Startlista för Fyrklubbs

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklubbs
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: söndag 17 september 2017

D14 Kort

2 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa WahlbomLunds OK09:58
Elsa WibergHelsingborgs SOK10:04

H14 Kort

2 910 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob TerménLunds OK09:52
Edvin VensrydEslövs FK10:10
Felix ThomassonFK Göingarna10:16
Anton ElmerfjordLunds OK10:22
Anton PerssonHärlövs IF10:28
Robin CarlstedtHjärnarps OL10:34
Love PerssonMalmö OK10:40
Theo SunessonFK Göingarna10:46
Jacob RothmanHärlövs IF10:52

D12

2 910 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida BenattiSkåneslättens OL10:00
Elin EdvinssonFK Åsen10:06
Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:12
Hanna MorénHjärnarps OL10:18
Liv LundsgaardOK Kontinent10:24
Linnéa BjärbyFrosta OK10:30
My WallenborgOK Kontinent10:36
Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:42
Sara LjungqvistLunds OK10:48
Wilma JönssonÖrkelljunga FK10:54
Emelia CarlströmFK Boken11:00
Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:06
Klara MöllerOK Kontinent11:12
Anna BenattiSkåneslättens OL11:18

H12

2 910 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Villyam JohanssonOK Tyringe10:08
Otto NybergÖrkelljunga FK10:14
Edwin FalkstrandTormestorps IF10:20
Emil AnderssonLunds OK10:26
Arvid AlbinssonHjärnarps OL10:32
Axel NilssonÖrkelljunga FK10:38
Samuel RasmussenOK Kontinent10:44

D12 Kort

2 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa TerménLunds OK10:01
Alva ErikssonHjärnarps OL10:05

H12 Kort

2 510 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias PerssonHelsingborgs SOK10:03

D10

2 460 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PalmFK Boken09:58
Julia EdvinssonFK Åsen10:02
Olivia TillanderYstads OK10:06
Linnea StéenHelsingborgs SOK10:10
Frida EmilssonFK Åsen10:14
Mathea YngveOK Kontinent10:18
Smilla ThomassonFK Göingarna10:22
Olivia SvenssonFK Åsen10:26
Sara CarlstedtHjärnarps OL10:30
Tova BorggrenLunds OK10:34
Sonia KurashovaFK Åsen10:38
Alma GieseÖrkelljunga FK10:42

H10

2 460 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric WahlbomLunds OK09:56
Malte JenvénHässleholms OK10:00
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:04
Alfred OlssonLunds OK10:08
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:12
Milton GunnarssonÖrkelljunga FK10:16
Vilmer ForsmanOK Kontinent10:20
Alexander BjärbyFrosta OK10:24
Oskar ElmerfjordLunds OK10:28
Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:32
Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:36
Gustav GranqvistFK Göingarna10:40
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:44
Love EnerothLunds OK10:48
Olle ErikssonHjärnarps OL10:52
Axel EkdalaKungälvs OK10:56
Wiggo JönssonÖrkelljunga FK11:00
Elis OlssonHelsingborgs SOK11:04
Axel FalkstrandTormestorps IF11:08
Vidar EkdalaKungälvs OK11:12
Carl JohanssonOK Tyringe11:16
Wilhelm LindbergHässleholms OK11:20
Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK11:24
Albin GranqvistFK Göingarna11:28

Inskolning

2 090 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo ErnstssonOK Torfinn09:51:25
Alfred SvenssonLunds OK10:15:08
Stina SvenssonLunds OK10:15:09
Linnea SvenssonLunds OK10:15:11
Ellen PålssonOK Kontinent10:21:01
Harry JohanssonHelsingborgs SOK10:42:43
Tuva MånssonHässleholms OK10:43:45
Bill SalomonssonSkåneslättens OL10:59:45
Hugo GranqvistFK Göingarna11:19:22
Sixten LindgårdFK Göingarna11:27:49
Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:31:37
Malte EgeriisKlubblös11:38:25
Edvin EgeriisKlubblös11:38:31
Filip BengtslinLunds OK11:46:40
Tilda HarrieLunds OK11:47:15
Elvira NilssonOK Kompassen11:48:20
Gunnar NilssonOK Kompassen11:48:24
Elin SjöbergKlubblös11:54:26

U1

2 060 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Philip HöglindOK Pan-Kristianstad09:54:56
Rasmus NilssonOK Gynge10:02:06
Fifi PegardOK Gynge10:12:16
Hjalmar LindgårdFK Göingarna10:18:16
Efrain Condori AraugureHästveda OK10:22:54
Elin AnzeliusHästveda OK10:22:56
Delia CondoriHästveda OK10:22:59
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:23:49
Erik AnzeliusHästveda OK10:23:54
Nora LindeSkåneslättens OL10:32:27
Hedda ÅbergLunds OK10:43:23
Jakob MånssonHässleholms OK10:44:50
Esther Krogh NilssonLunds OK10:47:30
Anton JacobssonOK Gynge10:59:40
Jack SalomonssonSkåneslättens OL10:59:48
Albin NilssonOK Gynge11:22:09
Signe JohanssonOK Gynge11:22:14
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:31:35
Signe DavidsonHelsingborgs SOK11:50:38

U2

2 510 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Valter SanderSkåneslättens OL10:03:39
Ebba NilssonOK Gynge10:03:42
Carla BirgerssonHärlövs IF10:09:20
Wilma SvantessonKlubblös10:12:07
Ivar LejonLaholms IF OK10:30:48
Siri SkoogFrosta OK10:34:04
Malin NilssonFK Göingarna10:36:05
Arvid JohanssonHelsingborgs SOK10:42:29
Elvira JacobssonOK Gynge10:59:43
Janna HolmströmMalmö OK11:01:49
Rasmus WanstadiusFK Åsen11:19:56
Olivia WanstadiusFK Åsen11:19:57
Sverre KarlssonAndrarums IF11:22:06
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:30:02
Fabian TillanderYstads OK11:31:15
Emma LundsgaardOK Kontinent11:40:15
Elsa TerménLunds OK

Öppen motion 1

2 510 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maritha OlofssonOK Kompassen09:53:27
Agneta PerssonHelsingborgs SOK09:57:47
Folke BladhFK Boken10:09:48
Marlene GranÖrkelljunga FK10:25:42
Charlotta SkoogFrosta OK10:33:55
Liv HorvathEslövs FK10:34:23
Anna TullbergKlubblös11:17:49

Öppen motion 2

3 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel IlerupOK Gynge10:05:48
Monika EkdahlMalmö OK10:32:31
Freja GustafsonLunds OK10:42:53
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK10:42:55
Johan KarlssonMalmö OK11:01:56

