Startlista för Hjortsöndan

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hjortsöndan
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: söndag 17 september 2017

D21

7 030 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Kristin SkaarRyda SK09:56
42Selma MoqvistLerums SOK09:59
43Ida WillénFalköpings AIK OK10:02
44Lovisa NilssonSävedalens AIK10:05
45Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb10:08
46Sofia LarssonHestra IF10:11
47Elin TörnrothHjobygdens OK10:14
48Josefine CarlssonIFK Göteborg10:17
49Emelie UnossonBredareds IF10:20
50Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:23
51Sara BengtssonSävedalens AIK10:26
52Lina StrandGöteborg-Majorna OK10:29
53Sanna SvenssonSävedalens AIK10:32
54Lisa ÅkessonMarkbygdens OK10:35
55Lovisa LemanGöteborgs SK10:38
56Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:41

H21

9 350 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
61Victor FlingmarkUddevalla OK10:02
62Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:05
63Johan WikströmSävedalens AIK10:08
64Christoffer OlssonUddevalla OK10:11
65Andreas HolmqvistHestra IF10:14
66David RunemalmNybro OK10:17
67Simon WallmanOK Kullingshof10:20
68Albin ClaessonSävedalens AIK10:23
69Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK10:26
70Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad10:29
71Björn KarlssonOK Orinto10:32
72Thomas AspIFK Göteborg10:35
73Ilya BeliankaSävedalens AIK10:38
74Daniel OlssonUddevalla OK10:41
75Oscar IvarssonHestra IF10:44
76Magnus CarlstedtSävedalens AIK10:47
77Jonas MerzGöteborg-Majorna OK10:50
78Benjamin EdlundHestra IF10:53
79Filip JohanssonOK Tyr10:56
80Martin LindqvistStenungsunds OK10:59
81Karl LevinSävedalens AIK11:02
82Magnus HomannOK Orinto11:05
83Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb11:08

D21 Kort

4 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PollMölndal Outdoor IF09:57
Lotta NybergOK Alehof10:00

H21 Kort

7 200 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas KarlssonSävedalens AIK10:01
Arvid HammarFK Herkules10:04
Tommy StenkvistRyda SK10:07
Erik HanssonBredareds IF10:10
John GabrielssonSävedalens AIK10:13

H18

6 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas JohanssonOK Tranan10:02
Isak KällsmyrOK Kullingshof10:05
Erik LundStenungsunds OK10:08
Oscar KarlssonTrollhättans SOK10:11
Gabriel BladOK Kullingshof10:14

D16

4 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie RönnborgIK Uven10:01

H16

5 470 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle ElfströmOK Orinto10:01
William WasseniusUddevalla OK10:04
Erik JohanssonOK Alehof10:07
Gustav BohmanOK Orinto10:10
Linus BoströmOK Alehof10:13

D14

3 880 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emia HjortFalköpings AIK OK09:58
Ida BengtssonOK Alehof10:01
Vera ElfströmOK Orinto10:04
Unni GranforsIF Rigor10:07
Isabelle JarnelidOK Kullingshof10:10
Stella BurénIK Ymer10:13
Emilia KraftIK Uven10:16
Wilma PetterssonOK Kullingshof10:19
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna10:22
Matilda AspIFK Göteborg10:25
Astrid ErikssonUlricehamns OK10:28

H14

3 800 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam SkoglundUlricehamns OK10:00
Filip IngemarssonHestra IF10:02
Oskar DahlinIK Gandvik10:04
Simon BååthSävedalens AIK10:06
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK10:08
Karl GranforsOK Landehof10:10
Anton KastrupFK Herkules10:12
Alfred JohanssonOK Alehof10:14
David AlménTrollhättans SOK10:16
William SturessonLerums SOK10:18
Lowe HammarFK Herkules10:20
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:22
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:24
Mikael BjörckIK Uven10:26
Alvin OllanderOK Landehof10:28
Tobias JohanssonOK Löftan10:32
Simon LjungkvistOK Alehof10:34
Alfred HallqvistUlricehamns OK10:36
Samuel BökeOK Kullingshof10:38
Albin NyqvistOK Landehof10:40
Simon AlfredssonLerums SOK10:42
Adrian BergqvistOK Alehof10:44
Alfred LeonTrollhättans SOK10:46
William RönnborgIK Uven10:48
Johan LundStenungsunds OK10:50

H14 Kort

2 760 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar NymanOK Gipen10:01
Hampus ElmquistBredareds IF10:04

