Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Slogmossen-Medel, Dalaportens OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Slogmossen-Medel, Dalaportens OL
Arrangörsorganisation: Dalaportens OL
Datum: lördag 7 maj 2011

D21 Elit

4 760 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Marie JacobssonOK Rodhen10:41
52Matilda AnderssonOK Kåre10:43
53Ellinor SternerOK Kåre10:45
54Josefin AronssonOK Tisaren10:47
55Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK10:49
56Susanne LüscherStora Tuna OK10:51
57Josefine EngströmAlfta-Ösa OK10:53
58Linn BjurströmDomnarvets GOIF10:55
59Lina BäckströmDomnarvets GOIF10:57
60Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:59
61Martina KarlssonStora Tuna OK11:01
62Anna C. HaglundLeksands OK11:03
63Elin DahlinDomnarvets GOIF11:05
64Lena NordlundLeksands OK11:07
65Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF11:09
66Cecilia EinarssonVästerås SOK11:11
67Johanna HallbergUmeå OK11:13
68Karin ElfvingDomnarvets GOIF11:15
69Åsa HolmgrenVästerås SOK11:17
70Linn GrällsOK Kåre11:19
71Eva ElfvingDomnarvets GOIF11:21
72Anastasiia DanylovaStora Tuna OK11:23
73Sara HelanderDomnarvets GOIF11:25
74Britta BacklundStora Tuna OK11:27
75Anna DuvanderOK Kåre11:29
76Lena EliassonDomnarvets GOIF11:31
77Elin HamreforsOK Landehof11:33
78Lena GillgrenStora Tuna OK11:35
79Petra BaljeuLeksands OK11:37
80Anna BirkestålKöping-Kolsva OK11:39
81Emma JohanssonDomnarvets GOIF11:41
82Emma ClaessonStora Tuna OK11:43
83Anna-Karin Dovåker-LissLeksands OK11:45
84Johanna LindbergDomnarvets GOIF11:47
85Susanna MårtenssonStora Tuna OK11:49
86Therese BergqvistLeksands OK11:51
87Anna MårsellStora Tuna OK11:53
88Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IF11:55
89Eva JurenikovaDomnarvets GOIF11:57

H21 Elit

5 850 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Greger TyskLeksands OK10:46
2Niklas ReinholdssonIF Thor10:48
3Daniel JohannessonVästerås SOK10:50
4Kristoffer TåqvistVästerås SOK10:52
5Erik RostMalungs OK10:54
6Jonas BirgersonMalungs OK10:56
7Thomas CarlssonMalungs OK10:58
8Anders ÖsterlundVästerås SOK11:00
9Markus LangStora Tuna OK11:02
10Hans PerssonGävle OK11:04
11Johan IsraelssonStora Tuna OK11:06
12Ulf BergqvistGävle OK11:08
13Martin HammarbergMalungs OK11:10
14Daniel KaipeLeksands OK11:12
15Erik MartinssonLinköpings OK11:14
16Patrik SöderqvistLeksands OK11:16
17Simon HodlerIFK Moras OK11:18
18Johan SundénVästerås SOK11:20
19Håkan ErikssonMalungs OK11:22
20Lasse JanssonGävle OK11:24
21Kalle DalinLeksands OK11:26
22Niclas ErikssonOK Kåre11:28
23Pelle EngstrandStora Tuna OK11:30
24Martin HederskogMalungs OK11:32
25Fredrik UrbyNorbergs OK11:34
26Johan AlfredssonStora Tuna OK11:36
27Patrik SvedbergGävle OK11:38
28Håkan AnderssonVästerås SOK11:40
29Andreas AllerhedIFK Moras OK11:42
30Andreas KarlssonVästerås SOK11:44
31Thomas HöjsgaardLeksands OK11:46
32Jerker LysellRehns BK11:48
33Andreas HolmqvistHestra IF11:50
34Mattias MårtsStora Tuna OK11:52
35Jan MobergGävle OK11:54
36David AnderssonMalungs OK11:56
37Johan NordlundLeksands OK11:58
38Joakim KarlssonHestra IF12:00
39Pavlo UshkvarokStora Tuna OK12:02
40William LindMalungs OK12:04

D21

3 730 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin RylanderStora Tuna OK10:58
Cecilia VälijeesiöVästerås SOK11:00
Sofia StenbergKarlsbyhedens IK11:02
Martina MorellOK Kåre11:04
Eva-Maj JohanssonSurahammars SOK11:06
Karin StåhlOK Kåre11:08

H21

4 650 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn MarkfjärdAvesta OK11:21
Martin BlomgrenStora Tuna OK11:23
Robin ErnebySurahammars SOK11:25
Filip BrynforsVästerbergslagens OL11:27
Elis Sjögren-LevinTierps SOK11:29
Viktor StridÖsterfärnebo IF11:31
Jonathan WintherVästerbergslagens OL11:33
Per HolmIFK Moras OK11:35
Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL11:37
Hansi KrausAvesta OK11:39
Johan WinteråsVästerbergslagens OL11:41

D20

3 440 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marlene HabenichtIFK Moras OK11:01
My OttossonVästerbergslagens OL11:03

D18

3 040 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa DanielssonHJS-Vansbro OK11:47
Erica JissbackeGävle OK11:49
Julia HjalmarssonOK Kåre11:51
Hanna KlaarSäterbygdens OK11:53
Elin SkoghOK Hammaren11:55
Frida IngelssonOckelbo OK11:57
Frida KarlssonHagaby GOIF11:59
Lovisa ÖstmanAvesta OK12:01
Frida WinteråsVästerbergslagens OL12:03
Sara AnderssonNorbergs OK12:05

H17-20

3 520 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip MagnussonStora Tuna OK11:01
Joakim RamsellLeksands OK11:03

