Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medel
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: lördag 8 april 2017

W21 Elit

14 210 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Jenny ErikssonOK Kåre10:01
2Annie LennartssonSkåneslättens OL10:03
3Moa SvenssonNässjö OK10:05
4Pia OlssonOK Pan-Kristianstad10:07
5Jenny BjörkOK Denseln10:09
6Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna10:11
7Hedwig HaasSundsvalls OK10:13
8Maria ArvidssonKalmar OK10:15
9Elin ClassonOK Orinto10:17
10Rebecka OlssonOK Linné10:19
11Andrea SvenssonOK Tisaren10:21
12Louise LundgrenVäxjö OK10:23
13Angelica EngströmSkåneslättens OL10:25
14Caroline LindelöwHärlövs IF10:27
15Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:29
16Sara LundstenSundsvalls OK10:31
17Sanna SkoogKils OK10:33
18Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:35
19Lovisa NilssonSävedalens AIK10:37
20Lisa AnderssonÄrla IF10:39
21Jenny BengtssonSävedalens AIK10:41
22Moa PetterssonKarlskrona SOK10:43
23Magdalena OlssonStora Tuna OK10:45
24Alicia FribergFalköpings AIK OK10:47
25Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF10:49
27Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:53
28Rebecka NylinOK Tisaren10:55
29Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna10:57
30Tatyana RiabkinaHellas Orientering10:59
31Filippa JohanssonJönköpings OK11:01
32Kristin HylanderNyköpings OK11:03
33Lovisa PerssonOK Tisaren11:05
34Ellinor ErikssonOK Tisaren11:07
35Johanna ÖbergOK Linné11:09
36Ellinor TjernlundOK Tisaren11:11
37Inna SomovaHellas Orientering11:13
38Anna WehlinSkogspojkarnas OK11:15
39Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad11:17
40Agata StankiewiczOK Orion11:19
41Emma BergmanGöteborg-Majorna OK11:21
42Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad11:23
43Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK11:25
44Kate MorrisonOK Linné11:27
45Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK11:29
46Anna DvorianskaiaHellas Orientering11:31
47Annika BjörkOK Linné11:33
49Ewa GwóźdźOK Orion11:37
50Josefin TjernlundOK Tisaren11:39
51Lisa RisbyOK Kåre11:41
52Aleksandra HornikOK Kolmården11:43
53Irina NybergAlfta-Ösa OK11:45
54Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK11:47
55Kristin LöfgrenIFK Mora OK11:49
56Sara HagströmIFK Göteborg11:51
57Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK11:53
58Helena KarlssonIFK Lidingö SOK11:55
59Sara EskilssonAlfta-Ösa OK11:57
60Karolin OhlssonJärla Orientering11:59
61Signe KlintingJärla Orientering12:01
62Lilian ForsgrenOK Tisaren12:03
63Anastasia DzianisavaSävedalens AIK12:05
64Tove AlexanderssonStora Tuna OK12:07

M21 Elit-1

18 890 m, 66 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Axel WrådheAttunda OK10:00
102Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:02
103Viktor SilvemarkÄrla IF10:04
104Emil KaleredOK Denseln10:06
105Simon HedlundÄrla IF10:08
106Jens RönnolsJärla Orientering10:10
107Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna10:12
108Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:14
109Filip GrahnHestra IF10:16
110Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna10:18
111Henrik TostebergLinköpings OK10:20
112Oskar LeinonenOK Kolmården10:22
113Erik LindgrenKFUM Örebro OK10:24
114Mattias KarlssonVäxjö OK10:26
115Martin HederskogIFK Umeå10:28
116Erik Folkesson BlomIFK Mora OK10:30
117Samuel KellerNyköpings OK10:32
118Leonas MockunasHellas Orientering10:34
119Niklaus ReyNyköpings OK10:36
120Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad10:38
121Johan LindbergIFK Mora OK10:40
123Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK10:44
124Markus LangStora Tuna OK10:46
125Ludvig ErikssonKils OK10:48
126Pontus KarlssonMarkbygdens OK10:50
127Gustav HindérOK Tisaren10:52
128Olle KaleredOK Denseln10:54
129Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:56
130Krzysztof WolowczykOK Denseln10:58
132Robbin KantarpÄrla IF11:02
133Oskar DanielsAttunda OK11:04
134Rasmus ElmelidLinköpings OK11:06
135Vitaliy GichkoSävedalens AIK11:08
136Niklas AldénOK Linné11:10
137Ruairi ShortOK Linné11:12
138Jesper SjögrenHestra IF11:14
139Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:16
140Simon JakobssonLånghundra IF11:18
141Flavio PoltéraSnättringe SK11:20
142Martin AhlbergerHestra IF11:22
143Johan TörnrothHestra IF11:24
144Emil GranqvistOK Ravinen11:26
145Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad11:28
146Jonas MerzGöteborg-Majorna OK11:30
147Karl WalheimÄrla IF11:32
148Sergey FedatsenkaSävedalens AIK11:34
149Erik ClassonOK Orinto11:36
150Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK11:38
151Max Peter BejmerIFK Göteborg11:40
152David BejbomJärla Orientering11:42
153Mateusz WenslawOK Orion11:44
154Jens WängdahlNyköpings OK11:46
155Algirdas BartkeviciusOK Denseln11:48
156Daniel AttåsOK Tisaren11:50
157Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK11:52
158Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:54
159Anton SjökvistStora Tuna OK11:56
160Joakim SvenskStora Tuna OK11:58
161Artem PanchenkoIFK Mora OK12:00
162Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna12:02
163Johan HögstrandIFK Göteborg12:04
164Emil SvenskStora Tuna OK12:06
165Ola MartnerGöteborg-Majorna OK12:08
166Denys ShcherbakovRonneby OK12:10
167Rassmus AnderssonOK Linné12:12
169Miloš NykodýmOK Linné12:16

M21 Elit-2

13 070 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel Käll KarlssonLinköpings OK10:00
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK10:02
Joel KristianssonSkåneslättens OL10:04
Adam GeorgssonKarlskrona SOK10:06
Henrik EklundVäxjö OK10:08
Erik FernlundOK Tisaren10:10
Emil TellsénOK Roxen10:12
Love BerzellOK Ravinen10:14
Linus RappIFK Mora OK10:16
Albin SjöhedGävle OK10:18
Fredrik BerntssonSkåneslättens OL10:20
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK10:22
Viktor AntonssonEksjö SOK10:24
Thomas PetterssonAttunda OK10:26
Karl EngesAttunda OK10:28
Aaro RuoholaMS Parma10:30
Jonathan KarlssonOK Tisaren10:32
Emil FolinoKarlskrona SOK10:34
Anders AxlingSundsvalls OK10:36
Charlie StoltRehns BK10:38
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK10:40
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg10:42
David SundströmSöderhamns OK10:44
Simon MarteliusAttunda OK10:46

