Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Rallarsvängen, DM Natt Västerbotten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Rallarsvängen, DM Natt Västerbotten
Arrangörsorganisationer: Tväråbäcks IK / Vännäs OK
Datum: lördag 25 september 2010

D21

5 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19772Elisabeth FriesUmeå OK19:30
850828Helena JanssonIF Hagen19:30
880401Karin PerssonHagaby GOIF19:30
780503Susanne RutqvistIFK Umeå19:30
353094Sanna RönnlundUmeå OK19:30
205441Camilla SjöbergIFK Umeå19:30

H21

8 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234412William ErikssonHögåkers OK19:30
760707Jan JohanssonIFK Umeå19:30
760614Niclas JonassonLeksands OK19:30
722195Sixten WalheimRobertsfors IK19:30
353044Fredrik ÅhmanIFK Umeå19:30

H20

5 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
419675Christoffer JohanssonVännäs OK19:30
29085Björn KarlssonRehns BK19:30
362336Isak LundgrenUmeå OK19:30

D14

3 260 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
347358Hanna GeorgssonVännäs OK19:45
344700Vega LaudonVännäs OK19:45
419671Tove NorénVännäs OK19:45
353095Elina RönnlundStöcksjö IS19:45
259381Klara YngvessonRobertsfors IK19:45

H14

3 260 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439365Erik BjörkmanUmeå OK19:45
227761Linus ErikssonRobertsfors IK19:45
19775Magnus FriesUmeå OK19:45
226593Henrik JohanssonUmeå OK19:45

D12

2 740 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
227742Emilia ErikssonRobertsfors IK19:45
226234Kristina FridmanVännäs OK19:45
344698Alma LaudonVännäs OK19:45
347500Jenny WegebroVännäs OK19:45

H12

2 740 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234529Albin BjörnuddVännäs OK19:45
229349Alfred NilssonUmeå OK19:45
897407Per SparresäterUmedalens IF19:45

D40

4 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19787Agneta FriesUmeå OK19:30
259387Helena KönigssonRobertsfors IK19:30
259202Eva WalheimRobertsfors IK19:30

H40

5 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234464Thomas BjörnuddVännäs OK19:30
400065Hans-Erik CarlborgIFK Umeå19:30
229429Erik JohanssonUmeå OK19:30
419674Hjalmar LaudonVännäs OK19:30
353687Stefan NilssonHögåkers OK19:30
226435Leif NorgrenUmedalens IF19:30
259384Mikael YngvessonRobertsfors IK19:30

H50

5 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19777Håkan ErikssonUmeå OK19:30
19786Anders FriesUmeå OK19:30
19771Clas FriesUmeå OK19:30
581018Jonas PetersonIFK Umeå19:30

D60

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259325Lena StenbergIFK Umeå19:45

H60

4 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439366Daniel AnderssonUmeå OK19:45
302569Signar ErikssonStöcksjö IS19:45
306644Lennart LindbergUmedalens IF19:45
259238Börje LjungbergUmeå OK19:45
259369Bernt StenbergIFK Umeå19:45
405188Gunnar TigerUmeå OK19:45
42334S O VikströmSkellefteå OK19:45
302559Torbjörn YttergrenTegs SK19:45

H70

3 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262225Göran EnqvistSkellefteå OK19:45
420128Olle HällgrenSkellefteå OK19:45
261457Thorsten JohanssonLångvikens OK19:45
262236Ivan NorstenSkellefteå OK19:45
362338Gunnar TimnerUmeå OK19:45
262248Allan ÖgrenSkellefteå OK19:45

Öppen 1

2 740 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
897404Emil HornlidenUmedalens IF19:45
897401Erik KärrlanderUmedalens IF19:45

Öppen 5

3 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
353612Sture AnderssonVännäs OK19:45
245848Jenny ErikssonStöcksjö IS19:45
897411Stefan KärrlanderUmedalens IF19:45
261453Bengt Håkan LundmarkLångvikens OK19:45

Annonser