Gösta BernhardMariestads FK10:42
28464Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:45
419700Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL10:48
246196Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna10:51
715250Reits HallOK Amne10:54
27696Bo GustafssonOK Gränsen10:57
2112403Lennart HöijeOK Skogsstjärnan11:00
11885Vidar LöfvingTibro OK11:03
9470130Torbjörn WikströmOK Orinto11:06
37384Kenneth IvehagFrämmestads IK11:09
9430630Kay SvenssonOK P411:12
44562Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL11:15
15261Bengtåke AnderssonOK Amne11:18
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK11:21

D75

3 050 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27628Brita SärdquistIK Ymer10:56
10266Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK10:59
15038Birgit KarlssonMariestads FK11:02
36465Mariann KjellbergBredareds IF11:05
19267Ulla HöökOK Klyftamo11:08
2083903Birgitta StenströmVänersborgs SK11:11
18844Vivi-Anne BylundRydboholms SK11:14
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna11:17

H75

3 580 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19115Hans KarlssonOK Orinto10:01
225123Gunnar BylundRydboholms SK10:04
29815Alf OlssonForserums SOK10:07
717445Lars LjungbergTrollhättans SOK10:10
1939504Gunnar BrystHjobygdens OK10:13
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:16
14594Lars FinbomOK Landehof10:19
248530Per-Olof JohanssonOK Klyftamo10:22
15624Carl-Otto WijkmarkIF Hagen10:25
1940128Ivan ErnvidUlricehamns OK10:28
25749Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:31
354072Lars-Åke LarssonOK Tranan10:34
2083775Åke GatelidOK Skogshjortarna10:37
258551Regor NiklassonIK Albion10:40
19295Harry SundbergOK Klyftamo10:43
449658Gunnar WaernTrollhättans SOK10:46
12446Kurt RydinOK Tranan10:49
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:52
41944Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF10:55

H80

3 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17091Håkan SkogumMarkbygdens OK11:19
702005Kjell PerssonMariestads FK11:22
343249Erland OlssonDalsjöfors GoIF11:25
30690Ingemar HolmbergIF Hagen11:28

H85

2 650 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15878Karleric FranssonTrollhättans SOK10:02
44557Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL10:05

Inskolning

1 970 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1110203Felix LarssonOK Tranan10:00:10
10564Agnes JönssonKlubblös10:00:18
19543Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna10:14:11
246004Esperanza BalaguéFalköpings AIK OK10:21:14
202305Astrid LindgrenLidköpings VSK10:28:51
557799Elsa HolstHjobygdens OK10:36:11
2083962Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna11:00:58
306738Benias PerssonMarkbygdens OK11:21:17
351747Noel PhilgrenUlricehamns OK

U1

2 090 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095275Jonatan SahlénIF Hagen10:05:15
208684Lovisa KristianssonTrollhättans SOK10:07:32
420088Felicia SvenssonJönköpings OK10:17:25
9100415Gustaf IngelsboOK Tranan10:30:10
364881Sofia NystrandOK Klyftamo10:38:08
2087145Alvar FritzsonUlricehamns OK10:39:45
11024Henning AndreassonOK Skogshjortarna10:42:28
1428390Valdemar LundhFalköpings AIK OK10:48:43
2077569Emma WulffOK Gränsen10:51:14
2109381Evelina LindgrenLidköpings VSK10:52:28
2059064Filip BengtssonOK Tranan10:52:39
19743Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarna11:07:45
263624Minna KvarndalUlricehamns OK

U2

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33576Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna10:20:12
2083980Mio KlaessonUlricehamns OK10:26:22
355296Edward SjödinOK Klyftamo10:43:29
341073A Klubblös11:07:40
30590Noel AnderssonOK Tranan11:20:27

Öppen motion 1

2 340 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15602Margareta HolmbergIF Hagen10:25:12
2063875Ida HolstenHestra IF10:31:07
441660Linus FogelströmOK Gränsen10:33:05
354386Annica HolstenHestra IF10:33:48
449187Anneli OlssonUlricehamns OK10:35:29
2107348Anna HögbergOK Tranan11:07:17
9720614Birgitta HåkanssonIK Ymer