D20 Elit

9 060 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Line CederbergOK Pan-Kristianstad10:01
202Karin HagwallLunds OK10:03
203Amanda RangertIK Hakarpspojkarna10:05
204Kajsa MattssonOK Kåre10:07
206Stina ErikssonJönköpings OK10:11
207Maria TymoshchukSävedalens AIK10:13
208Klara DjerfLerums SOK10:15
209Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro10:17
210Alice AronengHestra IF10:19
211Elsa AnderssonBredaryds SOK10:21
212Elin LundqvistOK Orion10:23
213Linnea GustafssonOK Gynge10:25
214Erica ErikssonHjärnarps OL10:27
215Ebba LeicktTullinge SK10:29
216Julia HedOK Skogsfalken10:31
217Chantelle HesselbergOK Hällen10:33
218Julia ErikssonOK Kolmården10:35
219Elin JohanssonFinspångs SOK10:37
220Dorothea MüllerOK Pan-Kristianstad10:39
221Ronja BjörklundOK Kåre10:41
222Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:43
223Sara KindlundOK Tranan10:45
224Emma DjerfLerums SOK10:47
225Erica EdmanRehns BK10:49
226Emma HelmerssonVästerås SOK10:51
227Amelia SkalbergBredaryds SOK10:53
228Saga SanderOK Milan10:55
229Wilma LagerhällRehns BK10:57
230Klara LjunggrenLinköpings OK10:59
231Agnes WesterbergTrollhättans SOK11:01
232Rebecca WaldenfjordJärfälla OK11:03
233Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna11:05
234Tone AlbrektssonOK Ravinen11:07
235Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna11:09
236Maria ErikssonEds SK11:11
237Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad11:13
238Josefin ErlandssonOK Milan11:15
239Anna KarlströmOK Linné11:17
240Lova EvebornOK Roxen11:19
241Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF11:21
242Hanna HänströmOK Ravinen11:23
243Lisa JohanssonOK Tranan11:25
244Amanda BerggrenTullinge SK11:27
245Stina NordinSundsvalls OK11:29
246Emma PetterssonOK Roxen11:31
247Sanna FastEksjö SOK11:33
248Jonna JungåkerSundsvalls OK11:35
249Linnéa GolsäterEksjö SOK11:37
250Matilda ErikssonVästerbergslagens OL11:39
251Elvira BjörklundTrollhättans SOK11:41
252Ekaterina RyazanovaRehns BK11:43
253Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna11:45
254Jonna ForsVästerås SOK11:47
255Hanna HugossonSundsvalls OK11:49
256Gabriella S BerganderEksjö SOK11:51
257Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF11:53
258Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering11:55
259Emma HagrotTäby OK11:57
260Moa HanssonBredaryds SOK11:59
261Tova OlssonIK Hakarpspojkarna12:01

H20 Elit

13 040 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
382Erik ZeilonSkåneslättens OL09:59
301David RisbergKils OK10:01
302Adam ThellsénOK Roxen10:03
303Alexander GraadRonneby OK10:05
304Marcus BeckiusOK Tyr10:07
305Alexander WiklundFinspångs SOK10:09
306Christian RedtzerAttunda OK10:11
307Adam SegerslättSkåneslättens OL10:13
308Erik OlssonGävle OK10:15
309Tim OlssonBrattås CK10:17
310Johan WennermarkOK Orion10:19
311Lucas NorrmanAttunda OK10:21
312Oliver MalmkvistJönköpings OK10:23
313Alfred LönnVästerås SOK10:25
314Rasmus Møller JessOK Linné10:27
315Mårten OlssonGävle OK10:29
316Johan PerssonAttunda OK10:31
317Albin ClaessonSävedalens AIK10:33
318Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken10:35
319Isak PrellnerSkåneslättens OL10:37
320Jesper VikmanOK Nolaskogsarna10:39
321Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK10:41
323Joakim SkärlénHaninge SOK10:45
324Christopher WilestedtAttunda OK10:47
325Pontus ErlandssonSOK Viljan10:49
326Linus BacklundOK Södertörn10:51
327Tuve MöllerOK Linné10:53
328Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:55
329Olle NilssonOK Linné10:57
330Arvid ClaessonJönköpings OK10:59
331Gustav ÖhgrenOK Kåre11:01
332Johan WehlinSkogspojkarnas OK11:03
333Nils Hammaräng GripOK Orion11:05
334Fryderyk PryjmaRehns BK11:07
335John GunnarssonSurahammars SOK11:09
336Hugo DahlbergHaninge SOK11:11
337Oskar LindEksjö SOK11:13
339Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:17
340Akseli RuoholaMS Parma11:19
341Johannes RidefeltOK Linné11:21
342Aaro JulkunenMS Parma11:23
343Harrison McCartneySävedalens AIK11:25
344Viktor WassénVänersborgs SK11:27
345Fredrik JohanssonOK Nackhe11:29
346Victor HelgessonHestra IF11:31
347Rasmus ArfwedsonFrölunda OL11:33
348Martin MörsellOK Kåre11:35
349Anton KällströmSala OK11:37
350Waldemar AnderssonLånghundra IF11:39
351Simon SchusterIFK Lidingö SOK11:41
352Filip KarlssonIF Hagen11:43
353Rasmus MöllerArboga OK11:45
354Olle JosarpOK Tisaren11:47
355Albin LillieströmOK Roxen11:49
356Anton ForsbergLånghundra IF11:51
357Andreas UllerKils OK11:53
358Simon WikströmOK Pan-Kristianstad11:55
359Jesper SvenskStora Tuna OK11:57
360Simon ImarkTullinge SK11:59
361Simon LarssonOK Hällen12:01
362Lucas SundbladEksjö SOK12:03
363Jonas GustafssonOK Kåre12:05
364Rickard DjerfTibro OK12:07
365Filip JacobssonOK Tisaren12:09
366Mattis HallbergIK Uven12:11
367Oliwer LundbergOK Bävern12:13
368Simon HectorSnättringe SK12:15
369Olle AnderssonTullinge SK12:17
370Ville JohanssonOK Kolmården12:19
371Gustaf SundbüeOK Hällen12:21
372André AnderssonOK Kåre12:23
373Victor ImarkTullinge SK12:25
374Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:27
375Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna12:29
376Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK12:31
377Otto StuhlhoferOK Landehof12:33
378Henrik JohannessonRonneby OK12:35
379Lukas LundgrenVäxjö OK12:37
380Ola AnderssonOK Orion12:39
381Arvid NordIK Hakarpspojkarna12:41

