Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 27 juni 2017 - torsdag 29 juni 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

8 400 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa RisbyOK Kåre09:58
163Myrra CarlssonOK Orion10:01
164Emma BergmanGöteborg-Majorna OK10:04
165Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK10:07
166Johanna LarssonKöping-Kolsva OK10:10
167Lina NilssonUlricehamns OK10:13
168Karin FägerlindCentrum OK10:16
169Aina EdgrenTrollhättans SOK10:19
170Fredrika VångellLinköpings OK10:22
171Anna HåkanssonOK Kolmården10:25
172Frida SandbergStora Tuna OK10:28
173Elin LindTierps SOK10:31
174Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF10:34
175Pernilla ErikssonGävle OK10:37
176Matilda LagerholmTumba-Mälarhöjden OK10:40
177Sara NilssonOK Tranan10:43
178Ellinor ErikssonOK Tisaren10:46
179Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF10:49
180Susanna TervoIFK Lidingö SOK10:52
181Louise LundgrenVäxjö OK10:55
182Stina EdejernIFK Bergvik10:58
183Linnea GillbergCentrum OK11:01
184Linda LindkvistLeksands OK11:04
185Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK11:07
186Josefin ErlandssonOK Milan11:10
187Kristin BomanGävle OK11:13
188Kajsa SpetzUlricehamns OK11:16

H21

10 200 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
689Mattias KarlssonMalungs OK Skogsmårdarna09:30
Eskil KinnebergIFK Göteborg09:50
685Simon SjöhedGävle OK09:52
686Erik BjörklundOK Linné09:54
687Johan HallgrenBjursås OK09:56
688Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK09:58
426Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:00
427Emil ÅbergOK Kåre10:02
428Philip PerssonOK Orion10:04
429Oskar AndrénOK Tisaren10:06
430Oskar LeinonenOK Kolmården10:08
431Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:10
432Richard HejdenbergGävle OK10:12
433Henrik JohannessonRonneby OK10:14
434Henrik BrusSävedalens AIK10:16
435Christoffer AndersénOK Alehof10:18
436Jere PajunenIFK Lidingö SOK10:20
437Albin BergkvistOK Kåre10:22
438Olof SandgrenOK Orion10:24
439Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK10:26
440Erik FernlundOK Tisaren10:28
441Ola MartnerGöteborg-Majorna OK10:30
442Ville JohanssonOK Kolmården10:32
443Albin AnderssonVäxjö OK10:34
444Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:36
445Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:38
446Simon BörjesonRyda SK10:40
447Jonas GustafssonOK Kåre10:42
448Anton HallorOK Tisaren10:44
449Tomas AlbinssonOK Österåker10:46
450Pontus PeterssonOK Orion10:48
451Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:50
452Albin SjöhedGävle OK10:52
453Rassmus AnderssonOK Linné10:54
454Ola AnderssonOK Orion10:56
455Greger TyskOK Kåre10:58
456Magnus GlänneforsTullinge SK11:00
457Sturla StokkelandÅlgård Orientering11:02
458Gustav HindérOK Tisaren11:04
459Daniel AttåsOK Tisaren11:06
460Per EklöfOK Milan11:08
461Robbin KantarpÄrla IF11:10
462Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:12
463Klas JohanssonOK Kolmården11:14
464Lukas OlssonVäsby OK11:16
465Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK11:18
466Mathias NyströmNorbergs OK11:20
467Mikael AnderssonOK Kolmården11:22
468Johan HöijOK Linné11:24
469Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:26
470Patrik SvedbergGävle OK11:28
471Måns SandgrenOK Orion11:30
472Nils SpetzUlricehamns OK11:32
473Filip JacobssonOK Tisaren11:34
474Erik AnderssonOK Orion11:36
475Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:38
476Fredrik BakkmanIFK Göteborg11:40
477Lasse JanssonGävle OK11:42
478Christian TingströmGöteborg-Majorna OK11:44
479Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK11:46
480Roman RyapolovIFK Mora OK11:48
481Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:50
482Andreas UllerKils OK11:52
483Oscar VångellÄrla IF11:54

D21 Kort

4 800 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
682Emma KantarpÄrla IF10:32
189Josefin NorellSöders-Tyresö10:34
190Vendula SramkovaHemsedal IL10:36
191Päivi MikkolainenValkeakosken Haka10:38
192Elin FjellströmKFUM Örebro OK10:40
193Hanna SvenssonFK Herkules10:42
194Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:44
195Susanne ErikssonOK Milan10:46
196Maria HellströmVäsby OK10:48