Öppen motion 3

3 090 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils PerssonOK Tyringe09:45:29
Erik GottmoLunds OK09:52:23
Cartin MårtenssonKlubblös09:58:55
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK09:59:34
Ulla KarlssonOK Tyringe10:05:51
Eddie RosenbäckHästveda OK10:09:26
Sedney HugossonLunds OK10:13:51
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:14:35
Magnus JönssonÖrkelljunga FK10:18:53
Ture AugustssonFK Boken10:19:55
Siw BerggrenVäxjö AIS10:20:11
Gert BerggrenVäxjö AIS10:20:12
Frida LindebergOK Pan-Kristianstad10:20:27
Arvid BrännströmHästveda OK10:22:29
Maine GodderidgeOK Klyftamo10:27:38
Eva ÅbergFrosta OK10:42:35
Caroline JönssonÖrkelljunga FK11:03:48

Öppen motion 4

4 440 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlie FhermHästveda OK10:09:12
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:10:55
Kristian KribladHjärnarps OL10:12:26
Anna LindqvistOK Stigen10:13:13
Madeleine SjögrenKlubblös10:15:01
Cecilia HugossonLunds OK10:19:13
Kjell SvenssonKlubblös10:36:51
Pamela SvenssonKlubblös10:36:54

Öppen motion 5

3 780 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Natalia LantzFrosta OK10:09:28
Adam JohanssonSkåneslättens OL10:10:15
Emmy PalmFK Boken10:17:50
Thomas RandowHelsingborgs SOK10:27:05
Håkan LejonLaholms IF OK10:30:54
Oliver HorvathEslövs FK10:34:19
Elisabet HorvathEslövs FK10:34:20
Göran LassingKlubblös10:49:17
Marie-Helén ErikssonHjärnarps OL10:52:53
Josephine HedlundKlubblös11:01:00
Neele BarthKlubblös11:01:03
Ulf HanssonFrosta OK11:04:57
William SteffertOK Tyringe11:15:37
Lena JohanssonHelsingborgs SOK11:48:19

Öppen motion 6

5 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola AndertoftMarkaryds FK09:59:27
Mikael SöderströmOK Stigen10:14:28
Mattias ÅbergLunds OK10:43:58

Öppen motion 7

3 010 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke SjöbergLunds OK09:55:51
Curth SvenssonSkåneslättens OL10:00:42
Rolf HaglundÖrkelljunga FK10:01:49
Sara TerménLunds OK10:03:41
Anders HellrupKlubblös10:05:15
Marianne CarlssonSkåneslättens OL10:05:56
Nils PerssonIS Skanne10:08:31
Laila PerssonIS Skanne10:08:34
Nils MårtenssonAndrarums IF10:18:09
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:25:22
Nils-Åke NilssonAndrarums IF10:26:09
Niklas GustafsonLunds OK10:39:39
Gordon GustafsonLunds OK10:39:41
Margareta HaraldssonSigtuna OK11:01:05
Joakim HedlundKlubblös11:01:06
Britt ClaessonIFK Mora OK11:26:49

Öppen motion 8

4 650 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann NilssonMarkaryds FK09:43:51
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers09:57:02
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:03:05
Håkan JonssonOK Silva10:03:07
Jens TerménLunds OK10:03:47
Ulrika AnderssonKlubblös10:07:30
David AnderssonIS Skanne10:07:52
Rasmus AxenramKlubblös10:13:09
Gísli JónssonHekla10:13:45
Henrik JohnsonKlubblös10:15:51
Jan WahlströmSnättringe SK10:26:55
Bertil KarlssonHjobygdens OK10:38:04
Rasmus PerssonSkåneslättens OL10:45:17
Martin EkdalaKungälvs OK10:56:01
Miklos MolnarLunds OK10:59:29
Stig NilssonOskarströms OK11:02:33
Ture PerssonKlubblös11:10:39
Mikael SvärdOskarströms OK11:12:51
Kristin EkdalaKungälvs OK11:13:59
Petter ÖstbergSkåneslättens OL11:15:27
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK11:21:52
Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:29:14

Öppen motion 9

6 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SørensenOK Øst Birkerød10:07:36
Niklas OlssonLinköpings OK10:09:24
Per-Olof FernbergIS Skanne10:14:52
Hans SvenssonSandby dayrunners10:48:12

A Herrar Lång

9 240 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus GustavssonLunds OK09:57
Anders NilssonFK Göingarna09:59
Mattias EngströmSkåneslättens OL10:01
Hampus LarssonFK Göingarna10:03
Lukas WittenbecherLunds OK10:05
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad10:07
Patrik LindebergSkåneslättens OL10:09
Andreas FermFK Göingarna10:11
Rickard IngessonLunds OK10:13
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad10:15
Johan SanderSkåneslättens OL10:17
Jesper HåkanssonFK Göingarna10:19
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad10:21
Peter HedbergLunds OK10:23
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad10:25
Fredrik HugossonLunds OK10:27
Jonas BengtssonFK Göingarna10:29
Joel KristianssonSkåneslättens OL10:31
Johan GustafsonLunds OK10:33
Marcus BillOK Pan-Kristianstad10:35
Niclas TjernlundSkåneslättens OL10:37
Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad10:39
Rasmus GrönlundLunds OK10:41

A Herrar Mellan

6 250 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders FrickFK Göingarna09:55
Fredrik WahlbomLunds OK09:59
Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad10:01
Örjan LarssonLunds OK10:03
Ola MarkholmSkåneslättens OL10:05
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:07
Peter BengtslinLunds OK10:09
Mikael PerssonFK Göingarna10:11
Jens SörvikLunds OK10:13
Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad10:15
Stefan ElfLunds OK10:17
Håkan AxelssonFK Göingarna10:19
Martin JönssonSkåneslättens OL10:21
Per-Erik BengtssonLunds OK10:23
Johan ModigOK Pan-Kristianstad10:25
Erik SchultzLunds OK10:27
Anders SelinFK Göingarna10:29
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:31
Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:33
Björn HellrupOK Pan-Kristianstad10:35
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:37
Robin LarssonFK Göingarna10:39
Richard AnderssonLunds OK10:41
Mikael ThomassonFK Göingarna10:43
Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL10:45
Henrik EngOK Pan-Kristianstad10:47
Johan LindgårdFK Göingarna10:49
Marcus HenningssonLunds OK10:51
Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:53
Gert PetterssonLunds OK10:55
Michael HusénOK Pan-Kristianstad10:57
Martin WendtLunds OK10:59
Magnus GranqvistFK Göingarna11:01
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad11:03
Jon MobergFK Göingarna11:05
Fabian LjungqvistLunds OK11:07
Mantas ZalagaSkåneslättens OL11:09
Jonas EnarssonLunds OK11:11
Håkan GunnarssonFK Göingarna11:13
Erik ModigOK Pan-Kristianstad11:15
Tobias BladhLunds OK11:17
Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad11:19
Melker LarssonFK Göingarna11:21
Paul IripFK Göingarna11:25

