Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 28 juni 2011 - torsdag 30 juni 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

3 410 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
418 Lilian Forsgren OK Tisaren 09:45
78 Kristina Roberto OK Linné 10:01
81 14858 Stina Granefelt OK Tyr 10:10
79 41775 Charlotte Lindkvist Leksands OK 10:13
76 701212 Sofia Holmgård Kils OK 10:16
84 978076 Amy Rankka Linköpings OK 10:19
85 731018 Maria von Schmalensé Täby OK 10:22
73 Evelina Grigaite OSK Sakas 10:25
87 204450 Ida Lindkvist Leksands OK 10:31
82 680200 Helén Persson Finspångs SOK 10:34
75 596596 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 10:37
83 727777 Alexandra Svanström OK Österåker 10:40
80 923743 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 10:43
74 36107 Linn Nilsson OK Tyr 10:46
86 43568 Hiromi Iwaya Surahammars SOK 10:49
77 47370 Elin Lind Tierps SOK 10:52

H21

4 910 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
274 969996 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna 09:45
Jonn Are Myhren IFK Lidingös Skid o OK 09:52
Mats Carlberg KFUM Örebro OK 09:58
261 951413 Fredrik Eliasson Halden SK 10:00
259 550560 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:03
258 901220 Oskar Sjöberg OK Linné 10:06
273 871215 Daniel Attås OK Tisaren 10:09
256 890620 Peter Eriksson Linköpings OK 10:12
264 18471 Örjan Eriksson KFUM Örebro OK 10:15
272 910200 Måns Sandgren OK Orion 10:18
275 656463 Carl Wiking OK Kåre 10:21
262 810522 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:27
276 30224 Ali Kuosku Järfälla OK 10:30
269 29297 Daniel Runemalm Nybro OK 10:33
270 980101 Olof Sandgren OK Orion 10:36
265 880409 Mattias Andersson OK Tisaren 10:39
268 900329 Rassmus Andersson OK Linné 10:42
266 780600 Jacob Westerberg Finspångs SOK 10:45
271 16145 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:48
267 998399 Samuel Andersson IFK Umeå 10:51
277 644644 David Lingfors OK Linné 10:54
257 43561 Tatsuro Kobayashi Surahammars SOK 10:57
255 Modestas Bacys OSK Sakas 11:06
420 400008 Mattias Eliasson IK Stern 11:09
421 900922 Andreas Allerhed IFK Moras OK 11:12

D21 Kort

3 070 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
88 890708 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK 10:15
91 870118 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 10:18
89 259450 Sigrid Larsson Leksands OK 10:21
90 345106 Katarina Böe KFUM Örebro OK 10:24
425 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 10:48

D20

3 070 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
68 259272 Sofie Wetter Arboga OK 10:42
72 306525 Elisabeth Ahlgren Täby OK 10:45
69 910618 Malin Eriksson IFK Moras OK 10:48
70 920827 Lina Nilsson OK Tranan 10:51
416 504040 Marlene Habenicht IFK Moras OK 10:54

H20

4 310 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253 921024 Anton Hallor OK Tisaren 10:05
254 921219 Tobias Beckius OK Tyr 10:08

D18

3 070 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
437 Anna Gunnars IFK Moras OK 10:15
67 797393 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:30
65 930823 Hedvig Markgren Täby OK 10:33
66 701337 Amanda Thellsén OK Roxen 10:36
426 941336 Tove Sahl Paavo OK Klemmingen 10:39
64 Emma Almehed Frölunda OL 10:57

