Startlista för Stockholm City Cup, #3

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #3
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 7 juni 2017

Final D17-

2 740 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3009Karolin OhlssonLandslaget19:30
4001Josefine HeikkaLandslaget19:30
4002Tove AlexanderssonLandslaget19:30
4003Hanna LagerbergOK Södertörn19:30
4004Anna BachmanLandslaget19:30
4005Louise MarkstedtOK Södertörn19:30
4006Emma BjessmoIFK Lidingö SOK19:30
4007Krystal NeumanJärla Orientering19:30
4008Josefin PerssonJärla Orientering19:30

Final H17-

2 750 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4101Jonas LeanderssonLandslaget19:45
4102Martin RegbornLandslaget19:45
4103Gustav BergmanLandslaget19:45
4104Emil SvenskLandslaget19:45
4105Simon HectorSnättringe SK19:45
4106Johan Ek-LarssonSödertälje Nykvarn19:45
4107Samuel KellerNyköpings OK19:45
4108Love BerzellOK Ravinen19:45

Semifinal D17-1

1 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2701Helena JanssonLandslaget17:50
2703Josefine HeikkaLandslaget17:50
2704Louise MarkstedtOK Södertörn17:50
2705Sara EskilssonLandslaget17:50
2706Krystal NeumannJärla Orientering17:50
2707Hanna LagerbergOK Södertörn17:50

Semifinal D17-2

1 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2711Tove AlexanderssonLandslaget17:57
2712Emma BjessmoIFK Lidingö SOK17:57
2713Karolin OhlssonLandslaget17:57
2715Anna BachmanLandslaget17:57
2716Emma HagrotTäby OK17:57
2718Ella SjöbergTullinge SK17:57

Semifinal H17-1

1 970 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2801Jonas LeanderssonLandslaget18:10
2802Simon HectorSnättringe SK18:10
2803Gustav BergmanLandslaget18:10
2804Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering18:10
2805Olle BoströmJärla Orientering18:10
2807Oskar EdvardssonJärfälla OK18:10
2808Niklas SundqvistTullinge SK18:10

Semifinal H17-2

1 970 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2811Martin RegbornLandslaget18:17
2812Samuel KellerNyköpings OK18:17
2813Emil SvenskLandslaget18:17
2814Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF18:17
2816Love BerzellOK Ravinen18:17
2817Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF18:17

Jaktstart D16

2 680 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2601Kajsa BogrenSundbybergs IK18:40
2603Sofia IversAttunda OK18:40
2605Sara MöllerOK Södertörn18:40
2606Emilia EngelOK Ravinen18:40
2607Matilda LindhSundbybergs IK18:40
2608Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK18:40
2609Nina PerssonHaninge SOK18:40
2610Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:40
2611Elin BergOK Ravinen18:40
2612Signe NilssonNyköpings OK18:40
2613Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL18:40
2614Lovisa NilssonAttunda OK18:40
2615Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL18:40
2616Ida HofstedtTäby OK18:40
2617Amelie RajanIFK Lidingö SOK18:40
2619Ellinor HambergJärfälla OK18:40

Jaktstart H16

2 850 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2501Philip CarlssonNyköpings OK19:10
2502David BorgSödertälje-Nykvarn OF19:10
2503Anton SilierJärfälla OK19:10
2504Jonatan StåhlSundbybergs IK19:10
2505Victor SadaranganiJärla Orientering19:10
2506Melker LundinKatrineholms OK19:10
2507Johan CallebergSnättringe SK19:10
2509Anton HänströmTäby OK19:10
2510Axel MålargårdTäby OK19:10
2514Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF19:10
2515Jakob Gadefors NauHaninge SOK19:10
2516Manne HammarbergJärfälla OK19:10
2517Oskar SundblomRånäs OK19:10
2518Karl LundinKatrineholms OK19:10
2519Vilhelm KarlinSundbybergs IK19:10
2520Martin RinnbäckOK Ravinen19:10

Jaktstart D14

2 010 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2401Amanda GranqvistOK Ravinen18:30
2402Ronja StåhlSundbybergs IK18:30
2403Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF18:30
2404Elisabeth LarssonOK Södertörn18:30
2405Tove SjöbergTullinge SK18:30
2406Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK18:30
2407Ida ÖsterbergGustavsbergs OK18:30
2408Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK18:30
2409Lisa ThunellIFK Lidingö SOK18:30
2410Åsa SundströmJärla Orientering18:30
2411Sigrid CarlssonSundbybergs IK18:30
2412Clea WallnäsSundbybergs IK18:30
2413Wilma LeicktTullinge SK18:30
2414Lovisa SvenssonTullinge SK18:30
2415Ida HänströmTäby OK18:30
2416Liv HerneOK Ravinen18:30
2417Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK18:30
2418Fredrika NordquistTäby OK18:30
2419Tindra JonssonSkarpnäcks OL18:30

Jaktstart H14

2 010 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2301Marcus SteneboAttunda OK19:00
2302Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK19:00
2303Johan FochsenWaxholms OK19:00
2304Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby19:00
2305Otto BalckTäby OK19:00
2306Eskil WidehagSundbybergs IK19:00
2307Olle KallurOK Ravinen19:00
2308Viktor SoneAttunda OK19:00
2309Isak GeliusSnättringe SK19:00
2310Erik BovalliusJärfälla OK19:00
2311Hampus HatlenTullinge SK19:00
2312Henrik SvenssonOK Ravinen19:00
2313Jesper ÅkessonJärfälla OK19:00
2314Wilhelm BergmanTullinge SK19:00
2315Filip StorellHaninge SOK19:00
2316Filip LindqvistTäby OK19:00
2317Hugo LindskogOK Ravinen19:00

Jaktstart D12

1 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2201Ida HellströmAttunda OK18:20
2202Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:20
2203Linn De BoussardIFK Enskede18:20
2204Vilma NilssonAttunda OK18:20
2205Alva Lidström LauriSnättringe SK18:20
2206Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö18:20
2207Malin StrömqvistAttunda OK18:20
2208Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF18:20
2209Ebba WestringJärfälla OK18:20
2210Tuva HolmströmOK Ravinen18:20
2211Lovisa LindqvistIFK Enskede18:20

Jaktstart H12

1 650 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2101Niklas ErlandssonOK Södertörn18:50
2102Linus NilssonOK Österåker18:50
2103Jonatan AndersonJärfälla OK18:50
2104Erik LundquistOK Ravinen18:50
2105Noa BerglundTäby OK18:50
2106Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF18:50
2107Arvid MyrbergerTullinge SK18:50
2108Hannes LindqvistIFK Enskede18:50
2109Svante SandvikAttunda OK18:50
2110Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK18:50
2111Simon StridhSkogsluffarnas OK18:50
2112Jonathan NilssonGustavsbergs OK18:50
2113Erik NederheimTäby OK18:50
2114Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK18:50
2115Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:50

