Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Bjursåsluffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Bjursåsluffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Bjursås OK
Datum: lördag 19 augusti 2017

D21E

4 400 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Stina HaraldssonJärla Orientering11:02
102Linda LindkvistLeksands OK11:04
103Beata FalkHagaby GoIF Örebro11:06
104Elin Dahlstedt TyskOK Kåre11:08
105Karin ElfvingDomnarvets GOIF11:10
106Magdalena OlssonStora Tuna OK11:12
107Jenny ErikssonOK Kåre11:14
108Beatrice KöhlerSäterbygdens OK11:16
109Charlotte LindkvistLeksands OK11:18
110Kajsa RisbyOK Kåre11:20
111Anna MårsellStora Tuna OK11:22
112Emma JohanssonDomnarvets GOIF11:24
113Sara JohanssonDomnarvets GOIF11:26
114Elina Von KrusenstiernaOK Kåre11:28
115Linda SjögrenKamrat och IF KIF11:30

H21E

4 850 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna11:01
2Staffan ErikssonStora Tuna OK11:03
3Emil ÅbergOK Kåre11:05
4Erik OlssonGävle OK11:07
5Mattias MårtsStora Tuna OK11:09
6Anton BacklundSäterbygdens OK11:11
7Martin MörsellOK Kåre11:13
8Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna11:15
9Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:17
10Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna11:19
11Patrik SvedbergGävle OK11:21
12Mattias JohanssonKamrat och IF KIF11:23
13Albin BergkvistOK Kåre11:25
14Emil LauriKamrat och IF KIF11:27
15Andreas NordforsStora Tuna OK11:29
16Oskar GustafssonCentrum OK11:31
17Mårten OlssonGävle OK11:33
18Markus LangStora Tuna OK11:35
19Anders HåkanssonOK Kåre11:37
20Valter PetterssonOK Tisaren11:39
21Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna11:41
22Johan KarlssonOK Kåre11:43
23Fredrik PerssonDomnarvets GOIF11:45
24Jonas AnderssonStora Tuna OK11:47
25Artem PanchenkoIFK Mora OK11:49
26Greger TyskOK Kåre11:51
27Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF11:53
28Emil AlexanderssonStora Tuna OK11:55
29Jonas GustafssonOK Kåre11:57
30Gustav ÖhgrenOK Kåre11:59
31Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad12:01
32Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna12:03
33Joakim IngelssonOK Hammaren12:05
34Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:07
35Petter HaraldssonKamrat och IF KIF12:09
36Hampus MöllerStora Tuna OK12:11

D20E

3 950 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sarah PerssonOK Denseln11:02
Emma BengtssonÅrsunda IF11:04
Frida PetersonÄlvdalens IF OK11:06
Elin FältmanLeksands OK11:08

D18E

3 675 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja JungåkerOK Kåre11:10
Maja MörthLeksands OK11:12
Emma BlixtOK Hammaren11:14
Tindra JernströmAvesta OK11:16
Astrid NorgrenStora Tuna OK11:18
Emelie BrudinIFK Mora OK11:20

H18E

3 950 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:13
Rasmus NordgrenOK Kåre11:15
Martin DanielssonOK Kåre11:17
Edvin NordströmTäby OK11:19
Melker NordgrenOK Kåre11:21
Viktor BarkegrenStora Tuna OK11:23
Lucas GranbergOK Kåre11:25
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:27
Johannes ÖhgrenOK Kåre11:29

D21

3 525 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia LauriJärla Orientering11:36
Marika HagelbergOK Kåre11:38
Josefina NorinIFK Göteborg11:40
Terese WängdahlStora Tuna OK11:42
Hanna KlarSäterbygdens OK11:44
Maria SchmiterlöwHjobygdens OK11:46
Julia BirathStenungsunds OK11:48
Helena WallmanVästerbergslagens OL11:50

