Startlista för Novembertävlingarna, långdistans

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Novembertävlingarna, långdistans
Arrangörsorganisation: Skarpnäcks OL
Datum: söndag 12 november 2017

D21

5 610 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby10:43
Hanna LagerbergOK Södertörn10:45
Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:47
Louise MarkstedtOK Södertörn10:49
Liv SperlingHaninge SOK10:51
Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK10:53
Louise KlingstedtOK Södertörn10:55
Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:57
Catherine TaylorOK Södertörn10:59
Jenni SimolaFinspångs SOK11:01
Susen LöschÄrla IF11:03
Lisa RönnolsOK Linné11:05
Marielle LarssonOK Södertörn11:07
Filipa RodriguesJärla Orientering11:09
Tove LagerbergOK Södertörn11:11
Sofie KarlssonCentrum OK11:13
Susanna TervoIFK Lidingö SOK11:15

H21

7 210 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John GunnarssonSurahammars SOK10:00
Kalle BergmanOK Ravinen10:02
Nikolai PetrovetsOK Södertörn10:04
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:06
Martin SkärlénHaninge SOK10:08
Daniel SeestrandVisborgs OK10:10
Oskar SvenssonFinspångs SOK10:12
Timo MähönenIFK Lidingö SOK10:14
Erik ValdemarssonKöping-Kolsva OK10:16
Anton GumaeliusWaxholms OK10:18
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK10:20
Fredrik MorastHaninge SOK10:22
Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:24
Mattias HenrikssonCentrum OK10:26
Leon HanssonVisborgs OK10:28
Josh BeechOK Södertörn10:30
Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF10:32
Joakim SkärlénHaninge SOK10:34
Markus MartinelleSöders-Tyresö10:36
Johan LindqvistTäby OK10:38
Johan HöijOK Linné10:40
Magnus KarlssonCentrum OK10:42
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:44
David GranathTjällmo-Godegårds OK10:46
Christoffer SchönningJärfälla OK10:48
Egil MorastHaninge SOK10:50
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:52
Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:54
Fredrik WigertzLånghundra IF10:56
Sverker LenasCentrum OK10:58
Arvid VågIFK Göteborg11:00
Anders BoströmJärfälla OK11:02
Ulf TroengOK Linné11:04
Johan ForsstedtSöders-Tyresö11:06
Yngve RahlénOK Ravinen11:08
Henrik MorastHaninge SOK11:10
Henrik LundgrenCentrum OK11:12
Robert LarssonIFK Lidingö SOK11:14
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö11:16
Pontus BergströmOK Österåker11:18
Simon BohmanRånäs OK11:20
Leonas MockunasHellas Orientering11:22

D20

5 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie HerrnholdIK Vikings OK10:04
Frida ForsbergTullinge SK10:06

H20

6 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexander AlnessLånghundra IF10:55
Måns TistadIFK Lidingö SOK10:57
Måns SöderSkarpnäcks OL10:59

D18

4 840 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK10:01
Linda RennerOK Södertörn10:03
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK10:05
Katarina NorrbyOK Södertörn10:07
Maria JanssonOK Linné10:09
Sofia ZillingOK Södertörn10:11
Vera RolfssonSkarpnäcks OL10:13
Ylva SandénOK Södertörn10:15
Carolina JonsellTäby OK10:17
Ella AnderssonOK Södertörn10:19
Frida ArnessonSkarpnäcks OL10:21
Vilma KarlssonSnättringe SK10:23

H18

5 290 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias IvaresOK Södertörn11:03
Anton SilierJärfälla OK11:05
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK11:07
Johannes BladhTullinge SK11:09
Petter BodingIFK Lidingö SOK11:11
Alexander SchandlOK Södertörn11:13
Jesper LidmarSnättringe SK11:15
Duncan RobertsonSvaide Roma SOK11:17
Emil GrehnOK Rodhen11:19
Victor SadaranganiJärla Orientering11:21