H17- 18:30-19:00

2 770 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14Mantas VolungeviciusLithuania Deaf Team18:33:15
57Tomas KuzminskisLithuania Deaf Team18:44:00
91Laimis DrazdauskasLithuania Deaf Team18:52:30

H17- 19:00-19:30

1 970 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2806David BejbomJärla Orientering18:10
2818Felix PerssonHaninge SOK18:17

H17- 19:30-20:00

1 970 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2815Tintin KarlbergTullinge SK18:17:00
249Arvid HenrikssonJärla Orientering19:33:00
253Niklas MannbergHögåkers OK19:34:00
256Fredric JohanssonSnättringe SK19:34:46
259Lennart HävrénTullinge SK19:35:30
261Fredrik AhnlénOK Hammaren19:36:00
263Noah ZbindenJärla Orientering19:36:29
264Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF19:36:45
269Joel UddMarkbygdens OK19:38:00
273Jörgen HectorSnättringe SK19:39:00
274Martin HunhammarOK Ravinen19:39:15
280Karl EngesAttunda OK19:40:44
284Ulf TroengOK Linné19:41:45
285Erik CallebergSnättringe SK19:42:00
287Mattias MillingerJärla Orientering19:42:31
288Edvard DavidssonOK Klemmingen19:42:45
292Martin KarlssonCentrum OK19:43:45
293Andreas HultqvistTullinge SK19:44:00
302Martin SahlinJärla Orientering19:46:16
307Mattias RobertsonCentrum OK19:47:30
308Tobias AnderssonOK Österåker19:47:45
311Johan SköldJärfälla OK19:48:31
313Magnus YngvessonRobertsfors IK19:49:02
316Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK19:49:46
318Timon SchweizerJärla Orientering19:50:15

D17- 18:30-19:00

1 800 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2702Josefin PerssonJärla Orientering17:50:00
510Laura NavikaiteLithuania Deaf Team18:32:16
520Anna ÅhmanRånäs OK18:34:45
523Lena ÖhmanCentrum OK18:35:31
526Selma GumaeliusWaxholms OK18:36:15
528Gedvile DirziuteLithuania Deaf Team18:36:46
547Judita VolungevicieneLithuania Deaf Team18:41:31
550Charlotta GibergHellas Orientering18:42:16
555Sofia DamneBromma-Vällingby SOK18:43:31
558Lena HellströmOK Ravinen18:44:16
560Adrija AtgalaineLithuania Deaf Team18:44:45
568Ebba PegestamOK Ravinen18:46:46
569Jennie BlomqvistKlubblös18:47:01
593Sandra LukosieneLithuania Deaf Team18:53:00
597Amanda KarlssonCentrum OK18:54:02

D17- 19:00-19:30

1 800 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2708Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering17:50:00
2717Frida HectorSnättringe SK17:57:00
616Ellen BromanOK Roslagen19:00:00
620Maria BrattTullinge SK19:01:01
628Pia BoudrieVäsby OK19:03:01
645Elisabeth LundströmKlubblös19:07:17
655Sofia PerssonSnättringe SK19:09:45
658Carolin SvenssonHaninge SOK19:10:31
662Elin SundqvistTullinge SK19:11:30
674Matleena BoströmIFK Lidingö SOK19:14:30
689Kerstin BjörnegrenVäsby OK19:18:17

D17- 19:30-20:00

2 730 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
708Karin TidevallSkogsluffarnas OK19:30:46
709Moa GustafssonUddevalla OK19:31:01
713Marie HeinrupTullinge SK19:32:03
719Emma RolfssonRobertsfors IK19:33:31
720Mikaela WallerströmOK Österåker19:33:46

H16 18:30-19:00

2 770 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1608Ludvig SigrandOK Södertörn18:37
1616Elias RöstinSöders-Tyresö18:45
1624Hugo NelssonIFK Enskede18:53

H16 19:00-19:30

2 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1636Adam BrattTullinge SK19:06

D16 19:00-19:30

2 730 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1531Agnes BromanOK Roslagen19:09

H14 19:00-19:30

1 840 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1434Felix ArkängTullinge SK19:03
1441Ludvig FerdmanTullinge SK19:10

D14 18:30-19:00

1 840 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1314Emma SvidénSöders-Tyresö18:43
1323Elin WolgastSnättringe SK18:52

H12 18:30-19:00

1 620 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1216Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK18:45

H12 19:00-19:30

1 620 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1238Noah MehreteabJärfälla OK19:07
1253Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF19:22
1258Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK19:27

D12 18:30-19:00

1 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1105Irma WidehagSundbybergs IK18:34
1114Lovisa NordquistTäby OK18:43