D16

3 600 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
311Emma LiljeGävle OK10:59
301Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK11:01
302Moa KarlssonStorviks IF11:03
303Karin WedmanVästerbergslagens OL11:05
304Isabella JoonsLeksands OK11:07
305Cecilia LindgrenOK Kåre11:09
306Cornelia IvarssonOK Hammaren11:11
307Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:13
308Mirjam JoonsLeksands OK11:15
309Alva RyttherVästerbergslagens OL11:17
310Tilda GolsäterKorsnäs IF OK11:19

D14

3 250 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Agnes WallinKorsnäs IF OK11:45
502Liv NorbergAvesta OK11:47
503Maja BergqvistKorsnäs IF OK11:49
504Tilda BorgströmAvesta OK11:51
505Alma WallmanVästerbergslagens OL11:53
506Thea NordinKorsnäs IF OK11:55

H14

3 350 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
609Erik FredrikssonStora Tuna OK11:34
610Henrik NorgrenStora Tuna OK11:36
601Markus MelénOK Kåre11:38
602Hugo PerssonOK Denseln11:40
603Christoffer LindgrenOK Kåre11:42
604Vidar AlexandreOK Kåre11:44
605Joel GolsäterKorsnäs IF OK11:46
606Jakob WidelundOK Kåre11:48
607Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:50
608Albin SjöblomOK Kåre11:52

D12

2 675 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja EliassonDomnarvets GOIF11:01
Malin HållHJS-Vansbro OK11:03
Hanna ÖstbergStora Tuna OK11:05
Enni LundbergOK Kåre11:07
Alva ErssonIFK Mora OK11:09
Lina WidelundOK Kåre11:11
Irma BergDomnarvets GOIF11:13
Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna11:15
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:17
Ester SimonenStora Tuna OK11:19
Hedda BorgströmAvesta OK11:21
Nora NordlundOK Kåre11:23
Sanna HörnellDomnarvets GOIF11:25
Greta BladlundKarlsbyhedens OK11:27
Malva ArvidssonBrattås CK11:29
Julia Hagelberg NordahlOK Kåre11:31
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF11:33
Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK11:35
Elsa KaipeOK Kåre11:37
Pauline HaglundIFK Hedemora OK11:39
Anja BergerDomnarvets GOIF11:41
Moa BergqvistKorsnäs IF OK11:43

H12

2 625 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias HörnellDomnarvets GOIF11:02
Nils PetterssonOK Kåre11:04
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK11:06
Olle DalinOK Kåre11:08
Pontus HedbergKarlsbyhedens OK11:10
Olle WallmanVästerbergslagens OL11:12
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:14
Hugo AtterbrandOK Kåre11:16
Max AlfredssonGävle OK11:18
Hampus KarlssonStorviks IF11:20
William OksvoldOK Kåre11:22
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL11:24
Rasmus WidelundOK Kåre11:26
Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:28
Alvin EdbäckOK Kåre11:30
Simon BerglundKarlsbyhedens OK11:32
Wille SöderqvistOK Kåre11:34

D10

2 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma DalinOK Kåre11:27
Hennie LöfgrenStora Tuna OK11:29
Klara BerglundKarlsbyhedens OK11:31
Maja MaxénStora Tuna OK11:33
Elsa NorgrenDomnarvets GOIF11:35
Tilde SvederDomnarvets GOIF11:39
Märta ErikssonStora Tuna OK11:41

H10

2 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah TyskOK Kåre11:01
Viktor ÖstbergStora Tuna OK11:03
Viggo LindgrenOK Kåre11:05
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK11:07
Jakob EklundVästerbergslagens OL11:09
Walter SöderqvistOK Kåre11:11
Viktor KullmanStora Tuna OK11:13
Walter OksvoldOK Kåre11:15
Karl EmilssonDomnarvets GOIF11:17
Oskar KaipeOK Kåre11:19
Anton ArvidssonBrattås CK11:21

