Startlista för DM, sprint, Västmanland + Örebro Län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Västmanland + Örebro Län
Arrangörsorganisationer: Arboga OK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 11 juni 2017

D21 V

3 230 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2Emma JanssonKöping-Kolsva OK10:16
3Amanda LundSurahammars SOK10:17
4Martina WelénKöping-Kolsva OK10:18
6Agnes JanssonKöping-Kolsva OK10:20
8Malin WelénKöping-Kolsva OK10:22
9Mirjam DalénSala OK10:23
10Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:24
11Jenny LindbergVandrarringen10:25
12Anna BirkestålKöping-Kolsva OK10:26
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF10:27
14Emma HelmerssonVästerås SOK10:28

H21 V

3 280 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Anders ÖsterlundVästerås SOK10:33
16Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:34
17Martin NorrbomSala OK10:35
18Marcus EkKöping-Kolsva OK10:36
19Andreas ErikssonVästerås SOK10:37
21Johan AhlströmVästerås SOK10:39
22Jonas VikströmKöping-Kolsva OK10:40
23Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:41

H20 V

3 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
24Dan ÖsterlundVästerås SOK11:02
25Anton KällströmSala OK11:03
27John GunnarssonSurahammars SOK11:05
28Simon ÖsterlundVästerås SOK11:06
30Alfred LönnVästerås SOK11:08

D18 V

2 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
31Elin NallgårdVästerås SOK11:17
32Elsa LimbäckVästerås SOK11:18
33Tua WigforssArboga OK11:19
34Alva LimbäckVästerås SOK11:20
36Johanna BreivoldVästerås SOK11:22
38Hanna SundströmVästerås SOK11:24
39Kajsa JanssonKöping-Kolsva OK11:25
40Elin DahlmarkVästerås SOK11:26

H18 V

2 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41Fredrik HamreforsVästerås SOK11:09
42Axel OlssonHallstahammars OK11:10
43Sixten TörnqvistVästerås SOK11:11

D16 V

1 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
45Ebba RåbackVandrarringen11:04
46Maja HolmgrenVästerås SOK11:05
47Ida HallinSurahammars SOK11:06
48Tilda WigforssArboga OK11:07
49Jennifer SvenssonVästerås SOK11:08
50Hanna ErikssonNorbergs OK11:09
51Emilia BrangefältVästerås SOK11:10
53Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK11:12
55Ida LarssonVästerås SOK11:14

H16 V

1 790 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
57Noa SjöstrandVästerås SOK10:54
58Filip BäckArboga OK10:55
59Emil AhlströmVästerås SOK10:56
61Andreas NäslundVästerås SOK10:58
63Markus ÖsterlundVästerås SOK11:00
64Oscar ThornellSurahammars SOK11:01
65Tamás SzütsVästerås SOK11:02
66Christopher AnderssonVingåkers OK11:03
67Hugo FriskVästerås SOK11:04
69Martin SandqvistVästerås SOK11:06
70Gustav GöranssonArboga OK11:07
71Pontus LindgrenVästerås SOK11:08

D14 V

1 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
72Felicia SahlénVästerås SOK10:00
74Fanny AnderssonVästerås SOK10:02
75Rebecka HaslerSurahammars SOK10:03
76Kristina LindgrenVästerås SOK10:04
77My VelanderSurahammars SOK10:05
78Elin BreivoldVästerås SOK10:06
79Clara SvenssonSurahammars SOK10:07
81Amanda HallVästerås SOK10:09
82Alice HelmerssonVandrarringen10:10
83Maja AhlströmVästerås SOK10:11
84Tilde JohanssonSurahammars SOK10:12
85Sofie ThornellVästerås SOK10:13
86Elin LindbergVandrarringen10:14
87Hanna ThulinVästerås SOK10:15
88Jonna SandbergKöping-Kolsva OK10:16
89Karin AnderssonVästerås SOK10:17
91Wilma ThornellSurahammars SOK10:19
92Hanna HermannVästerås SOK10:20

H14 V

1 610 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
93Lucas AhlströmVästerås SOK10:05
94Arvid ErikssonNorbergs OK10:06
95Sixten SlagbrandVästerås SOK10:07
96Ludvig BylundFagersta OK10:08
97Dennis AspVästerås SOK10:09
99Simon SvenssonVästerås SOK10:11
101Edvin BerggrenFagersta OK10:13
102Tobias DahlmarkVästerås SOK10:14
104Noah AndertoftVästerås SOK10:16
105Eric BäckArboga OK10:17
106Edvin VareVästerås SOK10:18