D12

2 780 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin HöggärdeOK Kullingshof09:57
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK10:00
Emma KarlssonOK Landehof10:03
Hanna NilssonHestra IF10:06
Miranda WallströmSävedalens AIK10:09
Maja NymanVänersborgs SK10:12
Alice WernklevIK Ymer10:15
Lisa ErikssonOK Landehof10:18
Klara NilssonHestra IF10:21
Lisa ÖstenssonOK Tranan10:24
Moa HolstenHestra IF10:27
Lovisa WrightLerums SOK10:30
Helena ErikssonUlricehamns OK10:33
Elsa MoqvistLerums SOK10:36
Nanna TorénHestra IF10:39
Amie WahllöfFrämmestads IK10:42
Clara LövgärdOK Alehof10:45

H12

2 760 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon GrahnIK Uven09:57
Isak SkoglundUlricehamns OK10:00
Tom WeihartHestra IF10:03
Ola LeireGöteborg-Majorna OK10:06
Emil SeldénIF Rigor10:09
Elias NyqvistOK Landehof10:12
Felix JohanssonOK Alehof10:15
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:18
Johan ErikssonOK Skogsvargarna10:21
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:24
Erik KindlundOK Tranan10:27
Max NymanOK Gipen10:30
Oliver JohanssonBredareds IF10:33
Edvin AlexanderssonIF Rigor10:36
Eskil LeonTrollhättans SOK10:39
Liam HogedalVänersborgs SK10:42

D12 Kort

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna10:02
Vilma GrimmergårdBredareds IF10:05
Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna10:08
Sara AlfredssonLerums SOK10:11

H12 Kort

2 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel AnderssonIF Rigor09:57
Arvid HermanssonKungälvs OK10:00
Albin ElmquistBredareds IF10:03
Fredrik HedlundFK Herkules10:06

D10

2 550 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nikki WeihartHestra IF09:57
Olga DrapellaVänersborgs SK10:00
Elsa IngemarssonHestra IF10:03
Ella PetterssonOK Kullingshof10:06
Kajsa ElfströmOK Orinto10:09
Elin LidénOK Landehof10:12
Wilma PalmqvistOK Tranan10:15
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb10:18
Ebba LövgärdOK Alehof10:21
Agnes WåkeråsRydboholms SK10:24
Meja PetterssonOK Kullingshof10:27
Elin KarlssonOK Landehof10:30
Emilia HedmanKungälvs OK10:33
Ida AnderssonVänersborgs SK10:36
Hedda  RoosIFK Göteborg10:39
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK10:42
Elin JohanssonIFK Göteborg10:45
Elvina BergdahlOK Orinto10:48
Jennie LidénOK Landehof10:51

H10

2 600 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Artur StjernlöfIFK Göteborg10:01
Hugo AnderssonIF Rigor10:04
Edvin LanneKungälvs OK10:07
Melker SundströmHestra IF10:10
Malte LjungkvistOK Alehof10:13
Johannes AnderssonVänersborgs SK10:16
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK10:19
Andy GranforsIF Rigor10:22
Noah HedenblomSjövalla FK10:25
Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:28
Gustav AspIFK Göteborg10:31
Gabriel HogedalVänersborgs SK10:34
Eric OlofssonSjövalla FK10:37
Anton KarlssonUlricehamns OK10:40
William KraftIK Uven10:43

D35

5 860 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina ÅhlundVänersborgs SK10:00
Lina SamorLerums SOK10:03
Emelie SvalinVänersborgs SK10:06

H35

7 710 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns ThörnqvistBredareds IF10:00
David AndréGöteborg-Majorna OK10:03
Stefan RoosIFK Göteborg10:06

D40

5 090 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna LarssonOK Gipen10:02
Susanne CoxLerums SOK10:05
Linda HedenblomSjövalla FK10:08
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof10:11
Anna LövgärdOK Alehof10:14
Linnéa BäckströmHestra IF10:17
Jenny JohanssonIFK Göteborg10:20
Frida WallströmSävedalens AIK10:23
Linda LarssonFrämmestads IK10:26
Sofia HjortFalköpings AIK OK10:29
Pernilla AlexanderssonIF Rigor10:32
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK10:35
Karin AlthoffKungälvs OK10:38
Johanna SundströmHestra IF10:41

H40

7 200 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus VedinTrollhättans SOK10:05
Magnus ForsbergFK Herkules10:08
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:11
Tommy AnderssonVänersborgs SK10:14
Johan GranforsIF Rigor10:17
Sven GranforsOK Landehof10:20
Magnus HedmanKungälvs OK10:23
Fredrik HerderssonMarkbygdens OK10:26
Magnus DahlinIK Gandvik10:29
Jan HjortFalköpings AIK OK10:32
Johan LidénOK Landehof10:35
Magnus WåkeråsRydboholms SK10:38
Jan GrahnIK Uven10:41
Peter WernklevIK Ymer10:44
Martin LidénOK Landehof10:47
Erik AderstedtKungälvs OK10:50
Anders LövgärdOK Alehof10:53
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb10:56