D18 Elit

7 740 m, 78 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Tilda MarmelidOK Roxen10:00
402Moa WestbladOK Ravinen10:02
403Isa LundqvistJärfälla OK10:04
404Frida HectorSnättringe SK10:06
405Emma BlixtOK Hammaren10:08
406Klara MöllerOK Linné10:10
407Emma HållströmGävle OK10:12
408Elina HansonKungälvs OK10:14
409Stina JohanssonOK Bävern10:16
410Emelie JonassonForsa OK10:18
411Ella NordströmKils OK10:20
412Tova ErikssonOK Djerf10:22
413Elin WihlborgOK Gynge10:24
414Selma MoqvistLerums SOK10:26
415Lotten KindlundhFK Finn10:28
416Maja KindlundOK Tranan10:30
417Linn LugneKils OK10:32
418Tindra HjortFalköpings AIK OK10:34
419Malva EvebornOK Roxen10:36
420Ebba JensenSkåneslättens OL10:38
421Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK10:40
422Sofia KlassonHestra IF10:42
423Lisa BörnstedtKungälvs OK10:44
424Linnéa GustafssonOK Hällen10:46
425Lotten SandénOK Södertörn10:48
426Frida SahlmanLinköpings OK10:50
427Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:52
428Ebba HjertbergHestra IF10:54
429Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad10:56
430Tova HermodssonLunds OK10:58
431Alva LindellIF Thor11:00
432Alva SonessonFalköpings AIK OK11:02
433Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF11:04
434Sofia JohanssonOK Skärmen11:06
435Irmalinn NilssonHärlövs IF11:08
436Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK11:10
437Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad11:12
438Frida JohanssonOK Djerf11:14
439Tove EkströmLinköpings OK11:16
440Elin SvenssonOK Älme11:18
441Hanna KjellinForsa OK11:20
442Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK11:22
443Ella PalmIK Hakarpspojkarna11:24
444Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:26
445Elvira WildheimFK Friskus-Varberg11:28
446Hilda AxelssonFK Göingarna11:30
447Kajsa RaskKungälvs OK11:32
448Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad11:34
449Linda RennerOK Södertörn11:36
450Elsa HolmgårdKils OK11:38
451Ronja JungåkerOK Kåre11:40
452Ella SjöbergTullinge SK11:42
453Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:44
454Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:46
455Sandra BoströmOK Linné11:48
456Lisa BerggrenOK Kolmården11:50
457Frida VikströmSundsvalls OK11:52
458Fanny SundbladEksjö SOK11:54
459Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:56
460Tove PetterssonOK Roxen11:58
461Ellen KallerbäckOK Orion12:00
462Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre12:02
463Erika Källvik LeufvénÅmåls OK12:04
464Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna12:06
465Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF12:08
466Ella OlssonGrycksbo IF OK12:10
467Hanna LagerbergOK Södertörn12:12
468Ronja HuggForsa OK12:14
469Ida ØbroOK Orion12:16
470Klara AxelssonMarkbygdens OK12:18
471Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna12:20
472Jenny WegebroSundsvalls OK12:22
474Elsa LindeblomHestra IF12:26
475Tilde BacklundOK Södertörn12:28
476Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan12:30
477Julia RajanIFK Lidingö SOK12:32
478Vilma KarlssonSnättringe SK12:34
479Lina SvärdIF Thor12:36

H18 Elit-1

8 760 m, 72 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Albin AlsiöIF Hagen10:00
502Gabriel SturessonLerums SOK10:02
503Sandro SchmidOK Linné10:04
504Olle SörqvistMarkbygdens OK10:06
505Algot NajvikOK Pan-Kristianstad10:08
506William LundstedtMullsjö SOK10:10
507William NilssonNyköpings OK10:12
508Filip BengtssonOK Lindéna10:14
509Johannes ÖhgrenOK Kåre10:16
510Hampus NyströmIF Hagen10:18
511Erik WinbladhKarlskrona SOK10:20
512Olof SkoglundKils OK10:22
513Linus LundbergOK Bävern10:24
514Martin LammFrölunda OL10:26
515Victor HanssonJönköpings OK10:28
516Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:30
517Carl HolmbergIF Hagen10:32
518Walter LagerhällRehns BK10:34
519Oscar ModigOK Pan-Kristianstad10:36
520Allan HedbergLunds OK10:38
521Benjamin SturekSOK Viljan10:40
522Oskar ForsbergTullinge SK10:42
523Oscar StombergIF Hagen10:44
524Leo JohanssonOK Kolmården10:46
525Kristoffer TengrothSundbybergs IK10:48
526Marcus CarlssonIF Hagen10:50
527Oskar NymanOK Tyr10:52
528Ruben BryngelssonTullinge SK10:54
529Isak HertinIK Hakarpspojkarna10:56
530Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:58
531Emanuel HerberthsonLinköpings OK11:00
532Nicola MüllerIFK Mora OK11:02
533Hannes SvahnOK Ravinen11:04
534Eskil TryggöTrollhättans SOK11:06
535Olle HedmanIF Hagen11:08
536Simon FriskGustavsbergs OK11:10
537Joar HertinIK Hakarpspojkarna11:12
538Emil PetterssonKarlskrona SOK11:14
539Fredrik HamreforsVästerås SOK11:16
540Philip CarlssonNyköpings OK11:18
541Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK11:20
542Carl CarlssonNyköpings OK11:22
543John LarssonRånäs OK11:24
544Felix PerssonHaninge SOK11:26
545Axel HalvarssonKarlskrona SOK11:28
546Axel OlssonIF Hagen11:30
547Emil GrehnOK Rodhen11:32
548Albin AnderssonTullinge SK11:34
549Lukas OlmKils OK11:36
550Georg EklöwOK Södertörn11:38
551Niklas CarlssonSundbybergs IK11:40
552Hugo LillieströmOK Roxen11:42
553Tino PolsiniEksjö SOK11:44
554Erik HannrupIF Thor11:46
555Ludvig EkNyköpings OK11:48
556Emil AuseliusBredaryds SOK11:50
557Viktor SvenskStora Tuna OK11:52
558Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:54
559Axel GranqvistOK Ravinen11:56
560Gustav RuneforsVäxjö OK11:58
561Filip TrofastBredaryds SOK12:00
562Emil KarlssonHestra IF12:02
563Oskar EdvardssonJärfälla OK12:04
564Oscar JohanssonKarlskrona SOK12:06
565Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna12:08
566Simon HardenFK Boken12:10
567Erik HerneOK Ravinen12:12
568August MollénOK Denseln12:14
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg12:16
570Felix AxelssonMarkbygdens OK12:18
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:20
572Jonas AnderssonOK Roxen12:22

H18 Elit-2

8 360 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna10:01
Jesper NyströmIF Thor10:03
Carl EkbringKexholms SK10:05
Erik ErikssonOK Älgen10:07
Emil JonsellIF Thor10:09
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:11
Martin SkärlénHaninge SOK10:13
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF10:15
Arvid WesterbergOK Kolmården10:17
Reto GiezendannerIF Hagen10:19
Matviy KhotyaintsevIF Thor10:21
Oskar SvahnEksjö SOK10:23
Josef JohanssonOK Kolmården10:25
Victor BylundIF Thor10:27
William ErnlundOK Linné10:29
Jesper LidmarSnättringe SK10:31
Klas JohanssonOK Tranan10:33
Ludvig WaktelSvaide Roma SOK10:35
Oskar EngesAttunda OK10:37
Daniel HellbergLunds OK10:39
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:41
Samuel AxelsonOK Tyr10:43
Ludvig HallabroHässleholms OK10:45
Sixten TörnqvistVästerås SOK10:47
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna10:49
Andreas NäslundVästerås SOK10:51
Simon FreylandEksjö SOK10:53
Viktor WallinOK Kåre10:55
Hugo DalhammerOK Roxen10:57
Mattias KallhaugeSnättringe SK10:59
Lukas KatvalaKarlskrona SOK11:01
Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping11:03
Axel BlomFrölunda OL11:05
Noel WaldenfjordJärfälla OK11:07
Gustav OlssonTorsås OK11:09
Filip MöllerOK Södertörn11:11
Anton GlivesonRonneby OK11:13
Gunnar EngströmLinköpings OK11:15
Joel KarnehedOK Roxen11:17
Oscar PrytzTjalve IF Norrköping11:19
Mattias IvaresOK Södertörn11:23
Olle SvangrenGotlands Bro OK11:25
Tobias KarlssonSnättringe SK11:27
Thorsten SvenssonFinspångs SOK11:31
Jonathan UllerKils OK11:33
Hugo LindbärgOK Södertörn11:35
Jonathan JylltorpLinköpings OK11:37