A Herrar Kort

3 750 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte LennerstedtLunds OK09:51
Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad09:53
Ingvar LennerstedtLunds OK09:55
Lucas TreldalLunds OK09:57
Anders ÅbergSkåneslättens OL09:59
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:01
Mats OlssonSkåneslättens OL10:03
Lars OlssonFK Göingarna10:05
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:07
Raul HindovLunds OK10:09
Göran JohnssonSkåneslättens OL10:11
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad10:13
Roland AkselssonLunds OK10:15
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad10:17
Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:19
Olof BarrSkåneslättens OL10:21
Christer LjungquistLunds OK10:23
Anders WallnerOK Pan-Kristianstad10:25
Klas TykessonSkåneslättens OL10:27
Kjell BjörupLunds OK10:29
Yngve ErnstssonFK Göingarna10:31
Ingemar SvenssonLunds OK10:33
Jan JohanssonSkåneslättens OL10:35
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:37
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:39
Rune BergLunds OK10:41
Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:43
Rickard MattissonFK Göingarna10:45
Magnus NilssonLunds OK10:47
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad10:49
Klas LjungqvistLunds OK10:51
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:53
Wilmer SelinFK Göingarna10:55
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad10:57
Gert NilssonLunds OK10:59
Gert OlssonSkåneslättens OL11:01
Magnus LarssonFK Göingarna11:03
Michael AnderssonLunds OK11:05
Göran MattssonSkåneslättens OL11:07
Kyrre ThalbergLunds OK11:09
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:11
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad11:13
Christer NilssonLunds OK11:15
Claes OlvegårdFK Göingarna11:17
Albin HugossonLunds OK11:19
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad11:21
Lars HarrieLunds OK11:23
Mats PerssonOK Pan-Kristianstad11:25
Mats BredfeltLunds OK11:27
Svante SelinFK Göingarna11:29
Povel HedbergLunds OK11:31
Henrik LarssonFK Göingarna11:33
Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad11:35
Per EnerothLunds OK11:37
Dan NilssonFK Göingarna11:39
Sven ThelanderssonLunds OK11:41
Håkan LarssonFK Göingarna11:43
Johan JensenSkåneslättens OL11:45
Karl-Gunnar OlssonLunds OK11:47
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL11:49
Jalle JosefssonLunds OK11:51
Ingmar EkelövSkåneslättens OL11:53
Anders EricssonLunds OK11:55
Dan OlssonSkåneslättens OL11:57
Isak AnderssonLunds OK11:59
Sven Erik FrickFK Göingarna12:01
Patrick AdlercreutzLunds OK12:03
Per-Erik NilssonFK Göingarna12:05
Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad12:09
Richard BengtssonLunds OK12:11
Göran RylanderSkåneslättens OL12:13
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad12:15
Bo Anders NilssonLunds OK12:17
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad12:19
Jan Olof FermFK Göingarna12:21
Per SvenningssonLunds OK12:23
Björn CarlssonSkåneslättens OL12:25
Martin WigrenLunds OK12:27
Sten SegerslättSkåneslättens OL12:29
Christer JönssonLunds OK12:31

A Damer Lång

6 320 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JohanssonFK Göingarna09:59
Lisa ElmerfjordLunds OK10:01
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:03
Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:05
Karin HagwallLunds OK10:07
Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:09
Louise AxelssonFK Göingarna10:11
Sara Snogerup LinseLunds OK10:13
Marie EngOK Pan-Kristianstad10:15
Anna PerssonFK Göingarna10:17
Petra EklundLunds OK10:19
Annie LennartssonSkåneslättens OL10:21
Camilla SelinFK Göingarna10:23
Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad10:25
Emelie EklöfLunds OK10:27
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:29
Mathilda JägrydSkåneslättens OL10:31
Kristina SpångbergLunds OK10:33

A Damer Mellan

4 190 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad09:57
Cecilia RämmalLunds OK09:59
Veronika NesverovaLunds OK10:01
Christina SegerslättSkåneslättens OL10:03
Caroline LindgårdFK Göingarna10:05
Frida HildingssonLunds OK10:07
Linda GranqvistFK Göingarna10:09
Elinor DelinOK Pan-Kristianstad10:11
Karin WikforssLunds OK10:13
Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:15
Annika WigrenLunds OK10:17
Kerstin PerssonFK Göingarna10:19
Cecilia SpångbergLunds OK10:21
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad10:23
Tova HermodssonLunds OK10:25
Lena OlssonSkåneslättens OL10:27
Maria SvenssonLunds OK10:29
Lovisa NilssonFK Göingarna10:31
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:33
Marie MarkholmSkåneslättens OL10:35
Jenny BredfeltLunds OK10:37
Ingela EkelövSkåneslättens OL10:39
Hanna ModinLunds OK10:41
Sara EngOK Pan-Kristianstad10:43
Anna LjungqvistLunds OK10:45

A Damer Kort

3 430 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika MårtenssonLunds OK09:57
Åsa MelkerssonOK Pan-Kristianstad09:59
Anna SjöSkåneslättens OL10:01
Maria HarrieLunds OK10:03
Ina LindebergSkåneslättens OL10:05
Barbro HugossonLunds OK10:07
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:09
Eva-Lotta BengtslinLunds OK10:11
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:13
Maria JohanssonLunds OK10:15
Maria DelinOK Pan-Kristianstad10:17
Margareta SjöbergLunds OK10:19
Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad10:21
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:23
Eva RämmalLunds OK10:25
Annika LarssonFK Göingarna10:27
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad10:29
Anna AnderssonLunds OK10:31
Christina OlssonSkåneslättens OL10:33
Inga LjungquistLunds OK10:35
Inger FrickFK Göingarna10:37
Åsa EricssonLunds OK10:39
Johanna NilssonFK Göingarna10:41
Maureen Olsson LoLunds OK10:45
Maria ModigOK Pan-Kristianstad10:47
Selma LarssonLunds OK10:49
Kerstin JensenSkåneslättens OL10:51
Olivia LarssonLunds OK10:53
Alice OlvegårdFK Göingarna10:55
Eva NelkingSkåneslättens OL10:57
Elsa EricssonLunds OK10:59
Gun EricssonSkåneslättens OL11:01
Gudrun NilssonLunds OK11:03
Margareta RylanderSkåneslättens OL11:05
Tina LjungqvistLunds OK11:07
Wiveka ErnstssonFK Göingarna11:09
Marie GrönlundLunds OK11:11
Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad11:13
Jeanette HenningssonLunds OK11:15
Annelie ThomassonFK Göingarna11:17
Åsa EnerothLunds OK11:19
Tuva SelinFK Göingarna11:21