D12 V

1 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
107Alva SkoogVästerås SOK11:11
109Agnes JohanssonSurahammars SOK11:13
110Elvira BjörnbergVästerås SOK11:14
111Alva WickströmArboga OK11:15
112Kajsa HallVästerås SOK11:16
114Smilla AndertoftVästerås SOK11:18
115Lovisa BylundFagersta OK11:19
116Malva EnlundSala OK11:20
117Ebba ThenanderVästerås SOK11:21
118Amanda BäckArboga OK11:22
119Nova SahlénVästerås SOK11:23
120Ellen ThorsénSurahammars SOK11:24
122Vilma ThulinVästerås SOK11:26

H12 V

1 310 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
123Dennis BjurstedtSurahammars SOK10:36
124Erik PalmVästerås SOK10:37
125Calle BengtssonSala OK10:38
126Carl SandqvistVästerås SOK10:39
127Edwin AsplundSurahammars SOK10:40
128Arvid JonforsenHallstahammars OK10:41
129Ludvig HaslerSurahammars SOK10:42
130Felix SlagbrandVästerås SOK10:43
132Gustav ThenanderVästerås SOK10:45
133Ville SjöblomKöping-Kolsva OK10:46
134Linus HallinSurahammars SOK10:47
135Elis WiklundVästerås SOK10:48
136Jonathan AnderssonVingåkers OK10:49
137Filip AnderssonVästerås SOK10:50
138Albin VelanderSurahammars SOK10:51
140Anton VelanderSurahammars SOK10:53
142Samuel LindqvistVästerås SOK10:55

D10 V

1 030 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
143Alicia HermannVästerås SOK10:38
145Frida HerbstVästerås SOK10:40
147Elin PalmVästerås SOK10:42
148Selma WickströmArboga OK10:43
149Lovisa BjörnbergVästerås SOK10:44
150Gabriella HaslerSurahammars SOK10:45

H10 V

1 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
152David ThapperVästerås SOK10:16
153Jakob SandbergKöping-Kolsva OK10:17
154Gustav JuhlinVästerås SOK10:18
155Erik EldeenVandrarringen10:19
156Arvid ErikssonVästerås SOK10:20
157Albin SvenssonSurahammars SOK10:21
158Alexander ThulinVästerås SOK10:22
159Rasmus VånsjöArboga OK10:23
160Hugo ZetterbergVästerås SOK10:24

H35 V

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
161Henrik HellgrenNorbergs OK11:20
162Kristian BirathSurahammars SOK11:21
163Martin OldaeusVästerås SOK11:22
165Johan HerbstVästerås SOK11:24
167Yosief ArkebomSala OK11:26

D40 V

2 690 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
168Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK10:36
170Sofia HaslerSurahammars SOK10:38
171Pernilla SahlénVästerås SOK10:39
172Erica BengtssonSala OK10:40
173Eva OdeVästerås SOK10:41
175Pia AnderssonVästerås SOK10:43
176Monica AnderssonVingåkers OK10:44
177Eva PalmVästerås SOK10:45

H40 V

2 350 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
178Martin JuhlinVästerås SOK10:00
179Magnus ThornellSurahammars SOK10:01
181Anders GalinSurahammars SOK10:03
182Jesper AnderssonVingåkers OK10:04
183Henrik HallinSurahammars SOK10:05
184Marcus ArnoldssonVästerås SOK10:06
185Lars-Erik HaslerSurahammars SOK10:07
187Ulf JohanssonSurahammars SOK10:09

D45 V

2 430 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
188Maria StrömbergAvesta OK11:11
189Malena AhlströmVästerås SOK11:12
191Anna HallVästerås SOK11:14
192Anna-Karin LövgrenAvesta OK11:15
193Kristina HolmgrenVästerås SOK11:16
195Nina LimbäckVästerås SOK11:18
196Anna NorrbomSala OK11:19
197Anna ZetterbergVästerås SOK11:20
198Anna LundSurahammars SOK11:21
199Lill NallgårdVästerås SOK11:22
200Maria BylundFagersta OK11:23
201Anna LindgrenVästerås SOK11:24
203Catarina LarssonVästerås SOK11:26