D21

3 950 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa PalmSävedalens AIK11:01
Cecilia BerganderEksjö SOK11:03
Frida BakkmanIFK Göteborg11:05
Helena LindénVäxjö OK11:07
Hanna BarkegrenOK Kåre11:09
Martina JohanssonHestra IF11:11
Anna BondesonLunds OK11:13
Hanna PalmIK Hakarpspojkarna11:15
Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK11:17
Elinor LindelöwHärlövs IF11:19
Maria BengtssonSävedalens AIK11:21
Emma KantarpÄrla IF11:23
Julia GlowaczKalmar OK11:25
Ida Andersson PostekKarlskrona SOK11:27
Sara JosarpFK Friskus-Varberg11:29
Therese KlintbergLinköpings OK11:31
Petra EklundLunds OK11:33
Anna ArvidssonKalmar OK11:35
Märta BerggrenOK Kolmården11:37
Lisa FolinoKarlskrona SOK11:39
Fanny AsketunOK Roxen11:41
Lina BergmanOK Skogsfalken11:43
Amanda HolmgrenVittjärvs IK11:45
Sara JohanssonOK Linné11:47
Louise BorgTrollhättans SOK11:49
Anna BredfeltLunds OK11:51
Ingela SmedenmarkRonneby OK11:53
Frida NeroGöteborg-Majorna OK11:55
Elsa EkelinKFUM Örebro OK11:57
Barbora PijákováIFK Lidingö SOK11:59
Hanna WåhlinOK Skogsfalken12:01
Stina GranefeltOK Tyr12:03
Jenny BredfeltLunds OK12:05
Liselotte KlemmingKalmar OK12:07
Maria JohanssonTorsås OK12:09

H21

4 500 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dag StridhOK Nolaskogsarna11:37
Fredrik WennermarkOK Skogsfalken11:39
Marcus KempeSävedalens AIK11:41
David HectorSnättringe SK11:43
Conny ForsbergLånghundra IF11:45
Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK11:47
Arne LindströmTorsås OK11:49
Erik ToomingasSundsvalls OK11:51
Carl-Johan HögbergOK Linné11:53
Simon NilssonEksjö SOK11:55
Christian HedqwistOK Tyr11:57
Ludvig WallénVäxjö OK11:59
Andreas NikolaussonVisborgs OK12:01
Jonas HjertFalköpings AIK OK12:03
Anton SundinSträngnäs-Malmby OL12:05
Niclas JonassonIFK Göteborg12:07
Christian TingströmGöteborg-Majorna OK12:09
Marcus BillOK Pan-Kristianstad12:11
Erik MattssonJärla Orientering12:13
Jon AnderssonIFK Umeå12:15
Tobias BladhLunds OK12:17
Olle LindgrenKFUM Örebro OK12:19
Moltas ViebkeMalmö OK12:21
Filip NilssonGotlands Bro OK12:23
Lars JakobssonCentrum OK12:25
Niklas KarlssonVäxjö OK12:27
Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK12:29
August KollbergEksjö SOK12:31
Thomas JohannessonRonneby OK12:33
Daniel NilssonSkåneslättens OL12:35
Pontus JanssonKungälvs OK12:37
Pontus JohanssonOK Linné12:39
Andrey LamovStora Tuna OK12:41
Patrik JohanssonKexholms SK12:43
Isak BergmanOK Skogsfalken12:45
Fredrik JohanssonBredaryds SOK12:47
David RunemalmNybro OK12:49

D20

3 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma JanssonVänersborgs SK12:15
Klara MandahlOK Linné12:17

D18

3 390 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja GunnarssonLerums SOK11:00
Amanda KarlssonOK Ravinen11:02
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK11:04
Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:06
Hanna AhlströmLunds OK11:08

H18

3 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor AlfredssonOK Tyr11:57

D16

3 510 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin RindstigSOK Viljan11:00
Nellie RydlundHässleholms OK11:02
Alicia LundgrenVäxjö OK11:04
Elin LindbladOK Djerf11:06
Moa AlsiöIF Hagen11:08
Ebba BerglinKarlskrona SOK11:10
Klara HöglundEksjö SOK11:12
Elsa AnkeloMS Parma11:14
Klara AnderssonOK Orion11:16
Linnea SkalbergBredaryds SOK11:18
Clara DahlHärlövs IF11:20
Signe NilssonNyköpings OK11:22
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna11:24
Emma ErikssonEksjö SOK11:26
Ellen SigvardsonBredaryds SOK11:28
Lovisa JohanssonKarlskrona SOK11:30
Lovisa WeidenSkåneslättens OL11:32
Clara JohanssonOK Skärmen11:34
Maja PorleVäxjö OK11:36
Tuva LövdahlSOK Viljan11:38
Ida EdvardssonEksjö SOK11:40
Julia MianowskaKalmar OK11:42
Julia RangertIK Hakarpspojkarna11:44
Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb11:46
Wilma BerganderEksjö SOK11:48
Maja TenghagenHärlövs IF11:50
Nellie NilssonOK Orion11:52
Agnes LindblomMalmö OK11:54

H16

3 390 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo StrömMullsjö SOK11:10
Arvid AronssonOK Kroppefjäll11:12
Albin TollOK Njudung11:14
Adrian SkobeKalmar OK11:16
Olof LjunggrenLinköpings OK11:18
Mattis PerssonEksjö SOK11:20
Asger HolmbergFIF Hillerød11:22
Mattias HaneOK Tyr11:24
Melvin NilssonHärlövs IF11:26
Hugo DjurstedtEksjö SOK11:28
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK11:30
Michal PierzchalaKalmar OK11:32
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad11:34
Simon OlssonHjärnarps OL11:36
Albin KronkvistÖrkelljunga FK11:38
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:40
Pontus ThuressonSkåneslättens OL11:42
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:44
Jacob SteinthalFIF Hillerød11:46
Arvid KronmarKarlskrona SOK11:48
Viggo JohanssonSkåneslättens OL11:50
Erik ÅkessonVäxjö OK11:52
Hugo JakobssonEksjö SOK11:54
Pontus ErikssonHjärnarps OL11:56
Tim DalheimerIK Vikings OK11:58
Anton SilierJärfälla OK12:00
Axel ElmbladBredaryds SOK12:02
Gustav PermanOK Tyr12:04
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK12:06
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:08
Simon SvahnEksjö SOK12:10
Carl ÅsLunds OK12:12
Alfred PetterssonMullsjö SOK12:14
Benjamin ClaessonJönköpings OK12:16
Simon GiselssonRonneby OK12:18

D16 Kort

2 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martina SundelinOK Orion11:00

