Startlista för DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro Län
Arrangörsorganisationer: Arboga OK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 11 juni 2017

D21 V

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
129Avesta OK 114:00
1291. Maria Strömberg
1292. Anna-Karin Lövgren
1293. Maria Strömberg
1294. Anna-Karin Lövgren
130Fagersta OK 114:00
1301. Marie Berggren
1302. Maria Bylund
1303. Marie Berggren
1304. Maria Bylund
131Köping-Kolsva OK 114:00
1311. Martina Welén
1312. Malin Welén
1313. Martina Welén
1314. Malin Welén
132Köping-Kolsva OK 214:00
1321. Emma Jansson
1322. Sandra Burén
1323. Emma Jansson
1324. Sandra Burén
133Köping-Kolsva OK 314:00
1331. Agnes Jansson
1332. Kajsa Jansson
1333. Agnes Jansson
1334. Kajsa Jansson
134Sala OK 114:00
1341. Josefin Bengtsson
1342. Ingela Bengtsson
1343. Josefin Bengtsson
1344. Ingela Bengtsson
135Sala OK 214:00
1351. Erica Bengtsson
1352. Anna Norrbom
1353. Erica Bengtsson
1354. Anna Norrbom
136Surahammars SOK 114:00
1361. Anna Lund
1362. Amanda Lund
1363. Anna Lund
1364. Amanda Lund
137Vandrarringen 114:00
1371. Jenny Lindberg
1372. Karin Swärd Lindberg
1373. Jenny Lindberg
1374. Karin Swärd Lindberg
138Västerås SOK 114:00
1381. Eva Ode
1382. Emma Helmersson
1383. Eva Ode
1384. Emma Helmersson
139Västerås SOK 214:00
1391. Elin Nallgård
1392. Lill Nallgård
1393. Elin Nallgård
1394. Lill Nallgård
140Västerås SOK 314:00
1401. Lena Törnqvist
1402. Catharina Dahlmark
1403. Lena Törnqvist
1404. Catharina Dahlmark
141Västerås SOK 414:00
1411. Alva Limbäck
1412. Elsa Limbäck
1413. Alva Limbäck
1414. Elsa Limbäck