D16

4 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes EdgrenSkarpnäcks OL10:29
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:31
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL10:33
Sara MöllerOK Södertörn10:35
Therese NilssonOK Österåker10:37
Ella KarlssonSnättringe SK10:39
Amanda GranqvistOK Ravinen10:41
Nina PerssonHaninge SOK10:43
Lovisa WigertzLånghundra IF10:45
Anna LithellOK Linné10:47
Hedda RöstinOK Ravinen10:49
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:51
Tilda AnderssonTullinge SK10:53

H16

5 450 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus HalvorsenSkarpnäcks OL10:00
Oscar AnelandOK Ravinen10:02
Alvar MelinHaninge SOK10:04
Ludvig SigrandOK Södertörn10:06
Albin HainkeSnättringe SK10:08
Wilhelm BergmanTullinge SK10:10
Erik BovalliusJärfälla OK10:12
Olle KallurOK Ravinen10:14
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL10:16
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:18
Erik Lidström LauriSnättringe SK10:20
Manne HammarbergJärfälla OK10:22
Jakob Gadefors NauHaninge SOK10:24
Philip ForngrenTäby OK10:26

D14

4 010 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måra StegardSkarpnäcks OL10:01
Alicia SchandlOK Södertörn10:03
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö10:05
Åsa SundströmJärla Orientering10:07
Tove SjöbergTullinge SK10:09
Tindra JonssonSkarpnäcks OL10:11
Emma AlmgrenOK Ravinen10:13
Alva BladhTullinge SK10:15
Tove SvedellSkarpnäcks OL10:17
Elisabeth LarssonOK Södertörn10:19
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL10:21
Johanna AlmgrenOK Ravinen10:23
Hanna CarlqvistSnättringe SK10:25
Saga AnderssonTullinge SK10:27
Turid WärngårdSkarpnäcks OL10:29

H14

4 040 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David TörnqvistTullinge SK10:34
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL10:36
Björn RennerOK Södertörn10:38
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:40
Emil HelanderTullinge SK10:42
Lucas ChavdaSöders-Tyresö10:44
William MöllerSkarpnäcks OL10:46
Malte AlbinssonOK Österåker10:48
Axel FribergerJärla Orientering10:50
Justus ArenanderSkarpnäcks OL10:52
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:54
Ivar GentzJärla Orientering10:56
Filip DryseliusSkarpnäcks OL10:58
Erik NederheimTäby OK11:00

H14 Kort

3 150 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas WallhedJärla Orientering10:26
Måns EdgrenSkarpnäcks OL10:28
Teodor EricsonJärla Orientering10:30
Conrad SarbanSkarpnäcks OL10:32

D12

3 180 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö10:00
Nova MatthewsTullinge SK10:02
Alice RökenTäby OK10:04
Tilde MansénSkarpnäcks OL10:06
Alva Lidström LauriSnättringe SK10:08
Blenda LenasCentrum OK10:10
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL10:12
Klara JunegardTullinge SK10:14
Judit WennblomHagaby GoIF Örebro10:16
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:18
Britta BörjessonJärla Orientering10:20
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF10:22
Märta WigleOK Södertörn10:24
Sonja AhlquistJärla Orientering10:26
Majken JanssonSkarpnäcks OL10:28
Emilia BergmanTullinge SK10:30

H12

3 150 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik NorinSöders-Tyresö10:02
Marcus BarbozaAttunda OK10:04
Valter SöderblomJärla Orientering10:06
Niklas ErlandssonOK Södertörn10:08
Elias BladhTullinge SK10:10
Jens FochsenWaxholms OK10:12
Ludvig HagwallJärla Orientering10:14
Svante SandvikAttunda OK10:16
Erik LundquistOK Ravinen10:18
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:20
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:22

H12 Kort

2 790 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton HedströmSöders-Tyresö10:03

