Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 28 juni 2011 - torsdag 30 juni 2011

Etapp 1Etapp 2Etapp 3

D21

7 700 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
418 Lilian Forsgren OK Tisaren 09:58
74 36107 Linn Nilsson OK Tyr 10:01
75 596596 Julia Modig Tjärnström Linköpings OK 10:04
76 701212 Sofia Holmgård Kils OK 10:07
77 47370 Elin Lind Tierps SOK 10:10
78 Kristina Roberto OK Linné 10:13
79 41775 Charlotte Lindkvist Leksands OK 10:16
80 923743 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 10:19
81 14858 Stina Granefelt OK Tyr 10:22
82 680200 Helén Persson Finspångs SOK 10:25
83 727777 Alexandra Svanström OK Österåker 10:28
84 978076 Amy Rankka Linköpings OK 10:31
85 731018 Maria von Schmalensé Täby OK 10:34
86 43568 Hiromi Iwaya Surahammars SOK 10:37
87 204450 Ida Lindkvist Leksands OK 10:40

H21

11 450 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
274 969996 Mattias Karlsson IK Hakarpspojkarna 09:45
256 890620 Peter Eriksson Linköpings OK 10:00
257 43561 Tatsuro Kobayashi Surahammars SOK 10:03
258 901220 Oskar Sjöberg OK Linné 10:06
259 550560 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:09
261 951413 Fredrik Eliasson Halden SK 10:15
262 810522 Per Eklöf KFUM Örebro OK 10:18
264 18471 Örjan Eriksson KFUM Örebro OK 10:24
265 880409 Mattias Andersson OK Tisaren 10:27
266 780600 Jacob Westerberg Finspångs SOK 10:30
267 998399 Samuel Andersson IFK Umeå 10:33
268 900329 Rassmus Andersson OK Linné 10:36
269 29297 Daniel Runemalm Nybro OK 10:39
270 980101 Olof Sandgren OK Orion 10:42
271 16145 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:45
272 910200 Måns Sandgren OK Orion 10:48
273 871215 Daniel Attås OK Tisaren 10:51
275 656463 Carl Wiking OK Kåre 10:57
276 30224 Ali Kuosku Järfälla OK 11:00
277 644644 David Lingfors OK Linné 11:03
421 900922 Andreas Allerhed IFK Moras OK 11:09
420 400008 Mattias Eliasson IK Stern 11:12

D21 Kort

4 690 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
91 870118 Susanne Eriksson KFUM Örebro OK 10:10
88 890708 Sara Garpenlund KFUM Örebro OK 10:13
89 259450 Sigrid Larsson Leksands OK 10:16
90 345106 Katarina Böe KFUM Örebro OK 10:19
425 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 10:55

H21 Kort

7 700 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
260 Sven Larsson Leksands OK 10:16

D20

4 690 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
416 504040 Marlene Habenicht IFK Moras OK 10:22
68 259272 Sofie Wetter Arboga OK 10:25
69 910618 Malin Eriksson IFK Moras OK 10:28
70 920827 Lina Nilsson OK Tranan 10:31
72 306525 Elisabeth Ahlgren Täby OK 10:37

H20

8 590 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253 921024 Anton Hallor OK Tisaren 10:16
254 921219 Tobias Beckius OK Tyr 10:19

D18

4 690 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
437 Anna Gunnars IFK Moras OK 10:07
65 930823 Hedvig Markgren Täby OK 10:43
66 701337 Amanda Thellsén OK Roxen 10:46
67 797393 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:49
426 941336 Tove Sahl Paavo OK Klemmingen 10:52