H21 Kort

6 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
484Niclas LarssonKöping-Kolsva OK10:01
485Viktor TovessonOK Orion10:04
486Michael PerssonIF Hagen10:07
487Johan EngströmOK Orion10:10
488Andreas AxelssonLinköpings OK10:13
489Theodor WahlbomOK Orion10:16
491Johannes KnutasAttunda OK10:22

D20

4 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
683Anna KarlströmOK Linné10:50
158Sarah PerssonOK Denseln10:52
159Mirjam DalénSala OK10:54
160Johanna HenrikssonOK Tisaren10:56
161Saga SanderOK Milan10:58

H20

7 500 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
415Olof LissmatsOK Södertörn10:00
416Mårten OlssonGävle OK10:03
417Henrik HamreforsVästerås SOK10:06
418Lukas LundgrenVäxjö OK10:09
419Tom CampbellOK Kolmården10:12
420Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:15
421Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:18
422Erik OlssonGävle OK10:21
423Linus BacklundOK Södertörn10:24
424Johan EdenhamnLänna IF10:27

D18

4 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Hanna LagerbergOK Södertörn11:04
146Hanna SundströmVästerås SOK11:06
147Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:08
148Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:10
149Victoria AsketunOK Roxen11:12
150Anna HallménOK Tisaren11:14
151Tindra JernströmAvesta OK11:16
152Ella AnderssonOK Södertörn11:18
153Elsa HolmgårdKils OK11:20
155Sofia JohanssonOK Skärmen11:24
156Lisa BerggrenOK Kolmården11:26
157Sofia ZillingOK Södertörn11:28

H18

6 700 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
684Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro10:40
393Fredrik HamreforsVästerås SOK10:43
394Zeb PalmHJS-Vansbro OK10:46
395Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö10:49
396Georg EklöwOK Södertörn10:52
397Josef WennblomHagaby GoIF Örebro10:55
398Axel OlssonIF Hagen10:58
399Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:01
400Martin LammFrölunda OL11:04
401Mattias IvaresOK Södertörn11:07
402Simon FriskGustavsbergs OK11:10
403Robert ColeVäsby OK11:13
404Jonas LauriFK Herkules11:16
405Marcus CarlssonIF Hagen11:19
406Love CarlssonOK Orion11:22
407Loke ÖstangårdGamleby OK11:25
408Andreas JonssonOK Orion11:28
409Axel BlomFrölunda OL11:31
410Hampus NyströmIF Hagen11:34
411Jonathan UllerKils OK11:37
412Sixten TörnqvistVästerås SOK11:40
413Simon FreylandEksjö SOK11:43

D17-20 Kort

4 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
144Kajsa RaskKungälvs OK10:05

H17-20 Kort

4 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
392Samuel JonassonÄlvdalens IF OK10:11

D16

4 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131Lilian PalmHJS-Vansbro OK10:27
132Hanna JohannessonRonneby OK10:30
133Lotten SandénOK Södertörn10:33
134Emma ErikssonEksjö SOK10:36
135Tilde BacklundOK Södertörn10:39
136Alicia LundgrenVäxjö OK10:42
137Linda RennerOK Södertörn10:45
138Lisa HallménOK Tisaren10:48
139Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK10:51
140Cecilia LindgrenOK Kåre10:54
141Katarina NorrbyOK Södertörn10:57
142Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL11:00
143Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering11:03

H16

5 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
380Mattias LauriFK Herkules10:44
381Albin HainkeSnättringe SK10:47
382Alfred PetterssonMullsjö SOK10:50
383Alexander SchandlOK Södertörn10:53
384Alfred LiljeströmGävle OK10:56
385Hugo StrömMullsjö SOK10:59
386Hugo SetthagenOK Tranan11:02
387Isak BerggrenGävle OK11:05
388Aron ÖstangårdGamleby OK11:08
389Axel BerglundUlricehamns OK11:11

H16 Kort

4 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
390Viktor Le ClaireFK Herkules10:57
391Emrik LindFK Herkules11:00

D14

4 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
119Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb11:01
120Vendela SöderqvistOK Kåre11:04
121Alicia BergkvistVästerbergslagens OL11:07
691Linnea FridolfssonStora Tuna OK11:10
123Elin BryggarGrycksbo IF OK11:13
124Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering11:16
125Lisa SwartzOK Orion11:19
126Elsa GörasLeksands OK11:22
127Saga MattssonDalaportens OL11:25
128Frida JohanssonOK Skärmen11:28

