Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, lång, Örebro län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Örebro län
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 3 september 2017

D21

8 300 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
161900608Benita HanssonHagaby GoIF Örebro10:11
162780630Anette CarlssonKFUM Örebro OK10:13
1639802150Saga SanderOK Milan10:15
164920310Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro10:17
165951113Nina HallorOK Tisaren10:19
166537853Karin FägerlindCentrum OK10:21
1678201204Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:23
168822119Lovisa PerssonOK Tisaren10:25
169870221Elin VinbladHagaby GoIF Örebro10:27
1707970101Josefin ErlandssonOK Milan10:29
171880401Karin PerssonHagaby GoIF Örebro10:31
1729890206Lisa WesterbergOK Milan10:33
173930409Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro10:35

H21

11 100 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
759707100Jakob FranssonOK Milan09:58
61910727Erik FernlundOK Tisaren10:00
62850515Johan PerssonHagaby GoIF Örebro10:02
637880418Johan AronssonOK Tisaren10:04
649970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:06
65870308Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro10:08
668070706Filip JacobssonOK Tisaren10:10
67791020Magnus PalmKFUM Örebro OK10:12
68890304Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro10:14
69502902Mikael PihelOK Tisaren10:16
70504211Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:18
71940226Erik LindgrenOK Tisaren10:20
72880922Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro10:22
738000007Anton HallorOK Tisaren10:24
74770611Oskar ArleboKFUM Örebro OK10:26

D20

5 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9702100Johanna HenrikssonOK Tisaren10:00

D18

5 200 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340985Sofia TroedssonOK Milan09:59
9000805Elin SchagerströmGarphyttans IF10:01
9990531Anna HallménOK Tisaren10:03
2058768Carolina ErikssonOK Milan10:05
9101410Johanna SärnbrinkOK Tisaren10:07

H18

6 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9991228Jonathan GustafssonKFUM Örebro OK10:28
990812Emil AlpbergAlmby IK10:30
344195Filip ÖrnKFUM Örebro OK10:32

D16

4 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9020325Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK10:29
9010519Lisa HallménOK Tisaren10:31
9020511Sofie FranzénAlmby IK10:33

H16

5 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK09:59
611012Johan AlpbergAlmby IK10:01
1470508David MårtenssonGarphyttans IF10:03
7010922William SeguraKFUM Örebro OK10:07
1040610Oscar IngvarssonLindebygdens OK10:09
1020817Valter PetterssonOK Tisaren10:11
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK10:15
1222441Johannes GreenAlmby IK10:17
441561Nils SchagerströmGarphyttans IF10:19

D14

4 200 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444761Signe SchagerströmGarphyttans IF10:30
888704Sanna SanderOK Milan10:32
9031009Sofie BodinAlmby IK10:34
9040208Amanda SjödinOK Tisaren10:38
451124Julia BergKFUM Örebro OK10:40
2095118Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro10:42
8150203Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF10:46
8030425Karin LindgrenKFUM Örebro OK10:48
1222442Sofia GreenAlmby IK10:50

H14

4 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7030114Gustav AskrothKFUM Örebro OK09:58
9030124Jonatan KraftAlmby IK10:00
1040821Noel HelmerssonOK Tisaren10:04
9040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK10:06
1222443Jonatan GreenAlmby IK10:08
9041027Emil LarssonOK Tisaren10:12
2058769Anton ErikssonOK Milan10:14
9031215Henrik FranzénAlmby IK10:16
7933820Anton KruseKFUM Örebro OK10:20
2058770Oliver PetterssonOK Milan10:22

D12

3 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4819060713Julia GustafssonKFUM Örebro OK10:29
4832065342Hedda JohanssonLindebygdens OK10:33
4842095109Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro10:35
485450023Johanna BergKFUM Örebro OK10:37
487352087Penny HaglundLindebygdens OK10:41
488600410Elsa GustafssonOK Tylöskog10:43
4897207635Nelly MårtenssonGarphyttans IF10:45
491417698Emelie DjerfGarphyttans IF10:49