D16

3 040 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabelle G LagerqvistGrycksbo IF OK10:55
Amelie EkströmOK Kåre10:57
Ida KihlénDomnarvets GOIF10:59
Maria AnderssonVästerbergslagens OL11:01
Elina Von KrusenstiernaOK Kåre11:03
Pernilla AnderssonOK Triangeln11:05
Maja Ingelsson,OK Hammaren11:07
Melina CarlssonStora Tuna OK11:09
Erica EdmanKorsnäs IF OK11:11
Hanna GustafssonOK Kåre11:13
Anna BjörklundBjursås OK11:15
Kajsa EngströmOK Kåre11:17
Hanna AspforsStora Tuna OK11:19
Erika MickelsonAvesta OK11:21
Matilda DammvikStora Tuna OK11:23
Kristin BomanGävle OK11:25
Linnéa HahneInsjöns IF OK11:27
Sofia MossbergOK Kåre11:29
Hanna BarkegrenStora Tuna OK11:31
Julia AdolfssonOK Kåre11:33
Maja EngesLeksands OK11:35
Sonja PalmHJS-Vansbro OK11:37
Elina ArvidssonSäterbygdens OK11:39
Linnea MalmbergStora Tuna OK11:41
Hanna BerglundOK Kåre11:43
Viktoria AnderssonOK Triangeln11:45

H16

3 520 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders Svahn,OK Hammaren10:52
Filip IvarssonOK Hammaren10:54
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK10:56
Peter AnderssonDalaportens OL10:58
Jesper JissbackeGävle OK11:00
Axel LimbäckVästerås SOK11:02
Kevin Ståhl,Järbo OK11:04
Anton GustafssonStora Tuna OK11:06
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK11:08
Jonathan HelinOckelbo OK11:10
Fredrik BergstrandVästerbergslagens OL11:12
Fredrik PerssonDomnarvets GOIF11:14
Johan WintherVästerbergslagens OL11:16
David StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:18
Rasmus LöfgrenStora Tuna OK11:20
Petter AnderssonOckelbo OK11:22
Daniel DuhlboIFK Moras OK11:24
Jan DalheimerIK Vikings OK11:26
Magnus ÖstgrenOK Kåre11:28
Fredrik WallinStora Tuna OK11:30
Johan SöderlundLeksands OK11:32
Fredrik HammarlundOckelbo OK11:34
Gabriel HöjlindIFK Moras OK11:36
Albin BergkvistBjursås OK11:38
Viktor DjerfVästerbergslagens OL11:40

D14

2 430 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OK10:52
Ronja BjörklundBjursås OK10:54
Amanda DanielsAvesta OK10:56
Tova StålVästerbergslagens OL10:58
Elsa AnderssonDomnarvets GOIF11:00
Jessica HallqvistMalungs OK11:02
Emma JanssonStora Tuna OK11:04
Elin FältmanLeksands OK11:06
Carolina OlssonÄlvdalens IF OK11:08
Jonna ForsOK Grip11:10
Magdalena MosslindVandrarringen11:12
Ellen SarasGrycksbo IF OK11:14
Frida FredrikssonKorsnäs IF OK11:16
Mirjam DalénSala OK11:18
Jenny LindbergVandrarringen11:20
Tova OlssonGrycksbo IF OK11:22
Frida PetersonÄlvdalens IF OK11:24
Amanda HalvarssonLeksands OK11:26
Cecilia DjerfVästerbergslagens OL11:28
Stina BayardStora Tuna OK11:30
Emma LindströmStorviks IF11:32
Sandra NäslundVästerås SOK11:34
Erika DuhlboIFK Moras OK11:36
Matilda MelénOK Kåre11:38
Sanna SjödénÄlvdalens IF OK11:40
Emma HelmerssonVandrarringen11:42
Jonna RamsellLeksands OK11:44
Maria BergströmGrycksbo IF OK11:46

H14

3 260 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip IsakssonGrycksbo IF OK10:55
Axel JutterströmIFK Moras OK10:57
Ludvig LarsendahlVästerås SOK10:59
Martin BergmanOK Kåre11:01
André AnderssonVästerbergslagens OL11:03
Jacob TorstenssonVästerås SOK11:05
Filip HahneInsjöns IF OK11:07
Jesper SvenskStora Tuna OK11:09
Simon LundbergIK Vikings OK11:11
Mårten OlssonGävle OK11:13
Alfred LönnVandrarringen11:15
Oscar BjörneklettVästerås SOK11:17
Jonas GustafssonOK Kåre11:19
Rikard HolmströmVästerbergslagens OL11:21
Anton KällströmSala OK11:23
Nils AlexanderssonStora Tuna OK11:25
Samuel HöjlindIFK Moras OK11:27
Erik BerglundOK Kåre11:29
Emil EngesLeksands OK11:31
Dan ÖsterlundVästerås SOK11:33
Byron PalmHJS-Vansbro OK11:35
Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:37
Jonas ErikssonStora Tuna OK11:39
Erik OlssonGävle OK11:41
Eric DanielssonOK Kåre11:43
Joakim Ståhl,Järbo OK11:45
Oscar SjöbergVästerbergslagens OL11:47
Simon ÖsterlundVästerås SOK11:49
Lukas DanielssonVästerbergslagens OL11:51
Henning SjökvistStora Tuna OK11:53
Rasmus MöllerArboga OK11:55
Isac Von KrusenstiernaOK Kåre11:57
Johan RydingEskilstuna OL11:59

D12

2 670 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katrin SjödénÄlvdalens IF OK11:00
Emma HansenAvesta OK11:02
Ida LarssonHJS-Vansbro OK11:04
Erica LaghedVästerbergslagens OL11:06
Wilma WadlundInsjöns IF OK11:08
Sara JunevikLeksands OK11:10
Wilma BergerDomnarvets GOIF11:12
Elin LindrothIFK Moras OK11:14
Emma JohnssonOK Tor11:16
Emma-Karin RehnmanVandrarringen11:18
Ella OlssonGrycksbo IF OK11:20
Maja MörthInsjöns IF OK11:22
Sofia I ErikssonStora Tuna OK11:24
Maja MosslindVandrarringen11:26
Cornelia LundénAvesta OK11:28
Karin JohanssonGagnefs OK11:30
Katja DalénSala OK11:32
Alva RingiOK Kåre11:34
Jenny PerérsKorsnäs IF OK11:36
Sandra BoströmOK Linné11:38
Alma AnderssonDomnarvets GOIF11:40
Moa GöranssonKarlsbyhedens IK11:42
Jenny WegebroUmeå OK11:44
Heidi ForsOK Grip11:46
Shanti SöderströmSala OK11:48
Tindra JernströmAvesta OK11:50
Lisa DammvikStora Tuna OK11:52
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:54
Karolina DjerfVästerbergslagens OL11:56
Sara ErikssonIFK Moras OK11:58
Elin HållHJS-Vansbro OK12:00