D45

4 520 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karolina MelkstamLerums SOK10:05
Mari KraftIK Uven10:08
Sofia GustafssonTrollhättans SOK10:11
Anna ErikssonOK Landehof10:14
Ulrika GranforsIF Rigor10:17
Jenny NymanVänersborgs SK10:20
Helena BååthHestra IF10:23
Anna RönnborgIK Uven10:26
Linda GunnarssonLerums SOK10:29
Ulrika LjungIK Ymer10:32
Sofia KarlssonOK Landehof10:35
Anki BlennowFalköpings AIK OK10:38
Anette CarlssonGällstadbygdens SOK10:41
Pia JohanssonOK Landehof10:44
Jenny JohanssonIK Ymer10:47
Anna KällsmyrOK Kullingshof10:50
Ellinor JohanssonOK Alehof10:53
Ulrika KindlundOK Tranan10:56
Cecilia BjörckIK Uven10:59

H45

6 400 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik SvantessonTrollhättans SOK09:58
Brett WeihartHestra IF10:01
Martin JakobssonHammarkinds OK10:04
Staffan OlofssonSjövalla FK10:07
Henrik MelkstamLerums SOK10:10
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL10:13
Anders LundellGöteborg-Majorna OK10:16
Conny ErixonOK Kullingshof10:19
Ronnie BohmanOK Orinto10:22
Mikael BergstedtMarkbygdens OK10:25
Mattias BååthSävedalens AIK10:28
Tobias GrimmergårdBredareds IF10:31
Fredrik PlumppuHestra IF10:34
Ulric BjörckIK Uven10:37
Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK10:40
Mats RönnborgIK Uven10:43
Nichlas WallströmSävedalens AIK10:46
Peter FlemsjöFrölunda OL10:49
Thomas KarlssonOK Landehof10:52
Martin JohanssonOK Orinto10:55
Johan ElmquistBredareds IF10:58
Pär MoqvistLerums SOK11:01
Kenneth JohanssonOK Tranan11:04

D50

4 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel JernstigTrollhättans SOK10:01
Ing-Marie AronengBredareds IF10:04
Agneta ErikssonUddevalla OK10:07
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK10:10
Lena CarlssonSävedalens AIK10:13
Katarina AlmehedFrölunda OL10:16
Maria WidmarkIF Hagen10:19
Carina IvarssonOK Kullingshof10:22
Kerstin LarssonIF Hagen10:25
Lena PeterssonOK Alehof10:28
Helena StensötaFrölunda OL10:31
Karin LaurellOK Flundrehof10:34
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK10:37
Eva HägnanderLidköpings VSK10:40

H50

6 080 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf AlmehedFrölunda OL10:03
Pär JohanssonOK Alehof10:05
Stefan MusslinderFalköpings AIK OK10:07
Lasse Karlsson-LodIstrums SK10:09
Patrick DjerfLerums SOK10:11
Ulf HolstenHestra IF10:13
David GabrielssonSävedalens AIK10:15
Lars G JohanssonIFK Göteborg10:17
Ingvar IvarssonOK Kullingshof10:19
Hans KööhlerTrollhättans SOK10:21
Göran BladOK Kullingshof10:23
Claes HagstrandLerums SOK10:25
Stig GustafssonIK Ymer10:27
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu10:29
Anders LarssonVänersborgs SK10:31
Hans-Olof PerssonOK Alehof10:33
Magnus BlennowFalköpings AIK OK10:35
Anders YngströmGöteborg-Majorna OK10:37
Stefan AronengHestra IF10:39
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK10:41
Erik RuotsalainenFrölunda OL10:43
Tommy BäckOK Kullingshof10:45
Thomas BäckströmIF Rigor10:47
Magnus JohanssonOK Löftan10:49
Niclas AnderssonMarkbygdens OK10:51
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:53
Jörgen HallénTrollhättans SOK10:55
Karl ErikssonUddevalla OK10:57
Erik LösethFalköpings AIK OK10:59
Peter StrömdahlOK Skogsvargarna11:01
Fredrik BistedtLerums SOK11:03

D55

3 910 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Grete HoviSkien OK10:03
Birgit HanssonHerrestads AIF10:06
Monika NilssonOK Alehof10:09
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK10:12
Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK10:15
Marianne HanssonBredareds IF10:18
Mona OlssonBrattås CK10:21
Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:24
Christina BirathStenungsunds OK10:27
Lena ErikssonElfsborg SOK10:30
Maria ErikssonÅmåls OK10:33
Laila B HöglundFK Herkules10:36
Ingela HåkanssonIK Uven10:39
Catharina KarlssonTrollhättans SOK10:42
Nina BejbomUddevalla OK10:45
Helena LarssonHestra IF10:48