H12

3 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2712058878Lukas FogelHagaby GoIF Örebro09:59
272449669Måns BergqvistGarphyttans IF10:01
273448313Edvin HalldinKFUM Örebro OK10:03
2751060520Robin HelmerssonOK Tisaren10:07
2769051027Daniel KraftAlmby IK10:09
277449039Viktor JonhedKFUM Örebro OK10:11
2798060929Viggo HolmbergOK Tylöskog10:15
280450677Rasmus DoeringGarphyttans IF10:17
2819050207Olle MalmKFUM Örebro OK10:19
2838000317Alfred SjödinOK Tisaren10:23

D10

2 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119664Hanna HanssonAskersunds OK10:30
446031Emma SeguraKFUM Örebro OK10:32
9102607Maja SjödinOK Tisaren10:34
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:36
2048684Astrid KraftAlmby IK10:42
302608Cecilia ErikssonOK Milan10:44
7675057Ella KruseKFUM Örebro OK10:48
2062713Wilma WikströmFellingsbro GOIF10:50
2067111Elin DoeringGarphyttans IF10:52

H10

2 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9102608Philip SjödinOK Tisaren10:00
2072746Ted NilssonKFUM Örebro OK10:02
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK10:04
449664Fabian BergqvistGarphyttans IF10:08
227083Mikael GustafssonHällefors OK10:10
17331Albin ReteliusLindebygdens OK10:12
2088282Oscar KristofferssonAlmby IK10:16
9672008Melker CarlssonKFUM Örebro OK10:18
340651Rasmus LindebergLindebygdens OK10:20
435837Oliver ArnessonLindebygdens OK10:24

H35

8 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43551Calle OlssonKFUM Örebro OK10:01

D40

5 200 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
530074Maria AskrothKFUM Örebro OK10:45
19145Malin WiklundAlmby IK10:47
451149Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK10:49
2075443Ingela PetterssonOK Milan10:51
1973807Malin HalldinKFUM Örebro OK10:53
19149Anna BogrenHagaby GoIF Örebro10:55
761206Jenny JohanssonKFUM Örebro OK10:57

H40

7 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7501261Niklas DoeringGarphyttans IF10:21
741130Magnus PerssonOK Tisaren10:23
740130Henrik AskrothKFUM Örebro OK10:25
9770114Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro10:27
9701223Tomas HallménOK Tisaren10:29
9740212Anders HaglundOK Milan10:31
441705Henrik HellborgCentrum OK10:33
9730625Dan LarssonOK Tisaren10:35
16145Lars JonhedKFUM Örebro OK10:37

D45

4 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9702258Karin AnderssonOK Tisaren10:40
9412075Camilla KruseKFUM Örebro OK10:42
421871Kristina PetterssonHagaby GoIF Örebro10:44
42887Ulrika SanderOK Milan10:46

H45

6 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720500Stefan AronssonKFUM Örebro OK10:00
8040720Mickael GöranssonAlmby IK10:02
448815Mats ErikssonHagaby GoIF Örebro10:04
8210868Leif KrügerGarphyttans IF10:06
710430Pontus HalldinKFUM Örebro OK10:08
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren10:10
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro10:12
46762Per GustafssonHällefors OK10:14
502905Joakim DahlbergAlmby IK10:16
9060191Christer AlmHagaby GoIF Örebro10:18

D50

4 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43998Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro10:09
202327Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro10:11
443750Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK10:13
640200Anne BodinAlmby IK10:15
202314Anette ForssGarphyttans IF10:17
13891Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro10:19
306517Laila HallménOK Tisaren10:21
9670712Yvonne FranzénAlmby IK10:23