D14

2 670 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira LjungbergOK Skogsfalken11:00
Thea BökmanHelsingborgs SOK11:02
Amanda SvenssonOK Orion11:04
Ilona RuoholaMS Parma11:06
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna11:08
Ella PerssonEksjö SOK11:10
Stina LindSOK Viljan11:12
Hedda Kärner GroossAllerød OK11:14
Agnes DjurstedtEksjö SOK11:16
Lisa SwartzOK Orion11:18
Alma SvennerudKarlskrona SOK11:20
Linnea RydlundHässleholms OK11:22
Ella SöderbergOK Skogsfalken11:24
Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:26
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:28
Vilma EngströmOK Orion11:30
Eira HertinIK Hakarpspojkarna11:32
Frida JohanssonOK Skärmen11:34
Siri SimonsenFIF Hillerød11:36
Elsa EricssonLunds OK11:38
Lena ChabieraKalmar OK11:40
Tuva NylundBredaryds SOK11:42
Tilda HagelbergEksjö SOK11:44
Olivia GrönkvistJönköpings OK11:46
Thea Nordin AbajiEksjö SOK11:48
My FridströmKarlskrona SOK11:50
Ellen TollOK Njudung11:52
Vendela SturekSOK Viljan11:54
Aleksandra NitschKalmar OK11:56
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:58
Alva NystedtSkåneslättens OL12:00

H14

2 770 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik OscarssonOK Orion11:01
Theo LövdahlSOK Viljan11:03
Johan BjörckOK Älme11:05
Oskar ErikssonRonneby OK11:07
Felix GustafssonLunds OK11:09
Anton CarlssonIF Hagen11:11
Simon BååthSävedalens AIK11:13
Hugo LarssonKarlskrona SOK11:15
Linus VernströmRonneby OK11:17
Victor ModigOK Pan-Kristianstad11:19
Agust KronkvistÖrkelljunga FK11:21
Emil ViktorssonOK Skogsfalken11:23
Adam JohanssonSkåneslättens OL11:25
Albin HugossonLunds OK11:27
David MorénHjärnarps OL11:29
Filip HåkanssonOK Orion11:31
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad11:33
Loke HedbergLunds OK11:35
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:37
Albin WeidenSkåneslättens OL11:39
Hugo UnossonKalmar OK11:41
Anton TörnqvistKarlskrona SOK11:43
Melker LarssonOK Orion11:45
Erik JohanssonFK Boken11:47
Evgeny MedvedevOrienta-Kyncevo11:49

D14 Kort

2 430 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra WiduchKarlskrona SOK11:50
Linnea SkobeKalmar OK11:52

H14 Kort

2 430 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton LindströmTorsås OK11:54
Linar JonassonKarlskrona SOK11:56

D12

2 420 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida Kärner GroossAllerød OK11:03
Elin SaleskogRonneby OK11:05
Julia AbajiEksjö SOK11:07
Hanna MorénHjärnarps OL11:09
Emma ZettervallKarlskrona SOK11:11
Anna BenattiSkåneslättens OL11:13
Alva HagelbergEksjö SOK11:15
Ida BenattiSkåneslättens OL11:17
Linn BjörneldKalmar OK11:19
Anna ViktorssonOK Skogsfalken11:21
Lova KronmarKarlskrona SOK11:23
Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:25
Alice JohanssonFK Boken11:27

H12

2 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK11:29
Axel BrattOK Orion11:31
Wille VernströmRonneby OK11:33
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:35
Wilhelm KarmetunOK Njudung11:37
Emil KreutnerSOK Viljan11:39
Oliver HåkanssonOK Orion11:41
Linus BååthSävedalens AIK11:43
Carl GlivesonRonneby OK11:45
Nico MankonenKarlskrona SOK11:47
Martin ErikssonAnnebergs GIF11:49
Nils SwartzOK Orion11:51
Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:53
Erik KindlundOK Tranan11:55

D12 Kort

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira SkobeKalmar OK11:14
Nanna SundelinOK Orion11:16

H12 Kort

2 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arthur LindströmTorsås OK11:36
Måns FridströmKarlskrona SOK11:38

D10

2 540 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda SöderbergOK Skogsfalken11:00
Linnéa EdvardssonEksjö SOK11:02
Anna MedvedevaOrienta-Kyncevo11:04
Elin NilssonKarlskrona SOK11:06
Edith HolmstrandOK Landehof11:08
Hannah JosefssonOK Skogsfalken11:10
Maja MånssonOK Orion11:12

H10

2 540 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip MyrénOK Orion11:18
Alvin LundgrenVäxjö OK11:20
Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK11:22
Olof HertinIK Hakarpspojkarna11:24
Erik ZettervallKarlskrona SOK11:26
Arvid ErikssonRonneby OK11:28
Pelle JakobssonEksjö SOK11:30
Vincent AlmgrenKarlskrona SOK11:32
Hugo FlinkOK Orion11:34

D35

3 620 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LundgrenFalköpings AIK OK12:19
Susanna CaleklintKarlskrona SOK12:21
Kersti KärnerAllerød OK12:23
Hana TichovskaSK Praga12:25
Marion BüchliOLG Suhr12:27
Lucie KomarkovaHjärnarps OL12:29

H35

4 490 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik EklundLunds OK11:40
Mattias HolmstrandOK Landehof11:42
Martin TichovskySK Praga11:44
Peter WirenstedtRonneby OK11:46

D40

3 400 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catarina HardenFK Boken11:29
Elisabeth HagelbergEksjö SOK11:31
Maria MedvedevaOrienta-Kyncevo11:33
Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK11:35
Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK11:37
Louise PihlOK Pan-Kristianstad11:39
Daniela RennerOK Södertörn11:41
Outi SareilaMS Parma11:43
Linda NordinEksjö SOK11:45
Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:47

H40

4 170 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingemar ErikssonRonneby OK11:01
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna11:03
Fredrik NystedtSkåneslättens OL11:05
Joakim KarmetunOK Njudung11:07
Olof IngemarssonKarlskrona SOK11:09
Daniel PerssonRonneby OK11:11
Henrik StenholmKarlskrona SOK11:13
Jesper GroossAllerød OK11:15
Alexander MedvedevOrienta-Kyncevo11:17
Tord HultbergSOK Viljan11:19
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad11:21
Christian HåkanssonRonneby OK11:23
Magnus KronmarKarlskrona SOK11:25
Magnus ThörnbladRonneby OK11:27
Maxim  RiabkinHellas Orientering11:29
Jörgen JohanssonKarlskrona SOK11:31
Jan HjortFalköpings AIK OK11:33
Jon MobergFK Göingarna11:35
Björn AnderssonKarlskrona SOK11:37
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad11:39
Torstein HoleNydalens SK11:41
Jonas HåkanssonEksjö SOK11:43
Ola MarkholmSkåneslättens OL11:45
Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad11:47
Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:49

D45

3 240 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina RydlundHässleholms OK11:00
Louise AxelssonFK Göingarna11:02
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg11:04
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna11:06
Sandra SimonsenFIF Hillerød11:08
Marie MarkholmSkåneslättens OL11:10
Agneta ErikssonOK Kolmården11:12
Susanna DjurstedtEksjö SOK11:14
Ulrika KindlundOK Tranan11:16
Helena KristianssonHässleholms OK11:18
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb11:20
Jessica BjörckOK Älme11:22
Lotta SundbladEksjö SOK11:24
Kerstin JensenSkåneslättens OL11:26
Josefina BerglundFK Boken11:28
Josefine AlbinssonOK Skogsfalken11:30
Malin WeidenSkåneslättens OL11:32
Anna SvenssonSOK Viljan11:34
Sara ElfvingRonneby OK11:36
Maria BogrenIF Hagen11:38
Maria HållströmGävle OK11:40
Åsa EricssonLunds OK11:42
Lotta MorénHjärnarps OL11:44
Annika JohanssonOK Tranan11:46
Anna NyqvistKalmar OK11:48
Maria ModigOK Pan-Kristianstad11:50
Åsa BergforsSOK Viljan11:52
Anna PrellnerSkåneslättens OL11:54
Marina AxelssonMarkbygdens OK11:56
Annelie JohanssonOK Skärmen11:58
Heidi HolmbergFIF Hillerød12:00
Carina ErikssonHjärnarps OL12:02