H12

2 670 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns HolmgrenOK Hammaren10:51
Linus OlhausGrycksbo IF OK10:53
Gustav StålVästerbergslagens OL10:55
Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OK10:57
Oliver DanielssonVästerbergslagens OL10:59
Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:01
Simon SjöbergVästerbergslagens OL11:03
Adrian LundbergIK Vikings OK11:05
Erik HelmerssonVandrarringen11:07
Isak BergkvistBjursås OK11:09
Gustav JohnssonOK Tor11:11
Rasmus TäckOK Hammaren11:13
Sebastian DanielssonVästerbergslagens OL11:15
Elias KorhonenAvesta OK11:17
Viktor BarkegrenStora Tuna OK11:19
Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF11:21
Nils OttossonGävle OK11:23
Zeb PalmHJS-Vansbro OK11:25
Sixten TörnqvistVästerås SOK11:27
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK11:29
Joel ÅsbergVandrarringen11:31
Jesper NordqvistVästerbergslagens OL11:33

D10

2 290 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia GunnarssonMalungs OK11:30
Lilian PalmHJS-Vansbro OK11:32
Sofia DjerfVästerbergslagens OL11:34
Agnes KällströmSala OK11:36
Julia WannerAvesta OK11:38
Tove RingiOK Kåre11:40
Klara SpikLeksands OK11:42
Cecilia LindgrenOK Kåre11:44
Karolina HolmströmVästerbergslagens OL11:46
Tilda ÖstbergStora Tuna OK11:48
Elin LindbladOK Djerf11:50
Nickolina HedenlundAvesta OK11:52
Ellen WikstenGävle OK11:54
Linnea DanielssonVästerbergslagens OL11:56

H10

2 290 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof FlinthLeksands OK10:58
Eric GustafssonOK Tor11:00
Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK11:02
Linus TäckOK Hammaren11:04
Viktor SvenskStora Tuna OK11:06
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:08
Pontus LindgrenVästerås SOK11:10
Adam HahneInsjöns IF OK11:12
Mattias ÖstbergStora Tuna OK11:14
Daniel StåhlJärbo OK11:16
Emil BoströmOK Linné11:18
Anton MäkinenOK Hammaren11:20
Tim DalheimerIK Vikings OK11:22
Markus ÖsterlundVästerås SOK11:24

D35

3 440 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristin RamsellLeksands OK11:01
Marie EnbergVästerbergslagens OL11:03
Elisabeth NorénEnebybergs IF11:05
Maria NordqvistVästerbergslagens OL11:07
Anna ZetterbergVästerås SOK11:09
Eva-Lena MäkinenOK Hammaren11:11
Eva Singman PalmVästerås SOK11:13
Malin WannerAvesta OK11:15
Anna LindgrenVästerås SOK11:17
Marie LindbladOK Djerf11:19
Anna NygårdVästerås SOK11:21
Karin MöllerbergValbo Allmänna IF11:23

H35

4 220 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas AldinStora Tuna OK11:01
Johan AhlströmVästerås SOK11:03
Mattias EklundOckelbo OK11:05
Fredrik MäkinenOK Hammaren11:07
Sven OlssonLeksands OK11:09
Jonas HasselOK Triangeln11:11
Filip IvermarkVästerås SOK11:13
Stellan TäckOK Hammaren11:15
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK11:17
Magnus ThornellSurahammars SOK11:19

D40

3 440 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Karin SchmutzLeksands OK11:23
Erica HållHJS-Vansbro OK11:25
Petra Hurtig HalvarsonLeksands OK11:27
Berit GummusIFK Moras OK11:29
Stina NordahlDomnarvets GOIF11:31
Izabell BirklinOK Kåre11:33
Helena LundinAvesta OK11:35
Åsa Gahne SpikLeksands OK11:37
Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK11:39
Kristina ForsOK Grip11:41
Kersti RingiOK Kåre11:43
Erika FältmanLeksands OK11:45
Inger GunnarssonVästerås SOK11:47
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:49
Susanne LindhAvesta OK11:51
Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK11:53
Ulrika SarasGrycksbo IF OK11:55
Eva-Lena HahneInsjöns IF OK11:57
Annika SundströmVästerås SOK11:59
Maria JunevikLeksands OK12:01
Weronica MorellOK Kåre12:03

H40

3 730 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rickard E.JonforsenHallstahammars OK10:59
Jens AndertoftVästerås SOK11:01
Ola CarlssonStora Tuna OK11:03
Martin PerssonOK Kåre11:05
Jan NordqvistVästerbergslagens OL11:07
Anders BoströmOK Linné11:09
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:11
Peter JunevikLeksands OK11:13
David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK11:15
Marcus JohnssonAvesta OK11:17
Per LovangVästerbergslagens OL11:19
Håkan JanssonGävle OK11:21
Tony StåhlJärbo OK11:23
Henrik JohnssonOK Tor11:25
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:27
Henrik LindbladOK Djerf11:29
Janne SkarnerLeksands OK11:31
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK11:33
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK11:35
Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK11:37
Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK11:39
Örjan GustafssonOK Tor11:41
Mattias JohanssonAvesta OK11:43
Thomas LaghedVästerbergslagens OL11:45
Anders LundbergIK Vikings OK11:47
Magnus HjorthDomnarvets GOIF11:49
Sören LindgrenVandrarringen11:51
Mikael JohanssonHJS-Vansbro OK11:53
Peter ForsOK Grip11:55
Fredrik WikstenGävle OK11:57
Robert PalmVästerås SOK11:59
Torbjörn NilssonStora Tuna OK12:01
Håkan OlofssonÄrla IF12:03
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL12:05
Tomas NormanLeksands OK12:07
Niclas AgnéIK Jarl Rättvik12:09
Magnus LundinAvesta OK12:11