H18

4 310 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jonathan Aronsson OK Tisaren 10:02
239 940000 Erik Karlsson Målilla OK 10:11
244 940323 Rasmus Larsson OK Alehof 10:14
236 939999 Oscar Vagman OK Klemmingen 10:17
241 218293 Joakim Eriksson Tierps SOK 10:20
250 931305 Eric Hansson Nässjö OK 10:23
252 940306 Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:26
251 940227 Albin Detterfelt Linköpings OK 10:29
248 940403 Leif Svensson OK Tisaren 10:32
240 930608 Jonas Lundgren Linköpings OK 10:35
238 931022 Tintin Karlberg Tullinge SK 10:38
245 930326 Conrad Tingström OK Klemmingen 10:41
249 941118 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 10:44
246 922030 Albin Petrén Kungälvs OK 10:47
235 701201 Erik Sköld Linköpings OK 10:50
243 941227 Oskar Andrén OK Tisaren 10:53
247 26890 Hampus Billing Målilla OK 10:59
237 519808 Erik Classon OK Orinto 11:02
242 940618 Daniel Nilsson Nyköpings OK 11:05

D17-20

2 600 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
63 19832 Erika Berggren Tullinge SK 10:08

H17-20

3 190 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
233 17338 Jakob Attås OK Tisaren 10:01
232 930611 Robin Höglund FK Herkules 10:04
231 41723 Edvin Danielsson OK Tisaren 10:07
234 Hampus Hammersberg Frölunda OL 10:09

D16

2 970 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
51 435758 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 10:22
55 791453 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 10:25
58 263399 Anna Björklund Bjursås OK 10:28
59 225793 Sanna Pettersson OK Dacke 10:34
60 Ingunn Egeberg Vári IF Sturla 10:37
49 343775 Elin Berglin OK Dacke 10:40
53 952323 Elin Classon OK Orinto 10:43
56 950533 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:46
48 950111 Hanna Östenberg Hultsfreds OK 10:49
54 960701 Amanda Johansson OK Dacke 10:52
50 962625 Sara Hamrefors Västerås SOK 10:55
52 951230 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 10:58

H16

3 300 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
220 352730 Kristian Söder Alfta-Ösa OK 10:32
227 248289 Herman Billing Målilla OK 10:35
225 952712 Andreas Henrysson OK Dacke 10:38
222 960610 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 10:41
224 961029 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:44
221 Lars Harald Aasheim Oppsal IF Orientering 10:47
226 234886 Fredrik Lind Frölunda OL 10:50
223 951211 Robbin Emanuelsson Målilla OK 10:53
428 Oskar Brant OK Tyr 10:56

D16 Kort

2 600 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
61 345294 Sanna Eriksson HJS-Vansbro OK 10:41
62 226739 Cecilia Netzell HJS-Vansbro OK 10:44
57 226709 Anna Källbäcks HJS-Vansbro OK 10:47

H16 Kort

3 120 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
230 400038 Dennis Karström Frölunda OL 10:01
229 229930 Viktor Berggren Tullinge SK 10:04
228 424712 Arvid Hammar Frölunda OL 10:07

D14

2 600 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
34 980107 Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 10:07
37 247967 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 10:10
44 354262 Matilda Torstensson OK Rodhen 10:13
39 980414 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:19
36 426952 Sarah Persson OK Denseln 10:22
35 42567 Ellen Saras Grycksbo IF OK 10:25
43 970220 Erica Edman Korsnäs IF OK 10:28
42 10692 Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:31
41 980713 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:34
38 229622 Engla Fläck Grycksbo IF OK 10:37

H14

3 120 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
209 980114 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 10:10
213 227398 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK 10:13
206 342728 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:16
204 216456 Martin Särnbrink OK Tisaren 10:19
208 219956 Johan Lamm Frölunda OL 10:22
214 970001 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:25
210 981908 Albin Henrysson OK Dacke 10:28
216 971121 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:31
215 980844 Isak Åberg Korsnäs IF OK 10:34
211 970702 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:37
212 216459 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:40
207 421205 Andreas Söder Alfta-Ösa OK 10:43
205 435757 Filip Hahne Insjöns IF OK 10:46
217 248223 Karl Hammersberg Frölunda OL 10:49