D10

2 810 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta AhlquistJärla Orientering10:05
Fanny BergmanTullinge SK10:07
Ella LindqvistTäby OK10:09
Greta SandvikAttunda OK10:11
Rut GustafssonJärla Orientering10:13
Ida RökenTäby OK10:15

H10

2 790 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav NetzJärla Orientering10:19
Olof HagwallJärla Orientering10:21
Teodor JonssonSkarpnäcks OL10:23
Teodor GerholmJärla Orientering10:27
Oscar LundquistOK Ravinen10:29
Sven BörjessonJärla Orientering10:31
Joel BertilssonJärla Orientering11:24

H35

6 330 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlbergHaninge SOK10:43
Joakim PerssonHaninge SOK10:45

D40

4 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniela RennerOK Södertörn10:28
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK10:30
Anna LundquistOK Ravinen10:32
Stina BorängSnättringe SK10:34
Teija LeppinenIFK Lidingö SOK10:36
Kristina AnelandOK Ravinen10:38
Sussie TistadIFK Lidingö SOK10:40
Anna EideforsSundbybergs IK10:42

H40

6 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Chris PawleyCornwall OC10:21
Daniel RejmentOK Linné10:23
Erik MöllerOK Södertörn10:25
Pär LiljaIFK Lidingö SOK10:27
Christian RotvikerCentrum OK10:29
Fredrik HedinIFK Enskede10:31
Henrik TrofastTullinge SK10:33
Björn LundquistOK Ravinen10:35
Mikael JanssonIFK Lidingö SOK10:37
Magnus LennartssonJärfälla OK10:39
Ove OksvoldCentrum OK10:41
Tomas AlbinssonOK Österåker10:43
Ove HedlundIFK Enskede10:45

D45

4 230 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:51
Cecilia FochsenWaxholms OK10:53
Ingrid GraneliHaninge SOK10:55
Madelene BarbozaAttunda OK10:57
Pia GuståsOK Linné11:01
Kristina AnderssonOK Södertörn11:03
Aila HalttunenHaninge SOK11:05
Ann RollerJärfälla OK11:07
Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro11:09
Tina JunegardTullinge SK11:11
Katarina WigleOK Södertörn11:13
Annika LundströmSundbybergs IK11:15
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:17
Camilla GöstasSöders-Tyresö11:19
Sara HektorJärla Orientering11:21

H45

5 610 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell AlmgrenOK Ravinen10:01
Mats HainkeSnättringe SK10:03
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:05
Tomas EklundSkogsluffarnas OK10:07
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK10:09
Henrik HanssonJärfälla OK10:11
Johan EngesLeksands OK10:13
Asbjörn GrøvlenJärfälla OK10:15
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:17
Lars Håkan SandvikAttunda OK10:19
Stefan LundOK Linné10:21
Martin SigrandOK Södertörn10:23
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:25
Stefan NorinSöders-Tyresö10:27
Fredrik AnderssonOK Södertörn10:29
Mikael NybergHellas Orientering10:31
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:33
Tomas JonssonVandrarringen10:35
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK10:37
Mattias HolmbergCentrum OK10:39
Johan LidmarSnättringe SK10:41

D50

3 820 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ileana von MelenIFK Enskede10:29
Johanna SundströmJärla Orientering10:31
Kristina KlangHaninge SOK10:33
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:35
Ann JärplingOK Klemmingen10:37
Anna ForsgrenTäby OK10:39
Carin HomannJärfälla OK10:41
Annette WigertzLånghundra IF10:43
Madeleine LimparAttunda OK10:45
Ann GranqvistOK Ravinen10:47
Katarina RingelsOK Klemmingen10:49
Annika ViiloTampereen Pyrintö10:51
Lena GumaeliusWaxholms OK10:53
Christina PernebyIFK Lidingö SOK10:55
Anna BacklundOK Södertörn10:57
Louise NilssonJärfälla OK10:59
Lena SundqvistTullinge SK11:01
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK11:03
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:05
Hillevi ErikssonOK Linné11:07

