Startlista för Kringelträffen, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kringelträffen, medel
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: lördag 23 april 2011

D21

3 660 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
830505 Anna Lampinen IFK Umeå 10:01
442118 Anna Ågren Centrum OK 10:03
820817 Karin Berggren IFK Lidingös Skid o OK 10:05
800022 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 10:07
800616 My Heinrup Järla Orientering 10:09
26911 Anna-Karin Dovåker-Liss Leksands OK 10:11
38618 Anna-Stina Påledal Linköpings OK 10:13
430089 Sofie Söderholm Strängnäs-Malmby OL 10:15
26929 Maria Junevik Leksands OK 10:17
870402 Tanja Ryabkina Hellas Orientering 10:19
870628 Emma Johansson NTNUI 10:21
434078 Amanda Söderholm Strängnäs-Malmby OL 10:23
680200 Helén Persson Finspångs SOK 10:25
445542 Gabija Razaityte Hellas Orientering 10:27
880821 Anne Johanne Lind NTNUI 10:29
208984 Annelie Haka Närpes OK 10:31
27195 Anna C. Haglund Leksands OK 10:33
732327 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 10:35
700326 Gunilla Svärd IF Thor 10:37
995832 Martina Spurna Järla Orientering 10:39
900524 Ida Arnesen Tiltnes NTNUI 10:41
870302 Sofie Sihver IFK Lidingös Skid o OK 10:43
516789 Elin Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 10:45
751221 Elin Dahlstedt-Tysk Leksands OK 10:47
887368 Capucine Vercelotti Hellas Orientering 10:49
860224 Ellen Ericson Alfta-Ösa OK 10:51
343954 Marika Kujala Vaasan Suunnistajat 10:53
681115 Madelene Allmungs Leksands OK 10:55
771130 Inga Kazlauskaite OK Linné 10:57
439595 Marie-Louise Axenborg Göteborg-Majorna OK 10:59
720223 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:01
16800 Caroline Larsson OK Södertörn 11:03
929407 Kristina Rybakovaite Hellas Orientering 11:05
910309 Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 11:07
711002 Marika Nylund Ek Nyköpings OK 11:09
888111 Åsa Franzen IL Tyrving 11:11
790603 Lena Nordlund Leksands OK 11:13
422440 Karin Fägerlind Centrum OK 11:15
27285 Stina Andreasson Gustavsbergs OK 11:17
993333 Nastia Trubkina Hellas Orientering 11:19
38783 Elin Ahlström IFK Enskede 11:21

H21

4 480 m, 53 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
800099 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:18
770204 Johan Hedman Söders SOL Tyresö 10:20
840411 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 10:22
500697 Jim Øystein Nybråten IL Tyrving 10:24
780600 Jacob Westerberg Finspångs SOK 10:26
501876 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 10:28
344045 Jostein Nørbech IL Tyrving 10:30
997098 Torbjørn Sagberg IL Tyrving 10:32
260874 Mikael Andersson IK Gandvik 10:36
342732 Timofey Zuzov Hellas Orientering 10:38
342735 Mika Pensas Malax If 10:40
402966 Henrik Eriksson Centrum OK 10:42
998399 Samuel Andersson IFK Umeå 10:44
995798 Vitek Pospisil Sparta Prague 10:46
840104 Ulf Troeng OK Linné 10:48
760411 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 10:50
420085 Vytautas Beliunas Hellas Orientering 10:52
19838 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 10:54
259197 Björn Wistrand OK Hällen 10:56
601009 Morten Severin Saue IL Tyrving 10:58
903664 Jakob Jansson Järla Orientering 11:00
41770 Per-Åke Olsson OK Ravinen 11:02
19622 Anders Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 11:04
444671 Kin Wai Lee OK Södertörn 11:06
259351 Andreas Davidsson OK Klemmingen 11:08
246086 Jonas Nylund Centrum OK 11:10
504026 Torkil Eide Solstad IL Tyrving 11:12
790414 Greger Tysk Leksands OK 11:14
680725 Per Ek Nyköpings OK 11:16
912129 Markus Adolfsson Linköpings OK 11:18
930003 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 11:20
888882 Dan Norin Gävle OK 11:22
238695 Andrei Bezdiga Hellas Orientering 11:24
533300 Vadim Tolstopyatov Hellas Orientering 11:26
420084 David Rüedlinger Leksands OK 11:28
2003149 Andreas Rüedlinger Leksands OK 11:30
259084 Marcus Andersson Matteus SI 11:32
342056 Samuel Hippi Kauhavan Visa 11:34
555586 Alexej Zotov Hellas Orientering 11:36
888444 Sergej Osipov Hellas Orientering 11:38
750120 Liutauras Bilevicius OK Linné 11:40
29138 Daniel Torén Tumba-Mälarhöjden OK 11:42
343291 Anders Ahlbäck Malax If 11:44
342442 Oskar Karlin Centrum OK 11:46
342319 Tomas Glasberg Malax If 11:48
342039 Jonas Vesterback Malax If 11:50
501948 Christoph Brandt IL Tyrving 11:52
801217 Anders Hedman IFK Lidingös Skid o OK 11:54
501161 Giedrius Sabaliauskas Hellas Orientering 11:56
501163 Leonas Mockunas Hellas Orientering 11:58
344169 Stanislav Chistyakov Hellas Orientering 12:00
439624 Johan Kammargården Björkfors GOIF 12:02
51682 Martin Tichovsky SK Praga 12:04

