Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Dubbelfajten (nationell individuell tävling)

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelfajten (nationell individuell tävling)
Arrangörsorganisationer: Garphyttans IF / Örebro Läns OF
Datum: lördag 30 september 2017

D21

4 970 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
870221Elin VinbladHagaby GoIF Örebro09:58:53
888706Marika LindahlOK Milan10:01:56
27364Therese KorkeakoskiOK Milan10:30:01
822119Lovisa PerssonOK Tisaren10:56:55

H21

5 500 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9850109Tomas DehlinOK Tisaren10:13:11
7701112Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK10:15:21
880922Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro10:16:59
9970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:33:54
446020Erik GöthlinKFUM Örebro OK10:48:54
7890325Johan CelanderKöping-Kolsva OK10:50:54
747500Thomas EkKöping-Kolsva OK10:52:54
9770114Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro10:54:01
2089402Patrich KungGarphyttans IF11:06:44
502910Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro11:07:54
9900609Adam NymanCentrum OK11:17:21
2060722Martin FagerlundKFUM Örebro OK11:22:55
7201152Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:26:54
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK11:27:55
260659Colin Mc IntyreOK Tyr11:42:56

D40

4 150 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1721217Marie LindbladOK Djerf10:10:55
344300Cecilia SvedinKFUM Örebro OK10:25:54
19149Anna BogrenHagaby GoIF Örebro11:56:55

H45

4 770 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
711116Tomas L KarlssonLindebygdens OK10:02:57
680226Per-Ola ThuressonOK Tylöskog

D50

3 670 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246029Ing-Marie LindahlOK Milan10:01:57
640200Anne BodinAlmby IK10:18:56
443750Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK11:12:59

H50

4 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2065304Bengt WisénLindebygdens OK10:06:05
630826Tomas VidfeltLindebygdens OK10:55:54
423474Kenneth KarlssonAskersunds OK11:07:56
443756Roland NotstamArboga OK11:10:45
7640113Lars NymanKristinehamns OK11:13:53
7205396Mats R JohanssonMotala AIF OL11:47:12
9611012Björn AlpbergAlmby IK11:55:56

H60

3 960 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077378Lage JonssonLindebygdens OK10:04:43
2075499Stefan ÖbergOK Milan10:08:06
540216Nils-Olof BodinAlmby IK10:16:56
9530822Lars ÖstlinOK Milan10:19:59
247544Bengt JohanssonOK Skogshjortarna10:35:54
343591Henry VestergårdAlmby IK11:20:26

D70

2 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK10:30:25

Inskolning

1 410 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2112218Jonathan FrohmanOK Letstigen09:50:30
302680Lowa ArnessonLindebygdens OK09:57:51
229384Svante JorstigKFUM Örebro OK10:01:44
2067120Inga EliassonGarphyttans IF10:07:33
2067174Tom ValjusLidingö10:08:11
216406Ellen HallonqvistAlmby IK10:12:08
2088629Love VelanderSurahammars SOK10:19:27
2067108Sune IsakssonAlmby IK10:34:45
2048657Tuwe WidmarkAlmby IK10:48:19
404220Nellie HolmqvistGarphyttans IF11:03:09
452683Sigrid JanegrenKFUM Örebro OK11:10:20
448891Wilmer AhltunAlmby IK11:14:18
449035Kristoffer AtterlingGarphyttans IF11:30:57
9110727Ebba VestmanAlmby IK

U1

2 660 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25022Kevin JohnsonLindebygdens OK09:56:26
340694Ingrid ArnessonLindebygdens OK09:56:28
27032Harald CarlssonKFUM Örebro OK10:05:52
1110208Elliot RunestavAlmby IK10:13:37
16908Marcelo Henriksson RibeiroOK Djerf10:21:27
1830523Alfred KallinGarphyttans IF10:40:35
2122030Elwin KungGarphyttans IF11:06:40
450610Jonna DoeringGarphyttans IF11:13:35
448321Iben AlvbrantGarphyttans IF11:13:38
2067119Moa HellgrenGarphyttans IF11:13:46

U2

2 720 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343563Erik HallonqvistAlmby IK10:11:19
1100609Lin PelanderOK Djerf10:19:15
1220722Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro10:34:22
9090512Julia VestmanAlmby IK10:34:35
8060514Nils KallinGarphyttans IF10:35:42
1415350Elin DjerfGarphyttans IF10:42:35
2095115Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf11:31:53
2067177Anni KlemedssonGarphyttans IF11:49:00

Öppen motion 1

2 660 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17012Samuel ErikssonOK Letstigen10:05:05