H18

7 530 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
235 701201 Erik Sköld Linköpings OK 10:05
236 939999 Oscar Vagman OK Klemmingen 10:08
237 519808 Erik Classon OK Orinto 10:11
238 931022 Tintin Karlberg Tullinge SK 10:14
239 940000 Erik Karlsson Målilla OK 10:17
240 930608 Jonas Lundgren Linköpings OK 10:20
241 218293 Joakim Eriksson Tierps SOK 10:23
242 940618 Daniel Nilsson Nyköpings OK 10:26
243 941227 Oskar Andrén OK Tisaren 10:29
244 940323 Rasmus Larsson OK Alehof 10:32
245 930326 Conrad Tingström OK Klemmingen 10:35
246 922030 Albin Petrén Kungälvs OK 10:38
247 26890 Hampus Billing Målilla OK 10:41
248 940403 Leif Svensson OK Tisaren 10:44
249 941118 Martin Vidfelt Lindebygdens OK 10:47
250 931305 Eric Hansson Nässjö OK 10:50
251 940227 Albin Detterfelt Linköpings OK 10:53
252 940306 Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:56

D17-20

4 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
63 19832 Erika Berggren Tullinge SK 10:02

H17-20

5 020 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
231 41723 Edvin Danielsson OK Tisaren 10:19
232 930611 Robin Höglund FK Herkules 10:22
233 17338 Jakob Attås OK Tisaren 10:25
234 Hampus Hammersberg Frölunda OL 11:00

D16

4 140 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
48 950111 Hanna Östenberg Hultsfreds OK 10:14
49 343775 Elin Berglin OK Dacke 10:17
50 962625 Sara Hamrefors Västerås SOK 10:20
51 435758 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 10:23
52 951230 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 10:26
53 952323 Elin Classon OK Orinto 10:29
54 960701 Amanda Johansson OK Dacke 10:32
55 791453 Lina Fredriksson Korsnäs IF OK 10:35
56 950533 Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 10:38
58 263399 Anna Björklund Bjursås OK 10:44
59 225793 Sanna Pettersson OK Dacke 10:47
60 Ingunn Egebeg Vári IF Sturla 10:50

H16

5 060 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
428 Oskar Brant OK Tyr 10:07
220 352730 Kristian Söder Alfta-Ösa OK 10:10
221 Lars Harald Aasheim Oppsal IF Orientering 10:13
222 960610 Olle Lindgren KFUM Örebro OK 10:16
223 951211 Robbin Emanuelsson Målilla OK 10:19
224 961029 Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:22
225 952712 Andreas Henrysson OK Dacke 10:25
226 234886 Fredrik Lind Frölunda OL 10:28
227 248289 Herman Billing Målilla OK 10:31

D16 Kort

3 600 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
57 226709 Anna Källbäcks HJS-Vansbro OK 10:06
61 345294 Sanna Eriksson HJS-Vansbro OK 10:09
62 226739 Cecilia Netzell HJS-Vansbro OK 10:12

H16 Kort

4 200 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
228 424712 Arvid Hammar Frölunda OL 10:41
229 229930 Viktor Berggren Tullinge SK 10:44
230 400038 Dennis Karström Frölunda OL 10:47

D14

3 600 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
34 980107 Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 10:15
35 42567 Ellen Saras Grycksbo IF OK 10:18
36 426952 Sarah Persson OK Denseln 10:21
37 247967 Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 10:24
38 229622 Engla Fläck Grycksbo IF OK 10:27
39 980414 Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:30
40 Emma Zennertun KFUM Örebro OK 10:33
41 980713 Frida Fredriksson Korsnäs IF OK 10:36
42 10692 Emma Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:39
43 970220 Erica Edman Korsnäs IF OK 10:42
44 354262 Matilda Torstensson OK Rodhen 10:45

H14

4 200 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
204 216456 Martin Särnbrink OK Tisaren 10:00
205 435757 Filip Hahne Insjöns IF OK 10:03
206 342728 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:06
207 421205 Andreas Söder Alfta-Ösa OK 10:09
208 219956 Johan Lamm Frölunda OL 10:12
209 980114 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 10:15
210 981908 Albin Henrysson OK Dacke 10:18
211 970702 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:21
212 216459 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 10:24
213 227398 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK 10:27
214 970001 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:30
215 980844 Isak Åberg Korsnäs IF OK 10:33
216 971121 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:36
217 248223 Karl Hammersberg Frölunda OL 10:39

