Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för KSK-sprinten

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: KSK-sprinten
Arrangörsorganisation: Kinnaströms SK
Datum: söndag 8 oktober 2017

Etapp 1Etapp 2

Anderstorps OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stina AnderssonD14 (18)2 060 m
Victor HörnquistH12 (20)1 470 m

Borås

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Vera NykvistÖppen motion 3 (26)1 510 m

Borås GIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Göran SvanH70 (30)1 820 m

Bredareds IF

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anton SundströmH21 (20)2 490 m
Viktor SundströmH21 (20)2 490 m
Oliver JohanssonH12 (20)1 470 m
Joar BlomqvistH10 (18)1 390 m
Leif BlomqvistH45 (20)2 080 m
Tobias GrimmergårdH45 (20)2 080 m
Sven SundströmH60 (12)1 940 m
Mariann KjellbergD75 (14)1 510 m
Vilma GrimmergårdÖppen motion 3 (26)1 510 m
Lasse BjörfjällÖppen motion 7 (60)2 240 m

Degerfors OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas LarssonÖppen motion 3 (26)1 510 m

Falköpings AIK OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Rolf GabrielssonH70 (30)1 820 m

Fjärås AIK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Max TörnqvistH12 (20)1 470 m

FK Herkules

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bert LuvöH70 (30)1 820 m

Främmestads IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Imre IsebornH10 (18)1 390 m

Frölunda OL

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hanna HolmerD10 (12)1 390 m
Magnus WideH55 (8)1 940 m
Barbro BlomD75 (14)1 510 m
Rolf BlomH80 (8)1 550 m
Ola HolmerÖppen motion 7 (60)2 240 m

Gränna-Bygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Philip HjellströmH21 (20)2 490 m
Monika HjellströmD45 (4)2 060 m

Gällstadbygdens SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karin ReimertzÖppen motion 3 (26)1 510 m

Göteborg-Majorna OK

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Joakim KaminskyH21 (20)2 490 m
Jennifer DavidsonD16 (4)2 220 m
Lovisa DavidsonD12 (28)1 470 m
Kristina LorentzonD35 (2)2 220 m
Laust SörensenH40 (6)2 080 m
Cathrine DavidsonD45 (4)2 060 m
Andreas EklundH45 (20)2 080 m
Christer BorgH50 (8)2 060 m
Bengt JonassonH60 (12)1 940 m
Jens KaminskyH60 (12)1 940 m
Elisabeth RosénD70 (24)1 510 m
Sune MentorH70 (30)1 820 m
Kenneth RosénH70 (30)1 820 m
Gudrun BromanD75 (14)1 510 m
Bo LeuchoviusH75 (16)1 550 m
Lisa HedströmD80 (4)1 510 m
Siw PetterssonÖppen motion 3 (26)1 510 m
Lisa FalkÖppen motion 7 (60)2 240 m
Lotta FalkÖppen motion 7 (60)2 240 m

Hestra IF

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Emely WeihartD16 (4)2 220 m
Joel IngemarssonH16 (8)2 080 m
Tova DuellD12 (28)1 470 m
Hanna NilssonD12 (28)1 470 m
Klara NilssonD12 (28)1 470 m
Nanna TorénD12 (28)1 470 m
Albin SundströmH12 (20)1 470 m
Tom WeihartH12 (20)1 470 m
Melker SundströmH10 (18)1 390 m
Johanna SundströmD40 (8)2 220 m
Anna-Karin SärénD40 (8)2 220 m
Enid IngemarssonD70 (24)1 510 m
Åsa LindqvistÖppen motion 7 (60)2 240 m
Morgan NilssonÖppen motion 7 (60)2 240 m

I 15 IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bill AnderssonH60 (12)1 940 m

IF Rigor

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Fredrik BergH45 (20)2 080 m
Kjell JeppsonH70 (30)1 820 m

IFK Göteborg

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Hans M CarlssonH70 (30)1 820 m
Christer WestbergH70 (30)1 820 m
Ted NömmU2 (14)1 390 m
Mikael NömmÖppen motion 7 (60)2 240 m
Karin ÅkesdotterÖppen motion 7 (60)2 240 m

IK Dran

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kristina TellqvistD60 (6)1 820 m
Sören AnderssonH70 (30)1 820 m

IK Hakarpspojkarna

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Albin HjellströmH14 (18)2 220 m
Lena BarkestamD65 (2)1 550 m

IK Omega

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Niclas KonradssonÖppen motion 7 (60)2 240 m
Tim KonradssonÖppen motion 7 (60)2 240 m