H45 V

2 220 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
204Rickard JonforsenHallstahammars OK11:09
205Johan SundénVästerås SOK11:10
206Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK11:11
207Tomas LindqvistVästerås SOK11:12
208Sverker KarlssonSala OK11:13
209Patrik FriskVästerås SOK11:14
210Henrik OlssonHallstahammars OK11:15
211David LindgrenVästerås SOK11:16
212Peter NordströmVandrarringen11:17
213Anders SahlénVästerås SOK11:18
215Jon BreivoldVästerås SOK11:20
216Tomas JonssonVandrarringen11:21
217Robert PalmVästerås SOK11:22
219Mats ThulinVästerås SOK11:24
221Lars HallVästerås SOK11:26

D50 V

2 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
223Eva WadmanVästerås SOK10:51
224Helena HolmbergKöping-Kolsva OK10:52
225Karin Swärd LindbergVandrarringen10:53

H50 V

2 180 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
226Magnus LarssonVästerås SOK10:15
227Jörgen DalénSala OK10:16
229Per SundströmVästerås SOK10:18
230David SöderströmSala OK10:19
231Stefan TörnqvistVästerås SOK10:20
232Mårten KällströmSala OK10:21
233Magnus LimbäckVästerås SOK10:22
235Fredrik DahlmarkVästerås SOK10:24
236Per WadmanVästerås SOK10:25
238Joakim AhlströmVästerås SOK10:27
239Stefan BjurstedtSurahammars SOK10:28
240Jan ViklundVästerås SOK10:29

D55 V

2 070 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
241Lena TörnqvistVästerås SOK10:40
243Kerstin SundbergVästerås SOK10:42

H55 V

1 930 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244Mats BirkestålKöping-Kolsva OK10:40
246Roger ÅsbergOK Hedströmmen10:42
247Erik BengtssonSala OK10:43
248Ulf HamreforsVästerås SOK10:44

D60 V

1 860 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
250Tanja-Birgit SöderströmSala OK10:29
251Anna-Karin JohanssonVandrarringen10:30
252Lena LarssonSala OK10:31
253Catharina EkmanVästerås SOK10:32

H60 V

1 760 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
254Hans-Erik SkalbergVästerås SOK10:52
255Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK10:53
257Leif WadmanKöping-Kolsva OK10:55
258Anders GunnarssonSurahammars SOK10:56

D65 V

1 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:46
261Gun MillingerVästerås SOK10:48
263Kristina WåhlinVästerås SOK10:50
264Britt Linnéa ErikssonSala OK10:51
265Lena HedmanHallstahammars OK10:52
266Lena JakobssonVästerås SOK10:53

H65 V

1 640 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
267Göran LarssonSala OK10:26
268Per Erik FogelVästerås SOK10:27
269Ulf KjellinOK Hedströmmen10:28
270Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:29
272Leo JohanssonVandrarringen10:31
274Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK10:33
275Johan KällmanNorbergs OK10:34
276Lars JakobssonVästerås SOK10:35
278Tommy WåhlinVästerås SOK10:37
279Nils OlssonVandrarringen10:38
280Alf LindbergKöping-Kolsva OK10:39

D70 V

1 430 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
281Liz PorteousVästerås SOK10:10
283Siv FrodinKöping-Kolsva OK10:12
284Eva KjellmanVandrarringen10:13

H70 V

1 540 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
286Rune VikmanVästerås SOK10:07
287Sören JohanssonSala OK10:08
288Anders MillingerVästerås SOK10:09

H75 V

1 270 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
289Kurt ZanderVästerås SOK10:10
290Ragnar ErikssonOK Hedströmmen10:11
292Hans AnderssonVästerås SOK10:13
293Kjell MjöbergHallstahammars OK10:14
295Lars-Erik RaskVästerås SOK10:16
297Sune AhlinKöping-Kolsva OK10:18

H80 V

1 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
299Lennart ÖbergVästerås SOK10:01
300Vincent LiljekvistIF Rune10:02