D14 Kort

3 200 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
46 19447 Karin Jäderberg Attunda OK 10:00
47 239351 Maja Hult Attunda OK 10:00
45 Caroline Skeppstedt KFUM Örebro OK 10:06

H14 Kort

3 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
219 Marcus Beckius OK Tyr 10:09

D12

3 200 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
15 409889 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 10:02
15 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 10:02
16 400088 Ella Olsson Grycksbo IF OK 10:05
17 436109 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 10:08
18 990531 Anna Hallmén OK Tisaren 10:11
19 44910 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 10:14
20 990922 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 10:17
21 709000 Tindra Jernström Avesta OK 10:20
22 430082 Johanna Särnbrink OK Tisaren 10:23
23 353185 Trine Karlberg Tullinge SK 10:26
24 231292 Wilma Olausson Målilla OK 10:29
25 990504 Elsa Holmgård Kils OK 10:32
26 990208 Lova Klasér Korsnäs IF OK 10:35
27 438133 Johanna Wilhelmsson OK Dacke 10:38
28 212544 Linnea Nilsson Nyköpings OK 10:41
29 991212 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:44
30 347471 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:47
31 404188 Elin Håll HJS-Vansbro OK 10:50

H12

3 200 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
435 Marcus Oldin KFUM Örebro OK 09:56
186 351590 Rasmus Täck OK Hammaren 10:04
187 231331 Martin Lamm Frölunda OL 10:07
188 405533 Thorsten Svensson Finspångs SOK 10:10
189 400040 Jonas Lauri FK Herkules 10:13
190 354268 Mattias Torstensson OK Rodhen 10:16
191 950403 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 10:19
192 248209 Olle Hammersberg Frölunda OL 10:22
193 443236 Linus Olhaus Grycksbo IF OK 10:25
194 700524 Victor Hansson Nässjö OK 10:28
195 990426 Albin Andersson Tullinge SK 10:31
196 341818 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:34
197 340681 Isak Vidfelt Lindebygdens OK 10:37
198 990331 Oscar Johansson OK Dacke 10:40
199 243465 Nils Hammar Frölunda OL 10:43
200 991228 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:46
201 990805 Andreas Jonsson OK Orion 10:49
202 888513 Anton Olivestam Vimmerby OK 10:52

D12 Kort

2 500 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
32 404196 Ida Larsson HJS-Vansbro OK 10:00
33 226310 Elin Viker OK Kåre 10:03

H12 Kort

2 500 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
433 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 09:59
203 991225 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 10:23

D10

2 500 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 920716 Nora Holmgård Kils OK 10:06
2 28629 Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:09
3 423451 Lovisa Johansson OK Dacke 10:12
4 620314 Therese Nilsson OK Österåker 10:15
5 501713 Hanna Roth Linköpings OK 10:18
6 19846 Tilda Andersson Tullinge SK 10:21
7 343242 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:24
8 903020 Linda Jonsson OK Orion 10:27
9 343513 Moa Arlebo KFUM Örebro OK 10:30
10 341633 Alma Gustafsson SOK Aneby 10:33
11 41771 Maja Sandvik Täby OK 10:36
12 42029 Ebba Berglin OK Dacke 10:39
13 11815 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:42
14 354269 Minna Torstensson OK Rodhen 10:45

H10

2 500 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
434 Ludvig Attås OK Tisaren 09:58
180 435756 Adam Hahne Insjöns IF OK 10:05
181 441969 Mattias Lauri FK Herkules 10:08
182 26879 Oskar Karlsson Målilla OK 10:11
183 209889 Mattias Jonasson Älvdalens IF OK 10:14
184 355040 Linus Täck OK Hammaren 10:17
185 444171 Pontus Lindgren Västerås SOK 10:20