H35

4 300 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn ArvidssonStora Tuna OK11:32
Mathias BladlundKarlsbyhedens OK11:34
Bengt LeanderssonÄlvdalens IF OK11:36

H40

3 875 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LundbergOK Kåre11:02
Mats HörnellDomnarvets GOIF11:04
Thobias WidelundOK Kåre11:06
Jakob WedmanVästerbergslagens OL11:08
Jens StåbiOK Kåre11:10
Patrik SöderqvistOK Kåre11:12
Jesper NordinKorsnäs IF OK11:14
Daniel KaipeOK Kåre11:16
Marcus KullmanStora Tuna OK11:18
Anders OksvoldOK Kåre11:20

D45

3 125 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HållHJS-Vansbro OK11:01
Malin WidelundOK Kåre11:03
Karin ErssonIFK Mora OK11:05
Christina HallinOK Milan11:07
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:09
Kristin RamsellLeksands OK11:11
Lill NallgårdVästerås SOK11:13
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK11:15
Camilla BerglundKarlsbyhedens OK11:17
Anna DanielssonOK Kåre11:19
Ylva LorentssonOK Kåre11:21

H45

3 875 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus HjorthDomnarvets GOIF11:26
Per LovangVästerbergslagens OL11:28
Thomas IvarssonOK Hammaren11:30
Tomas NormanLeksands OK11:32
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK11:34
Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK11:36
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:38
Olof ErikssonIFK Mora OK11:40
Ulf KarlssonStorviks IF11:42
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK11:44
Krister BerglundKarlsbyhedens OK11:46
Johan EngesLeksands OK11:48
Thomas PerssonOK Denseln11:50
Anders LöwgrenOK Milan11:52
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL11:54

D50

3 125 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila IngelssonOK Hammaren11:24
Florence BergDomnarvets GOIF11:26
Anita KlarSäterbygdens OK11:28
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:30
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK11:32
Lotta StålVästerbergslagens OL11:34
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:36
Lena LiljeforsAvesta OK11:38
Anki GustafssonSäterbygdens OK11:40
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL11:42
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:44
Anette PalmHJS-Vansbro OK11:46
Berit GummusIFK Mora OK11:48

H50

3 875 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per SundströmVästerås SOK11:02
Per WintherVästerbergslagens OL11:04
Peter KarsboAlfta-Ösa OK11:06
Mikael DanielssonOK Kåre11:08
Ulf MagnussonLeksands OK11:10
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:12
Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF11:14
Pär StålVästerbergslagens OL11:16
Anders L OlssonGävle OK11:18
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:20
Rickard LindkvistLeksands OK11:22
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK11:24
Jan LindbergKorsnäs IF OK11:26
Magnus BacklundSäterbygdens OK11:28
Ola JernströmAvesta OK11:30
Anders BygrenGävle OK11:32
Erik ErssonIFK Mora OK11:34
Stefan JohanssonOK Kåre11:36
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK11:38
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:40

D55

3 125 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:50
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik11:52
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:54
Ingrid SvenssonStora Tuna OK11:56
Mia GustafssonOK Kåre11:58
Britt ClaessonIFK Mora OK12:00

H55

3 875 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JönssonKorsnäs IF OK10:50
Göran SvenssonAlfta-Ösa OK11:44
Werner KöhlerTullinge SK11:46
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:48
Per MelénOK Kåre11:50
Stefan NybergAvesta OK11:54
Leif GustafssonSäterbygdens OK11:56
Lars MattssonOK Kåre11:58
Mats WallmanVästerbergslagens OL12:00
Bosse WiggeDomnarvets GOIF12:02
Bo WallinKorsnäs IF OK12:04
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK12:06
Kjell KlarSäterbygdens OK12:08
Klas LindgrenVästerås SOK12:10
Björn JakobssonTäby OK12:12