H50

5 290 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HagwallJärla Orientering09:58
Hans SundqvistTullinge SK10:00
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK10:02
Anders KarlssonSnättringe SK10:04
Nils ErikssonVäsby OK10:06
Jesper LagerbergOK Södertörn10:08
Tapani MattusIFK Lidingö SOK10:10
Nils EklöwOK Södertörn10:12
Arne JanssonOK Klemmingen10:14
Anders BengtssonSundbybergs IK10:16
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:18
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK10:20
Stig ThunellIFK Lidingö SOK10:22
Hans JonssonVäsby OK10:24
Claes RennerOK Södertörn10:26
Jonas NylundCentrum OK10:28
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:30
Staffan ZillingOK Södertörn10:32
Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK10:34
Leif LundinJärla Orientering10:36
Hans OlsénSundbybergs IK10:38
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:40
Anders BrinkmanVandrarringen10:42
Piero SannicoloTullinge SK10:44
Eric HuijsersHammarby IF OF10:46
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK10:48
Thomas JanssonOK Roslagen10:50
Kennet OlanderTullinge SK10:52
Håkan BerglundIF Thor10:54
Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:58

D55

3 820 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:01
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik10:03
Gunilla KreissJärla Orientering10:05
Karin ForsbergTullinge SK10:07
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby10:09
Marie MalmborgSöders-Tyresö10:11
Annika LundströmVäsby OK10:13
Inger OnsbringEskilstuna OL10:15

H55

4 870 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Olof JanssonOK Linné10:25
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK10:27
Anders S NybergSäterbygdens OK10:29
Jan NettelbjerJärfälla OK10:31
Per-Olof OlofssonSigtuna OK10:33
Tommy HolmérVäsby OK10:35
Anders ForsgrenTäby OK10:37
Göran IvarezOK Södertörn10:39
Ulf BurmanGustavsbergs OK10:41
Tomas BjörelindJärla Orientering10:43
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK10:45
Mats LundinLånghundra IF10:47
Mats LarssonIFK Enskede10:49
Per-Arne ForsbergTullinge SK10:51
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:53
Johan PalmgrenTäby OK10:55
Stefan SundeliusJärfälla OK10:57
Sten-Olof MatssonLeksands OK10:59
Patrik AhlgrenTäby OK11:01
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK11:03
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF11:05
Erik AnderssonOK Österåker11:07
Janne NilssonCentrum OK11:09
Lars GerhardssonAttunda OK11:11
Anders WinaldHellas Orientering11:13

D60

3 680 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva ElnerudSigtuna OK10:34
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby10:36
Anneli LindqvistGustavsbergs OK10:38
Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK10:40
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:42

H60

4 870 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland JanssonOK Linné10:24
Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK10:26
Eddie BjärrenholtRånäs OK10:28
Jan GottfridssonNorbergs OK10:30
Lars BoudrieVäsby OK10:32
Pelle BengtssonIFK Enskede10:34
Sven-Anders OlssonAttunda OK10:36
Mikael SternJärla Orientering10:38
Ove ErikssonNyköpings OK10:40
Anders GunnarssonSurahammars SOK10:42
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK10:44
Göran HanssonTäby OK10:46
Dan KlangHaninge SOK10:48
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik10:50
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby10:52
Harald BauerIFK Lidingö SOK10:54
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK10:56
Kenneth PetterssonJärfälla OK10:58
Reinhold LenneboIF Thor11:00
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF11:02
Hans Andersson StrinningAttunda OK11:04
Göran DoyleSundbybergs IK11:06
Lars LandströmLånghundra IF11:08
Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:10
Thomas WesterGustavsbergs OK11:12

D65

3 680 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF10:13
Helena HemströmGävle OK10:15
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:17
Anne LundmarkJärfälla OK10:19
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:21
Ingrid AnderssonOK Österåker10:23
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK10:25
Ulla GummesonVäsby OK10:27
Marianne SellgrenSigtuna OK10:29

