Startlista för SM, medel, final

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel, final
Arrangörsorganisationer: OK Tisaren / Örebro Läns OF
Datum: lördag 23 september 2017

H21 Final A

6 230 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna13:00
52Martin DjerfIK Hakarpspojkarna13:02
53Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna13:04
54Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF13:06
55Kalle BergmanOK Ravinen13:08
56Martin AhlbergerHestra IF13:10
57Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna13:12
58Anton JohanssonOK Orion13:14
59Mathias HallménOK Denseln13:16
60Artem PanchenkoIFK Mora OK13:18
61Oskar DanielsAttunda OK13:20
62Jens RönnolsJärla Orientering13:22
63Anton SjökvistStora Tuna OK13:24
64Jens WängdahlNyköpings OK13:26
65Roman RyapolovIFK Mora OK13:28
66Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna13:30
67Petter ErikssonÄrla IF13:32
68Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF13:34
69Henrik JonssonÄrla IF13:36
70Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad13:38
71Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro13:40
72Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF13:42
73Jonas PilbladIFK Göteborg13:44
74Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF13:46
75Emil GranqvistOK Ravinen13:48
76Oskar SjöbergOK Linné13:50
77Emil AnderssonÄrla IF13:52
78Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK13:54
79Daniel AttåsOK Tisaren13:56
80Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad13:58
81William LindMalungs OK Skogsmårdarna14:00
82Karl WalheimÄrla IF14:02
83Rassmus AnderssonOK Linné14:04
84Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF14:06
85Gustav BergmanOK Ravinen14:08
86Albin RidefeltOK Linné14:10
87Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF14:12
88Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:14
89Emil SvenskStora Tuna OK14:16
90Johan RunessonOK Vivill14:18
91Max Peter BejmerIFK Göteborg14:20
92Joakim SvenskStora Tuna OK14:22

H21 Final B

5 070 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Pontus PeterssonOK Orion08:30
402Filip WadstenOK Landehof08:32
403Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK08:34
404Rudolfs ZernisÄrla IF08:36
405Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna08:38
406Assar HellströmOK Ravinen08:40
407Magnus GlänneforsTullinge SK08:42
408Hans PerssonIFK Umeå08:44
409Patrik KarlssonVäxjö OK08:46
410Olof SandgrenOK Orion08:48
411Martin JanssonOK Rodhen08:50
412Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna08:52
413Robbin KantarpÄrla IF08:54
414Markus HederskogIK Hakarpspojkarna08:56
415Albin AnderssonMarkbygdens OK08:58
416Lukas PetersonIFK Umeå09:00
417Anders HedbergGöteborg-Majorna OK09:02
418Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna09:04
419Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering09:06
420Erik LindgrenOK Tisaren09:08
421Oskar LundqvistOK Orion09:10
422Axel WrådheAttunda OK09:12
423Erik BlomgrenStora Tuna OK09:14
424Christian TingströmGöteborg-Majorna OK09:16
425Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK09:18
426Göran WinbladRehns BK09:20
427Josef NordlundOK Linné09:22
428Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK09:24
429Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna09:26
430Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad09:28
431Simon HedlundÄrla IF09:30
432Jan TroengOK Linné09:32
433Filip GrahnHestra IF09:34
434Jakob AnderssonOK Linné09:36
435Algirdas BartkeviciusOK Denseln09:38
436Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad09:40
437Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna09:42
438Erik AnderssonOK Orion09:44
439Erik ClassonOK Orinto09:46
440Fredrik EdénIFK Göteborg09:48
441David LingforsOK Linné09:50
442Olle BoströmJärla Orientering09:52
443Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna09:54

H21 Final C

4 950 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444Martin HederskogIFK Umeå08:31
445Anders HedmanIFK Lidingö SOK08:33
446Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna08:35
447Linus LarssonOK Kåre08:37
448Kristian DahlströmIFK Mora OK08:39
449Andreas HallJärla Orientering08:41
450Timo MähönenIFK Lidingö SOK08:43
451Fredrik AhnlénOK Hammaren08:45
452Erik MartinssonLinköpings OK08:47
453Fredrik IngelssonRehns BK08:49
454Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna08:51
455Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF08:53
456Karl EngesAttunda OK08:55
457Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna08:57
458Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK08:59
459Erik PetterssonOK Denseln09:01
460Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK09:03
461Emil ÅbergOK Kåre09:05
462Erik LindOK Linné09:07
463Per CarlborgLinköpings OK09:09
464Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna09:11
465Marcus BerggrenNyköpings OK09:13
466Joakim IngelssonOK Hammaren09:15
467Pontus KarlssonMarkbygdens OK09:17
468Oscar VångellÄrla IF09:19
469Simon LundinFinspångs SOK09:21
470Arvid VågIFK Göteborg09:23
471Niklas AldénOK Linné09:25
472Tommy LindbergOK Roslagen09:27
473Jacob LindstamOK Ravinen09:29
474Johan SöderlundOK Tyr09:31
475Love BerzellOK Ravinen09:33
476Daniel RoosAttunda OK09:35
477Heino OllinSävedalens AIK09:37
478Philip PerssonOK Orion09:39
479Per EklöfOK Milan09:41
480Johan TörnrothHestra IF09:43
481Jonas MerzGöteborg-Majorna OK09:45
482Linus RappIFK Mora OK09:47
483Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna09:49
484Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK09:51

