Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Medelpad

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Medelpad
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: lördag 10 juni 2017

Hudiksvalls OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Marianne ÅsåkerÖppen motion 8 (17)4 940 m11:20:20
Lennart WinbergÖppen motion 8 (17)4 940 m11:26:05
Jan ZetterbergH55 (8)3 440 m11:30

Härnösands OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Elmer NordlanderU2 (5)1 860 m10:55:46
Sarah DjärvÖppen motion 4 (19)2 700 m10:56:04
Mattias NordlanderÖppen motion 4 (19)2 700 m11:40:03

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jorid SnefuglliÖppen motion 8 (17)4 940 m11:14:57

Kovlands IF

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Felix DahlinU2 (5)1 860 m10:52:09
Agnes DahlinInskolning (7)1 590 m10:52:52
Karin ViklundD12 (9)1 860 m10:54
Linus YtterbomH12 (12)1 860 m10:58
Teresia YtterbomU1 (12)1 590 m10:58:45
Marie DahlinD21 (10)3 950 m11:05
Jonas KarlssonH35 (1)4 340 m11:11
Per TjernbergÖppen motion 8 (17)4 940 m11:12:42
Harri NäätänenH70 (10)2 750 m11:14
Bengt LarssonH80 (4)2 090 m11:20
Alfred DahlinH10 (7)1 590 m11:21
Viktoria KarlssonD35 (3)3 440 m11:22
Olivia KarlssonD12 (9)1 860 m11:30
Elin KarlssonD10 (1)1 590 m11:33
Andreas DahlinÖppen motion 4 (19)2 700 m11:39:34

Ljusdals OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christina FlordalÖppen motion 4 (19)2 700 m11:08:44

Malungs OK Skogsmårdarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas Bäckström ArlestedtH21 (16)4 940 m11:02

Njurunda OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Luise HeermannD45 (9)3 390 m11:05
Hillevi SjöbomÖppen motion 4 (19)2 700 m11:16:19
Erik KardellH75 (5)2 750 m11:32
Niklas MartinH45 (16)3 950 m11:35
Peter SjöbomH45 (16)3 950 m11:51

OK Kåre

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Albin BergkvistÖppen motion 8 (17)4 940 m11:15:06

Rehns BK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lennart WahlgrenH55 (8)3 440 m11:38

Selånger SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ann-Christin VedinÖppen motion 4 (19)2 700 m10:56:50
Carl ErngrundU2 (5)1 860 m11:06:35
Kajsa LindqvistD16 (7)3 390 m11:13
Maja-Lisa BergströmD75 (2)1 930 m11:16

Strängnäs-Malmby OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hillevie SvärdD16 (7)3 390 m11:09