D14 Kort

2 870 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
46 19447 Karin Jäderberg Attunda OK 10:05
475 239351 Maja Hult Attunda OK 10:05
45 Caroline Skeppstedt KFUM Örebro OK 10:50

H14 Kort

2 870 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
219 Marcus Beckius OK Tyr 10:05

D12

2 870 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
29 991212 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:01
17 436109 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 10:04
25 990504 Elsa Holmgård Kils OK 10:07
27 438133 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 10:10
31 404188 Elin Håll HJS-Vansbro OK 10:13
15 409889 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 10:16
15 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 10:16
18 990531 Anna Hallmén OK Tisaren 10:19
19 44910 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 10:22
16 400088 Ella Olsson Grycksbo IF OK 10:25
21 709000 Tindra Jernström Avesta OK 10:28
23 353185 Trine Karlberg Tullinge SK 10:31
26 990208 Lova Klasér Korsnäs IF OK 10:34
24 231292 Wilma Olausson Målilla OK 10:37
30 347471 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:40
22 430082 Johanna Särnbrink OK Tisaren 10:43
28 212544 Linnea Nilsson Nyköpings OK 10:46
20 990922 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 10:49

H12

2 870 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 09:56
194 700524 Victor Hansson Nässjö OK 10:03
201 990805 Andreas Jonsson OK Orion 10:06
197 340681 Isak Vidfelt Lindebygdens OK 10:09
199 243465 Nils Hammar Frölunda OL 10:12
200 991228 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:15
195 990426 Albin Andersson Tullinge SK 10:18
202 888513 Anton Olivestam Vimmerby OK 10:21
192 248209 Olle Hammersberg Frölunda OL 10:24
191 950403 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 10:27
190 354268 Mattias Torstensson OK Rodhen 10:30
189 400040 Jonas Lauri FK Herkules 10:33
188 405533 Thorsten Svensson Finspångs SOK 10:36
198 990331 Oscar Johansson OK Dacke 10:39
193 443236 Linus Olhaus Grycksbo IF OK 10:42
196 341818 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:45
187 231331 Martin Lamm Frölunda OL 10:48
186 351590 Rasmus Täck OK Hammaren 10:51

D12 Kort

2 020 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
32 404196 Ida Larsson HJS-Vansbro OK 10:00
33 226310 Elin Viker OK Kåre 10:03

H12 Kort

2 020 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
433 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 09:59
203 991225 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 10:20

D10

2 020 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
7 343242 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:10
1 920716 Nora Holmgård Kils OK 10:13
5 501713 Hanna Roth Linköpings OK 10:16
8 903020 Linda Jonsson OK Orion 10:19
3 423451 Lovisa Johansson OK Dacke 10:22
4 620314 Therese Nilsson OK Österåker 10:25
2 28629 Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:28
12 42029 Ebba Berglin OK Dacke 10:31
6 19846 Tilda Andersson Tullinge SK 10:34
11 41771 Maja Sandvik Täby OK 10:37
14 354269 Minna Torstensson OK Rodhen 10:40
9 343513 Moa Arlebo KFUM Örebro OK 10:43
13 11815 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:46
10 341633 Alma Gustafsson SOK Aneby 10:49

H10

2 020 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
434 Ludvig Attås OK Tisaren 09:58
182 26879 Oskar Karlsson Målilla OK 10:02
184 355040 Linus Täck OK Hammaren 10:05
183 209889 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 10:08
181 441969 Mattias Lauri FK Herkules 10:11
180 435756 Adam Hahne Insjöns IF OK 10:14
185 444171 Pontus Lindgren Västerås SOK 10:17

D35

3 070 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
98 444191 Anna Lindgren Västerås SOK 09:55
93 18532 Anna-Karin Jonsson OK Orion 10:40
95 16687 Linda Larsson OK Dacke 10:43
96 18970 Helena Widegren IF Thor 10:46
92 29233 Åsa Larsson Hylte OK 10:49
94 14975 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:52
97 930917 Laila B Höglund FK Herkules 10:58