Öppen motion 1

900 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2694Felix HerbstVästerås SOK09:45:13
2657Hilda GunérusSurahammars SOK09:50:37
2610Alva NilssonKFUM Örebro OK09:53:39
3200Mio ErikssonOK Milan09:55:26
2668Cornelia FritzAlmby IK09:58:11
2619Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro10:01:49
3206Måns DahlbergAlmby IK10:07:27
2623Inga EliassonGarphyttans IF10:10:20
3209Elin DjerfGarphyttans IF10:11:00
3202Isaac JohanssonArboga OK10:11:08
2608Hanna ThapperVästerås SOK10:11:30
3212Rasmus KruseKFUM Örebro OK10:13:27
2677Johnna DoeringGarphyttans IF10:15:06
3215Wilmer SigurdssonVästerås SOK10:27:25
2621Iris DahlbergGarphyttans IF10:30:14
3220Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL10:36:05
3217Olle ZetterbergVästerås SOK10:36:25
2655Arvid LarssonOK Milan10:42:03
2649Ingrid ArnessonLindebygdens OK10:43:59
3225Simon JonhedKFUM Örebro OK10:54:00
3224Sara NordinVästerås SOK10:54:16
3216Felix SigurdssonVästerås SOK11:01:09
3223Joel SvenssonVästerås SOK11:08:06
2609Jonatan VånsjöArboga OK

Öppen motion 5

1 530 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2629Emma HerbstVästerås SOK09:45:29
2658Carina GunérusSurahammars SOK09:48:13
2624Jan BurellOK Enen09:54:58
2663Lars KarlssonOK Tisaren10:02:54
2653Lillvor NordströmKFUM Örebro OK10:04:51
2667Catharina DahlmarkVästerås SOK10:05:00
2684Rikard PorterosKlubblös10:05:11
2681Emma SätterlundKFUM Örebro OK10:09:05
3201Kerstin LarssonOK Milan10:10:23
2698Petra HelmerssonVandrarringen10:12:10
3208Hugo SjödinOK Tissaren10:15:17
2643Helmina PallhedGarphyttans IF10:18:53
2693Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro10:19:09
2641Göran FredrikssonGarphyttans IF10:29:35
3210Stefan GreenAlmby IK10:30:49
2634Christina FredrikssonGarphyttans IF10:31:34
2622Matthias DahlbergGarphyttans IF10:31:38
2669Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK10:33:17
3211Eva LindgrenKFUM Örebro OK10:34:24
2661Henrik GunérusSurahammars SOK10:34:40
3219Turid WärngårdSkarpnäcks OL10:36:10
2625Helena DalénSala OK10:38:10
2697Fredrik BjörkSurahammars SOK10:42:50
2666Anje KarlströmKlubblös10:42:51
3204Lars AhlströmVästerås SOK10:45:36
3214Frida JonforsenHallstahammars OK10:47:10
3221Joel LundgrenSkarpnäcks OL10:54:07
3226Ingela BengtssonSala OK10:57:20

Öppen motion 7

2 050 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2651Fredrik ArnessonLindebygdens OK09:49:19
2692Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK09:59:03
2696Mats KåbergKöping-Kolsva OK10:05:17
2680Måna MullAlmby IK10:08:03
2683Jörgen JonssonKlubblös10:11:37
2656Elin PetterssonSurahammars SOK10:17:49
2695Sara BermingVandrarringen10:19:23
2682Bengt RobertssonAlmby IK10:24:12
2673Matias FritzAlmby IK10:28:40
2691Peter ErikssonKFUM Örebro OK10:31:07
2645Johanna NäslundAlmby IK10:40:07
3205Magnus LindbergVandrarringen10:40:09
2644Henrik SjöblomKöping-Kolsva OK10:44:51
3207Joakim DahlbergAlmby IK10:46:37
3213Robert KruseKFUM Örebro OK10:50:37
3218Maja MäkirantaFellingsbro GOIF10:50:42
3222Åse KristofferssonVästerås SOK10:56:36
3227Boel SundbergOK Södertörn10:58:07
3228Lotta BrangefältVandrarringen11:20:08

D21 Ö

3 230 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Ellinor ErikssonOK Tisaren10:00
302Elin VinbladHagaby GoIF Örebro10:01
303Lisa WesterbergOK Milan10:02
305Josefin ErlandssonOK Milan10:04
306Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro10:05
308Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro10:07
309Lovisa PerssonOK Tisaren10:08
310Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro10:09
311Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro10:10
312Therese KorkeakoskiOK Milan10:11

H21 Ö

3 280 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
313Johan AronssonOK Tisaren10:45
315Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:47
316Tomas HallménOK Tisaren10:48
317Erik LindgrenKFUM Örebro OK10:49
318Jonathan KarlssonOK Tisaren10:50
320Oskar AndrénOK Tisaren10:52
321Jesper MelinGarphyttans IF10:53
322Gustaf HindérOK Tisaren10:54
323Erik HögkvistOK Tyr10:55
324Daniel AttåsOK Tisaren10:56
325Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro10:57
326Klas LarssonOK Milan10:58
327Erik FernlundOK Tisaren10:59
328Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro11:00