H14

4 000 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
360Victor HanssonOK Löftan10:01
361Viktor ZillingOK Södertörn10:04
362Linus SjödénÄlvdalens IF OK10:07
692Albin MalmgrenOckelbo OK10:10
364Linus VernströmRonneby OK10:13
365Anton KastrupFK Herkules10:16
366Erik LingIK Hakarpspojkarna10:19
367Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro10:22
368Anton ForsHJS-Vansbro OK10:25
369Christoffer LindgrenOK Kåre10:28
370Max ÖsterlingOK Södertörn10:31
371Tobias JohanssonOK Löftan10:34
372Hugo PerssonOK Denseln10:37
373Eric HallnerOckelbo OK10:40
374Björn RennerOK Södertörn10:43
375Jon HanssonOK Kåre10:46
377Alfred HallqvistUlricehamns OK10:52

D14 Kort

3 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
129Ellinor SvedjerotGävle OK10:27
130Maja BäcklundRonneby OK10:29

H14 Kort

3 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
376Lowe HammarFK Herkules10:30
378Oskar HanssonAskersunds OK10:32

D12

3 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
105Lina UllerKils OK10:00
106Tuva ÖstangårdGamleby OK10:02
107Ylva HanssonOK Kåre10:04
108Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK10:06
109Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:08
110Felicia RööhsSkattkärrs SOK10:10
111Judit WennblomHagaby GoIF Örebro10:12
112Tuva HolmströmOK Ravinen10:14
113Malin HållHJS-Vansbro OK10:16
114Hanna BäcklundRonneby OK10:18
115Alva EliassonSundsvalls OK10:20
690Ella FridolfssonStora Tuna OK10:22
117Emma ZettervallKarlskrona SOK10:24

H12

3 100 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
693Olle HallnerOckelbo OK10:35
330Nils SwartzOK Orion10:37
331Olle LångbergHudiksvalls OK10:39
332Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:41
333Linus NilssonOK Österåker10:43
334Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:45
335Oskar EnglénLeksands OK10:47
336Ludvig EronnLinköpings OK10:49
337Svante SandvikAttunda OK10:51
338Malte AlbinssonOK Österåker10:53
339August GörasLeksands OK10:55
340Axel HejdenbergGävle OK10:57
341Marcus LammFrölunda OL10:59
342Martin ErikssonAnnebergs GIF11:01
343Isak HolmgårdKils OK11:03
344Willgott SvedjerotGävle OK11:05
345Wille SöderqvistOK Kåre11:07
346Anton JonssonOK Tyr11:09
348Samuel StokkelandÅlgård Orientering11:13
349Hugo BergenfurIK Vikings OK11:15
350Joel AllmungsLeksands OK11:17
351Filip HanssonOK Löftan11:19
352Liam HälldalSkogslöparna11:21
353Oskar WesterbergTrollhättans SOK11:23
354Simon LundellOK Österåker11:25
355Marcus GrunderJärfälla OK11:27
356Arvid JonforsenHallstahammars OK11:29
357Oskar KarlbergLeksands OK11:31
358Karl ForsgrenVästerbergslagens OL11:33

D12 Kort

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
118Signe WikstenGävle OK10:16

H12 Kort

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347Elias LauriFK Herkules09:58
359Felix SlagbrandVästerås SOK10:19

D10

2 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Viola HolmströmOK Ravinen10:01
101Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL10:04
102Ada StokkelandÅlgård Orientering10:07
103Wilma JonssonOK Tyr10:10
104Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:13

H10

2 100 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
314Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL10:21
315Olle EnglénLeksands OK10:24
316Herman EliassonSundsvalls OK10:27
317André BergkvistVästerbergslagens OL10:30
318Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:33
319Erik ZettervallKarlskrona SOK10:36
320Albin SvenssonFK Herkules10:39
321Noah TyskOK Kåre10:42
322Hampus SahlénIF Hagen10:45
323Pontus AllmungsLeksands OK10:48
324Martin NilssonSkogslöparna10:51
325Olle VillmanHJS-Vansbro OK10:54
326Kalle JoonsLeksands OK10:57
327Joel HolmgårdKils OK11:00
328Viggo LindgrenOK Kåre11:03
329Isak StinessenDalaportens OL11:06

D35

6 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
197Eva GustafssonVäxjö OK10:01
198Eva ElfvingDomnarvets GOIF10:04
199Camilla KäckAttunda OK10:07
200Elin Dahlstedt TyskOK Kåre10:10
201Lina RööhsSkattkärrs SOK10:13
202Charlotte LindkvistLeksands OK10:16
203Vanda KuthanovaFagersta OK10:19
204Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK10:22
205Sofia HolmgårdKils OK10:25
206Maria SahlénIF Hagen10:28
207Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:31