H35

4 060 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
429 979798 Klas Dalberg Göteborg-Majorna OK 10:43
284 16114 Albin Arlebo KFUM Örebro OK 10:46
283 741009 Tomas Henriksson Attunda OK 10:49
279 427754 Stellan Täck OK Hammaren 10:52
281 226998 Erik Lauri FK Herkules 10:55
285 740906 Björn Ljunggren OK Hammaren 10:58
282 721120 Per Magnusson Linköpings OK 11:01
280 27038 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 11:04

D40

3 070 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
108 362514 Malin Lamm Frölunda OL 10:00
117 425179 Liselott Roth Linköpings OK 10:03
104 Kerstin Karlsson Målilla OK 10:06
106 38609 Marie-Louise Persson FK Herkules 10:09
116 19991 Barbara Svensson Finspångs SOK 10:12
114 403106 Berit Gummus IFK Moras OK 10:15
115 306517 Laila Hallmén OK Tisaren 10:18
107 30009 Marie Berglin OK Dacke 10:21
109 435759 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 10:24
113 18526 Anne Johansson OK Dacke 10:27
112 42588 Ulrika Saras Grycksbo IF OK 10:30
118 702049 Gith Thellsén OK Roxen 10:33
119 228074 Elisabet Hult Attunda OK 10:36
110 701108 Susanne Lindh Avesta OK 10:39
105 38784 Malin Petersson OK Denseln 10:42
111 15150 Lina Karlberg Tullinge SK 10:45

H40

3 540 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
263 Tomas Hallmén OK Tisaren 09:57
305 409835 Stefan Berglin OK Dacke 10:00
300 710123 Mikael Tallberg OK Älgen 10:03
292 26875 Johan Billing Målilla OK 10:06
303 710420 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 10:09
304 11380 Jonas Brånalt Frölunda OL 10:12
299 555556 Thomas Persson OK Denseln 10:15
298 721107 Anders Arfwedson Frölunda OL 10:18
308 2021332 Cristian Olivestam Vimmerby OK 10:21
309 37564 Örjan Beckius OK Tyr 10:24
301 710829 Magnus Larsson OK Dacke 10:27
311 302651 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:30
295 680920 Niclas Nilsson OK Österåker 10:33
297 681112 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 10:36
293 353150 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:39
294 516516 Björn Nilsson Härlövs IF 10:42
307 244068 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:45
296 660703 Ola Jernström Dalaportens OL 10:48
310 229392 Jonas Olausson Målilla OK 10:51
306 11593 Anders Hellgren Frölunda OL 10:54
302 258376 Tomas Viker OK Kåre 10:57

D45

2 870 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
130 19448 Catharina Jäderberg Attunda OK 10:11
135 12577 Annika Josefsson OK Dacke 10:14
129 41452 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10:17
128 262667 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:20
134 25449 Agneta Hallberg-Hansson Nässjö OK 10:23
132 651229 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:26
120 234767 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:29
136 47094 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:32
124 209709 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:35
122 51676 Hana Tichovska SK Praga 10:38
123 302685 Annika Brodin Lindebygdens OK 10:41
125 47346 Cathrine Johansson Tierps SOK 10:44
131 620414 Mia Gustafsson OK Kåre 10:47
127 17827 Karin Öhlin SOK Aneby 10:50
126 259250 Berit Wetter Arboga OK 10:53
133 355857 Christina Perneby IFK Lidingös Skid o OK 10:56
121 600699 Lottie Lindh OK Älgen 10:59