D45

2 750 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laila IngelssonOK Hammaren11:00
Karin SvenskStora Tuna OK11:02
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK11:04
Monica BomanGävle OK11:06
Katarina HedbergLerums SOK11:08
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:10
Karin Swärd LindbergVandrarringen11:12
Anna-Karin AdolfssonOK Kåre11:14
Camilla WallinStora Tuna OK11:16
Anneli ÖstbergLeksands OK11:18
Carina SandbergSäterbygdens OK11:20
Ingela ErikssonGävle OK11:22
Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK11:24
Ewa LundbergIK Vikings OK11:26
Susanne JakobssonVästerbergslagens OL11:28
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:30
Mia GustafssonOK Kåre11:34
Marianne OttossonVästerbergslagens OL11:36
Ulrika ErikssonStora Tuna OK11:38
Eva PetersonÄlvdalens IF OK11:40
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK11:42

H45

3 880 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Erik EngblomValbo Allmänna IF10:44
Sören VillamoOrnäs IK10:46
Jonas HolmgrenOK Hammaren10:48
Bosse WiggeSäterbygdens OK10:50
Anders FlinthLeksands OK10:52
Per StålVästerbergslagens OL10:54
David SöderströmSala OK10:56
Lars JohanssonKarlsbyhedens IK10:58
Robert ÖstlundSäterbygdens OK11:00
Mikael DanielssonOK Kåre11:02
Lars KarlssonValbo Allmänna IF11:04
Tommy FröjdSundsvalls OK11:06
Tomas LöfgrenStora Tuna OK11:08
Anders JönssonOK Triangeln11:10
Stefan TörnqvistVästerås SOK11:12
Hans-Erik DanielssonVästerbergslagens OL11:14
Mikael HjalmarssonOK Kåre11:16
Mikael PerérsKorsnäs IF OK11:18
Ola TorstenssonVästerås SOK11:20
Magnus BacklundSäterbygdens OK11:22
Stefan MalmbergStora Tuna OK11:24
Mårten KällströmSala OK11:26
Ulf MagnussonLeksands OK11:28
Anders L OlssonGävle OK11:30
Per WintherVästerbergslagens OL11:32
Thomas HahneInsjöns IF OK11:34
Patrik OttossonGävle OK11:36
Jörgen DalénSala OK11:38
Per SandbergSäterbygdens OK11:40
Niclas AhlströmVästerås SOK11:42
Anders BrinkmanVandrarringen11:44
Mats WallinStora Tuna OK11:46
Christer MorellOK Kåre11:48
Erik BengtssonSala OK11:50
Kalle ÖstgrenOK Kåre11:52
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:54
Niklas LöwegrenStora Tuna OK11:56
Mikael AnderssonValbo Allmänna IF11:58
Anders KarlssonÅrsunda IF12:00
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK12:02
Magnus LimbäckVästerås SOK12:04

D50

2 600 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla RylanderStora Tuna OK10:56
Annelie SpolanderNorbergs OK10:58
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK11:00
Marita StadigSK Trim/Virsbo11:02
Marie GustafssonSundsvalls OK11:04
Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK11:06
Britt-Marie ErikssonGävle OK11:08
Britt ClaessonIFK Moras OK11:10
Carina HolmbergOK Hammaren11:12
Mona ÅkermanValbo Allmänna IF11:14
Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK11:16
Maria SkantzOK Triangeln11:18
Christina EnglöfKöping-Kolsva OK11:20
Mona BierfeldtÄrla IF11:22
Pia FrostIFK Moras OK11:24
Gunilla BergströmGrycksbo IF OK11:26
Ann-Christine Svärdby-BergmanOK Kåre11:28
Inger SkantzLänna IF11:30
Toni AnderssonVästerås SOK11:32
Marie RappIFK Moras OK11:34
Birgit ÅkerblomStora Tuna OK11:36
Kane AnderssonIFK Moras OK11:38
Lena LarssonSala OK11:40
Kia BratbergOK Hammaren11:42

H50

3 240 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF11:13
Maffe FrostIFK Moras OK11:15
Hans LemoineGävle OK11:17
Bengt HaglundLeksands OK11:19
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK11:21
Arne HäggArboga OK11:23
Birger IvarssonAvesta OK11:25
Kjell KlaarSäterbygdens OK11:27
Tryggve OttossonVästerbergslagens OL11:29
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:31
Lennart MyrehedVästerås SOK11:33
Stefan NybergAvesta OK11:35
Tommy BergerGävle OK11:37
Lars BengtssonÅrsunda IF11:39
Per WinteråsVästerbergslagens OL11:41
Jan ÖstmanSundsvalls OK11:43
Lars SjökvistStora Tuna OK11:45
Eric JönssonOK Triangeln11:47
Göran HedmanValbo Allmänna IF11:49
Jan-Erik SkoghÖsterfärnebo IF11:51
Mats BergmanNorbergs OK11:53
Mats BirkestålKöping-Kolsva OK11:55
Lars GustafssonOK Kåre11:57
Roger ÅsbergOK Hedströmmen11:59
Peo SvenskStora Tuna OK12:01
Peter SkyttnerLjusdals OK12:03
Leif MarkfjärdAvesta OK12:05

D55

2 150 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela BengtssonÅrsunda IF11:00
Barbro LjungbergMalungs OK11:02
Kerstin SundbergOK Kåre11:04
Yvonne CarlssonStora Tuna OK11:06
Marianne EinarssonFagersta OK11:08
Evy JohanssonSala OK11:10
Elisabeth JonssonMalungs OK11:12
Gudrun PerssonHallstahammars OK11:14
Anna-Karin JohanssonVandrarringen11:16
Ann-Marie YxfeldtIFK Hedemora OK11:18