H21 V

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
195Köping-Kolsva OK 114:00
1951. Marcus Ek
1952. Johan Celander
1953. Marcus Ek
1954. Johan Celander
196Sala OK 884814:00
1961. Martin Norrbom
1962. Anton Källström
1963. Martin Norrbom
1964. Anton Källström
197Surahammars SOK 114:00
1971. John Gunnarsson
1972. Magnus Thornell
1973. John Gunnarsson
1974. Magnus Thornell
198Surahammars SOK 214:00
1981. Ulf Johansson
1982. Lars-Erik Hasler
1983. Ulf Johansson
1984. Lars-Erik Hasler
199Surahammars SOK 314:00
1991. Henrik Hallin
1992. Kristian Birath
1993. Henrik Hallin
1994. Kristian Birath
200Surahammars SOK 414:00
2001. Stefan Bjurstedt
2002. Oscar Thornell
2003. Stefan Bjurstedt
2004. Oscar Thornell
201Surahammars SOK 514:00
2011. Anders Galin
2012. Sofia Hasler
2013. Anders Galin
2014. Sofia Hasler
202Tumba-Mälarhöjden OK 114:00
2021. Joakim Törnros
2022. Elsa Törnros
2023. Joakim Törnros
2024. Elsa Törnros
203Vandrarringen 114:00
2031. Peter Nordström
2032. Ebba Råback
2033. Peter Nordström
2034. Ebba Råback
204Vandrarringen 214:00
2041. Tomas Jonsson
2042. Leo Johansson
2043. Tomas Jonsson
2044. Leo Johansson
205Västerås SOK 114:00
2051. Anders Sahlén
2052. Jan Viklund
2053. Anders Sahlén
2054. Jan Viklund
206Västerås SOK 214:00
2061. Mats Thulin
2062. Johan Herbst
2063. Mats Thulin
2064. Johan Herbst
207Västerås SOK 314:00
2071. Robert Palm
2072. Johan Ahlström
2073. Robert Palm
2074. Johan Ahlström
208Västerås SOK 414:00
2081. Per Sundström
2082. Hanna Sundström
2083. Per Sundström
2084. Hanna Sundström
209Västerås SOK 514:00
2091. Sixten Törnqvist
2092. Stefan Törnqvist
2093. Sixten Törnqvist
2094. Stefan Törnqvist
210Västerås SOK 614:00
2101. Fredrik Hamrefors
2102. Ulf Hamrefors
2103. Fredrik Hamrefors
2104. Ulf Hamrefors
211Västerås SOK 714:00
2111. Fredrik Dahlmark
2112. Elin Dahlmark
2113. Fredrik Dahlmark
2114. Elin Dahlmark
212Västerås SOK 814:00
2121. Magnus Larsson
2122. Catarina Larsson
2123. Magnus Larsson
2124. Catarina Larsson
213Västerås SOK 914:00
2131. Joakim Ahlström
2132. Malena Ahlström
2133. Joakim Ahlström
2134. Malena Ahlström
214Västerås SOK 1014:00
2141. Alfred Lönn
2142. Simon Österlund
2143. Alfred Lönn
2144. Simon Österlund
215Västerås SOK 1114:00
2151. Dan Österlund
2152. Anders Österlund
2153. Dan Österlund
2154. Anders Österlund
216Västerås SOK 1214:00
2161. Magnus Limbäck
2162. Nina Limbäck
2163. Magnus Limbäck
2164. Nina Limbäck
217Västerås SOK 1314:00
2171. Eva Wadman
2172. Per Wadman
2173. Eva Wadman
2174. Per Wadman

D16 V

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
113Surahammars SOK 113:50
1131. Wilma Thornell
1132. My Velander
1133. Wilma Thornell
1134. My Velander
114Surahammars SOK 213:50
1141. Ida Hallin
1142. Rebecka Hasler
1143. Ida Hallin
1144. Rebecka Hasler
115Surahammars SOK 313:50
1151. Clara Svensson
1152. Tilde Johansson
1153. Clara Svensson
1154. Tilde Johansson
116Vandrarringen 113:50
1161. Elin Lindberg
1162. Alice Helmersson
1163. Elin Lindberg
1164. Alice Helmersson
117Västerås SOK 113:50
1171. Fanny Andersson
1172. Kristina Lindgren
1173. Fanny Andersson
1174. Kristina Lindgren
118Västerås SOK 213:50
1181. Hanna Hermann
1182. Amanda Hall
1183. Hanna Hermann
1184. Amanda Hall
119Västerås SOK 313:50
1191. Felicia Sahlén
1192. Maja Holmgren
1193. Felicia Sahlén
1194. Maja Holmgren
120Västerås SOK 413:50
1201. Sofie Thornell
1202. Ida Larsson
1203. Sofie Thornell
1204. Ida Larsson
121Västerås SOK 513:50
1211. Hanna Thulin
1212.
1213. Hanna Thulin
1214.