H45

3 360 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
325 47097 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:05
328 29052 Anders Lamm Frölunda OL 10:08
322 18464 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:11
314 630826 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 10:14
317 630530 Stefan Thellsén OK Roxen 10:17
321 19992 Per Svensson Finspångs SOK 10:20
327 18559 Ulf Johansson OK Dacke 10:23
324 590710 Arne Nilsson Nyköpings OK 10:26
316 42560 Kennet Andersson Grycksbo IF OK 10:29
330 351412 Stefan Henriksson OK Ravinen 10:32
320 661202 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:35
329 29907 Kent Berggren Tullinge SK 10:38
315 262666 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:41
318 203847 Kent Skärberg Vänersborgs SK 10:44
326 651231 Lars Håkan Sandvik Täby OK 10:47
319 501852 Tibor Vari IF Sturla 10:50
313 243717 Stefan Hammar Frölunda OL 10:53
323 660618 Johan Åtting Linköpings OK 10:56
312 425180 Jonas Roth Linköpings OK 10:59

D50

2 530 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
146 41704 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 10:02
144 600325 Kristina Johansson Kalmar OK 10:05
151 33406 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 10:11
145 2021312 Agneta Olivestam Vimmerby OK 10:14
440 27979 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 10:17
149 501676 Helle Egeberg Vári IF Sturla 10:20
147 501847 Ylva Grape Andersson IFK Moras OK 10:23

H50

3 350 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
422 Mats Bergh IFK Moras OK 09:57
423 431397 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:19
340 600419 Gunnar Karlsson Målilla OK 10:22
346 47360 Arne Eriksson Tierps SOK 10:25
341 36413 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK 10:28
342 343490 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:31
345 580512 Tommy Eriksson GOIF Tjalve 10:34
343 51682 Martin Tichovsky SK Praga 10:37
335 344588 Peter Hammersberg Frölunda OL 10:40
333 259155 Lars-Åke Andersson Arboga OK 10:43
339 902943 Göran Månsson OK Dacke 10:46
344 408934 Sune Södergrann Tullinge SK 10:49
336 38305 Arne Sääf Gudhems IF 10:52
338 Svante Larsson OK Vargen 10:55
334 37719 Stefan Nyberg Avesta OK 10:58
337 343794 Hans Boye Skogstad OL Gaula 11:01

D55

2 150 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
150 Margareta Granberg OK Klemmingen 10:08
155 29320 Anne-Marie Robertsson Målilla OK 10:45
153 530426 Maria Kärrström Tullinge SK 10:48
156 38505 Kerstin Sundberg OK Kåre 10:51
154 17306 Barbro Isaksson OK Tisaren 10:54
152 36911 Inga-Lill Andersson Selånger SOK 10:57

H55

3 350 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
353 246253 Torgny Johansson Björkfors GOIF 10:00
352 47396 Sven-Erik Levin Tierps SOK 10:03
349 551109 Bengt Kärrström Tullinge SK 10:06
347 38220 Per Erik Fogel OK Kåre 10:09
350 260877 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:12
354 37268 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 10:15
355 263381 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:18
356 216486 Christer Forsgren OK Tisaren 10:21
357 16001 Stefan Öberg OK Milan 10:24
351 217686 Per-Åke Larshans Leksands OK 10:27
348 501891 Arne Holmer IFK Moras OK 10:30
424 Lennart Larsson I 19 IF 10:33
427 343108 Curt Reinholdsson IF Thor 10:36

D60

2 150 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
160 36528 Ewa Nordlund Länna IF 10:18
164 228043 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:21
165 442312 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:24
166 Lisbeth Damsgaard Søllerød OK 10:27
158 262182 Harriet Gunnarsson Storviks IF 10:30
161 260878 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:33
163 Eva Marie Gran OK Øst 10:36
159 407217 Marit Nilsson Kils OK 10:39
162 202325 Mona Forsberg Hagaby GOIF 10:42
432 Ingrid Tengeland IK Gandvik 10:42