H55

3 210 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland JosefssonIFK Hedemora OK10:59
Tommy ÖsthLjusdals OK11:01
Per Erik FogelOK Kåre11:03
Gunde HjalmarssonStora Tuna OK11:05
Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK11:07
Bengt HameliusSäterbygdens OK11:09
Thom SandvikAvesta OK11:11
Roger LindLeksands OK11:13
Arne BackIFK Hedemora OK11:15
Ola HedinOK Hammaren11:17
Hans-Erik LangVästerbergslagens OL11:19
Lars Ove SkogÖsterfärnebo IF11:21
Jan BergströmGrycksbo IF OK11:23
Kjell ViklundHofors OK11:25
Jan-Olof BjörklundBjursås OK11:27
Olle RönnolsSäterbygdens OK11:29
Hans-Åke GustafssonNorbergs OK11:31
Torbjörn OttossonStora Tuna OK11:33
Ulf ErikssonGävle OK11:35
Sven-Erik LevinTierps SOK11:37
Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF11:39
Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK11:41
Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK11:43
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK11:45
Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:47

D60

2 150 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JosefssonIFK Hedemora OK11:24
Britt Linnéa ErikssonSala OK11:26
Maud SundénOK Järnbärarna11:28
Ing-Mari HolmStorviks IF11:30
Christina FlordalLjusdals OK11:32
Eva GrenmyrOK Nipan11:34
Eva HalvarsonOK Kåre11:36
Annica Lindell LangVästerbergslagens OL11:38
Annika NorströmHallstahammars OK11:40
Gun JanssonSala OK11:42
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK11:44
Ingeborg TorrisMalungs OK11:46

H60

2 600 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan LundOK Kåre10:57
Urs SchmutzLeksands OK10:59
Bengt FröjdfeldtGävle OK11:01
Anders ClaessonIFK Moras OK11:03
Lars DahlströmVästerbergslagens OL11:05
Kenneth JanssonSala OK11:07
Johan KällmanNorbergs OK11:09
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:11
Jon FlordalLjusdals OK11:13
Sivar CliffoordHofors OK11:15
Lennart TägtströmDomnarvets GOIF11:17
Matts EngvallBodens BK11:19
Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK11:21
Roland BergSäterbygdens OK11:23
Per-olof EinarssonFagersta OK11:25
Harry EnbergVästerbergslagens OL11:27
Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK11:29
Bengt A PerssonRehns BK11:31
Vilho RokkaLångshyttans AIK OK11:33
Lasse KarlssonIFK Moras OK11:35
Leo JohanssonVandrarringen11:37
Alf HelanderOrnäs IK11:39
Lars HåkanssonIFK Hedemora OK11:41
Hasse ÅbergValbo Allmänna IF11:43
Tommy ErikssonTullinge SK11:45
Göran LarssonSala OK11:47
Ulf KjellinOK Hedströmmen11:49
Bernt ÅströmVästerås SOK11:51
Ove ÅbergStorviks IF11:53
Hans AurellGävle OK11:55
Sven LarssonSärna SK11:57
Tommy WåhlinOK Enen11:59
Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK12:01
Kenneth AnderssonValbo Allmänna IF12:03
Leif ÅkerblomStora Tuna OK12:05
Bengt StenerhagVästerbergslagens OL12:07

D65

2 150 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit StåhlAvesta OK11:01
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK11:03
Irma BjärudVästerbergslagens OL11:05
Gunborg WestinLeksands OK11:07
Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo11:09
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:11
Siv StamSäterbygdens OK11:13
Christina WestmanHudiksvalls OK11:15
Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:17
Liz PorteousVandrarringen11:19
Ingrid JanssonSäterbygdens OK11:21
Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK11:23
Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL11:25
Ingrid Kristina LiljebrandSK Trim/Virsbo11:27
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OK11:29
Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL11:31
Margareta LöfkvistBjursås OK11:33
Eva KjellmanVandrarringen11:35
Agneta ÖsterbergHofors OK11:37
Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK11:39

H65

2 630 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Gustav DahlbergStorviks IF10:56
Ragnar WidenbringSala OK10:58
Stig NordqvistVästerbergslagens OL11:00
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:02
Hans CarlssonBjursås OK11:04
Jörgen BergströmNorbergs OK11:06
Roland ForsblomKungsgårdens SK11:08
Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK11:10
Håkan MossbergOK Järnbärarna11:12
Leif ErikssonHeby Allmänna IF11:14
Bertil HolmgrenGävle OK11:16
Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo11:18
Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:20
Ulf BackVandrarringen11:22
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK11:24
Sverre JonssonOK Ravinen11:26
Karl-Åke LarssonOK Enen11:28
Mats AnderssonStora Skedvi IK SOFF11:30
Jan RehdinKöping-Kolsva OK11:32
Östen AnderssonVästerbergslagens OL11:34
Per-Ivar MöllbergArboga OK11:36
Sture BergströmOK Hammaren11:38
Hans JohanssonIFK Moras OK11:40
Stig-Olof StåhlAvesta OK11:42
Hans NybergGävle OK11:44
Göran JanssonOK Triangeln11:46
Jan Olof DahlströmBjursås OK11:48
Leif PerssonLjusdals OK11:50
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK11:52
Hans GruddStora Tuna OK11:54
Jan Olof HedbergGagnefs OK11:56
Håkan ForsgrenGävle OK11:58
Hans KruskopfKorsnäs IF OK12:00
Leif SundNorbergs OK12:02
Sven-Olof AspLeksands OK12:04
Rolf BjärudVästerbergslagens OL12:06
Gunnar LöfkvistBjursås OK12:08
Lasse HolmStorviks IF12:10
Sören JohanssonOK Norden12:12

D70

1 840 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv AnderssonKungsgårdens SK10:59
Göta KåbergKöping-Kolsva OK11:01
Maud BengtssonSala OK11:03
Anna HellgrenStora Tuna OK11:05
Ulla NykvistRembo IK11:07
Birgitta ErikssonVandrarringen11:09
Gurli BackFagersta OK11:11
Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK11:13
Siv HasselgrundBjursås OK11:15
Inger OlssonSala OK11:17
Vera BlomHudiksvalls OK11:19
Berit BäckmanSäterbygdens OK11:21