B Herrar Lång

8 490 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof BergvallMalmö OK09:56
Sebastian WahlströmMalmö OK09:58
Robin WestessonOK Kontinent10:00
Jonathan GunnarssonMalmö OK10:02
Johan MickelåkerAndrarums IF10:04
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:06
Björn CarlstedtHjärnarps OL10:08
Sam ErikssonAndrarums IF10:10
Magnus WallenborgOK Kontinent10:12
Michael LönnHjärnarps OL10:14
Felix AlnervikHelsingborgs SOK10:16
Ted GustavssonMalmö OK10:18
Christian GlantzAndrarums IF10:20
Moltas ViebkeMalmö OK10:22
Anton MarmelidHelsingborgs SOK10:24
Jonas HöstHjärnarps OL10:26
Oskar CervinHelsingborgs SOK10:28
Fredrik StåhlHjärnarps OL10:30
Johan AspegrenOK Kontinent10:32
Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF10:34
Magnus OlssonHjärnarps OL10:36
Heide PerssonAndrarums IF10:38
Staffan AhltinMalmö OK10:40
Erik AlnervikHelsingborgs SOK10:42
Per AspegrenOK Kontinent10:44

B Herrar Mellan

5 410 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik LindblomMalmö OK09:56
Magnus KarlssonAndrarums IF09:58
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK10:00
Oscar EhrnbornAndrarums IF10:02
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK10:04
Emil WestessonOK Kontinent10:06
Håkan GrubbMalmö OK10:08
Jonas GustafssonAndrarums IF10:10
Erik OlssonHelsingborgs SOK10:12
Erik PålssonOK Kontinent10:14
Åke PerssonHjärnarps OL10:16
Jan NilssonAndrarums IF10:18
Anders StåhlHjärnarps OL10:20
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:22
Simon LarssonOK Kontinent10:24
Joakim SjöbergHelsingborgs SOK10:26
Mattias SörensenOK Kontinent10:28
Jörgen AnderssonMalmö OK10:30
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL10:32
Jonas NorénHelsingborgs SOK10:34
Karl-Johan ForsmanOK Kontinent10:36
Ola HäggströmAndrarums IF10:40
Magnus JonassonMalmö OK10:42
Lars ErikssonHjärnarps OL10:44
Christian JohanssonHelsingborgs SOK10:46
Simon YngveOK Kontinent10:48
Viktor BlomroosAndrarums IF10:50
Mats SvenssonHjärnarps OL10:52
Dennis RudqvistHelsingborgs SOK10:54
Jussi UusihonkoMalmö OK10:56
Urban SchmidtOK Kontinent10:58
Fredrik HjortHelsingborgs SOK11:00
Lennart MorénHjärnarps OL11:02
Anders NilssonMalmö OK11:04
Victor JensenOK Kontinent11:06
Magnus HärwellAndrarums IF11:08
Magnus JönssonOK Kontinent11:10
Linus MalmstenMalmö OK11:12
Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:14

B Herrar Kort

3 780 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam LindblomMalmö OK09:58
Ulf MattssonMalmö OK10:00
Bengt StåhlHjärnarps OL10:02
Benny JohanssonMalmö OK10:04
Mats NilssonHelsingborgs SOK10:06
Hans PerssonAndrarums IF10:08
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK10:10
Ulf SandbergOK Kontinent10:12
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:14
Lennart NilssonMalmö OK10:16
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK10:18
Paul SchannongMalmö OK10:20
Macke SelanderHelsingborgs SOK10:22
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:24
Bo BülowMalmö OK10:26
Leif KarlssonOK Kontinent10:28
Edo DrenthHelsingborgs SOK10:30
Bertil OlofssonAndrarums IF10:32
Hans BirganderHelsingborgs SOK10:34
Ingemar TuressonMalmö OK10:36
Håkan JönssonOK Kontinent10:38
Tyr HäggströmAndrarums IF10:40
Jan JönssonMalmö OK10:42
Kent BornlinderHelsingborgs SOK10:44
Fabian AnderssonAndrarums IF10:46
Bengt LundhHelsingborgs SOK10:48
Isak LindelövHjärnarps OL10:50
Benjamin ViebkeMalmö OK10:52
Ingvar SchönAndrarums IF10:54
Anders LevinssonMalmö OK10:56
Stefan DahlHelsingborgs SOK10:58
Mårten LindbergMalmö OK11:00
David MorénHjärnarps OL11:02
Per RudqvistHelsingborgs SOK11:04
Alf WestessonOK Kontinent11:06
Dan JensenMalmö OK11:08
Mats RanbroHelsingborgs SOK11:10
Ingemar NilssonAndrarums IF11:12
Erik AlbinssonHjärnarps OL11:14
Anders ErikssonOK Kontinent11:16
Jan BergströmAndrarums IF11:18
Håkan MalmgrenMalmö OK11:20
Björn MöllerOK Kontinent11:22
Krister LindebergMalmö OK11:24
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK11:26
Roland DahlmanMalmö OK11:28
Måns PerssonAndrarums IF11:30
Mats HåkanssonMalmö OK11:32
Kjell LönnHjärnarps OL11:34
Erik AhlströmHelsingborgs SOK11:36
Ulf MalmbergMalmö OK11:38
Anders YngveOK Kontinent11:40
Jan GradinAndrarums IF11:42
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK11:44
Bo PaxbyMalmö OK11:46
Michael NilssonAndrarums IF11:48
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:50
Olle BohmanHjärnarps OL11:52
Bengt JohnsonHelsingborgs SOK11:54
Thord AnderssonAndrarums IF11:56
Per KristianssonOK Kontinent11:58
Kjell VilhelmssonAndrarums IF12:00
Tommy PetersonHelsingborgs SOK12:02
Kjell VestlundMalmö OK12:04
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK12:06
Lars JohanssonMalmö OK12:08
Harald PerssonAndrarums IF12:10
Lennart CarlsenHelsingborgs SOK12:12
Mattias JohanssonAndrarums IF12:14
Stein ØstbyMalmö OK12:16
Johan BökmanHelsingborgs SOK12:18
Viktor AhltinMalmö OK12:20
Stellan GradinAndrarums IF12:22
Bengt SvenssonMalmö OK12:24
Jan-Evert  OlssonAndrarums IF12:26
Håkan NybergOK Kontinent12:28
Kent R NilssonAndrarums IF12:30