D35

5 550 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
92 29233 Åsa Larsson Hylte OK 10:00
93 18532 Anna-Karin Jonsson OK Orion 10:03
94 14975 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:06
95 16687 Linda Larsson OK Dacke 10:09
96 18970 Helena Widegren IF Thor 10:12
97 930917 Laila B Höglund FK Herkules 10:15
98 444191 Anna Lindgren Västerås SOK 10:18

H35

8 590 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mats Carlberg KFUM Örebro OK 10:23
429 979798 Klas Dalberg Göteborg-Majorna OK 10:26
279 427754 Stellan Täck OK Hammaren 10:29
280 27038 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 10:32
281 226998 Erik Lauri FK Herkules 10:35
282 721120 Per Magnusson Linköpings OK 10:38
283 741009 Tomas Henriksson Attunda OK 10:41
284 16114 Albin Arlebo KFUM Örebro OK 10:44
285 740906 Björn Ljunggren OK Hammaren 10:47

D40

5 120 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
105 38784 Malin Petersson OK Denseln 10:10
106 38609 Marie-Louise Persson FK Herkules 10:13
107 30009 Marie Berglin OK Dacke 10:16
108 362514 Malin Lamm Frölunda OL 10:19
109 435759 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 10:22
110 701108 Susanne Lindh Avesta OK 10:25
111 15150 Lina Karlberg Tullinge SK 10:28
112 42588 Ulrika Saras Grycksbo IF OK 10:31
113 18526 Anne Johansson OK Dacke 10:34
114 403106 Berit Gummus IFK Moras OK 10:37
115 306517 Laila Hallmén OK Tisaren 10:40
116 19991 Barbara Svensson Finspångs SOK 10:43
117 425179 Liselott Roth Linköpings OK 10:46
118 702049 Gith Thellsén OK Roxen 10:49
119 228074 Elisabet Hult Attunda OK 10:52

H40

6 990 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
263 Tomas Hallmén OK Tisaren 09:57
292 26875 Johan Billing Målilla OK 10:00
293 353150 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 10:03
294 516516 Björn Nilsson Härlövs IF 10:06
295 680920 Niclas Nilsson OK Österåker 10:09
296 660703 Ola Jernström Dalaportens OL 10:12
297 681112 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 10:15
298 721107 Anders Arfwedson Frölunda OL 10:18
299 555556 Thomas Persson OK Denseln 10:21
300 710123 Mikael Tallberg OK Älgen 10:24
301 710829 Magnus Larsson OK Dacke 10:27
302 258376 Tomas Viker OK Kåre 10:30
303 710420 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 10:33
304 11380 Jonas Brånalt Frölunda OL 10:36
305 409835 Stefan Berglin OK Dacke 10:39
306 11593 Anders Hellgren Frölunda OL 10:42
307 244068 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:45
308 2021332 Cristian Olivestam Vimmerby OK 10:48
309 37564 Örjan Beckius OK Tyr 10:51
310 229392 Jonas Olausson Målilla OK 10:54
311 302651 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 10:57

D45

4 700 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
120 234767 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:04
121 600699 Lottie Lindh OK Älgen 10:07
122 51676 Hana Tichovska SK Praga 10:10
123 302685 Annika Brodin Lindebygdens OK 10:13
124 209709 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:16
125 47346 Cathrine Johansson Tierps SOK 10:19
126 259250 Berit Wetter Arboga OK 10:22
127 17827 Karin Öhlin SOK Aneby 10:25
128 262667 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:28
129 41452 Lena Sandgren Swartz OK Orion 10:31
130 19448 Catharina Jäderberg Attunda OK 10:34
131 620414 Mia Gustafsson OK Kåre 10:37
132 651229 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:40
133 355857 Christina Perneby IFK Lidingös Skid o OK 10:43
134 25449 Agneta Hallberg-Hansson Nässjö OK 10:46
135 12577 Annika Josefsson OK Dacke 10:49
136 47094 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:52