H17-

2 770 m, 278 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Andreas HallJärla Orientering18:30:00
2Stefan GranathVäsby OK18:30:15
3Niclas NilssonOK Österåker18:30:30
4Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK18:30:45
5Hugo FlordalSnättringe SK18:31:00
6Andreas EdlundMälarö SOK18:31:15
7Christian RedtzerAttunda OK18:31:30
8Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK18:31:45
9Johan KärrströmTullinge SK18:32:00
10Sverker LenasCentrum OK18:32:16
11Anders LundJärfälla OK18:32:30
12Johnny RahlénOK Ravinen18:32:46
13Lars LandströmLånghundra IF18:33:01
15Jonatan LindellGustavsbergs OK18:33:30
16Robert PuustaOK Älvsjö-Örby18:33:46
17Daniel RejmentOK Linné18:34:00
18Anders HaagCentrum OK18:34:16
19Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK18:34:31
20Peter GranathSnättringe SK18:34:45
21Peter RosénAlfta-Ösa OK18:35:01
22Fredrik ÅslundKatrineholms OK18:35:16
23Piero SannicoloTullinge SK18:35:30
24Per BlomIFK Enskede18:35:46
25Andreas NordforsStora Tuna OK18:36:00
26Stefan MarteliusAttunda OK18:36:15
27Glenn WiderströmOK Ravinen18:36:30
28Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK18:36:46
29Jan GlevénJärla Orientering18:37:00
30Johan TirénSkogsluffarnas OK18:37:16
31Peter LandénGustavsbergs OK18:37:30
32Cristian FranzénAnkarsrums OK18:37:45
33Peo EkströmOK Ravinen18:38:00
34Fredric HöglindIFK Enskede18:38:16
35Björn SalomonssonSnättringe SK18:38:30
36David GranathTjällmo-Godegårds OK18:38:44
37Ove OksvoldCentrum OK18:39:00
38Leif MörkforsJärfälla OK18:39:15
39Henrik FlordalKatrineholms OK18:39:31
40Thomas PetterssonAttunda OK18:39:45
41Tommy PetersonHelsingborgs SOK18:40:01
42Håkan BrandbergLånghundra IF18:40:15
43Ingemar LindströmOK Österåker18:40:30
44Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK18:40:45
45Mårten KällmanSöders-Tyresö18:41:00
46Thomas JanssonIF Femman18:41:16
47Rolf KarlssonJärla Orientering18:41:31
48Magnus GrafströmCentrum OK18:41:45
49Per WidénHellas Orientering18:42:01
50David HectorSnättringe SK18:42:15
51Oskar ForsbergTullinge SK18:42:30
52Ulrik IversAttunda OK18:42:45
53Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby18:43:00
54Yngve RahlénOK Ravinen18:43:15
56Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK18:43:45
58Stefan SundeliusJärfälla OK18:44:15
59Emil ThalinOK Älvsjö-Örby18:44:30
60Conny StrandbergGustavsbergs OK18:44:46
62Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK18:45:16
63Henrik LundgrenCentrum OK18:45:30
64Filip MöllerOK Södertörn18:45:45
65Lukas ArkängTullinge SK18:46:00
66Linus  BacklundOK Södertörn18:46:15
67Per LembreJärla Orientering18:46:30
69Anders KärrströmTullinge SK18:47:00
68Tobias AbrahamssonSundbybergs IK18:47:10
70Magnus StrömqvistAttunda OK18:47:17
71Björn NyqvistJärla Orientering18:47:31
55Fredrik PerssonDomnarvets GOIF18:47:37
72Ola CarlénBromma-Vällingby SOK18:47:45
73Mats HainkeSnättringe SK18:47:59
74Christian LindhSundbybergs IK18:48:15
75Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:48:30
76Matts AnderssonOK Ravinen18:48:45
61Svante RusckOK Ravinen18:48:50
77Christofer NäsholmÄrla IF18:49:00
78Lukas GustavssonLinköpings OK18:49:15
79Magnus LindblomGustavsbergs OK18:49:30
80Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby18:49:46
81Gustav NirvinHaninge SOK18:50:00
82Alejandro Martinez FlorTäby OK18:50:16
83Per WolgastSnättringe SK18:50:30
84Kenneth PetterssonJärfälla OK18:50:45
85Joakim AlmtorpLånghundra IF18:51:00
86Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:51:16
87Albin AnderssonOK Ravinen18:51:29
88Niclas LidströmFrösö IF18:51:45
89Hans TarandiIFK Lidingö SOK18:52:01
90Jacob SvenssonSöders-Tyresö18:52:15
92David DahlströmFalkenbergs OK18:52:45
93Michael ReforsJärla Orientering18:53:00
94Per ÖhlundGustavsbergs OK18:53:15
95Rickard AnderssonTullinge SK18:53:30
96Stefan NorinSöders-Tyresö18:53:45
97Hans LiwångIFK Lidingö SOK18:54:00
98Lars ÖhrmanStockholms OK18:54:15
99Zdenek LiscinskyTullinge SK18:54:30
100Håkan RolfssonSkarpnäcks OL18:54:45
101Nicolas BarbozaAttunda OK18:55:00
102Aleksandr ManoilovJärfälla OK18:55:15
103Alexander AlnessLånghundra IF18:55:30
104Linus RisplingCentrum OK18:55:46
105Martin BellanderGustavsbergs OK18:56:01
106Kasper FranssonOK Ravinen18:56:16
107Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin18:56:30
108Mats BernSnättringe SK18:56:45
109Mats LarssonIFK Enskede18:57:00
110Roland NorellSöders-Tyresö18:57:15
111Anders KarlssonSnättringe SK18:57:30
112Mats JohnssonCentrum OK18:57:45
113Erikas GudonisOSK Sakas18:58:01
114Simon TörnqvistOK Ravinen18:58:15
115Tomas PetterssonHaninge SOK18:58:31
116Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK18:58:46
117Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK18:59:01
118Tage SandbergBromma-Vällingby SOK18:59:15
119Anders LundbergOK Roslagen18:59:30
120Oskar HermanssonHellas Orientering18:59:45
121Peter RenbergWaxholms OK19:00:00
122Leif LundinJärla Orientering19:00:15
123Fredrik AlzénGustavsbergs OK19:00:31
124Hannes SvahnOK Ravinen19:01:00
125Ulf BråsjöJärla Orientering19:01:16
126Jonas NylundCentrum OK19:01:30
127Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby19:01:41
128Arne JanssonOK Klemmingen19:02:01
129Martin NilssonSnättringe SK19:02:15
130Svante JonsellVallentuna-Össeby OL19:02:30
131Frank SteinerJärfälla OK19:02:45
132Fredrik JonssonAttunda OK19:03:00
133Tomas HultqvistTullinge SK19:03:15
134Jonas HellströmAttunda OK19:03:30
135Fredrik StenbeckOK Österåker19:03:45
136Johan KüglerSigtuna OK19:04:01
137Jan LavénGustavsbergs OK19:04:15
138Jona LjungströmJärfälla OK19:04:30
140Michael AhlquistJärla Orientering19:05:01
141Hugo DahlbergHaninge SOK19:05:15
139Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK19:05:21
142Jere PajunenIFK Lidingö SOK19:05:30
143Simon ÖsterlundVästerås SOK19:05:45