H21 Final D

4 770 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
485Emil ØbroOK Orion08:30
486Liutauras BileviciusOK Roslagen08:32
487Markus LarssonHestra IF08:34
488Filip IvarssonOK Hammaren08:36
489Viktor AntonssonEksjö SOK08:38
490Anders JanssonTäby OK08:40
491Fredrik WennermarkOK Skogsfalken08:42
492Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK08:44
493Henrik EklundVäxjö OK08:46
494Kevin StåhlOK Hammaren08:48
495Johan LindahlTäby OK08:50
496Josh BeechOK Södertörn08:52
497Jakob WahlGöteborg-Majorna OK08:54
498Joar SvartholmBergnäsets AIK08:56
499Markus LangStora Tuna OK08:58
500Albin BergkvistOK Kåre09:00
501Sixten WalheimOK Rodhen09:02
502Anders HåkanssonOK Kåre09:04
503Olof ErikssonOK Linné09:06
504Jonathan RosendahlÄrla IF09:08
505Jesper SjögrenHestra IF09:10
506Victor BergstrandLinköpings OK09:12
507Anton HanssonIK Hakarpspojkarna09:14
508Victor FlingmarkUddevalla OK09:16
509Anders AxlingSundsvalls OK09:18
510Emil KaleredOK Denseln09:20
511Joel LännevallOK Roslagen09:22
512Mikael AnderssonOK Kolmården09:24
513Niclas TjernlundSkåneslättens OL09:26
514Simon AnderssonOK Rodhen09:28
515Halvor Eid NielsenÄrla IF09:30
516Oskar MalmbergIFK Umeå09:32
517Linus LandergrenHestra IF09:34
518Joel SjölanderIFK Umeå09:36
519Benjamin EdlundHestra IF09:38
520Andreas BerganderEksjö SOK09:40
521William PommerStora Tuna OK09:42
522Patrik LindÄrla IF09:44
523Jonas AnderssonStora Tuna OK09:46
524Anton SundgrenLånghundra IF09:48
525Markus AdolfssonTullinge SK09:50
526Jonas LundgrenLinköpings OK09:52

H21 Final E

4 770 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
527Oskar LeinonenOK Kolmården08:31
528Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna08:33
529Edvin SmedbergOK Skogsfalken08:35
530Olle KaleredOK Denseln08:37
531Jon AnderssonIFK Umeå08:39
532Johan HögstrandIFK Göteborg08:41
533Thomas PetterssonAttunda OK08:43
534Ludvig ErikssonKils OK08:45
535Ola MartnerOK Pan-Kristianstad08:47
536August KollbergEksjö SOK08:49
537John PerssonIFK Göteborg08:51
538Per LindmanFinspångs SOK08:53
539Torbjörn JacobssonOK Rodhen08:55
540Jerker LysellRehns BK08:57
541Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna08:59
542Henrik FröjdRehns BK09:01
543Erik ToomingasSundsvalls OK09:03
544Joel Börjesson ErikssonStorviks IF09:05
545Simon JakobssonLånghundra IF09:07
546Mattias OlofssonOK Enen09:09
547Anton GumaeliusWaxholms OK09:11
548Erik SkärbergVänersborgs SK09:13
549Erik BjörklundOK Linné09:15
550Daniel OlssonUddevalla OK09:17
551Christoffer AndersénVästerås SOK09:19
552Albin ThunbergOK Alehof09:21
553Daniel DuhlboIFK Mora OK09:23
554Christoffer JohanssonTrollhättans SOK09:25
555Henrik AnderssonBredaryds SOK09:27
556Jonas LindahlOK Milan09:29
557Maxime BonneauLinköpings OK09:31
558Mattias MårtsStora Tuna OK09:33
559Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna09:35
560Charlie StoltRehns BK09:37
561Albin SjöhedGävle OK09:39
562Tomas ReibringNyköpings OK09:41
563Magnus BjörkOK Rodhen09:43
564Jonas EngströmOK Hällen09:45
565Johan WikströmSävedalens AIK09:47
566Fredrik PerssonDomnarvets GOIF09:49
567Robert JohanssonTäby OK09:51
568Mikael AnderssonStora Tuna OK09:53
569Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad09:55
570Jefta LangerakJärfälla OK09:57
571Anders VedinSundsvalls OK09:59