H45

6 070 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
312 425180 Jonas Roth Linköpings OK 10:02
313 243717 Stefan Hammar Frölunda OL 10:05
314 630826 Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 10:08
315 262666 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:11
316 42560 Kennet Andersson Grycksbo IF OK 10:14
317 630530 Stefan Thellsén OK Roxen 10:17
318 203847 Kent Skärberg Vänersborgs SK 10:20
319 501852 Tibor Vari IF Sturla 10:23
320 661202 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 10:26
321 19992 Per Svensson Finspångs SOK 10:29
322 18464 Per-Eric Karlsson OK Alferna 10:32
323 660618 Johan Åtting Linköpings OK 10:35
324 590710 Arne Nilsson Nyköpings OK 10:38
325 47097 Per Sandberg Säterbygdens OK 10:41
326 651231 Lars Håkan Sandvik Täby OK 10:44
327 18559 Ulf Johansson OK Dacke 10:47
328 29052 Anders Lamm Frölunda OL 10:50
329 29907 Kent Berggren Tullinge SK 10:53
330 351412 Stefan Henriksson OK Ravinen 10:56

D50

4 040 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
144 600325 Kristina Johansson Kalmar OK 10:18
145 2021312 Agneta Olivestam Vimmerby OK 10:21
146 41704 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 10:24
147 501847 Ylva Grape Andersson IFK Moras OK 10:27
439 27979 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 10:30
149 501676 Helle Egeberg Vári IF Sturla 10:33
150 Margareta Granberg OK Klemmingen 10:36
151 33406 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 10:39

H50

5 550 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
423 431397 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:54
422 Mats Bergh IFK Moras OK 09:57
333 259155 Lars-Åke Andersson Arboga OK 10:21
334 37719 Stefan Nyberg Avesta OK 10:24
335 344588 Peter Hammersberg Frölunda OL 10:27
336 38305 Arne Sääf Gudhems IF 10:30
337 343794 Hans Boye Skogstad OL Gaula 10:33
338 Svante Larsson OK Vargen 10:36
339 902943 Göran Månsson OK Dacke 10:39
340 600419 Gunnar Karlsson Målilla OK 10:42
341 36413 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK 10:45
342 343490 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:48
343 51682 Martin Tichovsky SK Praga 10:51
344 408934 Sune Södergrann Tullinge SK 10:54
345 580512 Tommy Eriksson GOIF Tjalve 10:57
346 47360 Arne Eriksson Tierps SOK 11:00

D55

4 040 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
152 36911 Inga-Lill Andersson Selånger SOK 10:01
153 530426 Maria Kärrström Tullinge SK 10:04
154 17306 Barbro Isaksson OK Tisaren 10:07
155 29320 Anne-Marie Robertsson Målilla OK 10:10
156 38505 Kerstin Sundberg OK Kåre 10:13

H55

5 120 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
427 343108 Curt Reinholdsson IF Thor 10:00
424 Lennart Larsson I 19 IF 10:03
347 38220 Per Erik Fogel OK Kåre 10:06
348 501891 Arne Holmer IFK Moras OK 10:09
349 551109 Bengt Kärrström Tullinge SK 10:12
350 260877 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:15
351 217686 Per-Åke Larshans Leksands OK 10:18
352 47396 Sven-Erik Levin Tierps SOK 10:21
353 246253 Torgny Johansson Björkfors GOIF 10:24
354 37268 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 10:27
355 263381 Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:30
356 216486 Christer Forsgren OK Tisaren 10:33
357 16001 Stefan Öberg OK Milan 10:36