H55

5 410 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan SveideFrölunda OL09:59
Anders AxelssonOK Skogsvargarna10:01
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK10:03
Gunnar HåkanssonIK Uven10:05
Magnus WideFrölunda OL10:07
Tomas AnderssonTrollhättans SOK10:09
Börje PerssonOK Alehof10:11
Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:13
Thomas AttforsSävedalens AIK10:15
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK10:17
Martin EickhoffSävedalens AIK10:19
Göran OlesundOK Landehof10:21
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK10:23
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:25
Leif SandahlOK Tyr10:27
Jörgen IvarssonHestra IF10:29
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:31
Axel WasseniusUddevalla OK10:33
Stefan HornebrantTrollhättans SOK10:35
Andrew LagoGöteborg-Majorna OK10:37
Bengt JohanssonOK Tyr10:39
Jonas KarlssonMarkbygdens OK10:41
Anders KjellbergOK Flundrehof10:43
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK10:45
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:47
Pär ClaessonSävedalens AIK10:49
Stefan JohanssonTrollhättans SOK10:51
Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg10:53
Håkan LarssonLjungskile FK10:55
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK10:57

D60

3 680 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger JohanssonOK Klyftamo09:54
Monica KnutssonSävedalens AIK09:57
Birgitta AnderssonFrämmestads IK10:00
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:03
Margareta NetzTrollhättans SOK10:06
Eva KarlssonUddevalla OK10:09
Kristina Roos LarssonBredareds IF10:12
Eva Rabe MagnussonIF Hagen10:15
Kerstin AnderssonRyda SK10:18
Pia SvenssonFalköpings AIK OK10:21
My EngströmLerums SOK10:24
Evamarie LundahlIF Hagen10:27
Gunilla HogedalVänersborgs SK10:30
Gunilla LarssonBredareds IF10:33
Inger WesterbergIF Hagen10:36
Solveig HedenblomSjövalla FK10:39
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK10:42
Monica MartinssonOK Tranan10:45
Jane JohanssonIstrums SK10:48
Anneli Brander NilssonStenungsunds OK10:51

H60

5 070 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan BerglundSävedalens AIK10:02
Johan LindgrenIF Hagen10:05
Ulf PetersonKungälvs OK10:08
Kjell EhrencronaIFK Göteborg10:11
Hans TuvessonIF Hagen10:14
Thomas LundgrenTrollhättans SOK10:17
Anders JohanssonHestra IF10:20
Bernt AnderssonIF Rigor10:23
Jerker NetzTrollhättans SOK10:26
Per-Olof LarssonHestra IF10:29
Harald HoviSkien OK10:32
Pierre KarlssonOK Alehof10:35
Bill AnderssonI 15 IF10:38
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:41
Thomas HjertFalköpings AIK OK10:44
Magnus RehnSävedalens AIK10:47
Johan KarlssonTrollhättans SOK10:50
Torbjörn HalvarssonFjärås AIK10:53
Urban LarssonOK Gipen10:56
Björn PetterssonUlricehamns OK10:59
Christer ErikssonÅmåls OK11:02

D65

3 600 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena Rabe JosefssonFjärås AIK09:59
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL10:02
Karin AxelssonIK Uven10:05
Britt-Marie GrönroosOK Alehof10:08
Britt-Marie LarssonSOK 6810:11
Marianne RosénIK Ymer10:14
Lena GranefeltOK Tyr10:17
Evy GabrieliiBredareds IF10:20
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK10:23
Inger JönssonIK Ymer10:26
Marion HallstenUddevalla OK10:29

H65

4 580 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan OlssonHjobygdens OK10:02
Per IvarssonTrollhättans SOK10:05
Björn EngströmLerums SOK10:08
Gunnar BejbomUddevalla OK10:11
Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:14
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:17
Robert JessenFrämmestads IK10:20
Kent JogelandIK Ymer10:23
Kjell MartinssonOK Tranan10:26
Lars HogedalVänersborgs SK10:29
Björn JägerströmIK Uven10:32
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:35
Johnny KarlssonUddevalla OK10:38
Kent ErikssonLerums SOK10:41
Bo HerderssonMarkbygdens OK10:44
Åke JohanssonRydboholms SK10:47
Yngve NilssonOK Gipen10:50
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:53

D70

3 070 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:01
Britta LarssonOK Frisene10:04
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK10:07
Ingrid HermanssonIK Ymer10:10
Enid IngemarssonHestra IF10:13
Gunnel SvenssonIK Ymer10:16
Birgitta KarlssonOK Orinto10:19
Kristina JohanssonVänersborgs SK10:22
Ylva HäggströmIF Rigor10:25
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:28
Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK10:31
Lena WaernTrollhättans SOK10:34
Rosa JohanssonIK Uven10:37
Britt RangertIK Ymer10:40
Ann-Britt JohanssonIK Stern10:43