D21 Final A

4 850 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Josefine KlintbergOK Ravinen13:01
2Kate MorrisonOK Linné13:03
3Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK13:05
4Magdalena OlssonStora Tuna OK13:07
5Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF13:09
6Linda TakeOK Tyr13:11
7Johanna LönnkvistTullinge SK13:13
8Kirsi NurmiIFK Göteborg13:15
9Rebecka LindbergOK Roslagen13:17
10Elsa JanssonJärla Orientering13:19
11Emma BjessmoIFK Lidingö SOK13:21
12Gunilla SvärdIF Thor13:23
13Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK13:25
14Hilda ForsgrenOK Linné13:27
15Kajsa RisbyOK Kåre13:29
16Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro13:31
17Johanna EngströmOK Hällen13:33
18Emma JohanssonDomnarvets GOIF13:35
19Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK13:37
20Lisa RisbyOK Kåre13:39
21Lina StrandGöteborg-Majorna OK13:41
22Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF13:43
23Ida LindkvistLeksands OK13:45
24Johanna ÖbergOK Linné13:47
25Ellinor TjernlundOK Tisaren13:49
26Alva OlssonLinköpings OK13:51
27Sara HagströmIFK Göteborg13:53
28Anna BachmanIFK Lidingö SOK13:55
29Ellinor ErikssonOK Tisaren13:57
30Helena KarlssonIFK Lidingö SOK13:59
31Elin MånssonIFK Göteborg14:01
32Tove AlexanderssonStora Tuna OK14:03
33Tilda JohanssonOK Orion14:05
34Anna NärhiIFK Göteborg14:07
35Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK14:09
36Josefin TjernlundOK Tisaren14:11
37Karolin OhlssonJärla Orientering14:13
38Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK14:15
39Helena BergmanOK Ravinen14:17
40Irina NybergAlfta-Ösa OK14:19

D21 Final B

4 070 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Moa SvenssonNässjö OK08:30
302Louise MarkstedtOK Södertörn08:32
303Annika BjörkOK Linné08:34
304Julia DavidssonÄrla IF08:36
305Matleena BoströmIFK Lidingö SOK08:38
306Sara LundstenSundsvalls OK08:40
307Runa FremstadGöteborg-Majorna OK08:42
308Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro08:44
309Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK08:46
310Emma BergmanOK Pan-Kristianstad08:48
311Fanny AsketunOK Roxen08:50
312Carolin SvenssonHaninge SOK08:52
313Josefine SvenssonIFK Göteborg08:54
314Maria BjörklundLeksands OK08:56
315Åsa OtterbjörkUmeå OK08:58
316Inga KazlauskaitéOK Roslagen09:00
317Pernilla OlssonSkåneslättens OL09:02
318Sanna SkoogKils OK09:04
319Louise LundgrenVäxjö OK09:06
320Elin HögstrandIFK Göteborg09:08
321Evelina WickbomVittjärvs IK09:10
322Josefine KristianssonTrollhättans SOK09:12
323Frida SandbergStora Tuna OK09:14
324Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad09:16
325Kajsa HammarströmLinköpings OK09:18
326Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad09:20
327Sara JohanssonDomnarvets GOIF09:22
328Malin Leijon LindOK Kolmården09:24
329Amanda HanssonBredaryds SOK09:26
330Johanna LindbergDomnarvets GOIF09:28
331Kristin HylanderNyköpings OK09:30
332Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna09:32
333Lisa CarlssonOK Linné09:34
334Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK09:36
335Olha PanchenkoIFK Mora OK09:38
336Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK09:40
337Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK09:42
338Linda LindkvistLeksands OK09:44
339Cecilia BrattOK Orion09:46
340Matilda AnderssonOK Kåre09:48