D20 Ö

3 040 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
329Sofia TroedssonOK Milan11:08
330Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:09
331Carolina ErikssonOK Milan11:10

H20 Ö

3 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
333Jacob ErikssonKFUM Örebro OK11:12
335Jakob FranssonOK Milan11:14
336Emil AlpbergAlmby IK11:15
338Filip ÖrnKFUM Örebro OK11:17
339Martin SärnbrinkOK Tisaren11:18

D16 Ö

1 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340Sofie FranzénAlmby IK10:57
341Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK10:58
342Lisa HallménOK Tisaren10:59

H16 Ö

1 790 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344William SeguraKFUM Örebro OK11:13
345Ludwig GertzellGarphyttans IF11:14
347Melvin SpalinOK Milan11:16
349Nils KylbornAlmby IK11:18
350Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:19
351Valter PetterssonOK Tisaren11:20
352David MårtenssonGarphyttans IF11:21
353Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK11:22
354Johan AlpbergAlmby IK11:23
356Johannes GreenAlmby IK11:25
357Nils SchagerströmGarphyttans IF11:26
358Linus MalmKFUM Örebro OK11:27

D14 Ö

1 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
359Vilma LarssonOK Milan10:24
361Sofie BodinAlmby IK10:26
362Karin LindgrenKFUM Örebro OK10:27
363Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro10:28
364Amanda SjödinOK Tisaren10:29
365Elin JonhedKFUM Örebro OK10:30
366Edith FållstenHagaby GoIF Örebro10:31
367Sofia GreenAlmby IK10:32
368Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF10:33
370Linn BrostenAlmby IK10:35
371Julia BergKFUM Örebro OK10:36
373Signe SchagerströmGarphyttans IF10:38
374Sanna SanderOK Milan10:39

H14 Ö

1 610 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
375Emil LarssonOK Tisaren10:22
376Karl KylbornAlmby IK10:23
378Jonatan GreenAlmby IK10:25
379Anton KruseKFUM Örebro OK10:26
380Johan GertzellGarphyttans IF10:27
381Johan ThuressonAlmby IK10:28
382Anton ErikssonOK Milan10:29
383Hugo ÖrnKFUM Örebro OK10:30
384Bruno GöranssonAlmby IK10:31
385Gustav AskrothKFUM Örebro OK10:32
386Oliver PetterssonOK Milan10:33
388Vilmer SpalinOK Milan10:35
389Olof HalfvarssonAlmby IK10:36
391Henrik FranzénAlmby IK10:38
392Noel HelmerssonOK Tisaren10:39

D12 Ö

1 310 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
393Julia GustafssonKFUM Örebro OK10:57
395Judit WennblomHagaby GoIF Örebro10:59
396Emelie DjerfGarphyttans IF11:00
397Elsa GustafssonOK Tylöskog11:01
398Hedda LindbergOK Tisaren11:02
400Nelly MårtenssonGarphyttans IF11:04
402Johanna BergKFUM Örebro OK11:06
403Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro11:07
404Love EklundOK Tylöskog11:08

H12 Ö

1 310 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
405Lukas PallhedGarphyttans IF10:18
406Joel FredrikssonGarphyttans IF10:19
407Alfred SjödinOK Tisaren10:20
408Oscar AskrothKFUM Örebro OK10:21
409Alvin IsenströmAlmby IK10:22
410Viktor JonhedKFUM Örebro OK10:23
411Rasmus DoeringGarphyttans IF10:24
412Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro10:25
413Robin HelmerssonOK Tisaren10:26
414Isak FredrikssonGarphyttans IF10:27
415Albin KlaseniusKFUM Örebro OK10:28
417Marius DahlbergGarphyttans IF10:30
418Olle MalmKFUM Örebro OK10:31
419Axel KylbornAlmby IK10:32
420Lukas FogelHagaby GoIF Örebro10:33

D10 Ö

1 030 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421Wilma WikströmFellingsbro GOIF10:25
422Ella KruseKFUM Örebro OK10:26
424Emma SeguraKFUM Örebro OK10:28
425Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:29
426Cecilia ErikssonOK Milan10:30
427Lisa MalmKFUM Örebro OK10:31
428Elin DoeringGarphyttans IF10:32
429Maja SjödinOK Tisaren10:33