144Anton DanielsAttunda OK19:06:01
145Stefan NordströmSigtuna OK19:06:16
146Björn RegerSöders-Tyresö19:06:30
147Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK19:06:45
148Tobias SteenHaninge SOK19:07:00
149Dan WesterJärla Orientering19:07:15
150Emil GranqvistOK Ravinen19:07:30
151Arne KvarnefalkJärfälla OK19:07:45
152Anders LavforsCentrum OK19:08:00
153Oliver  HagmanOK Roslagen19:08:16
154Magnus LennartssonJärfälla OK19:08:30
155Lars BerzellVäsby OK19:08:45
156Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF19:09:01
157Ulf BurmanGustavsbergs OK19:09:15
158Måns TistadIFK Lidingö SOK19:09:30
159Erik BerzellJärla Orientering19:09:45
160Torbjörn PerssonNässjö OK19:10:00
161Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK19:10:15
162Magnus BolanderSnättringe SK19:10:30
164Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK19:10:59
165Jonas KjällCentrum OK19:11:15
166Jonas RinnbäckOK Ravinen19:11:30
167Joakim PerssonHaninge SOK19:11:45
168Tobias KarlssonSnättringe SK19:12:00
169Casper GidingKamrat och IF KIF19:12:15
170Peter WippJärla Orientering19:12:30
171Simon BohmanRånäs OK19:12:45
172Ola EnvallTullinge SK19:13:00
173Roland PerssonSkarpnäcks OL19:13:16
174Dan UgglaBromma-Vällingby SOK19:13:30
175Axel MattssonJärla Orientering19:13:44
176Martin LindskogOK Ravinen19:14:00
177Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF19:14:15
178Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby19:14:30
179Torbjörn WrighedMotala AIF OL19:14:46
180Johan LidmarSnättringe SK19:15:01
181Rudolf HersénTullinge SK19:15:16
182Douglas LundinSkogsluffarnas OK19:15:31
183Jens WicksénCentrum OK19:15:45
184Jan DahlbergHaninge SOK19:16:00
185Adam HellstadiusOK Hällen19:16:15
186Magnus HaraldssonGustavsbergs OK19:16:30
187Andreas HerneOK Ravinen19:16:45
188Christer ArksandVallentuna-Össeby OL19:17:00
189Jerker  ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:17:15
190Johan BengtssonSkarpnäcks OL19:17:30
191Johan WestringJärfälla OK19:17:45
192Gustaf EricsonJärla Orientering19:18:00
193Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK19:18:15
194Oskar NederheimTäby OK19:18:30
195Emil WippJärla Orientering19:18:45
196Ove RinnbäckOK Ravinen19:19:01
197Johan EgnebladKjula IF19:19:15
198Christopher WilestedtAttunda OK19:19:29
199Per NilssonJärfälla OK19:19:45
200Ola HultinOK Roslagen19:20:00
201Mats KarlssonTullinge SK19:20:15
202Mattias IvaresOK Södertörn19:20:30
203Torbjörn OhlssonHaninge SOK19:20:45
205Nils EdvardssonJärfälla OK19:21:15
206Lasse ForsbergOK Ravinen19:21:31
207Martin SkärlénHaninge SOK19:21:46
208Per EdlundSigtuna OK19:22:00
209Ludvig Sandahl Järla Orientering19:22:16
210John AlexanderCentrum OK19:22:31
204Mats LundbladTäby OK19:22:34
211Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF19:22:45
212Patric De BoussardIFK Enskede19:23:00
213Torbjörn LännevallOK Roslagen19:23:16
214Janne SkarnerLeksands OK19:23:30
215Niklas WansölinOK Ravinen19:23:45
216Anton AlverbäckTäby OK19:24:01
217Albin KvarnefalkJärfälla OK19:24:15
218Gunnar LindbergGustavsbergs OK19:24:30
219Mats NordTumba-Mälarhöjden OK19:24:46
220Jonas GidingVallentuna-Össeby OL19:25:01
221Urban FreijOK Enen19:25:15
222Per ForsbergIFK Enskede19:25:30
223Mattias ÅgrenCentrum OK19:25:45
225Jonathan EnvallTullinge SK19:26:15
226Oskar MalmbergIFK Umeå19:26:30
227Björn LundquistOK Ravinen19:26:45
228Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK19:27:01
229Andreas MagnvallOK Södertörn19:27:15
230Joel LännevallOK Roslagen19:27:30
231Johan LindqvistTäby OK19:27:45
232Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL19:28:01
233Henrik MorastHaninge SOK19:28:15
234Jens RönnolsJärla Orientering19:28:30
235Jonas ErikssonLänna IF19:28:45
236Andreas JohnsonSigtuna OK19:29:00
237Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF19:29:15
238Jan StridhSkogsluffarnas OK19:29:31
239Fredrik MorastHaninge SOK19:29:45
240Gunnar SvanbergJärfälla OK19:30:00
241Daniel HalvardssonNässjö OK19:30:15
242Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK19:30:30
243Matz LarssonGustavsbergs OK19:30:45
244Ola HenrikssonJärla Orientering19:31:00
245Emil AnderssonTullinge SK19:31:59
246Mats  HeldtSödertälje Nykvarn19:32:15
247Simon SkogmanMarkbygdens OK19:32:30
248Jörgen AxellKlubblös19:32:45
250Marcus WiklundStora Tuna OK19:33:16
251Staffan ElmhagenSöders-Tyresö19:33:30
252Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK19:33:45
254Lars JonassonJärfälla OK19:34:16
255Joakim  BergBromma-Vällingby SOK19:34:30
257Gunnar SkärlénHaninge SOK19:35:00
258Joakim WigertzLånghundra IF19:35:15
260Per OksvoldCentrum OK19:35:46
262Magnus KarlssonCentrum OK19:36:15
265Johan HörnfeldtOK Ravinen19:37:01
266Jörgen  AxelssonTullinge SK19:37:15
267Oskar SvenssonFinspångs SOK19:37:30
270Thierry ReignierJärfälla OK19:38:15
272Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL19:38:46
275Niclas SjögrenHaninge SOK19:39:30
277Lars GerhardssonAttunda OK19:40:00
279Jörgen OhlinTullinge SK19:40:30
278Eddie BjärrenholtRånäs OK19:40:45
281Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK19:41:00
282Mats FryxellTullinge SK19:41:15
283Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK19:41:30
290Henrik WolffSkogsluffarnas OK19:43:15
294Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK19:44:16
295Ludvig LarsendahlVästerås SOK19:44:29
296Nicklas DoyleSkarpnäcks OL19:44:45
297Patrik ÄppelgranSnättringe SK19:45:00
299Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK19:45:31
300Anders WestmanGustavsbergs OK19:45:45
304Mikael NilssonSnättringe SK19:46:45
305Tommy SchmidOL Trollelg19:47:00
306Johan HedmanSöders-Tyresö19:47:15
309Mikael LovénJärla Orientering19:48:00
314Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK19:49:15
317Olle AnderssonTullinge SK19:50:01
319Jörgen StegardSkarpnäcks OL19:50:30