D21 Final C

3 920 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341Annie LennartssonSkåneslättens OL08:31
342Elinor LindelöwHärlövs IF08:33
343Alice HugossonIFK Lidingö SOK08:35
344Emma BergströmVittjärvs IK08:37
345Maria WesterÄrla IF08:39
346Helena MarkstedtOK Södertörn08:41
347Jessica NilssonOK Milan08:43
348Cecilia BerganderEksjö SOK08:45
349Angelica EngströmSkåneslättens OL08:47
350Amanda HolmgrenVittjärvs IK08:49
351Annika CarlbergSundsvalls OK08:51
352Lovisa NilssonSävedalens AIK08:53
353Erika BlixtOK Hammaren08:55
354Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad08:57
355Julia AdolfssonOK Kåre08:59
356Pim HedbergOK Pan-Kristianstad09:01
357Elin FjellströmKFUM Örebro OK09:03
358Hanna BarkegrenOK Kåre09:05
359Andrea WickbomVittjärvs IK09:07
360Ida HylanderNyköpings OK09:09
361Susanna TervoIFK Lidingö SOK09:11
362Therese KlintbergLinköpings OK09:13
363Linnea GustafssonUddevalla OK09:15
364Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF09:17
365Ida WillénFalköpings AIK OK09:19
366Linnea SundströmVittjärvs IK09:21
367Filippa JohanssonJönköpings OK09:23
368Jenny ErikssonOK Kåre09:25
369Lisa WesterbergOK Milan09:27
370Agnes LeoGöteborg-Majorna OK09:29
371Pia OlssonOK Pan-Kristianstad09:31
372Moa GustafssonUddevalla OK09:33
373Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro09:35
374Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF09:37
375Maria ArvidssonKalmar OK09:39
376Malin WidénUddevalla OK09:41
377Magdalena Van de VoordeTullinge SK09:43
378Erica PetterssonIFK Göteborg09:45
379Stina NilssonUmeå OK09:47
380Ulrika LindstamOK Linné09:49
381Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK09:51

D21 Final D

3 840 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
382Ebba PegestamOK Ravinen08:30
383Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK08:32
385Lisa AnderssonÄrla IF08:36
386Andrea SvenssonOK Tisaren08:38
387Johanna SjölundSundsvalls OK08:40
388Rebecka HoppeIF Thor08:42
390Stina GranefeltOK Tyr08:46
391Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna08:48
398Sara SjökvistJärla Orientering09:02
399Fredrika VångellLinköpings OK09:04
400Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK09:06
Rebecka HeinrupTullinge SK09:08
Signe KlintingJärla Orientering09:10
Maria MagnussonSävedalens AIK09:12
Kristin OlovssonRehns BK09:14
Elin DahlinDomnarvets GOIF09:16

H20 Final A

4 140 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Viktor WassénVänersborgs SK11:30
152Robin SalénBergnäsets AIK11:32
153Lucas SundbladEksjö SOK11:34
154Edvin CarlssonMarkbygdens OK11:36
155Lukas LundgrenVäxjö OK11:38
156Andreas UllerKils OK11:40
157Albin LillieströmOK Roxen11:42
158Simon SchusterIFK Lidingö SOK11:44
159Arvid LinderOK Hällen11:46
160Filip KarlssonIF Hagen11:48
161Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK11:50
162Johan WennermarkOK Orion11:52
163Hugo DahlbergHaninge SOK11:54
164André AnderssonOK Kåre11:56
165Henning SjökvistStora Tuna OK11:58
166Johan LenningOK Pan-Kristianstad12:00
167Mattis HallbergIK Uven12:02
168Tom CampbellOK Kolmården12:04
169Nils Hammaräng GripOK Orion12:06
170Simon LarssonOK Hällen12:08
171Olle AnderssonTullinge SK12:10
172Victor HelgessonHestra IF12:12
173Jacob ErikssonKFUM Örebro OK12:14
174Olle JosarpOK Tisaren12:16
175Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK12:18
176Ola AnderssonOK Orion12:20
177Arvid NordIK Hakarpspojkarna12:22
178Filip JacobssonOK Tisaren12:24
179Anton ForsbergLånghundra IF12:26
180Victor ImarkTullinge SK12:28
181Rickard DjerfTibro OK12:30
182Ville JohanssonOK Kolmården12:32
183Gustaf SundbüeOK Hällen12:34
184Simon HectorSnättringe SK12:36
185Otto StuhlhoferOK Landehof12:38
186Jesper SvenskStora Tuna OK12:40
187Henrik JohannessonRonneby OK12:42
188Oliwer LundbergOK Bävern12:44
189Simon WikströmOK Pan-Kristianstad12:46
190Jonas GustafssonOK Kåre12:48
191Simon ImarkTullinge SK12:50
192Isac von KrusenstiernaOK Kåre12:52