H16 V

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
169Arboga OK 113:50
1691. Casper Vånsjö
1692. Filip Bäck
1693. Casper Vånsjö
1694. Filip Bäck
170Arboga OK 213:50
1701. Tilda Wigforss
1702. Eric Bäck
1703. Tilda Wigforss
1704. Eric Bäck
171Arboga OK 313:50
1711. Gustav Göransson
1712.
1713.
1714.
172Fagersta OK 113:50
1721. Ludvig Bylund
1722.
1723.
1724.
173Västerås SOK 113:50
1731. Maja Ahlström
1732. Markus Österlund
1733. Maja Ahlström
1734. Markus Österlund
174Västerås SOK 213:50
1741. Noah Andertoft
1742. Pontus Lindgren
1743. Noah Andertoft
1744. Pontus Lindgren
175Västerås SOK 313:50
1751. Dennis Asp
1752. Andreas Näslund
1753. Dennis Asp
1754. Andreas Näslund
176Västerås SOK 413:50
1761. Tobias Dahlmark
1762. Kalle Åkerman Sjöström
1763. Tobias Dahlmark
1764. Kalle Åkerman Sjöström
177Västerås SOK 513:50
1771. Hugo Frisk
1772. Lucas Ahlström
1773. Hugo Frisk
1774. Lucas Ahlström
178Västerås SOK 613:50
1781. Sixten Slagbrand
1782. Martin Sandqvist
1783. Sixten Slagbrand
1784. Martin Sandqvist
179Västerås SOK 713:50
1791. Tamás Szüts
1792. Noa Sjöstrand
1793. Tamás Szüts
1794. Noa Sjöstrand
180Västerås SOK 813:50
1801. Edvin Vare
1802. Simon Svensson
1803. Edvin Vare
1804. Simon Svensson

D12 V

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
101Arboga OK 113:40
1011. Amanda Bäck
1012. Alva Wickström
1013. Amanda Bäck
1014. Alva Wickström
102Surahammars SOK 113:40
1021. Ellen Thorsén
1022. Agnes Johansson
1023. Ellen Thorsén
1024. Agnes Johansson
103Västerås SOK 113:40
1031. Vilma Thulin
1032. Frida Herbst
1033. Vilma Thulin
1034. Frida Herbst
104Västerås SOK 213:40
1041. Kajsa Hall
1042. Alicia Hermann
1043. Kajsa Hall
1044. Alicia Hermann
105Västerås SOK 313:40
1051. Nova Sahlén
1052. Elin Palm
1053. Nova Sahlén
1054. Elin Palm
106Västerås SOK 413:40
1061. Ebba Thenander
1062. Lovisa Björnberg
1063. Ebba Thenander
1064. Lovisa Björnberg
107Västerås SOK 513:40
1071. Elvira Björnberg
1072. Elvira Björnberg
1073. Elvira Björnberg
1074. Elvira Björnberg

H12 V

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
155Surahammars SOK 113:40
1551. Anton Velander
1552. Albin Velander
1553. Anton Velander
1554. Albin Velander
156Surahammars SOK 213:40
1561. Edwin Asplund
1562. Albin Svensson
1563. Edwin Asplund
1564. Albin Svensson
157Surahammars SOK 313:40
1571. Arvid Jontersson
1572. Ludvig Hasler
1573. Arvid Jontersson
1574. Ludvig Hasler
158Surahammars SOK 413:40
1581. Ludvig Hasler
1582. Gabriella Hasler
1583. Ludvig Hasler
1584. Gabriella Hasler
159Västerås SOK 113:40
1591. Samuel Lindqvist
1592. Gustav Thenander
1593. Samuel Lindqvist
1594. Gustav Thenander
160Västerås SOK 213:40
1601. Erik Palm
1602. David Thapper
1603. Erik Palm
1604. David Thapper
161Västerås SOK 313:40
1611. Carl Sandqvist
1612. Filip Andersson
1613. Carl Sandqvist
1614. Filip Andersson
162Västerås SOK 413:40
1621. Elis Wiklund
1622. Felix Slagbrand
1623. Elis Wiklund
1624. Felix Slagbrand

D50 V

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
152Sala OK 113:30
1521. Britt Linnéa Eriksson
1522. Lena Larsson
1523. Britt Linnéa Eriksson
1524. Lena Larsson
153Vandrarringen 113:30
1531. Anna-Karin Johansson
1532. Eva Kjellman
1533. Anna-Karin Johansson
1534. Eva Kjellman