H70

2 630 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tore SöderstenIFK Moras OK10:59
Stig KarlssonKorsnäs IF OK11:01
Karl-åke DahlgrenSvärdsjö IF11:03
Ingmar NykvistRembo IK11:05
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK11:07
Åke SundbergFagersta OK11:09
Svante NyströmVästerbergslagens OL11:11
Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen11:13
Janne MånssonLeksands OK11:15
Stig ÖsthKorsnäs IF OK11:17
John VallinOK Hedströmmen11:19
Folke LindblomHeby Allmänna IF11:21
Torbjörn JohanssonOK Norden11:23
Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK11:25
Rolf WestbergSK Trim/Virsbo11:27
Bore NybergSäterbygdens OK11:29
Lennart MagnussonIFK Hedemora OK11:31
Egon LundquistNorbergs OK11:33
Folke NyströmVästerbergslagens OL11:35
Kjell MjöbergHallstahammars OK11:37
Erik Edy LundqvistHeby Allmänna IF11:39
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK11:41
Lennart ErikssonOK Enen11:43
Stig BerggrenÅrsunda IF11:45
Leif NilssonVandrarringen11:47
Kurt ZanderVästerås SK OK11:49
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:51
Erik SvenssonKorsnäs IF OK11:53
Kjell WennergrundJärbo OK11:55
Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK11:57

D75

1 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta SvenssonVandrarringen11:29
Ulla BengtssonÅrsunda IF11:31
Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo11:33
Inga-Lisa ErikssonHofors OK11:35
Gun KrohnHudiksvalls OK11:37
Inger Daniels-ÖsthKorsnäs IF OK11:39
Gun HolmqvistArboga OK11:41
Laila NygrenSäterbygdens OK11:43

H75

2 260 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo LöwegrenVästerås SOK11:34
Rolf KrohnHudiksvalls OK11:36
Boy NymanVandrarringen11:38
Roland LundqvistTimrå SOK11:40
Bo KarlssonKöping-Kolsva OK11:42
Olle OlofssonStorviks IF11:44
Ivar GustafssonRembo IK11:46
Elof BackFagersta OK11:48
Lars SöderlundHallstahammars OK11:50
Bengt JohanssonRembo IK11:52
Alvar JönssonHofors OK11:54
Bengt AlbinssonVandrarringen11:56
Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL11:58
Tord LindValbo Allmänna IF12:00
Bengt SwensonSäterbygdens OK12:02
Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK12:04

H80

2 260 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thorwald JanssonVästerbergslagens OL11:14
Nils JonssonOK Kåre11:16
Lars-Erik JernströmNorbergs OK11:18
Lennart ÖbergVästerås SOK11:20
Bertil NormanIFK Hedemora OK11:22
Hans Eric RobertssonOK Kåre11:24
Martin BergstrandVandrarringen11:26
Sture Roland JosefssonOK Kåre11:28
Gösta MagnussonIFK Hedemora OK11:30

H85

2 260 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune BerglindVästerbergslagens OL11:00
Tage JohanssonVästerås SOK11:02
Ragnar HasselquistHallstahammars OK11:04
Ragnar WahlströmOK Kåre11:06
Sivert StrömVandrarringen11:08
Karl Erik PetterssonOK Norden11:10

Inskolning

2 270 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa BergqvistKorsnäs IF OK10:58:39
Anja BergerDomnarvets GOIF10:58:55
Leo IsakssonGrycksbo IF OK11:00:11
Lovisa MasesStora Tuna OK11:02:01
Linus SjödénÄlvdalens IF OK11:02:08
Hugo VillamoOrnäs IK11:04:03
Wilmer GustafssonOrnäs IK11:04:04
Frida NilssonOK Triangeln11:04:25
Johanna PalmOK Triangeln11:08:26
Ebaba OttosonGävle OK11:09:06
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IK11:10:54
Erica NorénEnebybergs IF11:11:13
Irma MeldahlEnebybergs IF11:11:15
Arvid MeldahlEnebybergs IF11:11:20
Axel NorenEnebybergs IF11:11:22
Elsa KaipeLeksands OK11:12:40
Elsa NilssonDomnarvets GOIF11:15:51
Anja NilssonDomnarvets GOIF11:17:29
Anja MickelsonAvesta OK11:20:26
Isabella JonssonVandrarringen11:21:28
Tilda HylénOK Kåre11:23:50
Ossian KihlströmDalaportens OL11:24:02
Nils BergkvistBjursås OK11:28:17
Adam LindströmStorviks IF11:31:18
Jennifer LiljekvistDalaportens OL11:33:22
Isabelle LiljekvistDalaportens OL11:33:23
Jacob CarlssonStora Tuna OK11:40:11
Olle RingiOK Kåre11:40:49
Gustav MöllerbergValbo Allmänna IF11:49:42
Noah AndertoftVästerås SOK11:58:20
Lucas AhlströmVästerås SOK12:00:19
Sandra SköldKlubblös12:05:19
Filip SköldKlubblös12:05:20
Wille SöderqvistOK Kåre12:24:23
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK12:26:30
Theo OlssonGrycksbo IF OK

U1

2 270 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin GustafssonOK Tor10:59:50
Linnea LarsenSäterbygdens OK11:00:16
Olle DahlinLeksands OK11:06:45
Hugo MöllerLeksands OK11:12:17
Viktor BoströmOK Linné11:17:27
Sara WallinKorsnäs IF OK11:30:30
Agnes WallinKorsnäs IF OK11:30:32
Linus JernströmAvesta OK11:31:48
Linus AnderssonStora Tuna OK11:32:45
Lucas WannerAvesta OK11:40:20
Moa HjorthDomnarvets GOIF11:47:31
Malin HjorthDomnarvets GOIF11:48:53
Arvid HedenlundAvesta OK11:52:02
Zebastian JönssonOK Triangeln11:52:36
Axel MäkinenOK Hammaren12:01:12
Niklas SternelandDalaportens OL12:07:36
Wilma ThornellSurahammars SOK12:13:06
Oscar ThornellSurahammars SOK12:13:13
Casper NormanLeksands OK12:17:33
Simon SchmutzLeksands OK12:17:39
Edvin MakinenOK Hammaren12:19:35
Frida AlmkärrDalaportens OL12:23:16
Josefin TörnevadSala OK12:24:56