Sundsvalls OK

158 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ivan KuzminÖppen motion 8 (17)4 940 m10:50:25
Tove LundhÖppen motion 4 (19)2 700 m10:50:46
Andrei KuzminH12 (12)1 860 m10:54
Kasper LarssonH12 (12)1 860 m10:56
Markus FrödinH21 (16)4 940 m11:00
Simon NordlanderH12 (12)1 860 m11:00
Per NordlingH45 (16)3 950 m11:01
Marie GustafssonÖppen motion 4 (19)2 700 m11:01:10
Axel DanielssonU1 (12)1 590 m11:01:44
Elsa GranholmD14 (9)2 700 m11:02
Hugo NordlanderH12 (12)1 860 m11:02
Frida VikströmD21 (10)3 950 m11:03
Julia NordlanderD16 (7)3 390 m11:03
Lars HolmquistH45 (16)3 950 m11:03
Edith TuvessonInskolning (7)1 590 m11:03:43
Alexander DufvaU1 (12)1 590 m11:03:58
Fredrik NordlanderH21 (16)4 940 m11:04
Ylva SandströmD14 (9)2 700 m11:04
Linus AnderssonH12 (12)1 860 m11:04
Lennart ÖsterbergH80 (4)2 090 m11:04
Elsa Von EssenU2 (5)1 860 m11:04:37
Elin UnanderD16 (7)3 390 m11:05
Björn AbelssonH65 (6)3 390 m11:05
Martin HässlerH21 (16)4 940 m11:06
Jonne LiukkonenH16 (6)3 440 m11:06
Oskar VikströmH14 (4)2 700 m11:06
Emil LundgrenH12 (12)1 860 m11:06
Ulla HellmanD70 (5)2 090 m11:06
Tore LundgrenH70 (10)2 750 m11:06
Linnea DufvaInskolning (7)1 590 m11:06:04
Albin ÅlinÖppen motion 4 (19)2 700 m11:06:06
Ida-Marie TuvessonInskolning (7)1 590 m11:06:08
Håkan UnanderÖppen motion 4 (19)2 700 m11:06:11
Jan ÖstmanÖppen motion 8 (17)4 940 m11:06:24
Katharina SandströmÖppen motion 4 (19)2 700 m11:06:33
Elin VedinD21 (10)3 950 m11:07
Martin StorkampH20 (3)4 340 m11:07
Alice PalmgrenD16 (7)3 390 m11:07
Vivian StorkampÖppen motion 4 (19)2 700 m11:07:15
Magnus JonssonH21 (16)4 940 m11:08
Robin EdlundH16 (6)3 440 m11:08
Tore PalmgrenH14 (4)2 700 m11:08
Oskar ErlandssonH12 (12)1 860 m11:08
Inger LorentzsonD70 (5)2 090 m11:08
Maria AnderssonÖppen motion 4 (19)2 700 m11:08:28
Valter HoffmanU1 (12)1 590 m11:08:35
Kadri KalvoD21 (10)3 950 m11:09
Gustav FrænellH20 (3)4 340 m11:09
Vidar SjöblomU2 (5)1 860 m11:09:03
Wilma UnanderInskolning (7)1 590 m11:09:50
Anders ErlandssonH21 (16)4 940 m11:10
Albin KårénH16 (6)3 440 m11:10
Petter ErlandssonH14 (4)2 700 m11:10
Mattias LarssonH12 (12)1 860 m11:10
Ingrid PeterssonD70 (5)2 090 m11:10
Karl-Erik NorlingH70 (10)2 750 m11:10
Irené LarssonÖppen motion 4 (19)2 700 m11:10:02
Sara TimnerD21 (10)3 950 m11:11
Sofie FröjdD16 (7)3 390 m11:11
Simon UnanderInskolning (7)1 590 m11:11:05
Jonas OlevikH21 (16)4 940 m11:12
Lukas JohanssonH16 (6)3 440 m11:12
Edvin LakeH14 (4)2 700 m11:12
Wilmer RexH12 (12)1 860 m11:12
Elvy PeterssonD70 (5)2 090 m11:12
Mats JohanssonÖppen motion 8 (17)4 940 m11:12:55
Maria JonssonD21 (10)3 950 m11:13
Ylvalie EnströmU1 (12)1 590 m11:13:35
Erik ToomingasH21 (16)4 940 m11:14
Axel LundgrenH16 (6)3 440 m11:14
Elis LiukkonenH12 (12)1 860 m11:14
Elisabet LundgrenD70 (5)2 090 m11:14
Hans JohanssonÖppen motion 8 (17)4 940 m11:14:40
Anders SjögrenÖppen motion 8 (17)4 940 m11:14:46
Maria SjögrenÖppen motion 2 (2)1 860 m11:14:55
Hanna HugossonD21 (10)3 950 m11:15
Tove FrænellD16 (7)3 390 m11:15
Ebba AnderssonD14 (9)2 700 m11:15
Josef AnderssonÖppen motion 8 (17)4 940 m11:15:30
Per NordanlindH21 (16)4 940 m11:16
Hannes LindahlH16 (6)3 440 m11:16
Olov NorinH12 (12)1 860 m11:16
Sten-Olov HellbergH70 (10)2 750 m11:16
Hedwig HaasÖppen motion 8 (17)4 940 m11:16:04
Ana MatkovicD21 (10)3 950 m11:17
Emma JohanssonD14 (9)2 700 m11:17
Anna KårénD45 (9)3 390 m11:17
Janne NäätänenH21 (16)4 940 m11:18
Caroline JohanssonD20 (1)3 440 m11:18
Stina Olsson WallinD12 (9)1 860 m11:18
Liv EdholmInskolning (7)1 590 m11:18:21
Johanna SjölundD21 (10)3 950 m11:19
Ebba LindholmD14 (9)2 700 m11:19
Herman EliassonH10 (7)1 590 m11:19
Clary RexD45 (9)3 390 m11:19
Selma YtterströmU1 (12)1 590 m11:19:31
Olov VikströmH21 (16)4 940 m11:20
Ella YtterströmD12 (9)1 860 m11:20
Elin SvenssonD35 (3)3 440 m11:20
Ove PeterssonH70 (10)2 750 m11:20
Stina NordinD21 (10)3 950 m11:21
Tova Grahn-BirveD14 (9)2 700 m11:21
Lena AnderssonD45 (9)3 390 m11:21
Anders VedinH21 (16)4 940 m11:22
Wilma LarssonD12 (9)1 860 m11:22
Agnes FeilU1 (12)1 590 m11:22:05
Nils LundgrenH18 (1)3 950 m11:23
Irmelie EnströmD14 (9)2 700 m11:23
Kalle Grahn-BirveH10 (7)1 590 m11:23
Catrin JohanssonD45 (9)3 390 m11:23
Lina Grahn BirveU1 (12)1 590 m11:23:19
Anders AxlingH21 (16)4 940 m11:24
Jenny ErlandssonD35 (3)3 440 m11:24
Winn BjörklundH70 (10)2 750 m11:24
Björn JohanssonH20 (3)4 340 m11:25
Astrid RexD14 (9)2 700 m11:25
Alex AnderssonH10 (7)1 590 m11:25
Kerstin FrænellD45 (9)3 390 m11:25
Jan NordinH21 (16)4 940 m11:26
Lovisa DufvaD12 (9)1 860 m11:26
Göran BergH75 (5)2 750 m11:26
Stina LindholmD14 (9)2 700 m11:27
Ivar GranholmH10 (7)1 590 m11:27
Charlotta PalmgrenD45 (9)3 390 m11:27
Torbjörn AnderssonH45 (16)3 950 m11:27
Fredrik GranholmÖppen motion 8 (17)4 940 m11:27:48
Pessi LiukkonenH21 (16)4 940 m11:28
Signe FeilD12 (9)1 860 m11:28
Peter HanssonH55 (8)3 440 m11:28
Albin TuvessonH10 (7)1 590 m11:29
Anna NordinD45 (9)3 390 m11:29
Michael LarssonH45 (16)3 950 m11:29
Cecilia EdströmÖppen motion 4 (19)2 700 m11:29:33
Tobias EliassonH21 (16)4 940 m11:30
Gunnar BengtssonH75 (5)2 750 m11:30
Linus OpelH10 (7)1 590 m11:31
Pia LindholmD45 (9)3 390 m11:31
Henrik LundgrenH45 (16)3 950 m11:31
Tobias OpelU1 (12)1 590 m11:31:02
Ola TuvessonÖppen motion 8 (17)4 940 m11:31:16
Alva EliassonD12 (9)1 860 m11:32
Tor MarntellH55 (8)3 440 m11:32
Roger PalmgrenH45 (16)3 950 m11:33
Sören JanssonH75 (5)2 750 m11:34
Peter LorentzsonH65 (6)3 390 m11:35
Rolf JohanssonH45 (16)3 950 m11:37
Ingmar SöderströmH65 (6)3 390 m11:37
Thomas RexH45 (16)3 950 m11:39
Olof FrænellH55 (8)3 440 m11:40
Lars PalinH65 (6)3 390 m11:41
Lars HenrikssonH45 (16)3 950 m11:43
Erik NorinH45 (16)3 950 m11:45
Anders LindholmH45 (16)3 950 m11:47
Mattias LindahlH45 (16)3 950 m11:49
Håkan StoltH45 (16)3 950 m11:53
Wilma LindströmU1 (12)1 590 m12:00:04
Hugo LindströmU1 (12)1 590 m12:00:07
Nino NäätänenU1 (12)1 590 m12:12:52