H50 V

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
226Köping-Kolsva OK 113:30
2261. Thomas Danielsson
2262. Mats Birkestål
2263. Thomas Danielsson
2264. Mats Birkestål
227Köping-Kolsva OK 213:30
2271. Leif Wadman
2272. Anders Waldemarsson
2273. Leif Wadman
2274. Anders Waldemarsson
228Västerås SOK 213:30
2281. Anders Millinger
2282. Gun Millinger
2283. Anders Millinger
2284. Gun Millinger
229OK Hedströmmen 113:30
2291. Ulf Kjellin
2292. Roger Åsberg
2293. Ulf Kjellin
2294. Roger Åsberg
230Sala OK 113:30
2301. Jörgen Dalén
2302. Göran Larsson
2303. Jörgen Dalén
2304. Göran Larsson
231Sala OK 213:30
2311. David Söderström
2312. Erik Bengtsson
2313. David Söderström
2314. Erik Bengtsson
232Köping-Kolsva OK / Sala OK 313:30
2321. Alf Lindberg
2322. Sören Johansson
2323. Alf Lindberg
2324. Sören Johansson
233Surahammars SOK 113:30
2331. Gunnar Munktelius
2332. Anders Gunnarsson
2333. Gunnar Munktelius
2334. Anders Gunnarsson
234Västerås SOK 113:30
2341. Hans-Erik Skalberg
2342. Lars Jakobsson
2343. Hans-Erik Skalberg
2344. Lars Jakobsson

D21 Ö

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
142Hagaby GoIF Örebro 114:00
1421. Elin Vinblad
1422. Karin E Gustafsson
1423. Elin Vinblad
1424. Karin E Gustafsson
143Hagaby GoIF Örebro 214:00
1431. Eva Gustafsson
1432. Birgitta Gustafsson
1433. Eva Gustafsson
1434. Birgitta Gustafsson
144KFUM Örebro OK 114:00
1441. Maria Askroth
1442. Elin Sundkvist Berg
1443. Maria Askroth
1444. Elin Sundkvist Berg
145OK Milan 114:00
1451. Josefin Erlandsson
1452. Lisa Westerberg
1453. Josefin Erlandsson
1454. Lisa Westerberg
146OK Milan 214:00
1461. Therese Korkeakoski
1462. Ingela Pettersson
1463. Therese Korkeakoski
1464. Ingela Pettersson
147OK Milan 314:00
1471. Sofia Troedsson
1472. Carolina Eriksson
1473. Sofia Troedsson
1474. Carolina Eriksson
148OK Tisaren 114:00
1481. Ellinor Eriksson
1482. Lovisa Persson
1483. Ellinor Eriksson
1484. Lovisa Persson
149OK Tisaren 214:00
1491. Karin Andersson
1492. Annelie Hallblom
1493. Karin Andersson
1494. Annelie Hallblom
150OK Tisaren 314:00
1501. Linda Larsson
1502. Magdalena Sjödin
1503. Linda Larsson
1504. Magdalena Sjödin
151OK Tisaren 414:00
1511. Malin Lignell
1512. Nina Hallor
1513. Malin Lignell
1514. Nina Hallor
154Hagaby GoIF Örebro 114:00
1541. vacant
1542.
1543.
1544.

H21 Ö

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
218Almby IK 114:00
2181. Johan Alpberg
2182. Emil Alpberg
2183. Johan Alpberg
2184. Emil Alpberg
219Almby IK 214:00
2191. Fredrik Kylborn
2192. Mickael Göransson
2193. Fredrik Kylborn
2194. Mickael Göransson
220Garphyttans IF 114:00
2201. Jesper Melin
2202. Leif Krüger
2203. Jesper Melin
2204. Leif Krüger
221Hagaby GoIF Örebro 114:00
2211. Viktor Larsson
2212. Oskar Eklöf
2213. Viktor Larsson
2214. Oskar Eklöf
222KFUM Örebro OK 114:00
2221. Erik Lindgren
2222. Olle Lindgren
2223. Erik Lindgren
2224. Olle Lindgren
223OK Tisaren 114:00
2231. Oskar Andrén
2232. Erik Fernlund
2233. Oskar Andrén
2234. Erik Fernlund
224OK Tisaren 214:00
2241. Jonathan Karlsson
2242. Tomas Hallmén
2243. Jonathan Karlsson
2244. Tomas Hallmén
225OK Tisaren 314:00
2251. Jakob Attås
2252. Daniel Attås
2253. Jakob Attås
2254. Daniel Attås
1000OK Tisaren 414:00
10001. Johan Aronsson
10002. Gustav Hindér
10003. Johan Aronsson
10004. Gustav Hindér