IK Stern

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Christina SchedwinD70 (24)1 510 m
Ulla LindheD75 (14)1 510 m
Henrik HvoslefH75 (16)1 550 m

IK Trenne Ullared

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus WallinH40 (6)2 080 m
Ing-Marie SamuelssonD55 (4)1 820 m
Lasse OlssonH80 (8)1 550 m

IK Uven

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Clas BörjessonH55 (8)1 940 m
Rosa JohanssonD70 (24)1 510 m
Gunnel BörjessonD75 (14)1 510 m
Inger HallbergD80 (4)1 510 m
Carl-Henrik HallbergH80 (8)1 550 m
Oliver AgrérInskolning (6)1 060 m
Carl HendbergÖppen motion 3 (26)1 510 m
Pia HendbergÖppen motion 3 (26)1 510 m
Martin AgrérÖppen motion 7 (60)2 240 m

IK Ymer

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stella BurénD14 (18)2 060 m
Elias PeterssonH14 (18)2 220 m
Elin PeterssonD12 (28)1 470 m
Anita EklöfD60 (6)1 820 m
Tomas GöransonH65 (14)1 820 m
Kent JogelandH65 (14)1 820 m
Eva AlsinD70 (24)1 510 m
Ingrid HermanssonD70 (24)1 510 m
Britt RangertD70 (24)1 510 m
Gunnel SvenssonD70 (24)1 510 m
Bengt-Åke SvenssonH70 (30)1 820 m
Göran EklöfÖppen motion 7 (60)2 240 m

Ingen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sebastian SundbergÖppen motion 7 (60)2 240 m

Kinnaströms SK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Nicole  AugustssonU1 (14)1 060 m
Mira FlansbjerU1 (14)1 060 m
Rut Olsson RaneklintU1 (14)1 060 m
Melker FlansbjerU2 (14)1 390 m
Alvin HanssonU2 (14)1 390 m

Kungälvs OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ulla-Britt OrdasiD70 (24)1 510 m
Barbro VallinD75 (14)1 510 m

Lerums SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Viggo NäsmanH10 (18)1 390 m
Andreas NäsmanÖppen motion 7 (60)2 240 m
Peter WallentinÖppen motion 7 (60)2 240 m

Ljungskile FK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kent KardellH65 (14)1 820 m

Markbygdens OK

31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Felix AxelssonH21 (20)2 490 m
Mikael BergstedtH21 (20)2 490 m
Olle BergstedtH21 (20)2 490 m
Pontus KarlssonH21 (20)2 490 m
Marcus RagnarssonH16 (8)2 080 m
Anton BlomqvistH14 (18)2 220 m
Axel EckhardtH14 (18)2 220 m
Elin BlomqvistD12 (28)1 470 m
Klara Hansson SandbergD12 (28)1 470 m
Elsie HäggmarkD12 (28)1 470 m
Albin LindkvistH12 (20)1 470 m
Elving LomanderH12 (20)1 470 m
Einar SörqvistH12 (20)1 470 m
Elna MartinssonD10 (12)1 390 m
Per-Anders AxelssonH50 (8)2 060 m
Anders SandbergH50 (8)2 060 m
Leila LjunggrenD55 (4)1 820 m
Haldar LomanderInskolning (6)1 060 m
Benias PerssonInskolning (6)1 060 m
Olle BlomqvistU2 (14)1 390 m
Melwin LennartssonU2 (14)1 390 m
Alfred MartinssonU2 (14)1 390 m
Marita JohanssonÖppen motion 3 (26)1 510 m
Lizkulla PetterssonÖppen motion 3 (26)1 510 m
Helena BlomqvistÖppen motion 7 (60)2 240 m
Andreas MartinssonÖppen motion 7 (60)2 240 m
Rakel MartinssonÖppen motion 7 (60)2 240 m
Torgny PetterssonÖppen motion 7 (60)2 240 m
Olle SörqvistÖppen motion 7 (60)2 240 m
Erika ÅkessonÖppen motion 7 (60)2 240 m
Lisa ÅkessonÖppen motion 7 (60)2 240 m

Mölndal Outdoor IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Maria PollD21 (6)2 240 m

OK Alehof

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Filip SchälinH14 (18)2 220 m
Hanna SchälinD12 (28)1 470 m

OK Frisene

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Dag LorénH70 (30)1 820 m

OK Gisle

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Isak JohanssonH14 (18)2 220 m
Ulf JohanssonH45 (20)2 080 m
Kurt JohanssonH65 (14)1 820 m
Moa JohanssonU1 (14)1 060 m
Jenny JohanssonÖppen motion 7 (60)2 240 m