D60

2 975 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK11:02
Gunilla LärfarsLeksands OK11:04
Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK11:06
Jannike WålbergOK Kåre11:08
Ingela BengtssonÅrsunda IF11:10

H60

3 575 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:01
Anders FriesUmeå OK11:03
Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF11:05
Olle RönnolsSäterbygdens OK11:07
Kjell BomanSöderhamns OK11:09
Hans-Erik LangVästerbergslagens OL11:11
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK11:13
Roger LindLeksands OK11:15
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik11:17
Ola HedinOK Hammaren11:19
Anders Stefan VestlundOK Kåre11:21
Åke SundinHällefors OK11:23
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:25
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:27
Jan LärfarsLeksands OK11:29
Arne HolmerIFK Mora OK11:31
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:33
Torbjörn OttossonStora Tuna OK11:35

D65

2 975 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt Linnéa ErikssonSala OK11:25
Kristin PetterssonStora Tuna OK11:27
Annica  Lindell LangVästerbergslagens OL11:29
Britt Marie PersIK Jarl Rättvik11:31
Lena JakobssonVästerås SOK11:33
Lilly Britt HansesIK Jarl Rättvik11:35
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL11:37
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF11:39
Karin DelinAlfta-Ösa OK11:41

H65

2 975 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:39
Leif ÅkerblomStora Tuna OK11:41
Inge HultmanKovlands IF11:43
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL11:45
Lars JakobssonVästerås SOK11:47
Bo SundqvistOckelbo OK11:49
Ulf PerssonVästerbergslagens OL11:51
Åke DalinLeksands OK11:53
Gunde HjalmarssonStora Tuna OK11:55
Roland BergSäterbygdens OK11:57
Sven LarssonSärna SK11:59
Mats MårtenssonStora Tuna OK12:01
Lars HåkanssonIFK Hedemora OK12:03
Johan JungellKorsnäs IF OK12:05
Lars-Erik HermanssonOK Linné12:07
Christer HellströmStora Tuna OK12:09
Leif MathisenEskilstuna OL12:11
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK12:13

D70

2 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina WestmanHudiksvalls OK11:12
Anna MattssonInsjöns IF OK11:14
Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:16
Eva HalvarsonOK Kåre11:18
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:20
Marianne DanielssonInsjöns IF OK11:22

H70

2 850 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf LöfgrenStora Tuna OK11:02
Stanley HolmerIFK Mora OK11:04
Sven-Olof AspLeksands OK11:06
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK11:08
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:10
Claes NidebornStora Tuna OK11:12
Anders ClaessonIFK Mora OK11:14
Håkan RystedtStora Tuna OK11:16
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:18

D75

2 150 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma BjärudVästerbergslagens OL11:01
Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK11:03
Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK11:05
Siv StamSäterbygdens OK11:07

H75

2 725 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart MagnussonIFK Hedemora OK11:24
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK11:26
Lars-B LarssonOK Tyr11:28
Stig ÖstKorsnäs IF OK11:30
Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:32
Rolf BjärudVästerbergslagens OL11:34
Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:36
Olle AnderssonIFK Mora OK11:38
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna11:40
Folke NyströmVästerbergslagens OL11:42

H80

2 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik LindbergKorsnäs IF OK11:45
Åke SundbergFagersta OK11:47
Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL11:49
Alf PerssonOK Österåker11:51

H85

2 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans Eric RobertssonOK Kåre11:10
Bo SandbergIK Jarl Rättvik11:12

Inskolning

1 350 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Theodor LauriJärla Orientering10:59:13
Astrid EklundVästerbergslagens OL11:00:46
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre11:09:02
Malte BorgströmAvesta OK11:20:40
Isabella SjögrenIFK Hedemora OK11:27:19
Elna JohanssonKamrat och IF KIF11:32:02
Frida SjöblomOK Kåre11:59:29