D20

3 590 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
342745 Kirsi Nurmi Vaasan Suunnistajat 10:30
342335 Fanny Roche Hellas Orientering 10:32

H20

3 660 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
910801 Mikael Lundstedt Sundsvalls OK 10:00
341800 Ivan Zuzov Hellas Orientering 10:02
346616 Simon Jakob Leksands OK 10:04
343205 Lucas Vesterback Malax If 10:06
445572 Alexander Dulatov Hellas Orientering 10:08
501162 Martynas Stays Hellas Orientering 10:10
342361 Egor Popov Hellas Orientering 10:12
920329 Erik Toomingas Sundsvalls OK 10:14
566000 David Lafer Styrianpower 10:16

D18

3 300 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
941336 Tove Sahl Paavo OK Klemmingen 10:34
940216 Johanna Johnson OK Klemmingen 10:36
930330 Therese Huhta OK Måsen 10:38
341985 Ella Nurmi Vaasan Suunnistajat 10:40
940219 Ellinor Fryxell Tullinge SK 10:42
244059 Jennifer Andersson Haninge SOK 10:44
347424 Embla Morast Haninge SOK 10:46
941115 Beatrice Huhta OK Måsen 10:48
415521 Alice Hugosson Sundsvalls OK 10:50
805093 Lucija Telisman Styrianpower 10:52
247093 Eva Arhar Styrianpower 10:54
342339 Vesta Ambraziate Hellas Orientering 10:56

H18

3 590 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
553993 Johnny Rahlén OK Ravinen 11:13
214214 Anders Vedin Sundsvalls OK 11:15
205215 Max Brandhorst Järla Orientering 11:17
228951 Nils Erkers Leksands OK 11:19
930022 Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 11:21
930722 Joakim Nordling Sundsvalls OK 11:23

D16

3 270 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253951 Klara Andén Södertälje-Nykvarn OF 10:00
253907 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 10:02
960117 Magdalena van de Voorde Tullinge SK 10:04
431055 Stina Åström Sundsvalls OK 10:06
428964 Ylva Sahl Paavo OK Klemmingen 10:08
442108 Ellen Sjögren Sundsvalls OK 10:10
212520 Amanda Delvèn Nyköpings OK 10:12
962512 Fanny Asketun OK Roxen 10:14
228981 Ellen Sarenmark Leksands OK 10:18
208521 Maja Enges Leksands OK 10:22
960104 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 10:24
431058 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 10:26

H16

3 390 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
950322 Jonathan Berglind OK Södertörn 11:24
950119 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 11:26
950206 Håkan Palm OK Klemmingen 11:28
950412 Måns Hellgren OK Södertörn 11:30
990420 William Nilsson OK Södertörn 11:32
556633 Johan Nordin Sundsvalls OK 11:34
409852 Anton Gumaelius Waxholms OK 11:38
403927 Viktor Nordling Sundsvalls OK 11:40
244008 Johan Söderlund Leksands OK 11:44
342365 Algirdas Bartkevicius Hellas Orientering 11:46
435743 Andreas Zeijlon OK Hällen 11:48
442111 Nils Gumaelius Waxholms OK 11:52
960600 Oliver Nilsson Nyköpings OK 11:54
243784 Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett 11:56
253934 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 11:58
960910 Alexander Nilsson OK Södertörn 12:00