B Damer Lång

5 710 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patricia EdgarssonAndrarums IF10:00
Åsa AxénMalmö OK10:02
Marie JinnemoHjärnarps OL10:04
Sofie PeterssonHelsingborgs SOK10:06
Lilja ÖstermanMalmö OK10:08
Elin SvenssonHjärnarps OL10:10
Susanne WallenborgOK Kontinent10:12
Julia DahlHelsingborgs SOK10:14
Ingela ThoressonAndrarums IF10:16
Emma CarlstedtHjärnarps OL10:18
Sandra SörensenOK Kontinent10:20
Marlene BjärehedMalmö OK10:22
Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:24
Malin ThornemanHelsingborgs SOK10:26

B Damer Mellan

4 290 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie HavängMalmö OK10:00
Line LundsgaardOK Kontinent10:02
Maria MickelåkerAndrarums IF10:04
Sara PalmingerMalmö OK10:06
Emma NilssonAndrarums IF10:08
Evelina EkelundMalmö OK10:10
Anna LindelövHjärnarps OL10:12
Sara BengtssonMalmö OK10:14
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:16
Marie AlbinssonHjärnarps OL10:18
Johanna HärwellAndrarums IF10:20
Hanna Kryh ÖbergMalmö OK10:22
Erika NilssonAndrarums IF10:24
Anna BrodinOK Kontinent10:26
Johanna BerntssonMalmö OK10:28
Josefine NilssonHelsingborgs SOK10:30
Anna IsgrenMalmö OK10:32
Helene JensenOK Kontinent10:34
Siri WahlströmMalmö OK10:36
Emelie SandbergOK Kontinent10:38
Emma KribladHjärnarps OL10:40
Kajsa KarlssonOK Kontinent10:42
Linda JinnemoHjärnarps OL10:44
Linda RanbroHelsingborgs SOK10:46
Åsa BjärängHjärnarps OL10:48
Anna ÅhlinHelsingborgs SOK10:50
Ingela LevinssonMalmö OK10:52

B Damer Kort

3 330 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yrsa ClaessonMalmö OK10:00
Ann-Louise WestessonOK Kontinent10:02
Lisbeth LindebergMalmö OK10:04
Maritha SchönAndrarums IF10:06
Gunnel NilssonMalmö OK10:08
Cornelia MöllerOK Kontinent10:10
Sara WallinHelsingborgs SOK10:12
Britt BülowMalmö OK10:14
Ingrid JensenOK Kontinent10:16
Åsa StåhlHjärnarps OL10:18
Vide HäggströmAndrarums IF10:20
Lotta HanssonOK Kontinent10:22
Anna MöllerOK Kontinent10:24
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:24
Lotta MagnussonMalmö OK10:26
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:28
Enoo RasmussenOK Kontinent10:30
Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK10:32
Gudrun NilssonAndrarums IF10:34
Lena NielsenHelsingborgs SOK10:36
Gabrielle BrunAndrarums IF10:38
Lena PerssonMalmö OK10:40
Gun-Britt KribladHjärnarps OL10:42
Kristina LandgrenMalmö OK10:44
Anette ThoressonAndrarums IF10:46
Jenny LindblomMalmö OK10:48
Lollo NybergOK Kontinent10:50
Annika ØstbyMalmö OK10:52
Monica JohanssonHjärnarps OL10:56
Berit SchannongMalmö OK10:58
Carolin GradinAndrarums IF11:00
Lena MagnussonMalmö OK11:02
Lotta MorénHjärnarps OL11:04
Anna Thorell-JönssonOK Kontinent11:06
Malin MalmbergMalmö OK11:08
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK11:10
Malin HäggströmAndrarums IF11:12
Marie WibergHelsingborgs SOK11:14
Barbro NilssonAndrarums IF11:16
Anneli LönnebackeMalmö OK11:18
Vanja JinnemoHjärnarps OL11:20
Carolina LandinMalmö OK11:22
Clara EhrnbornAndrarums IF11:24

C Herrar Lång

6 860 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus TrulssonHärlövs IF10:01
Anders JönssonOK Torfinn10:03
Jenny BjörkÖrkelljunga FK10:05
Niklas NilssonHärlövs IF10:07
Emanuel StridOK Torfinn10:09
Sebastian GieseÖrkelljunga FK10:11
Per Erik JönssonOK Torfinn10:13
Erik BengtssonFK Åsen10:15
Magnus TenghagenHärlövs IF10:17
Magnus RydlundHässleholms OK10:19
Daniel JohanssonFK Åsen10:21
Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:23
Henrik BirgerssonHärlövs IF10:25
David EkstrandHässleholms OK10:27
Fredrik PölönenOK Torfinn10:29
Nils HelmerssonHässleholms OK10:31
Magnus EmilssonFK Åsen10:33
Ulf ÅkessonHärlövs IF10:35
Björn PerssonÖrkelljunga FK10:37
Ludvig HallabroHässleholms OK10:39
Torgny HolmströmHärlövs IF10:41
David SällbergFK Åsen10:43

C Herrar Mellan

5 350 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert WanstadiusFK Åsen09:59
Carl AspegrenHässleholms OK10:01
Mats SkäppegårdFK Åsen10:03
Simon PreutzOK Torfinn10:05
Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:07
Magnus NilssonHärlövs IF10:09
Stefan EdvardssonOK Torfinn10:11
Mikael EnbergÖrkelljunga FK10:13
Lars HallabroHässleholms OK10:15
Samuel LåstbomHärlövs IF10:17
Martin NilssonHässleholms OK10:19
Björn EskilssonHärlövs IF10:21
Martin OlssonÖrkelljunga FK10:23
Peter HeldFK Åsen10:25
Rickard DahlOK Torfinn10:27
David BengtssonFK Åsen10:29
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:31
Tomas NilssonHässleholms OK10:33
Klaus HolmFK Åsen10:35
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:37
Alexander StridOK Torfinn10:39
Lars DahlHärlövs IF10:41
Tobias MånssonHässleholms OK10:43
Björn MauritzonÖrkelljunga FK10:45
Ola SvenssonFK Åsen10:47
Erik PerssonHärlövs IF10:49
Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:51
Mattias LindbergHässleholms OK10:53
Joakim SkäppegårdFK Åsen10:55
Fredrik JohnssonHärlövs IF10:57
Joel BjerstedtHässleholms OK10:59
Thomas LåstbomHärlövs IF11:01
Stefan JohanssonFK Åsen11:03
Urban ArnessonOK Torfinn11:05