H20 FinalB

41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
641Martin StorkampSundsvalls OK08:30
642Erik OlssonGävle OK08:32
643Tim OlssonBrattås CK08:34
644Erik TuuriBergnäsets AIK08:36
645Christian RedtzerAttunda OK08:38
646Linus BacklundOK Södertörn08:40
647Rasmus MöllerArboga OK08:42
648Rasmus ArfwedsonFrölunda OL08:44
649Marcus BeckiusOK Tyr08:46
650Mårten OlssonGävle OK08:48
651Pontus ErlandssonSOK Viljan08:50
652Albin ClaessonSävedalens AIK08:52
653Jesper VikmanOK Nolaskogsarna08:54
654Måns TistadIFK Lidingö SOK08:56
655David RisbergKils OK08:58
656Per KarlssonOK Tylöskog09:00
657Adam SegerslättSkåneslättens OL09:02
658Erik NallgårdVästerås SOK09:04
659Albin AnderssonOK Ravinen09:06
660John GunnarssonSurahammars SOK09:08
661Fredrik JohanssonOK Nackhe09:10
662Adam TellsénOK Roxen09:12
663Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken09:14
664Jakob FranssonOK Milan09:16
665Loke AgmarkenHalmstad OK09:18
666Simon RuneforsVäxjö OK09:20
667Joakim SkärlénHaninge SOK09:22
668Samuel PlumppuHestra IF09:24
669Fritjof AxelssonFK Göingarna09:26
670Johan PerssonAttunda OK09:28
671Alexander WiklundFinspångs SOK09:30
672Erik ZeilonSkåneslättens OL09:32
673Oskar ÖqvistBergnäsets AIK09:34
674Martin MörsellOK Kåre09:36
675Rasmus WickbomBergnäsets AIK09:38
676Arvid ClaessonJönköpings OK09:40
677Pontus LindblomOK Roxen09:42
678Gustav ÖhgrenOK Kåre09:44
680Johan HagströmerOK Klemmingen09:48
681Rasmus LundbergOK Bävern09:50
682Tuve MöllerOK Linné09:52

H20 Final C

3 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
683Rasmus Møller JessOK Linné08:31
684Philip EdvardssonEksjö SOK08:33
685Johannes RidefeltOK Linné08:35
686Andreas PerssonOK Hammaren08:37
687Isak PrellnerSkåneslättens OL08:39
688Jesper LindströmIF Hagen08:41
689Johan RydingÄrla IF08:43
690Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF08:45
691Albin HenryssonKarlskrona SOK08:47

D20 Final A

3 440 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Elin JohanssonFinspångs SOK11:31
102Alice AronengHestra IF11:33
103Ronja BjörklundOK Kåre11:35
104Jonna JungåkerSundsvalls OK11:37
105Klara YngvessonUmeå OK11:39
106Agnes WesterbergOK Roxen11:41
107Johanna HagströmFalköpings AIK OK11:43
108Jonna ForsVästerås SOK11:45
109Maria ErikssonEds SK11:47
110Tone AlbrektssonOK Ravinen11:49
111Myrra CarlssonOK Orion11:51
112Emma NilssonOK Tranan11:53
113Emma HelmerssonVästerås SOK11:55
114Saga SanderOK Milan11:57
115Emma PetterssonOK Roxen11:59
116Amanda BerggrenTullinge SK12:01
117Erica EdmanRehns BK12:03
118Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad12:05
119Lisa JohanssonOK Tranan12:07
120Elvira BjörklundTrollhättans SOK12:09
121Emma HagrotTäby OK12:11
122Elin PetterssonIFK Göteborg12:13
123Gabriella S BerganderEksjö SOK12:15
124Hanna HugossonSundsvalls OK12:17
125Matilda ErikssonOK Kåre12:19
126Josefin ErlandssonOK Milan12:21
127Sandra NäslundVästerås SOK12:23
128Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna12:25
129Rebecca WaldenfjordOK Ravinen12:27
130Emma DjerfLerums SOK12:29
131Sanna FastEksjö SOK12:31
132Hanna HänströmOK Ravinen12:33
133Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna12:35
134Sara KindlundOK Tranan12:37
135Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF12:39
136Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:41
137Line CederbergOK Pan-Kristianstad12:43
138Stina NordinSundsvalls OK12:45
139Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK12:47
140Linnéa GolsäterEksjö SOK12:49