D16 Kort

3 120 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
249381 Linnéa Granlund Täby OK 10:23

D14

3 120 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
342734 Caroline Johansson Sundsvalls OK 10:30
355815 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 10:32
404072 Elin Fältman Leksands OK 10:34
343730 Emma Falk OK Grip 10:38
777831 Hanna Hänström Täby OK 10:40
940855 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 10:42
234732 Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:46
780000 Stina Nordin Sundsvalls OK 10:50
229212 Lisa Eriksson Strängnäs-Malmby OL 10:52
980703 Jonna Fors OK Grip 10:54
214858 Alva Rasmussen Nyköpings OK 10:56
217660 Jonna Ramsell Leksands OK 10:58
249382 Emma Hagrot Täby OK 11:00

H14

3 320 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
426978 Egil Morast Haninge SOK 11:06
253905 Christopher Brennan Södertälje-Nykvarn OF 11:08
227110 Andreas Sandberg Timrå SOK 11:10
426803 Oscar Sundlöf Timrå SOK 11:12
418273 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 11:14
972711 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 11:18
244385 Felix Hellgren OK Ravinen 11:20
417393 Felix Tiderman-Björklund Söders SOL Tyresö 11:22

D14 Kort

2 590 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
351876 Alma Sarenmark Leksands OK 10:35
351872 Amanda Halvarsson Leksands OK 10:37

D12

2 590 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
343525 Sara Junevik Leksands OK 10:36
421874 Victoria Asketun OK Roxen 10:38
245726 Linnea Gustafsson OK Hällen 10:40
212544 Linnea Nilsson Nyköpings OK 10:42
341525 Heidi Fors OK Grip 10:44
234608 Selma Gumaelius Waxholms OK 10:46
253938 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 10:48
351140 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 10:50
409504 Nora Englund OK Klemmingen 10:54
33886 Lina Svärd IF Thor 10:56
253976 Ellen Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 10:58
435744 Frida Zeijlon OK Hällen 11:00
229263 Anna Eriksson Strängnäs-Malmby OL 11:02

H12

2 590 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
991313 Ludvig Ek Nyköpings OK 10:02
446195 Gustav Lidmar Snättringe SK 10:04
441988 Lukas Hellgren OK Ravinen 10:06
330849 Adam Hedberg OK Södertörn 10:08
245049 Marcus Eriksson OK Grip 10:10
344568 Laban Thim Haninge SOK 10:12
417486 Joel Wiklund OK Grip 10:14
990323 Carl Carlsson Nyköpings OK 10:16
442330 Tobias Karlsson Snättringe SK 10:18
342350 Björn Johansson Sundsvalls OK 10:22

D12 Kort

2 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
444743 Rebecka Öhrnell OK Grip 10:03

H12 Kort

2 200 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
991221 Rasmus Wallström , William Nilsson Nyköpings OK 10:09
27097 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 10:15

D10

2 200 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
443776 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 10:27
212509 Signe Nilsson Nyköpings OK 10:29
427919 Olivia Asketun OK Roxen 10:31

H10

2 200 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
212522 Philip Carlsson Nyköpings OK 11:04
421867 Tobias Sjöstedt OK Måsen 11:06
427923 Oskar Källman OK Hällen 11:10
446199 Jesper Lidmar Snättringe SK 11:14
253955 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 11:16
347120 Anton Hänström Täby OK 11:20

H35

4 480 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501414 Maxim Ryabkin Hellas Orientering 12:06
343052 Henrik Pettersson Gustavsbergs OK 12:08
420081 Alexander Trempoltsev Hellas Orientering 12:10
41896 Göran Gustafsson OK Grip 12:12
343518 Magnus Jedar Åkers IF 12:14
720817 Pontus Johnsson Matteus SI 12:16
27259 Björn Linder Gustavsbergs OK 12:18

