Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Bosarpsträffen, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Bosarpsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 18 mars 2017

D21

3 820 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258108Moa KjellstrandCentrum OK09:58
355949Hannah PetersonOK Torfinn10:02
448834Matilda NilssonOK Gynge10:06
41633Emelie AnderssonHässleholms OK10:10
13792Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad10:14
19146Lindha HellnerFK Göingarna10:18
900412Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:22
7960226Rebecka HoppeIF Thor10:26
900607Emelie OlssonÖrkelljunga FK10:30
960416Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:34
9806090Amanda LeoIK Hakarpspojkarna10:38
1411289Mette StubPI-København10:42
241704Sofie HavängMalmö OK10:46
403899Mathilda JägrydSkåneslättens OL10:50
9101722Wiviann OttossonMalmö OK10:54
234922Pia OlssonOK Pan-Kristianstad10:58

H21

4 930 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9810930Felix AlnervikHelsingborgs SOK09:49
931227Algot NajvikOK Pan-Kristianstad09:52
9640611Klas NilssonOL Norska09:56
8091108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:00
15534Viktor HermanssonOK Stigen10:04
884421Fredrik JohanssonBredaryds SOK10:08
2089040Rasmus LarssonMalmö OK10:12
970315Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken10:16
2083837Staffan AhltinMalmö OK10:20
8638365Anders JägrydSkåneslättens OL10:24
9101404Emanuel StridOK Torfinn10:28
8442385Wiktor RydlundHässleholms OK10:32
761207Håkan GunnarssonFK Göingarna10:36
882011Martin HederskogIFK Umeå10:40
820282Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:44
1162804Tommy GartingMalmö OK10:48
787976Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad10:52
240955Christian GlantzAndrarums IF10:56
940833Joel KristianssonSkåneslättens OL11:00
9102590Sam ErikssonAndrarums IF11:04
820218Jonathan GunnarssonMalmö OK11:08
9930525Charlie StoltRehns BK11:12
886622Patrik LindebergSkåneslättens OL11:16
36039Mikael EnbergÖrkelljunga FK11:20
696669Erik BengtssonFK Åsen11:24
780131Henrik OlofssonOK Kompassen11:28

D18

3 660 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9990501Emmy HelmerssonHässleholms OK10:00
9990617Sofia DahlHärlövs IF10:03
990428Elinor DelinOK Pan-Kristianstad10:06
29725Elin DjupsjöHalmstad OK10:09
565432Irmalinn NilssonHärlövs IF10:12

H18

3 820 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058760Emil NilssonAndrarums IF11:06
7001113Hugo HåkanssonIK Ymer11:10
700227Oscar EhrnbornAndrarums IF11:14
442318Eskil EllmanHässleholms OK11:18

D16

3 660 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1010626Alma LeijonHärlövs IF10:01
9140907Clara EhrnbornAndrarums IF10:05
450466Embla CinthioSkåneslättens OL10:09
8020326Elin NilssonAndrarums IF10:13
8442363Nellie RydlundHässleholms OK10:17
575799Sofia PalmFK Boken10:21
9031101Thea BökmanHelsingborgs SOK10:25
9020728Agnes LindblomMalmö OK10:29
9010914Clara DahlHärlövs IF10:33
448767Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:37
8010914Maja TenghagenHärlövs IF10:41

H16

3 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441202Lukas GustafssonIK Ymer10:49
772424Brian AhlmAndrarums IF10:53
9027012Adam LindblomMalmö OK10:57
433628Albin WidmanIK Ymer11:01
8010421Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:05
7090110Melvin NilssonHärlövs IF11:09
1449293Jacob MobergHelsingborgs SOK11:13

D16 Kort

3 010 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347211Nelli OlvegårdFK Göingarna10:21

D14

3 010 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085368Alice PerssonOK Tyringe10:01
428997Alice OlvegårdFK Göingarna10:03
8041225Linnea RydlundHässleholms OK10:05
9165622Alva NystedtSkåneslättens OL10:07
7030527Linnea LeijonHärlövs IF10:09
450714Moa WallenborgOK Kontinent10:11
1202004Alva SvenssonFK Åsen10:13
26123Cornelia MöllerOK Kontinent10:15
9031226Hanna LarssonYstads OK10:17
330955Tova LevinssonMalmö OK10:19