OK Löftan

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Victor HanssonH14 (18)2 220 m
Johan HanssonH45 (20)2 080 m
Lars-Olof RönnqvistH65 (14)1 820 m
Bengt HanssonH75 (16)1 550 m

OK Mark

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Markus BodénH55 (8)1 940 m

OK Orinto

32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gustav BohmanH16 (8)2 080 m
Olle ElfströmH16 (8)2 080 m
Kristina BohmanD14 (18)2 060 m
Vera ElfströmD14 (18)2 060 m
Emelie HagmanD14 (18)2 060 m
Moa SteneborgD14 (18)2 060 m
Erik BillströmH14 (18)2 220 m
Joar EliassonH14 (18)2 220 m
Erik VerhagenH12 (20)1 470 m
Elvina BergdahlD10 (12)1 390 m
Kajsa ElfströmD10 (12)1 390 m
Hedvig EliassonD10 (12)1 390 m
Alexia PalmD10 (12)1 390 m
Elliot BurvallH10 (18)1 390 m
Jonathan HagmanH10 (18)1 390 m
August PalmH10 (18)1 390 m
Daniel SundqvistH35 (4)2 240 m
Annika AnderssonD40 (8)2 220 m
Martin JohanssonH45 (20)2 080 m
Ola SteneborgH45 (20)2 080 m
Birgitta VerhagenD50 (2)1 940 m
Birgitta KarlssonD70 (24)1 510 m
Hans KarlssonH75 (16)1 550 m
Lova BergdahlU1 (14)1 060 m
Einar EliassonU1 (14)1 060 m
Karl Hugo NilssonU2 (14)1 390 m
Sandra EliassonÖppen motion 1 (2)1 060 m
Annette ReulÖppen motion 3 (26)1 510 m
Benjamin ReulÖppen motion 3 (26)1 510 m
Håkan HagmanÖppen motion 7 (60)2 240 m
Sofia HagmanÖppen motion 7 (60)2 240 m
Karl NilssonÖppen motion 7 (60)2 240 m

OK Skogsfalken

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Fredrik WennermarkH21 (20)2 490 m

OK Skogshjortarna

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Melvin LundH12 (20)1 470 m
Christine LundD40 (8)2 220 m
Anders LundH40 (6)2 080 m
Barbro AnderssonD70 (24)1 510 m
Barbro BörjessonD70 (24)1 510 m
Kalle JohanssonH70 (30)1 820 m
Lisbeth JohanssonD75 (14)1 510 m
Ronny AnderssonH75 (16)1 550 m
Kurt FredrixonH75 (16)1 550 m
Åke GatelidH75 (16)1 550 m
Lars JohanssonH75 (16)1 550 m
Maria Wallin JohanssonÖppen motion 3 (26)1 510 m

OK Tranan

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sofia ElverlindD14 (18)2 060 m
Emilia ElverlindD12 (28)1 470 m
Magnus ElverlindÖppen motion 7 (60)2 240 m

Sjövalla FK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Olivia LundstedtD14 (18)2 060 m
Emilia LundstedtD12 (28)1 470 m
Nils LydmarkH10 (18)1 390 m
Dan LundstedtH45 (20)2 080 m
Axel LydmarkU1 (14)1 060 m
Sara LydmarkÖppen motion 3 (26)1 510 m

Skillingaryds FK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jonas BornetunH50 (8)2 060 m
Torild BornetunH80 (8)1 550 m

SOK 68

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lennart BjufströmH35 (4)2 240 m
Stefan PihlÖppen motion 7 (60)2 240 m

Stenungsunds OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Arne AlexanderssonH70 (30)1 820 m

Sävedalens AIK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Karin JohanssonD21 (6)2 240 m
Frida WallströmD21 (6)2 240 m
Andreas LindqvistH21 (20)2 490 m
Matilda LekbergD12 (28)1 470 m
Peter LekbergH45 (20)2 080 m
Lars-Göran AxmalmH70 (30)1 820 m
Perry LundqvistÖppen motion 7 (60)2 240 m

Tolered-Utby Ol-klubb

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders LarssonH55 (8)1 940 m
Sven Erik MolanderH65 (14)1 820 m

Uddevalla OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Rune SandbergH70 (30)1 820 m

Ulricehamns OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Astrid ErikssonD14 (18)2 060 m
Helena ErikssonD12 (28)1 470 m
Magnus AnderssonH60 (12)1 940 m
Björn PetterssonH60 (12)1 940 m
Lars ErikssonÖppen motion 7 (60)2 240 m

Vänersborgs SK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gabriel HogedalH10 (18)1 390 m
Gunilla HogedalD60 (6)1 820 m
Lars HogedalH65 (14)1 820 m

Annonser