H35

8 000 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
493Anders HöijeGöteborg-Majorna OK10:20
494Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering10:23
495Erik SandhOK Roxen10:26
496David HolmqvistOK Ödmården10:29
497Gustav BäcklundRonneby OK10:32
498Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK10:35
499Niclas ArkåsenOK Kåre10:38
500Niklas NorlingOK Ödmården10:41

D40

4 800 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209Johanna DalinLeksands OK10:01
210Ingela ErikssonGävle OK10:03
211Jenny BergOK Ravinen10:05
212Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK10:07
213Monika MohnOLC Kapreolo10:09
214Karolina AnderssonLänna IF10:11
215Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK10:13
216Magdalena GrunderJärfälla OK10:15
217Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK10:17
218Malin JonssonOK Tyr10:19
219Sara TimnerSundsvalls OK10:21
220Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:23
221Michaela LundellOK Österåker10:25
222Ylva FornanderVästerbergslagens OL10:27
223Louise GötforsGöteborg-Majorna OK10:29

H40

7 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Magnus HanssonOK Löftan11:02
502Tomas HenrikssonAttunda OK11:05
503Henrik HellborgCentrum OK11:08
504Per NylanderGrangärde OK11:11
505Tobias EliassonSundsvalls OK11:14
506Marcus ArnoldssonVästerås SOK11:17
507Christian EnbergLinköpings OK11:20
508Ulrik MagnussonHalmstad OK11:23
510Mats ThunwallFagersta OK11:29
511Erik BacklundTrollhättans SOK11:32
512Jonas HälldalSkogslöparna11:35
513Christian MohnOLC Kapreolo11:38
514Johan ÅhlundVänersborgs SK11:41
515Anders DalinLeksands OK11:44
516Jens ThorildIFK Göteborg11:47
517Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK11:50
518Björn JanssonVäsby OK11:53

D45

4 300 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK10:14
225Katarina LövgrenIFK Mora OK10:17
226Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:20
227Malin LammFrölunda OL10:23
228Anna UllerKils OK10:26
229Ann RollerJärfälla OK10:29
230Mia EronnLinköpings OK10:32
231Helena WidegrenIF Thor10:35
232Pia GuståsOK Linné10:38
233Annika LundströmSundbybergs IK10:41
234Ylva LorentssonOK Kåre10:44
235Linn NilssonOK Tyr10:47
236Marie-louise PerssonFK Herkules10:50
237Annelie JohanssonOK Skärmen10:53
238Erica HållHJS-Vansbro OK10:56
239Sonja Ecke-WihanWAT.OL10:59
240Madelene AllmungsLeksands OK11:02
241Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL11:05
242Anna BerggrenGävle OK11:08
243Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK11:11
244Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK11:14
245Therese HolmströmOK Ravinen11:17

H45

6 600 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
520Börje PerssonOK Ravinen10:00
521Henrik LjungemyrOK Kolmården10:03
522Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:06
523Peter BergkvistVästerbergslagens OL10:09
524Mikael NilssonSkogslöparna10:12
525Jonas BergenfurSkattkärrs SOK10:15
526Erik ÅbergKorsnäs IF OK10:18
527Erik OlssonGöteborg-Majorna OK10:21
528Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:24
529Thomas PerssonOK Denseln10:27
530David OlssonOK Skogsstjärnan10:30
531Uwe RöhnerLOK Berlin10:33
532Peter TudénIK Hakarpspojkarna10:36
533Fredrik WikstenGävle OK10:39
534Stefan BergOK Ravinen10:42
535Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL10:45
536Rickard JonforsenHallstahammars OK10:48
537Mikael RööhsSkattkärrs SOK10:51
538Andreas GrunderJärfälla OK10:54
539Neil MarstonHemsedal IL10:57
540Mats HainkeSnättringe SK11:00
541Anders LundellGöteborg-Majorna OK11:03
542Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:06
543Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK11:09
544Torbjörn AnderssonOK Motala11:12
545Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:15
546Magnus GörasLeksands OK11:18
547Mikael SvenssonFK Herkules11:21
548Stefan BleidornLOK Berlin11:24
549Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro11:27
550Niklas OlssonFagersta OK11:30
551Johan HanssonOK Löftan11:33
552Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK11:36
553Claes SetthagenOK Tranan11:39
554Michael WennblomHagaby GoIF Örebro11:42
555Mats BergenfurIK Vikings OK11:45
556Erik LauriFK Herkules11:48
557Frank BraatzLOK Berlin11:51