H10 Ö

1 030 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
432Axel ThybeckLindebygdens OK10:01
433Olle HaglundGarphyttans IF10:02
434Isak LarssonOK Tisaren10:03
436Ted NilssonKFUM Örebro OK10:05
437Fabian LarssonOK Milan10:06
438Philip SjödinOK Tisaren10:07
439Carl SandinOK Milan10:08
440Svante EliassonGarphyttans IF10:09
442Oliver ArnessonLindebygdens OK10:11

D35 Ö

2 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443Johanna NordströmKFUM Örebro OK11:07
444Hanna ArnessonLindebygdens OK11:08

D40 Ö

2 690 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
446Maria AskrothKFUM Örebro OK10:50
447Ingela PetterssonOK Milan10:51
449Malin KlaseniusKFUM Örebro OK10:53
450Sofia CarlssonLindebygdens OK10:54
451Magdalena SjödinOK Tisaren10:55
452Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK10:56
454Maria BergHagaby GoIF Örebro10:58

H40 Ö

2 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
455Erik GrothKFUM Örebro OK10:13
456Peter SjödinOK Tisaren10:14
458Magnus PerssonOK Tisaren10:16
459Lars JonhedKFUM Örebro OK10:17
460Dan LarssonOK Tisaren10:18

D45 Ö

2 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
462Anna GustafssonKFUM Örebro OK11:00
464Catharina ModOK Milan11:02
465Karin SärnbrinkOK Tisaren11:03
466Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro11:04
467Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK11:05
468Karin AnderssonOK Tisaren11:06

H45 Ö

2 220 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
470Mickael GöranssonAlmby IK10:50
471Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro10:51
472Anders LarssonOK Milan10:52
473Fredrik MalmKFUM Örebro OK10:53
474Urban SärnbrinkOK Tisaren10:54
476Leif KrügerGarphyttans IF10:56
477Leif HörnellKFUM Örebro OK10:57
478Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF10:58
479Jonas ÖrnKFUM Örebro OK10:59
480Jan SjödinOK Tisaren11:00
482Fredrik KylbornAlmby IK11:02
484Jonas SpalinOK Milan11:04
485Johan HaglundKFUM Örebro OK11:05

D50 Ö

2 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
486Anne BodinAlmby IK10:43
487Åsa WikströmFellingsbro GOIF10:44
489Yvonne FranzénAlmby IK10:46

H50 Ö

2 180 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
490Hans LibergOK Milan10:00
492Fredrik NilssonKFUM Örebro OK10:02
493Jonas PetterssonOK Tisaren10:03
495Lars-Erik LarssonOK Milan10:05
496Patrik ThybeckLindebygdens OK10:06
497Lars SchagerströmGarphyttans IF10:07
499Kenneth KarlssonAskersunds OK10:09
500Hans MandahlÖstra Almby FK10:10
501Anders ErikssonOK Milan10:11

D55 Ö

2 070 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
503Eva KorkeakoskiOK Milan10:48
504Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro10:49

H55 Ö

1 930 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
506Mats CarlsvärdAlmby IK10:31
507Bo GustafssonOK Tylöskog10:32
508Håkan SvenssonAlmby IK10:33
510Göran AttåsOK Tisaren10:35
511Björn AlpbergAlmby IK10:36
512Jonas KarlssonOK Tylöskog10:37

D60 Ö

1 860 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
513Barbro IsakssonOK Tisaren10:21
514Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:22
515Ann-Britt GöranssonAlmby IK10:23

H60 Ö

1 760 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
517Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro10:40
518Lars ÖstlinOK Milan10:41
519Nils-Olof BodinAlmby IK10:42
521Bo EngborgHällefors OK10:44
523Stefan ÖbergOK Milan10:46
524Mats HastadFellingsbro GOIF10:47
525Thomas JohanssonAlmby IK10:48

H65 Ö

1 640 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
526Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:19
527Åke MossbergOK Milan10:20
528Lennart LundhOK Tisaren10:21
529Per-Åke HullAlmby IK10:22

D70 Ö

1 430 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
530Maud MossbergOK Järnbärarna10:02
531Asta SjöbergLindebygdens OK10:03
532Britt-Marie ÅbergOK Tisaren10:04

H75 Ö

1 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
533Samuel ErikssonOK Letstigen10:03
534Kurt ÅbergOK Tisaren10:04
294Ove JohanssonOK Järnbärarna10:15

Annonser