H70

4 060 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Arne JohanssonVänersborgs SK10:00
Roland NilssonFalköpings AIK OK10:02
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:04
Jan FogelbergVästvärmlands OK10:06
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:08
Ingvar MarsKinnaströms SK10:10
Göran BengtssonTockarps IK10:12
Torbjörn WikströmOK Orinto10:14
Christer WestbergIFK Göteborg10:16
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK10:18
Lars GranefeltOK Tyr10:20
Kenneth IvehagFrämmestads IK10:22
Göran LitzellOK Kullingshof10:24
Bengt BörjessonOK Alehof10:26
Rune EliassonFalkenbergs OK10:28
Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:30
Leif BjörkmanIK Ymer10:32
Lars WahlströmIstrums SK10:34
Benny IvarssonFjärås AIK10:36
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL10:38
Bengt MattssonOK Orinto10:40
Jan LarssonSävedalens AIK10:42
Leif LöfTrollhättans SOK10:44
Lennart AlmströmIK Stern10:46
Dag LorénOK Frisene10:48
Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL10:50
Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb10:52
Hans CarlstedtSävedalens AIK10:54
Jack GrönroosOK Alehof10:56
Sture GrytheimElfsborg SOK10:58
Ingemar LindblomOK Orinto11:00
Hans M CarlssonIFK Göteborg11:02
Sören AnderssonIK Dran11:04
Rune SandbergUddevalla OK11:06
Steffen HäggströmIF Rigor11:08

D75

2 910 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:00
Gunnel BörjessonIK Uven10:03
Lillemor HallinOK Landehof10:06
Ulla LindheIK Stern10:09
Elvy BörjessonOK Alehof10:12
Mariann KjellbergBredareds IF10:15
Margareta JohanssonTrollhättans SOK10:18
Birgitta StenströmVänersborgs SK10:21
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK10:24
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:27

H75

3 680 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Olof JohanssonOK Klyftamo09:58
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:01
Henrik HvoslefIK Stern10:04
Ivan ErnvidUlricehamns OK10:07
Birger AronssonBredareds IF10:10
Karl-Axel JohanssonIK Uven10:13
Lars LjungbergTrollhättans SOK10:16
Roland BrandshageSävedalens AIK10:19
Lennart KarlssonTrollhättans SOK10:22
Gunnar PerssonSvanesunds GIF10:25
Per LjungbergOK Alehof10:28
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK10:31
Rolf BååthHestra IF10:34
Kurt RydinOK Tranan10:37
Hans KarlssonOK Orinto10:40
Lars FinbomOK Landehof10:43
Gunnar WaernTrollhättans SOK10:46
Magne HagströmFrölunda OL10:49
Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:52

D80

2 360 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid BorglidenVänersborgs SK09:58
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK10:01
Brita SärdquistIK Ymer10:04
Marianne GrahnGöteborgs SK10:07
Eivor Steen-OlssonKungälvs OK10:10

H80

3 180 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan SkogumMarkbygdens OK09:57
Leif EdsandSävedalens AIK10:00
Ingemar HolmbergIF Hagen10:03
Gösta CederinGöteborg-Majorna OK10:06
Gösta GrahnGöteborgs SK10:09
Leif JohanssonTrollhättans SOK10:12
Göran OlofssonFjärås AIK10:15

H85

2 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL10:00
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:03

Inskolning

1 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kasper AhlinOK Skogshjortarna09:54:29
Olle LaasOK Skogshjortarna09:54:30
Måns  AhlinOK Skogshjortarna09:54:32
Astrid  ZetterlundGöteborg-Majorna OK10:05:05
Wellington RomFrämmestads IK10:08:26
Eskil NygårdOK Skogshjortarna10:09:42
John HermanssonEj Klubbansluten10:11:47
Elise HerngrenEj Klubbansluten10:14:52
Agnes JohanssonBredareds IF10:21:32
Hanna LarssonOK Gipen10:29:28
Madeleine KönigHestra IF10:41:05
Elsa NielsenOK Skogshjortarna10:58:57
Harry HermanssonEj Klubbansluten11:06:24
Nils WernklevEj Klubbansluten11:18:34
Nils OlofsgårdEj Klubbansluten11:39:25
Elias SävenstrandOK Kullingshof11:39:27