D60

3 640 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
432 Ingrid Tengeland IK Gandvik 09:58
158 262182 Harriet Gunnarsson Storviks IF 10:28
159 407217 Marit Nilsson Kils OK 10:31
160 36528 Ewa Nordlund Länna IF 10:34
161 260878 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:37
162 202325 Mona Forsberg Hagaby GOIF 10:40
163 Eva Marie Gran OK Øst 10:43
164 228043 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:46
165 442312 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 10:49
166 Lisbeth Damsgaard Søllerød OK 10:52

H60

4 700 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
359 16159 Lars Persson OK Kompassen 10:11
360 Harald Aasheim Oppsal IF Orientering 10:14
361 36975 Mats Åke Andersson Selånger SOK 10:17
362 38978 Runar Aldén OK Kolmården 10:20
363 25275 Torbjörn Wikström OK Orinto 10:23
364 Ronnie McGrail Søllerød OK 10:26
365 510530 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 10:29
366 259375 Sven Larsson Särna SK 10:32
367 840301 Carl-Henry Andersson OK Orinto 10:35
368 13822 Göran Forsberg Hagaby GOIF 10:38
369 30388 Sune Carlsson OK Motala 10:41
370 408754 Ove Vesterberg Lycksele IF 10:44
371 888710 Per Gunnar Höglund OK Milan 10:47
371 Per Gunnar Höglund OK Milan 10:47
372 511204 Pär Ericsson Linköpings OK 10:50

D65

3 640 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
167 18425 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:01
168 14595 Birgitta Parkner OK Landehof 10:04
169 302550 Margareta Tidman OK Kolmården 10:07
170 16012 Britt-Marie Eklöf OK Milan 10:10
171 18460 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 10:13
172 27302 Ingrid Jansson Säterbygdens OK 10:16

H65

4 330 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
373 harald Wibye OK Moss 10:00
374 37534 Leif Nordlund Länna IF 10:03
375 14594 Lars Finbom OK Landehof 10:06
376 13755 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:09
377 38785 Yngve Persson Tierps SOK 10:12
378 18408 Bo-Göran Gunnarsson Markbygdens OK 10:15
379 36139 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:18
380 306091 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 10:21
381 540831 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 10:24
382 248575 Christer Silfvernagel Härnösands OK 10:27
383 262193 Elis Åberg Storviks IF 10:30
384 661124 Ingvar Svensson Bjursås OK 10:33
385 10243 Kurt Sandström Skutskärs OK 10:36
386 501592 Amund Herrebrøden OK Øst 10:39
387 30356 Bertil Granberg OK Klemmingen 10:42
388 38613 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 10:45
389 449326 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:48
390 404237 Hans Johansson IFK Moras OK 10:51
391 33629 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:54
392 407267 Anders Björnberg Frölunda OL 10:57
393 16010 Östen Eklöf OK Milan 11:00
394 10265 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 11:03

D70

2 950 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
173 27893 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:34
174 47228 Anne-Marie Byström Sidensjö IK 10:37
175 27894 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:40

H70

4 040 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
395 36319 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 10:20
396 259344 Karl-Erik Jonsson OK Nolaskogsarna 10:23
397 29785 Torbjörn Ericsson Köping-Kolsva OK 10:26
398 27301 P-G Jansson Säterbygdens OK 10:29
399 334013 Stig Arild Haugskott OL Trollelg 10:32
400 259088 Torsten Westman OK Nolaskogsarna 10:35
401 202574 Rolf Hallberg Nässjö OK 10:38
402 243500 Arne Wallberg OK Eken 10:41
403 46763 Johnny Olof Brandt Hällefors OK 10:44
403 Johnny Olof Brandt Hällefors OK 10:44
404 208157 Sten Eriksson OK Branten 10:47
405 302551 Åke Tidman OK Kolmården 10:50

D75

2 570 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
176 11308 Marianne Höglund FK Herkules 10:23
430 234424 Anne-Marie Carlsson Sävedalens AIK 10:26
178 409498 Marita Karlsson OK Alferna 10:29
179 10364 Birgitta Westergren Täby OK 10:32