C Herrar Kort

3 320 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Ivar EricsonFK Åsen09:57
Kennet AxelssonHärlövs IF09:59
Bengt EdvardssonOK Torfinn10:01
Björn NordströmHässleholms OK10:03
Sven FalkmanÖrkelljunga FK10:05
Leif MagnussonOK Torfinn10:07
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:09
Thomas JohanssonÖrkelljunga FK10:11
Erling LarssonHässleholms OK10:13
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:15
Kenneth LindborgHässleholms OK10:17
Gunnar NilssonHärlövs IF10:19
Ivar NilssonHässleholms OK10:21
Björn NilssonHärlövs IF10:23
Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:25
Christer GrönbladHärlövs IF10:27
Jonas OlssonÖrkelljunga FK10:29
Åke EkstrandHärlövs IF10:31
Ingvar PerssonFK Åsen10:33
Ingvar PeterssonHässleholms OK10:35
Tomas HallgrenHärlövs IF10:37
Anton HeldFK Åsen10:39
Bo BengtssonHässleholms OK10:41
Erik OlssonFK Åsen10:43
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn10:45
Axel TenghagenHärlövs IF10:47
Roland StrandFK Åsen10:49
Tommy BengtssonHässleholms OK10:51
Dan LindFK Åsen10:53
Anders NilssonHässleholms OK10:55
Mikael NilssonOK Torfinn10:57
Åke OlssonHässleholms OK10:59
Melvin NilssonHärlövs IF11:01
Kent JohanssonÖrkelljunga FK11:03
Patrick PerssonHärlövs IF11:05
Andreas PernetunHässleholms OK11:07
Bengt LeijonHärlövs IF11:09
John OlanderssonÖrkelljunga FK11:11
Noah PernetunHässleholms OK11:13
Tommy HeldFK Åsen11:15
Gunnar SvärdHässleholms OK11:17
Jörgen NilssonFK Åsen11:19
Carl PernetunHässleholms OK11:21
Elia KämpeÖrkelljunga FK11:23
Anton SvenssonHässleholms OK11:25
Torgny OttossonOK Torfinn11:27
Richard JohanssonFK Åsen11:29
Albin AnderssonOK Torfinn11:31
Matts AnderssonHässleholms OK11:33
Torgny ÅstedtHärlövs IF11:35
Isak LevinFK Åsen11:37
Jörgen KarlssonHärlövs IF11:39
Ivar HelmerssonHässleholms OK11:41
Roger NilssonFK Åsen11:43
Lennart ErforsOK Torfinn11:45

C Damer Lång

5 250 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra SällbergFK Åsen09:59
Anja NylanderHärlövs IF10:01
Camilla NilssonOK Torfinn10:03
Angelika LarssonÖrkelljunga FK10:05
Carina RydlundHässleholms OK10:07
Christel OlssonFK Åsen10:09
Helena KristianssonHässleholms OK10:11
Jessica KarlssonOK Torfinn10:13
Elinor LindelöwHärlövs IF10:15
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:17

C Damer Mellan

3 700 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin SällbergFK Åsen10:01
Ester BirgerssonHärlövs IF10:03
Hannah PetersonOK Torfinn10:05
Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK10:07
Felicia FeursteinHässleholms OK10:09
Maria TuressonHärlövs IF10:11
Emelie OlssonÖrkelljunga FK10:13
Bea WanstadiusFK Åsen10:15
Kerstin DahlHärlövs IF10:17
Yvonne AnderssonHässleholms OK10:19
Camilla ErnstssonOK Torfinn10:21
Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:23
Ingrid BirgerssonHärlövs IF10:25
Annika EngelHässleholms OK10:27
Malin LeijonHärlövs IF10:29
Madelene NilssonFK Åsen10:31
Camilla HaglundÖrkelljunga FK10:33
Helen RosenqvistHärlövs IF10:35
Marie SvenssonFK Åsen10:37

C Damer Kort

2 730 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel WesterÖrkelljunga FK10:01
Petra AreskougFK Åsen10:03
Agnes KnutssonÖrkelljunga FK10:05
Inger GlansOK Torfinn10:07
Gerd EskilssonHärlövs IF10:09
Christina BjörkÖrkelljunga FK10:11
Erika BjörckHässleholms OK10:13
Lotta JohanssonFK Åsen10:15
Frida BjörkÖrkelljunga FK10:17
Britt ÅkessonHässleholms OK10:19
Linnea LeijonHärlövs IF10:21
Maria HelmerssonHässleholms OK10:23
Lena DanielssonHärlövs IF10:25
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:27
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:29
Maria PernetunHässleholms OK10:31
Elena KurashovaFK Åsen10:33
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:35
Helena AnderssonHärlövs IF10:37
Anna LarssonÖrkelljunga FK10:39
Carina JönssonFK Åsen10:41
Johanna OttossonÖrkelljunga FK10:43
Karin LexellOK Torfinn10:45
Felicia LindbergHässleholms OK10:47
Camilla CarlssonHärlövs IF10:49
Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:51
Kerstin ÅstedtHärlövs IF10:53
Agneta ErforsOK Torfinn10:55
Susanne KarlssonHärlövs IF10:57
Margareta HeldFK Åsen10:59
Marie NilssonHärlövs IF11:01
Ulla NordahlOK Torfinn11:03
Viola HolmströmHärlövs IF11:05
Eva OlssonFK Åsen11:07
Ing-Mari PerssonHärlövs IF11:09
Christina MånssonFK Åsen11:11
Linnea RydlundHässleholms OK11:13
Alva SvenssonFK Åsen11:15
Kristina PerssonHärlövs IF11:17
Anna LevinFK Åsen11:19

D Herrar Lång

6 620 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LindeRävetofta OK09:58
Daniel NilssonHästveda OK10:00
Magnus RörstamFrosta OK10:02
Ronny LiljenbergEslövs FK10:04
Harald OttmerTormestorps IF10:06
Henrik OlofssonOK Kompassen10:08
Johan TykessonRävetofta OK10:10
Bengt OlssonEslövs FK10:12
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:14
Kenneth BundgaardTormestorps IF10:16
Markus PålssonOK Kompassen10:18
Stefan WinbergFrosta OK10:22
Hampus AnderssonOK Tyringe10:24
Mattias KillanderHästveda OK10:26
Lars SöderlundTormestorps IF10:30
Tomas VensrydEslövs FK10:32
Anders TykessonRävetofta OK10:34
Michael LarssonOK Tyringe10:36
Tobias PerssonOK Kompassen10:38
Vidar AlbinssonTormestorps IF10:40
Håkan ErikssonHästveda OK10:42
Ken RagnarssonOK Kompassen10:44
Jonas JönssonOK Tyringe10:46
Kristian SvenssonRävetofta OK10:48
André BjärbyFrosta OK10:50
Torgny LundHästveda OK10:52
Olle WindeliusFrosta OK10:54