H65

4 230 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Inge NylundJärfälla OK10:00
Anders ForsstedtSöders-Tyresö10:02
Anders RobertssonAlmby IK10:04
Tommy PetersonHelsingborgs SOK10:06
Roland WareniusAvesta OK10:08
Torbjörn HellquistTullinge SK10:10
Arne JohanssonOK Ravinen10:12
Björn SvedinSidensjö IK10:14
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:16
Tommy HöglundLånghundra IF10:18
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:20
Olle ArmanNyköpings OK10:22
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn10:24
Mats HemströmGävle OK10:26
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:28
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK10:30
Ingemar GardSöders-Tyresö10:32
Jan ÅsbergHäverödals SK10:34
Göran FriskAttunda OK10:36
Kent ErikssonLerums SOK10:38
Bo WinanderJärfälla OK10:40
Urban BoströmSolna OK10:42
Matz LarssonGustavsbergs OK10:44
Karl-Göran WahlströmAlmby IK10:46
Kjell JanssonLånghundra IF10:48
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn10:50

D70

2 650 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK10:10
Birgitta BillstamJärfälla OK10:12
Kristina Nygren FriskAttunda OK10:14
Vivianne HolgerssonOK Måsen10:16
Carin RunqvistJärfälla OK10:18
Gunnel BalckIFK Enskede10:20
Birgitta NylundJärfälla OK10:22

H70

3 800 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders SellgrenSigtuna OK10:33
Göran LarboAttunda OK10:35
Ulf SkogtjärnOK Linné10:37
Lars JonassonJärfälla OK10:39
Per-Åke CarlenstamVäsby OK10:41
Jan SöderbergIFK Lidingö SOK10:43
Jan Olov JonssonTierps SOK10:45
John ÖstlundSundbybergs IK10:47
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö10:49
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF10:51
Bror FureskogAlfta-Ösa OK10:53
Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK10:55
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben10:57
Hans HolgerssonOK Måsen10:59
Ingvar SvenssonBjursås OK11:01
Johnny GustafssonGamleby OK11:03
Lars NordinSolna OK11:05
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK11:07
Anders GärderudIFK Lidingö SOK11:09
Jan LarssonTullinge SK11:11
Mats TörngrenOK Linné11:13
Bjarne BlomsterIF Åland11:15

D75

2 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro CedérusSnättringe SK10:09
Britt ErikssonHammarby IF OF10:11
Yvonne  RoosAttunda OK10:13
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:15
Gunvor GranathNynäshamns OK10:17

H75

3 800 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:00
Ove ForsbergTurebergs IF SOK10:02
Lars PerssonVäsby OK10:04
Staffan ElmhagenSöders-Tyresö10:06
Rune CarlssonSundbybergs IK10:08
Stig LindskogVisborgs OK10:10
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö10:12
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:14
Lars CedérusSnättringe SK10:16
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:18
Bo SundénKarlsbyhedens OK10:20
Lars RoosAttunda OK10:22
Bo HedlundIFK Enskede10:24
Håkan SjökvistSöders-Tyresö10:26
Leif HermundstadSnättringe SK10:28

D80

2 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel JunegardOK Södertörn10:00

H80

2 650 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:01
Bo LöwegrenVästerås SOK10:03
Ulf EskilssonOK Södertörn10:05
Sven ErikssonOK Roslagen10:07
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:09

Inskolning

1 730 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nora DecknerSkarpnäcks OL09:56:15
Henry DecknerSkarpnäcks OL09:56:16
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL09:56:18
Rosannna EdvardssonKlubblös10:35:51
Max LeireMälarö SOK11:29:59
Elin UlanderKlubblös11:32:08
Lovisa SävblomCentrum OK11:36:33
Jonatan MongårdSkogsluffarnas OK11:43:02