H75

3 470 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
406 236930 John Vallin OK Hedströmmen 10:22
407 536516 Holger Persson OK Eken 10:25
431 Sten Karlsson Sävedalens AIK 10:28
409 47222 Birger Byström Sidensjö IK 10:31
410 431343 Bo Löwegren Västerås SOK 10:34
411 40900 Lennart Stenberg Stigfinnarna 10:37

H80

2 570 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
412 404134 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 10:35
413 506958 Lars-Erik Jernström Norbergs OK 10:38
414 417676 Ragnar Wahlström OK Kåre 10:41
415 41850 Arne Spetz IFK Brattfors 10:44

H21 Motion

5 020 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
278 830914 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 10:28

D35 Motion

4 200 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
99 427756 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:32
100 352087 Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 10:35
101 345057 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:38
102 36204 Ulrika Jansson OK Kåre 10:41
103 404186 Erica Håll HJS-Vansbro OK 11:00

H35 Motion

5 020 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
286 354933 Mikael Svensson FK Herkules 10:31
287 430073 Urban Särnbrink OK Tisaren 10:34
288 345000 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:37
289 429733 Mathias Westin OK Kåre 10:40
290 Peter Edman Korsnäs IF OK 10:43
291 443292 Johan Olsson Grycksbo IF OK 10:46

D45 Motion

4 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
419 341724 Gunilla Reinholdsson IF Thor 10:00
137 46882 Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:05
138 Hilde Haugskott OL Trollelg 10:08
139 419796 Petra Pettersson OK Dacke 10:11
140 263382 Britt Björklund Bjursås OK 10:14
141 231200 Gunnel Henrysson OK Dacke 10:17
143 28547 Helen Nilsson Härlövs IF 10:23
142 229304 Lena Hammersberg Frölunda OL 10:24

H45 Motion

4 200 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
331 43553 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 10:26
332 209718 Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:29
358 Öivind Eriksen OK Øst 10:44
417 Per Nikolaisen OK Øst 10:47

D55 Motion

3 600 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
157 213767 Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK 10:17

U1

2 500 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
344100 Ida Arlebo KFUM Örebro OK 09:55:14
431480 Simon Heens HJS-Vansbro OK 09:55:16
342568 Victor Heens HJS-Vansbro OK 09:56:21
226779 Moa Larsson HJS-Vansbro OK 09:56:23
446099 Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 10:02:35
426797 Gustav Olausson Målilla OK 10:04:08
258301 Isak Dalin Leksands OK 10:06:23
26909 Oskar Dalin Leksands OK 10:07:57
Gustaf Attås OK Tisaren 10:08:31
951105 Linus Nilsson OK Österåker 10:15:10
Max Jansson Målilla OK 10:15:34
Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 10:26:46
Ida Klaser Korsnäs IF OK 10:26:47
Ida Klaser Korsnäs IF OK 10:26:47
501802 Alva Viker OK Kåre 10:51:11
Milou Niemenen Grycksbo IF OK 10:56:52
Fröjdis Olhans Grycksbo IF OK 11:05:10
448311 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 11:37:21
225707 Tyr Persson Finspångs SOK 11:51:21

U2

2 500 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Oscar Heens HJS-Vansbro OK 09:56:41
428915 Ella Ekström KFUM Örebro OK 10:02:29
Simon Ekström KFUM Örebro OK 10:02:31
12578 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 10:04:49
17344 Lisa Hallmén OK Tisaren 11:10:57