U2

2 290 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petronella HedenlundAvesta OK10:58:42
Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF10:59:29
Klara AnderssonDomnarvets GOIF10:59:46
Ester RehnmanVandrarringen11:00:42
Rebecca StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK11:02:06
Pontus LiljebrandSK Trim/Virsbo11:02:53
Alice HelmerssonVandrarringen11:03:09
Pontus NordströmVandrarringen11:03:33
Fredrik JunevikLeksands OK11:04:52
Sara EckerlidOK Kåre11:04:59
Filip NilssonOK Triangeln11:05:04
Lina B NordahlDomnarvets GOIF11:05:12
Markus MelénOK Kåre11:05:19
Ebba JohanssonVandrarringen11:06:36
Ida AnderssonGrycksbo IF OK11:06:50
Kristina LindgrenVästerås SOK11:10:13
Albin BergerDomnarvets GOIF11:13:14
Lovisa DahlströmKvarnsvedens GOIF OK11:15:01
Karl FredrikssonKorsnäs IF OK11:16:40
Joel NorinGävle OK11:21:25
Gustav NetzellHJS-Vansbro OK11:30:22
Martin DanielssonOK Kåre11:31:06
Jonas CarlssonStora Tuna OK11:41:35
Christoffer LindgrenOK Kåre11:48:19
Elin LindbergVandrarringen12:01:25
Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:04:23
Fredrik SternelandDalaportens OL12:05:04
Henrik SternelandDalaportens OL12:07:17
Filip HasselOK Triangeln12:11:06
Johan NordahlDomnarvets GOIF12:21:58
Vendela SöderqvistOK Kåre12:22:17
Mathilda SörhällSäterbygdens OK12:23:58
Tilde LarsenSäterbygdens OK12:27:36
Johan B NordahlDomnarvets GOIF

U3

2 670 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob BergmanOK Kåre11:00:53
Emma EckerlidOK Kåre11:04:17
Andreas LiljebrandSK Trim/Virsbo11:05:15
Viktor IvarssonOK Hammaren11:06:17
Ronja JuhlinGagnefs OK11:07:24
Fredrik PalmOK Triangeln11:08:51
Sandra DahlströmKvarnsvedens GOIF OK11:11:05
Alice NordströmVandrarringen11:13:36
Alexandra JonssonVandrarringen11:13:38
Vilma Persson-BylanderKarlsbyhedens IK11:20:35
Alva Persson-BylanderKarlsbyhedens IK11:20:36
Michaela ÅkerlindAvesta OK11:20:49
Cecilia NetzellHJS-Vansbro OK11:30:25
Linus BorgVästerbergslagens OL11:34:26
Jonathan JonssonVandrarringen11:42:32

Öppen 1

2 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena CarlssonVästerås SOK11:26:24
Sidonie WintherVästerbergslagens OL11:27:00
Margareta NybeliusKorsnäs IF OK11:30:27
Adam AnderssonSala OK11:33:17
Hans AnderssonSala OK11:33:19
Tove WinqvistNorbergs OK11:49:48

Öppen 2

3 310 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alexander RehnmanVandrarringen10:59:11
Lotta StålVästerbergslagens OL11:00:02
Birgitta WestmanAvesta OK11:00:29
Eleonor NilssonOrnäs IK11:02:14
Monica SjöbergVästerbergslagens OL11:02:43
Fredrik HeldersOK Kåre11:03:55
Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL11:04:15
Alva LimbäckVästerås SOK11:09:38
Axel AnderssonNorbergs OK11:13:00
Sofia AnderssonNorbergs OK11:13:01
Eva FredrikssonKorsnäs IF OK11:14:04
Elisabeth WinteråsOK Malmia11:15:27
Emilia IvarssonAvesta OK11:21:38
Catrin StenehällGävle OK11:25:29
Karin MyrehedVandrarringen11:28:38
Marie Olsson EliassonGävle OK11:31:16
Anna FredrikssonKorsnäs IF OK11:36:39
Anna DanielssonOK Kåre11:38:18
Martin MeldahlEnebybergs IF11:55:44
Cecilia ErikssonOrnäs IK12:05:36

Öppen 4

3 260 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catrine LundquistNorbergs OK10:58:45
Per WestmanAvesta OK11:00:27
Inge GottfridssonNorbergs OK11:01:41
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK11:01:45
Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:02:17
Lisa Eriksson RehnmanVandrarringen11:03:23
Kalle BrammåsVästerås SOK11:03:41
Jan HeldersOK Kåre11:03:57
Hans NilssonSöderhamns OK11:04:09
Jan BurellVandrarringen11:04:20
Lars BergstrandVästerbergslagens OL11:05:01
Marie LindströmOK Triangeln11:05:05
Karolina OlssonGrycksbo IF OK11:05:13
Birgitta ÅkessonOckelbo OK11:06:07
Christina GohdeVästerås SOK11:06:12
Jessica FredrikssonVästerås SOK11:06:15
Jan-Erik KraftHallstahammars OK11:07:08
Åsa ErikssonOK Triangeln11:08:17
Nina LimbäckVästerås SOK11:09:39
Helena EkströmOK Kåre11:11:50
Marie AnderssonNorbergs OK11:13:49
Birgitta BerglundOK Kåre11:13:53
Sven LindrothIFK Moras OK11:13:57
Benita NorgrenSäterbygdens OK11:15:32
Magnus FahlholmSäterbygdens OK11:15:34
Mats AnderssonAvesta OK11:15:49
Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK11:16:19
Helena KronholmSala OK11:16:29
Lars HalvarsonLeksands OK11:17:19
Karin PerérsKorsnäs IF OK11:18:36
Robin AnderssonAvesta OK11:19:25
Frida JonforsenHallstahammars OK11:20:02
Ulrika BylanderKarlsbyhedens IK11:20:37
Are BjörneklettVästerås SOK11:20:46
Bo WikstenUpsala IF11:22:01
Anna SandströmKarlsbyhedens IK11:23:43
Kerstin PetterssonVästerbergslagens OL11:27:49
Eva AnderssonLjusdals OK11:28:42
Thord JanssonIFK Hedemora OK11:30:34
Åke DahlinLeksands OK11:30:42
Elisabeth HanssonStora Tuna IK SK11:31:21
Lena RosinVästerbergslagens OL11:33:02
Anders BergIFK Hedemora OK11:38:49
Torbjörn HällHJS-Vansbro OK11:45:02
Agneta GustafssonNorbergs OK11:49:47
Peter NordströmVandrarringen11:51:03
Cecilia ForslundOK Kåre11:55:19
Viktoria HedenlundAvesta OK11:56:43
David LindgrenVästerås SOK11:59:28
Caroline OttossonGävle OK12:07:06