U1

2 300 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yngve GustafssonJärla Orientering10:14:52
Melker HagwallJärla Orientering10:20:19
Norma JanssonSkarpnäcks OL10:26:38
Greta LarssonIFK Lidingö SOK10:30:13
Märta LarssonIFK Lidingö SOK10:30:15
Per NicanderJärla Orientering10:32:27
Idun JähkelPiteå IF10:37:43
Alfred MagnussonSkogsluffarnas OK10:51:51
Elias JunesjöSkarpnäcks OL10:59:21
Olle JonasSkarpnäcks OL11:01:48
Samuel JonasSkarpnäcks OL11:02:39
Elliot EddingSkarpnäcks OL11:05:29
Olle LindbergKlubblös11:27:56
Alvin ChavdaSöders-Tyresö11:29:30

U2

2 820 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma RothschildJärla Orientering10:03:36
Disa UtbultJärla Orientering10:04:05
Vilmer FolckeJärla Orientering10:09:43
Cecilia RangdagJärla Orientering10:13:00
Heidi LindquistHaninge SOK10:28:29
Truls MansénSkarpnäcks OL10:37:05
Stina WretbladJärla Orientering10:40:28
Olof SanderJärla Orientering10:41:36
Karl SanderJärla Orientering10:41:37
Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:42:27
Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK10:47:13
Matilda EhingerJärla Orientering

Öppen motion 1

2 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bror WahlbergHaninge SOK10:15:54
Karl WikbergKlubblös10:35:46
Alf LennartssonJärla Orientering10:53:16
David LennartssonJärla Orientering10:53:17
Joanna MagnussonSkogsluffarnas OK11:05:15
Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK11:30:31

Öppen motion 2

3 940 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John DryseliusSkarpnäcks OL10:25:02
Anna NilssonCentrum OK10:56:32
Tomas AxellIFK Enskede11:08:28

Öppen motion 3

3 380 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcello BarbozaAttunda OK10:01:57
Gabriel CarlqvistSnättringe SK10:15:06
Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby10:25:17
Ester LindquistHaninge SOK10:28:02
Lukas SjöblomAttunda OK10:31:01
Clara KurtingKlubblös10:40:32
Ingela HersénTullinge SK10:41:07
Eva AlnessLånghundra IF10:50:45
Ingela AlnessLånghundra IF10:50:47
Felix ArkängTullinge SK10:52:31
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK10:52:43
Sara LennartssonJärla Orientering10:53:13
Carin BauerIFK Lidingö SOK10:54:15
Ulrika AxellIFK Enskede11:08:30
Ing-marie NilssonOK Södertörn11:10:10
Anna MelkerssonKlubblös11:10:47
Ida PettersonKlublös11:10:50
Sarah BladhTullinge SK11:18:01

Öppen motion 4

4 750 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa SkunckeTäby OK10:09:19
Moa GordhNyköpings OK10:21:29
Rudolf HersénTullinge SK10:46:25
Maria Ehlin KolkKlubblös11:10:59
Leonore ModeeKlubblös11:19:48

Öppen motion 5

3 980 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NauHaninge SOK10:09:04
Kristina SörensenSundbybergs IK10:11:14
Paulina HermanssonKlubblös10:16:32
Robert HagströmEskilstuna OL10:17:19
Lena NilssonOK Österåker10:22:26
Anna ChavdaSöders-Tyresö10:24:21
Elliot LöwenhielmOK Ravinen10:29:28
Anita KarlssonOK Södertörn10:31:05
Sara RuneborgAttunda OK10:32:18
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL10:37:55
Torbjörn BergmanSnättringe SK10:45:28
Malin LindströmSkarpnäcks OL10:53:03
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK10:53:10
Malin StrömbladAttunda OK10:55:13
Ingela ArenanderSkarpnäcks OL10:57:29
Lukas ArkängTullinge SK10:57:34
Anton AlverbäckTäby OK11:05:08
Helena BerglindOK Södertörn11:09:12
Ebba LindqvistKlubblös11:10:13
Emma StremanKlubblös11:11:37
Elin TörnqvistSnättringe SK11:15:12
Fredrik GustafssonKlubblös11:18:09
Johan ClaessonKlubblös11:18:17
Helen InfeldtKlubblös11:24:33
Elisabeth LindströmOK Ravinen11:38:14