D17-

2 730 m, 173 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Karin ModinBromma-Vällingby SOK18:30:00
502Isabelle SjöbergOK Österåker18:30:15
504Lisa LeicktTullinge SK18:30:46
506Lovisa LarssonTullinge SK18:31:15
507Eva ElnerudSigtuna OK18:31:31
508Nina IversAttunda OK18:31:45
511Linnéa GranlundTäby OK18:32:31
512Åsa EdgrenSkarpnäcks OL18:32:46
514Ebba HedegårdOK Kolmården18:33:16
515Linda LarssonTullinge SK18:33:31
516Anna StrandAttunda OK18:33:46
517Elke WilkeTierps SOK18:34:03
518Carina HallendalIFK Enskede18:34:16
519Vilma GotheOK Ravinen18:34:30
521Olga  AxellKlubblös18:35:01
522Anette BrunanderAttunda OK18:35:15
525Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby18:36:01
527Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK18:36:31
529Anna PernebyTullinge SK18:37:01
530Inez EklundSkarpnäcks OL18:37:16
531Tilda AnderssonOK Ravinen18:37:30
532Elin AhlströmIFK Enskede18:37:45
534Josefin KarlssonAttunda OK18:38:15
535Malin AnnegårdCentrum OK18:38:30
536Emma MiléusAttunda OK18:38:45
537Linnea CarlssonSkarpnäcks OL18:39:01
538Kristina NorinSöders-Tyresö18:39:15
539Johanna SundströmJärla Orientering18:39:31
540Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK18:39:45
541Ulrika AxellIFK Enskede18:40:02
542Frida ForsbergOK Ravinen18:40:15
544Tilda BellanderGustavsbergs OK18:40:45
545Sanna GustavssonLinköpings OK18:41:00
546Ebba LeicktTullinge SK18:41:16
548Birgitta BillstamJärfälla OK18:41:46
549Katarina RundströmIFK Enskede18:42:01
551Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK18:42:31
553Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby18:43:01
554Lenka ZatloukalovaTullinge SK18:43:16
556Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:43:47
557EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF18:44:01
552Lina GustafssonVittjärvs IK18:44:04
559Vera BogrenSundbybergs IK18:44:31
562Camilla NyqvistJärla Orientering18:45:16
563Priscilla FerreraSkarpnäcks OL18:45:30
564Jessica StrömqvistAttunda OK18:45:46
566Ina WidegrenSkogsluffarnas OK18:46:16
567Anna-Sofia MarilaOK Trian18:46:31
570Anette ÖnerudOK Ravinen18:47:15
571Ida HylanderNyköpings OK18:47:30
573Anita LindbohmSkarpnäcks OL18:48:01
574Lena JanssonJärla Orientering18:48:15
576Anna KnutesJärla Orientering18:48:45
577Sarah-Jane BarrableOK Ravinen18:49:01
578Linnea BörjarsCentrum OK18:49:17
579Evelin GustafssonVittjärvs IK18:49:31
580Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF18:49:46
581Madelene BarbozaAttunda OK18:50:00
582Kristina AspvallCentrum OK18:50:00
583Kristina LarssonOK Österåker18:50:30
585Irina NybergAlfta-Ösa OK18:51:01
586Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK18:51:15
587Malin StrandbergGustavsbergs OK18:51:30
588Åsa LinnersjöSöders-Tyresö18:51:45
591Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:52:31
592Anna  KindlundhSödertälje-Nykvarn OF18:52:45
595Lina LångStora Tuna OK18:53:32
596Camilla GöstasSöders-Tyresö18:53:46
598Emma WaddingtonDontGetLost Adventure Running18:54:15
599Åsa WilestedtAttunda OK18:54:31
600Karin LundbergTullinge SK18:54:46
601Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK18:55:01
602Anna-Lena  CostermansJärla Orientering18:55:17
603Stina BorängSnättringe SK18:55:32
594Jenny BergOK Ravinen18:55:38
604Ulla GummesonVäsby OK18:55:46
605Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK18:56:02
606Agnes ModinBromma-Vällingby SOK18:56:16
607Aila HalttunenHaninge SOK18:56:31
608Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen18:56:45
610Karin SkogSkogsluffarnas OK18:57:17
612Anna LindellGustavsbergs OK18:57:46
613Maria SchmiterlöwHjobygdens OK18:58:00
614Evelina BergOK Ravinen18:58:16
615Evely NordTumba-Mälarhöjden OK18:58:30
617Tone AlbrektssonOK Ravinen19:00:15
618Matilda AhlquistJärla Orientering19:00:31
619Ella AnderssonOK Södertörn19:00:46
621Ellen SkunckeTäby OK19:01:15
622Anna EkSödertälje-Nykvarn OF19:01:30
623Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK19:01:45
624Monica HatlenTullinge SK19:02:00
625Åsa SkunckeTäby OK19:02:16
627Christin SöderqvistOK Ravinen19:02:46
629Nina De BoussardIFK Enskede19:03:15
630Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK19:03:31
631Eva HagwallJärla Orientering19:03:47
632Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF19:04:02
633Anna  Lundquist OK Ravinen19:04:16
634Margareta BerghSkarpnäcks OL19:04:31
635Marie  ForshällenAttunda OK19:04:46
636Susanna TervoIFK Lidingö SOK19:05:00
637Karna ThorssonOK Linné19:05:16
638Annika SundvallJärla Orientering19:05:31
639Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK19:05:46
640Norna MolinOK Klemmingen19:06:00
641Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK19:06:16
642Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:06:31
643Christel NilssonHaninge SOK19:06:45
644Sara JonassonCentrum OK19:07:01
646Julia FrejdOK Ravinen19:07:30
648Åsa BergSigtuna OK19:08:01
649Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF19:08:16
650Astrid AnderVallentuna-Össeby OL19:08:30
651Susanne BovalliusJärfälla OK19:08:46
652Therese HolmströmOK Ravinen19:09:00
653Kerstin OhlssonHaninge SOK19:09:16
654Meta NordesjöSundbybergs IK19:09:31
656Sussie TistadIFK Lidingö SOK19:10:01
657Lotta ValentinGustavsbergs OK19:10:16
659Ylva RudanderJärla Orientering19:10:47
661Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby19:11:16
663Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK19:11:46
664Therese PerssonSnättringe SK19:12:01
665Emma SundvallJärla Orientering19:12:15
660Malin LindskogOK Ravinen19:12:17
666Marianne HenkeAttunda OK19:12:31
667Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK19:12:45
668Josefin LindqvistIFK Enskede19:13:00
669Sofia PerssonTullinge SK19:13:17
670Sonia FlückigerOK Ravinen19:13:31
671Margareta HaraldssonGustavsbergs OK19:13:46
672Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF19:14:02
673Eva SvanbergJärfälla OK19:14:16
675Ewa AlbrektssonOK Ravinen19:14:45
676Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF19:15:00
677Lena NilssonAttunda OK19:15:15
678Gun JanssonOK Klemmingen19:15:30
679Vilma KarlssonSnättringe SK19:15:45
680Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK19:16:00
681Ellinor FryxellTullinge SK19:16:16
682Ann GranqvistOK Ravinen19:16:30
683Sofia GidingVallentuna-Össeby OL19:16:46
684Lisa RönnolsOK Linné19:17:01
685Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF19:17:15
686Malin KvarnefalkJärfälla OK19:17:31
687Karin EdströmSkogsluffarnas OK19:17:47
688Birgitta HenrikssonJärla Orientering19:18:01
690Ida TorbiörnssonJärla Orientering19:18:31
691Anna EkOK Ravinen19:18:47
692Josefine AnderssonTäby OK19:19:00
694Malin JohnsonSigtuna OK19:19:30
695Sofia FurebySnättringe SK19:19:46
696Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK19:20:02
697Anna TidermanSnättringe SK19:20:16
698Hanna KorhonenOK Ravinen19:20:31
699Carolina JonsellTäby OK19:20:46
700Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOK19:21:00
701Maria LännevallOK Roslagen19:21:16
703Maria EdvardssonJärfälla OK19:21:46
704Eva-Lena JonssonNyköpings OK19:22:01
705Anna JohanssonJärla Orientering19:30:02
706Karin SteneboAttunda OK19:30:16
710Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK19:31:39
712Ingrid GraneliHaninge SOK19:31:48
711Johanna LännevallOK Roslagen19:31:52
714Sofia BörjeskogOK Tor19:32:16
715Alexandra BjärrenholtOK Rodhen19:32:32
716Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK19:32:47
717Anna GerhardssonAttunda OK19:33:01
721Yvonne AnderssonTullinge SK19:34:02
722Tove LagerbergOK Södertörn19:34:16
724Moa KjellstrandCentrum OK19:34:46