Öppen motion 3

3 050 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2067115Birgitte ThaningGarphyttans IF09:57:31
449692Marius DahlbergGarphyttans IF09:57:44
2067107Yves Segura- -10:01:05
409452Per SkogslundAlmby IK10:04:32
2115475Sandra ValjusIFK Lidingö SOK10:08:01
2115483Pasi ValjusIFK Lidingö SOK10:08:03
306595Eva KorkeakoskiOK Milan10:09:03
343597Jonas RunestavAlmby IK10:13:38
17911171791117Lars ThaningGarphyttans IF10:15:59
2067162Nina PasanenOK Djerf10:16:24
1030708Linn BrostenAlmby IK10:20:01
2067138Melvin FörshagenOK Djerf10:20:11
2067179Jimmy JonssonLindesberg10:32:31
2104126Emma LiliegrenOK Djerf10:42:00
2112314Karin LundbladOK Djerf10:46:43
1120809Sofia RunestavAlmby IK11:09:53
302608Cecilia ErikssonOK Milan11:22:44
243704Catharina ModOK Milan11:22:45
2089403Loveli KungGarphyttans IF

Öppen motion 5

3 590 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306025Sara FredrikssonKFUM Örebro OK10:01:06
248475Bo WinqvistOK Djerf10:05:35
438157Kenneth HagströmOK Letstigen10:05:48
7710213Sofia ErlandssonOK Milan10:08:53
1828282Erik ÖjeboKFUM Örebro OK10:10:07
1220708Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro10:34:26
2119903Robert Vallée- -10:47:16
37685Maria ValléeOK Djerf10:47:18
216427Henrik ToressonOK Tisaren10:48:46
29757Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro10:52:58
450253Anders WahlströmOK Djerf10:53:43
9751216Oscar ForsbergKFUM Örebro OK11:03:48
2059030Anna WrammertKFUM Örebro OK11:08:20
263320Olle ArnessonLindebygdens OK11:12:37
435842Gert IngvarssonLindebygdens OK11:13:57
36354Ulrika HallonqvistAlmby IK11:14:55
9090514Robert VestmanAlmby IK11:30:21

Öppen motion 7

3 050 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog09:49:43
421701Lars BroströmDegerfors OK09:58:29
1947081Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:00:33
449647Lillvor NordströmKFUM Örebro OK10:00:44
2106194Johan PetriOK Djerf10:02:40
1960503Gunilla SandströmAlmby IK10:03:04
449540Johanna NordströmKFUM Örebro OK10:04:09
571230Mikael ÅhlundAlmby IK10:05:58
1211121Daniel ErikssonKFUM Örebro OK10:09:07
1957611Bo MagnussonKFUM Örebro OK10:11:08
439500Ingemar WidénKFUM Örebro OK10:12:05
16134Annica MagnussonKFUM Örebro OK10:12:51
881337Stefan KarlssonOK Kåre10:13:59
2095431Karin ÖstlinOK Milan10:15:53
13855Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro10:20:35
405444Robert LarssonHagaby GoIF Örebro10:23:15
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog10:23:38
12198Tomas DömstedtOK Letstigen10:29:59
2087489Peter KristofferssonAlmby IK10:31:13
2067109Görgen Jonsson- -10:32:36
246045Håkan LibergOK Milan10:35:14
42887Ulrika SanderOK Milan10:46:34
2115554Leif ToressonOK Tisaren10:48:43
2075443Ingela PetterssonOK Milan11:10:28
342555Kirsty Mc IntyreOK Tyr11:23:35
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK12:03:47

Öppen motion 8

5 010 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9441213Lennart LundhOK Tisaren09:46:59
780630Anette CarlssonKFUM Örebro OK10:04:20
13925Cristoffer StockmanKFUM Örebro OK10:11:14
9031215Henrik FranzénAlmby IK10:15:05
2109113Petter WikströmOK Tisaren10:22:20
8040514Niklas EriksenAlmby IK10:22:47
444681Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro10:24:00
7202755Fredrik CampbellAlmby IK10:24:56
9802152Saga SanderOK Milan10:26:11
340983Hans LibergOK Milan10:34:33
9670712Yvonne FranzénAlmby IK10:38:25
710609Michael WennblomHagaby GoIF Örebro10:39:02
245975Niklas SanderOK Milan10:40:19
700814Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro10:43:05
975346Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK10:46:25
1222440Stefan GreenAlmby IK10:58:05
1040610Oscar IngvarssonLindebygdens OK11:14:07
2058869Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro11:22:40
720500Stefan AronssonKFUM Örebro OK11:23:53
16119Emma VictorinKFUM Örebro OK11:36:56
2115403Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro11:40:58
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:47:34

Annonser

Mila