H14

3 010 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
683614Axel TenghagenHärlövs IF10:25
448360Adam JohanssonSkåneslättens OL10:27
887876Alfred AhltinMalmö OK10:29
9101539Jakob IngelströmOK Gynge10:31
9030415David AlménTrollhättans SOK10:33
8629807Tage KinellIFK Göteborg10:35
9030906Ivar HelmerssonHässleholms OK10:37
1040903David MorénHjärnarps OL10:39
2083895Ludwig AnderssonAndrarums IF10:41
2057275Erik JohanssonFK Boken10:43
347466Jonathan PalmingerMalmö OK10:45

D14 Kort

2 460 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440892Stella BurénIK Ymer10:38
452405Ida MeijerFK Åsen10:40
930419Ronja KarlssonHärlövs IF10:42

H14 Kort

2 460 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452411Isak LevinFK Åsen10:46
2058795Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK10:48
452413Karl JohannessonFK Åsen10:50
1103113Gustav NilssonHärlövs IF10:52
452403Erik OlssonFK Åsen10:54
2800735Magnus LundsgaardOK Kontinent10:56

D12

2 460 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450442Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:00
1060118Hanna MorénHjärnarps OL10:02
443579Elin EdvinssonFK Åsen10:04
8050913Tuva SelinFK Göingarna10:06
2063886Alice JohanssonFK Boken10:08
452516Klara MöllerOK Kontinent10:10
7770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:12

H12

2 460 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1051123Gunnar WessbergHärlövs IF10:16
1418157Hannes DahlbergSkåneslättens OL10:18
8100100Wilmer SelinFK Göingarna10:20
1399747Elia KämpeÖrkelljunga FK10:22
2058756Elias NilssonAndrarums IF10:24
1459505Isak LindelövHjärnarps OL10:26
8001001Svante SelinFK Göingarna10:28
8050410Noah KrikströmHjärnarps OL10:30
256858Viktor AhltinMalmö OK10:32
2109399Edwin FalkstrandTormestorps IF10:34
1200205Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:36

D12 Kort

2 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1060607Alice WernklevIK Ymer10:41
451208Anna-Lisa KinellIFK Göteborg10:44
244601Emelia CarlströmFK Boken10:47
27904Linnéa BjärbyFrosta OK10:50

H12 Kort

2 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246394Casper PegardOK Gynge10:20

D10

2 320 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353082Saga ChristensenSkåneslättens OL10:02
42606My WallenborgOK Kontinent10:05
452598Julia EdvinssonFK Åsen10:08
8071216Smilla ThomassonFK Göingarna10:11
1081218Olivia SvenssonFK Åsen10:14
2075332Liv LundsgaardOK Kontinent10:17

H10

2 320 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:23
2085366Nils PerssonOK Tyringe10:26
8070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:29
448826Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:32
218300Arvid FalkstrandTormestorps IF10:35

D35

3 660 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16810Johanna BerntssonMalmö OK10:15
9790301Maria MickelåkerAndrarums IF10:18
9102606Anna WikströmHästveda OK10:21
9821120Marie SvenssonFK Åsen10:24
7791202Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:27
9808808Line LundsgaardOK Kontinent10:30
444091Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:33
678900Carolina NilssonOK Kompassen10:36

H35

4 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7207293Andreas PalmertzHelsingborgs SOK10:32
781200Mikael PerssonFK Göingarna10:35
8000037Jonas NorénHelsingborgs SOK10:38

D40

3 660 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1973013Marie NilssonHärlövs IF10:39
446071Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:42
452565Anna MöllerOK Kontinent10:45
7501114Jenny LindblomMalmö OK10:48
7730227Maria PetterssonHalmstad OK10:51
444057Sara PalmingerMalmö OK10:54
7612201Anna LindelövHjärnarps OL10:57
239806Malin LeijonHärlövs IF11:00
26690Camilla SelinFK Göingarna11:03
345279Lotte HenrikssonSimrishamns OK11:06
1240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:09
448824Kerstin OlvegårdFK Göingarna11:12