D50

4 000 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF10:44
247Hana TichovskaSK Praga10:47
249Annika ViiloTampereen Pyrintö10:53
250Kristina ZillingOK Södertörn10:56
251Elisabet ElmertoftNorbergs OK10:59
252Maria ColeVäsby OK11:02
253Karin JägrydSkåneslättens OL11:05
254Katarina SundqvistOK Kåre11:08
255Elisabet EnmarkGävle OK11:11
256Anette PalmHJS-Vansbro OK11:14
257Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:17
258Lena CarlssonSävedalens AIK11:20
259Carina SandbergSäterbygdens OK11:23
260Karin FreylandSOK Aneby11:26
261Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK11:29
262Åsa Marknell DewittLänna IF11:32
263Susanne JohannessonRonneby OK11:35
264Inger GunnarssonVästerås SOK11:38
265Lotta JungåkerKorsnäs IF OK11:41
266Monica BomanGävle OK11:44
267Annlouise AlmqvistIFK Mora OK11:47

H50

6 100 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
558Per BacklundOK Södertörn10:37
559Lars HolmgårdKils OK10:40
560Peter ErikssonKFUM Örebro OK10:43
561Per SundströmVästerås SOK10:46
562Bertil ÅkessonMarkbygdens OK10:49
563Anders JägrydSkåneslättens OL10:52
564Stefan TörnqvistVästerås SOK10:55
565Eric RollerJärfälla OK10:58
566Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb11:01
567Stefan SpetzUlricehamns OK11:04
568Anders LammFrölunda OL11:07
569Ola JernströmAvesta OK11:10
570Thomas JohannessonRonneby OK11:13
571Anders LarssonVänersborgs SK11:16
572Mikael DavidssonVästerås SOK11:19
573Lars Håkan SandvikAttunda OK11:22
574Hans JonssonVäsby OK11:25
575Jörgen DalénSala OK11:28
576Kennet AnderssonGrycksbo IF OK11:31
577Nils EklöwOK Södertörn11:34
578Niclas AhlströmVästerås SOK11:37
579Per SandbergSäterbygdens OK11:40
580Jonas DetterfeltLinköpings OK11:43
581Ingvar ÅkessonIFK Göteborg11:46
582Niklas LöwegrenStora Tuna OK11:49

D55

4 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
268Susanne LüscherStora Tuna OK10:00
269Kerstin SvenssonTrollhättans SOK10:03
270Kristine Ø. TollefsenOK Øst10:06
271Pia VångellLinköpings OK10:09
272Marianne BandixenOLG Pfäffikon10:12
273Mia GustafssonOK Kåre10:15
274Lena SwartzOK Orion10:18
275Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:21
276Laila B HöglundFK Herkules10:24
277Ylva GrapeDalaportens OL10:27
278Monika PerssonOK Södertörn10:30
279Catharina KarlssonTrollhättans SOK10:33
280Ingrid KensbyOK Tyr10:36
281Christina BirathStenungsunds OK10:39

H55

5 700 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
583Arne ErikssonTierps SOK10:35
584Ulf HamreforsVästerås SOK10:38
585Dirk HartmannSV Mietraching10:41
586Lennart MyrehedVandrarringen10:44
587Anders LundJärfälla OK10:47
588Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK10:50
589Mats JönssonKorsnäs IF OK10:53
590Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb10:56
591Mats KensbyOK Tyr10:59
592Anders EnmarkGävle OK11:02
593Petter GullikstadRøros IL11:05
594Bjørnar TollefsenOK Øst11:08
595Per EdenhamnLänna IF11:11
596Martin TichovskySK Praga11:14
597Per BjurströmOK Tisaren11:17
598Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF11:20
599Jan HanssonStenungsunds OK11:23
600Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK11:26
601Björn AlbinssonIFK Mora OK11:29

D60

3 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
282Elisabeth ÖströmOK Tyr10:25
283Monika BraatzLOK Berlin10:28
284Mirja MikkolainenValkeakosken Haka10:31
285Gudrun PerssonHallstahammars OK10:34
286Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:37
287Catherine DawsonGafanhori10:40