Öppen 5

3 980 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK10:59:59
Peter LagerqvistGrycksbo IF OK11:01:03
Jörgen KarlssonLeksands OK11:01:21
Göran LarsendahlVästerås SOK11:01:50
Peter KraftHallstahammars OK11:02:25
Kerstin BlomgrenStora Tuna OK11:03:06
Peter EdmanKorsnäs IF OK11:04:12
Michael AnderssonOK Triangeln11:06:47
Kristin BackåkersLeksands OK11:13:04
Anders GalinKlubblös11:14:00
Malin JohanssonAvesta OK11:16:16
Cecilia JohnssonOK Tor11:17:32
Nils OlssonVandrarringen11:18:03
Leif PetterssonVästerbergslagens OL11:25:06
Leif ÅsbergVandrarringen11:27:53
Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK11:29:30
Lars JohanssonAvesta OK11:31:03
Helena CarlsonHJS-Vansbro OK11:31:11
Lars GunnarssonMalungs OK11:34:41
Jonas SjöbergVästerbergslagens OL11:35:00
Emil BrynforsVästerbergslagens OL11:35:10
Stefan EkmanSala OK11:41:29
Ylva MossbergKarlsbyhedens IK11:41:50
Anders HanssonStora Tuna OK11:42:33
Johan WegebroUmeå OK11:42:55
Anders MasesStora Tuna OK11:48:11
Mia DammvikStora Tuna OK11:53:07
Andreas GustafssonOrnäs IK12:11:15
Magnus BergerDomnarvets GOIF12:12:47

Öppen 7

2 600 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica WengrudNorbergs OK11:52:17
Anneli HolmquistAvesta OK12:34:54
Anna Lena AnderssonVästerbergslagens OL
Erik AnderssonAvesta OK
Mikael AnderssonVästerbergslagens OL
Ingela BengtssonSala OK
Einar BerglundRembo IK
Åsa BobergSöderhamns OK
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK
Magnus DanielsAvesta OK
Håkan DuhlboIFK Moras OK
Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF
Anna EricsonAvesta OK
Stefan EricssonOK Triangeln
Ulf ErikssonIFK Moras OK
Nils ForsgrenSala OK
Katarina GoudeIFK Hedemora OK
Robert GoudeIFK Hedemora OK
Victoria GustafssonOK Tor
Maria GustavssonIFK Moras OK
Tommy GöranssonKarlsbyhedens IK
Anders HaglundLeksands OK
Tom HansenAvesta OK
Petra HelmerssonVandrarringen
Matts HolmgrenVästerås SOK
Mikael IngelssonOckelbo OK
Maria IvermarkVästerås SOK
Erik JohanssonVandrarringen
Tomas JonssonVandrarringen
Stig KarlssonKöping-Kolsva OK
Mats KåbergKöping-Kolsva OK
Ritva KärkkäinenAvesta OK
Helen LiljebrandSK Trim/Virsbo
Magnus LindbergVandrarringen
Catharina LindrothIFK Moras OK
Eva LindströmStorviks IF
Anna-Karin LövgrenAvesta OK
Erik MöllerArboga OK
Inger NordforsStora Tuna OK
Maria NorinGävle OK
Emma NybergAvesta OK
Karin ProforsKöping-Kolsva OK
Mikael RingiOK Kåre
Eva-Maria RunvikKvarnsvedens GOIF OK
Mats RunvikKvarnsvedens GOIF OK
Hanna SahlinOK Kåre
Margareta SkoogValbo Allmänna IF
Bo SundqvistOckelbo OK
Jan ThornellSurahammars SOK
Therese TilleniusAvesta OK
Ingunn WeltzienIL Tyrving
Sune ÅkessonOckelbo OK
Kennet ÖstmanAvesta OK

Öppen 8

4 900 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BerglundOK Skogshjortarna10:41:19
Kajsa KihlénDomnarvets GOIF11:00:17
Ruhdi KarlssonVästerås SOK11:00:20
Erik OlssonVästerås SOK11:01:31
Curt ReinholdssonIF Thor11:01:44
Olof NilssonOK Triangeln11:04:07
Niklas OlssonFagersta OK11:07:39
Peter LöfåsStora Tuna OK11:10:24
Per AnderssonIFK Hedemora OK11:12:18
Andreas ErikssonVästerås SOK11:23:13
Martin JohanssonIFK Moras OK11:26:42
Johan SteffanssonHJS-Vansbro OK11:29:04
Annika EngströmOK Kåre11:35:08
David BergIFK Hedemora OK11:35:40
Jan EckerlidOK Kåre11:53:43
Lars DuvanderKvarnsvedens GOIF OK12:01:10
Gunnar TiseliusOK Kåre12:02:02
Robert BylanderKarlsbyhedens IK12:03:19
Michael PalmOK Triangeln12:03:47
Mikael BlessbornDomnarvets GOIF12:04:17
Maria NilssonDomnarvets GOIF12:08:02
Per MöllerLeksands OK12:08:40
Håkan NilssonDomnarvets GOIF12:09:33
Anders CarlssonHammarby IF OF12:13:08
Johan EricsonFagersta OK12:15:47
Per NordahlDomnarvets GOIF12:32:27

Annonser

Mila