Öppen 1

2 500 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Clara Jacobsson Tidaholm SOK Sisu 09:56:19
Johannes Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 09:56:47
Hugo Persson OK Denseln 09:58:07
Ebba Hallblom OK Tisaren 09:58:26
Johan Mårtensson OK Skogsstjärnan 09:59:17
Madeleine Larsson Målilla OK 10:03:18
Ann-Sofie Billing Målilla OK 10:03:46
Sandra Lundin Målilla OK 10:05:22
Alvin Craig OK Ravinen 10:20:03
Nils Swartz OK Orion 10:40:34
Ingdrid Sofie Haugskott OL Trollelg 10:40:37
Lisa Swartz OK Orion 10:40:39
Filip Sköld Säterbygdens OK 10:41:59
Sandra Sköld Säterbygdens OK 10:42:06
Melvin Torstensson OK Rohden 10:46:34
Gustav Ljunggren OK Hammaren 11:18:02
Hugo Larsson OK Dacke 11:31:12

Öppen 2

3 200 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hanna Larsson Målilla OK 09:55:18
Lina Wiessner OK Pan-Kristianstad 09:55:47
Irmalinn Nilsson Härlövs IF 09:55:50
Viktor Helander Målilla OK 09:57:02
Kerstin Liss Eskilstuna OL 10:08:27
Eva-Lena Svanström Täby OK 10:10:04
Anna Fredriksson Korsnäs IF OK 10:24:10
Maugni Skogstad OL Gaula 10:26:48
Britta Granberg HJS-Vansbro OK 10:33:01
Unni Herrebröden OK Øst 10:35:55
Maria Heens HJS-Vansbro OK 10:37:00
Jessika Hagberg KFUM Örebro OK 10:37:36
Gunilla Karlsson Säterbygdens OK 10:37:47
Anette Oldin KFUM Örebro OK 10:43:26
Lena Nilsson OK Österåker 10:53:33
Per Stinesen Dalaportens OL 10:58:25
Axel Kolsvik Hägersta GF 11:03:10

Öppen 3

5 020 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Karolina Olsson Grycksbo IF OK 09:52:10
Anders Bergh IFK Moras OK 10:05:51
Linnéa Berglin OK Dacke 10:13:40
Emelie Hallblom OK Tisaren 10:13:41
Helena Carlson HJS-Vansbro OK 10:19:34
Tomas Klasér Korsnäs IF OK 10:23:52

Öppen 7

2 950 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Frank Danielsson Kinnaströms SK 09:51:04
Ann-Katrin Larsson Målilla OK 09:55:22
Päle Möller-Nielsen Odense Orienteringsklub 09:57:30
Torbjörn Andrén OK Tisaren 09:57:55
Linda Mattsson Dalaportens OL 09:57:57
Jonas Detterfelt Linköpings OK 09:58:02
Arvid Westerdahl --- 10:02:34
Sven-Inge Brååheden Målilla OK 10:03:11
Hans Jonhed KFUM Örebro OK 10:04:38
Ulla Jonhed KFUM Örebro OK 10:04:39
Tove Brattgård Klubblös 10:08:03
Kjell Larsson OK Alferna 10:10:25
Ritva Kärkkäinen Avesta OK 10:13:14
Anna Jansson Målilla OK 10:15:13
64 Emma Almehed Frölunda OL 10:23:13
Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:31:42
Peter Wilhelmsson OK Dacke 10:38:38
Birgitta Jansson Garphyttans IF 10:39:29
Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 10:54:38
Lucas Henriksson Attunda OK 11:03:20
Gabrielle Nalat --- 11:03:24
Ola Gustafsson SOK Aneby 11:03:53
Bosse Wigge Säterbygdens OK 11:25:32

Öppen 8

6 100 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Per Forsberg OK Pan-Kristianstad 09:58:24
Tomas Ekström KFUM Örebro OK 10:11:03
Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:15:44
Josefin Norell Söders SOL Tyresö 10:26:00
Stephen Craig OK Ravinen 10:30:24
Martina Craig OK Ravinen 10:30:30
Anders Karlsson Göteborg-Majorna OK 10:47:12
Anders Dalin Leksands OK 11:00:13

Annonser