H60

5 000 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
602Jens TörnmarckAskersunds OK11:07
603Andreas HjertsonOK Linné11:10
604Matts BjörkeSöders-Tyresö11:13
605Sönke BandixenOLG Pfäffikon11:16
606Jan LindgrenOK Södertörn11:19
607Arne HolmerIFK Mora OK11:22
608Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:25
609Torbjörn BergmanSnättringe SK11:28
610Roland NorellSöders-Tyresö11:31
611Anders AlamaaIK Vikings OK11:34
612Anders Stefan VestlundOK Kåre11:37
613Tomas OlaussonAskersunds OK11:40
614Olov ÖströmOK Tyr11:43
615Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF11:46
616Carl-Erik BerglövFagersta OK11:49

D65

3 600 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
288Helena HemströmGävle OK10:44
289Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:47
290Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:50
291Christina HjertsonOK Linné10:53
292Annika NorströmHallstahammars OK10:56
293Gun JanssonSala OK10:59
294Eva TrangiusOK Tyr11:02
295Hilde BaderOLF Mainz11:05
296Lena HedmanHallstahammars OK11:08
297Marit NilssonKils OK11:11
298Monica DjurbergOK Tyr11:14
299Catharina JohanssonOK Kolmården11:17
300Eva Marie GranOK Øst11:20
301Mona PetersenOK Motala11:23
302Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:26

H65

4 400 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
618Roy DawsonGafanhori10:30
619Inge HultmanKovlands IF10:33
620Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:36
621Per Erik FogelVästerås SOK10:39
622Lars PerssonOK Kompassen10:42
623Ove JohanssonOK Kolmården10:45
624Göran LarssonSala OK10:48
625Ludwig GenderjahnLOK Berlin10:51
626Kent ErikssonLerums SOK10:54
627Kurt EkbergOK Orinto10:57
628Jan ÅsbergHäverödals SK11:00
629Stig ForsbergDalaportens OL11:03
630Yngve PetterssonLinköpings OK11:06
631Mats AnderssonSelånger SOK11:09
632Juergen ZiescheLOK Berlin11:12
633Harry BreilandÅlgård Orientering11:15
634Sven LarssonSärna SK11:18
635Mats HemströmGävle OK11:21
636Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:24
637Hans Jörg SchifferleBjörnbär OK11:27
638Göran SvärdOK Klemmingen11:30
639Karl Evert SvenssonIF Hagen11:33
640Ulf KjellinOK Hedströmmen11:36
641Michael FrenzelLOK Berlin11:39
642Per ErikssonLinköpings OK11:42
643Ronald Mc GrailHjärnarps OL11:45

D70

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
303Kerstin JohanssonMarkbygdens OK10:02
304Inga-Lill PetterssonLinköpings OK10:05
305Kerstin SpetzNitta IF10:08
306Haldis GlendrangeStavanger OK10:11
307Ewa NordlundLänna IF10:14

H70

4 100 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
644Achim BaderOLF Mainz10:05
645Ingemar LindblomOK Orinto10:08
646Leif SandgrenFrosta OK10:11
647Hans L AnderssonVästerbergslagens OL10:14
648Kjell JanssonVäsby OK10:17
649Claus PetersenOK Motala10:20
650Per-Erik WåhlbergOK Linné10:23
651Leif NordlundLänna IF10:26
652Bertil HermanssonStenungsunds OK10:29
653Ronny HedlundOK Södertörn10:32
654Kenneth JanssonSala OK10:35
655Göran BengtssonTockarps IK10:38
656Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK10:41
657Elis ÅbergStorviks IF10:44
658Lars TuvessonUlricehamns OK10:47
659Roland NilssonSOK Viljan10:50
660Keller WernerBjörnbär OK10:53
661Håkan NilssonMalmö OK10:56
662Stanley HolmerIFK Mora OK10:59
663Svein GlendrangeStavanger OK11:02
664Christer SandhOK Roxen11:05

D75

3 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
308Britt ErikssonHammarby IF OF10:40
309Ulla NilssonSOK Viljan10:43
310Gunborg WestinLeksands OK10:46
311Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby10:49
312Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK10:52

H75

3 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
667Lars FinbomOK Landehof10:00
668Erland LingJönköpings OK10:03
669Kjell MjöbergHallstahammars OK10:06
670Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik10:09
671Amund HerrebrødenOK Øst10:12
673Johnny BrandtHällefors OK10:18
674Sverre JonssonOK Ravinen10:21
672Harald WibyeOK Moss11:41

D80

2 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
313Marita KarlssonOK Alferna10:02

H80

3 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
675Janne MånssonLeksands OK10:18
676Åke SundbergFagersta OK10:21
677Holger PerssonOK Eken10:24
678Bo LöwegrenVästerås SOK10:27
679Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:30
680Valter AlamaaIK Vikings OK10:33
681Folke NyströmVästerbergslagens OL10:36