H40

4 120 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1008415Jon MobergFK Göingarna09:59
9730412Heide PerssonAndrarums IF10:01
9440144Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:03
8629806Stefan KinellIFK Göteborg10:05
9101727Johan SanderSkåneslättens OL10:07
7501081Henrik LindblomMalmö OK10:09
9015774Patrik IngelströmOK Gynge10:11
15906Magnus EmilssonFK Åsen10:13
2095443Mikael ThomassonFK Göingarna10:15

D45

3 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441283Jenny JohanssonIK Ymer10:36
8301270Carina RydlundHässleholms OK10:39
17513Ingela LevinssonMalmö OK10:42
681219Ingela ThoressonAndrarums IF10:45
699331Susanne WallenborgOK Kontinent10:48
449728Malin WeidenSkåneslättens OL10:51
2063832Josefina BerglundFK Boken10:54
1720423Lotta MorénHjärnarps OL10:57
421194Linda WesterlundFrosta OK11:00
682312Camilla CarlssonHärlövs IF11:03

H45

4 120 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
681127Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad10:17
26107Pontus GustavssonOK Kontinent10:19
445410Tomas VensrydEslövs FK10:21
8080570Magnus RydlundHässleholms OK10:23
690906Thomas LåstbomHärlövs IF10:25
42609Magnus WallenborgOK Kontinent10:27
1690819Lennart MorénHjärnarps OL10:29
7721201Martin JohanssonHalmstad OK10:31
7102160Håkan PalmFK Boken10:33
690405Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:35
2057274Dan JohanssonFK Boken10:37
450393Anders LevinssonMalmö OK10:39
9997105Nils HelmerssonHässleholms OK10:41
2052719Dennis HansenOK Kompassen10:43
234427Lars DahlHärlövs IF10:45
7109140Björn MöllerOK Kontinent10:47
8231268Magnus TenghagenHärlövs IF10:49
16277Anders SelinFK Göingarna10:51
429963Mats OrrhedeHelsingborgs SOK10:53
15365Magnus LarsenFK Boken10:55
630912Bengt OlssonEslövs FK10:57

D50

3 240 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7630502Christina SternerTockarps IK10:00
9630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:03
408984Karin JägrydSkåneslättens OL10:06
16484Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:09
9670715Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:12
1399769Marie OlssonÖrkelljunga FK10:15
47186Christel OlssonFK Åsen10:18
670955Susanne KarlssonHärlövs IF10:21
256320Anette ThoressonAndrarums IF10:24
660812Annika EngelHässleholms OK10:27
1399741Christina BjörkÖrkelljunga FK10:30

H50

3 690 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9630618Hans KööhlerTrollhättans SOK09:58
452289Johan BökmanHelsingborgs SOK10:01
640319Håkan NordahlSimrishamns OK10:04
306490Jörgen HallénTrollhättans SOK10:07
641207Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:10
441235Stig GustafssonIK Ymer10:13
640831Tomas NilssonHässleholms OK10:16
438138Jan JohanssonSkåneslättens OL10:19
9030463Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:22
204908Roland StrandFK Åsen10:25
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg10:28
26693Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad10:31

D55

3 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304871Eva WildmarkFK Boken10:00
452119Catharina KarlssonTrollhättans SOK10:04
25491Yvonne AnderssonHässleholms OK10:08
601224Tina HagårdRävetofta OK10:12
36650Anna Thorell-JönssonOK Kontinent10:16
12048Carina GöranssonYstads OK10:20
30403Kerstin NilssonMalmö OK10:24
1396116Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:28
28801Gun EricssonSkåneslättens OL10:32

H55

3 690 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29124Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK10:37
1411290Bruno StubPI-København10:40
7590415Mats BrorssonTockarps IK10:43
9895435Benjamin ViebkeMalmö OK10:46
262760Håkan JönssonOK Kontinent10:49
2058739Jan NilssonAndrarums IF10:52
29731Roger DjupsjöHalmstad OK10:55
350553Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:58
610310Tomas AnderssonTrollhättans SOK11:01
7000272Claus MikkelsenHerlufsholm OK11:04

D60

2 730 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
554422Ina LindebergSkåneslättens OL10:47
17914Lisbeth DahlHelsingborgs SOK10:49
540609Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad10:51