D40

3 300 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
51676 Hana Tichovska SK Praga 11:00
409337 Kristina Fors OK Grip 11:02
19436 Lena Gumaelius Waxholms OK 11:04
445547 Anna Maja Svensson Söders SOL Tyresö 11:06
205032 Eva Kindlundh Trosabygdens OK 11:08
30975 Anna Nordin Sundsvalls OK 11:10
44838 Lisa Leickt Tullinge SK 11:12
212543 Helena Delvén Nyköpings OK 11:14
27258 Anette Linnersjö Gustavsbergs OK 11:16
350528 Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 11:18
37871 Maria Wallström Nyköpings OK 11:20
350538 Catrin Johansson Sundsvalls OK 11:22
700303 Annika Asketun OK Roxen 11:24
29123 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 11:26

H40

4 020 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
409336 Peter Fors OK Grip 10:01
439403 Johan Lidmar Snättringe SK 10:03
59005 Tomas Glanshed IFK Enskede 10:05
30841 Robert Haglund Haninge SOK 10:07
997941 Anders Thim Haninge SOK 10:09
436124 Anders Hänström Täby OK 10:11
990915 Anders Hedberg OK Södertörn 10:13
350526 Rune Lindström Sundsvalls OK 10:15
347183 Henrik Morast Haninge SOK 10:17
244080 Ulf Andersson Haninge SOK 10:19
347288 Fredrik Morast Haninge SOK 10:21
30208 Tommy Johansson Västvärmlands OK 10:23

D45

3 040 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
227215 Ann Jansson-Järpling OK Klemmingen 11:28
439920 Susanne Söderholm Strängnäs-Malmby OL 11:30
939158 Anki Gustafsson Säterbygdens OK 11:32
991215 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 11:34
205216 Anna Brandhorst Järla Orientering 11:36
650322 Karin Nordling Sundsvalls OK 11:38
306909 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 11:40
428965 Gunilla Sahl OK Klemmingen 11:42
26024 Pia Hellgren OK Södertörn 11:44

H45

4 020 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
647201 Göran Hellgren OK Södertörn 10:25
420083 Christian Grotnes IL Tyrving 10:27
608991 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 10:29
444183 Patrik Järleskog OK Tor 10:31
38549 Micke Wallström Nyköpings OK 10:33
212526 Per Carlsson Nyköpings OK 10:37
208005 Tommy Nylund OK Tor 10:39
432401 Stefan Johansson Trosabygdens OK 10:41
650721 Örjan Tingström OK Klemmingen 10:43
209886 Magnus Hellgren OK Ravinen 10:45
304065 Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 10:47
38456 Torbjörn Johanson OK Södertörn 10:49
205214 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 10:51
27202 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 10:53
229222 Jan-Erik Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:55
364853 Rolf Johansson Sundsvalls OK 10:57
650912 Thomas Johansson Sundsvalls OK 10:59
205031 Dan Nilsson Nyköpings OK 11:01
243237 Owen Westergård Varegg Fleridrett 11:03
342926 Jan Asketun OK Roxen 11:05
205350 Tomas Bäck Trosabygdens OK 11:07
417559 Arne Jansson OK Klemmingen 11:09
217280 Stig Johan Wiklund OK Grip 11:11

D50

2 890 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
439783 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 10:00
591109 Åsa Sundberg OK Södertörn 10:02
30949 Gunilla Kreiss Järla Orientering 10:04
403996 Lena Risby OK Ravinen 10:06
30854 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 10:08
27253 Lotta Valentin-Larsson Gustavsbergs OK 10:10
342969 Carina Doyle Sundbybergs IK 10:12
38426 Annika Davidsson OK Klemmingen 10:14
895464 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 10:16

H50

3 590 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
239875 Håkan Wåhlander Frölunda OL 11:25
590710 Arne Nilsson Nyköpings OK 11:27
213721 Jan Ekman KA 3 IF 11:29
343299 Tommy Löfroth Malax If 11:31
27662 Stefan Gustafsson OK Hällen 11:33
30976 Jan Nordin Sundsvalls OK 11:35
331533 Krister Gumaelius Waxholms OK 11:37
259118 Håkan Gustafson Eskilstuna OL 11:39
42441 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 11:41
590503 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 11:43
939164 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 11:45
208600 Torbjörn Söderlund Leksands OK 11:47