U1

2 100 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK09:39:32
Lilly BergenfurSkattkärrs SOK09:46:39
Alva RööhsSkattkärrs SOK09:46:40
Olle WidegrenIF Thor09:49:20
Sara Sofia L SimonsenOK Øst10:00:20
Robin KäckAttunda OK10:00:47
Elliot TyskOK Kåre10:02:07
Rasmus KäckAttunda OK10:03:43
Ture CarlssonKFUM Örebro OK10:04:17
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL10:07:07
Lilianne MohnOLC Kapreolo10:10:17
Jonna MohnOLC Kapreolo10:13:12
Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL10:25:22
Jonatan SahlénIF Hagen10:26:14
Hanna HanssonAskersunds OK10:26:56
Elvira ÅhlundVänersborgs SK10:27:36
Signe AlbinssonOK Österåker10:37:40
Erik GräfningsGrycksbo IF OK10:41:04
Alfred PihelOK Tisaren10:57:15
Oskar PihelOK Tisaren10:57:18
Lucas HenrikssonAttunda OK11:02:51
Anna EnbergLinköpings OK11:02:52
Lea StokkelandÅlgård Orientering11:06:39
Johanna Larsson EnerothVänersborgs SK11:09:58
Jonatan Larsson EnerothVänersborgs SK11:10:00
Tea StokkelandÅlgård Orientering11:13:31
Emma BergOK Ravinen11:26:46
Sara BergOK Ravinen11:26:51
Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK11:42:49
Jonna Jodahl GötforsGöteborg-Majorna OK11:43:11
Thea TudénIK Hakarpspojkarna12:07:59

U2

2 300 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma LarssonSala OK09:55:33
David JonforsenHallstahammars OK10:04:03
Stina VillmanHJS-Vansbro OK10:04:07
Maja VillmanHJS-Vansbro OK10:04:08
Emma SaleskogOK Tyr10:04:55
Elin ForsHJS-Vansbro OK10:05:00
Lovisa PihelOK Tisaren10:09:29
Greta SandvikAttunda OK10:13:07
Siri HejdenbergGävle OK10:25:01
Joar AnderssonVäxjö OK10:31:47
Hugo BäcklundRonneby OK10:35:38
Carl RäimOK Enen10:52:53
Alma CarlssonKFUM Örebro OK10:57:07
Vera LindbergIFK Göteborg11:32:40
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK11:32:41

Öppen motion 1

2 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ludvig BernankerHallstahammars OK09:29:56
Pia WilhelmssonOK Hedströmmen09:48:19
Leonid RyapolovIFK Mora OK09:59:21
Anders AnderssonOK Hedströmmen10:00:07
Moa WilhelmssonOK Hedströmmen10:00:08
Kajsa Eklund-BerglövFagersta OK10:00:10
Maj-Britt O LarssenOK Øst10:00:23
Laila VillmanHJS-Vansbro OK10:03:46
Edla FornanderVästerbergslagens OL10:23:52
Unni HerrebrødenOK Øst10:33:23

Öppen motion 3

3 100 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ÖjeboKFUM Örebro OK09:36:01
Gunilla HamreforsVästerås SOK09:39:46
Maja ÅströmOK Ödmården09:43:18
Pekka MartikainenNavi09:58:20
Tarja PajonenKlublös09:58:22
Kalle AnderssonOK Hedströmmen10:00:11
Maria JaxnerOK Hedströmmen10:00:14
Lisa JonassonÄlvdalens IF OK10:02:04
Lovisa BylundFagersta OK10:08:00
Lars-Åke BylundFagersta OK10:08:02
Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL10:09:22
Kenneth LjungbergNyköpings OK10:09:40
Öivind EriksenOK Øst10:11:01
Malin AlbinssonIFK Enskede10:15:25
Elisabeth ErikssonOK Milan10:17:09
Linda SlagbrandVästerås SOK10:19:05
Helena LindbergIFK Göteborg10:25:33
Britt-Marie EkbergOK Orinto10:30:16
Nils ThorinHindås Skidklubb10:31:54
Lena WesterbergTrollhättans SOK10:31:56
Sofia Härdvall HanssonAskersunds OK10:32:24
Anna KallinOK Motala10:34:42
Oscar NybergKlubblös10:39:56
Anna LarssonHJS-Vansbro OK10:46:19
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK10:46:42
Karin LindTierps SOK10:50:08
Ylva EnglénLeksands OK10:51:21
Henrik WåhlströmIF Thor10:53:13
Anders BryggarGrycksbo IF OK10:53:40
Julia KarlssonKlubblös10:53:52
Frida JonforsenHallstahammars OK11:00:32
Lisa ÅströmUmeå OK11:02:20
Leif SalinOK Tyr11:07:02
Per StinessenDalaportens OL11:08:06
Jonathan BjörkLeksands OK11:08:07
Gustaf SchejaFrosta OK11:09:10
Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL11:11:42
Karolina NybergKarlsbyhedens IK11:20:57
Andreas HanssonAskersunds OK11:50:55
Anders JanssonGrycksbo IF OK11:56:34
Kajsa BäcklundRonneby OK