U1

1 810 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb09:57:06
Hjalmar JohanssonOK Alehof10:00:00
Olle RoosIFK Göteborg10:00:00
Alvar HedenblomSjövalla FK10:02:16
Emil ZetterlundGöteborg-Majorna OK10:05:28
Arvid LitzellOK Kullingshof10:09:12
Elsa PalmqvistOK Tranan10:19:36
Kerstin JohnssonOK Skogshjortarna10:19:39
Hilma RylanderGällstadbygdens SOK10:24:42
Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:29:05
Linnea FranssonOK Skogshjortarna10:29:23
Isabelle AronstamOK Skogshjortarna10:38:27
Elsa AronstamOK Skogshjortarna10:38:34
Ellen KarlssonOK Skogshjortarna10:38:38
Moa LindahlOK Skogshjortarna10:39:46
Alexander LindellOK Alehof10:40:08
Cornelia MellbergOK Kullingshof10:44:54
Lova BergdahlOK Orinto10:45:09
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna10:45:40
Emilia WängrothOK Skogshjortarna10:45:51
Joar BagerOK Skogshjortarna10:47:11
Alfred NielsenOK Skogshjortarna10:58:51
Melker SamorLerums SOK11:31:09
Oliver OlssonSävedalens AIK11:49:19

U2

2 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia WrightLerums SOK10:07:25
Agaton RomFrämmestads IK10:07:29
Tova DuellHestra IF10:16:40
Hugo WestbergHestra IF10:17:58
Malte ZijpVänersborgs SK10:28:40
Benjamin VinkOK Gipen10:28:50
Moa WallströmSävedalens AIK10:29:12
Selma LeonTrollhättans SOK10:40:30
Sandra RosénRydboholms SK10:43:08
Isak HjerpeOK Skogshjortarna10:45:58
Gustav HedlundLerums SOK10:54:30
Ida IngemarssonHestra IF11:00:14
Milva KarlssonOK Skogshjortarna11:14:42

Öppen motion 1

2 550 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK10:10:56
Lena OlssonKinnaströms SK10:10:57
Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb10:14:35
Emma WestbergHestra IF10:19:18
Isak OllanderOK Landehof10:35:09
Noel BengtssonOK Skogshjortarna10:39:44
Esther AronstamOK Skogshjortarna10:41:02
Karin JanssonOK Skogshjortarna10:41:06
Lennart BjufströmSOK 6810:44:21
Isak IngemarssonHestra IF11:45:58

Öppen motion 2

4 050 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pernilla NilssonHestra IF10:04:36
Jenny PalmqvistOK Tranan10:20:37
Magnus HederströmOK Skogshjortarna10:38:10
Jakob SkarrieEj Klubbansluten11:10:50
Ebba KostmanEj Klubbansluten11:40:33

Öppen motion 3

2 760 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet JonassonOK Orinto09:51:06
Gun JohanssonOK Landehof09:58:13
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL10:00:26
Nina KastrupFK Herkules10:02:21
Maria HermanssonIK Ymer10:02:37
Anita ClaessonOK Kullingshof10:03:05
Inga PerssonOK Skogshjortarna10:04:11
Hans AlvebrattLerums SOK10:05:40
Barbro AlvebrattLerums SOK10:07:04
Lena NyckelgårdEj Klubbansluten10:17:37
Sebastian SundbergEj Klubbansluten10:18:25
Martina LevinssonEj Klubbansluten10:18:48
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna10:19:06
Signe NygårdOK Skogshjortarna10:19:07
Sebastian NygrenOK Skogsvargarna10:20:18
Gunnel LitzellOK Kullingshof10:20:41
Peter AronssonEj Klubbansluten10:21:00
Emil GabrielssonOK Orinto10:21:24
Berit EdlundElfsborg SOK10:21:26
Berit BarkestedtOK Kullingshof10:22:20
Ulla BjörkmanIK Ymer10:22:57
Frida StrömgårdUddevalla OK10:24:17
Krister WessmarkOK Flundrehof10:29:17
Lena LarssonSävedalens AIK10:34:08
Annika HallénTrollhättans SOK10:34:37
Lillemor GunnarssonOK Gipen10:38:42
Bertil SagnérOK Gipen10:40:21
Johan ÖstlingKungälvs OK10:43:15
Albin SchröderOK Skogshjortarna10:43:42
Andrea FastHestra IF10:44:18
Urban BjufströmSOK 6810:44:31
Nick SewallEj Klubbansluten10:59:53
Johanna StrömbergEj Klubbansluten11:00:56
Bengt AlkdalIF Marin Väst11:01:03
Maria AnderssonEj Klubbansluten11:02:20
Kajsa PalmerEj Klubbansluten11:03:03
Tilda StensekeEj Klubbansluten11:03:05
Mikael PalmerEj Klubbansluten11:03:09
Patrik LitzellOK Kullingshof11:07:15
Susanna WernklevEj Klubbansluten11:18:31
Göran StenbergSOK 6811:34:29
Charlotta VinkOK Gipen11:37:45