D16 Ö

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
122Almby IK 113:50
1221. Sofie Bodin
1222. Sofia Green
1223. Sofie Bodin
1224. Sofia Green
123Garphyttans IF 113:50
1231. Signe Schagerström
1232. Anna Nilsson
1233. Signe Schagerström
1234. Anna Nilsson
124Garphyttans IF 213:50
1241. Stina Bern
1242. Linnéa Skeppner
1243. Stina Bern
1244. Linnéa Skeppner
125Hagaby GoIF Örebro 113:50
1251. Ellen Andersson
1252. Edith Fållsten
1253. Ellen Andersson
1254. Edith Fållsten
126KFUM Örebro OK 1/Almby IK13:50
1261. Karin Lindgren
1262. Linn Brosten
1263. Karin Lindgren
1264. Linn Brosten
127OK Milan 113:50
1271. Sanna Sander
1272. Vilma Larsson
1273. Sanna Sander
1274. Vilma Larsson
128OK Tisaren 113:50
1281. Amanda Sjödin
1282. Lisa Hallmén
1283. Amanda Sjödin
1284. Lisa Hallmén

H16 Ö

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
181Almby IK 113:50
1811. Karl Kylborn
1812. Nils Kylborn
1813. Karl Kylborn
1814. Nils Kylborn
182Almby IK 213:50
1821. Sofie Franzén
1822. Bruno Göransson
1823. Sofie Franzén
1824. Bruno Göransson
183Almby IK 313:50
1831. Jonatan Green
1832. Johannes Green
1833.
1834.
184Almby IK 413:50
1841. Olof Halfvarsson
1842. Johan Thuresson
1843. Olof Halfvarsson
1844. Johan Thuresson
185Garphyttans IF 113:50
1851. Nils Schagerström
1852. David Mårtensson
1853. Nils Schagerström
1854. David Mårtensson
186Garphyttans IF 213:50
1861. Ludwig Gertzell
1862. Johan Gertzell
1863. Ludwig Gertzell
1864. Johan Gertzell
187KFUM Örebro OK 113:50
1871. William Segura
1872. Melker Forsberg
1873. William Segura
1874. Melker Forsberg
188KFUM Örebro OK 213:50
1881. Linus Malm
1882. Marcus Klasenius
1883. Linus Malm
1884. Marcus Klasenius
189KFUM Örebro OK 313:50
1891. Anton Kruse
1892. Hugo Örn
1893. Anton Kruse
1894. Hugo Örn
190KFUM Örebro OK 413:50
1901. Gustav Askroth
1902. Julia Berg
1903. Gustav Askroth
1904. Julia Berg
191OK Milan 113:50
1911. Anton Eriksson
1912. Oliver Pettersson
1913. Anton Eriksson
1914. Oliver Pettersson
192OK Milan 213:50
1921. Vilmer Spalin
1922.
1923.
1924.
193OK Tisaren 113:50
1931. Emil Larsson
1932. Valter Pettersson
1933. Emil Larsson
1934. Valter Pettersson
194OK Tisaren 213:50
1941. Linus Karlsson
1942. Noel Helmersson
1943. Linus Karlsson
1944. Noel Helmersson