D20 Final B

3 270 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Chantelle HesselbergOK Hällen08:30
602Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna08:32
603Johanna HenrikssonOK Tisaren08:34
604Elin FältmanLeksands OK08:36
605Anna KarlströmOK Linné08:38
606Emma KindbomIF Hagen08:40
607Elin LundqvistOK Orion08:42
608Kajsa MattssonOK Kåre08:44
609Erica ErikssonHjärnarps OL08:46
610Elsa AnderssonBredaryds SOK08:48
611Malin NymanOK Tyr08:50
612Lova EvebornOK Roxen08:52
613Elin JohanssonForsa OK08:54
614Karin HagwallLunds OK08:56
615Stina ErikssonJönköpings OK08:58
616Tova OlssonIK Hakarpspojkarna09:00
617Frida JunegardTullinge SK09:02
618Moa HanssonBredaryds SOK09:04
619Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna09:06
620Ellen BromanOK Roslagen09:08
621Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF09:10

H18 Final A

3 940 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:00
252Olof LjunggrenLinköpings OK10:02
253Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna10:04
254Daniel BogrenIF Hagen10:06
255Emil KarlssonHestra IF10:08
256Eskil TryggöTrollhättans SOK10:10
257Axel HalvarssonKarlskrona SOK10:12
258Axel ElmbladBredaryds SOK10:14
259Hugo SetthagenOK Tranan10:16
260Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK10:18
261Emil PetterssonKarlskrona SOK10:20
262Marcus CarlssonIF Hagen10:22
263Oscar JohanssonKarlskrona SOK10:24
264Filip TrofastBredaryds SOK10:26
265Erik HannrupIF Thor10:28
266Isac EricssonVäxjö OK10:30
267Felix PerssonHaninge SOK10:32
268Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:34
269Fredrik HamreforsVästerås SOK10:36
270Johan LangerakJärfälla OK10:38
271Hugo LillieströmOK Roxen10:40
272Oskar EdvardssonJärfälla OK10:42
273David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:44
274Philip CarlssonNyköpings OK10:46
275Olle GrywenzOK Linné10:48
276Ludvig EkNyköpings OK10:50
277Jonas AnderssonOK Roxen10:52
278Benjamin NäslundSkogslöparna10:54
279Victor HanssonJönköpings OK10:56
280Felix AxelssonMarkbygdens OK10:58
281Elias TidevallSkogsluffarnas OK11:00
282Olle HedmanIF Hagen11:02
283Andreas JonssonOK Orion11:04
284Viktor SvenskStora Tuna OK11:06
285Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:08
286Simon HardenFK Boken11:10
287Niklas CarlssonSundbybergs IK11:12
288Simon FriskGustavsbergs OK11:14
289Gustav RuneforsVäxjö OK11:16
290Emil AuseliusBredaryds SOK11:18
291August MollénOK Denseln11:20
292Lukas OlmKils OK11:22
293Axel GranqvistOK Ravinen11:24

H18 FinalB

3 780 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
801Albin AlsiöIF Hagen08:30
802Erik WinbladhKarlskrona SOK08:32
803Isak HertinIK Hakarpspojkarna08:34
804Lukas KatvalaKarlskrona SOK08:36
805Anton HänströmTäby OK08:38
806Alfred PetterssonMullsjö SOK08:40
807Noel WaldenfjordJärfälla OK08:42
808Jonathan JylltorpLinköpings OK08:44
809Oskar ForsbergTullinge SK08:46
810Arvid AronssonOK Kroppefjäll08:48
811Albin AnderssonTullinge SK08:50
812Edvin NordströmTäby OK08:52
813Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb08:54
814Linus LundbergOK Bävern08:56
815William ErnlundOK Linné09:00
816Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF09:02
817Leo JohanssonOK Kolmården09:04
818Kristoffer TengrothSundbybergs IK09:06
819Hugo LindbärgOK Södertörn09:08
820Oscar ModigOK Pan-Kristianstad09:10
821Olof SkoglundKils OK09:12
822Algot NajvikOK Pan-Kristianstad09:14
823Axel OlssonIF Hagen09:16
824Jonathan UllerKils OK09:18
825Albin BjörnuddIFK Umeå09:20
826Linus KristianssonTrollhättans SOK09:22
827Samuel PihlströmOK Landehof09:24
828Johannes ÖhgrenOK Kåre09:26
829Benjamin SturekSOK Viljan09:28
830Gustav JohnssonIFK Mora OK09:30
831Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna09:32
832Hannes SvahnOK Ravinen09:34
833Emil GrehnOK Rodhen09:36
834Tim JohanssonFK Friskus-Varberg09:38
835Carl CarlssonNyköpings OK09:40
836Oskar NymanOK Tyr09:42
837Gustav OlssonTorsås OK09:44
838Georg EklöwOK Södertörn09:46