H45

3 950 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan KoggRonneby OK11:00
Jimmy NicklassonKexholms SK11:02
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg11:04
Anders EricssonLunds OK11:06
Henrik WeidenSkåneslättens OL11:08
Patrik FriskGustavsbergs OK11:10
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan11:12
Lennart MorénHjärnarps OL11:14
Tobias BorgerKalmar OK11:16
Lars DahlHärlövs IF11:18
Kenneth JohanssonOK Tranan11:20
Olle BjörneldKalmar OK11:22
Johan JensenSkåneslättens OL11:24
Henrik PetterssonFalköpings AIK OK11:26
Magnus WihlborgOK Gynge11:28
Magnus TenghagenHärlövs IF11:30
Magnus LarssonKarlskrona SOK11:32
Magnus TrofastBredaryds SOK11:34
Michael LönnHjärnarps OL11:36
Mats BredfeltLunds OK11:38
Tony LarssonOK Skogsfalken11:40
Magnus NilssonLunds OK11:42
Kent LindbladKalmar OK11:44
Jonas PrellnerSkåneslättens OL11:46
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK11:48
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad11:50
Magnus RydlundHässleholms OK11:52
Matti EnvallIK Hakarpspojkarna11:54
Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping11:56
Per CarlssonIF Hagen11:58
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:00
Fredrik HugossonLunds OK12:02
Patrik EvebornOK Roxen12:04
Tomas HallménOK Tisaren12:06
Jonas HöstHjärnarps OL12:08
Pelle HöglundEksjö SOK12:10
Jonas K JohanssonOK Skogsfalken12:12
Fredrik KarlssonNybro OK12:14
Stefan PeterssonKalmar OK12:16
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna12:18
Peter HedbergLunds OK12:20
Henrik MarmelidOK Roxen12:22
Johan LindeblomIK Omega12:24
Magnus ThuressonSkåneslättens OL12:26
Dan JohanssonFK Boken12:28
Viktor SkobeKalmar OK12:30
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad12:32
Anders ArfwedsonFrölunda OL12:34
Håkan SonessonFalköpings AIK OK12:36
Jan OlmKils OK12:38

D50

3 190 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena ErikssonEds SK11:01
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK11:03
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF11:05
Åsa AlsiöIF Hagen11:07
Eva PetterssonKarlskrona SOK11:09
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:11
Eva NilssonKungälvs OK11:13
Anne SvantessonHjärnarps OL11:15
Anette OlssonEksjö SOK11:17
Kristina SpångbergLunds OK11:19
Anna JohanssonJönköpings OK11:21
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll11:23
Anna EkbringKexholms SK11:25
Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:27
Carina SvenssonBredaryds SOK11:29
Annika JosefssonKarlskrona SOK11:31
Karin FreylandSOK Aneby11:33
Ingela AnderssonLunds OK11:35
Caroline LiljebjörnNybro OK11:37
Barbro KärvhagOK Skogsfalken11:39
Eva-Lena JonssonNyköpings OK11:41
Anne JohanssonKarlskrona SOK11:43
Pia LundbergOK Bävern11:45
Sarah StutzOLG Suhr11:47
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:49

H50

3 620 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael JohanssonOK Skärmen11:00
Håkan RedtzerAttunda OK11:02
Jörgen HectorSnättringe SK11:04
Bo SimonsenFIF Hillerød11:06
Jan AsketunOK Roxen11:08
Helge Lang PedersenFarumTisvilde OK11:10
Magnus PorleVäxjö OK11:12
Johan AnderssonOK Skogsfalken11:14
Joachim FribergFalköpings AIK OK11:16
Stefan ErikssonOK Älgen11:18
Johan HanssonJönköpings OK11:20
Lars SvantessonHjärnarps OL11:22
Manne FreylandSOK Aneby11:24
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:26
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK11:28
Per CarlssonNyköpings OK11:30
Peter LindSOK Viljan11:32
Sven LundgrenVäxjö OK11:34
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb11:36
Johan BökmanHelsingborgs SOK11:38
Magnus RajanIFK Lidingö SOK11:40
Mats SöderbergKalmar OK11:42
Lars HallabroHässleholms OK11:44
Anders DalhammerOK Roxen11:46
Hans NilssonKungälvs OK11:48
Olli MattilaMS Parma11:50
Tomas KarlssonKexholms SK11:52
Kristian PalmIK Hakarpspojkarna11:54
Anders LarssonVänersborgs SK11:56
Tim Falck WeberFarumTisvilde OK11:58
Jonas PerssonTorsås OK12:00
Anders LillieströmOK Roxen12:02
Håkan AxelssonFK Göingarna12:04
Jens NilssonOK Skogsfalken12:06
Mats NylundBredaryds SOK12:08
Magnus SvenssonNässjö OK12:10
Kent KlassonHestra IF12:12
Dan NilssonNyköpings OK12:14
Stefan PålssonSkåneslättens OL12:16
Mats CarlssonSundbybergs IK12:18
Anders PetterssonKarlskrona SOK12:20
Magnus OlssonHjärnarps OL12:22
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna12:24
Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb12:26
Johan MöllerOK Linné12:28
Henrik PetterssonOK Roxen12:30
Mårten WikströmHalmstad OK12:32
Kalle PerssonOK Österåker12:34
Kjell SvenssonOK Älme12:36
Fredrik SturekSOK Viljan12:38
Pär NymanOK Tyr12:40
Håkan SvenssonBredaryds SOK12:42
Risto RuoholaMS Parma12:44
Lars PerssonOK Skogsfalken12:46
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK12:48
Magnus ForsbergOK Norrvirdarna12:50

D55

2 900 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:55
Kerstin TjernlundOK Vilse 8711:57
Mariann JohanssonKexholms SK11:59
Eva EklundVäxjö OK12:01
Tina HagårdRävetofta OK12:03
Aina JeppssonLunds OK12:05
Marie HögstrandMarkbygdens OK12:07
Kristina JohanssonKalmar OK12:09
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK12:11
Wiveka ErnstssonFK Göingarna12:13
Christina OlssonSkåneslättens OL12:15

H55

3 400 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin WidmerOLG Suhr11:01
Jan NordinSundsvalls OK11:03
Ove LernåKalmar OK11:05
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF11:07
Ulf JungstrandOK Skogsfalken11:09
Stefan OlofssonOK Gisle11:11
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK11:13
Bo BörjessonStorviks IF11:15
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK11:17
Peo SvenskStora Tuna OK11:19
Benjamin ViebkeMalmö OK11:21
Tapani MattusIFK Lidingö SOK11:23
Staffan KällOK Älme11:25
Tore TjernlundOK Vilse 8711:27