D Herrar Mellan

4 620 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias PalmEslövs FK10:00
Ronnie LjunggrenOK Tyringe10:02
Tobias KillanderHästveda OK10:04
Stig LarssonRävetofta OK10:06
Daniel NilssonOK Kompassen10:08
Håkan OlssonRävetofta OK10:10
Stefan RosénHästveda OK10:12
Gustaf SchejaFrosta OK10:14
Erland MartinssonOK Tyringe10:16
Mats ToftnerOK Kompassen10:18
Karl-Johan PerssonTormestorps IF10:20
Jonas EdvardssonHästveda OK10:22
Stellan MartinssonOK Tyringe10:24
Leif KarlssonFrosta OK10:26
Thomas NilssonEslövs FK10:28
Mats SjöbergFrosta OK10:30
Bo-Arne OlssonEslövs FK10:32
Jonny SelanderOK Tyringe10:34
Johan RisbergTormestorps IF10:36
Andreas LundströmHästveda OK10:38
Stefan AdolfssonEslövs FK10:40
Emil BendrothRävetofta OK10:42
Andreas WirsénOK Kompassen10:44
Ola ErikssonHästveda OK10:46
Mikael NilssonOK Tyringe10:48
Leif SandgrenFrosta OK10:50
Thomas PerssonOK Tyringe10:52
Agne BengtssonOK Kompassen10:54
Johan Larsson WallinRävetofta OK10:56
Aron JohanssonTormestorps IF10:58
Tobias NilssonOK Kompassen11:00
Stefan ReimerTormestorps IF11:02
Tobias PerssonOK Tyringe11:04
Daniel JenvénHästveda OK11:06
Ulf HanssonFrosta OK11:08

D Herrar Kort

3 280 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-johan JohanssonRävetofta OK09:58
Leif ClaessonTormestorps IF10:00
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:02
Dennis HansenOK Kompassen10:04
Mats RosénHästveda OK10:06
Roland NilssonOK Kompassen10:08
Janne LindholmFrosta OK10:10
Willie OlssonRävetofta OK10:12
Ruben EdvardssonHästveda OK10:14
Gunnar FribergOK Kompassen10:16
Kaj NilssonOK Tyringe10:18
Roland OffrellFrosta OK10:20
Torbjörn MovertOK Kompassen10:22
Sven TörnkvistTormestorps IF10:24
Allan HammarOK Kompassen10:26
Elias NilssonTormestorps IF10:28
Bengt I NilssonFrosta OK10:30
Torsten HannrupOK Kompassen10:32
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:34
Lars PerssonOK Kompassen10:36
Göran FrankEslövs FK10:38
Kim PeterssonHästveda OK10:40
Ulf BengtssonOK Kompassen10:42
Roland ErikssonHästveda OK10:44
Ewert NilssonOK Kompassen10:46
Bo OlofssonHästveda OK10:48
Marcus BengtssonOK Tyringe10:50
Ingmar TykessonRävetofta OK10:52
Bengt IvarssonOK Tyringe10:54
Mikael NilssonFrosta OK10:56
Per WikströmHästveda OK10:58
Tor UddEslövs FK11:00
Fredrik OrvehagHästveda OK11:02
JanOla OlssonOK Kompassen11:04
Göran JohanssonOK Tyringe11:06
Kjell LindauOK Kompassen11:08
Per-Anton PerssonTormestorps IF11:10
Tord MartinssonRävetofta OK11:12
Benkt AnderssonFrosta OK11:14
Bo FältOK Kompassen11:16
Sven Erik MellbyEslövs FK11:18
Lars LindborgTormestorps IF11:20
Sven-Erik PerssonFrosta OK11:22
Per GunnarssonOK Tyringe11:24
Hans PerssonOK Kompassen11:26
Gabriel SteffertOK Tyringe11:28
Niklas EdvardssonHästveda OK11:30
Ture MånssonOK Kompassen11:32
Mats-Ola PerssonTormestorps IF11:34
Sven-Otto JönssonEslövs FK11:36
Morgan BjelkHästveda OK11:38
Rune NilssonFrosta OK11:40
Göran LarssonOK Kompassen11:42
Arne ThellEslövs FK11:44
Gunnar PerssonTormestorps IF11:46
Lars Göran KillanderHästveda OK11:48
Holger SigboOK Kompassen11:50
Lennart MartinssonOK Tyringe11:52
Hans-Inge ReimersHästveda OK11:54
Kjell DahlmanTormestorps IF11:56
Bert OlofssonOK Kompassen11:58
Lennart SvenssonRävetofta OK12:00

D Damer Lång

4 660 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK10:00
Linda GunnarssonHästveda OK10:02
Linda JenvénHästveda OK10:02
Lena SöderlundTormestorps IF10:04
Linda WesterlundFrosta OK10:06
Elna MogensenOK Tyringe10:08
Tina HagårdRävetofta OK10:10
Stina OlanderssonOK Tyringe10:12
Sofia KillanderHästveda OK10:14
Anna MårtenssonEslövs FK10:16
Anna-Karin BondessonFrosta OK10:18
Maria NilssonOK Kompassen10:20
Ellen ReimerTormestorps IF10:22
Carolina NilssonOK Kompassen10:24
Anne UddEslövs FK10:26
Anna WaxegårdRävetofta OK10:28
Anna FlygareOK Tyringe10:30

D Damer Mellan

3 420 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin PerssonOK Tyringe10:00
Nellie HenrikssonTormestorps IF10:02
Jennie RosénHästveda OK10:04
Emilia SvenssonRävetofta OK10:06
Nataliya ThellEslövs FK10:08
Kajsa PerssonOK Tyringe10:10
Jessica LageOK Kompassen10:12
Anna BjärbyFrosta OK10:14
Anna WikströmHästveda OK10:16
Margareta OlssonOK Tyringe10:18
Rebecka SvenssonHästveda OK10:20
Iréne BengtssonOK Kompassen10:22
Pia-Maria BondessonFrosta OK10:24
Lena PålssonOK Kompassen10:26
Elina AnderssonOK Tyringe10:28
Jessica BjelkHästveda OK10:30
Linn NordhEslövs FK10:32
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:34
Sara HenrikssonTormestorps IF10:36
Evelina BengtssonOK Tyringe10:40