H18 FinalC

3 660 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
839Erik ErikssonOK Älgen08:31
840Carl EkbringKexholms SK08:33
841Noa SjöstrandVästerås SOK08:35
842Axel BlomFrölunda OL08:37
843Gustav FrænellSundsvalls OK08:39
844Simon TörnqvistOK Ravinen08:41
845Joel KarnehedOK Roxen08:43
846Nils LundgrenSundsvalls OK08:45
847Hugo DalhammerOK Roxen08:47
848Tobias KarlssonSnättringe SK08:49
849Melker ForsbergKFUM Örebro OK08:51
850Johan LundbäckJärfälla OK08:53
851Jakob SjöbergGävle OK08:55
852Albin PerssonHalmstad OK08:57
853Emil ArvidssonSäterbygdens OK08:59
854Axel BergströmOK Rodhen09:01
855Gunnar EngströmLinköpings OK09:03
856Daniel HellbergLunds OK09:05
857Love CarlssonOK Orion09:07
858Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK09:09
859Mattias IvaresOK Södertörn09:11
860Carl JosefssonSävedalens AIK09:13
861Benjamin LangerakJärfälla OK09:15
862Oskar EngesAttunda OK09:17
863Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna09:19
864Walter LagerhällRehns BK09:21
865Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb09:23
866Martin LammFrölunda OL09:25
867Lukas HellgrenOK Ravinen09:27
868Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:29
869Håkan RambergHallstahammars OK09:31
870Felix Lindell ÖhmanOK Måsen09:33
871Simon DahlbergOK Nolaskogsarna09:35
872Simon JohanssonOK Kolmården09:39
873Carl HolmbergIF Hagen09:41
874Johan CallebergSnättringe SK09:43
875Arvid WesterbergOK Kolmården09:45
876Filip BengtssonOK Lindéna09:47
877Ivar Lidström LauriSnättringe SK09:49

H18 FinalD

3 580 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
878Andreas NäslundVästerås SOK08:30
879Olle SörqvistMarkbygdens OK08:32
880Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna08:34
881John LarssonRånäs OK08:36
882Allan HedbergLunds OK08:38
883William SeguraKFUM Örebro OK08:40
884Fredrik HanssonTäby OK08:42
885Hugo StrömMullsjö SOK08:44
886Erik HerneOK Ravinen08:46
887Vidar PerssonTäby OK08:48
888Viktor WallinOK Kåre08:50
889Philip ForngrenTäby OK08:52
890Thorsten SvenssonFinspångs SOK08:54
891Marcus NylénDegerfors OK08:56
892Harald LarssonBergnäsets AIK08:58
893Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro09:00
894Jesper NyströmIF Thor09:02
895Martin SkärlénHaninge SOK09:04
896Matviy KhotyaintsevIF Thor09:06
897Olle SvangrenGotlands Bro OK09:08
898Oscar KarlssonTrollhättans SOK09:10
899Björn JohanssonSundsvalls OK09:12
900Duncan RobertsonSvaide Roma SOK09:14
901Hampus NyströmIF Hagen09:16
902Sixten TörnqvistVästerås SOK09:18
903Victor BylundIF Thor09:20
904Oscar StombergIF Hagen09:22
905Måns ErikssonÖstersunds OK09:24
906Ludvig WaktelSvaide Roma SOK09:26
907William NilssonNyköpings OK09:28
908Emil JonsellIF Thor09:30
909Johan LindmanFinspångs SOK09:32

D18 FinalA

3 180 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Signe NilssonNyköpings OK10:01
202Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:03
203Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan10:05
204Sofia WestinVittjärvs IK10:07
205Frida HectorSnättringe SK10:09
206Lisa BerggrenOK Kolmården10:11
207Frida VikströmSundsvalls OK10:13
208Ebba HjertbergHestra IF10:15
209Alva LindellIF Thor10:17
210Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:19
211Ronja HuggForsa OK10:21
212Sofia JohanssonOK Skärmen10:23
213Ronja JungåkerOK Kåre10:25
214Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK10:27
215Tove EkströmLinköpings OK10:29
216Irmalinn NilssonHärlövs IF10:31
217Amanda KarlssonOK Ravinen10:33
218Malin KristianssonTrollhättans SOK10:35
219Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:37
220Elsa LindeblomHestra IF10:39
221Fanny SundbladEksjö SOK10:41
222Vilma KarlssonSnättringe SK10:43
223Elin LindbladOK Djerf10:45
224Julia RajanIFK Lidingö SOK10:47
225Erika Källvik LeufvénÅmåls OK10:49
226Klara AxelssonEksjö SOK10:51
227Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:53
228Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre10:55
229Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:57
230Ebba BerglinKarlskrona SOK10:59
231Jenny WegebroSundsvalls OK11:01
232Sandra BoströmOK Linné11:03
233Tove PetterssonOK Roxen11:05
234Ella SjöbergTullinge SK11:07
235Ella OlssonGrycksbo IF OK11:09
236Lovisa LagerHalmstad OK11:11
237Alicia LundgrenVäxjö OK11:13
238Alva SonessonFalköpings AIK OK11:15
239Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:17
240Hanna LagerbergOK Södertörn11:19