D55

2 890 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
30354 Margareta Granberg OK Klemmingen 10:18
202485 Margareta Eriksson OK Klemmingen 10:20
212216 Margareta Andersson Hellas Orientering 10:22
560411 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 10:24
259172 Inger Onsbring Eskilstuna OL 10:26
798390 Lena Jansson Järla Orientering 10:28

H55

3 300 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
870521 Matz Larsson Gustavsbergs OK 11:49
520919 Mats-Ola Öberg Sundbybergs IK 11:51
520822 Lennart Lundquist OK Nalle 11:53
444664 Göran Doyle Sundbybergs IK 11:55
36712 Peter Rasmussen Nyköpings OK 11:57
29840 Anders Runander Trosabygdens OK 11:59
530704 Mikael Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 12:01
17954 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 12:03
306421 Tommy Ljungkvist Ärla IF 12:05
353184 Eidar Lindgren OK Ravinen 12:07
350515 Jonny Hansson Bromma-Vällingby SOK 12:09
19222 Johan Karlsten Solna OK 12:11
205058 Ove Ericsson Nyköpings OK 12:13
510225 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 12:15
10433 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 12:17

D60

2 840 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
16932 Ulla Lindell OK Hällen 11:23
30846 Aila Halttunen Haninge SOK 11:25
602482 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 11:27
30873 Ingrid Graneli Haninge SOK 11:29
52392 Karin Gustavsson Strängnäs-Malmby OL 11:31
25666 Birgitta Påledal Strängnäs-Malmby OL 11:33
409815 Margareta Jönsson Åkers IF 11:35
304077 Gittan Jonsson Kjula IF 11:37

H60

3 040 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
343435 Kjell Holmberg OK Södertörn 10:58
511102 Arne Tiltnes IL Tyrving 11:00
259354 Göran Davidsson OK Klemmingen 11:02
351003 Jan Jonsson OK Tjärnen 11:04
439594 Billy Jakobsson Åkers IF 11:06
26011 Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn 11:08
30094 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 11:10
437500 Kent Påledal Strängnäs-Malmby OL 11:12
408754 Ove Vesterberg Lycksele IF 11:14
30087 Åke Wansölin Söders SOL Tyresö 11:16
895424 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 11:18
354185 Ulf Jerning Södertälje IF 11:20
37042 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 11:22
437283 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 11:24
510106 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 11:26

D65

2 840 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
28468 Kristina Skoglund Hellas Orientering 11:52
205045 Inga Johansson Nyköpings OK 11:54
431083 Solveig Tjernberg Södertälje IF 11:56
30965 Gunilla Glanshed IFK Enskede 11:58
409813 Sonja Jedar Åkers IF 12:00
351111 Sonja Perneby Tullinge SK 12:02
10291 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 12:04
27820 Inger Pahlén Söders SOL Tyresö 12:06
306905 Inger Hellqvist Nyköpings OK 12:08
19834 Britt-Marie Danell Tullinge SK 12:10

H65

2 890 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
531023 Kenneth Berglund Hellas Orientering 11:29
41782 Sverre Jonsson OK Ravinen 11:31
30356 Bertil Granberg OK Klemmingen 11:33
30956 Göran Glanshed IFK Enskede 11:35
840307 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 11:37
701037 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 11:39
202482 Kjell Nilsson OK Klemmingen 11:41
205047 Curt Carlsson Nyköpings OK 11:43
433457 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 11:45
28467 Rolf Skoglund Hellas Orientering 11:47
37334 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 11:49
409804 Bengt Jönsson Åkers IF 11:51
10407 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 11:53
41425 Christer Sandh OK Roxen 11:55
30010 Bo Andersson Matteus SI 11:57

D70

2 480 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
661212 Berit Lindunger Haninge SOK 10:27
27894 Britt Ericson Hammarby IF OF 10:32
27893 Solveig Dillman Hammarby IF OF 10:37
417450 Karin Lexell OK Torfinn 10:42
36846 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK 10:47