H60

3 690 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43058Thom SandvikAvesta OK09:53
540211Torgny OttossonOK Torfinn09:56
6188Roland DahlmanMalmö OK09:59
226150Håkan Berglund LakeKovlands IF10:02
561106Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:05
27731Stefan ArbinAnnebergs GIF10:08
2087136Ulf BengtssonOK Kompassen10:11
650728Lennart ErforsOK Torfinn10:14
8262135Stellan MartinssonOK Tyringe10:17
1531029Hans EkbergTrollhättans SOK10:20
9199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:23
1531028Lars EkbergTrollhättans SOK10:26
259132Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad10:29

D65

2 730 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9639108Margareta HeldFK Åsen10:53
7500209Åsa StåhlHjärnarps OL10:55
16300Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:57
354084Inger GlansOK Torfinn10:59
970478Karin PerssonOK Tyringe11:01
9500417Karin LarssonOK Kompassen11:03
27732Gunvor ArbinAnnebergs GIF11:05
237544Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL11:07
2052700Sonja HammarOK Kompassen11:09

H65

3 220 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258564Jorma KarvonenTarpian Suunta09:59
306696Olle GranathSurahammars SOK10:03
555448Leif MalmHärlövs IF10:07
987000Agne BengtssonOK Kompassen10:11
504287Lennart HävrénTullinge SK10:15
1413015Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:19
581124Nils-Erik BondessonFrosta OK10:23
511230Bengt HanssonAndrarums IF10:27
36415Jörgen HallbergIK Ymer10:31
240949Kent R NilssonAndrarums IF10:35
9818252Tommy HeldFK Åsen10:39
451942Lennart GustafssonJönköpings OK10:43
9481206Lars PerssonOK Kompassen10:47
7888777Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:51
17161Bill SchölinTockarps IK10:55
442564Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:59
600109Göran LarssonOK Kompassen11:03
1501114Anders KumlinIK Ymer11:07
17425Göran JohnssonSkåneslättens OL11:11
7520630Börje GustavssonTrollhättans SOK11:15
16064Christer LjungdahlHjärnarps OL11:19
17931Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:23
7480502Åke PerssonHjärnarps OL11:27

D70

2 490 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16187Karin BengtssonOK Kompassen10:13:00
17529Britt BülowMalmö OK10:16:00
1662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:19:00
554310Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:22:00
17079Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad10:25:00
15383Birgit PalmFK Boken10:28:00
16623Brita DahlbergHässleholms OK10:31:00
25270Torill SvendsenFrosta OK10:34:00
41624Eva EskilssonHässleholms OK10:37:00
444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:41:32

H70

3 030 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9470110Jan PerssonYstads OK10:00
7471006Bengt StåhlHjärnarps OL10:02
33722Kjell LindauOK Kompassen10:04
17490Bo BülowMalmö OK10:06
947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:08
7451005Ingvar PerssonFK Åsen10:10
208228Stig LarssonRävetofta OK10:12
2107546Inge PerssonFK Boken10:14
511010Håkan NilssonMalmö OK10:16
204403Björn NordströmHässleholms OK10:18
1413026Roy OvessonHelsingborgs SOK10:20
9664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:22
12343Jan-Evert OlssonAndrarums IF10:24
30457Krister LindebergMalmö OK10:26
671202Leif SandgrenFrosta OK10:28

H75

3 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2050839Kenneth LindborgHässleholms OK10:32
2057367Erland LingJönköpings OK10:34
47196Nils-Eric EricsonFK Åsen10:36
258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:38
1391130Anders CarlssonSkåneslättens OL10:40
41989Bertil ErikssonMalmö OK10:42
28568Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:44
436126Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:46
30455Benny JohanssonMalmö OK10:48
743217Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL10:50
240952Bertil OlofssonAndrarums IF10:52
9101537Arne GustafssonMalmö OK10:54
16190Allan HammarOK Kompassen10:56

D80

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
520216Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:01
450325Gun HanssonYstads OK10:05

H80

2 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660818Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:46
29245Bo BengtssonHässleholms OK10:49
43492Bo UllmanOK Pan-Kristianstad10:52
15920Jan-Eric NelkingFK Åsen10:55
36050Torsten HannrupOK Kompassen10:58
9193301Leif ClaessonTormestorps IF11:01
9005071Klas TykessonSkåneslättens OL11:04