D18 FinalB

3 010 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701Lovisa JohanssonKarlskrona SOK08:30
702Alva RingiOK Kåre08:32
703Tova HermodssonLunds OK08:34
704Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad08:36
705Maja KindlundOK Tranan08:38
706Maria JanssonOK Linné08:40
707Johanna NilssonKungälvs OK08:42
708Klara AnderssonOK Orion08:44
709Linnea HanssonOK Roxen08:46
710Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK08:48
711Ida PalmbergOK Hammaren08:50
712Linda RennerOK Södertörn08:52
713Nicolina MobergOK Tyr08:54
714Lovisa BlomgrenSOK Aneby08:56
715Moa AlsiöIF Hagen08:58
716Maja MörthLeksands OK09:00
717Stina JohanssonOK Bävern09:02
718Ellen SkoogOK Hammaren09:04
719Linnea JohanssonTäby OK09:06
720Hilda AxelssonFK Göingarna09:08
721Linnéa GustafssonOK Hällen09:10
722Ida KristianssonTrollhättans SOK09:12
723Emma BlixtOK Hammaren09:14
724Lovisa NordSol Tranås09:16
725Emilia EngelOK Ravinen09:18
726Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK09:20
727Frida JohanssonOK Djerf09:22
728Elin WihlborgOK Gynge09:24
729Lovisa WigertzLånghundra IF09:26
730Kristina TedhamreSnättringe SK09:28
731Agnes BromanOK Roslagen09:30
732Elsa HolmgårdKils OK09:32
733Anna HallménOK Tisaren09:34
734Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad09:36
735Elin BergOK Ravinen09:38
736Tindra JernströmAvesta OK09:40
737Malva SteenOK Enen09:42
738Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK09:44
739Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad09:46
740Sofia KlassonHestra IF09:48

D18 FinalC

2 920 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
741Linn LugneKils OK08:31
742Emelie BrudinIFK Mora OK08:33
743Kajsa AnderssonOK Orion08:35
744Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK08:37
745Ellen WahlbomOK Orion08:39
746Elin SchagerströmGarphyttans IF08:41
747Lovisa RingHalmstad OK08:43
748Frida SahlmanLinköpings OK08:45
749Carolina JonsellTäby OK08:47
750Rebecka HaraldssonTäby OK08:49
751Ella AnderssonOK Södertörn08:51
752Tove FlodmanOK Hammaren08:53
753Ellen SkunckeTäby OK08:55
754Adelina FunkeLeksands OK08:57
755Alice PalmgrenSundsvalls OK08:59
756Elvira WildheimFK Friskus-Varberg09:01
757Klara MöllerOK Linné09:03
758Emelie KarlssonSävedalens AIK09:05
759Josefine AnderssonTäby OK09:07
760Alma LeijonHärlövs IF09:09
761Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK09:11
762Sofia ZillingOK Södertörn09:13
763Johanna GuståsLinköpings OK09:15
764Ella NordströmKils OK09:17
765Wilma LarssonOK Tor09:19
766Sarah MagnussonLinköpings OK09:21
767Victoria AsketunOK Roxen09:23
768Lotten SandénOK Södertörn09:25
769Lisa BörnstedtKungälvs OK09:27
770Linnea SkalbergBredaryds SOK09:29
771Elina HansonKungälvs OK09:31
772Emma HållströmGävle OK09:33
773Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF09:35
774Moa WestbladOK Ravinen09:37
775Elin SvenssonOK Älme09:39

D18 FinalD

2 670 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
776Lina SvärdIF Thor08:30
777Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL08:32
778Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK08:34
779Petrina CostermansJärla Orientering08:36
780Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF08:38
781Ida RoosIF Hagen08:40
782Ebba JensenSkåneslättens OL08:42
783Ellen FrostOK Roslagen08:44
784Ellen KallerbäckOK Orion08:46
785Amanda MellerdalKils OK08:48
786Linnea DagsbergOK Orion08:50

Annonser