H70

2 940 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
264885 Lars-Erik Perneby Tullinge SK 10:03
256433 Lars Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 10:07
403498 Åke Berglund Högåkers OK 10:11
421428 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 10:15
19861 Jan-Erik Danell Tullinge SK 10:19
30829 Göran Haglund Haninge SOK 10:23
205050 Curt Thorén Nyköpings OK 10:27
16931 Sune Lindell OK Hällen 10:31
36965 Lennart Karlsson OK Grip 10:35
205044 Anders Johansson Nyköpings OK 10:39
36319 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 10:43
27883 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 10:47
19416 Rune Carlsson Sundbybergs IK 10:51
41484 Roland Akselsson Lunds OK 10:55
205342 Hans Lindgren Trosabygdens OK 10:59
306906 Hans-Erik Adolfsson Nyköpings OK 11:03
36463 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 11:07
246640 Ove Arvidsson OK Södertörn 11:11
38623 Hugo Isgren IFK Enskede 11:15
10409 Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 11:19

D75

2 150 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
36941 Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 10:01
10364 Birgitta Westergren Täby OK 10:06
205043 Karin Carlsson Nyköpings OK 10:11
19485 Sonja Sundell Sundbybergs IK 10:16
43300 Margareta Sundberg Snättringe SK 10:21

H75

2 940 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
530291 Arne Åhman OK Klemmingen 11:20
33495 Bo Elmgren Sundbybergs IK 11:25
29104 Olof Rudin Tumba-Mälarhöjden OK 11:30
404321 Bengt Edvardsson OK Torfinn 11:35
43400 Bo Sundberg Snättringe SK 11:40
751218 Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 11:45
355809 Sixten Westerlund OK Grip 11:50
40900 Lennart Stenberg Stigfinnarna 11:55
13944 John Berglund Alfta-Ösa OK 12:00
29699 Nils Tjernberg Södertälje IF 12:05

H80

2 480 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
27270 Per Wester Gustavsbergs OK 10:20
264117 Karl-Erik Mogren Stigfinnarna 10:25
30576 Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 10:30
404134 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 10:35

Inskolning

1 420 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
445546 Nila Babtist Mälarö SOK Klubb 10001 00:00:00
306680 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 09:48:58
306685 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 10:03:23
344594 Lisen Bäck Trosabygdens OK 10:05:02
344596 Mira Bäck Trosabygdens OK 10:05:45
438181 Hugo Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 10:26:10
29100 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 10:27:31
419697 Alicia Kallhauge Snättringe SK 10:32:29
680510 Elis Forsberg-Rundström IFK Enskede 10:35:21
355087 Annika Källman OK Hällen 11:12:04
37518 Rasmus Påledal Linköpings OK 11:23:24
341926 Kristina Lindsten Tumba-Mälarhöjden OK 11:53:19
420082 Jonathan Florin Klubblös 12:20:07

U1

1 420 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
341937 Klara Johansson Västvärmlands OK 10:02:25
245035 Lina Eriksson OK Grip 10:04:52
430061 Maja Eriksson Strängnäs-Malmby OL 10:24:47
442342 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 10:45:22
28485 Emil Enckell Södertälje-Nykvarn OF 11:21:17
225707 Tyr Persson Finspångs SOK 11:45:24

U2

2 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
429967 Sanna Hedberg OK Södertörn 10:01:18
435864 Ida Hänström Täby OK 10:01:41
202402 Isak Anängen Nyköpings OK 10:07:52
991230 Emil Wallström Nyköpings OK 10:11:36
204653 Lisa Heldt Södertälje-Nykvarn OF 10:17:22
419698 Karin Kallhauge Snättringe SK 10:32:14
442332 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 10:43:31
438683 Vilma Tiderman-Björkblom Söders SOL Tyresö 11:12:50

U3

2 590 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
409857 Love Rasmussen Nyköpings OK 10:56:57
895465 André Lindgren OK Ravinen 11:01:50

U4

3 120 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
961027 Yngve Rahlén OK Ravinen 10:45:44

Öppen motion 1

2 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
217637 Fredrik Junevik Leksands OK 10:00:12
343380 Elias Håland Tullinge SK 10:00:13
30577 Joel Norin Gävle OK 10:01:49
204923 Tina Jonsén OK Klemmingen 10:10:27
1851 Subylle Martinsson OK Klemmingen 10:10:33
433453 Cecilia Öhrnell OK Grip 10:15:16
202593 Nils Forsberg-Rundström IFK Enskede 10:40:44
342036 Aurora Unge Klubblös 11:54:35