H16

2 770 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1601Nils Forsberg RundströmIFK Enskede18:30
1602Albin HainkeSnättringe SK18:31
1603Fredrik HanssonTäby OK18:32
1604Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL18:33
1606Tiger LandénGustavsbergs OK18:35
1607Klas BränströmIFK Enskede18:36
1609Jesper LidmarSnättringe SK18:38
1611Jacob WolgastSnättringe SK18:40
1613Linus HalvorsenSkarpnäcks OL18:42
1614Alfred LängheimTullinge SK18:43
1615Ludde BlomIFK Enskede18:44
1618Pontus AxellIFK Enskede18:47
1619John WolgastSnättringe SK18:48
1620Samuel LindénAttunda OK18:49
1621Alvar MelinHaninge SOK18:50
1622Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby18:51
1623Andreas BorängSnättringe SK18:52
1625David BernSnättringe SK18:54
1626Gustav BjörklundIFK Enskede18:55
1627Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby18:56
1628Adam RenbergWaxholms OK18:57
1630Erik Lidström LauriSnättringe SK19:00
1631Isak WestringJärfälla OK19:01
1632Anton KronbladhBromma-Vällingby SOK19:02
1634Vincent WippJärla Orientering19:04
1637Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK19:07
1638Gustav KüglerSigtuna OK19:08
1639Oskar NilssonJärfälla OK19:09
1641Albin LindskogOK Ravinen19:11
1642Johan LundbäckJärfälla OK19:12
1644Lukas WernerIFK Lidingö SOK19:14
1646Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK19:31
1648Carl TiemerSundbybergs IK19:33
1651Josef FranzénSnättringe SK19:36

D16

2 730 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1501Vera RolfssonSkarpnäcks OL18:30
1502Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF18:31
1504Emma BellanderGustavsbergs OK18:33
1505Sanna HedbergOK Södertörn18:34
1506Isabella NilssonGustavsbergs OK18:35
1508Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK18:37
1509Therese NilssonOK Österåker18:38
1511Johanna LaurinGustavsbergs OK18:40
1512Agnes EdgrenSkarpnäcks OL18:41
1513Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK18:42
1514Nickolina HedenlundTäby OK18:43
1516Sofia HagnellSkogsluffarnas OK18:45
1517Frida ArnessonSkarpnäcks OL18:46
1519Malin HanssonTäby OK18:48
1520Ellen EkströmOK Ravinen18:49
1521Johanna PetterssonGustavsbergs OK18:50
1522Petrina CostermansJärla Orientering19:00
1523Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL19:01
1524Josefin HersénTullinge SK19:02
1526Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF19:04
1527Linnéa SöderqvistOK Ravinen19:05
1528Sofia EdvardssonJärfälla OK19:06
1530Alma HellströmAttunda OK19:08
1533Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF19:11
1534Ella KarlssonSnättringe SK19:12
1536Anna NordströmSigtuna OK19:14
1538Maja SandvikAttunda OK19:31
1540Lotten SandénOK Södertörn19:33

H14

1 840 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1401Mattias BorängSnättringe SK18:30
1402Ivar GentzJärla Orientering18:31
1404Anton WällstedtJärfälla OK18:33
1405Filip DryseliusSkarpnäcks OL18:34
1406Anton MörkforsJärfälla OK18:35
1407Viktor DavidssonSöders-Tyresö18:36
1409Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF18:38
1410Terje StormoGustavsbergs OK18:39
1411Gustaf HofstedtTäby OK18:40
1412Måns EdgrenSkarpnäcks OL18:41
1413Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK18:42
1414Axel FribergerJärla Orientering18:43
1416Alexander MagnvallOK Södertörn18:45
1417Mathias DryseliusSkarpnäcks OL18:46
1419Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:48
1420Elis IversAttunda OK18:49
1421Filip WidénHellas Orientering18:50
1422Lucas AlzénGustavsbergs OK18:51
1423Fritiof  RusckOK Ravinen18:52
1424Elis Forsberg RundströmIFK Enskede18:53
1425Viktor ZillingOK Södertörn18:54
1426Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby18:55
1427Conrad SarbanSkarpnäcks OL18:56
1429Joel ThalénSundbybergs IK18:58
1430Rasmus LindblomGustavsbergs OK18:59
1431Oscar AnelandOK Ravinen19:00
1432Albin JohanssonSkogsluffarnas OK19:01
1433Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF19:02
1436Björn RennerOK Södertörn19:05
1438Hugo KindbornOK Hällen19:07
1440Edvin ForsbergOK Ravinen19:09

D14

1 840 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1301Louise ByströmBromma-Vällingby SOK18:30
1303Tove SvedellSkarpnäcks OL18:32
1304Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö18:33
1305Hedda RöstinOK Ravinen18:34
1306Sigrid ÖstlingJärla Orientering18:35
1307Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK18:36
1308Måra StegardSkarpnäcks OL18:37
1309Clara HöglindIFK Enskede18:38
1310Saga AnderssonTullinge SK18:39
1312Ida PelanderSnättringe SK18:41
1315Louise LindellGustavsbergs OK18:44
1317Alicia SchandlOK Södertörn18:46
1318Doris IkoTäby OK18:47
1320Tove KarlssonJärla Orientering18:49
1321Emma LundbergOK Roslagen18:50
1322Emma NorinSöders-Tyresö18:51
1324Lisa WadenbrantSundbybergs IK18:53
1325Emilia NilssonGustavsbergs OK18:54
1326Nora LundinSkogsluffarnas OK18:55
1327Sofia LindhagenIFK Enskede18:56
1328Märta SödervallTullinge SK18:57
1330Moa FröstadiusSundbybergs IK18:59
1331Ebba  HörlingSundbybergs IK19:00
1335Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL19:04
1337Sanna RinnbäckOK Ravinen19:06
1338Lena PerssonTullinge SK19:07
1339Tilda LindholmSkogsluffarnas OK19:30
1342Märta SandvikAttunda OK19:33