Timrå SOK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christer MöllenbergH70 (10)2 750 m11:08
Åke HöglundH70 (10)2 750 m11:12
Gunnar MellinH70 (10)2 750 m11:18
Heléne CardellD75 (2)1 930 m11:18
Kari TallqvistÖppen motion 4 (19)2 700 m11:21:11
Roland LundqvistH80 (4)2 090 m11:22

Vallsta SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Erik AnderssonH55 (8)3 440 m11:36

VK Uvarna

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jim PerssonÖppen motion 4 (19)2 700 m11:02:54
Erik BergforsÖppen motion 8 (17)4 940 m11:11:36
Pernilla HannusÖppen motion 8 (17)4 940 m11:14:01
Jennie JohanssonÖppen motion 2 (2)1 860 m11:15:55
Kjell ErikssonH70 (10)2 750 m11:22
Ida BergforsD12 (9)1 860 m11:24
Bert-Erik BergströmH80 (4)2 090 m11:24
Elisabeth Isaksson NormanÖppen motion 4 (19)2 700 m11:25:02
Lars JonssonH55 (8)3 440 m11:26
Jonas WibergÖppen motion 8 (17)4 940 m11:26:02
Bernt NordinH75 (5)2 750 m11:28
Jan OlofssonH65 (6)3 390 m11:33
Thomas EngbergÖppen motion 4 (19)2 700 m11:33:01
Mikael ErikssonH55 (8)3 440 m11:34
Stefan GullbackH65 (6)3 390 m11:39
Marcus ErikssonH45 (16)3 950 m11:41

Annonser