Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Örebro län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Örebro län
Arrangörsorganisationer: Hällefors OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: fredag 8 september 2017

D21

6 320 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin ErlandssonOK Milan21:10
Saga SanderOK Milan21:13
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro21:16
Jessica NilssonOK Milan21:19
Karin FägerlindCentrum OK21:22
Lisa WesterbergOK Milan21:25

H21

7 750 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Calle OlssonKFUM Örebro OK21:12
Oskar ArleboKFUM Örebro OK21:15
Per KarlssonOK Tylöskog21:18
Martin FagerlundKFUM Örebro OK21:21
Erik LindgrenOK Tisaren21:24
Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro21:27
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK21:30
Anton HallorOK Tisaren21:33

D16

3 590 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK21:10

H16

4 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus MalmKFUM Örebro OK21:19
Johannes GreenAlmby IK21:22
David MårtenssonGarphyttans IF21:25
William SeguraKFUM Örebro OK21:28
Valter PetterssonOK Tisaren21:31

D14

2 730 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia GreenAlmby IK21:05
Julia BergKFUM Örebro OK21:11
Karin LindgrenKFUM Örebro OK21:17
Sofie BodinAlmby IK21:20

H14

2 730 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonatan GreenAlmby IK21:13
Emil LarssonOK Tisaren21:16
Anton KruseKFUM Örebro OK21:19
Noel HelmerssonOK Tisaren21:25
Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:31

D12

2 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna BergKFUM Örebro OK21:03
Julia GustafssonKFUM Örebro OK21:09
Nelly MårtenssonGarphyttans IF21:15
Elsa GustafssonOK Tylöskog21:18

H12

2 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor JonhedKFUM Örebro OK21:05
Rasmus DoeringGarphyttans IF21:08
Måns BergqvistGarphyttans IF21:14
Robin HelmerssonOK Tisaren21:17
Daniel KraftAlmby IK21:20
Olle MalmKFUM Örebro OK21:23

D10

1 470 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa ThybeckLindebygdens OK21:03
Elin DoeringGarphyttans IF21:06
Selma JonssonHällefors OK21:09

H10

1 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fabian BergqvistGarphyttans IF21:05
Axel ThybeckLindebygdens OK21:11

H40

5 690 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HellborgCentrum OK21:11
Dan LarssonOK Tisaren21:14
Lars JonhedKFUM Örebro OK21:17
Magnus PerssonOK Tisaren21:20

H45

4 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer AlmHagaby GoIF Örebro21:01
Per NordahlDomnarvets GOIF21:04
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro21:07
Joakim DahlbergAlmby IK21:10

D50

3 370 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika BrodinLindebygdens OK21:20
Anne BodinAlmby IK21:23
Anna-Maria BackrydLindebygdens OK21:26

H50

4 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SkymbergKFUM Örebro OK21:14
Hans MandahlÖstra Almby FK21:17
Jonas PetterssonOK Tisaren21:20
Patrik ThybeckLindebygdens OK21:23

H55

4 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HallorLindebygdens OK21:00
Anders LarssonHagaby GoIF Örebro21:03
Björn AlpbergAlmby IK21:06
Klas ThybeckLindebygdens OK21:09
Jonas KarlssonOK Tylöskog21:12
Jan-Åke IsraelssonOK Milan21:15

H60

3 590 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro21:15
Bo DavidssonSolna OK21:18
Henry VestergårdAlmby IK21:21

D70

2 180 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maud MossbergOK Järnbärarna21:02

H70

3 370 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart LundhOK Tisaren21:01
Håkan MossbergOK Järnbärarna21:04
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK21:07
Lennart LindgrenOK Järnbärarna21:10

H75

3 370 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne YngströmHagaby GoIF Örebro21:00
Ulf T. HallbergAlmby IK21:03
Ove JohanssonOK Järnbärarna21:06
Kurt ÅbergOK Tisaren21:09
Gert IngvarssonLindebygdens OK21:12
Stig IsraelssonOK Tylöskog21:15
Hjalmar NordquistOK Järnbärarna21:18

Öppen motion 1

1 470 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alba BrandtHällefors OK21:09:01
Emma SeguraKFUM Örebro OK21:11:55

Öppen motion 5

2 730 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas DoeringGarphyttans IF21:00:00
Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro21:05:08
Stina NordahlDomnarvets GOIF21:05:45
Björn BergqvistGarphyttans IF21:13:23
Camilla KruseKFUM Örebro OK21:18:41

Öppen motion 7

3 370 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell GustafssonOK Järnbärarna21:10:03
Filip SöderlundOK Milan21:16:34

Öppen motion 9

6 320 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tom KorkeakoskiOK Milan21:29:01
Therese KorkeakoskiOK Milan21:29:03

Annonser