H12

1 620 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1201Karl KvarnforsSkarpnäcks OL18:30
1202Erik NorinSöders-Tyresö18:31
1203Ruben HårdSkogsluffarnas OK18:32
1204Lukas SjöblomAttunda OK18:33
1205Erik BalckTäby OK18:34
1206Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:35
1207Axel TrofastTullinge SK18:36
1208Sebastian LindblomGustavsbergs OK18:37
1210Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK18:39
1211Elias LjungdellTäby OK18:40
1212Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:41
1213Oliver LiwångIFK Lidingö SOK18:42
1214Hugo PelanderSnättringe SK18:43
1215Pål SödervallTullinge SK18:44
1217Erik WällstedtJärfälla OK18:46
1218Olof NordlundJärla Orientering18:47
1219Samuel HowardSkarpnäcks OL18:48
1220Marcus BarbozaAttunda OK18:49
1221Sandro PruthSkogsluffarnas OK18:50
1222Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:51
1223Gustav MyrbergerTullinge SK18:52
1224Valter SöderblomJärla Orientering18:53
1225Leo LjungbergSkarpnäcks OL18:54
1226Felix DavidssonSöders-Tyresö18:55
1227Hugo SjölanderTäby OK18:56
1228Malte BellanderGustavsbergs OK18:57
1229Love PalmgrenSkogsluffarnas OK18:58
1230Simon LundellOK Österåker18:59
1231Felix FlodmanTullinge SK19:00
1232Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK19:01
1233Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF19:02
1234Axel BalckTäby OK19:03
1235Malte HinasSkarpnäcks OL19:04
1237Ivar HägerSkogsluffarnas OK19:06
1239Linus ForsbergOK Ravinen19:08
1240Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL19:09
1241Joel BjörklundAttunda OK19:10
1243Ture JohanssonSkogsluffarnas OK19:12
1244Victor LjungströmJärfälla OK19:13
1247Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:16
1248Elliot JonssonAttunda OK19:17
1250Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK19:19
1251Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL19:20
1252Ludvig HagwallJärla Orientering19:21
1254Gustav StorellHaninge SOK19:23
1255Olle SandbergOK Älvsjö-Örby19:24
1256Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL19:25
1257Filip HatlenTullinge SK19:26
1259Lucas De BoussardIFK Enskede19:28
1261Tore WestmanGustavsbergs OK19:30
1263Arvid WestmanGustavsbergs OK19:32

D12

1 620 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1101Sara StrömqvistAttunda OK18:30
1102Stella ÖstblomJärfälla OK18:31
1104Hilda TrofastTullinge SK18:33
1107Sofie LindellGustavsbergs OK18:36
1109Paulina AlzénGustavsbergs OK18:38
1110Felicia StrindérIFK Enskede18:39
1113Britta BörjessonJärla Orientering18:42
1115Emma HallendalIFK Enskede18:44
1116Linda StrömqvistAttunda OK18:45
1118Tove OlssonOK Södertörn19:00
1119Klara SkunckeTäby OK19:01
1121Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK19:03
1122Julia EkOK Ravinen19:04
1123Ella LindqvistTäby OK19:05
1125Sonja AhlquistJärla Orientering19:07
1127Amanda MörkforsJärfälla OK19:09
1128Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK19:10
1129Märta AhlquistJärla Orientering19:11
1131Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK19:31
1132Greta SandvikAttunda OK19:32