D Damer Kort

2 930 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingela AdolfssonEslövs FK10:00
Hanna HanssonFrosta OK10:02
Joanna PerssonOK Tyringe10:04
Anette BjelkHästveda OK10:06
Tilda HenrikssonTormestorps IF10:08
Lisa OlssonRävetofta OK10:10
Sonja HammarOK Kompassen10:12
Marianne OffrellFrosta OK10:14
Kerstin OlssonEslövs FK10:16
Anne-Li AugustssonOK Tyringe10:18
Torill SvendsenFrosta OK10:20
Lena EdvardssonHästveda OK10:22
Karin MovertOK Kompassen10:24
Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe10:26
Lea PalmEslövs FK10:28
Siw NilssonOK Kompassen10:30
Barbro MartinssonOK Tyringe10:32
Helena AppelgrenRävetofta OK10:34
Siri EinarssonTormestorps IF10:36
Karin JakobssonEslövs FK10:38
Karin BengtssonOK Kompassen10:40
Eva MellbyEslövs FK10:42
Ann-Margret NilssonFrosta OK10:44
Anna ReimerTormestorps IF10:46
Kerstin MartinssonOK Tyringe10:48
Ebba BundgaardTormestorps IF10:50
Susanne GöranssonFrosta OK10:52
Alice PerssonOK Tyringe10:54
Karin LarssonOK Kompassen10:56
Emma Nilsson CondoriHästveda OK10:58

E Herrar Lång

5 740 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens IngemanssonYstads OK10:01
Patrik IngelströmOK Gynge10:03
Jens ArboreliusIS Kullen10:05
Joel OlssonSimrishamns OK10:07
Magnus WihlborgOK Gynge10:09
Per Soares OlssonSimrishamns OK10:11
Peter PukeYstads OK10:13
Markus JohanssonFK Snapphanarna10:15
Jonas NyströmIS Kullen10:17
Fredrik FredboYstads OK10:19
Jan AckesjöFK Snapphanarna10:21
Pål BengtssonIS Kullen10:23
Martin LarssonOK Gynge10:25

E Herrar Mellan

3 920 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas  MånssonSimrishamns OK10:01
Jan-Erik NilssonYstads OK10:03
Mikael GustafssonOK Gynge10:05
Stefan LindbergYstads OK10:07
Sverker ErikssonOK Gynge10:09
Björn FränkelFK Snapphanarna10:11
Julius PukeYstads OK10:13
Peter AnderssonOK Gynge10:15
Linnea ThörnqvistSimrishamns OK10:17
Henrik AnderssonOK Gynge10:19
Rasmus NyströmIS Kullen10:21
Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna10:23
Bo-Arne StåhlIS Kullen10:25
Per PegardOK Gynge10:27

E Herrar Kort

2 570 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan KarlssonOK Gynge10:01
Olle NyströmIS Kullen10:03
Hubert HugossonOK Gynge10:05
Håkan NordahlSimrishamns OK10:07
Jan PerssonYstads OK10:09
Jakob IngelströmOK Gynge10:11
Sven-Erik PerssonYstads OK10:13
Jan NilssonFK Snapphanarna10:15
Bertil AhlbergOK Gynge10:17
Ingvar OlofssonFK Snapphanarna10:19
Tony KellerssonSimrishamns OK10:21
Casper PegardOK Gynge10:23
Thomas NilssonFK Snapphanarna10:25
Erik WihlborgOK Gynge10:27
Ann-Marie HanssonIS Kullen10:29
Greger IngemanssonYstads OK10:31
Arne PerssonOK Gynge10:33
Lennart NilssonYstads OK10:35
Sten Åke KvistIS Kullen10:37
Nils Bernhard Joakim DanielssonOK Gynge10:39
Ernst AbergerFK Snapphanarna10:41
Fredy SchwyterOK Gynge10:43
Lotte HenrikssonSimrishamns OK10:45

E Damer Lång

4 160 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anneli WihlborgOK Gynge10:00
Karin StåhlIS Kullen10:02
Ann-Mari NilssonYstads OK10:04
Carina GustafssonOK Gynge10:06
Elin NordahlSimrishamns OK10:08
Klara IngelströmOK Gynge10:10
Ingegerd PerssonYstads OK10:12
Camilla SjöstrandFK Snapphanarna10:14

E Damer Mellan

3 190 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda NilssonOK Gynge10:00
Nina TillanderYstads OK10:02
Elin GustafssonOK Gynge10:04
Susanne IngemanssonYstads OK10:06
Christin OlssonOK Gynge10:08
Anna NilssonFK Snapphanarna10:10
Anneli WihlborgOK Gynge10:12
Lena NorrmanIS Kullen10:14
Elin NilssonFK Snapphanarna10:16
Erica HenrikssonSimrishamns OK10:18
Kerstin FränkelFK Snapphanarna10:20
Anette NilssonOK Gynge10:22

E Damer Kort

2 600 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie JohanssonOK Gynge10:00
Sara ErikssonSimrishamns OK10:02
Tina Johansson IlerupOK Gynge10:04
Carina GöranssonYstads OK10:06
Marie NilssonOK Gynge10:08
Helena BergIS Kullen10:10
Eva KarlssonOK Gynge10:12
Gunila MårtenssonSimrishamns OK10:14
Ulrika DanielssonOK Gynge10:16
Pernilla PerssonIS Kullen10:18
Charlotta IngelströmOK Gynge10:20
Gun HanssonYstads OK10:22
Anna-Lena SöderbergOK Gynge10:24
Carina HammarstrandFK Snapphanarna10:26
Helene ArboreliusIS Kullen10:28
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna10:30
Johanna MöllerYstads OK10:32
Eva AndreassonOK Gynge10:34
Kerstin OlssonFK Snapphanarna10:36
Petra ErikssonOK Gynge10:38
Eva TullbergIS Kullen10:40
Ann ErikssonSimrishamns OK10:42
Ann-Ki PålbrinkOK Gynge10:44
Annika PukeYstads OK10:46
Marianne SjölanderOK Gynge10:48
Johanna PerssonIS Kullen10:50

Öppen motion 12

2 090 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak GrönlundLunds OK09:44:35
Oskar PerssonOK Torfinn10:03:33
Ida BorggrenKlubblös10:07:21
Erik AnderssonKlubblös10:07:24
Alvin SörensenOK Kontinent10:18:03

Annonser