Öppen motion 4

4 390 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara AnderssonVänersborgs SK10:23:10
Marita PetterssonEj Klubbansluten10:37:58
Joakim AplerEj Klubbansluten10:48:43
Britt-Marie CoxnerIK Stern10:52:17
Kjell VallinFjärås AIK10:55:40
Carina ÄngkulleFjärås AIK10:55:42
Joel IngemarssonHestra IF11:06:41
Staffan  OlssonEj Klubbansluten11:24:35

Öppen motion 5

3 770 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne WasseniusUddevalla OK09:55:02
Sina SeipelElfsborg SOK10:00:00
Pontus KastrupFK Herkules10:02:19
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK10:03:45
Jenny RönnqvistOK Löftan10:05:10
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK10:08:54
Malin AlfredssonLerums SOK10:10:54
Jesper AugustssonKinnaströms SK10:15:11
Robert BurénIK Ymer10:18:09
Martin WestbergHestra IF10:19:16
Anders ErikssonIF Hagen10:21:45
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK10:22:24
Ture SäfstenMölndal Outdoor IF10:22:39
Berkley StaggOK Skogsvargarna10:25:06
Lars ErikssonUlricehamns OK10:28:08
Annika WessmarkOK Flundrehof10:28:58
Johanna RonnedeOK Gipen10:29:01
Thomas AsplundOK Skogsvargarna10:31:16
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK10:35:32
Kristina TellqvistIK Dran10:37:04
Lotta BankEj Klubbansluten10:38:15
Jonas LarssonEj Klubbansluten10:39:08
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK10:39:57
Mikael AlfredssonLerums SOK10:41:22
Lisa  StrandEj Klubbansluten10:48:06
Stefan StoltVänersborgs SK10:51:46
Evalotta StoltVänersborgs SK10:52:23
Jenny  NilssonEj Klubbansluten10:53:26
Cecilia RomFrämmestads IK10:54:54
Stefan hägelmarkFjärås AIK11:15:05
Sandra WiklundEj Klubbansluten11:22:41
Eva ErnstsonGöteborgs SK11:32:32
Albin SchmidtFrölunda OL11:35:05
Andersson AnnaIF Rigor11:39:32
Karin FermIF Rigor11:39:34
Linda SävenstrandOK Kullingshof11:41:20
Hans ErikssonEj Klubbansluten11:48:23
Greta JodalEj Klubbansluten11:48:26

Öppen motion 6

5 450 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus TörnqvistNynäshamns OK09:54:49
Christer NordbergGöteborg-Majorna OK10:08:38
Gunnel HaknertEj Klubbansluten10:20:22
Peter HaknertEj Klubbansluten10:20:24
Christer Brander NilssonStenungsunds OK10:26:40
Charlotte WikströmSävedalens AIK10:40:35
Lars AxviLerums SOK10:44:38
Patrik FridhEj Klubbansluten11:07:09