H85

2 490 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9009313Ingvar PeterssonHässleholms OK10:00
570206Bertil JohanssonSkåneslättens OL10:04
33437Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:08

H90

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9060227Curth SvenssonSkåneslättens OL10:14
802005Rune IsakssonHelsingborgs SOK10:18

Inskolning

1 480 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304876Gustaf EhrnbornAndrarums IF10:00:00
23034Love PalmertzHelsingborgs SOK10:47:24
14223Liv PalmertzHelsingborgs SOK10:47:40

U1D

1 840 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107174Ellen LindbergIK Ymer09:48:13

U1H

1 840 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075167Simon HallbergIK Ymer09:52:28

U2D

2 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8080117Annie KrikströmHjärnarps OL10:00:00
2104137Frida EmilssonFK Åsen10:06:21
209842Elin PeterssonIK Ymer10:07:30
18548Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:38:13

U2H

2 320 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
218220Axel FalkstrandTormestorps IF10:24:44
16181Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK10:42:27
244645Anton CarlströmFK Boken10:47:05
2107536Simon MalmqvistFrosta OK10:50:06

Öppen motion 1

2 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9720614Birgitta HåkanssonIK Ymer09:55:46
28464Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:07:54

Öppen motion 3

3 030 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452408Dan LindFK Åsen09:00:00
219946Torbjörn JohanssonOK Tuvan09:49:04
2052775Iréne BengtssonOK Kompassen09:49:24
2093538Ulla KarlssonOK Tyringe09:59:06
9051004Cajsa KrikströmHjärnarps OL10:00:00
17432Maria Foster SchadRingsjö OK10:01:32
16622Jan DahlbergHässleholms OK10:03:01
1100476Johanna EdvinssonFK Åsen10:05:37
540503Elias PeterssonIK Ymer10:07:53
2088952Oscar ÖsterlundIK Ymer10:10:35
2088971Joakim ÖsterlundIK Ymer10:10:36
258101Malin ÖsterlundIK Ymer10:10:41
258102Emma WarsaeusIK Ymer10:10:43
2085382Thomas PerssonOK Tyringe10:15:12
2104056Petra VensrydEslövs FK10:16:37
445430Edvin VensrydEslövs FK10:16:39
960226Sara EngströmKlubblös10:18:25
1318894Anna LevinFK Åsen10:27:03
239733Susan StubPI-København10:31:19
441839Carina AronssonHässleholms OK10:49:34
213817Mikael NilssonOK Tyringe10:50:20
25482Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK10:52:01
258113Peter LindahlKlubblös10:53:17
18991Marie HolmanderKlubblös10:53:19
2063326Filip EllmanHässleholms OK10:54:32

Öppen motion 5

3 360 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421158Fredrik JagenheimFrosta OK09:48:56
1399774Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:00:00
1141414Lisa LjungIK Ymer10:02:05
1141415Ulrika LjungIK Ymer10:02:06
428839Ida OlssonTorsås OK10:04:54
1111175Niklas EdvinssonFK Åsen10:06:45
1965090Magnus NilssonHärlövs IF10:09:02
1399777Elin WelanderÖrkelljunga FK10:10:09
7204059Emilia ÖsterlundIK Ymer10:11:01
1790702Karolina SvenssonFK Åsen10:15:52
8041010Felix ThomassonFK Göingarna10:16:19
2095447Annelie ThomassonFK Göingarna10:16:21
1460808Ola SvenssonFK Åsen10:16:32
1990426Madelene NilssonFK Åsen10:17:38
9721231Michael NilssonAndrarums IF10:25:09
239731Line StubPI-København10:30:04
2101761Carina JönssonFK Åsen10:30:55
640801Robert BurénIK Ymer10:42:22
433489Sara BengtssonMalmö OK10:42:24
2078239Peter RosvallFrosta OK10:47:45
246735Lena DanielssonHärlövs IF10:49:55
253906Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe10:51:35