Öppen motion 3

2 590 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
26968 Marianne Tysk Leksands OK 09:46:12
407295 Siv Berg OK Klemmingen 10:01:32
41599 Christina Moline Gustavsbergs OK 10:01:53
351900 Monica Andreasson OK Tor 10:08:52
1787 Rebecka Martinsson OK Klemmingen 10:10:36
204924 Micaela Liljestrand OK Klemmingen 10:11:40
403497 Gerd Berglund Högåkers OK 10:12:58
249340 Joel Hagrot Täby OK 10:54:54
347035 Eva Hagrot Täby OK 10:55:40
442132 Vilhelm Prytz Södertälje-Nykvarn OF 11:08:23
446196 Anneli Lidmar Snättringe SK 11:15:45
17332 Annelie Dahl OK Tisaren 11:15:58
431330 Frida Synneby Centrum OK 11:17:02
714255 Ingela Berglind OK Södertörn 11:24:05
428970 Grazyna van de voorde Tullinge SK 11:25:11
19409 Viktoria Falkenström Skogsluffarnas OK 12:05:56

Öppen motion 5

3 320 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
344083 Johan Pettersson Klubblös 09:49:20
51254 Kari Eklund Södertälje-Nykvarn OF 09:59:59
30063 Jörgen Lundholm Söders SOL Tyresö 10:02:47
445549 Thomas Babtist Mälarö SOK Klubb 10001 10:03:50
10526 Margaretha Nylund OK Södertörn 10:05:50
260878 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:05:57
259139 Thomas Nyzell Eskilstuna OL 10:07:16
262752 Gabriella Lundholm Söders SOL Tyresö 10:08:43
442346 Kerstin Morast Haninge SOK 10:11:46
433393 Simon Martinsson OK Klemmingen 10:11:48
442322 Lars Karlsson Snättringe SK 10:12:04
243999 Robert Jansson Södertälje-Nykvarn OF 10:13:28
445555 Stefan Wisborg Klubblös 10:14:27
243149 Anne Westergård Varegg Fleridrett 10:18:10
445551 Erik Delven Nyköpings OK 10:18:42
212505 Thomas Delvén Nyköpings OK 10:18:44
38310 Sara Sundelin OK Älvsjö-Örby 10:26:39
445538 Andreas Enberg Trosabygdens OK 10:30:36
41834 Per Hjelmdal Klubblös 10:32:55
362583 Rolf Lindblom OK Klemmingen 10:35:09
342377 Lars Eriksson Klubblös 10:41:14
553563 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 10:50:08
418052 Ing-Marie Nilsson OK Södertörn 10:53:11
433359 Daniel Wohlgemuth OK Ravinen 10:53:47
344089 Josefin Zeijlon OK Hällen 10:57:16
26019 Göran Persson OK Södertörn 11:19:10
620415 Lennart Berglind OK Södertörn 11:23:10
27819 Börje Pahlén Söders SOL Tyresö 11:35:46
17968 Eva Nordström OK Älvsjö-Örby 11:36:36
553561 Robert Rylander Söders SOL Tyresö 11:43:19