Öppen motion 6

4 820 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena GanslandtIFK Lidingö SOK09:47:53
Christina SwahnOK Älvsjö-Örby10:11:33
Reine BorgströmSkogsluffarnas OK10:15:44
John LindbergKlubblös10:16:29
Anna RökenTäby OK10:16:43
Peter EdelsvärdCentrum OK10:18:19
Torbjörn ThufvessonCentrum OK10:18:58
Camilla KäckAttunda OK10:20:28
Stefan OlssonKlubblös10:21:42
Felix LöwenhielmOK Ravinen10:29:11
Anna LöwenhielmOK Ravinen10:29:15
Peter SjöstedtSundbybergs IK10:37:09
Linus WretbladJärla Orientering10:40:24
Per LjungStockholms OK10:41:31
Morgan SkoghKlubblös10:54:08
Alexandra TimmermanKlubblös10:58:26
Fredrik BauerKlubblös10:58:28
Eva HagwallJärla Orientering11:16:09
Thomas LundinSundbybergs IK11:18:26
Robin WesterlundKlubblös11:28:42
David WesterlundKlubblös11:30:44
Lars WaernulfSkarpnäcks OL11:42:12

Öppen motion 7

2 690 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer AskerblomKlubblös09:48:02
Bo LandarvKlubblös09:50:04
Anki LandarvKlubblös09:50:11
Gösta GutelandSnättringe SK09:56:37
Anna SchandlOK Södertörn10:08:05
Lina SöderkvistSäterbygdens OK10:13:03
Henrik BladhTullinge SK10:14:36
Gun JanssonOK Klemmingen10:18:12
Hans HolmbergJärla Orientering10:18:48
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK10:18:56
Ulf CarnbyTäby OK10:19:20
Annika BerntssonVäsby OK10:19:23
Anki HolmbergJärla Orientering10:19:27
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:20:06
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK10:21:17
Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL10:21:24
Pia VikströmTäby OK10:21:55
Martin ErikssonOK Södertörn10:22:22
Charlotte JohnsonOK Klemmingen10:22:28
Jan HedströmSöders-Tyresö10:25:32
Arne LindqvistTäby OK10:26:06
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:28:45
Jenny SöderbergJärla Orientering10:29:30
Jonas SjöblomAttunda OK10:30:31
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL10:31:04
Pille HedströmSöders-Tyresö10:32:21
Daniel HelanderTullinge SK10:34:48
Elisabeth CarlinSöders-Tyresö10:37:23
Johan LeireMälarö SOK10:39:11
Carina LidforssJärla Orientering10:46:22
Anneli LidmarSnättringe SK10:46:27
Carl CarlinSöders-Tyresö10:47:22
Örjan ArkängTullinge SK10:48:07
Ing-Marie BackOK Södertörn10:52:22
Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna10:52:47
Sofie RedtzerAttunda OK10:55:15
Eva Hadmark- P.Tullinge SK10:57:37
Helena BachmanTäby OK11:00:44
Björn MagnussonSkogsluffarnas OK11:05:18
Carina GullbergOK Österåker11:10:18
Martin KarlssonCentrum OK11:13:03
Erik SkoglundGIH Stockholm11:33:52
Jerry PetterssonStockholms OK