U1

1 625 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK10:30:41
Emilia ErikssonLima IF11:00:10
Ellen ErikssonLima IF11:02:08
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre11:09:26
Gustav MatssonOK Kåre11:11:14
Oskar KullmanStora Tuna OK11:13:07
Emil MatssonOK Kåre11:18:45
Ebba MaxénStora Tuna OK11:35:26
Arvid ErikssonStora Tuna OK11:48:45
Ludvig StåbiOK Kåre12:00:07
Elliot TyskOK Kåre12:11:51

U2

2 575 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma LarssonSala OK10:58:45
Dennis LarssonSala OK11:01:42
Emil Li EklundStora Tuna OK11:01:49
Amelia Li EklundStora Tuna OK11:01:51
Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna11:02:51
Erik LundbackStora Tuna OK11:05:42
Elin Sofi AtterbrandVäsby OK11:06:14
Simon AtterbrandVäsby OK11:06:22
Ida AtterbrandOK Kåre11:10:13
Nora AldinStora Tuna OK11:16:19
Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna11:18:11
Olle BladlundKarlsbyhedens OK11:37:44
Maja SvederDomnarvets GOIF11:39:11
Svea BorgströmAvesta OK11:53:14
Nils StåbiOK Kåre12:01:34

Öppen motion 1

2 725 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt MattssonIFK Djura11:27:49
Lars-Erik DanielssonInsjöns IF OK11:29:38

Öppen motion 3

3 100 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin HedbergSala OK11:00:19
Marie Olsson EliassonGävle OK11:02:52
William HedbergSala OK11:03:09
Tove SimonenStora Tuna OK11:06:48
Alma JöhnemarkStora Tuna OK11:10:03
David EklundVästerbergslagens OL11:10:31
Lena BranäsMalungs OK Skogsmårdarna11:15:56
Anna OksvoldOK Kåre11:16:47
Per-Ola SimonenStora Tuna OK11:22:59
Linus JernströmAvesta OK11:28:20
Daniel NorgrenDomnarvets GOIF11:32:46
Åsa SjöblomOK Kåre11:59:31
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK12:06:07
Robert LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna12:06:15

Öppen motion 5

3 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sebastian LarssonSala OK11:01:37
Niklas BlixtJärbo OK11:06:38
Anders ThoméeIFK Mora OK11:11:20
Anna JöhnemarkStora Tuna OK11:18:04
Malin PerssonOK Denseln11:26:39
Fredrik NordforsStora Tuna OK11:27:25
Lisa KullmanStora Tuna OK12:05:04

Öppen motion 7

3 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK11:03:18
Emma ÖstbergStora Tuna OK11:05:08
Erika FältmanLeksands OK11:11:37
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:20:11
Charlotte GranbergOK Kåre11:21:43
Mikael StövlingKvarnsvedens GOIF OK11:28:21
Anders JanssonGrycksbo IF OK11:28:28
Jörgen FernvikStora Tuna OK11:31:45
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb11:40:55
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad11:45:30
Elisabeth AssarssonAvesta OK11:45:40
Niclas SjöblomOK Kåre11:55:09

Öppen motion 17

3 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per LindskogGotlands Bro OK10:49:45
Marita KarlssonStorviks IF11:09:47
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK11:11:09
Karin RabeUlriksbergs IK11:19:54
Tommy ErikssonTullinge SK11:32:30
Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF11:39:37
Roger EklundIK Jarl Rättvik11:40:24
Annica BergerDomnarvets GOIF11:41:08
Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF11:51:30
Christer LarssonSala OK11:56:31
Jan DelbomDomnarvets GOIF12:00:45
Johanna MaxénStora Tuna OK12:08:04

Öppen motion 8

4 325 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marit JobsOK Kåre11:04:03
Anna-Karin SchmutzLeksands OK11:04:11
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK11:08:12
Magnus BergerDomnarvets GOIF11:24:31
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb11:40:50
Sven LundbäckGävle OK11:48:18
Jon EklundIK Jarl Rättvik11:54:13

Annonser