Öppen motion 4

5 600 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik HanssonOK Kåre09:43:14
Katrin SjödénÄlvdalens IF OK09:59:39
Mats SjöbergÅmåls OK10:05:10
Mari SjöbergÅmåls OK10:05:11
Johan SpetzUlricehamns OK10:13:42
Per KnutasAttunda OK10:17:06
Göran EnglénLeksands OK10:25:56
490Mohsen NosratiniaFK Herkules10:26:11
Ove PetterssonIdrefjällens OK10:41:45
Mia DammvikStora Tuna OK10:43:34
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK10:45:16
Mattias BrännströmFK Herkules10:45:42
Matilda DammvikStora Tuna OK10:50:07
Maria Persson 10:53:28
Leif LindgrenLinköpings OK11:00:15
Mark BaljeuLeksands OK11:10:23
Marlene HälldalSkogslöparna11:11:47
Martina GabrielssonTrollhättans SOK11:22:08
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF11:33:37

Öppen motion 7

2 800 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK09:36:03
Inger MattssonVästerbergslagens OL09:39:26
Sigrid LarssonSärna SK09:51:07
Peter ThörnTenhults SOK09:53:11
Byron PalmHJS-Vansbro OK09:54:26
Lennart PerssonHorndals IF09:55:51
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:56:04
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK09:57:29
Ulla LingJönköpings OK09:58:08
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:58:13
William Heberg LarssonSala OK09:58:38
Malin HedbergSala OK09:58:40
Nils-Erik BondessonFrosta OK09:59:25
Lotta LarssonVästerbergslagens OL09:59:48
Boel NybergOK Kåre10:04:05
Pia-Maria BondessonFrosta OK10:04:45
Pia ÖstangårdGamleby OK10:08:03
Anne ErikssonKFUM Örebro OK10:08:06
Ove PetterssonÄlvdalens IF OK10:08:08
Elof BackFagersta OK10:08:13
Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK10:09:10
Olle WindeliusFrosta OK10:15:13
Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:16:41
Jens-Henrik SimonsenOK Øst10:22:21
509Fredrik LiljegrenHorndals IF10:23:21
Lars HedbergIFK Mora OK10:23:56
Ulrika JanssonOK Kåre10:27:55
Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK10:28:11
Niclas KjellmanLidköpings VSK10:30:02
Tomas SundqvistOK Kåre10:30:21
Frida KjellmanLidköpings VSK10:31:05
Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK10:31:07
Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:32:21
Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK10:36:14
Annika DavidssonVästerås SOK10:39:34
Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering10:39:48
Tomas VångellLinköpings OK10:50:41
Johan OhlströmIF Thor10:51:40
Johanna HallqvistUlricehamns OK10:52:48
Anders ThomassonUlricehamns OK10:55:31
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb10:57:38
Niklas SahlénIF Hagen11:00:22
Ellen WikstenGävle OK11:01:43
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK11:01:55
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK11:12:17
248Berit GummusIFK Mora OK11:16:10
Magnus FridolfssonStora Tuna OK11:23:16
Christer LarssonSala OK11:24:13
Johan IsraelssonStora Tuna OK11:27:05
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK11:29:36
Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb11:42:16

Öppen motion 9

7 900 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin BondessonFrosta OK09:58:49
Patrik GustafssonSmedjebackens OK10:03:55
Kenneth EdlundLycksele IF10:08:09
Carl MagnussonIFK Mora OK10:23:14
Jonna PetterssonIFK Mora OK10:23:17
Mats LagerbladIFK Mora OK10:29:57
Mikael WesterbergOK Kolmården10:41:42
Jonas UllerKils OK10:57:25
Niclas EnlundGamleby OK11:06:05
Björn ZettervallKarlskrona SOK11:10:31

Annonser