Öppen motion 7

3 360 m, 98 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt KlassonOK Orinto09:51:00
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan09:51:29
Sven ErikssonOK Landehof09:57:11
Stig WallermanBorås GIF09:57:25
Carina SturessonLerums SOK09:58:03
Tommy RoosFalköpings AIK OK09:58:15
Anna GrahnIK Uven09:58:37
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK09:59:47
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK10:00:51
Bo AnderssonFalköpings AIK OK10:01:52
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb10:04:14
Johan AnderssonFrämmestads IK10:04:34
Johanna RönnqvistOK Löftan10:05:41
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK10:08:31
Kurt EkbergOK Orinto10:09:27
Gunnar BylundRydboholms SK10:09:49
Morgan NilssonHestra IF10:09:53
Anna BeischerIK Uven10:10:22
Susanne EickhoffSävedalens AIK10:10:27
Emelie AnderssonVänersborgs SK10:12:12
Lars ErikssonMarkbygdens OK10:13:16
Tommy PedersenEj Klubbansluten10:15:25
Tomas GöransonIK Ymer10:15:32
Ulla GranérOK Kullingshof10:16:24
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb10:16:36
Therese AlfredssonSävedalens AIK10:17:06
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK10:17:31
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb10:18:04
Åsa LindqvistHestra IF10:18:11
Patrik GustafssonEj Klubbansluten10:18:29
Lisa WassénVänersborgs SK10:19:11
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:19:46
Anders LeireGöteborg-Majorna OK10:20:26
Stefan HammarFK Herkules10:20:39
Stefan SvenssonOK Kullingshof10:20:43
Peter GabrielssonOK Orinto10:21:41
Filip JohanssonTrollhättans SOK10:22:19
Mathias DuellHestra IF10:22:26
Sandra EkströmOK Orinto10:22:41
Anita BodinGällstadbygdens SOK10:23:04
Kurt BodinGällstadbygdens SOK10:23:08
Radka KühnelTrollhättans SOK10:23:22
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:23:42
Linus IsebornFrämmestads IK10:23:46
Per GustafssonRyda SK10:24:14
Klara SäfstenMölndal Outdoor IF10:24:48
Gunilla AxelssonSävedalens AIK10:25:14
Lars WassénVänersborgs SK10:26:19
Johan NymanOK Gipen10:28:48
Annika JohanssonOK Alehof10:30:38
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:31:14
Johanna HallqvistUlricehamns OK10:32:31
Axel BrönnestamOK Gipen10:32:38
Klas SkogOK Gipen10:32:40
Monica BrönnestamOK Gipen10:32:42
Frida StoltHestra IF10:33:14
Mie ÖstlingKungälvs OK10:33:29
Marita HaglundBredareds IF10:33:36
Curt NorgrenGällstadbygdens SOK10:34:15
Tove JohanssonOK Alehof10:34:19
Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK10:34:36
Clas NorgrenGällstadbygdens SOK10:34:40
Kristin Back FriskVänersborgs SK10:35:38
Emma BengtssonÅrsunda IF10:35:56
Josefin AnderssonMarkbygdens OK10:36:18
Anna-Karin SärénHestra IF10:37:42
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen10:37:46
Peter  ElvingssonEj Klubbansluten10:38:44
Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK10:39:01
Bo LindqvistHestra IF10:39:30
Maria ElvingssonEj Klubbansluten10:39:40
Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK10:40:47
Sören HaglundOK Kullingshof10:40:50
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK10:43:07
Olle AdolfssonLerums SOK10:44:12
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK10:44:24
Markus JanssonÅmåls OK10:44:43
Per-Ola JohnssonOK Kullingshof10:45:25
Ingegerd OlssonOK Alehof10:46:18
Ulf NordgrenBredareds IF10:46:21
Stefan GustafssonEj Klubbansluten10:48:19
Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg10:48:24
Erik ÖstlingKungälvs OK10:48:39
Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK10:50:37
Jens MentzerOK Skogshjortarna10:50:44
Pertti HeedOK Orinto10:57:36
Mattias KarlssonOK Tranan11:00:04
Karin ElfmanIF Marin Väst11:01:19
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK11:01:53
Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK11:02:01
Sten-Åke NilssonOK Alehof11:02:05
Helena BengtssonSävedalens AIK11:05:16
Sara MelinGöteborg-Majorna OK11:06:38
Annelie LitzellOK Kullingshof11:09:45
Helena ErnstsonGöteborgs SK11:24:05
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK11:24:46
Peter SävingerGöteborg-Majorna OK11:28:26
Jessika ErixonOK Kullingshof

Öppen motion 8

5 190 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin EnströmTrollhättans SOK09:50:30
Martin SykGöteborgs SK09:52:45
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK09:52:51
Ulf NyqvistOK Landehof09:56:32
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK10:00:47
Camilla WeihartOK Orinto10:00:56
Stefan O JanssonLerums SOK10:03:34
Erik SparrevikLerums SOK10:05:20
Per-Olof EliassonSOK 6810:09:14
Joakim LindholmEj Klubbansluten10:12:21
Lars LjungbergSjövalla FK10:13:35
Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK10:20:12
Tuva WallumSävedalens AIK10:20:50
Andreas ClaessonOK Kullingshof10:21:38
Anna NordholmSävedalens AIK10:22:27
Sofia ÖstenssonOK Tranan10:25:11
Pernilla HanssonEj Klubbansluten10:29:43
Phil MullinsSjövalla FK10:30:20
Lars ÖstlingKungälvs OK10:30:46
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK10:31:10
Klas ÅströmMölndal Outdoor IF10:33:07
Anna FrantzKungälvs OK10:39:38
Jonas FrantzKungälvs OK10:41:38
Maria AlfredssonTrollhättans SOK10:46:33
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:48:57
Gustav JorlövOK Skogshjortarna11:00:58
Magnus ZetterlundGöteborg-Majorna OK11:14:08
Joakim BerglundSävedalens AIK11:17:00
Patrik NilssonVänersborgs SK11:21:45
Pål SchmidtFrölunda OL11:35:31

Öppen motion 9

7 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad10:12:11
Jonas BergdahlOK Orinto10:26:08
Olle MellbournEj Klubbansluten10:46:24
Bjarne BäcklundIFK Göteborg10:50:40
Rickard StoltHestra IF11:34:24

Annonser