H60

2 840 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
372 511204 Pär Ericsson Linköpings OK 10:10
363 25275 Torbjörn Wikström OK Orinto 10:13
362 38978 Runar Aldén OK Kolmården 10:16
360 Harald Aasheim Oppsal IF Orientering 10:19
369 30388 Sune Carlsson OK Motala 10:22
359 16159 Lars Persson OK Kompassen 10:25
364 Ronnie McGrail Søllerød OK 10:28
366 259375 Sven Larsson Särna SK 10:31
368 13822 Göran Forsberg Hagaby GOIF 10:34
361 36975 Mats Åke Andersson Selånger SOK 10:37
365 510530 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 10:40
370 408754 Ove Vesterberg Lycksele IF 10:43
367 840301 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:46
371 888710 Per Gunnar Höglund OK Milan 10:49
371 Per Gunnar Höglund OK Milan 10:49

D65

2 150 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
169 302550 Margareta Tidman OK Kolmården 10:00
170 16012 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:03
167 18425 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:06
171 18460 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 10:09
172 27302 Ingrid Jansson Säterbygdens OK 10:12
168 14595 Birgitta Parkner OK Landehof 10:15

H65

2 610 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
385 10243 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:00
392 407267 Anders Björnberg Frölunda OL 10:03
384 661124 Ingvar Svensson Bjursås OK 10:06
381 540831 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 10:09
376 13755 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:12
387 30356 Bertil Granberg OK Klemmingen 10:15
383 262193 Elis Åberg Storviks IF 10:18
390 404237 Hans Johansson IFK Moras OK 10:21
388 38613 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 10:24
393 16010 Östen Eklöf OK Milan 10:27
375 14594 Lars Finbom OK Landehof 10:30
380 306091 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:33
386 501592 Amund Herrebrøden OK Øst 10:36
379 36139 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:39
374 37534 Leif Nordlund Länna IF 10:42
373 harald Wibye OK Moss 10:45
382 248575 Christer Silfvernagel Härnösands OK 10:48
391 33629 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:51
389 449326 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:54
378 18408 Bo-Göran Gunnarsson Markbygdens OK 10:57
394 10265 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 11:00
377 38785 Yngve Persson Tierps SOK 11:03

D70

1 980 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
174 47228 Anne-Marie Byström Sidensjö IK 10:34
175 27894 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:37
173 27893 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:40

H70

2 610 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
405 302551 Åke Tidman OK Kolmården 10:23
403 46763 Johnny Olof Brandt Hällefors OK 10:26
403 Johnny Olof Brandt Hällefors OK 10:26
396 259344 Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 10:29
404 208157 Sten Eriksson OK Branten 10:32
402 243500 Arne Wallberg OK Eken 10:35
400 259088 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 10:38
397 29785 Torbjörn Ericsson Köping-Kolsva OK 10:41
398 27301 P-G Jansson Säterbygdens OK 10:44
401 202574 Rolf Hallberg Nässjö OK 10:47
395 36319 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 10:50
399 334013 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:53

D75

1 490 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
430 234424 Anne-Marie Carlsson Sävedalens AIK 10:22
178 409498 Marita Karlsson OK Alferna 10:25
179 10364 Birgitta Westergren Täby OK 10:28
176 11308 Marianne Höglund FK Herkules 10:31

H75

2 150 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
431 Sten Karlsson Sävedalens AIK 10:02
410 431343 Bo Löwegren Västerås SOK 10:05
406 236930 John Vallin OK Hedströmmen 10:08
407 536516 Holger Persson OK Eken 10:11
409 47222 Birger Byström Sidensjö IK 10:14
411 40900 Lennart Stenberg Stigfinnarna 10:17

H80

1 490 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
415 41850 Arne Spetz IFK Brattfors 10:13
412 404134 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 10:16
413 506958 Lars-Erik Jernström Norbergs OK 10:19
414 417676 Ragnar Wahlström OK Kåre 10:33

H21 Motion

3 190 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
278 830914 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 10:10