H50

6 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431142Gustaf SomeliusVisborgs OK10:18
1220708Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro10:20
8154620Fredrik NilssonKFUM Örebro OK10:22
451335Anders LarssonAlmby IK10:24
8627850Anders ErikssonOK Milan10:26
670202Jonas PetterssonOK Tisaren10:28
28093Lars SchagerströmGarphyttans IF10:30
423474Kenneth KarlssonAskersunds OK10:32
245975Niklas SanderOK Milan10:34

D55

4 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1960503Gunilla SandströmAlmby IK10:29
590729Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro10:31
7590626Lena JanssonGarphyttans IF10:33

H55

5 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600314Reinert HallorOK Tisaren10:20
9611012Björn AlpbergAlmby IK10:22
1196009Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan10:24
229921Thomas PerssonOK Tisaren10:26
9590419Håkan SvenssonAlmby IK10:28
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan10:30
17328Göran AttåsOK Tisaren10:32
9590227Mats CarlsvärdAlmby IK10:34

D60

3 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17306Barbro IsakssonOK Tisaren10:10
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK10:14
13855Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro10:18

H60

5 200 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
530729Mats HastadFellingsbro GOIF10:15
9530822Lars ÖstlinOK Milan10:17
540216Nils-Olof BodinAlmby IK10:19
560514Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro10:21
682420Jens TörnmarckAskersunds OK10:23
417380Bo EngborgHällefors OK10:25
443756Roland NotstamArboga OK10:27
2075499Stefan ÖbergOK Milan10:29
216534Bo DavidssonSolna OK10:31
246645Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro10:33
682416Tomas OlaussonAskersunds OK10:35
46775Åke SundinHällefors OK10:37
1957611Bo MagnussonKFUM Örebro OK10:39

H65

4 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
519155Per-Åke HullAlmby IK10:16
510821Anders RobertssonAlmby IK10:18
1399757Åke MossbergOK Milan10:20
510510Göran AnderssonOK Tylöskog10:22
13809Göran HedbergHagaby GoIF Örebro10:24
9191509Karl-Göran WahlströmAlmby IK10:26
405444Robert LarssonHagaby GoIF Örebro10:28

D70

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095442Maud MossbergOK Järnbärarna10:27
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK10:31
18460Elisabeth ErikssonOK Milan10:35
17314Britt-Marie ÅbergOK Tisaren10:39

H70

4 400 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095408Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:41
439500Ingemar WidénKFUM Örebro OK10:43
9441213Lennart LundhOK Tisaren10:45
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:47
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog10:49
27043Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK10:51

H75

3 800 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog10:30
2095424Hjalmar NordquistOK Järnbärarna10:32
46763Johnny BrandtHällefors OK10:34
17339Kurt ÅbergOK Tisaren10:36
13834Tord LidströmHagaby GoIF Örebro10:38
18463Kjell LarssonOK Alferna10:40
2095421Ove JohanssonOK Järnbärarna10:42
46784Nils MogrenHällefors OK10:44
216441Sten SundinOK Tisaren10:46
13840Arne YngströmHagaby GoIF Örebro10:48
306598Leif HjulströmOK Milan10:50

Inskolning

1 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088599Petter BergqvistGarphyttans IF09:57:28
352082Lowa ArnessonLindebygdens OK10:13:14

U1

2 000 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450610Jonna DoeringGarphyttans IF10:08:03
340603Kasper LindebergLindebygdens OK10:12:09
27032Harald CarlssonKFUM Örebro OK10:18:36
8080703Lovisa PihelOK Tisaren10:29:29
8110119Alfred PihelOK Tisaren10:33:11
8110118Oskar PihelOK Tisaren10:33:12
340694Ingrid ArnessonLindebygdens OK10:34:44
25019Petersson JuliaLindebygdens OK10:43:57
352081Johnson OliverLindebygdens OK10:44:57

U2

2 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1415350Elin DjerfGarphyttans IF10:03:39
1220722Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro10:09:25
205065Sofia HalldinKFUM Örebro OK10:11:39
9609281Rasmus KruseKFUM Örebro OK10:11:40
2101511Petersson LudwigLindebygdens OK10:42:49
1222446Noomi GreenAlmby IK