D12 Ö

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
108Garphyttans IF 113:40
1081. Nelly Mårtensson
1082. Emelie Djerf
1083. Nelly Mårtensson
1084. Emelie Djerf
109Hagaby GoIF Örebro 113:40
1091. Judit Wennblom
1092. Fia Andersson
1093. Judit Wennblom
1094. Fia Andersson
110KFUM Örebro OK 113:40
1101. Julia Gustafsson
1102. Johanna Berg
1103. Julia Gustafsson
1104. Johanna Berg
111KFUM Örebro OK 213:40
1111. Lisa Malm
1112. Ella Kruse
1113. Lisa Malm
1114. Ella Kruse
112OK Tisaren 113:40
1121. Maja Sjödin
1122. Hedda Lindberg
1123. Maja Sjödin
1124. Hedda Lindberg

H12 Ö

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
163Almby IK 113:40
1631. Alvin Isenström
1632. Axel Kylborn
1633. Alvin Isenström
1634. Axel Kylborn
164Garphyttans IF 113:40
1641. Axel Nilsson
1642. Rasmus Doering
1643. Axel Nilsson
1644. Rasmus Doering
165KFUM Örebro OK 113:40
1651. Albin Klasenius
1652. Olle Malm
1653. Albin Klasenius
1654. Olle Malm
166OK Milan 113:40
1661. Cecilia Eriksson
1662. Fabian Larsson
1663. Cecilia Eriksson
1664. Fabian Larsson
167OK Tisaren 113:40
1671. Isak Larsson
1672. Philip Sjödin
1673. Isak Larsson
1674. Philip Sjödin
168OK Tisaren 313:40
1681. Alfred Sjödin
1682. Robin Helmersson
1683. Alfred Sjödin
1684. Robin Helmersson

H50 Ö

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
235Almby IK 113:30
2351. Björn Alpberg
2352. Mats Carlsvärd
2353. Björn Alpberg
2354. Mats Carlsvärd
236Hagaby GoIF Örebro 113:30
2361. Jan Gustafsson
2362. Hans Egefalk
2363. Jan Gustafsson
2364. Hans Egefalk
237OK Milan 113:30
2371. Anders Eriksson
2372. Hans Liberg
2373. Anders Eriksson
2374. Hans Liberg
238OK Tisaren 113:30
2381. Göran Attås
2382. Jonas Pettersson
2383. Göran Attås
2384. Jonas Pettersson

Öppen

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
239Garphyttans IF 113:40
2391. Karin Nilsson
2392. Kaisa Mårtensson
2393. Karin Nilsson
2394. Kaisa Mårtensson
240Garphyttans IF 213:40
2401. Karuna Dahlberg
2402. Ylva Doering
2403. Karuna Dahlberg
2404. Ylva Doering
241Garphyttans IF 313:40
2411. Niklas Doering
2412. Tobias Bern
2413. Niklas Doering
2414. Tobias Bern
242Garphyttans IF 413:40
2421. Anette Forss
2422. Helmina Pallhed
2423. Anette Forss
2424. Helmina Pallhed
243Hagaby GoIF Örebro 113:40
2431. Gabriella Wennblom
2432. Maria Berg
2433. Gabriella Wennblom
2434. Maria Berg
244Hagaby GoIF Örebro 213:40
2441. Mikael Andersson
2442. Johan Gerdevåg
2443. Mikael Andersson
2444. Johan Gerdevåg
245KFUM Örebro OK 113:40
2451. Jonas Örn
2452. Filip Örn
2453. Jonas Örn
2454. Filip Örn
246OK Milan 113:40
2461. Klas Larsson
2462. Kerstin Larsson
2463. Klas Larsson
2464. Kerstin Larsson
247Sala OK 113:40
2471. Calle Bengtsson
2472. Sverker Karlsson
2473. Calle Bengtsson
2474. Sverker Karlsson
248Sala OK 213:40
2481. Tanja-Birgit Söderström
2482. Yosief Arkebom
2483. Tanja-Birgit Söderström
2484. Yosief Arkebom
249Hagaby goif Örebro 313:40
2491. Emil Ekdahl
2492. Lukas Fogel
2493. Emil Ekdahl
2494. Lukas Fogel

Annonser