D35 Motion

2 600 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 345057 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:11
100 352087 Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 10:14
102 36204 Ulrika Jansson OK Kåre 10:17
99 427756 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:23
103 404186 Erica Håll HJS-Vansbro OK 11:00

H35 Motion

3 190 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
289 429733 Mathias Westin OK Kåre 10:12
290 Peter Edman Korsnäs IF OK 10:15
291 443292 Johan Olsson Grycksbo IF OK 10:18
287 430073 Urban Särnbrink OK Tisaren 10:21
286 354933 Mikael Svensson FK Herkules 10:24
288 345000 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:27

D45 Motion

2 600 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
139 419796 Petra Pettersson OK Dacke 10:35
143 28547 Helen Nilsson Härlövs IF 10:38
137 46882 Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:41
138 Hilde Haugskott OL Trollelg 10:44
142 229304 Lena Hammersberg Frölunda OL 10:47
140 263382 Britt Björklund Bjursås OK 10:50
141 231200 Gunnel Henrysson OK Dacke 10:53
419 341724 Gunilla Reinholdsson IF Thor 10:56

H45 Motion

2 600 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
417 Per Nikolaisen OK Øst 10:05
358 Öivind Eriksen OK Øst 10:08
332 209718 Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:29
331 43553 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:32

D55 Motion

2 600 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
157 213767 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK 10:29

U1

2 020 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Meja Jansson Målilla OK 09:47:13
501802 Alva Viker OK Kåre 09:50:10
344100 Ida Arlebo KFUM Örebro OK 09:56:21
431480 Simon Heens HJS-Vansbro OK 09:57:34
226779 Moa Larsson HJS-Vansbro OK 09:57:36
342568 Victor Heens HJS-Vansbro OK 09:57:37
426797 Gustav Olausson Målilla OK 09:58:18
446099 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 09:59:18
Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 10:07:38
Ida Klaser Korsnäs IF OK 10:07:41
Ida Klaser Korsnäs IF OK 10:07:41
26909 Oskar Dalin Leksands OK 10:07:55
258301 Isak Dalin Leksands OK 10:10:52
Filip Sköld Säterbygdens OK 10:12:29
Sandra Sköld Säterbygdens OK 10:12:33
Max Jansson Målilla OK 10:22:11
448311 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:28:12
Gustaf Attås OK Tisaren 10:29:56
951105 Linus Nilsson OK Österåker 10:44:00
Milou Niemenen Grycksbo IF OK 11:24:59
Fröjdis Olhans Grycksbo IF OK 11:25:02
225707 Tyr Persson Finspångs SOK 11:37:49

U2

2 400 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
428915 Ella Ekström KFUM Örebro OK 10:00:16
Oscar Heens HJS-Vansbro OK 10:02:15
12578 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 10:09:48
17344 Lisa Hallmén OK Tisaren 10:48:11

Öppen 1

2 020 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hugo Larsson OK Dacke 09:47:25
Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 09:47:51
Hugo Persson OK Denseln 09:48:37
Albin Svensson FK Herkules 09:48:39
Linus Svanström OK Österåker 09:50:16
Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 09:54:33
Clara Jacobsson Tidaholm SOK Sisu 09:54:39
Saga Mattsson Dalaportens OL 09:54:53
Axel Kolsvik Hägersta GF 09:59:52
Madeleine Larsson Målilla OK 10:01:26
Linus Jernström Avesta OK 10:02:57
Emma Larsson OK Dacke 10:03:20
Frida Berglin OK Dacke 10:03:23
Sandra Lundin Målilla OK 10:03:43
Arvid Roth Linköpings OK 10:16:00
Nils Swartz OK Orion 10:39:04
Lisa Swartz OK Orion 10:39:09
Melvin Torstensson OK Rodhen 10:41:47
Gustav Ljunggren OK Hammaren 11:07:52
Zebastian Arfwedson Frölunda OL 11:24:46