Öppen motion 7

3 030 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9878956Radka KühnelTrollhättans SOK09:44:26
977532Barbro MartinssonOK Tyringe09:46:34
9870718Gustaf SchejaFrosta OK09:46:35
2058271Ia GranatSurahammars SOK09:46:38
1969091Magnus LindbergIK Ymer09:46:56
2067170Anders HenrikssonIS Skanne09:50:15
2041896Stefan HåkanssonIK Ymer09:55:50
239813Maria DelinOK Pan-Kristianstad09:57:49
7460915Ebbe MalmMarkaryds FK09:58:45
341394Linda SvenssonSkåneslättens OL10:00:29
229781Tommy OlssonTorsås OK10:05:26
306646Ulla OlssonTorsås OK10:06:05
500918Helen NilssonHärlövs IF10:11:40
930503Matilda StenssonHelsingborgs SOK10:12:48
26670Rickard MattissonFK Göingarna10:17:10
306131Lisbeth LindebergMalmö OK10:20:00
9600928Bengt LarssonYstads OK10:22:34
428992Johan LindgårdFK Göingarna10:25:18
511011Kristina LandgrenMalmö OK10:26:12
309191Lennart MånssonRingsjö OK10:34:52
7207836Eva OlssonFK Åsen10:41:22
448823Claes OlvegårdFK Göingarna10:44:36
7771114Peter WernklevIK Ymer10:45:17
421160Anna BjärbyFrosta OK10:50:10
7201380Marie NordströmHjärnarps OL10:55:23
306692Kerstin OlssonEslövs FK10:56:22
551118Lars StrandSkåneslättens OL11:14:03
17743Karin AndressonSkåneslättens OL11:16:02

Öppen motion 8

3 980 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
591007Lena StrandMarkaryds FK09:43:25
443211Emma HolgerssonKlubblös09:44:17
450392Åsa JentschKlubblös09:52:51
2088433Klas BogsjöHelsingborgs SOK09:53:16
721102Olle WindeliusFrosta OK09:57:32
840417Jonas HjertFalköpings AIK OK10:00:00
7201377Fredrik StåhlHjärnarps OL10:05:58
343284Peter HeldFK Åsen10:06:38
901008Emil WestessonOK Kontinent10:06:51
17042Anders PerssonTockarps IK10:09:22
880530Robin WestessonOK Kontinent10:11:52
225762Per PegardOK Gynge10:18:34
504760David SällbergFK Åsen10:23:08
7000137Filip SjöforsOK Älme10:23:54
741028Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF10:24:56
7444066Stein ØstbyMalmö OK10:25:31
2112242Göran LassingKlubblös10:28:44
421412Jonas GustafssonAndrarums IF10:33:08
9821611Martin JönssonSkåneslättens OL10:39:34
47193Sandra NilssonFK Åsen10:42:30
9890510Rasmus PerssonSkåneslättens OL10:49:02
7011217Samuel LåstbomHärlövs IF10:49:53
8197706Ola KrikströmHjärnarps OL10:50:44
7661217Roger NilssonLaholms IF OK10:53:34
513817Evelina BengtssonOK Tyringe10:54:07
850404Pia-Maria BondessonFrosta OK11:03:25
208961Göran MattssonSkåneslättens OL11:10:18
1252660Sebastian GieseÖrkelljunga FK11:18:34
36056Jonas OlssonÖrkelljunga FK11:21:08
443239Fredrik NygrenKlubblös11:21:30
450394Andreas JentschKlubblös11:25:04

Öppen motion 10

3 980 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262131Lennart MartinssonOK Tyringe09:48:07
441510Kerstin HolgerssonKlubblös09:56:01
256340Christina NilssonAndrarums IF10:04:34
12339Rolf NilssonAndrarums IF10:10:05
39610Lennart WiderströmIK Ymer10:34:47
7201375Willie OlssonRävetofta OK10:35:34
27905Leif KarlssonFrosta OK10:39:54
19083Ronny LiljenbergEslövs FK10:45:06
19086Stefan AdolfssonEslövs FK10:51:29
2060772Monika LydinOK Kontinent10:52:24
442027Mats HolgerssonKlubblös10:56:26

Öppen motion 12

1 480 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
258118Nils NygrenKlubblös11:35:10
258107Arvid JentschKlubblös11:35:12

Annonser