D60

2 450 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stella KällOK Älme11:53
Arja IngvarssonOK Vilse 8711:55
Birgitta OlssonOK Skogsfalken11:57
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK11:59
Eva TykessonRävetofta OK12:01
Mona PalmLessebo OK12:03
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK12:05

H60

3 240 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael BodénMarkbygdens OK12:04
Stellan MartinssonOK Tyringe12:06
Lenn AronssonLinköpings OK12:08
Bo SalomonsonKalmar OK12:10
Lennart KalénSOK Viljan12:12
Ingmar OlssonOK Vilse 8712:14
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK12:16
Håkan ForsmanRonneby OK12:18
Lars EklundVäxjö OK12:20
Håkan LindbergOK Vilse 8712:22
Yngve ErnstssonFK Göingarna12:24
Christer FolkessonEksjö SOK12:26
Karl MollénOK Denseln12:28
Stefan CarlssonSOK Viljan12:30
Lars MartinssonRonneby OK12:32
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF12:34
Björn BorgGöteborg-Majorna OK12:36
Jan-Ola KarlssonOK Njudung12:38
Torgny JeppssonKatrineholms OK12:40
Roger ThörnOK Vilse 8712:42
Jan DanielssonKalmar OK12:44
Olle SjösäterRonneby OK12:46
Leif CarlssonSOK Viljan12:48
Ingmar EkelövSkåneslättens OL12:50

D65

2 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie-Louise KarlssonNybro OK11:31
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:33
Lena SöderbergOK Skogsfalken11:35
Margareta SvenssonOK Vilse 8711:37
Britt-Mari KarlssonVäxjö OK11:39
Tina BakkmanLessebo OK11:41
Marianne SellgrenSigtuna OK11:43
Kristin JohanssonKarlskrona SOK11:45
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:47
Ingrid E StrömRonneby OK11:49
Gunnel MånssonOK Vilse 8711:51

H65

3 190 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran SvensonSOK Viljan11:51
Lars PerssonOK Kompassen11:53
Kenneth FagerKarlskrona SOK11:55
Lars-Erik SpaakEksjö SOK11:57
Christer LjungdahlHjärnarps OL11:59
Gert OlssonSkåneslättens OL12:01
Hans SvensonSOK Viljan12:03
LarsOwe StrömRonneby OK12:05
Björn PalmLessebo OK12:07
Anders WidénOLG Säuliamt12:09

D70

2 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gerd LindholmSol Tranås11:11
Berit ByströmOK Virdarna11:13
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:15
Gunilla GrönbladHärlövs IF11:17
Maja-Stina MalmqvistKarlskrona SOK11:19
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL11:21
Britt NybergNybro OK11:23
Margareta LarssonOK Njudung11:25
Birgitta OlssonRonneby OK11:27
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF11:29

H70

2 900 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart BohmanKarlskrona SOK11:19
Håkan NilssonMalmö OK11:21
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:23
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK11:25
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF11:27
Sune AnderssonHalmstad OK11:29
Per EngqvistRonneby OK11:31
Waste ByströmOK Virdarna11:33
Anders SellgrenSigtuna OK11:35
Nils KarlssonVäxjö AIS11:37
Göte GustafssonEmmaboda Verda OK11:39
Gerth SällströmLessebo OK11:41
Christer GrönbladHärlövs IF11:43
Tommy OlssonKarlskrona SOK11:45
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:47
Anders BuhréNybro OK11:49
Jan-Ulf KarlssonMålilla OK11:51
Ingvar PerssonFK Åsen11:53

D75

2 250 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt AxelssonNybro OK11:13
Elsa SvenssonOK Vilse 8711:15

H75

2 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ragnar OlssonRonneby OK11:01
Stig KarlssonTorsås OK11:03
Stig KarlssonLessebo OK11:05
Kjell MånssonKarlskrona SOK11:07
Göran ThourVärend GN OL11:09
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad11:11
Bertil OttossonFK Göingarna11:13
Kurt BergstrandLessebo OK11:15
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:17

D80

2 250 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin HenmyrOK Vilse 8711:17
Karin LexellOK Torfinn11:19

H80

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bernt PeterssonAlvesta SOK11:01
Sivert AxelssonKalmar OK11:03
Torsten HannrupOK Kompassen11:05
Göran FolkessonRonneby OK11:07
Allan HåkanssonSOK Viljan11:09

H85

2 250 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt EdvardssonOK Torfinn11:21
Inge HåkanssonOK Linné11:23
Sven SvenssonKarlskrona SOK11:25

Inskolning

1 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid AnderssonOK Orion11:00:40
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK11:01:45
Lisa DernegårdÅlems OK11:19:01
Loke BorgkvistKarlskrona SOK11:19:46
Lova BorgkvistKarlskrona SOK11:20:29
Filip BengtslinLunds OK11:24:02
Elina LindénVäxjö OK11:31:36
Algot LarssonKlubblös12:18:54
Eleonor PihlOK Pan Kristianstad12:32:24

U1

1 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle HåkanssonRonneby OK11:16:27
Katarina JohanssonOK Orion12:10:14
Meja HåkanssonRonneby OK12:15:13

U2

2 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tiio LivfKexholms SK10:46:41
Agnes HöglundEksjö SOK10:53:33
Tove JakobssonEksjö SOK11:04:56
Måns PerssonEksjö SOK11:05:00
Olle SaleskogRonneby OK11:05:10
Ivar HolmstrandOK Landehof11:12:33
Benjamin KlemmingKalmar OK11:20:54
Olle BlomkvistKarlskrona SOK11:22:15
David ArvmyrenOK Orion11:49:03
Märta SvennerudKarlskrona SOK11:58:30
Alvin DernegårdÅlems OK12:42:03
Anton FaxénVäxjö OK12:44:39

Öppen motion 1

2 520 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Neo LivfKexholms SK10:49:11
Simon OlofssonKarlskrona SOK11:01:20
Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK11:03:45
Carina SellgrenOK Stigen11:05:56
Tina LindströmOK Skogsfalken11:26:08

Öppen motion 3

3 050 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens FastBoxholm-Mjölby OL10:51:39
Jennie SaleskogRonneby OK10:58:26
Erik SundelinOK Orion11:01:25
Katarina SundelinOK Orion11:01:28
Erik WhilborgOK Gynge11:06:05
Anneli WhilbergOK Gynge11:06:46
Carolina MagnussonLinköpings OK11:08:15
Victor JosefssonOK Skogsfalken11:11:23
Barbro NilssonAlvesta SOK11:13:05
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad11:23:01
Erik NilssonOK Pan-Kristianstad11:23:09
Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK11:23:31
Stina KarlssonNybro OK11:25:23
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan11:29:09
Jenny JakobssonEksjö SOK11:29:16
Li-Min SvenssonOK Älme11:30:10
Rosita KarlssonVäxjö AIS11:34:07
MariAnn SvenssonVäxjö AIS11:40:15
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:47:34
Marie SvennerudKarlskrona SOK12:05:09