Öppen motion 8

4 760 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik PerssonTullinge SK10:00:08
Anna PernebyTullinge SK10:00:12
Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:03:39
Niclas LidströmFrösö IF10:04:02
Stefan NorellAttunda OK10:04:11
Håkan BrandbergLånghundra IF10:04:33
Emma RisbyOK Ravinen10:08:07
Peter BergmanTullinge SK10:08:31
Matilda AhlquistJärla Orientering10:09:22
Erik JohnsonOK Klemmingen10:09:56
Ebbaa LijedahlKlubblös10:11:38
Jennie BlomqvistCentrum OK10:16:00
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:16:20
Lena RisbyOK Ravinen10:16:36
Annie BackmanKlubblös10:17:27
Johnny JunegardTullinge SK10:21:12
Anders RöstinSöders-Tyresö10:21:46
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:23:20
Albin LindskogOK Ravinen10:23:23
Anders LavforsCentrum OK10:24:19
Maria HelanderBromma-Vällingby SOK10:26:45
Malin LindskogOK Ravinen10:27:28
Magnus EricsonJärla Orientering10:29:07
Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro10:29:17
Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK10:29:20
Esbjörn NyströmSeskarö IF10:30:09
Mikael NyströmOK Ravinen10:32:00
Linus HolmqvistOK Österåker10:33:33
Tomas UlanderKlubblös10:35:27
Ellinor LangeOK Ravinen10:36:05
Åse KristofferssonVästerås SOK10:36:55
Fredrik ForsbergTullinge SK10:37:16
Jonas PeterssonKlubblös10:41:12
Oskar HermanssonCentrum OK10:44:21
Ove RinnbäckOK Ravinen10:45:50
Joakim AlmtorpLånghundra IF10:46:07
Lisa JanssonLånghundra IF10:46:19
Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK10:48:19
Arne BackOK Södertörn10:49:55
Martin RinnbäckOK Ravinen10:52:28
Pontus AxellIFK Enskede11:08:26
Magnus BurlingKlubbblös11:08:40
Anna SanderIF Thor11:09:20
Curt RahlénOK Ravinen11:11:10
Albin GrahnCentrum OK11:14:43
Tommy LindbergHaninge SOK11:19:31
Anna ForsbergJärla Orientering11:24:36
Moa KjellstrandCentrum OK11:25:01
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK11:26:29

Öppen motion 9

6 050 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK09:47:04
Olof LarssonKlubblös10:00:33
Peter AnderssonSöders-Tyresö10:02:50
Ella SjöbergTullinge SK10:06:31
Michael WennblomHagaby GoIF Örebro10:10:52
Nils LiliedahlEnebybergs IF10:12:11
Marcus BrandtTumba-Mälarhöjden OK10:19:37
Olof LethagenCentrum OK10:22:52
Jessica LagerqvistHellas Orientering10:23:08
Pontus RosbergOK Linné10:23:18
Erik AnderssonOK Södertörn10:24:45
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:26:16
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK10:30:21
Magtnus BacklundKlbblös10:36:22
Niklas WansölinOK Ravinen10:40:56
Pontus RosinKlubblös10:43:13
Tommas PerssonKlubblös10:43:15
Jörgen HectorSnättringe SK10:47:16
Lars LindholmSkarpnäcks OL10:49:30
David HectorSnättringe SK10:50:34
Mats FryxellTullinge SK10:51:04
Ellinor FryxellTullinge SK10:51:06
Lars JakobssonCentrum OK10:52:40
Mattias ÅgrenCentrum OK10:54:01
Bure NoreusKlubblös10:54:48
Fredrik SetterqvistOK Södertörn10:56:23
Rask AttackMIcke Mellbergs SOK10:57:00
Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb10:57:40
Jere PajunenIFK Lidingö SOK11:04:17
Patrik NilssonVänersborgs SK11:10:05
Johan MarkstedtOK Södertörn11:12:02
Leif BertilssonJärla Orientering11:13:09
Linus RisplingCentrum OK11:16:04
Johan SandlerOK Bävern11:17:49
Mårten AxelssonKlubblös11:20:41
Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK11:22:28
Per WollbrandOK Ravinen11:38:31

U3

3 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leo LjungbergSkarpnäcks OL11:25:26
Kalle KvarnforsSkarpnäcks OL11:25:27

U4

3 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin WollbrandOK Ravinen11:38:54

Annonser