Öppen motion 3

1 840 m, 152 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Allan EverumStockholm Multisport Klubb18:10:52
Helena LindströmTeam Sportsballs18:11:01
Nenad AnticTeam Sportsballs18:11:08
Martin  SundstedtTeam Spaceballs18:11:17
Robin HyppelOK Österåker18:11:25
Raijan SrivastavaTeam Sportsballs18:11:27
Rpbert WennströmTeam Sportballs18:11:42
Anders HänströmTäby OK18:12:02
Ingalill TimgrenOK Österåker18:12:49
Åsa HanssonTullinge SK18:22:24
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK18:24:41
Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK18:25:04
Rebecca JärnvingAttunda OK18:25:08
Petra LjungdellTäby OK18:27:09
Kicki SkogTullinge SK18:27:49
Charlotte PruthSkogsluffarnas OK18:28:30
Carl- Johan RoubertFK Finn18:28:39
Lena Nyström-NilssonRånäs OK18:29:02
Janne HedströmSöders-Tyresö18:29:18
Göran HanssonTäby OK18:31:13
Amanda De WittLänna IF18:31:17
Kristina EngströmKlubblös18:31:19
Claes AnderssonKlubblös18:31:35
Torbjörn LarssonKlubblös18:31:49
Åsa SjölanderTäby OK18:32:00
Susanne SvidenKlubblös18:32:14
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK18:32:26
Marianne JernbergSöders-Tyresö18:32:43
Marie EkhKlubblös18:32:56
Håkan OlssonKlubblös18:33:12
Johan KarlstenSolna OK18:33:30
Tomas AxellIFK Enskede18:33:47
Ann KarlstenSolna OK18:34:11
Helena BachmanTäby OK18:34:52
Rune RådeströmSnättringe SK18:35:30
Elias ProkofievKlubblös18:37:37
Torbjörn BergmanSnättringe SK18:38:19
Olof EversKlubblös18:38:36
Gustav LundinKlubblös18:38:37
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF18:38:41
Channa LönneTullinge SK18:39:25
Ove JanssonHaninge SOK18:39:37
John DryseliusSkarpnäcks OL18:39:41
Johanna AlmlundHaninge SOK18:40:13
Pia VikströmTäby OK18:40:28
Elin LarssonAlvesta SOK18:41:49
Elisabeth CarlinSöders-Tyresö18:42:01
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö18:42:07
Lena SundqvistTullinge SK18:42:47
Garneth SchindlerSnättringe SK18:43:30
Björn LönneSkarpnäcks OL18:43:42
Gunnel BalckIFK Enskede18:44:05
Tiemo SchrammSnättringe SK18:44:08
Robin HallstenVänersborgs SK18:44:16
Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF18:44:17
Caroline MannerstålKlubblös18:44:20
Jenni SimolaFinspångs SOK18:44:44
Rolf Vikström LookKlubblös18:44:48
Ebba-Lisa FlygarTullinge SK18:45:13
James ChristieSnättringe SK18:45:43
Tim GudaraisKlubblös18:45:49
Henrik SvennersjöKlubblös18:46:07
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF18:46:09
Elisabeth BengtssonHaninge SOK18:46:13
Sara RuneborgAttunda OK18:46:15
Theodor BjarnasonKlubblös18:46:44
Heidi BjerkhaugOK Ravinen18:46:46
Lisa PerssonKlubblös18:46:58
Frank PelanderSnättringe SK18:47:53
Ingemar OskarssonKlubblös18:47:57
Eva HagrotTäby OK18:48:10
Johan FogelKlubblös18:48:27
Maria JönssonKlubblös18:49:09
Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL18:49:18
Carl CarlinSöders-Tyresö18:49:21
Hjalmar RusckOK Ravinen18:49:27
Åsa BörjessonJärla Orientering18:49:54
Mikael WesterVingåkers OK18:50:38
Gunilla BergOK Ravinen18:50:44
Mattias JonssonKlubblös18:50:51
Alexander OttossonSOK Viljan18:51:01
Niklas  SödervallTullinge SK18:51:43
Stefan OlssonKlubblös18:51:45
Massimo MondiniHellas Orientering18:52:29
Helena PepaHagaby GoIF Örebro18:52:53
Jakob HeinemannCentrum OK18:53:15
Linnéa JonssonSOK Viljan18:53:18
Magnus BacklundKlubblös18:53:23
Per ArnessonSkarpnäcks OL18:53:34
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK18:53:40
Ingrid AnderssonOK Österåker18:53:54
Ebba ForsbergOK Ravinen18:54:07
Ingemar LarssonTullinge SK18:54:50
Sixten BjörklundKlubblös18:54:51
Lena NilssonOK Österåker18:54:54
1111Jonas SjöblomAttunda OK18:55:27
Per LundahlAlvesta SOK18:56:05
Anette LinnersjöGustavsbergs OK18:56:13
Peter BergmanTullinge SK18:57:22
Sofia IderheimKlubblös18:58:54
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL19:00:11
Anna BlomgrenTullinge SK19:00:26
Lars GreilertHaninge SOK19:01:19
Elisabeth StålhammarTullinge SK19:02:11
Ulrika HellströmAttunda OK19:02:23
Patricia LaaksoKlubblös19:03:25
Alva KarlssonSnättringe SK19:03:28
Per StålhammarTullinge SK19:03:46
Therese BergstedtCentrum OK19:03:49
Lars LöthmanJärfälla OK19:03:59
Lars NordinSolna OK19:04:24
Nikita HeinonenKlubblös19:06:03
Peter TörnqvistKlubblös19:06:28
Lina MatthewsTullinge SK19:06:53
Annett PerssonRodod OK19:07:17
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK19:07:31
Gunnar Johansson FalkOK Ravinen19:08:02
Pontus LöfströmJönköpings OK19:08:47
Rune ThurénVallentuna-Össeby OL19:08:57
Patrik EliassonKlubblös19:10:09
Per LjungStockholms OK19:10:22
Sarah SadeghiRodod OK19:10:27
Vighnesh KamathRodod OK19:10:30
Nimesh KumarRodod OK19:10:32
Ronald SandovalRodod OK19:10:33
Carl FrölundRodod OK19:10:35
Bhavana BatchuRodod OK19:10:36
Samuel BjörklundAttunda OK19:12:34
David EngstedtOK Ravinen19:14:06
Rasa PtasekaiteOK Ravinen19:14:41
Daniel AntonssonKlubblös19:15:26
Erika TroengOK´Linne19:15:42
Lina BlombergssonKlubblös19:16:49
Lena BrobergSnättringe SK19:17:00
Cecilia NordquistTäby OK19:17:17
Tobias ForsénTullinge SK19:18:16
Mikael  NordquistTäby OK19:18:55
Ingela GahneEnebybergs IF19:19:27
Jonas HalaiKamrat och IF KIF19:19:34
Sören AnderssonCentrum OK19:20:48
Elvira ForsströmOK Roslagen19:21:15
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering19:24:54
Sara AndersonJärfälla OK19:25:12
Mathias FlinkKlubblös19:26:28
Linn RönnolsTäby OK19:26:31
Åsa HallanderCentrum OK19:28:46
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK19:29:41
Henrik HagwallJärla Orientering19:45:08
Ivar HörnfeldtOK Ravinen
Marlene NessSödertälje-Nykvarn OF
Helen NyqvistJärla Orientering
Per-Anders ÖstlingJärla Orientering

U2

1 410 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liam De BoussardIFK Enskede18:23:51
Blenda RydellenasKlubblös18:24:00
Nils JärnvingAttunda OK18:24:09
Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK18:25:54
Gustav NyströmOK Ravinen18:26:45
Sara BergOK Ravinen18:26:47
Hugo NyströmOK Ravinen18:27:00
Caio PruthSkogsluffarnas OK18:28:00
Telma PruthSkogsluffarnas OK18:28:23
Alma ForssGustavsbergs OK18:28:27
Bastian Karlsson StrömöIFK Enskede18:29:24
Einar Lundin OrrghenIFK Enskede18:29:59
Alva VildirSkarpnäcks OL18:30:26
Max LindqvistTäby OK18:30:51
Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede18:31:00
Melker HagwallJärla Orientering18:31:26
Bo PersIFK Enskede18:33:41
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK18:34:32
Idun JähkelPiteå IF18:34:59
Melker FranzonOK Älvsjö-Örby18:35:27
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK18:35:45
Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby18:35:59
Elsa SvedellSkarpnäcks OL18:37:22
Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK18:38:17
Dagny IkoTäby OK18:38:21
Oscar LundquistOK Ravinen18:38:54
Lova JonssonSkarpnäcks OL18:40:06
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK18:41:10
Lily ChristieSnättringe SK18:41:18
Olga SparrmanIFK Enskede18:41:20
Elin StorellHaninge SOK18:41:34
Harry Sparring RönnholmKlubblös18:42:04
Kjerstin ChristieSnättringe SK18:45:52
Molly BromeHellas Orientering18:45:55
Ivar MessingÄlvsjö Örby18:46:37
Lova LeringeKlubblös18:46:39
Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK18:47:50
Bobbi Olsson BarrlingHellas Orientering18:48:13
Ture LindskogOK Ravinen18:49:11
Sven BörjessonJärla Orientering18:49:52
Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK18:55:43
Axel FröstadiusSundbybergs IK18:56:33
1245Botvid SimonssonSundbybergs IK18:58:07
Annie WestermarkAttunda OK18:58:50
Sixten HörnfeldtOK Ravinen19:00:34
Oliver JohnssonAttunda OK19:07:15
Leander SarbanKlubblös19:11:13
Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby19:18:02
Tilla GrenKlubblös19:20:16
Leon RisplingKlubblös19:23:44
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede19:27:23
Maximilian AnderssonTullinge SK
Tove ErlandssonOK Södertörn
Olof HagwallJärla Orientering
Sara HellströmAttunda OK
Viola HolmströmOK Ravinen
Vide MessingKlubblös

Annonser

Vålådalens 3-dagars