Öppen 2

2 870 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Irmalinn Nilsson Härlövs IF 09:58:27
Jessica Hagberg KFUM Örebro OK 09:58:38
Karolina Olsson Grycksbo IF OK 09:59:54
Lars Runsvik OK Kåre 10:01:29
Lina Wiessner OK Pan-Kristianstad 10:02:29
Peter Åberg Korsnäs IF OK 10:05:31
Kerstin Åberg Korsnäs IF OK 10:05:32
Hanna Larsson Målilla OK 10:05:42
Viktor Helander Målilla OK 10:05:47
Anders Bergh IFK Moras OK 10:05:51
Siv Hult Attunda OK 10:15:04
Unni Herrebröden OK Øst 10:16:50
Anna Fredriksson Korsnäs IF OK 10:21:32
Britta Granberg HJS-Vansbro OK 10:36:33
Maria Heens HJS-Vansbro OK 10:40:08
Lucas Henriksson Attunda OK 10:47:42
Gabrielle Nallat --- 10:47:48
Anette Oldin KFUM Örebro OK 10:48:53
Gunilla Karlsson Säterbygdens OK 11:19:36

Öppen 3

3 190 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hans Emilsson Kinnaströms SK 09:51:07
Tomas Klasér Korsnäs IF OK 09:57:57
Anneli Hallblom OK Tisaren 09:58:33
Sven-Inge Brååheden Målilla OK 10:02:21
Helena Carlson HJS-Vansbro OK 10:04:09
Maria Sturesson Anderstorps OK 10:13:22
Lena Nilsson OK Österåker 10:44:40

Öppen 7

2 140 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ann-Katrin Larsson Målilla OK 09:51:01
Frank Danielsson Kinnaströms SK 09:51:47
Anne Eriksson KFUM Örebro OK 09:59:46
Birgitta Påledal Strängnäs-Malmby OL 10:00:52
Ritva Kärkkäinen Avesta OK 10:05:58
Kristina Fransson OK Virdarna 10:06:14
Tåwald Fransson OK Virdarna 10:06:34
Bo Hedman Vandrarringen 10:07:09
Ola Lindgren Lindebygdens OK 10:10:20
Joel Vidfelt Lindebygdens OK 10:10:24
Hans Jonhed KFUM Örebro OK 10:11:10
Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 10:11:11
Marianne Tysk Leksands OK 10:11:49
Gunborg Westin Leksands OK 10:12:21
Pälle Nielsen Odense Orienteringsklub 10:14:13
Janne Månsson Leksands OK 10:15:56
Ove Westin Skogslöparna 10:16:09
Tove Brattgård Kils OK 10:17:11
Fredrik Peterson Linköpings OK 10:21:09
Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:27:53
Bosse Wigge Säterbygdens OK 10:32:03
Eva-Lena Svanström Täby OK 10:39:54
Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 11:02:14
Johanna Dalin Leksands OK 11:10:55
Johan Swartz OK Orion 11:26:28

Öppen 8

3 300 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rickard Lindkvist Leksands OK 09:34:13
Magnus Hallblom OK Tisaren 09:58:57
Martina Craig OK Ravinen 10:02:18
Kent Påledal Strängnäs-Malmby OL 10:02:49
Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:06:09
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:06:48
Per Forsberg OK Pan-Kristianstad 10:09:00
Tomas Ekström KFUM Örebro OK 10:09:32
Josefin Norell Söders SOL Tyresö 10:11:44
Fredrik Sundström IFK Lidingös Skid o OK 10:20:37
Thomas Östlund IFK Moras OK 10:36:29
Linda Mattsson Dalaportens OL 10:48:23
Stephen Craig OK Ravinen 10:51:03
Peter Wilhelmsson OK Dacke 10:58:25
Anders Karlsson Göteborg-Majorna OK 11:32:57

Annonser