Öppen motion 5

3 150 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne BerganderEksjö SOK10:53:31
Jonathan LjungbergOK Skogsfalken11:00:30
Clas NilssonKarlskrona SOK11:01:23
Håkan SellgrenOK Stigen11:05:49
Åsa PerssonEksjö SOK11:08:22
Marcus SvennerudKarlskrona SOK11:10:35
Sofia NylanderKalmar OK11:12:04
Ulf Carlsson Växjö AIS11:14:44
Mia HallabroHässleholms OK11:18:06
Kerstin DahlHärlövs IF11:19:14
Jeanette AnderssonKarlskrona SOK11:20:28
Linda Krafft UnossonKalmar OK11:21:17
Henrik ViktorssonOK Skogsfalken11:23:02
Magnus HanssonStigmännen Karlshamns OK11:23:15
Birgitta MattsonOK Kåre11:23:24
Anna Karin PeterssonVäxjö OK11:23:30
Karin Rahm BjörneldKalmar OK11:27:36
Lars KreutnerSOK Viljan11:41:13
Magdalena NordinOK Silva11:48:33
Jonatan HöstHjärnarps OL11:56:00
Johan FridströmOK Dacke11:59:18
Joacim FranssonAnderstorps OK12:01:28
Kristina BerlinKarlskrona SOK12:03:02
Maria SturessonAnderstorps OK12:07:06

Öppen motion 7

2 800 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per SvenssonFinspångs SOK10:19:10
Lisa KorallMotala AIF OL10:46:17
Per KällvikÅmåls OK10:48:21
Sofia ÖstenssonOK Tranan10:49:17
Sofia GustavssonAlvesta SOK10:51:08
Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna10:51:33
Jan SundbüeOK Hällen10:51:54
Jeanette VigertssonTorsås OK10:52:19
Ingemar ErlandssonVäxjö OK10:52:54
Rolf SpångbergLunds OK10:54:49
Tommy WahlbergVäxjö OK10:55:03
Niklas KronkvistÖrkelljunga FK10:57:48
Eva RådströmÖrkelljunga FK10:57:59
Arne AnderssonOK Torfinn11:00:05
Ida WillénFalköpings AIK OK11:00:28
Johan JylltorpLinköpings OK11:00:41
Ebba FolkessonKlubblös11:00:46
Susanne LundgrenVäxjö OK11:01:05
Kjell LindholmSol Tranås11:01:15
Helen NilssonHärlövs IF11:01:54
Marina JohanssonOK Njudung11:02:12
Åke ÖstberghKarlskrona SOK11:03:42
Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK11:04:21
Ludwina RedtzerAttunda OK11:04:27
Ulf LundbergKalmar OK11:04:38
Leif JohanssonKexholms SK11:05:54
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK11:06:40
Sarah MagnussonLinköpings OK11:08:38
Kerstin BroadRonneby OK11:09:22
Ingela EkelövSkåneslättens OL11:10:31
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK11:12:47
Linn OlssonOK Orion11:13:48
Kristina LandgrenMalmö OK11:14:35
Michael BroadRonneby OK11:16:37
Eva ArvidssonAlvesta SOK11:17:37
Åsa Flink-SvenssonNässjö OK11:18:32
Ulf JohanssonKarlskrona SOK11:20:44
Lovisa NordSol Tranås11:21:23
Christer NilssonKarlskrona SOK11:23:22
Leif IngemarssonKarlskrona SOK11:24:05
Anna HertinIK Hakarpspojkarna11:25:49
Conny BerggrenVäxjö AIS11:27:05
Katarina FastOK Pan-Kristianstad11:27:19
Ingela KlintbergEksjö SOK11:28:49
Annika LeufvénÅmåls OK11:30:16
Erik NybergNybro OK11:30:52
Arne KlintbergEksjö SOK11:32:45
Christer LjungquistLunds OK11:34:00
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL11:34:06
Olle RingRonneby OK11:34:44
Hanna RingRonneby OK11:35:03
Stefan BerglinOK Dacke11:37:08
Gösta LingeKarlskrona SOK11:41:02
Inga LjungquistLunds OK11:41:36
Micael ElmbladBredaryds SOK11:45:16
Mats IngvarssonOK Vilse 8711:53:51
Per BrattRonneby OK12:00:57
Stefan G LarssonOK Njudung12:20:05
Lars SvenssonOK Vilse 8712:22:03
Rebecca SvenssonVärend GN OL12:40:41

Öppen motion 8

4 490 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria MagnussonSävedalens AIK10:34:10
Henrik HamreforsVästerås SOK10:42:25
Olle KarlströmOK Linné10:48:25
Veronica AdolfssonAnderstorps OK10:49:59
Göran NordSol Tranås10:52:17
Lars JacobssonDegerfors OK10:56:49
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF10:57:52
Mathias HallménOK Denseln10:58:48
Lars HolmbergIF Hagen11:01:18
Björn ZettervallKarlskrona SOK11:02:32
Karin DernegårdÅlems OK11:02:38
Björn KarlssonKexholms SK11:03:07
Björn AxelssonTullinge SK11:03:49
Victoria AsketunOK Roxen11:04:03
Johan EkelövSkåneslättens OL11:05:13
Stefan DjurstedtEksjö SOK11:05:18
Anders EdvardssonEksjö SOK11:05:24
Michael Leth JessOK Roskilde11:05:27
Lena NorrmanIS Kullen11:06:25
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:07:10
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK11:08:05
Frida KarlssonLinköpings OK11:09:13
David AnderssonIFK Lidingö SOK11:10:03
Hanne Möller JensenOK Roskilde11:10:48
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK11:11:25
Tea MarkholmSkåneslättens OL11:11:36
Christer JohanssonEksjö SOK11:16:59
Måns FaxénVäxjö OK11:17:42
Marie NordSol Tranås11:21:19
Marcus BlomkvistKarlskrona SOK11:22:51
Göran FastOK Pan-Kristianstad11:22:54
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK11:23:06
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK11:23:11
Timothée LEGRANDLinköpings OK11:23:13
Patric NilssonKlubblös11:23:18
Håkan AnderssonKarlskrona SOK11:24:07
Erik MöllerArboga OK11:25:05
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:26:21
Jonas FalkmyrKarlskrona SOK11:27:17
Mikael LarssonOK Hällen11:29:57
Yuri OmelchenkoOK Orion11:30:13
Isabella TapperIFK Lidingö SOK11:32:00
Markus AlmgrenKarlskrona SOK11:32:18
Cecilia BrattOK Orion11:33:24
Maja PetterssonKarlskrona SOK11:34:04
Anna ErikssonRonneby OK11:35:19
Anton ÖsterbladKarlskrona SOK11:38:25
Niklas SundqvistTullinge SK11:40:20
Susanne JohannessonRonneby OK11:42:18
Dennis TollOK Njudung11:43:31
Lars NordgrenEksjö SOK11:44:21
Jonas UllerKils OK11:45:10
Hanna JohannessonRonneby OK11:48:03
Alexander LivfKexholms SK11:49:04
Mats KindlundOK Tranan11:55:10
Annika EricssonVäxjö OK11:57:46
Ulrik KarlssonMotala AIF OL12:05:55
Elias AlloucheKlubblöst12:13:36
Rickard JakobssonEksjö SOK12:16:27
Maria HolmstrandOK Landehof12:24:22
Rasmus SvenssonVärend GN OL12:37:22
Pär SvenssonVärend GN OL12:43:24

Annonser