Öppen Motion 1

2 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449686Isak FredrikssonGarphyttans IF10:28:13
449677Joel FredrikssonGarphyttans IF10:28:16

Öppen Motion 2

4 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352085Maria AngbergLindebygdens OK10:48:08

Öppen Motion 3

3 200 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306595Eva KorkeakoskiOK Milan09:50:55
306025Segura YvesKlubblös09:54:08
449647Lillvor NordströmKFUM Örebro OK10:01:41
402940Catrine StoltOK Milan10:10:43
306534Hedlund AlexanderKlubblös10:12:26
263315Olle ArnessonLindebygdens OK10:16:12
25023Helena LöfKFUM Örebro OK10:17:18
2095132Maria BergHagaby GoIF Örebro10:29:44
427943Ring Eriksson EmmaHagaby GoIF Örebro10:32:06
2067161Göran FredrikssonGarphyttans IF10:32:17
449685Christina FredrikssonGarphyttans IF10:37:31

Öppen Motion 5

3 700 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449038Anette ForsbergKFUM Örebro OK09:51:56
730314Björn BergqvistGarphyttans IF10:08:04
428901Eva LindgrenKFUM Örebro OK10:10:51
42982Jessica KorkeakoskiOK Milan10:12:04
25809Leif ErikssonOK Tisaren10:18:42
1470458Jonas ÖrnKFUM Örebro OK10:35:10
1840927Annika LarssonKFUM Örebro OK10:47:18

Öppen Motion 6

5 900 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209602Cecilia KarlssonGarphyttans IF10:00:09
1181174Mattias GustafssonIF Start10:02:58
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK10:58:06

Öppen Motion 7

3 300 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421701Lars BroströmDegerfors OK09:30:12
2095431Karin ÖstlinOK Milan09:34:20
43542Tony CarlssonKFUM Örebro OK09:44:46
7500809Maja-Stina GustavssonOK Roxen09:45:22
999903Lars KarlssonAlmby IK09:45:55
20118Karin SärnbrinkOK Tisaren09:47:09
302680Ella NordströmKils OK09:57:05
9001117Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro09:57:07
7490715Per GustavssonOK Roxen09:58:04
409463Valter FallAlmby IK09:59:54
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog10:00:49
16027Inga HolmströmOK Milan10:03:50
571230Mikael ÅhlundAlmby IK10:07:24
352083Jonsson JörgenKlubblös10:11:04
601117Åke StridAlmby IK10:11:09
7510903Mona HullAlmby IK10:13:07
9890306Filip SöderlundOK Milan10:13:53
2087479Annica KristofferssonAlmby IK10:16:04
16028Jörgen HolmströmOK Milan10:18:08
1222440Stefan GreenAlmby IK10:26:00
2095416Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:28:03
1430827Runo JohanssonKristinehamns OK10:33:48
1430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK10:35:26
1470567Lotta LarssonSmedjebackens OK10:39:11
2059004Agneta HasselkvistOK Milan10:40:19
16107Lars ArleboKFUM Örebro OK10:44:16
16005Sven JacobsonOK Milan10:47:33
7475251Robert KruseKFUM Örebro OK11:05:42

Öppen Motion 8

4 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8040514Niklas EriksenAlmby IK09:37:27
16134Annica MagnussonKFUM Örebro OK09:53:53
502910Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro09:55:19
850419Helena AnderssonOK Tisaren10:13:10
246045Håkan LibergOK Milan10:15:53
1470527Patrik GustafssonSmedjebackens OK10:44:37

Öppen Motion9

7 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306378Henrik NordKFUM Örebro OK09:44:41
444681Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro10:13:13
340983Hans LibergOK Milan10:20:00

D21 Kort

5 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
919102Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro10:10
27364Therese KorkeakoskiOK Milan10:12

Annonser