Öppen motion 2

3 540 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
239578Frida MannfolkUlricehamns OK10:03:06
15037Anne-Catrine PerssonMariestads FK10:17:46
12065Monica LarssonOK Tranan10:19:45
445427Theresa LinderothIF Hagen10:22:05
203906Monika AnderssonUlricehamns OK10:32:50
441111Alice HägnanderLidköpings VSK10:46:10

Öppen motion 3

3 080 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25101Sara AnderssonVänersborgs SK10:03:09
306823Mats AndrénTibro OK10:06:07
219955Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan10:06:09
36871Berit EdlundElfsborg SOK10:14:17
1428845Sigvard StåhlUlricehamns OK10:16:01
16211Kerstin HagströmIstrums SK10:16:05
209065Sune HagströmIstrums SK10:16:08
263749Maria WallinOK Skogshjortarna10:19:04
17896Rolf FridénOK Gränsen10:26:55
2093506Annie KamforsOK Kullingshof10:31:21
1081273Fredrik LeonTrollhättans SOK10:31:48
2800378Jenny OlssonUlricehamns OK10:35:27
30564Helena JohanssonJönköpings OK10:37:28
2083979Yvonne BorgKlubblös10:41:19
244298Åsa GrenaboHjobygdens OK10:42:55
28081Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK10:43:46
441627Tilda SundkvistOK Gränsen10:54:49
452741Catrin MolanderOK Gränsen11:06:14
2083953Martin KlaessonUlricehamns OK11:13:24
19559Maria KarlssonOK Skogshjortarna11:13:48
11027Annie LarssonOK Skogshjortarna11:22:22
1422642Tommy BerglundUlricehamns OK11:26:33

Öppen motion 5

3 620 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341073Annika HenryssonTibro OK09:58:56
2063823Edvin SundströmHestra IF09:59:27
41882Lena FredénFalköpings AIK OK10:00:12
1021007Pia WallinFalköpings AIK OK10:01:18
27999Julia WahlströmTenhults SOK10:02:07
38473Torkel DavidssonOK Löftan10:06:22
9201473Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK10:06:50
403667Ingela LarssonHestra IF10:07:02
439475Helena SonessonFalköpings AIK OK10:07:48
244138Elisabeth JonassonOK Orinto10:12:27
506095Lena RoosSOK Träff10:14:26
362596Hanna AnderssonFalköpings AIK OK10:16:34
217180Birgitta AugustssonTibro OK10:19:16
217469Arne BerlinTrollhättans SOK10:20:05
9730105Helena HjertbergHestra IF10:21:45
441669Urban MolanderOK Gränsen10:22:47
8200677Caroline AnderssonTrollhättans SOK10:25:22
17867Ingalill DolkJönköpings OK10:27:52
404092Camilla LiderudLidköpings VSK10:28:35
37813Sina SeipelElfsborg SOK10:32:00
2107578Therese SvantessonOK Klyftamo10:33:48
910518Julia StrömUlricehamns OK10:34:08
37846Annelie SundahlTrollhättan10:34:10
11890Daniel PihlgrenUlricehamns OK10:35:23
30808Lars BergmanOK Tranan10:36:36
433612Elin HerrmannFalköpings AIK OK10:39:20
2059028Mattias BengtssonOK Tranan10:44:28
2058788Fredrik ZitkaUlricehamns OK10:59:24
203852Rikard AnderssonFalköpings AIK OK11:00:54
30800Sofia PihlgrenUlricehamns OK