Öppen motion 7

2 940 m, 37 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
343280 Daniel Magnusson KFUM Örebro 00:00:00
402799 Håkan Granevi Tullinge SK 09:59:25
247644 Johan Enges Leksands OK 10:00:03
217261 Ann-Kristin Wiklund OK Grip 10:03:19
341282 Lars Andreasson OK Tor 10:04:25
344105 Maria Norin Gävle OK 10:04:31
204647 Viktor Grennberg Klubblös 10:04:45
409335 Ida Otken-Eriksson OK Grip 10:06:04
30967 Jörgen Glanshed IFK Enskede 10:06:42
228970 Åsa Rydell Leksands OK 10:07:37
343086 Lina Söderkvist Säterbygdens OK 10:08:01
27308 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 10:11:44
26069 Christina Granath OK Södertörn 10:12:49
264838 Louise Strandberg Gustavsbergs OK 10:13:47
38908 Olle Arman Nyköpings OK 10:16:53
334561 Charlotte Johnson OK Klemmingen 10:16:59
17961 Elisabet Larsson OK Älvsjö-Örby 10:18:04
17958 Håkan Larsson OK Älvsjö-Örby 10:22:58
440724 Tomas Enberg Trosabygdens OK 10:28:26
229255 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 10:29:49
27792 Virve Berg Bromma-Vällingby SOK 10:32:57
352473 Charlotta Askeljung OK Klemmingen 10:34:28
344433 Johan Åtting Linköpings OK 10:35:34
306916 Lennart Englund Nyköpings OK 10:51:41
434143 Maria Zeijlon OK Hällen 11:01:50
355400 Annakarin Rahlén OK Ravinen 11:02:48
19777 Håkan Eriksson Umeå OK 11:06:28
260655 Reneé Linder Nyköpings OK 11:08:31
19459 Anna-Märta Johansson Västvärmlands OK 11:10:13
260654 Rebecca Linder HJS Vansbro OK 11:10:53
1809 Monika Nilsson OK Klemmingen 11:22:07
417397 Per Westerlund Skogsluffarnas OK 11:29:54
751121 Madeleine Ölfvingsson Linköpings OK 11:37:20
780608 Agneta Holmgren Bergnäsets AIK 11:39:44
421868 Mikael Sjöstedt OK Måsen 11:40:57
36557 Rolf Löfqvist Söders SOL Tyresö 11:55:44
205001 Rugved Yeoles Nyköpings OK 12:00:34

Öppen motion 8

4 480 m, 45 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
671201 Joakim Gimholt Trosabygdens OK 10:03:01
407294 Arvid Berg OK Klemmingen 10:05:53
409334 Klas Eriksson OK Grip 10:06:02
260877 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:06:57
437578 Evelina Englund OK Klemmingen 10:07:04
26930 Peter Junevik Leksands OK 10:09:02
227211 Lovisa Svensson OK Klemmingen 10:11:37
352470 Erik Johnson OK Klemmingen 10:14:49
404073 Erika Fältman Leksands OK 10:14:58
445525 Karin Lindsten Tumba-Mälarhöjden OK 10:16:03
205324 Rebecca Bäck Trosabygdens OK 10:17:37
217226 Martin Ahlström IFK Enskede 10:22:12
256499 Per-Olof Johansson Strängnäs-Malmby OL 10:25:22
244255 Åsa Jönsson Järla Orientering 10:26:03
42237 Tommy Wendt Hellas Orientering 10:30:40
810302 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 10:30:46
840719 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 10:31:26
530414 Anders Berg Bromma-Vällingby SOK 10:32:16
334339 Peter Askeljung OK Klemmingen 10:33:37
30500 Louise Klingstedt OK Södertörn 10:34:49
890309 Mårten Wetergård Järla Orientering 10:36:19
36629 Tomas Karlsson OK Klemmingen 10:38:36
402912 Kerstin Håland Tullinge SK 10:43:24
438689 Mats Bern Snättringe SK 10:44:18
352477 Anders Granberg OK Klemmingen 10:44:51
205026 Joel Englund Nyköpings OK 10:45:22
264676 Henrik Anängen OK Hällen 10:49:55
740204 Henrik Sjögren Haninge SOK 10:52:42
501158 Villius Alelinas Rhens BK 10:56:48
342934 Andreas Eriksson Umeå OK 10:58:44
434144 Mattias Zeijlon OK Hällen 10:59:29
205321 Weronica Bäck Trosabygdens OK 11:01:33
19407 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 11:04:03
419781 Royne Myrman Nyköpings OK 11:09:37
41715 Magnus Johansson OK Tisaren 11:16:46
439537 Emil Tallhage Centrum OK 11:18:43
440053 Katarina Svensson Centrum OK 11:20:30
18702 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 11:31:35
553557 Per Ljung Stockholms OK 11:43:13
12218 Kenneth Kajsajuntti OK Skogsfalken 11:44:08
342437 Linus Kajsajuntti IFK Lidingös Skid o OK 11:48:43
343204 Mårten Frendelius IFK Lidingös Skid o OK 11:51:06
501846 Casper Giding IFK Lidingös Skid o OK 11:55:08
202594 Katarina Rundström IFK Enskede 11:58:05
435784 Jan Sturestig OK Södertörn 11:59:08

Annonser