Öppen motion 7

3 330 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9701102Johan OckbornTrollhättans SOK10:00:03
2041896Stefan HåkanssonIK Ymer10:01:11
2107540Jesper IngelsboOK Tranan10:03:38
7441177Frida KjellmanLidköpings VSK10:04:08
613069Lisa WassénVänersborgs SK10:04:14
41493Agneta JohassonRydboholms SK10:05:46
7441184Niclas KjellmanLidköpings VSK10:06:58
7591031Lars ErikssonMarkbygdens OK10:07:10
264193Göran EklöfIK Ymer10:07:41
433608Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen10:07:54
452992Mattias JonssonKlubblös10:08:45
348323Eva BäcklundTrollhättans SOK10:09:33
435334Maria TryggöTrollhättans SOK10:09:33
306898Johanna HallqvistUlricehamns OK10:11:36
662266Bengt KlassonOK Orinto10:11:55
342627Gert IvarssonOK Skogshjortarna10:12:18
344262Berit IvarssonOK Skogshjortarna10:12:24
2101652Christer SkoglundUlricehamns OK10:13:22
15886Conny SahlinVänersborgs SK10:14:58
227959Håkan EggertIF Hagen10:16:40
1422648Malin AnderssonUlricehamns OK10:16:48
1790521Mats FridénOK Gränsen10:17:12
352990Curt NorgrenGällstadbygdens SOK10:18:13
352996Pär NorgrenGällstadbygdens SOK10:18:15
2106047Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK10:18:20
16239Hans AnderssonIK Gandvik10:18:24
28061Torbjörn BlomqvistJönköpings OK10:20:22
37647Rune AhlanderJönköpings OK10:21:49
260998Per GustafssonRyda SK10:22:45
941310Helena BlomqvistMarkbygdens OK10:23:58
7480322Stig JohanssonFalköpings AIK OK10:25:19
2052779Anders SwedinLidköpings VSK10:25:47
36510Lena JohanssonSkogspojkarnas OK10:27:22
2060712Anna JohanssonFrämmestads IK10:29:54
441689Anders FogelströmOK Gränsen10:33:43
952219Martin LarssonHestra IF10:37:18
450567Joel IngemarssonHestra IF10:39:48
2087143Matilda FritzsonUlricehamns OK10:39:54
29879Marie OlssonTibro OK10:48:21
38920Tommy KarlssonGudhems IF10:49:05
2075452Sara WulffOK Gränsen10:52:39
44640Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna11:01:00
512464Kajsa NordinUlricehamns OK11:01:46
426246Sara LindgrenLidköpings VSK11:13:03
900213Anders ReimertzGällstadbygdens SOK11:21:15
2083981Jesper FritzsonUlricehamns OK11:34:29

Öppen motion 8

4 960 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
831006Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:01:57
2095294Maria LennartsonUlricehamns OK10:02:48
1343650Björn HertzTenhults SOK10:07:11
2088941Anders GenbergUlricehamns OK10:14:21
43027Lisa AnderssonUlricehamns OK10:15:49
421899Per-Olof ClaéssonTenhults SOK10:17:04
820115Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK10:21:56
8230563Helena JohanssonOK Gisle10:25:54
205380Johan FalkUlricehamns OK10:26:09
404364Lina AnderssonFalköpings AIK OK10:27:34
217158Ragnar OlssonTibro OK10:27:49
16241Tomas KristofferssonIstrums SK10:29:45
33541Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:31:05
914470Adam FredénFalköpings AIK OK10:41:48
263608Henrik LinderothIstrums SK10:42:08
1000524Simon BjörnehällOK Gränsen10:46:09
29268Andreas ÅkerströmSOK Träff10:47:08
12413Jenny MartinssonOK Tranan10:54:30
42693Mats AhnheimTibro OK10:56:22
2119393Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK11:01:31
7660501Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo11:12:55
29645Anders JönssonKlubblös11:15:08
18717Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna11:17:32
2089319Gustav JonssonOK Skogshjortarna11:28:42
443694Peter ÖstenssonOK Tranan

Öppen motion 9

7 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
850709Henrik BalaguéFalköpings AIK OK10:08:25
9800806Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK10:21:29
740419Daniel OlssonDalsjöfors GoIF10:50:12

Annonser